ارسال پاسخ

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1195 Telegram

inpia.ir

برگزیدگان هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان معرفی شدند

inpia.ir: میربلوک با اظهار تاسف از این که مدیریت در مراکز اصلی تصمیم‌گیری صنعت و خانه‌های صنعت و معدن، یک مدیریت غیر پلاستیکی است عنوان کرد: ما می‌توانیم در صنعت پلاستیک یک چهارم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم و این رقم در حال حاضر 3 درصد است.
برگزیدگان هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان معرفی شدند

هشتمین جشنواره ملی مدیران و تولید کنندگان جوان با معرفی چهره‌های ماندگار صنعت و معدن و تجارات ایران، عصر دوشنبه (14 مهرماه 1393) در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. گالری تصاویر

این مراسم که با بزرگداشت دکتر محمد خصوصی بنیانگذار کشاورزی نوین ایران همراه بود؛ چهره‌های همچون مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، امید حیدریان نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، نیره پیروز بخت ریاست سازمان استاندارد و تحقیقات، الله بداشتی، حسینی معاون وزیر نفت، صادقی ریاست اتاق صنعت و معدن تهران، گلزاری معاون وزرات ورزش و جوانان، معزالدین در کنار مدیران بخش خصوصی حضور داشتند.

نگاه دولت‌گرایانه باید تغییر کند

مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، برگزاری این جشنواره را یک اقدام مثبت خواند که از سوی جوانان در حوزه تولید و صنعت برگزار می‌شود. وی همچنین از پیشکسوتان صنعت و معدن هم که پایه‌گذار فعالیت‌های تولید و توسعه در کشور هستند تشکر و قدردانی کرد.

بانک در سخنان خود به مشکلات عرصه تولید و صنعت پرداخت و گفت: ما در خصوص وضعیت تولید در کشور، مشکلات ساختاری و اجرایی داریم که یکی از آنها نگاه دولت گرایانه به تولید و صنعت است. این نگاه در تمام فعالیت‌ها مشاهده می‌شود که متاسفانه به عنوان یک تفکر و فرهنگ در جامعه ما وجود دارد. در این نوع نگاه، جایگزین همه مشکلات باید دولت باشد. البته این مسئله به خود ساختار دولت هم باز می‌گردد یعنی دولت به اندازه‌ای بزرگ شده است که چنین تصوری از آن وجود دارد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت:  لازم است در خصوص  تفکر عدم دولت‌گرایی در فعالیت‌های اقتصادی، بحث‌های بیشتری انجام شود و جایگزین مناسب برای آن پیدا شود چون دولت نمی‌تواند پاسخگوی جامعه تولید گرا باشد. چنانچه دولت در جایگاه اصلی خود یعنی نظارت و هدایت قرار گیرد بیشتر موثر خواهد بود تا این که خود در فعالیت‌های توسعه‌ای حضور یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگر دولت همه کارها را انجام دهد خلاقیت در کشور دچار مشکل خواهد شد. ما به دلایل مختلف در حوزه خدمات، تعمیرات و اقتباس خوب وارد شده‌ایم اما در اکتشاف، اختراع و نوآوری، جامعه ما به نوآوری نرسیده است.

بانک دلیل این مسئله را هم نگاه دولت محوری دانست و افزود: جامعه خود می‌تواند بر مدار خلاقیت و نوآوری حرکت کند اما این فرهنگ هنوز کامل نشده است. هر چند این حرکت آغاز شده و کارهای ارزشمندی در حال انجام است اما به عنوان یک باور جدی در جامعه شکل نگرفته است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما در بخش تولید،  بین‌المللی فکر نمی‌کنیم و بیشتر تولید ما بر نیازهای داخلی متمرکز است در حالی که اگر افق بین‌المللی و حضور در اقتصاد جهانی و مشارکت جهانی را در نظر بگیریم این مسئله باعث شکوفایی خواهد شد.  باید بر اساس این نوع نگاه طراحی انجام شود تا جایگاهی در اقتصاد جهانی پیدا کنیم. این  باور باید در جامعه ما ایجاد شود. لازم است که دولت هم فعالیت‌های بیشتری در این زمینه انجام دهد.

بانک یکی دیگر از راه‌های رسیدن به خودباوری را توجه آموزش ‌و پرورش به استعدادها دانست و عنوان کرد: لازمه این کار برنامه‌ریزی است که بر اساس آن همه افراد در همان مسیری رشد پیدا ‌کنند که دارای استعداد هستند.

این مقام دولتی در بخش دیگری از سخنان خود، موضوع خروج از رکود کشور را به عنوان یکی از مهمترین کارهای دولت عنوان کرد که آن را در دستور کار دارد. وی در این زمینه گفت: 170 حکم برای خروج از رکود طراحی شده است که از این میان حدود 30 حکم نیاز به مصوبه مجلس دارد.

