تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۲۳:۵۲ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

عوام‌فریبی اقتصادی دولت قبل/ بازنگری مقررات واردات و صادرات

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت قبلی با وجود کاهش 36 درصدی اشتغال وعده تولید 2.5 میلیون شغل را می‌داد که این معنایی جز عوام‌فریبی ندارد.
عوام‌فریبی اقتصادی دولت قبل/ بازنگری مقررات واردات و صادرات

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت قبلی با وجود کاهش 36 درصدی اشتغال وعده تولید 2.5 میلیون شغل را می‌داد که این معنایی جز عوام‌فریبی ندارد.

به گزارش اینپیا به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست تشکل‌های صنعتی، معدنی و تجاری استان خراسان اظهار کرد: در سال 1391 اشتغال 36 درصد رشد منفی داشت در حالی که دولت وقت وعده تولید 2.5 میلیون شغل را داده بود و در شرایطی که رشد اقتصادی کل کشورمنفی است وعده ایجاد 2.5 میلیون شغل معنایی جز عوام‌فریبی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در صحنه بین‌الملل نیز طی هشت سال گذشته دنیا علیه ما بوده است، اظهار کرد: حتی کشورهای کوچک آفریقایی به دلیل تحریم‌های سازمان ملل از همکاری با ما سر باز زدند و معلوم شد «کاغذ پاره‌ها» اثرگذار بوده‌اند!

نعمت‌زاده ادامه داد: با تدبیر دولت هم‌اکنون در حال تعامل و مذاکره‌ با سایر کشورها هستیم تا گره‌های ایجاد شده طی هشت سال گذشته را باز کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکلات حوزه اقتصاد و صنعت به سرعت حل نمی‌شود، بیان کرد: برای خروج از رکود، دولت برنامه‌هایی در مباحث بانک‌ها، تقاضا در داخل و خارج، اثرات تحریم و سرمایه‌گذاری دارد که با انجام طرح‌های دولت در دو سال آینده، کشور در سال 1395 به وضعیت خود در سال 1390 باز می‌گردد.

وی با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه دولت برای خروج از رکود به معوقات 80 هزار میلیارد تومانی بانکی اشاره کرد و ادامه داد: از این حجم پول تنها 15 تا 16 درصد سهم بخش تولید و بقیه حاصل سفته‌سازی‌هاست و با این حال از انتشار اسامی افراد بدهکار خودداری می‌کنند.

او با اشاره به عدم وجود نقدینگی در دست دولت برای سرمایه‌گذاری در صنایع افزود: در بخش خودروسازی با تبدیل سهام و دارایی‌هایی از این شرکت‌ها که ارتباطی به خودروسازی نداشتند توانستیم 2100 میلیارد تومان در اختیار صنعت قطعه‌سازی خودرو قرار دهیم.

نعمت‌زاده به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: درآمد ناشی از یارانه‌ها با توجه به سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری باید در امور افزایش اشتغال، افزایش تولید، افزایش بهره‌وری، کاهش مصرف انرژی و کمک به ایجاد تعادل اجتماعی صرف شود که با توجه به این موارد خواستار اصلاح قانون هدفمندی یارانه‌ها هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در سومین گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: طبق آخرین آمار در تیرماه نرخ تورم به 25 درصد رسید و این در حالی بود که در سال گذشته تورم بیش از 40 درصد بوده است.

نعمت زاده با اشاره به گذشت حدود یک سال از شروع دولت جدید اظهار کرد: شرایط یک سال گذشته را همه به خاطر داریم و در سطح کلان کشور تورم و رکود طی یک سال گذشته دو بحث مهم و جدی بوده‌اند.

نعمت زاده با بیان اینکه در گذشته موانع جدی در تولید کشور وجود داشته است گفت: برخی از این موانع برطرف شده و برخی دیگر به دلیل مشکلات موجود هنوز پابرجاست.

وی همچنین تصریح کرد: 30 مورد مصوبه دولت لغو یا ارسال شده است که این مورد درباره رفع موانع تولید بوده‌اند و در عرصه تولید چند مصوبه جدید نیز به تصویب رسیده است.

وی همچنین به رشد اقتصادی 5.8 - کشور در دولت گذشته اشاره کرد و گفت: البته آمار دقیق نشان می‌دهد که رشد اقتصادی بیش از -6 درجه بوده است که این آمار در تیرماه با احتساب نفت به -2.2 و بدون احتساب نفت به -2 رسیده است و امیدواریم با اقدامات انجام شده شاهد رشد مثبت اقتصادی باشیم.

