ارسال پاسخ

اتصالات وحید

چهارشنبه ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ تعداد نظرات: 0 Telegram

inpia.ir

آمادگی کسب‌وکارها برای چالش‌های دهه ۲۰۲۰

کمتر از دو هفته از آغاز سال ۲۰۲۰ می‌گذرد و کسب‌وکارها خود را برای چالش‌های جدید دهه سوم قرن ۲۱ آماده می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ چه درس‌هایی گرفتیم؟ و حالا که سال به پایان رسیده، در سال جدید باید منتظر چه تحولاتی در عرصه کسب‌وکار باشیم؟
آمادگی کسب‌وکارها برای چالش‌های دهه ۲۰۲۰

مدیران ارشد استرالیایی در مصاحبه‌ای با Business Insider به این دو سوال پاسخ داده‌اند و تجربیات خود را در اختیار ما گذاشته‌اند که بخشی از آن را با هم می‌خوانیم:
آمادگی کسب‌وکارها برای چالش‌های دهه 2020
«رانی‌کان»، مدیر ارشد و بنیانگذار شرکت OzHarvest
اهمیت استخدام افراد بر اساس معیارهایی فراتر از مهارت و تجربه

او در این باره می‌گوید: «من باور دارم که افراد معمولی می‌توانند کارهای خارق‌العاده انجام دهند. با اینکه دوست دارم خودم شخصا تغییر ایجاد کنم اما من یک انسان خارق‌العاده نیستم و لزومی ندارد که باشم. در سالی که گذشت، دور خودم را با نیروهای درجه یک پر کردم و با کمک آنها توانستیم کارهای خارق‌العاده انجام دهیم. به‌عنوان رهبر کسب‌وکار، باید به نیروهای خود قدرت و اختیار بدهید و به توانایی‌هایشان ایمان داشته باشید. برای من این یعنی استخدام افراد براساس معیارهایی فراتر از تجربه و مهارت. تو می‌توانی مهارت‌ها را کسب کنی اما نمی‌توانی به کسی یاد دهی که مثلا سخاوتمند باشد. این درسی است که در سال جدید و سال‌های آینده به یاد خواهم داشت.»

«رابرت شوارتز»، مدیر‌عامل Nuance Communications/ ANZ (Australia and New Zealand)
نگاهی به آینده و تاکید بر فرآیندهای امنیتی

او می‌گوید: «به‌عنوان رهبری که هر روز با امنیت دیجیتال سروکار دارم، خیلی ناراحت می‌شوم وقتی می‌بینم در سال گذشته، دوباره شاهد نقض حریم داده‌ها در شرکت‌ها و برندهایی بودیم که جزئیات و اطلاعات مربوط به میلیون‌ها مشتری را در اختیار دارند. عرصه دیجیتال استرالیا در حال حاضر بیش از هر زمانی در خطر است و بخش‌خصوصی و دولتی همه با هم باید روی این مساله تمرکز کنند. امیدوارم سازمان‌ها از سال ۲۰۱۹ درس گرفته و تعهدات گسترده‌تری که در مقابل مشتریان دارند را بشناسند. توصیه می‌کنم شرکت‌ها، صرف‌نظر از اندازه و سطح بلوغ سازمانی، استانداردهای امنیتی خود را بالا ببرند، فرآیندهای احراز هویت را قدرتمندتر کنند و از پین‌کدها و پسوردها که دست و پای مشتریان را بسته‌اند فراتر روند، چون شکستن این کدها برای هکرها مثل آب خوردن شده.»

«جف اولسون»، رئیس واحد هوش مصنوعی و تحلیل کاربردی شرکت Cognizant/ ANZ
آگاهی از هوش مصنوعی

