ارسال پاسخ

اتصالات وحید

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹ تعداد نظرات: 0 Telegram

inpia.ir

یادگیری‌های غیرمنتظره برای مدیران

در گذشته، سازمان‌های چینی با شیوه‌های متفاوتی نسبت به نقاط دیگر جهان، مدیریت می‌شدند. اکنون، رهبرانی که در چین به آنها آموزش می‌دهیم، به مفاهیم جهانی بسیاری مانند کارآییِ خودمدیریتی، مدیریت تیم‌ها و ساختاربندی سازمان‌ها در حین مواجهه با فرهنگ و استراتژی‌های آن توجه می‌کنند.
یادگیری‌های غیرمنتظره برای مدیران

مدرسه کسب‌وکار کلمبیا (Columbia Business School) با قرار گرفتن در یکی از پویاترین محیط‌های کسب‌وکار جهان، یعنی نیویورک، فرصت و چالشی همزمان برای آموزش مدیریت به فعالان اقتصادی دارد. ما برای درک این موضوع که چگونه آموزش‌ها به مدیران اجازه می‌دهد تا در فرهنگ متنوع نیویورک و فضای پرتلاطم کسب‌وکار آن به فعالیت ادامه دهند، پای صحبت‌های پاول اینگرام، رئیس دانشکده برنامه مدیریت پیشرفته مدرسه کسب‌وکار کلمبیا نشستیم. او برای ما از برنامه آموزشی خاص دانشکده و روش آموزش اثبات‌شده‌ای سخن می‌گوید که به مدیران اجازه می‌دهد به چالش‌های رهبری در جهان پرتلاطم امروز پاسخ مناسب داده و با نگرش جدیدی، شرکت‌هایشان را به سمت موفقیت هدایت کنند.

 

روزبه‌خیر پروفسور اینگرام! ممنون که زمانی را برای صحبت با ما اختصاص دادید. اجازه دهید مصاحبه را با نگاهی به برنامه روزانه یک رهبر دانشگاه مانند شما شروع کنیم.

من بخش زیادی از روز کاری خود را به تدریس می‌گذرانم. بنابراین، بیشتر روزها یا در کلاس درس هستم یا در مکان‌های دیگری در حال تدریس‌ام. دیروز به گروهی از شرکا در یک شرکت حقوقی جهانی آموزش دادم؛ امروز در جلساتی با موضوع آنلاین کردن ابزارهای مدیریتی خواهم بود. بعدازظهر هم به مراکش سفر می‌کنم تا به گروهی از دانشجویان ارشد مدیریت اجرایی (MBA) که در برنامه آموزشی مشترک مدرسه کسب‌وکار آفریقا و مدرسه کسب‌وکار کلمبیا تحصیل می‌کنند، درس بدهم. من یک پژوهشگر هم هستم. بنابراین در حالت ایده‌آل، چند ساعت در روز را خالی می‌کنم تا به پژوهش و شاید مقداری تحلیل آماری و نوشتن بپردازم.

 

 با توجه به آنکه شما روش‌های آموزشی و همچنین شیوه‌های کسب‌وکار مختلفی در بخش‌هایی از جهان را شاهد بوده‌اید، می‌توانید به ما بگویید قابل توجه‌ترین توسعه‌ای که در کسب‌وکارهای جهان شاهد بوده‌اید، چه بوده است؟ به نظر شما، اتفاق بزرگ بعدی در آموزش کسب‌وکار/ رهبری چه خواهد بود؟

از یکسو، ما شاهد جهانی‌شدن هستیم. اجازه دهید با اشاره به چین توضیحم را شروع کنم که نزدیک به ۲۰ سال در آنجا تدریس کرده‌ام. در گذشته، سازمان‌های چینی با شیوه‌های متفاوتی نسبت به نقاط دیگر جهان، مدیریت می‌شدند. اکنون، رهبرانی که در چین به آنها آموزش می‌دهیم، به مفاهیم جهانی بسیاری مانند کارآییِ خودمدیریتی، مدیریت تیم‌ها و ساختاربندی سازمان‌ها در حین مواجهه با فرهنگ و استراتژی‌های آن توجه می‌کنند. ما همچنین استراتژی‌های مشابهی را در برخی از کشورهای آفریقایی مشاهده می‌کنیم. به عبارتی، عملکرد انسان (چه به‌صورت فردی و چه در قالب تیم‌ها) در حال تبدیل شدن به یک مساله جهانی است. این سخن به معنای آن است که ما با رهبران بیشتر و بیشتری در سازمان‌های مختلف و در مکان‌های مختلف جهان در تعامل خواهیم بود.

