ارسال پاسخ

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1270 Telegram

inpia.ir

برگزیدگان هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان معرفی شدند

inpia.ir: میربلوک با اظهار تاسف از این که مدیریت در مراکز اصلی تصمیم‌گیری صنعت و خانه‌های صنعت و معدن، یک مدیریت غیر پلاستیکی است عنوان کرد: ما می‌توانیم در صنعت پلاستیک یک چهارم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم و این رقم در حال حاضر 3 درصد است.
برگزیدگان هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان معرفی شدند

هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان با معرفی چهره‌های ماندگار صنعت و معدن و تجارات ایران، عصر دوشنبه (14 مهرماه 1393) در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. گالری تصاویر

این مراسم که با بزرگداشت دکتر محمد خصوصی بنیانگذار کشاورزی نوین ایران همراه بود؛ چهره‌های همچون مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، امید حیدریان نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، نیره پیروز بخت ریاست سازمان استاندارد و تحقیقات، الله بداشتی، حسینی معاون وزیر نفت، صادقی ریاست اتاق صنعت و معدن تهران، گلزاری معاون وزرات ورزش و جوانان، معزالدین در کنار مدیران بخش خصوصی حضور داشتند.

نگاه دولت‌گرایانه باید تغییر کند

مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، برگزاری این جشنواره را یک اقدام مثبت خواند که از سوی جوانان در حوزه تولید و صنعت برگزار می‌شود. وی همچنین از پیشکسوتان صنعت و معدن هم که پایه‌گذار فعالیت‌های تولید و توسعه در کشور هستند تشکر و قدردانی کرد.

بانک در سخنان خود به مشکلات عرصه تولید و صنعت پرداخت و گفت: ما در خصوص وضعیت تولید در کشور، مشکلات ساختاری و اجرایی داریم که یکی از آنها نگاه دولت گرایانه به تولید و صنعت است. این نگاه در تمام فعالیت‌ها مشاهده می‌شود که متاسفانه به عنوان یک تفکر و فرهنگ در جامعه ما وجود دارد. در این نوع نگاه، جایگزین همه مشکلات باید دولت باشد. البته این مسئله به خود ساختار دولت هم باز می‌گردد یعنی دولت به اندازه‌ای بزرگ شده است که چنین تصوری از آن وجود دارد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت:  لازم است در خصوص  تفکر عدم دولت‌گرایی در فعالیت‌های اقتصادی، بحث‌های بیشتری انجام شود و جایگزین مناسب برای آن پیدا شود چون دولت نمی‌تواند پاسخگوی جامعه تولید گرا باشد. چنانچه دولت در جایگاه اصلی خود یعنی نظارت و هدایت قرار گیرد بیشتر موثر خواهد بود تا این که خود در فعالیت‌های توسعه‌ای حضور یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگر دولت همه کارها را انجام دهد خلاقیت در کشور دچار مشکل خواهد شد. ما به دلایل مختلف در حوزه خدمات، تعمیرات و اقتباس خوب وارد شده‌ایم اما در اکتشاف، اختراع و نوآوری، جامعه ما به نوآوری نرسیده است.

بانک دلیل این مسئله را هم نگاه دولت محوری دانست و افزود: جامعه خود می‌تواند بر مدار خلاقیت و نوآوری حرکت کند اما این فرهنگ هنوز کامل نشده است. هر چند این حرکت آغاز شده و کارهای ارزشمندی در حال انجام است اما به عنوان یک باور جدی در جامعه شکل نگرفته است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما در بخش تولید،  بین‌المللی فکر نمی‌کنیم و بیشتر تولید ما بر نیازهای داخلی متمرکز است در حالی که اگر افق بین‌المللی و حضور در اقتصاد جهانی و مشارکت جهانی را در نظر بگیریم این مسئله باعث شکوفایی خواهد شد.  باید بر اساس این نوع نگاه طراحی انجام شود تا جایگاهی در اقتصاد جهانی پیدا کنیم. این  باور باید در جامعه ما ایجاد شود. لازم است که دولت هم فعالیت‌های بیشتری در این زمینه انجام دهد.

بانک یکی دیگر از راه‌های رسیدن به خودباوری را توجه آموزش ‌و پرورش به استعدادها دانست و عنوان کرد: لازمه این کار برنامه‌ریزی است که بر اساس آن همه افراد در همان مسیری رشد پیدا ‌کنند که دارای استعداد هستند.

این مقام دولتی در بخش دیگری از سخنان خود، موضوع خروج از رکود کشور را به عنوان یکی از مهمترین کارهای دولت عنوان کرد که آن را در دستور کار دارد. وی در این زمینه گفت: 170 حکم برای خروج از رکود طراحی شده است که از این میان حدود 30 حکم نیاز به مصوبه مجلس دارد.

