تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۲۰ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست

inpia.ir: اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند، با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد.
 اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست

 نشست مشترک هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با ائتلاف بزرگ سه شنبه 29 بهمن ماه سال جاری با محوریت مهندس صفایی، مدیرعامل گروه صنعتی همارشتن و عضو کاندیداهای ائتلاف برزگ در هتل ارم برگزار شد. در این نشست ابتدا حاضران فعالیت های خود را در حوزه های مختلف معرفی کردند.

اتاق باشگاه سیاسی نیست

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران، ابراهیم جمیلی رییس ستاد ائتلاف بزرگ با بیان این که این دوره از انتخابات اتاق با سایر دوره ها متفاوت است، توضیح داد: دوره فعلی با دوره هایی همچون؛ شرایطی که اتاق با حکم امام اتاق تحویل گرفته شد و یا با سال 69 وقتی که قانون اتاق تصویب شد وهمچنین  با سال 83 که اصلاحیه قانون انجام گرفت، تفاوت دارد. 

وی ادامه داد: ما بنا را براین گذاشتیم که اتاق در دوره جدید متعلق به  بخش خصوصی باشد. در این دوره با توجه به اقداماتی که صورت گرفته فضا برای ورود کسانی که قبلا اتاق به آنها علاقمند نبوده و یا آنها تمایلی به اتاق نداشتند، فراهم شده است. اتاق در این دوره با وجود افرادی مانند نهاوندیان نمود بهتری پیدا کرده است.

جمیلی اظهار داشت:  اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند هم عمل شود بدانید که با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد. اولین درخواست ما این است که تمام افراد دارای کارت بازرگانی در انتخابات 18 اسفند مشارکت کنند چون با توجه به آیین نامه فقط دارندگان کارت بازرگانی حق رای دادن دارند. البته تلاش ما این است که رییس هیئت مدیره نیز حق رای دادن داشته باشد.

رییس ستاد ائتلاف بزرگ گفت:  مسئله دوم این است که رای دهندگان در هنگام رای دادن، بخش خصوصی بودن را در نظر بگیرند. اکنون 251 نفر کاندید شده اند که حتی می توان برای اتاق به جای این عدد 500 گزینه تعریف کنیم. در اتاق قبل از انقلاب هم کسانی حضور داشتند که نیاز مالی نداشتند، ما نیز به کسانی در اتاق نیاز داریم که موجب اعتبار بسیشتر اتاق شوند نه به صرف این که یک کارت ویزیت از اتاق را در جیب بگذارند.

وی با تاکید بر ادامه دادن این راه افزود: درخواست ما این است راهی که آغاز شده را فراموش نکنیم و بتوانیم از پتانسیل فعالان در اتاق استفاده کنیم. ما به این باور نداریم که 40 نفر انتخاب و وارد اتاق شوند بلکه می خواهیم پس از انتخابات در یک فضای آرام، قانون اتاقی را که مورد نیاز و متناسب با شرایط فعلی کشور است داشته باشیم.

این فعال اقتصادی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ترکیب این دوره اتاق گفت: در حال حاضر با کاهش سهمیه صنعت و بازرگانی، بخش کشاورزی اضافه شده است  در شهرستانها هم از معدن کاستند اما در تهران نتوانستند.  می خواهیم اتاقی تشکیل شود که بخش خصوصی کاملا بر این اتاق حاکم باشد. با توجه به فضایی که پیش می رود و برداشتن تحریم ها،  اقتصاد ما به جای اقتصاد شانسی به سوی اقتصاد مقاومتی در حرکت است. باید در اقتصاد مقاومتی اتاق نقش خود را مانند سایر اتاق های کشورهای پیشرفته ایفا کند.

اتاق مصارف قانون یک در هزار را اعلام کند

سعید صبوری عضو هیئت مدیره انجمن ملی در این نشست خواستار شفاف شدن مصارف پرداخت یک در هزار شد. وی گفت: تا کنون مصرف این پول به صورت شفاف اعلام نشده است، لازم است افراد پرداخت کننده از نوع این مصارف مطلع شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تعرفه ها اشاره کرد و گفت:  تا هنگامی که ما با تحریم بانکی، خرید و غیره  روبرو هستیم باید تعرفه ها در هر بخش با حضور متخصصان امر کنترل شود. اکنون با تعرفه پایین و ارز مبادلاتی جنس از چین وارد می شود، اما تولید کننده باید با ارز آزاد مواد را خریداری کند سپس عنوان می شود باید جهانی شد، که این عادلانه نیست.

