تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۳:۱۱ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

آل اسحاق: هجمه به اقتصاد ایران پس از لغو تحریم/ پارسا: باید به خط تولید و صادرات برگردیم؛ راه دومی وجود ندارد

inpia.ir: صادرکنندگان نمونه استان تهران، یکشنبه 25 آبان ماه (93) در ششمین سال برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران معرفی شدند و هوشنگ پارسا، مدیرعامل شرکت پلاستیک کار از اعضای انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در بین تقدیرشوندگان بود.
آل اسحاق: هجمه به اقتصاد ایران پس از لغو تحریم/ پارسا: باید به خط تولید و صادرات برگردیم؛ راه دومی وجود ندارد

inpia.ir: در صورت لغو تحریم یک هجمه به اقتصاد ایران خواهد شد و بر اساس شواهد زمینه به گونه‌ای است که شرایط برای فعالیت جدید محتمل است. گالری تصاویر

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی تهران، در مراسم ششمین سال تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان تهران که عصر یکشنبه 26 آبان ماه در هتل اسپیناس با حضور برخی از مسئولان استانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان عرصه صادرات برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: بر اساس شواهد زمینه به گونه‌ای است که شرایط برای فعالیت جدید محتمل است اما این نیازمند ملزومات خاص خود است.

آل اسحاق با بیان این که شواهد نشان می‌دهند تحریم‌ها لغو خواهند شد گفت: اگر چنین باشد در این صورت اولین اثر آن در حوزه مبادلات اقتصادی و به ویژه صادرات خواهد بود بنابراین باید برای آن آمادگی داشت. پس از لغو تحریم فرصت‌های جدیدی برای توسعه روابط به وجود خواهد آمد که اکنون بالقوه این شرایط فراهم است.

وی در همین ارتباط به مقوله صادرات پرداخت و افزود: بازارهای دنیا صاحب دارند و این گونه نیست که ما بتوانیم صرفا جای خالی را پر کنیم، بلکه کالاها،  رقیب دارند از این رو نیاز است که تولید کنندگان و فعالان اقدامات اساسی انجام دهند.

وی دو نوع برخورد با بازار در حوزه صادرات را برشمرد و توضیح داد: نخست این که بجنگیم و رقیب را از صحنه خارج کنیم و دیگر این که تعامل کنیم تا در بازار سهیم شویم. در حالت دوم باید با صاحبان این صنایع در بازار تعامل نماییم و شریک شویم. مناسب ترین شکل چه در رابطه با تولیدات داخلی و چه بازار، شکل تعامل و سهیم شدن با صاحبان بازار است.

رییس اتاق بازرگانی تهران در خصوص مزیت‌های این نوع تعامل گفت: با مشارکت کردن دارایی‌ها طرف مقابل، به کمک شما می‌آیند اما این که شما بخواهید بازار را بگیرید با واقعیات امروز ما سازگار نیست. پیشنهاد بنده این است همان گونه که خارجی‌ها آمدند و همکار و شریک خود را در ایران یافتند و در برخی موارد هم قراردادهای اولیه بسته را بستند، شما نیز شروع به یافتن شرکای جهانی خویش بکنید.

ادامه حیات تولید به صادرات بستگی دارد

حسین هاشمی استاندار تهران از مدعوان این مراسم، ادامه حیات تولید را به صادرات وابسته دانست و گفت: با توجه به تحریم‌ها، فعالان کار خود را خوب انجام داده‌اند، البته تحریم داخلی هم آثاری کمتر از تحریم خارجی نداشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به تحریم‌ها، باید در داخل روندها را به ویژه در تولید روان سازی کنیم. ما چاره‌ای نداریم جز این که در دنیای بسیار سخت رقابت، با تجهیزات 20 ساله گذشته به میدان رقابت برویم. از این روی مجبوریم روند را تغییر بدهیم و تجهیزات جدید در خط تولید قرار دهیم.

عالی‌ترین مقام استانی، صادرات استان تهران را خوب توصیف کرد اما آن را کافی ندانست و تصریح کرد:  تهران پتانسیل زیادی دارد، دولت لایحه رفع موانع تولید را به مجلس ارائه داده است اما مجلس این لایحه مهم را در سیکل کمیسیون‌ها می‌چرخاند لازم است به صورت اورژانسی این طرح در مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.