کاهش تدریجی قیمت ارز در دولت جدید

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت به کاهش تدریجی قیمت ارز در دولت جدید اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته، اصلاح و ثبات نسبی قیمت ارز بوده است.

نعمت زاده به احیای قانون ارتقای مستمر فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: در دولت قبل این قانون تصویب شده بود اما به دلیل ناهماهنگی موجود اجرا نشد اما در این دولت اهتمام به اجرای این قانون می‌شود.

نعمت زاده اظهار کرد:‌همچنین در زمینه‌های اجتماعی نیز در دولت گذشته بی‌اعتمادی بر فضا حاکم بود که در حال حاضر در این زمینه شاهد آرامش نسبی و ثبات بوده‌ایم. بزرگترین سرمایه ملی اعتماد دولت به ملت و ملت به دولت است که این اعتماد در دولت قبل از بین رفته بود و در حال حاضر برای احیای دوباره آن درتلاش هستیم.

وی افزود: رئیس جمهوری اعلام کرده است در سفرهای استانی از این پس ارائه وعده‌ها با حساب و کتاب دقیق بوده و با توجه به جلسات متعدد و هم‌اندیشی با مدیران مختلف صورت می‌گیرد. همچنین تلاش می‌شود به نقش تشکلهای مردم نهاد توجه بیشتری شود و با مردم برخوردی صادقانه صورت گیرد و مسائل جاری شفاف‌تر ادامه یابد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: در صحنه بین‌المللی با اعلام آشتی با همسایگان برای رفع تحریم‌های ظالمانه برنامه ریزی شده است چرا که در گذشته به دلیل تحریم‌ها از لحاظ اجتماعی،‌ اقتصادی و اخلاقی ضررهای زیادی متوجه کشور بود.

نعمت زاده با اشاره به اختلافات موجود بین مجلس و دولت عنوان کرد: این اختلافات همچنان وجود دارد اما برخورد دولت با اعضای مجلس بزرگوارانه است و این در حالی‌ است که برخی از اعضای مجلس کم‌لطفی دارند اما وظیفه دولت است که احترام تمامی نمایندگان مجلس را حفظ کند.

وی همچنین درخصوص وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت عنوان کرد: در حال حاضر تحقیق و تفحص در خصوص این وزارتخانه نیز آغاز شده و در خصوص اسنادی که در سال 90 امضا شده بود تحقیقاتی صورت می‌گیرد اما ما از این تحقیقات استقبال می‌کنیم چرا که وظیفه ما است تا فضای بی‌اعتمادی موجود بین دولت و قوه مقننه اصلاح شود.

وی درباره مبارزه با فسادهای اقتصادی گفت: مبارزه با فسادها در مقیاس ملی و اداری صورت می‌گیرد و دولت مصمم است با شفاف‌سازی و ساده سازی مقررات بتواند گام موثری در این خصوص بردارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حال حاضر اقداماتی در حوزه اقتصاد کشور انجام شده است اظهار کرد: اقدامات انجام شده در مقایسه با کارهایی که باقیمانده اند بسیار کم‌اند اما باز هم شروع خوبی بوده و تلاش ها همچنان ادامه دارد.

نعمت زاده تصریح کرد: در حال حاضر حدود 50 درصد از واحدهای صنعتی کشور یا متوقف شده‌اند یا با رکود مواجه‌اند که این به دلیل مشکلات اقتصادی گذشته از جمله نوسانات شدید ارز، فقدان تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌های خارجی بوده است و در حال حاضر ده‌ها هزار واحد صنعتی نیمه تمام نیز در سطح کشور وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن تجارت درباره اقدامات انجام شده در دولت جدید بیان کرد: در آغاز دولت برنامه‌ای تدوین و تقدیم مجلس کردیم و وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها وزارتخانه‌ای بود که برنامه کمی ارائه داد. در این برنامه موانع اصلی تولید در دو ماهه اول مرور شد و کمیته‌های مختلف در این خصوص تشکیل شده و 35 مورد از موارد ارائه شده به تصویب دولت رسید که این بالای 90 درصد از پیشنهادات وزارتخانه بوده است.

وی ادامه داد: بررسی و روان‌سازی دستورالعمل‌های موجود، صدور مجوزها در زمینه معدن و اکتشافات معدنی اصلاح شد و 80 درصد از اکتشافات معدنی که باقی‌مانده بود آزادسازی شد. همچنین در جهت تسهیل فعالیت‌های اکتشافی اهتمام ورزیدیم.

