ارسال پاسخ

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۲۰ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1524 Telegram

inpia.ir

اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست

inpia.ir: اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند، با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد.
 اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست

 نشست مشترک هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با ائتلاف بزرگ سه شنبه 29 بهمن ماه سال جاری با محوریت مهندس صفایی، مدیرعامل گروه صنعتی همارشتن و عضو کاندیداهای ائتلاف برزگ در هتل ارم برگزار شد. در این نشست ابتدا حاضران فعالیت های خود را در حوزه های مختلف معرفی کردند.

اتاق باشگاه سیاسی نیست

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران، ابراهیم جمیلی رییس ستاد ائتلاف بزرگ با بیان این که این دوره از انتخابات اتاق با سایر دوره ها متفاوت است، توضیح داد: دوره فعلی با دوره هایی همچون؛ شرایطی که اتاق با حکم امام اتاق تحویل گرفته شد و یا با سال 69 وقتی که قانون اتاق تصویب شد وهمچنین  با سال 83 که اصلاحیه قانون انجام گرفت، تفاوت دارد. 

وی ادامه داد: ما بنا را براین گذاشتیم که اتاق در دوره جدید متعلق به  بخش خصوصی باشد. در این دوره با توجه به اقداماتی که صورت گرفته فضا برای ورود کسانی که قبلا اتاق به آنها علاقمند نبوده و یا آنها تمایلی به اتاق نداشتند، فراهم شده است. اتاق در این دوره با وجود افرادی مانند نهاوندیان نمود بهتری پیدا کرده است.

جمیلی اظهار داشت:  اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند هم عمل شود بدانید که با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد. اولین درخواست ما این است که تمام افراد دارای کارت بازرگانی در انتخابات 18 اسفند مشارکت کنند چون با توجه به آیین نامه فقط دارندگان کارت بازرگانی حق رای دادن دارند. البته تلاش ما این است که رییس هیئت مدیره نیز حق رای دادن داشته باشد.

رییس ستاد ائتلاف بزرگ گفت:  مسئله دوم این است که رای دهندگان در هنگام رای دادن، بخش خصوصی بودن را در نظر بگیرند. اکنون 251 نفر کاندید شده اند که حتی می توان برای اتاق به جای این عدد 500 گزینه تعریف کنیم. در اتاق قبل از انقلاب هم کسانی حضور داشتند که نیاز مالی نداشتند، ما نیز به کسانی در اتاق نیاز داریم که موجب اعتبار بسیشتر اتاق شوند نه به صرف این که یک کارت ویزیت از اتاق را در جیب بگذارند.

وی با تاکید بر ادامه دادن این راه افزود: درخواست ما این است راهی که آغاز شده را فراموش نکنیم و بتوانیم از پتانسیل فعالان در اتاق استفاده کنیم. ما به این باور نداریم که 40 نفر انتخاب و وارد اتاق شوند بلکه می خواهیم پس از انتخابات در یک فضای آرام، قانون اتاقی را که مورد نیاز و متناسب با شرایط فعلی کشور است داشته باشیم.

این فعال اقتصادی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ترکیب این دوره اتاق گفت: در حال حاضر با کاهش سهمیه صنعت و بازرگانی، بخش کشاورزی اضافه شده است  در شهرستانها هم از معدن کاستند اما در تهران نتوانستند.  می خواهیم اتاقی تشکیل شود که بخش خصوصی کاملا بر این اتاق حاکم باشد. با توجه به فضایی که پیش می رود و برداشتن تحریم ها،  اقتصاد ما به جای اقتصاد شانسی به سوی اقتصاد مقاومتی در حرکت است. باید در اقتصاد مقاومتی اتاق نقش خود را مانند سایر اتاق های کشورهای پیشرفته ایفا کند.