 

 به‌عنوان رئیس دانشکده برنامه مدیریت پیشرفته کلمبیا، چه چیزی بیش از همه شما را به وجد می‌آورد و چه چیزی را در برنامه‌های کنونی و آینده دانشکده پیش‌بینی می‌کنید؟

در هر برنامه و فعالیتی، تعدادی فرد فوق‌العاده وجود دارد. حاضران در دانشکده، افراد بسیار متنوع و بااستعدادی هستند و واقعیت آن است که همه آنها اثرات قابل توجهی بر من خواهند داشت؛ همان‌طور که آنها هم از برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشکده تاثیر خواهند پذیرفت. یکی دیگر از جنبه‌های کار ما در دانشکده که مرا به وجد می‌آورد، نوآوری مداوم است. در حالی است که ما یک برنامه آموزشی محوری و پایه داریم، همواره به دنبال محتوای آموزشی جدید، روش‌های آموزشی جدید و ارائه محتوای آموزشی به شیوه‌ای منحصربفرد، متفاوت و اثرگذار هستیم. هیجان‌انگیز است که بخشی از یک پدیده همواره در حال تکامل باشی.

 

 مدرسه کسب‌وکار کلمبیا به این شهره است که در مرکز کسب‌وکار (یعنی نیویورک) از جهات مختلف واقع شده است. این مدرسه موقعیت استراتژیکی در مقابل مسائل در پیش می‌گیرد و دانشکده شما هم طلایه‌دار این جهت‌گیری استراتژیک به حساب می‌آید. آیا می‌توانید بیشتر در مورد این موضوع برای ما توضیح دهید که چگونه برنامه آموزشی شما از برنامه آموزشی سایر دانشکده‌های کسب‌وکار جهان متفاوت است؟

فکر نمی‌کنم که برنامه آموزشی دیگری در جهان مانند برنامه آموزشی ما وجود داشته باشد. برنامه آموزشی ما با سایر برنامه‌های آموزشی مدیریت پیشرفته دانشگاه‌ها تفاوت دارد. ما خود را وقف شیوه تجربی یادگیری کرده‌ایم و تحصیل‌کنندگان ما، به‌عنوان یک روش یادگیری، کارهایی را که به آنها محول می‌شود انجام می‌دهند. ما ممکن است در کلاس‌های خود، یک پژوهش جدید، یک مطالعه موردی یا یک چارچوب نظری را توضیح دهیم؛ اما در نهایت همه شرکت‌کنندگان، مطالب آموخته شده را به شیوه‌های منحصربه‌فردی در عمل به کار می‌گیرند. برای انجام این رویه، ما کل شهر نیویورک را به‌عنوان آزمایشگاه خود داریم. ما برای یادگیری درباره هنر نمایش و ارائه دیدگاه‌ها به خیابان برادوی (مرکز تئاتر) می‌رویم. برای آموختن درباره طراحی‌های جدید سازمانی با شرکت‌های استارت‌آپ همکاری می‌کنیم.