نعمت زاده افزود: در گذشته اکتشافات معدنی به دلیل روند پیچیده فعالیت‌های اکتشافی بسیار طولانی بود و چنان‌چه این روند ادامه می‌یافت فعالیت‌های اکتشافی کشور 30 سال به طول می‌انجامید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جهت تسهیل فعالیت‌های اکتشافی 200 هزار کیلومتر مربع از زمین‌های اکتشافی واگذار شد و همچنین تشکل های داخلی و گروه‌های خارجی تشویق به سرمایه‌گذاری در این حوزه شدند تا از این طریق بتوان به رشد و توسعه اکتشاف در کشور کمک کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون اکثر اکتشافاتی که در کشور صورت گرفته به جز ذغال سنگ سطحی بوده و ما هنوز اکتشافات عمقی را در کشور آغاز نکردیم.

نعمت زاده همچنین به شفاف سازی فعالیت‌های اکتشافی در کشور تاکید و گفت: یکی از راه‌های مبارزه با فساد در کشور از جمله معدن شفاف‌سازی اطلاعات است که متاسفانه در گذشته به دلیل عدم شفاف‌سازی در این حوزه شاهد فسادهای زیادی بوده‌ایم.

مهم‌ترین کالاهای وارداتی کالاهای مصرفی هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد:‌ هفت قلم عمده وارداتی کالاهای اساسی و مصرفی است که این جای تاسف دارد چرا که بیشترین قلم واردات کشور مربوط به برنج است.

وی افزود: در حال حاضر 2.1 میلیارد دلار برنج و 1.6 میلیارد دلار روغن خام وارد کشور می‌شود که این میزان مصرف بیش از متوسط جهانی است.

نعمت‌زاده در این خصوص به صرفه جویی در مصرف تاکید کرد و گفت:‌صدا و سیما نیز باید تبلیغات خود را اصلاح کند.

وی درباره لایحه حمایت از تولید اظهار کرد: این لایحه با تلاش زیاد و جلسات مکرر و مشورت‌ها از دو ماه پیش پیگیری می‌شود و پیشنهادات ارائه شده‌اند و با تغییراتی نیز موافقت گشته اما هنوز به اتمام نرسیده است.

نعمت زاده در مورد سیاست‌ها و برنامه‌های خروج کشور از رکود اظهار کرد:‌ این سیاست‌ها از فروردین ماه تدوین و به دولت تقدیم شده‌اند و پیگیری‌های زیادی در این باره انجام شده که چندی پیش این سیاست‌ها در اختیار عموم قرار گرفت. همچنین درخصوص برنامه‌های اجرایی خروج از رکود مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدامات موثری انجام شده است.

وی افزود: این اقدامات شامل بازنگری عمده در مقررات صادرات و واردات و تعرفه‌ها بوده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص بهبود فضای کسب و کار اظهار کرد:‌در این خصوص وضعیت طرح‌های نیمه‌تمام مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال سالانه 5 میلیون تن سنگ آهن از سنگان خاف خارج می‌شود که اگر به جای صادرات مواد خام مواد فرآوری شده صادر شود اشتغال‌زایی در کشور ایجاد خواهد شد.

وی همچنین درخصوص فولاد نیز اظهار کرد:‌ 65 درصد از تولید فولاد به بخش خصوصی واگذار شده است تا بخش خصوصی بتواند در زمینه تولید فولاد وارد شود.

نعمت زاده همچنین درباره جابجایی مسوولان استانی نیز تصریح کرد: نزدیک 60 نفر از مسوولان استان‌ها و شرکت‌ها جابجا شده اند که این میزان جابجایی بی‌سابقه بوده اما به دلیل شرایطی که در گذشته وجود داشته ناچار به این جابجایی شده‌ایم چرا که اخلاق برای حکومتی که ادعای اسلامی بودن دارد در راس امور است.

نعمت زاده درباره فعالیت‌ بانک‌ها نیز عنوان کرد: در این خصوص باید اقدامات زیادی صورت گیرد چرا که در کشور ما بدون فعال‌کردن جدی بانک‌ها بخش خصوصی نمی‌تواند به فعالیت ادامه دهد و راه حل این کار واگذاری امور به مردم است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌ها ارتباط با بانک‌های خارجی با مشکلاتی مواجه است گفت:‌ بانک‌های داخلی نیز به خاطر قوانین سخت و پیچیده نمی‌توانند آن طور که شایسته است به بخش خصوصی کمک کنند برای مثال یکی از این قوانین پیچیده این بود که فردی که 50 میلیون تومان چک برگشتی داشت از کلیه خدمات بانکی محروم می‌شد که این قانون با پیگیری‌های انجام شده اصلاح شد.