اتاق مصارف قانون یک در هزار را اعلام کند

سعید صبوری عضو هیئت مدیره انجمن ملی در این نشست خواستار شفاف شدن مصارف پرداخت یک در هزار شد. وی گفت: تا کنون مصرف این پول به صورت شفاف اعلام نشده است، لازم است افراد پرداخت کننده از نوع این مصارف مطلع شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تعرفه ها اشاره کرد و گفت:  تا هنگامی که ما با تحریم بانکی، خرید و غیره  روبرو هستیم باید تعرفه ها در هر بخش با حضور متخصصان امر کنترل شود. اکنون با تعرفه پایین و ارز مبادلاتی جنس از چین وارد می شود، اما تولید کننده باید با ارز آزاد مواد را خریداری کند سپس عنوان می شود باید جهانی شد، که این عادلانه نیست.

صبوری ادامه داد: صنعت داخلی باید تقویت شود و با بیانیه و شعارهای انتخاباتی که بعدا فراموش می شود، کاری از پیش نخواهد رفت. صنعت ما در بخش های مختلف در حال نابودی است. از اول هم تمام کارها نه بر اساس تخصص، بلکه بر مبنای سعی و خطا بوده است. با توجه به وضعیت بهره بانکی، بیمه و غیره چه طور می توان با دنیای خارج رقابت کرد؟ در خواست ما این است که نمایندگان در دور بعد اتاق کارشناسانه به این مشکلات بیندیشند.

قانون مصرف یک در هزار مشخص است؛ سوء استفاده نشده

علاء الدین میرمحمد صادقی در خصوص قانون یک در هزار با اظهار این که هیچ نوع  سوء استفاده ای از آن نمی شود، گفت: بنده خود مخالف یک در هزار از فروش بوده ام، بلکه باید از سود این مبلغ اخذ شود. پول یک در هزار بیشتر صرف ساخت مراکز اتاق در شهرستان هایی شده که از امکانات کمی برخوردار بودند، البته این مورد باید در آینده اصلاح شود. تعرفه نیز باید با یک کار کارشناسی در اتاق آینده مورد بررسی قرار گیرد.

محمد مهدی راسخ در پاسخ به این پرسش پورقاضی که چه کسی پیشنهاد دهنده یک در هزار بود گفت: متاسفانه این قانون در شرایط خاصی بدون مشورت با اتاق شهرستان ها پیشنهاد و تصویب شد. بنده به عنوان مدیر کل اتاق تهران هنگام  ابلاغ آن، از امضا خودداری کردم. در سال 1391 بین اتاق ایران و تهران بر سر این موضوع چالش پیش آمد.

وی ادامه داد: خوشبختانه این مورد تنها موضوعی است که قانون به طور شفاف نحوه مصرف آن را مشخص کرده است و در راستای حمایت از تشکل ها، اجرای 144 و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، به مصرف می رسد. البته برای پرهیز از هر نوع تبعیضی پرداخت به تشکل ها نباید به صورت یارانه ای باشد و ما مصرف آن را در مواردی مانند پژوهشی و غیره قانونمند کردیم.

علی لشکری در این نشست خواستار توجه بیشتر اتاق به واحدهای کوچک و متوسط شد و گفت:  اکنون در کشور 85 درصد واحدها کوچک هستند. این در حالی است که نگاه در 30 سال گذشته در حوزه اشتغال بیشتر به صنایعی همچون فولاد و خودروسازی بوده استدر حالی که اگر در صنایعی مانند کفش و پوشاک سرمایه گذاری شود خیلی از مسائل حل می شود. 

راسخ در خصوص بهبود فضالی کسب و کار آن را یکی از مسائل اصلی کشور دانست و افزود: واحدهای بزرگ یا وابسته به دولت و یا نهادهای قدرت هستند البته  آنها در تولید ناخالص ملی نقش دارند؛ اما واحدهای کوچک و متوسط گرچه نقش آنها در تولید ناخالص مالی اندک است اما نقش سیاسی و اشتغالزایی بالایی دارند.

