آرشیو اخبار گفتگو

آرشیو
 • رد پای دلالان در توزیع مواد اولیه تولید مشهود است/تشکل‌ها و انجمن‌های خصوصی در تصمیمات نقش‌آفرینی کنند رد پای دلالان در توزیع مواد اولیه تولید مشهود است/تشکل‌ها و انجمن‌های خصوصی در تصمیمات نقش‌آفرینی کنند مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به ظرفیت بالای تولید و صادرات واحدهای تولیدی کشور، از حضور دلالان در توزیع مواد اولیه واحدهای تولیدی گلایه و بر لزوم حذف آن‌ها از عرصه تولید و صنعت کشور تاکید کرد
 • آشفته‌ بازار خرید پلی‌پروپیلن از بورس کالا آشفته‌ بازار خرید پلی‌پروپیلن از بورس کالا عضو انجمن ملی صنایع پلیمر ایران گفت: تعداد زیادی از افرادی که از وزارت صمت مجوز خرید پلی‌پروپیلن از بورس کالا را دارند اصلاً تولیدکننده نیستند و در این بازار دلالی می‌کنند. این موضوع باعث تشدید رقابت و افزایش قیمت مواد اولیه شده است.
 • راهکار قیمت‌گذاری مواد اولیه در موقعیت کاهشی دلار نیما راهکار قیمت‌گذاری مواد اولیه در موقعیت کاهشی دلار نیما از جمله پیشنهادات اخیر انجمن ملی صنایع پلیمر ایران برای اصلاح قیمت‌گذاری مواد اولیه پتروشیمی، اعمال نرخ میانگین ماهیانه دلار نیمایی بجای هفتگی برای خنثی کردن آثار التهابات بازار ارز بر بازار مواد اولیه بود که به تصویب کمیته تخصصی پتروشیمی نیز رسید اما اکنون که دلار در بازار آزاد روند نزولی به خود گرفته و از دلار نیمایی نیز عقب افتاده، نگرانی‌هایی در این خصوص وجود دارد که آیا با این روش بازار مواد اولیه پتروشیمی از کاهش نرخ ارز نیز بهره کافی خواهد برد یا خیر؟
 • ایجاد سقف رقابت و تضاد با ماهیت بورس ایجاد سقف رقابت و تضاد با ماهیت بورس مدتی است که در محافل خبری، موضوع تعیین سقف رقابت برای محصولات پتروشیمی در بورس کالا مطرح می شود؛ موضوعی که می تواند به ضرر تولیدکنندگان پایین دستی تمام شود و دست سوداگران را در بازار بازتر کند. فعالان صنعت پلیمر بر این باورند که ایجاد سقف برای رقابت ها نمی تواند به نفع تولیدکنندگان واقعی باشد و این در حالی است که اصولا تعیین سقف و قیمت گذاری دستوری با ماهیت بورس در تضاد است و چنین موضوعی می تواند بازار را با تنش هایی بیشتر همراه کند.
 • سهمیه‌‌ها هر سه ماه بر اساس فاکتورهای فروش محاسبه می‌شود سهمیه‌‌ها هر سه ماه بر اساس فاکتورهای فروش محاسبه می‌شود ملاک اصلاح سهمیه ها، فاکتورهای فروش ثبت شده فصل گذشته توسط شرکت های دارای سهمیه اعلام شده که هر سه ما یک بار، این سهمیه ها مجددا محاسبه می شود.
 • چشم انداز غبار آلود بازار مواد پتروشیمی/ مدیریت عرضه پتروشیمی‌ها توسط وزارت صمت باید صورت گیرد چشم انداز غبار آلود بازار مواد پتروشیمی/ مدیریت عرضه پتروشیمی‌ها توسط وزارت صمت باید صورت گیرد هفته‌ گذشته به رغم وعده های بانک مرکزی برای برقراری آرامش در بازار ارز، نرخ دلار نیمایی باز هم روند صعودی داشت و از سوی دیگر قیمت های جهانی برای مواد اولیه پتروشیمی نیز افزایش یافت. دو عاملی که می تواند موج تازه ای از گرانی را برای بازار محصولات پتروشیمی به همراه بیاورد اما برخی فعالان صنعت پلیمر معتقدند راهکاری وجود دارد که اگر عملیاتی شود، دیگر افزایش قیمت پایه نمی تواند تاثیر گذار باشد.