یکی از درس‌هایی که در سال ۲۰۱۹ گرفتیم این بود که هوش مصنوعی اینجاست و تاثیرات عمیقی بر زندگی روزمره ما دارد. تکنولوژی جدیدی وجود دارد به نام هوش مصنوعی تکاملی، که چند استراتژی را به‌طور همزمان بررسی و امتحان می‌کند. این یعنی این تکنولوژی، به جای آنکه توسط انسان آموزش داده شود، از طریق تجربیاتش به استراتژی‌های جدید دست می‌یابد. کسب‌وکارها می‌توانند برای انتخاب بهترین تصمیم از این قابلیت استفاده کنند. پس تکلیف کسانی که مسوول تصمیمات مهم هستند چیست؟ راستش را بخواهید، این روزها روش تصمیم‌گیری ما دارد از مد می‌افتد، همان‌طور که ماشین تایپ از مد افتاده. پس باید آگاهی خود را نسبت به هوش مصنوعی بالا ببرید و به این منظور باید به داده‌ها به‌عنوان منبع دانش و ارزش نگاه کنید. برای پیدا کردن ریشه مسائل، دائما از خودتان بپرسید چرا؟

«نیتن نایت»، مدیر گروه مرکز داده‌های Lenovo/ ANZ
تاکید بر حفظ ارتباطات کسب‌وکار

او می‌گوید: «شاید واضح به‌نظر برسد اما مراقبت و حفظ ارتباطاتی که در موفقیت کسب‌وکارتان نقش کلیدی دارند، بسیار مهم است. از طریق جمع‌آوری بازخورد در تمام مراحل چرخه محصول، می‌توانیم مشتری را در تمامی این مراحل سهیم کنیم. برای هر کسب‌وکاری که می‌خواهد همزمان با افزایش مشتریان، رشد و توسعه یابد، سرمایه‌گذاری در شبکه شرکا بسیار مهم است. قصد داشتید در سال جدید به افراد مهم شبکه ارتباطی‌تان چه مزایایی ارائه کنید؟ درباره‌اش تجدیدنظر کنید.»

«پیتردانیو»، مدیر ارشد و یکی از بنیانگذاران Secure Code Warrior
تاکید بر اهمیت نقش مدیر ارشد امنیت اطلاعات

او می‌گوید: «در سال ۲۰۱۹، شاهد موجی از سازمان‌ها بودیم که برای ارتقای امنیت سایبری نرم‌افزارهای تولید خودشان، بی‌وقفه تلاش می‌کردند. بخشی از این حرکت می‌تواند در واکنش به قوانین سفت و سختی باشد که در رابطه با امنیت و حریم داده‌ها اعمال شده، اما حقیقت این است که این روزها، همه شرکت‌ها شرکت نرم‌افزاری هستند و در نتیجه، حفظ امنیت داده‌ها، چه با دخالت دولت‌ها چه بدون دخالت آنها، وظیفه ماست. در سال ۲۰۲۰، رهبران باید با مدیران ارشد امنیت اطلاعات (CISO) همکاری نزدیکی داشته باشند، تا امنیت، هم‌رده با کیفیت نرم‌افزارها و بخشی از آن باشد. ابزارها به تنهایی قادر به رفع ریسک‌ها و آسیب‌پذیری نرم‌افزارها نیستند. بنابراین، ایجاد توازن میان ابزارها و امنیت اطلاعات در تیم‌های توسعه نرم‌افزار باید در بودجه‌بندی و استراتژی‌ها لحاظ شود.»

«گرگ استروسکی»، مدیر ارشد فناوری منطقه‌ای، AppDynamics
استفاده گسترده‌‌تر از هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در سالی که گذشت

او می‌گوید: «مشتریان انتظار دارند اپلیکیشن‌ها دارای طراحی ساده اما هوشمندانه و عملکرد بالا باشند که نیازهای آنها را تامین کنند. من یاد گرفتم که به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید یعنی تغییر ایدئولوژی و فرآیندهای داخلی. تنها در این صورت می‌توانیم با پیشرفت‌ها همگام شویم.»