 

در بهترین موزه‌های جهان، درباره شکل‌دهی به فرهنگ می‌آموزیم. برای یادگیری کارهای تیمی به تماشا و تعامل با گروه‌های موسیقی می‌پردازیم. این روش‌ها برای یادگیری مطالبی است که به‌صورت‌های دیگر قابل یادگیری نیستند و مهم‌تر آنکه این آموخته‌ها در خاطر ما خواهد ماند. این روش آموزشی ما است. سپس محتوای برنامه‌های آموزشی را در راستای مواردی قرار می‌دهیم که بیش از همه برای مدیران حاضر در کلاس‌های ما مهم هستند: استراتژی و رهبری. ما ممکن است یک جلسه درسی را به بررسی آخرین نظریات راجع به برندینگ یا رفتار مصرف‌کننده اختصاص دهیم؛ اما این جلسه چه از نظر محتوایی و چه از نظر طراحی با جلسات درسی دیگری که دانشجویان مدیریت اجرایی می‌گذارند، تفاوت خواهد داشت. این جلسات برای رهبر یک سازمان، یک مدیر اجرایی بالقوه یا یک مدیرعامل طراحی شده و ایده‌ها را از دریچه نگاه آنها و به شکل استراتژیک بررسی می‌کند.

 

 افرادی که در دوره‌های آموزش دانشکده شما شرکت کرده‌اند، برای توصیف دوره‌ها از عباراتی مانند «چشم‌گشا»، «توانمندساز» و «متحول‌ساز» استفاده کرده‌اند. آیا می‌توانید توضیحات بیشتری درباره طراحی منحصربه‌فرد دوره‌های آموزشی خود ارائه دهید؟

ما یک برنامه آموزشی داریم که حدود ۶۰ سال پیش برای اولین بار اجرا شد و از آن زمان، پیوسته تغییر کرده است. این تغییرات، بهبودهای عمدی بوده‌اند که با نگاه هوشیارانه نسبت به طراحی دوره‌های آموزشی صورت گرفته‌اند. قطعات این دوره‌ها به‌صورت تصادفی کنار هم گذاشته نمی‌شوند؛ بلکه به‌طور دائم درحال بهبود و ارتقای آنها هستیم. ما برای طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی خود، ۳ مرحله را پشت سر می‌گذاریم. در ابتدا، شرکت‌کنندگان را درباره محتوای آموزشی به وجد می‌آوریم. ما برایشان توضیح می‌دهیم که شانس شرکت در این دوره‌ها، یک بار در تمام طول عمر، نصیبشان می‌شود. ما عادت‌های یادگیری و فرآیندهای ارتقای مهارت‌های شناختی را برایشان توضیح می‌دهیم تا بهتر بتوانند از این فرصت نادر بهره‌مند شوند. در مرحله بعد، ما آنها را به چالش می‌کشیم.

 

شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی ما در قالب تیم‌ها به تمرین‌ها و انجام فعالیت‌هایی می‌پردازند که هیچ‌گاه تصور نمی‌کردند قادر به انجام آنها باشند. آنها در این برنامه آموزشی یک شبکه کاری می‌سازند که در تمام دوران شغلی به کمکشان می‌آید. آشنایی با مدیران سایر سازمان‌ها و کسب‌وکارها این فرصت ارزشمند را برای آنها پدید می‌آورد. در نهایت، ما شرایطی را پدید می‌آوریم تا شرکت‌کنندگان در کلاس‌های ما بتوانند تجربیات خوب اکتسابی خود را در این دوره‌ها در سازمان‌ها و مسیرهای شغلی خود به کار گیرند. در این مرحله است که آنها باید آموخته‌های خود را عملی کرده و با چالش حقیقی دنیای واقعی مواجه شده و مسائلی را که مفید یافته‌اند، همچنان به یادگیری‌شان ادامه دهند.

 

 به‌عنوان سوال آخر، چالشی‌ترین بخش تامین نیازهای شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی چیست؟ شما چگونه انتظارات آنها را تحقق می‌بخشید؟

