ارسال پاسخ

اتصالات وحید

دوشنبه ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰ تعداد نظرات: 0 Telegram

نایب رئیس اتاق ایران در چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌‌الضرب

برای بازگشت امید و توسعه اقتصادی باید از کارآفرینان نماد بسازیم

مسعود خوانساری در چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌ الضرب گفت: امروز هرکجا سرمایه‌ نمادینی وجود داشته، با بی‌تدبیری و نابخردی ازمیان‌رفته و یا حداقل به پایین‌ترین حد تنزل کرده است. نتیجه اینکه امروز جامعه نگران، مضطرب و بی‌اعتماد به ارکان سیاست‌گذار و مدیران کشور شده است.
برای بازگشت امید و توسعه اقتصادی باید از کارآفرینان نماد بسازیم

چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌ الضرب به کارآفرینان برتر صبح امروز با حضور اعضای هیات رئیسه اتاق تهران و جمعی از فعالان اقتصادی در تالار وحدت برگزار شد.

در این دوره از نشان امین الضرب ۲۶۰ کارآفرین ارزیابی شدند که دو کارآفرین در حوزه شوینده‌ها و صنایع غذایی مفتخر به دریافت تندیس امین الضرب و ۵ کارآفرین در حوزه صنایع لبنی، صنایع غذایی، لوازم خانگی و استارت آپی شامل شرکت استارت آپ فعال در حوزه حمل و نقل و شرکت استارت آپ فعال در فروش اینترنتی زعفران به دریافت لوح و نشان امین الضرب نائل شدند.

اشتغال آفرینی، تولید در شرایط سخت، ماندگاری در بازار، تنوع محصول، مشتری مداری و رویکرد صادراتی از جمله معیارهای انتخاب کارآفزینان برتر بوده است.

مسعود خوانساری نایب رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق تهران در این مراسم بابیان اینکه متأسفانه آنچه در اقتصاد و جامعه ایرانی قربانی شده، گوهر «اعتماد عمومی» است، افزود: اگرچه امروز به‌پاس گرامیداشت بزرگان کارآفرینی گرد هم آمده‌ایم و باید متناسب با این مراسم شادمان و مسرور باشیم، اما چه باید گفت که ملت بزرگ ایران، در این ایام سراسر اندوه و متأثر در متن حوادث تلخی بسر می‌برد که برخی ناشی از شرارت آمریکا و برخی ناشی از قصور و فقدان مدیریت کارآمد در حل بحران‌ها و حوادث پیش روی است.

رئیس اتاق تهران گفت: در ابتدا از طرف خود و قاطبه همکارانم شهادت سردار وطن، اسطوره مقاومت و پایداری شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین شهادت بیش از 170 تن از بهترین فرزندان و نخبگان و برگزیدگان کشور را تسلیت عرض می‌کنم.

او در ادامه افزود: جوان ایرانی که با هزار امید و انگیزه از دانشگاه به شایستگی بیرون آمده، نسلی که تمنای پیشرفت و توسعه دارد، مردمی که قلبشان برای این آب‌وخاک می‌تپد و آموخته‌اند که باید در همین سرزمین زیست کنند، چطور باید با حسی توأم با نگرانی و بی‌اعتمادی به فکر کسب‌وکار فردایشان باشند؟

رئیس تهران بیان داشت:‌ متأسفم بگویم امروز هرکجا سرمایه‌ نمادینی وجود داشته، با بی‌تدبیری و نابخردی ازمیان‌رفته و یا حداقل به پایین‌ترین حد تنزل کرده است. نتیجه اینکه امروز جامعه نگران، مضطرب و بی‌اعتماد به ارکان سیاست‌گذار و مدیران کشور شده است.

وی اظهار داشت: قیاس این وضعیت با دهه 60 تا حدودی روشنگر است. تاریخ شهادت می‌دهد که مردم ایران در این دهه چطور با دل‌وجان و در بحبوحه جنگ، از مرزها دفاع کردند یا در دهه 70 به شوق سازندگی گام‌های بلندی برداشتند و در دهه 80 به انگیزه اصلاحات امیدها آفریدند و در ادامه کسانی ناکارآمد که با شعار سودای عدالت در سر داشتند، سرخوردگی ملت را رقم زدند. دهه 90 هم دوره آشتی با جهان و احیای تدبیر و امید بود که البته آن‌هم دستخوش ناامیدی‌های زیادی شد. در همه این دوره‌ها یادمان باشد که مردم پای کشور ایستادند و جامعه اقتصادی هم‌قدمی عقب نگذاشت.