ایران باید به تولید و صادرات برگردد؛ راه دومی وجود ندارد

هوشنگ پارسا مدیر عامل شرکت پلاستیک کار که یکی از برگزیدگان این مراسم بود؛ در گفت‌وگو با خبرنگار انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، داشتن اعتقاد از سوی دولتمردان را از جمله عوامل مهم در افزایش حجم صادرات دانست و عنوان کرد: بارها پیشنهادهای مختلف ارائه شده است، اما پس از مدتی و با انجام یک سری تغییرات، این پیشنهادها اجرایی نشده‌اند؛ مهم مصمم بودن برای اجرا و انجام کار است.

این فعال صادراتی که در زمینه تولید فیلم‌های پلی اتیلن، فیلم کشاورزی، فیلم صنعتی مهندسی، گرانول‌های pvc ، کامپاندهای pvc، مهندسی و انواع شیلنگ‌های pvc، فعالیت دارد، به لزوم تبدیل شدن تولید به عنوان یک فرهنگ در میان مدیران اشاره کرد و گفت: تولید و صادرات نباید تنها دستمایه تبلیغات باشند، همان گونه که شاهدیم پس از فروکش کردن تبلیغات، این مسائل هم کم رنگ می‌شود. اعتقاد و مصمم بودن از جمله عوامل مهم در راه تبدیل شدن به تولیدکننده و صادر کننده است، که باید این مقوله در میان مدیران دولتی شکل بگیرد.

 وی ادامه داد: ما باید صادرات را در محصولاتی که در آن مزیت داریم متمرکز کنیم. فراموش نکنیم که تشویق صادراتی در نهایت موجب کاهش قیمت تمام شده و به سود مصرف کننده تمام خواهد شد.                                                                                                   

پارسا ادامه داد: شرکت ما در گذشته به 16کشور صادرات داشت، اما در حال حاضر به 8 کشور که به آنها صادرات ثابت دارد، کاشه یافته است.

وی در خصوص عودت 8 درصد ارزش افزودده به صادر کنندگان از سوی دولت گفت: دولت هنگام اخذ این مبلغ آن را به ما تکلیف می‌کند، اما هنگام پس دادن باید موانع و مشکلات بسیاری را از پیش روی برداریم. بنده پیش از آن که صادر کننده باشم تولید کننده هستم و تولید یعنی امید. کشور ایران باید به خط تولید و صادرات برگردد؛ راه دومی هم وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت پلاستیک کار در پایان گفت: در حال حاضر فرهنگ دلالی در کشور حاکم است و این کار را دشوار شده است. حتی اگر تحریم لغو شود، باز باید خود برای رنگین تر کردن سفره‌ها تلاش کنیم و اگر تولید صورت نگیرد سفره‌ها کوچک تر و مردم فقیرتر می شوند.

 

روزانه حدود 700 کامیون مواد غذایی به عراق صادر می‌شود

مجید قربانی فراز مسئول دفتر تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت ایران، میزان صادرات کالایی به کشور عراق را در هفت ماهه امسال 2 میلیارد و 700 میلیون و صادرات خدمات فنی مهندسی را 400 میلیون دلار عنوان کرد.

او گفت: در راس کالاهای صادراتی به عراق مصالح ساختمانی و در راس آن سیمان قرار دارد؛ سپس نوبت به مواد غذایی می‌رسد که  بعد از بحران به وجود آمده در ماه‌های اخیر در این کشور، روزانه بین 500 تا 700 کامیون مواد غذایی صادر می‌شود.

قربانی فراز به فعالان حوزه صادرات توصیه کرد که به طور ویژه فعالیت خود را در زمینه صادرات  مواد غذایی روی عراق متمرکز کنند. وی گفت: با توجه به امضای تفاهم نامه‌های صنعتی اخیر بین ایران و عراق از تمام تجار و فعالان می‌خواهیم فرصت به وجود آمده را غنیمت بشمارند.

مسئول دفتر تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگان که اقدام به صادر کردن کالای خود به کشور عراق می‌کنند در خواست کرد کالای با کیفیت ارسال کنند.

نامشخص بودن مسئول بانکی در تهران

حسین طلا انماینده مجلس شورای اسلامی، صادر کننده و تولید کننده را در خط مقدم دانست و بیان کرد: باید بقیه دستگاه‌ها از آنها پشتیبانی کنند.