این فعال اقتصادی اظهار داشت: ضروری است تا ارتباط اتاق با تشکل ها و تشکل ها با اتاق نظامند شود و تشکل ها باید همصدا تبدیل به یک فریاد بزرگ برای رساندن صدای بخش خصوصی شوند.

اکنون قانون به نفع بخش خصوصی است

 متوسلیان عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک با تاکید بر اصلاح قوانین در خصوص روش اجرا و ایده های این ائتلاف پرسش خود را مطرح کرد.

میرمحمد صادقی در همین ارتباط گفت: اکنون بر خلاف گذشته قوانین به نفع بخش خصوصی است. در دوره ای برای تصویب قوانین مناسب تلاش شد اما  برخی از آنها اجرا نشد. قانون تسهیل فضای کسب و کار شامل موارد خوبی است.  ما آروز داشتیم که بخش خصوصی تقویت شود. در شورای گفت و گو 4 وزیر موظف هستند برای مشورت در اتاق بازرگانی حضور یانبد.

وی در خصوص روابط با دیگر نهادها گفت: اکنون رابطه اتاق با مجلس مناسب است، اما با وزار اشکالاتی وجود دارد، به ویژه بدنه وزراتخانه ها که هنوز افکار سابق را دارند. ما در نظر داریم که ابتدا آن قوانین اجرا شوند و اگر قوانینی هم وجود دارد که ضد فعالیت بخش خصوصی و مانع فعالیت آنها است  به مجلس برود و تصویب شود.اگر کاری کنیم که در این انتخابات افراد شایسته انتخاب شوند شاید بتوان به نفع بخش خصوصی استفاده کرد.

آرین قصری رییس کمیسیون روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران اظهار داشت: در صورت تعیین شدن خط مشی، روابط عمومی این انجمن می تواند با استفاده از امکانات موجود برای تبلیغ اعضاء خود بهره گیرد.  نمایندگان دور بعد اتاق باید ارتباط بین تشکل ها و این نهاد را تعریف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های صنعت پلاستیک گفت: این انتظار وجود دارد که در صورت ورود این ائتلاف به اتاق، انجمن ارتباطات بهتری با آن داشته باشد تا بتوانیم مشکلات خود را مطرح کنیم.

نجفی منش از دیگر حاضران در این نشست گفت: باید فعالان مطالبات خود را علاوه بر طرح، آن را پیگیری کنند چون افراد در هر حوزه خود مسائل را بهتر می داند.

لیست های مختلف به نفع بخش خصوصی نیست

جمیلی در پاسخ به متفاوت ترین هدف ائتلاف نسبت به سایر ائتلاف ها گفت: ما از همان روز نخست درصدد بودیم که عقلای اتاق جمع شوند و یک لیست واحد ارائه دهند که این به نفع بخش خصوصی است. گرچه این مورد تا کنون محقق نشده ولی ناامید نیستیم. اکنون لیست های مختلفی وجود دارد که شاید به نفع بخش خصوصی نباشد و آنها را سردرگم کند. عنوان می شود که این ائتلاف سنتی است و البته ما به این سنتی بودن افتخار می کنیم. اتاق تنها برای رجوع جهت تمدید کارت بازرگانی و یا گرفتن گواهی مبدا نیست.

وی ادامه داد: ما مخالف این هستیم که عناوین  اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال در اتاق مطرح شود چون اتاق باشگاه سیاسی نیست. باید خود بخش خصوصی مطالبه خود را مطرح کنند و باور داریم که اتاق در برابر پولی که دریافت می کند باید خدمات ارائه دهد.
 

در پایان این نشست بیوک صحاف امین این پرسش را مطرح کرد که  اتاق آینده چه برنامه ای برای صادرات دارد؟ وی همچنین اظهار داشت برخی از واحدهای تولیدی کوچک ،کالاهای با کیفیتی تولید می کنند اما به تنهایی نمی توانند اقدام به صادارت کنند. در کنار این اتاق باید اطلاعات را از پایین بگیرد و به زیرمجموعه های خود ارائه دهد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