صفحه اختصاصی کمیسیون فنی

اخبار کمیسیون

  • نوآوری فقط انقلابی! نوآوری فقط انقلابی! در روایات است که روزی قرار بود ابوسعید ابوالخیر، از عارفان بزرگ اواخر قرن چهارم، در طوس سخنرانی کند. جمع زیادی برای شنیدن سخنان وی گردهم آمده بودند چنان‌که جایی برای دیگران نمانده بود. یکی از شاگردان برخاست و گفت: «خدایش بیامرزاد که هرکسی از آنجا که هست یک گام فراتر آید.» ابوسعید گفت: «هرچه ما خواستیم گفت و همه پیغامبران بگفته‌اند، او بگفت.» کلمه‌ای نگفت و از تخت فرود آمد و مجلس را پایان داد.
  • گزارش اجمالی انجمن پلاستیک اروپا در خصوص پلاستیک‌ها و بازیافت آن در سال 2017 گزارش اجمالی انجمن پلاستیک اروپا در خصوص پلاستیک‌ها و بازیافت آن در سال 2017 پلاستیک ها یک خانواده از صدها مواد با طیف گسترده ای از خواص برای پاسخگویی به نیازهای انسان به کارآمد ترین روش بوده و امروزه به عنوان موادپایه استراتژیک در حوزه بسته بندی، ساختمان، حمل و نقل، پزشکی و ... که نوآوری را امکان پذیر کرده اندو راه حل های کارآمد تسعه و تضمین پایدار را ارائه می کنند، یاد می‌شود.
  • چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟ چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟ در ابتدای مسیر همراهی با شرکت‌ها، به‌عنوان مشاور نوآوری از مدیران ارشد می‌پرسم که مشتریان‌شان بیشتر از چه راهی با شرکت‌ و محصولات و خدماتش آشنا می‌شوند؟
  • درس نوآوری از شرکت تسلا موتورز درس نوآوری از شرکت تسلا موتورز شرکت تسلا موتورز با اعلام یک خبر تکان‌دهنده، انقلابی در صنعت خودرو به پا کرده است. مدیر عامل این شرکت (ایلان ماسک) روز سی‌ویکم مارس ۲۰۱۶ (معادل دوازدهم فروردین ۱۳۹۵)، در لس‌آنجلس آمریکا روی صحنه رفت و از محصول جدید و انقلابی این شرکت به نام «مدل ۳» پرده برداشت.
  • انجمن ملی کارگروه‌های تخصصی ذیل کمیسیون فنی تشکیل داد/ گزارش اقدامات انجمن در خصوص همایش «نوآوری» انجمن ملی کارگروه‌های تخصصی ذیل کمیسیون فنی تشکیل داد/ گزارش اقدامات انجمن در خصوص همایش «نوآوری» پنجاه‌ودومین جلسه کمیسیون فنی در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
  • نسبت دولت با نوآوری: مانع یا پیشران؟ نسبت دولت با نوآوری: مانع یا پیشران؟ نوآوری تنها به نوآوری در محصولات و خدمات خلاصه نمی‏شود. گاهی شرکت‌ها با خلق مدل‏های کسب‏وکار جدید، دریچه‏ای به فرصت‏های طلایی و بکر می‏گشایند.
  • نوآوری را از خودمان شروع کنیم! نوآوری را از خودمان شروع کنیم! بسیاری از مدیران در ایران، نقطه آغاز حرکت به سوی نوآوری را در ورای کنترل خود می‌بینند و انتظار دارند دیگران گام نخست را برداشته و موانع نوآوری را از پیش پای آنها بردارند.
  • ظرفیت نوآوری خود را به سادگی افزایش دهید! ظرفیت نوآوری خود را به سادگی افزایش دهید! در این مطلب سعی بر آن است که با ارایه چند تعریف از نوآوری و نوآوربودن به تفاوتهای این دو مفهوم اشاره کرده و با توضیح پایه های اصلی ظرفیت نوآوری راهکارهای کلانی در راستای بهبود ظرفیت نوآوری در شرکتهای دانش-بنیان و استارات آپها ارایه گردد.
  • جلسه پنجاه و یکم کمیسیون فنی انجمن ملی برگزار شد جلسه پنجاه و یکم کمیسیون فنی انجمن ملی برگزار شد پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
  • پنجاهمین جلسه کمیسیون فنی برگزار شد پنجاهمین جلسه کمیسیون فنی برگزار شد روز چهارشنبه پنجاهمین جلسه کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران برگزار شد.