«اد هریسون»، مدیر ارشد Isentia
تاکید بر لزوم آمادگی رهبران

او می‌گوید: «تجربه و داده‌های ما نشان داده که به علت سرعت فزاینده چرخه اخبار، رهبران کسب‌وکارها هنگام وقوع بحران‌ها بیش از هر زمان دیگری زیر ذره‌بین هستند و باید به سرعت تصمیم بگیرند. در سال ۲۰۱۹، بارها پیش آمد که اعتماد مردم نسبت به بعضی سازمان‌ها خدشه‌دار شد و پاسخ آنها از نظر مردم قانع‌کننده نبود. اولین توصیه من این است که از قبل، آماده باشید. این یعنی قبل از وقوع بحران، اعتمادسازی کنید، هم با کارکنان هم با مشتریان. دوما، هنگام وقوع بحران، برقراری ارتباطات شفاف و به موقع را فراموش نکنید. این بسیار حائز اهمیت است. اگر جوابی برای عموم ندارید، صادقانه این را بگویید. و توصیه آخر ما به سازمان‌ها این است که نقش مدیر ارشد را در ارتباطات دست کم نگیرند، چون هنگام بروز بحران، او کسی است که مردم در نهایت می‌خواهند پیامش را بشنوند.»

«جیمی نلسون»، مدیر‌عامل خدمات بازاریابی و استراتژی، Hotwire
تغییر، به یک امر عادی تبدیل شده

او می‌گوید: «طی سال ۲۰۱۹، تغییر به یک امر عادی تبدیل شد و به اعتقاد من، برای آنکه یک رهبر موفق باشید، باید خودتان را به شرایط عدم اطمینان عادت دهید و با آن نجنگید. چشم‌انداز بازاریابی استرالیا تحت تاثیر ادغام و اکتساب ادارات، کاهش اطمینان کسب‌وکارها و مشتریان و عدم قطعیت سیاسی به سرعت در تغییر است. به این ترتیب، نحوه انجام کسب‌وکار نیز دائم در حال تغییر است. با توجه به کاهش مدت زمان همکاری کسب‌وکارها با هم، شرکت‌ها باید دست بجنبانند و برای ایجاد روابط مستحکم‌تر تلاش کنند تا شریک مورد اطمینان شرکای خود باشند، از طریق ارائه مشاوره‌های استراتژیک.» او همچنین به رهبران کسب‌وکارها توصیه می‌کند که برای دستیابی به راه‌حل، با تیم‌های خود همکاری مشارکتی داشته باشند.

«روری مک‌نیل»، مدیر ارتباطات بازاریابی، Brennan IT
اهمیت دگرگونی

او می‌گوید: «ما در صنعتی فعالیت می‌کنیم که اصلا ایستا نیست و رهبران تکنولوژی و کسب‌وکار باید روش‌های جدید کار کردن را یاد بگیرند و اعمال کنند تا بتوانند رو به جلو حرکت کنند. داغ‌ترین موضوع سال ۲۰۱۹، یک بار دیگر، دگرگونی دیجیتال بود و توصیه من به رهبران در آستانه سال ۲۰۲۰ این است که واژه دیجیتال را از این عبارت حذف کنند و به جای آن، روی دگرگونی خدمات تمرکز کنند. این یعنی اتخاذ یک رویکرد جامع و متمرکز بر نتیجه. ابتدا خدماتی که قصد دارید ارائه دهید را در نظر بگیرید (در آخرین مرحله، یعنی زمانی که به مشتری رسیده). سپس از آن مرحله به عقب برگردید تا نحوه ارائه آن را تعیین کنید. استفاده از یک تکنولوژی به تنهایی کافی نیست. باید آدم‌ها، فرآیندها و تکنولوژی‌های لازم را برای خلق و ارائه خدمات نیز در نظر بگیرید.»

«مایک فدرستون»، مدیر‌عامل، Pluralsight/ ANZ&APAC
اهمیت کنش‌گرایی

او می‌گوید: «تکنولوژی در تمامی صنایع فراگیر است و با سرعت بیشتری، گسترش و تکامل خواهد یافت و این یعنی نیاز بیشتر به نیروی کار در این حوزه. حالا در نخستین روزهای سال ۲۰۲۰، رهبران تکنولوژی، به خصوص مدیران ارشد فناوری ناچارند دیر یا زود برای رفع این شکاف مهارتی، یک برنامه کنش‌گرایانه در نظر بگیرند. و از آنجا که تا ۵ سال آینده، استراتژی بسیاری از شرکت‌ها دیجیتال‌محور خواهد بود، مسوولیت اجرای این برنامه برعهده مدیر ارشد فناوری است. طی سال‌های آینده، بخشی از وظیفه آنها، آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات، رایانش ابری، امنیت سایبری و سایر حوزه‌های مرتبط به تمامی سطوح سازمان خواهد بود.»