وی گفت: باید ریشه رکود کشف شود اگر نقطه‌ شروع و مطالعات کامل نباشد راه حل‌های بعدی هم کامل نخواهد بود. یکی از آن موارد اقتصاد نفتی است که اگر در این بخش طراحی خوبی صورت نگیرد بقیه بخش‌ها هم دچار مشکل و رکود خواهند شد.

بانک همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار بانک‌ها در فعالیت‌های تولیدی،تصریح کرد: دولت بیش از از 5 هزار میلیلارد تومان برای بخش تولید در نظر گرفته است.

سبقت منتخبان غیر تهرانی در جشنواره

امید حیدریان نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود. وی گفت: در حالی ما جشنواره را جشن می‌گیریم که دشمن با اعمال تحریم انتظار کندتر شدن چرخ صنعت در کشور را داشت اما امروز گوشه‌ای از صنعت را به رخ جهانیان می‌کشانیم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره پرداخت و افزود: حدود 700 پرسش‌نامه به دبیرخانه جشنواره رسید که از این میان 36 نفر برگزیده شدند. در بین آنها 16 مدیر، 14 واحد تولیدی و 2 واحد خدماتی به چشم می‌خورند.

حیدریان گفت: 80 درصد از منتخبان، خارج از تهران هستند که نشان دهنده آن است صنعتگران از تمام کشور مشارکتی فعال دارند. همچنین حضور بانوان هم نشانگر این است که آنها نیز با یک مدیریت جهادی در صنعت کشور گام برداشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت نامناسب صنعت در سال‌های اخیر اشاره کرد و از از کسانی که در این مدت ایستادگی کردند قدردانی کرد. این فعال بخش خصوصی در قسمت دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولان چند در خواست را مطرح کرد:؛ کاهش بهره‌های بانکی با توجه به توان واحدهای صنعتی، اصلاح رویه مالیات و اصلاح ساختاری قانون چک.

حمید طاهباز توکلی دبیر کنفرانس بین‌المللی هلدینگ یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که به ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری همایش هلدینگ پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود به برنامه‌ها و رویکردهای کشورهای اروپایی، آمریکا و چین در خصوص صنعت پرداخت. در پایان هم به جوانان و مدیران عرصه صنعت توصیه کرد که یک فرد باتجربه و پیشکسوت را به عنوان مشاور با خود همراه سازند.

عدم توجه مجلس به نظر بخش خصوصی در حوزه مالیات

سخنران بعدی مراسم «آرمان خالقی» عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت ایران بود. وی با بیان این که نشانه‌های بهبود شرایط در دولت جدید و علایم خروج از رکود در کشور مشاهده می‌شود، گفت: دولت توانسته است در کنترل تورم گام‌هایی بردارد که این مسئله برای بخش صنعت امید بخش است و بر این اساس مدیران می‌توانند برنامه‌ریزی کنند. به طور مثال بخش صادرات دارای 40 درصد رشد بوده‌ است که ابا این روند می‌توان در آینده منتظر اتفاقات خوبی بود.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت ایران اظهار داشت: در حوزه توافقات هسته‌ای فعالیت‌های دیپلماتیکی خوبی در حال انجام است  که حصول توافق به بهبود شرایط کشور نیز کمک خواهد کرد.صنعتگران باید برای دوره جدید آماده باشند.

این کارشناس حوزه صنعت در ادامه گفت: ما در حال حاضر منتظر نتایج لایحه‌ حمایت از تولید کنندگان هستیم که به مجلس ارجاع داده شده است. در کنار این همچنین قانون مالیات‌ها هم در حال بررسی است. وی با انتقاد از این که در این زمینه به نظرارت بخش خصوص توجه نشده است اذعان کرد مجلس آن چه را که مایل بود به تصویب رسانده و  این در حالی است که در شرایط تحریم باید وضعیت به گونه‌ای باشد که بیشترین حمایت از این بخش انجام شود.

خالقی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع یارانه‌ها و محقق نشدن سهم تولید از این بخش پرداخت.

در ادامه علی صدری رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان پیام رییس مجلس شورای اسلامی را برای حاضران قرائت کرد.

 

استاندارد تراز کننده میدان رقابت

از دیگر سخنرانان مراسم نیره پیروزبخت رییس سازمان استاندارد بود که با پذیرش مشکلات بخش صنعت گفت: بنده با توجه به مسئولیتی که دارم به مشکلات صنعت از زوایه دیگری نگاه خواهم کرد هر چند ما سال‌های سختی را پشت سر نهادیم اما انتظار سریع بهبود شرایط نیز درست نیست. در این فضای پرچالش توجه دوستان را به کیفیت و استاندارد جلب می‌کنم اگر در این فضای رقابتی به این نکته توجه نشود عقب خواهیم ماند.