 • مصوبه جدید کمیته تخصصی پتروشیمی چه تاثیری در قیمت های مواد اولیه دارد؟ مصوبه جدید کمیته تخصصی پتروشیمی چه تاثیری در قیمت های مواد اولیه دارد؟ تصویب پیشنهاد انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در چهل و پنجمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی را می توان یکی از بهترین اتفاقات در شرایط ملتهب بازار پلیمری ها دانست چرا که این مصوبه می تواند به عنوان ضربه گیر عمل کرده و از شدت تاثیر نوسانات بالا و تغییرات افزایشی و هیجانی نرخ ارز نیما بکاهد و با خنثی کردن عطش خرید مانع تشدید تقاضای کاذب در این بازار شود.
 • دود سودجویی در بازار PVC S60 به چشم بیماران می رود/ PVC S60 محدود تولید می‌شود و اولویت مصرف تولید اتصالات نیست/ تولیدکنندگانی که نیاز مبرم به PVC S60 دارند با ارائه مستندات به تشکل‌های تخصصی مراجعه کنند دود سودجویی در بازار PVC S60 به چشم بیماران می رود/ PVC S60 محدود تولید می‌شود و اولویت مصرف تولید اتصالات نیست/ تولیدکنندگانی که نیاز مبرم به PVC S60 دارند با ارائه مستندات به تشکل‌های تخصصی مراجعه کنند مدتی است که در بازار پی وی سی، مسائلی در خصوص تخصیص گرید S60 پیش آمده است و برخی بر این باورند که این گرید نباید تنها به شرکت‌های دارویی و سایر تولیدکنندگان محصولات پزشکی اختصاص داده شود و باید در اختیار دیگر تولیدکنندگان نیز قرار گیرد.
 • نفس تولیدکنندگان به شماره افتاده است نفس تولیدکنندگان به شماره افتاده است آخرین قیمت‌های اعلام شده برای‌ انواع گریدهای مواد اولیه پتروشیمی حاکی از آن است که اراده‌ای برای توقف افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در این بازار وجود ندارد. از سوی دیگر بسیاری از فعالان صنعت پلیمر و پلاستیک از کاهش تولید، رو به تعطیلی رفتن واحدهای تولیدی و عدم توان تامین نیازهای مردم سخن می‌گویند.
 • سیگنال کاهش از بازار پلیمرها/ به جز گریدهای ملتهب، شواهد از عدم رشد قیمت‌ها و آرامش بیشتر بازار پلیمرها حکایت دارد سیگنال کاهش از بازار پلیمرها/ به جز گریدهای ملتهب، شواهد از عدم رشد قیمت‌ها و آرامش بیشتر بازار پلیمرها حکایت دارد پس از ۱۲ هفته بالاخره اولین سیگنال کاهشی در بازار پلیمرها خودنمایی کرد و شاهد بودیم که بزرگ‌ترین افت قیمت‌های هفتگی «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» در ۱۴ هفته اخیر به ثبت رسید. هفته گذشته «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» با ۲۸/ ۰ درصد افت به ۱۶ هزار و ۳۷۰ تومان رسید که یک گام کمتر از هفته قبل از آن بود. این شرایط در حالی به ثبت رسید که بهای نیمایی ارز مورد محاسبه در قیمت‌های پایه پیشین در بورس کالا با ۵۸/ ۰ درصد افت همراه شد و با قیمت ۱۸ هزار و ۲۷۰ تومان مورد محاسبه قرار گرفت.
 • سایه رونق دلاری بر بازار پلیمرها سایه رونق دلاری بر بازار پلیمرها با وجود آرام گرفتن مقطعی جو عمومی نوسان نرخ در بازار مواد اولیه پلیمری در بورس کالا، اواسط هفته جاری شاهد شکل‌گیری رقابت قیمتی محسوس در بازار برخی محصولات جذاب پلیمری بودیم.