«گری دنمن»، نایب رئیس McAfee در استرالیا و نیوزیلند
چگونگی جلوگیری از حملات سایبری

او با تاکید بر اهمیت جلوگیری از این حملات می‌گوید: «سال گذشته از نظر امنیت سایبری سال مهمی بود و همه فعالان این حوزه شاهد بودند که تهدیدها همچنان به قوت خود باقی هستند. درسی که گرفتم این بود که به خودم مطمئن نباشم. چون در این حوزه، این رویکرد می‌تواند خطرناک باشد. نقض حریم داده‌ها حالا به تکنولوژی‌های کلود نیز راه پیدا کرده. ارزش کسب‌وکارها حالا به داده‌هایشان است و مجرمان سایبری همین را هدف گرفته‌اند. توصیه من به رهبران امنیت و فناوری اطلاعات این است که بدانند چه زمانی سازمانشان در خطر است و چه تهدیدهایی بر سر راهشان قرار دارد. حالا، جلوگیری از حمله بیش از هر زمانی اهمیت یافته. این روزها، داده‌ها شریان‌های حیاتی هستند، نه تنها در حوزه آگاهی از تهدیدات، بلکه برای سازمان‌ها.»

«لیا پوپ» مدیر ارشد بازاریابی Datorama
بهره‌برداری از داده‌ها

او می‌گوید: «در سال ۲۰۱۹، شاهد گسترش داده‌ها در صنایع بودیم. حجم زیاد داده‌ها که از چند کانال و سیستم وارد شرکت‌ها می‌شود، آنها را از پا درآورده. بسیاری از شرکت‌ها در جمع‌آوری و یکپارچه‌سازی داده‌ها با مشکل مواجهند و به همین خاطر نمی‌توانند درک بهتری از مشتری‌ها داشته باشند. در نتیجه، بسیاری از کسب‌وکارها در حال روی آوردن به برنامه‌های مبتنی بر تکنولوژی‌های هوشمند هستند. در سال ۲۰۲۰، تجربه مشتری و پاسخگویی در رابطه با توسعه سازمان، دو مبنای اصلی موفقیت خواهند بود. داده‌ها در تحقق هر دو مورد، نقش اساسی دارند. ۸۰ درصد مشتریان می‌گویند تجربه‌ای که یک سازمان برایشان فراهم می‌کند به اندازه محصول یا خدمات آن سازمان مهم است. در همین حین، رهبران بیش از هر زمان دیگری باید در رابطه با سنجش و گزارش رشد سازمان به سهامداران، پاسخگو باشند. امروزه رهبران باید از تکنولوژی‌ها برای استخراج، یکپارچه‌سازی و بهره‌برداری آسان از داده‌ها استفاده کنند تا در تک تک نقاط تماس با مشتری، با او در ارتباط باشند، از بازاریابی تا فروش و خدمات. آنها همچنین باید به دنبال راه‌هایی برای سنجش دقیق باشند و همزمان، داده‌های مرتبط با رشد و توسعه را بی‌درنگ، تجزیه و تحلیل کنند.»

«پراسانا گولیسکارام»، نایب رئیس ناحیه‌ای، Commvault
آمادگی برای احیا پس از بلایای طبیعی ناشی از دمای هوا

او می‌گوید: «تغییرات آب و هوایی در سراسر جهان به بلایای طبیعی شدیدتری منجر شده. شورای محلی استرالیا، CCA در سال گذشته، ۲۰۶ مورد افزایش بی‌سابقه دما، آتش‌سوزی جنگل‌ها در زمستان و خشکسالی طولانی را گزارش کرده. تنها درسی که از این اتفاقات می‌توان گرفت این است که آب و هوا بیش از پیش غیرقابل‌پیش‌بینی و ویرانگر شده، هم برای جوامع و هم برای سازمان‌ها. پس شرکت‌ها باید آماده باشند، آماده برای احیا و بهبودی پس از یک آتش‌سوزی یا سیل ویرانگر. آماده برای انتقال نسخه پشتیبان اپلیکیشن‌های مهم سازمان به یک منطقه ابری دیگر (Cloud Region)، و آماده برای قطعی غیرمنتظره برق که آنها را ملزم می‌دارد برنامه احیای خود را به اجرا درآورند.» او در ادامه می‌گوید تجزیه و تحلیل داده‌ها با تمرکز بر تطبیق قانونی و امنیت، به اولویت مهم شرکت‌ها در سال‌های آینده تبدیل خواهد شد.