وی  یکی از مشکلات در حوزه صادرات را تغییرات زیاد در قوانین، بخشنامه ها و آیین‌نامه‌ها دانست و گفت:  بحث اجرا با قانونگذاری متفاوت، ما کمبود قوانین نداریم اما در اجرا موضوع متفاوت است.

این نماینده مجلس گفت: یکی از مشکلات، مسئله بانکی است در هر استان یک سرپرست استانی وجود دارد اما در تهران مشخص نیست که پاسخگوی بانکی چه کسی است و این در حالی است که بانک‌ها بیشترین بهره را در تهران می‌برند.

 

ثبات نسبی در بازار  حاکم شده است

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تقدیر از تلاش فعالان در مواجهه با تحریم، نامهربانی ها و سوء مدیریت های اقتصادی گفت:  نیاز است که ما بر اساس نظرات راهگشای شما در جهت اصلاحات ساختاری و اساسی در فرایند تولید و بازار به گونه‌ای عمل کنیم که شما بهتر کار را به انجام برسانید.

صادقی میزان صادرات به ویژه در سال اخیر را نوید بخش عنوان کرد و ادامه داد: دولت در حد امکان تلاش می کند موانع بر سر راه صادرات را کاهش دهد. اقدامات صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید موجب شده است که ثبات و آرامش نسبی در بازار  به وجود بیاید و چشم انداز مثبتی را پیش روی فعالان کشور قرار دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص کاهش نرخ تورم توضیح داد: در زمینه نرخ تورم، در تورم نقطه به نقطه و تورم ماینگین شاهد کاهش آن به زیر 20 درصد هستیم. معدل تورم نقطه به نقطه نیز در مقایسه با شروع کار دولت که 45 درصد بود، اکنون به 15 درصد رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رشد سرمایه گذاری در سایه انضباط مدیریتی افزایش یافته است و این نتیجه کار دولت در تعامل با دستگاه های دیگر است.

این مقام مسئول به ارتقای جایگاه کسب و کار در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمارها ما 20 پله ترقی کرده ایم و از 150 به 130 در صحنه بین الملل دست یافتیم.

صادقی همچنین گفت: توسعه صادرات در استان تهران در سال 92 نسبت به سال 91 روند رو به رشدی را هم از نظر وزنی و هم از نظر ارزشی داشته است. رشد وزنی بیش از رشد ارزشی بوده است که این نشان می‌دهد ما باید ایجاد ارزش افزوده کنیم.

مسئولان نگاهشان را به اشتغال تغییر دهند

علی لشکری رییس هیئت مدیره جامعه مدیران صنعت کفش، نگاه کشورهای دیگر نسبت به کفش را در مقایسه با ایران، یک نگاه جدی‌تر عنوان کرد و گفت: اگر مسئولان به فکر حل مشکل بی‌کاری هستند باید به موضوع کفش اهمیت بدهند. عمده واحدهای تولیدی کفش زیر 50 نفر هستند و این در حالی است که مسئولان ایجاد اشتغال، بیشتر نگاهشان به اشتغال زایی در صنایع بزرگ است.

وی افزود: در بحث صادرات کشور ایتالیا در دنیا اول است و بیشتر واحدهای آنها زیر 24 نفر هستند. بر اساس بررسی انجام گرفته در حوزه کفش، 95 درصد واحدهای تولید کفش زیر 50 نفر هستند، یعنی واحدهای خرد، کوچک و خانگی که برخی از آنها بدون شناسنامه هستند.

این فعال صنفی و اقتصادی، گران شدن الکل شازند اراک را یکی از عوامل توقف فعالیت برخی از واحدهای تولید کفش عنوان کرد و توضیح داد: شازند اراک در طول 2 ماه، قیمت خود را تا70 درصد افزایش داد به همین دلیل  فعالیت برخی از واحدها به توقف رسید.

وی همچنین تصریح کرد:  ما رتبه 11 کفش در دنیا و  رتبه 16 را در مصرف داریم؛ این صنعت به اندازه صنعت خودرو نیروی انسانی دارد. انتظار می رود که مسئولان دولتی نگاهشان را به اشتغال تغییر دهند.

 

یزدانی  مدیر عامل شرکت پروفیل پارس یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که 60 درصد از صادر کنندگان را متعلق به استان تهران عنوان کرد. او گفت:  صادر کننده نیاز به نقدینگی دارد و زمانی از ما تجلیل به عمل خواهد آمد که مسئولان شرایط را تسهیل کنید و این البته قابل تحقق است.