وی گفت: باید ریشه رکود کشف شود اگر نقطه‌ شروع و مطالعات کامل نباشد راه حل‌های بعدی هم کامل نخواهد بود. یکی از آن موارد اقتصاد نفتی است که اگر در این بخش طراحی خوبی صورت نگیرد بقیه بخش‌ها هم دچار مشکل و رکود خواهند شد.

بانک همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار بانک‌ها در فعالیت‌های تولیدی،تصریح کرد: دولت بیش از از 5 هزار میلیلارد تومان برای بخش تولید در نظر گرفته است.

سبقت منتخبان غیر تهرانی در جشنواره

امید حیدریان نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود. وی گفت: در حالی ما جشنواره را جشن می‌گیریم که دشمن با اعمال تحریم انتظار کندتر شدن چرخ صنعت در کشور را داشت اما امروز گوشه‌ای از صنعت را به رخ جهانیان می‌کشانیم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره پرداخت و افزود: حدود 700 پرسش‌نامه به دبیرخانه جشنواره رسید که از این میان 36 نفر برگزیده شدند. در بین آنها 16 مدیر، 14 واحد تولیدی و 2 واحد خدماتی به چشم می‌خورند.

حیدریان گفت: 80 درصد از منتخبان، خارج از تهران هستند که نشان دهنده آن است صنعتگران از تمام کشور مشارکتی فعال دارند. همچنین حضور بانوان هم نشانگر این است که آنها نیز با یک مدیریت جهادی در صنعت کشور گام برداشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت نامناسب صنعت در سال‌های اخیر اشاره کرد و از از کسانی که در این مدت ایستادگی کردند قدردانی کرد. این فعال بخش خصوصی در قسمت دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولان چند در خواست را مطرح کرد:؛ کاهش بهره‌های بانکی با توجه به توان واحدهای صنعتی، اصلاح رویه مالیات و اصلاح ساختاری قانون چک.

حمید طاهباز توکلی دبیر کنفرانس بین‌المللی هلدینگ یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که به ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری همایش هلدینگ پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود به برنامه‌ها و رویکردهای کشورهای اروپایی، آمریکا و چین در خصوص صنعت پرداخت. در پایان هم به جوانان و مدیران عرصه صنعت توصیه کرد که یک فرد باتجربه و پیشکسوت را به عنوان مشاور با خود همراه سازند.

عدم توجه مجلس به نظر بخش خصوصی در حوزه مالیات

سخنران بعدی مراسم «آرمان خالقی» عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت ایران بود. وی با بیان این که نشانه‌های بهبود شرایط در دولت جدید و علایم خروج از رکود در کشور مشاهده می‌شود، گفت: دولت توانسته است در کنترل تورم گام‌هایی بردارد که این مسئله برای بخش صنعت امید بخش است و بر این اساس مدیران می‌توانند برنامه‌ریزی کنند. به طور مثال بخش صادرات دارای 40 درصد رشد بوده‌ است که ابا این روند می‌توان در آینده منتظر اتفاقات خوبی بود.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت ایران اظهار داشت: در حوزه توافقات هسته‌ای فعالیت‌های دیپلماتیکی خوبی در حال انجام است  که حصول توافق به بهبود شرایط کشور نیز کمک خواهد کرد.صنعتگران باید برای دوره جدید آماده باشند.

این کارشناس حوزه صنعت در ادامه گفت: ما در حال حاضر منتظر نتایج لایحه‌ حمایت از تولید کنندگان هستیم که به مجلس ارجاع داده شده است. در کنار این همچنین قانون مالیات‌ها هم در حال بررسی است. وی با انتقاد از این که در این زمینه به نظرارت بخش خصوص توجه نشده است اذعان کرد مجلس آن چه را که مایل بود به تصویب رسانده و  این در حالی است که در شرایط تحریم باید وضعیت به گونه‌ای باشد که بیشترین حمایت از این بخش انجام شود.

خالقی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع یارانه‌ها و محقق نشدن سهم تولید از این بخش پرداخت.

در ادامه علی صدری رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان پیام رییس مجلس شورای اسلامی را برای حاضران قرائت کرد.

 

استاندارد تراز کننده میدان رقابت

از دیگر سخنرانان مراسم نیره پیروزبخت رییس سازمان استاندارد بود که با پذیرش مشکلات بخش صنعت گفت: بنده با توجه به مسئولیتی که دارم به مشکلات صنعت از زوایه دیگری نگاه خواهم کرد هر چند ما سال‌های سختی را پشت سر نهادیم اما انتظار سریع بهبود شرایط نیز درست نیست. در این فضای پرچالش توجه دوستان را به کیفیت و استاندارد جلب می‌کنم اگر در این فضای رقابتی به این نکته توجه نشود عقب خواهیم ماند.

وی در ادامه گفت: ما در جهان با پدیده‌های نوظهور روبرو هستیم که بر حیات فردی و اجتماعی جوامع مختلف تاثیر می‌گذارد و الگوهای رفتاری افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند بنابراین در مرحله اول باید تلاش شود که شناخت کافی از این پدیده‌ها به عمل آید.هر جامعه‌ای خود را بی‌نیاز از شناخت بداند آن جامعه محکوم به فناست و دچار رکود علمی می‌شود. یکی از مهمترین موارد فضای رقابت است که بین بنگاه‌های اقتصادی به وجود آمده است.