این تنها بخشی از تجربیات مدیران در سال ۲۰۱۹ بود؛ مدیرانی که حوزه فعالیت آنها استرالیاست. رهبران سازمانی در سایر نقاط جهان ممکن است شرایط متفاوتی را تجربه کنند اما بدون شک می‌توان گفت که اغلب مدیران در سراسر جهان در چند زمینه با هم اتفاق نظر دارند: اهمیت سرعت تحولات، نوسانات اقتصادی، عدم قطعیت سیاسی، گرمایش زمین، پایداری، ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی، تکنولوژی و سایر موضوعاتی که زندگی و بقای کسب‌وکار تک تک ما به آنها گره خورده است. مرور تجربیات این مدیران می‌تواند به ما کمک کند که از اشتباهات یا حتی فجایع جلوگیری کنیم. شاید مشکلی که یکی از آنها در سال ۲۰۱۹ داشته، همان مشکلی باشد که شما همین حالا دارید با آن دست و پنجه نرم می‌کنید. / دنیای اقتصاد


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۸ بهمن ۱۳۹۸
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 110,500 ریال 1000 0.9% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 108,500 ریال 800 0.74% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 107,700 ریال 200 0.19% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 107,700 ریال 200 0.19% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 108,000 ریال 500 0.46% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 107,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5110 107,500 ریال -500 0.46% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 108,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 107,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 107,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 128,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 133,000 ریال -500 0.37% نمودار و آرشیو
Lf190 116,000 ریال -500 0.43% نمودار و آرشیو
22B02 111,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 121,500 ریال -2000 1.62% نمودار و آرشیو
Hi500 116,500 ریال -1000 0.85% نمودار و آرشیو
2420h 118,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 115,000 ریال -500 0.43% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld 209 Amir 128,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld 209 Arak 126,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Amir 120,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 118,500 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
CRP100 jam 118,500 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
CRP 100 black Shazand 124,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30G 160,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 161,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
C30s 151,500 ریال 7000 4.62% نمودار و آرشیو
C30G - نمودار و آرشیو
Z30s Ar 161,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 113,500 ریال 2000 1.76% نمودار و آرشیو
3840 Arak - نمودار و آرشیو
7240 141,500 ریال 500 0.35% نمودار و آرشیو
1540 130,000 ریال 500 0.38% نمودار و آرشیو
1551 131,000 ریال 1000 0.76% نمودار و آرشیو
781 pet 133,000 ریال 1000 0.75% نمودار و آرشیو
785 pet 132,000 ریال نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet 133,000 ریال 500 0.38% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 161,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R shazand 161,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Maroun 160,500 ریال -500 0.31% نمودار و آرشیو
510L Jam 150,000 ریال 6000 4% نمودار و آرشیو
510L Navid 151,000 ریال 7000 4.64% نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 171,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G 146,000 ریال 1500 1.03% نمودار و آرشیو
440L 181,000 ریال -1000 0.55% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 175,000 ریال 4000 2.29% نمودار و آرشیو
ZR 340 163,000 ریال نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 235,000 ریال 3000 1.28% نمودار و آرشیو
ABS150 221,000 ریال -1000 0.45% نمودار و آرشیو
ABS 10415 290,000 ریال -20000 6.45% نمودار و آرشیو
ABS 10720 330,000 ریال 30000 9.09% نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 131,500 ریال 3500 2.66% نمودار و آرشیو
1922 Arya 132,500 ریال 4500 3.4% نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak 175,000 ریال 1000 0.57% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 106,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
62N07 113,400 ریال -1600 1.39% نمودار و آرشیو
2100 121,000 ریال 1000 0.83% نمودار و آرشیو
2420E02 117,000 ریال -500 0.43% نمودار و آرشیو
22B01 109,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP 345 170,000 ریال نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 280,000 ریال -10000 3.45% نمودار و آرشیو
N32 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