وی همچنین اظهار کرد: درصددیم مقررات معاملات کلان تغییر یابد و درخصوص تسهیلات در شورای پول و اعتبار اصلاحاتی صورت گیرد.

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت از بند ق تبصره 2 به عنوان مصوبات موثر در حوزه تولید یاد کرد و گفت:‌ با تصویب این مصوبه فرایندهایی که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

نعمت زاده اظهار کرد:‌ در حال حاضر 53 هزار دستگاه کامیون بالای 10 تن ظرفیت فرسوده در جاده‌های کشور وجود دارد که چنانچه به مدل مشابه جدید تبدیل شود مصرف سوخت این خودروها 90 درصد کاهش یافته و ظرف 4 سال با صرفه جویی که در مصرف سوخت می‌شود این میزان بازپرداخت خواهد شد. همچنین 20 میلیون بخاری گازی نیز در خانه‌های مردم وجود دارد که چنان‌چه این خودروها به کلاس B ارتقا یابد در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد اجرای بند ق در استان‌ها تسریع شود چرا که در این وانفسای کمبود اعتبارات باید به وسیله ابزارهای مختلف به تامین اعتبار واحدهای تولیدی پرداخت و فقط نمی‌توان به تسهیلات بانکی اکتفا کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آمار صادرات اظهار کرد:‌ در سال 91 شاهد نزول صادرات بودیم اما در سه ماهه آخر سال گذشته با اقدامات زیاد و تلاش‌هایی که صورت گرفت از جمله حذف اخذ مجوزهای موردی برای صادرات، وضعیت صادرات کشور اندکی بهبود یافت.

نعمت زاده با اشاره به اینکه هنوز هیچ عوارض جدیدی را برای صادرات وضع نکرده‌ایم گفت: بهتر است به جای اینکه مجوز موردی صادر کنیم عوارض و موانع موجود بر سر راه صادرات را حذف کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مانعی برای صادرات وجود ندارد گفت:‌ فقط در سه مورد خاص از جمله قراضه آهن آلات و نخاله کاغذ آن هم به دلیل اشتغالزایی و صرفه جویی منع صادرات وجود دارد.

نعمت زاده همچنین ادامه داد: البته عوارض صادرات در شرایط خاص ممکن است افزایش یابد برای مثال در سال گذشته که با کمبود محصول سیب زمینی در کشور مواجه بودیم عوارض این محصول افزایش یافت تا از صادرات آن جلوگیری شود.

وی همچنین در مورد تدوین دستورالعمل نحوه انتخاب رایزن‌های بازرگانی عنوان کرد:‌ در گذشته انتخاب رایزن‌ها به سازمان توسعه تجارت محدود می‌شد اما در حال حاضر از تمامی کسانی که در سه حوزه بازرگانی، صنعت و معدن تسلط داشته باشند و شرایط تصویب شده را دارا باشند امتحان گرفته شده و دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: چنانچه بخواهیم صادرات محصولات غیرنفتی را افزایش دهیم باید در کشورهای همسایه رایزن‌های بازرگانی خود را افزایش دهیم برای مثال یکی از کشورهای همسایه ایران در آفریقا 25 رایزن دارد و این در حالی است که ما حتی یک رایزن نیز در کشور آفریقا نداریم.

نعمت زاده با اشاره به اینکه توسعه صادرات غیرنفتی تنها اصلی است بندهای زیادی برای آن آمده است گفت:‌ توسعه صادرات غیرنفتی بسیار حائز اهمیت بوده و یک سیاست کلی و برنامه راهبردی است. در حال حاضر کشور ایران با تمام عظمت خود فقط 40 میلیارد صادرات غیرنفتی دارد که این میزان باید با برطرف شدن موانع بین‌المللی افزایش یابد.

نعمت زاده همچنین درباره صادرات محصولات ایرانی با برندهای خارجی گفت:‌ فروش محصولات ایران با برند سایر کشورها یک ذلت برای تولیدکنندگان داخلی است که باید از این فرآیند با روان‌سازی صادرات جلوگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور خطاب به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور اظهار کرد: جواب منفی دادن در شان ما نیست. ما ماموریت داریم امور را راه بیندازیم و چنانچه ما در حوزه خود کارشناسیم در مواجه با مشکلات باید به جای جواب منفی آن ها را بررسی کنیم و راهکار دهیم. در غیر این صورت کارشکنی‌ کرده‌ایم.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