کارآفرینان؛ سرمایه‌های انسانی کشور

خوانساری گفت: جامعه کارآزموده اقتصادی ایران دوران سختی دارد و همواره در نشیب و فراز روزگار دست‌وپنجه نرم کرده است.

وی افزود: عده‌ای از صاحبان کسب‌وکار در زمانه‌ای که قحطی بر کشور حاکم بود، پا پیش گذاشتند تا دردها را درمان کنند. از سرمایه و مالشان گذشتند تا مسئولیت اجتماعی‌شان را به سرانجام برسانند. این قدم‌هایی ولو کوچک بخش خصوصی کشور بیش از توان و طاقت دولت‌ها در نگاه و قلب مردم جایی گرفت و آن‌ها را به معتمدان جامعه تبدیل کرد. این‌چنین است که در طول سالیان دراز یادگارهایی مانند مسجد، مدرسه، بیمارستان و دیگر مراکز خدمات‌دهی توسط صاحبان کسب‌وکار و بازاریان در سراسر کشور ایجاد شد و برای جامعه اقتصادی و بخش خصوصی اعتبار و آبرو به ارمغان آورد.

خوانساری گفت: کارآفرینان؛ سرمایه‌های انسانی این کشور به‌حساب می‌آیند. حاکمیت می‌توانست مستمراً و طی چندین دهه آن‌ها را به نمادهایی از وطن‌پرستی، دین‌داری و انسان‌دوستی تبدیل کند و به جامعه بشناساند ولی افسوس که نگاه توأم با سوظن اجازه نداد چنین اقدام مهم و مشروعی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: نمونه آنکه امروز کجای این کشور می‌توان موزه‌ای از صنعت، کارآفرینی و اقتصاد پیدا کرد؟ چرا در هیچ کتاب درسی نامی از آن‌ها نیست؟ در همین جمع؛ کسانی حضور دارند که در دهه هشتم و نهم زندگی‌شان کماکان به سازندگی ادامه می‌دهند. آن‌ها در طول حیاتشان، انقلاب، جنگ، تحریم و انواع درگیری‌های سیاسی و اجتماعی که زندگی مردم را فشل کرده، دیده‌اند؛ اما هیچ‌گاه چرخ کارخانه‌هایشان از حرکت نیفتاد و از طول و عرض سفره کارگرانشان کاسته نشد.

خوانساری گفت: همه شما عزیزان مرحوم قندچی را می‌شناسید. او ایران کاوه را بنیان گذاشت، پس از انقلاب مظلومانه به زندان رفت و از زندان به جبهه‌ها نقل‌مکان کرد تا ماشین‌های جنگی را تعمیر کند. پس از جنگ بازهم در خط تولید حاضر شد تا کارخانه‌ را از نو بسازد. او تا صبح آخرین روز حیاتش در کارخانه‌ حاضر بود. این تنها یک نمونه از ده‌ها مثال است.

راه‌اندازی کسب و کار در شرایط تحریم یعنی کارآفرینی

وی افزود: علی‌اکبر رفوگران در دهه نهم زندگی درگیر این است که خط تولید عطر بیک را توسعه دهد. او که کودتای امریکایی در دهه 30 را دیده، روزهای طلایی را پشت سر گذاشته و پس از جنگ تا زندان و تحمل مشقت‌های فراوان هم پیش رفت. آیا اگر قرار بر ناامیدی باشد، کسی از این دو محق‌تر یافت می‌شود؟

رئیس اتاق تهران اظهار داشت:‌اینکه شما بدانید کشور در تحریم، جنگ اقتصادی و منازعات سیاسی است ولی کلنگ راه‌اندازی کسب‌وکاری متناسب با این زمانه را بر زمین می‌زنید، یعنی حماسه آفریده‌اید؛ یعنی می‌توانید الگو و مولد باشید.