پیروز بخت با اشاره به شعار سال سازمان ISOکه استاندارد‌ها تراز کننده میدان رقابت هستند، گفت: تمرکزی که در این شعار وجود دارد نقش استاندارد در رقابت است و این استانداردها هستند که به بنگاه‌ها کمک می‌کنند تا در جهانی که امروز بدون مرز است بتوانند رقابت کنند.

مدیریت باید بر پایه استاندارد باشد نه دستوری و دولتی

معزالدین مشاور و معاون مناطق آزاد که به عنوان آخرین سخنران پشت تریبون قرار گرفت به برخی از انتقادهای صورت گرفته در این مراسم پاسخ داد و گفت: دولت نمی‌تواند به صورت غیرکارشناسانه و دستوری در خصوص بهره‌های بانکی و بیمه‌ای حکم صادر کند. اگر در همایش‌ها نقدی صورت می‌گیرد باید در کنار آن راه حل هم ارائه شود و صرفا نباید به این که باید دستور داده شود، اکتفا کرد. کارها باید با ارئه راه حل کارشناسانه طراحی و مهندسی شوند. مدیریت باید بر پایه استاندارد باشد نه دستوری و دولتی.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در مناطق آزاد آمادگی داریم که تفکر جهادی را بسط و توسعه دهیم. مناطق آزاد دارای مزیت‌های خوبی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

معزالدین همچنین عنوان کرد بر خلاف بیشتر جاها که فعالیت با بروکراسی زیادی همراه است اما در مناطق آزاد شرایط برای کار مهیاتر است لذا مناطق آزاد آمادگی داردپذیرای بخش‌های مختلف باشد.

پایان بخش مراسم هم معرفی برگزیدگان جشنواره بود که از میان منتخبان در حوزه صنعت لاستیک سه نفر به نام‌های «اسکندر ستوده» از شرکت لاستیک یزد، « نادر اسلامیان» از  پلاستیک شرق و«علیرضا میر بلوک» از شرکت انديشه برتر ميران حضور داشتند.

 

جامعه ما «صنعت الگو» است

علیرضا میر بلوک یکی از برگزیدگان جشنواره در گفت‌و گو با روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران عنوان کرد: به عنوان یک وظیفه ملی هر فردی که خود را حائز شرایط می‌داند باید خود را در این عرصه مطرح سازد تا در دیگران انگیزه ایجاد شود. جامعه ما صنعت الگو است هر چند برخی الگوهای اشتباه هم وجود دارد.

میربلوک صنعت پلاستیک را متفاوت از سایر صنایع دانست و افزود: ما در یک دگردیسی تاریخی هستیم. در 5 و 6 سال گذشته ظرفیت این صنعت یک پنجم یا یک ششم ظرفیت فعلی بوده است. این صنعت در ایران تاریخی 50 ساله دارد و اکنون لازم است که مدیران جوان به این صنعت تزریق شوند.

این برگزیده جشنواره با اظهار تاسف از این که مدیریت در مراکز اصلی تصمیم‌گیری صنعت و خانه‌های صنعت و معدن، یک مدیریت غیر پلاستیکی است عنوان کرد: ما می‌توانیم در صنعت پلاستیک یک چهارم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم و این رقم در حال حاضر 3 درصد است.

گالری تصاویر


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۶ دى ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 54,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 56,600 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 55,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 56,300 ریال -500 0.88% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 55,600 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
5110 56,500 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 55,200 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 55,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 56,100 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
020 56,400 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
Lf190 56,200 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
22B02 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 50,200 ریال 200 0.4% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 50,200 ریال 200 0.4% نمودار و آرشیو
2420h 54,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 54,600 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 54,500 ریال -500 0.91% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 54,000 ریال -200 0.37% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
C30s 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 53,400 ریال -900 1.66% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 73,400 ریال -1600 2.13% نمودار و آرشیو
1540 68,200 ریال -200 0.29% نمودار و آرشیو
1551 65,000 ریال -500 0.76% نمودار و آرشیو
781 57,500 ریال نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 57,800 ریال -700 1.2% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 57,100 ریال -400 0.7% نمودار و آرشیو
552R Maroun 57,400 ریال -100 0.17% نمودار و آرشیو
510L Jam 58,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 102,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 60,500 ریال نمودار و آرشیو
548R 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 70,600 ریال 600 0.85% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 63,500 ریال -300 0.47% نمودار و آرشیو
ZR230 63,500 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 69,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 43,000 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 43,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 43,400 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,000 ریال -200 0.47% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 42,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 42,400 ریال -100 0.24% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 99,300 ریال -700 0.7% نمودار و آرشیو
ABS150 104,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 59,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 61,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil 62,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