 • ارز چند نرخی منشاء فساد است/ ارز چند نرخی عامل اصلی التهاب بازار پلیمر ارز چند نرخی منشاء فساد است/ ارز چند نرخی عامل اصلی التهاب بازار پلیمر بازار صنعت پلیمر از اوایل سال 99 با التهاب شدید قیمت مواد اولیه پتروشیمی مواجه شده‌بود و این نابسامانی تا آنجا پیش رفت که تولید کنندگان این صنعت حتی نمی‌توانستند به تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود بپردازند.
 • لزوم عمل‌گرایی در دوران تحول کسب‌وکارها لزوم عمل‌گرایی در دوران تحول کسب‌وکارها میکل اشتانگا (Michał Sztanga)، مدیرعامل شرکت لهستانی توسعه نرم‌افزار فیوچر پروسسینگ (Future Processing) توضیح می‌دهد که چگونه شرکت او توانسته به همکاری با کسب‌وکارها و موکلان خود معنای جدیدی ببخشد. او توضیح می‌دهد که رسیدن به راه‌حل‌های درست، پیش و مهم‌تر از هر چیز، نیازمند پرسیدن سوالات درست است.
 • سخگوی سازمان برنامه و بودجه:سال آینده هیچ فشار مالیاتی بر مودیان وارد نمی شود سخگوی سازمان برنامه و بودجه:سال آینده هیچ فشار مالیاتی بر مودیان وارد نمی شود فروض کسب مالیات در سال ۱۳۹۹ مانند فروض سال ۱۳۹۸ است و هیچ افزایشی و فشار مضاعفی به مؤدیان موجود قرار نیست از قِبَل اخذ مالیات سال ۱۳۹۹ اتفاق افتد.
 • اختصاصی اینپیا / راه نجات صنعت پلاستیک و اقتصاد کشور اختصاصی اینپیا / راه نجات صنعت پلاستیک و اقتصاد کشور تولیدکنندگان ایرانی معتقدند تنها راه نجات اقتصاد کشور صنعت پلاستیک و پلیمر ایران توسعه صادرات است و برای این مهم دولت باید سیاست های خود را در داخل و خارج از کشور تغییر دهد.
 • چگونه به استقبال ۱۰۰۰ مشتری اول خود بروید؟ چگونه به استقبال ۱۰۰۰ مشتری اول خود بروید؟ «تالس تیشرا»، استادیار مدرسه کسب‌وکار هاروارد معتقد است علت شکست بسیاری از استارت‌آپ‌ها، تلاش آنها برای تقلید از کسب‌وکارهای بزرگ و موفق است. او می‌گوید اگر کارآفرین‌ها از همان ابتدا تمام تمرکز خود را روی تکنولوژی و توسعه بگذارند، از فرصت‌های یادگیری محروم می‌شوند؛ فرصت‌هایی که فقط در صورت تعامل با نخستین مشتریان به دست می‌آید و فروش محصولات عیب‌یابی نشده. او تعریف می‌کند که شرکت‌های اوبر، ایربی‌ان‌بی، اتسی و نتفلیکس چگونه به استقبال هزار مشتری اول خود رفته‌اند و چطور حالا میلیون‌ها مشتری دارند.
 • سالانه ۵ طرح بزرگ در پژوهشگاه پتروشیمی تجاری سازی می‌شود سالانه ۵ طرح بزرگ در پژوهشگاه پتروشیمی تجاری سازی می‌شود رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی گفت: اگر پژوهشگاه‌ها امکان ایجاد مسیر تولید را داشته باشند، در این صورت سرمایه‌گذار نیز در پروژه شرکت می‌کند. برای تحقق این موضوع «ساختمان تجاری سازی» با مجوز سازمان برنامه و بودجه افتتاح و برنامه‌ریزی شده تا سالانه ۵ طرح بزرگ صنعتی به مرحله تولید برسد.