وی گفت: جوان استارت‌آپی که در افق اندیشه‌اش ده‌ها ایده و طرح برای راه‌اندازی کسب‌وکار متکی به سرمایه اندک دارد، کارآفرینی که نگاهش به توسعه خط تولید است، تحلیلگری که از میان خبرهای منفی خطی از امید و معطوف به آینده پیدا می‌کند، شایسته قدردانی است و نباید آن‌ها را با انواع واکنش‌ها از کار انداخت.

رئیس اتاق تهران افزود: قاطبه شما عزیزان روزانه در برابر اخباری در مورد فساد این‌وآن قرار دارید. انواع رانت‌ها در اقتصاد و جامعه توزیع می‌َشود ولی چند درصد از جامعه کارآفرینی دستش آغشته به رانت است؟

خوانساری تصریح کرد: اتاق بازرگانی بارها از حاکمیت خواسته است به رانت ارزی پایان دهد، در مقابل فساد ایستادگی کند، انواع توزیع غیر هدفمند یارانه‌ها را متوقف کند و بستر رقابت را بسازد. در این موقعیت چرا نباید کارآفرینان را به‌عنوان انسان‌های کمال‌گرا، پرشور و امید و در عطش ساختن ایرانی آزاد و آباد به مردم معرفی کرد؟ کسانیکه عاشق این مرزوبوم‌اند و تمام سرمایه‌شان را برای ساختن این کشور به کار گرفته‌اند. آن‌ها قلبشان برای این مردم می‌تپد و زیر فشار تحریم و کمبود، همچنان سبد مصرف مردم را متنوع نگاه می‌دارند. چرا دولت‌ها صدای این منادیان سلامت و امید را نمی‌شنوند و چرا گوش‌ها بسته شده‌است؟

رئیس اتاق تهران تصریح کرد: جوانان پر از شوق پیشرفت، عطش «اعتمادبه‌نفس» دارند و چه کسانی را می‌شناسید که بیش از کارآفرینان «نماد اعتمادبه‌نفس» باشند. امروز رسالت تک‌تک کارآفرینان این است که از ابزارهای فرهنگی، هنری و اقتصادی برای توسعه مفهوم کارآفرینی استفاده کنند. انزواطلبی راهکار امروز نیست. اگر دل‌ها برای آینده ایران می‌تپد که قطعاً چنین است در معرفی اسطوره‌های کارآفرینی استنکاف نکنید. اگر پیش‌ازاین کارآفرینان سعی می‌کردند به‌دوراز هیاهوی جامعه و در خلوتشان کار کنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند جامعه با آن‌ها آشنا شود. درهای کارخانه‌ها را به روی مستندسازان باز کنید، اجازه دهید زندگی‌تان کتاب شود، فرصت دهید نسل جوان در جلسات و همایش‌ها، پای صحبت‌های شما بنشینند و تجربیات جدیدی بیاموزند.

او تصریح کرد:‌ این تمنای ما از شماست که اتاق بازرگانی را در مسیر معرفی الگوهای ارزشمند زیست در زمانه بحران، یاری کنید. داستان زندگی هرکدام از شما ارجمندان می‌تواند، جوانی را نجات دهد و تلاشتان برای گذر از سختی‌های زمانه‌ می‌تواند انگیزه و امیدبخش نسل جوان باشد.

رئیس اتاق تهران گفت: بیایید همه باهم از کارآفرینان نماد بسازیم نه برای اینکه تنها اقتصاد، توسعه پیدا کند، بلکه برای بازگشت نشاط به کشور، بازگشت امید به مردم و ساختن دوباره این سرزمین. آنچه امروز در پیشگاه شما قرار می‌گیرد، تلاشی اندک از سوی ماست و شما کارآفرینان گرامی این مسیر را می‌توانید با نهایت قدرت و انگیزه به‌پیش ببرید. خدا یار و مددکارتان باد.

برگزیدگان چهارمین دوره امین‌الضرب را بشناسید

در این مراسم تندیس امین‌الضرب به همراه لوح و نشان به دو کارآفرین برتر کشور رسید. داود عابدی آملی، بنیانگذار گروه صنعتی تاژ، و علی سالک نجات، بنیانگذار گروه صنعتی نجاتی (آناتا) دو برنده اصلی این مراسم بودند. هیات داوران این دو فعال اقتصادی را به واسطه سال‌ها فعالیت سالم و مولد اقتصادی، اشتغال‌آفرینی، تولید و صادرات، مشارکت در تشکل‌های بخش خصوصی و ایفای مسئولیت اجتماعی به عنوان «کارآفرینان برتر کشور» و شایسته دریافت لوح، نشان و تندیس امین‌الضرب شناسایی و معرفی کرد.