وی در ادامه گفت: ما در جهان با پدیده‌های نوظهور روبرو هستیم که بر حیات فردی و اجتماعی جوامع مختلف تاثیر می‌گذارد و الگوهای رفتاری افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند بنابراین در مرحله اول باید تلاش شود که شناخت کافی از این پدیده‌ها به عمل آید.هر جامعه‌ای خود را بی‌نیاز از شناخت بداند آن جامعه محکوم به فناست و دچار رکود علمی می‌شود. یکی از مهمترین موارد فضای رقابت است که بین بنگاه‌های اقتصادی به وجود آمده است.

پیروز بخت با اشاره به شعار سال سازمان ISOکه استاندارد‌ها تراز کننده میدان رقابت هستند، گفت: تمرکزی که در این شعار وجود دارد نقش استاندارد در رقابت است و این استانداردها هستند که به بنگاه‌ها کمک می‌کنند تا در جهانی که امروز بدون مرز است بتوانند رقابت کنند.

مدیریت باید بر پایه استاندارد باشد نه دستوری و دولتی

معزالدین مشاور و معاون مناطق آزاد که به عنوان آخرین سخنران پشت تریبون قرار گرفت به برخی از انتقادهای صورت گرفته در این مراسم پاسخ داد و گفت: دولت نمی‌تواند به صورت غیرکارشناسانه و دستوری در خصوص بهره‌های بانکی و بیمه‌ای حکم صادر کند. اگر در همایش‌ها نقدی صورت می‌گیرد باید در کنار آن راه حل هم ارائه شود و صرفا نباید به این که باید دستور داده شود، اکتفا کرد. کارها باید با ارئه راه حل کارشناسانه طراحی و مهندسی شوند. مدیریت باید بر پایه استاندارد باشد نه دستوری و دولتی.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در مناطق آزاد آمادگی داریم که تفکر جهادی را بسط و توسعه دهیم. مناطق آزاد دارای مزیت‌های خوبی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

معزالدین همچنین عنوان کرد بر خلاف بیشتر جاها که فعالیت با بروکراسی زیادی همراه است اما در مناطق آزاد شرایط برای کار مهیاتر است لذا مناطق آزاد آمادگی داردپذیرای بخش‌های مختلف باشد.

پایان بخش مراسم هم معرفی برگزیدگان جشنواره بود که از میان منتخبان در حوزه صنعت لاستیک سه نفر به نام‌های «اسکندر ستوده» از شرکت لاستیک یزد، « نادر اسلامیان» از  پلاستیک شرق و«علیرضا میر بلوک» از شرکت انديشه برتر ميران حضور داشتند.

 

جامعه ما «صنعت الگو» است

علیرضا میر بلوک یکی از برگزیدگان جشنواره در گفت‌و گو با روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران عنوان کرد: به عنوان یک وظیفه ملی هر فردی که خود را حائز شرایط می‌داند باید خود را در این عرصه مطرح سازد تا در دیگران انگیزه ایجاد شود. جامعه ما صنعت الگو است هر چند برخی الگوهای اشتباه هم وجود دارد.

میربلوک صنعت پلاستیک را متفاوت از سایر صنایع دانست و افزود: ما در یک دگردیسی تاریخی هستیم. در 5 و 6 سال گذشته ظرفیت این صنعت یک پنجم یا یک ششم ظرفیت فعلی بوده است. این صنعت در ایران تاریخی 50 ساله دارد و اکنون لازم است که مدیران جوان به این صنعت تزریق شوند.

این برگزیده جشنواره با اظهار تاسف از این که مدیریت در مراکز اصلی تصمیم‌گیری صنعت و خانه‌های صنعت و معدن، یک مدیریت غیر پلاستیکی است عنوان کرد: ما می‌توانیم در صنعت پلاستیک یک چهارم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم و این رقم در حال حاضر 3 درصد است.

گالری تصاویر


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۶ مهر ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 48,500 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 48,600 ریال 50 0.1% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,050 ریال 150 0.31% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
5110 48,600 ریال -50 0.1% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 48,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 46,250 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 150 0.28% نمودار و آرشیو
020 52,250 ریال 50 0.1% نمودار و آرشیو
Lf190 53,200 ریال -450 0.84% نمودار و آرشیو
52518 45,900 ریال 400 0.87% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 51,600 ریال -300 0.58% نمودار و آرشیو
2102 51,500 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 51,500 ریال -400 0.77% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 49,000 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 64,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 64,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 51,400 ریال 400 0.78% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 65,100 ریال -100 0.15% نمودار و آرشیو
1540 63,100 ریال -1100 1.71% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 52,400 ریال -200 0.38% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 49,600 ریال نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 49,600 ریال 200 0.4% نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 96,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 55,400 ریال 200 0.36% نمودار و آرشیو
RP340 67,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 55,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 61,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,400 ریال -100 0.11% نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 40,700 ریال -100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 40,400 ریال -100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 41,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 39,700 ریال -100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 39,400 ریال -100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 91,500 ریال نمودار و آرشیو
ABS150 93,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