جریان، مدیر عامل شرکت پگاه تهران نیز در بخش دیگر این مراسم اظهار کرد: وقتی ما در حوزه صادرات روند رو به رشدی داریم، باید ظرفیت‌های بلا استفاده در مجموعه‌های تولیدی را فعال کنیم.

این فعال صادراتی با اشاره به فرصت به وجود آمده در بازار روسیه برای صادرات ایران به واسطه اعمال تحریم ها گفت: صنعتی‌ها باید به این بازار توجه بیشتری نشان بدهند؛ اکنون زمینه برای حضور فعال در آن جا مهیا است تنها باید موانع پیش روی را بداشت و آن نیز منوط به اقدامات دولت است که با امضای تفاهم نامه‌هایی جهت تسهیل امور اقدام کنند.

عامریان مدیر عامل شرکت دشت بهشت آریا نیز گفت: دولت یازدهم در طول مدت مدیریت خود علاوه بر ایجاد آرامش در اقتصاد، توانست مانع اجرای برخی از تصمیمات غلط شود که از همه مهمتر حذف قوانین دست و پاگیر دولت سابق بود.

وی ارزش صادرات در هفت ماهه اول امسال را 27 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: هر جا دولت یک قدم برای صادر کنندگان بردارد آنها ده قدم پیش خواهند رفت. اگر تصمیم های لازم اتخاذ شود شاید ما به عدد 37 میلیارد دلار می رسیدیم.

وی ادامه داد: ما به خاطر تحریم‌ها مشکلات زیادی داریم و صادر کنندگان باید با هزینه خود تحریم‌ها را دور بزنند. این در حالی است که مشوق‌های صادراتی نیز حدود سه سال است که پرداخت نشده است. کشورهایی همچون هند، چین و پاکستان با پرداخت جوایز بهترین رشد را در صادرات داشته اند.

 در پایان این مراسم از صادرکنندگان برگزیده استان تهران با اهدای تندیس و لوح، تجلیل به عمل آمد. گالری تصاویر

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۷ دى ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 43,800 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 43,800 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 43,700 ریال 50 0.11% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 44,100 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 43,900 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
5110 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,650 ریال -150 0.34% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,800 ریال -1000 2.23% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,650 ریال -50 0.11% نمودار و آرشیو
0075 51,600 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
020 51,700 ریال -300 0.58% نمودار و آرشیو
Lf190 50,700 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
52518 46,100 ریال 300 0.65% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 48,500 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
2420h 50,400 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 49,800 ریال نمودار و آرشیو
2102 50,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,400 ریال -200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 48,000 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 46,800 ریال -1000 2.09% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 47,200 ریال -800 1.67% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 46,800 ریال -1000 2.09% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 72,000 ریال 24000 33.33% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 48,000 ریال نمودار و آرشیو
Z30s 48,100 ریال -500 1.03% نمودار و آرشیو
C30s 46,200 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
V30s 47,600 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,800 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 56,400 ریال 300 0.53% نمودار و آرشیو
1540 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 TakhteJamshid 51,700 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
781 45,800 ریال -700 1.51% نمودار و آرشیو
785 45,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
821 46,400 ریال -1400 2.93% نمودار و آرشیو
825 46,500 ریال نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال -200 0.35% نمودار و آرشیو
525 47,400 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
552R Jam 48,400 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf 48,400 ریال نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 46,500 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 47,400 ریال 200 0.42% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 82,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10417 82,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10415 83,000 ریال -500 0.6% نمودار و آرشیو
R40maron 48,800 ریال -4200 7.92% نمودار و آرشیو
R60 48,800 ریال -200 0.41% نمودار و آرشیو
548R 47,400 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
RP340 47,100 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 46,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440L 47,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 58,500 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
ZR230 58,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 80,300 ریال 1100 1.37% نمودار و آرشیو
332C 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 46,200 ریال 200 0.43% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 37,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 37,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 38,700 ریال 200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 59,200 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
EPS 400 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 61,000 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 81,000 ریال 1000 1.23% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 68,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
J740 70,800 ریال -200 0.28% نمودار و آرشیو
R200 68,500 ریال 500 0.73% نمودار و آرشیو
2004Tc 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
روغن DOP - نمودار و آرشیو