هیات داوران هم‌چنین سه لوح و نشان امین‌الضرب را به نشانه تقدیر از فعالیت‌های مولد اقتصادی به سه چهره دیگر اختصاص داد. نصراله ایزدپناه، موسس گروه صنعتی استیل البرز، مهدی خان‌محمدی، بنیانگذار گروه صنعتی نان سحر و برادران نوربخش (شمس‌الدین و نورالدین) بنیانگذار گروه دامداران در این مراسم لوح و نشان امین‌الضرب دریافت کردند و مورد تقدیر و تجلیل اتاق تهران و فعالان بخش خصوصی قرار گرفتند.

در حوزه استارت‌آپ‌ها نیز میلاد منشی‌پور، از بنیانگذاران شرکت تب‌سی، با دریافت لوح و نشان امین‌الضرب مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.

برابر هر ساله اتاق تهران و هیات داوران این جشنواره، به فعالیت‌های مطالعاتی، علمی و فرهنگی مرتبط با توسعه و ترویج اقتصاد آزاد رقابتی و محوریت بخش خصوصی، به چهره‌هایی که خدمات ارزنده‌ای به کشور، به‌ویژه جامعه اقتصادی، داشته‌اند، توجه کرده و چهره‌هایی از این حوزه را نیز برگزیده و شایسته تقدیر و نشان امین‌الضرب دانستند.

علینقی مشایخی، اقتصاددان و از بنیانگذاران دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی (موسسه نیاوران) نخستین چهره‌ای بود که مورد تقدیر قرار گرفت و لوح و نشان امین‌الضرب به این چهره علمی اهدا شد.

سهیلا ترابی فارسانی نیز پژوهشگری بود که اتاق تهران با اهدای لوح و نشان امین‌الضرب از طرف بخش خصوصی مورد تقدیر قرار گرفت.

کارآفرینان برتر و برندگان لوح، نشان و تندیس امین‌الضرب:

داود عابدی آملی، بنیانگذار گروه صنعتی تاژ
علی سالک نجات، بنیانگذار گروه صنعتی نجاتی (آناتا)
برگزیدگان و دریافت‌کنندگان لوح و نشان امین‌الضرب:

آقایان شمس‌الدین و نورالدین نوربخش، بنیانگذاران گروه دامداران
نصراله ایزدپناه، موسس گروه صنعتی استیل‌البرز
مهدی خان‌محمدی، بنیانگذار گروه صنعتی نان ‌سحر
میلاد منشی‌پور، از بنیانگذاران شرکت تپ‌سی
علینقی مشایخی، اقتصاددان و از موسسان دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف
سهیلا ترابی ‌فارسانی، پژوهشگر‌ اقتصاد


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 126,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 123,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 122,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 122,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 117,500 ریال -1500 1.26% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 119,500 ریال 1200 1% نمودار و آرشیو
5110 119,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 126,500 ریال 500 0.4% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 125,500 ریال 500 0.4% نمودار و آرشیو
0075 150,000 ریال -500 0.33% نمودار و آرشیو
020 174,000 ریال -1000 0.57% نمودار و آرشیو
Lf190 134,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 130,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld 209 Amir 135,800 ریال 300 0.22% نمودار و آرشیو
Lld 209 Arak - نمودار و آرشیو
EX3 Amir - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
CRP100 jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 black Shazand - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s - نمودار و آرشیو
C30G - نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Arak - نمودار و آرشیو
7240 - نمودار و آرشیو
1540 - نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 pet - نمودار و آرشیو
785 pet - نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R shazand - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R - نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
ZR 340 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 149,000 ریال -1000 0.67% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 149,000 ریال -1000 0.67% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
ABS 10415 - نمودار و آرشیو
ABS 10720 - نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 - نمودار و آرشیو
62N07 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 - نمودار و آرشیو
22B01 - نمودار و آرشیو
RP 345 - نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
N32 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