 • انتقاد از رفتار سلیقه‌ای وزارت صمت با صنایع پلیمر انتقاد از رفتار سلیقه‌ای وزارت صمت با صنایع پلیمر مقررات سلیقه‌ای وزارت صمت، واردات ماشین آلات مورد نیاز صنعت پلیمر را بسیار سخت و در مواردی ممنوع کرده است که آسیبی جدی به تولید در صنایع پایین دستی پتروشیمی به شمار می‌رود.
 • برنامه « وپترو» برای چهار عرضه اولیه برنامه « وپترو» برای چهار عرضه اولیه  مهم‌ترین برنامه راهبردی که مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی آن را مدنظر قرار داده تلاش برای بهینه‌سازی و کاهش سهام «وپترو» در برخی شرکت‌ها تا سطح ۵۰ درصد به‌علاوه یک سهم است. در کنار این موضوع علی علامه‌راد، مدیرعامل سرمایه‌گذاری پتروشیمی از عرضه اولیه ۴ شرکت در بازار سرمایه خبرداد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت‌های شیمی بافت، فیرمکو، نگهداشت‌کاران و فرآورد قشم در راه ورود به بازار سرمایه هستند.
 • صحاف امین: قرارداد بلندمدت با پتروشیمی جم به مرحله اجرا رسیده/ خرید اعتباری در گرو یک تاییدیه از دولت صحاف امین: قرارداد بلندمدت با پتروشیمی جم به مرحله اجرا رسیده/ خرید اعتباری در گرو یک تاییدیه از دولت روز گذشته در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست، رئيس هیات مدیره و دبیرکل انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از غرفه پتروشیمی جم بازدید کرده و جلسه‌ای نیز در غرفه این پتروشیمی برگزار نمود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۱۷ تير ۱۳۹۹
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 171,000 ریال -2500 1.44% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 153,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 152,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 155,500 ریال 2000 1.29% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 154,500 ریال 1500 0.97% نمودار و آرشیو
5110 154,000 ریال 500 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 155,500 ریال 2500 1.61% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 155,500 ریال 2500 1.61% نمودار و آرشیو
0075 193,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 161,000 ریال 500 0.31% نمودار و آرشیو
Lf190 160,000 ریال -1000 0.62% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 165,000 ریال 3000 1.82% نمودار و آرشیو
Hi500 172,000 ریال نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420K 159,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 159,500 ریال 500 0.31% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld 209 Amir 153,000 ریال -1000 0.65% نمودار و آرشیو
Lld 209 Arak 151,000 ریال -2000 1.31% نمودار و آرشیو
EX3 Amir 161,000 ریال 3000 1.86% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
CRP100 jam 162,000 ریال 3000 1.85% نمودار و آرشیو
CRP 100 black Shazand - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
C30s 202,000 ریال 7000 3.47% نمودار و آرشیو
C30G - نمودار و آرشیو
Z30s Ar 204,500 ریال 9500 4.65% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 170,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3840 Arak 169,000 ریال 1000 0.59% نمودار و آرشیو
7240 168,000 ریال 500 0.3% نمودار و آرشیو
1540 150,500 ریال -3500 2.27% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 pet - نمودار و آرشیو
785 pet - نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
552R shazand 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
552R Maroun 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
510L Jam 201,000 ریال 6000 2.99% نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 207,000 ریال 5000 2.42% نمودار و آرشیو
RP340 197,000 ریال 5000 2.54% نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L 195,000 ریال 3000 1.54% نمودار و آرشیو
MR230 204,000 ریال -13000 5.99% نمودار و آرشیو
ZR230 204,000 ریال -13000 5.99% نمودار و آرشیو
ZR 340 197,000 ریال نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 274,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS 10415 - نمودار و آرشیو
ABS 10720 - نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak 220,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 160,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
62N07 164,000 ریال 2000 1.22% نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 159,000 ریال 1000 0.63% نمودار و آرشیو
22B01 - نمودار و آرشیو
RP 345 - نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
N32 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش:
44787131 - 021

➖➖