بزرگ‌ترین چالش، بزرگ‌ترین فرصت است: تنوع. تمام شرکت‌کنندگان در کلاس ما، رهبران توانمندی هستند که تجربیات فراوانی دارند. با این حال، از جنبه‌های مختلفی با هم تفاوت دارند: کشورهای آنها، تحصیلات پس‌زمینه آنها، صنایعی که در آن به کار مشغولند، سازمان‌هایی که به هدایت یا خدمت‌رسانی‌اش می‌پردازند و مسیرهای شغلی که پشت سر گذاشته‌اند. این تفاوت‌ها، باعث می‌شود که به راحتی نتوانند یکدیگر را درک کرده یا اقدام به ایجاد ارتباط کنند. آنها همواره باید به دنبال یافتن راه‌هایی باشند تا تجربیاتش برای دیگران جذابیت و قابلیت کاربرد داشته باشد. به‌عنوان مثال، باید بیاموزند که چگونه می‌توان تجربیات یک شرکت بیمه در نیجریه را در یک شرکت خدمات مالی بریتانیایی به کار برد. شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی ما، در روزهای نخست آشنایی، زمان زیادی را صرف درک متقابل یکدیگر می‌کنند؛ اما پس از طی شدن این مرحله، جهشی قابل توجه اتفاق می‌افتد.

 

این اتفاق معمولا در آخر هفته نخست دوره‌ها رخ می‌دهد؛ زمانی که به افراد دارای نگرش‌های مختلف امکان بروز و خلاقیت می‌دهیم. از این زمان است که افراد می‌گویند: «من در روزهای ابتدایی دوره، نمی‌توانستم تصور کنم که از بغل دستی خود چه چیزهایی خواهم آموخت. اما اکنون باورم نمی‌شود که چه درس‌های باارزشی از دیگران آموخته و با خود به محل کارم می‌برم.» ما دوره‌های آموزشی را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که حتما چنین یادگیری‌هایی رخ دهد. چرا که اگر شما می‌خواهید یک رهبر یا مدیر ارشد موفق باشید، باید خارج از شرکت خود، خارج از کشور، خارج از صنعت، خارج از حوزه تخصصی خود بگردید و به‌طور کلی به دنبال یادگیری از مکان‌های غیرمنتظره باشید. تنوع و تفاوت در کلاس‌های ما، یک منبع ارزشمند برای شرکت‌کنندگان است.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲۴ تير ۱۳۹۸
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 115,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 118,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 118,000 ریال 1000 0.85% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 117,000 ریال 500 0.43% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 119,500 ریال 1500 1.26% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 119,000 ریال 1000 0.84% نمودار و آرشیو
5110 119,000 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 116,000 ریال 200 0.17% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 115,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 115,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 125,500 ریال 500 0.4% نمودار و آرشیو
020 118,500 ریال 3000 2.53% نمودار و آرشیو
Lf190 118,000 ریال 2500 2.12% نمودار و آرشیو
22B02 113,500 ریال 2000 1.76% نمودار و آرشیو
52518 114,000 ریال -1000 0.87% نمودار و آرشیو
Hi500 116,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420h 118,000 ریال 3500 2.97% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 117,500 ریال 3500 2.98% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 115,500 ریال 500 0.43% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 113,000 ریال 500 0.44% نمودار و آرشیو
PE80 Amir 130,000 ریال -1500 1.14% نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 131,000 ریال 2500 1.91% نمودار و آرشیو
CRP100 jam 130,000 ریال 1500 1.15% نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 138,000 ریال -500 0.36% نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 140,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
C30s 144,500 ریال -500 0.34% نمودار و آرشیو
C30G 140,000 ریال نمودار و آرشیو
Z30s Ar 139,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 113,800 ریال 800 0.7% نمودار و آرشیو
3840 Arak - نمودار و آرشیو
7240 154,500 ریال 1000 0.65% نمودار و آرشیو
1540 132,000 ریال 500 0.38% نمودار و آرشیو
1551 131,500 ریال 500 0.38% نمودار و آرشیو
781 pet 162,000 ریال -2000 1.22% نمودار و آرشیو
785 pet - نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 139,000 ریال -500 0.36% نمودار و آرشیو
552R shazand 139,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Maroun 139,000 ریال -500 0.36% نمودار و آرشیو
510L Jam 144,000 ریال -1000 0.69% نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 161,000 ریال 1000 0.62% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 220,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 213,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR 340 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
ABS 10415 - نمودار و آرشیو
ABS 10720 - نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 - نمودار و آرشیو
62N07 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 - نمودار و آرشیو
22B01 111,500 ریال 1000 0.9% نمودار و آرشیو
RP 345 - نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