صبوری ادامه داد: صنعت داخلی باید تقویت شود و با بیانیه و شعارهای انتخاباتی که بعدا فراموش می شود، کاری از پیش نخواهد رفت. صنعت ما در بخش های مختلف در حال نابودی است. از اول هم تمام کارها نه بر اساس تخصص، بلکه بر مبنای سعی و خطا بوده است. با توجه به وضعیت بهره بانکی، بیمه و غیره چه طور می توان با دنیای خارج رقابت کرد؟ در خواست ما این است که نمایندگان در دور بعد اتاق کارشناسانه به این مشکلات بیندیشند.

قانون مصرف یک در هزار مشخص است؛ سوء استفاده نشده

علاء الدین میرمحمد صادقی در خصوص قانون یک در هزار با اظهار این که هیچ نوع  سوء استفاده ای از آن نمی شود، گفت: بنده خود مخالف یک در هزار از فروش بوده ام، بلکه باید از سود این مبلغ اخذ شود. پول یک در هزار بیشتر صرف ساخت مراکز اتاق در شهرستان هایی شده که از امکانات کمی برخوردار بودند، البته این مورد باید در آینده اصلاح شود. تعرفه نیز باید با یک کار کارشناسی در اتاق آینده مورد بررسی قرار گیرد.

محمد مهدی راسخ در پاسخ به این پرسش پورقاضی که چه کسی پیشنهاد دهنده یک در هزار بود گفت: متاسفانه این قانون در شرایط خاصی بدون مشورت با اتاق شهرستان ها پیشنهاد و تصویب شد. بنده به عنوان مدیر کل اتاق تهران هنگام  ابلاغ آن، از امضا خودداری کردم. در سال 1391 بین اتاق ایران و تهران بر سر این موضوع چالش پیش آمد.

وی ادامه داد: خوشبختانه این مورد تنها موضوعی است که قانون به طور شفاف نحوه مصرف آن را مشخص کرده است و در راستای حمایت از تشکل ها، اجرای 144 و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، به مصرف می رسد. البته برای پرهیز از هر نوع تبعیضی پرداخت به تشکل ها نباید به صورت یارانه ای باشد و ما مصرف آن را در مواردی مانند پژوهشی و غیره قانونمند کردیم.

علی لشکری در این نشست خواستار توجه بیشتر اتاق به واحدهای کوچک و متوسط شد و گفت:  اکنون در کشور 85 درصد واحدها کوچک هستند. این در حالی است که نگاه در 30 سال گذشته در حوزه اشتغال بیشتر به صنایعی همچون فولاد و خودروسازی بوده استدر حالی که اگر در صنایعی مانند کفش و پوشاک سرمایه گذاری شود خیلی از مسائل حل می شود. 

راسخ در خصوص بهبود فضالی کسب و کار آن را یکی از مسائل اصلی کشور دانست و افزود: واحدهای بزرگ یا وابسته به دولت و یا نهادهای قدرت هستند البته  آنها در تولید ناخالص ملی نقش دارند؛ اما واحدهای کوچک و متوسط گرچه نقش آنها در تولید ناخالص مالی اندک است اما نقش سیاسی و اشتغالزایی بالایی دارند.

این فعال اقتصادی اظهار داشت: ضروری است تا ارتباط اتاق با تشکل ها و تشکل ها با اتاق نظامند شود و تشکل ها باید همصدا تبدیل به یک فریاد بزرگ برای رساندن صدای بخش خصوصی شوند.

اکنون قانون به نفع بخش خصوصی است

 متوسلیان عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک با تاکید بر اصلاح قوانین در خصوص روش اجرا و ایده های این ائتلاف پرسش خود را مطرح کرد.

میرمحمد صادقی در همین ارتباط گفت: اکنون بر خلاف گذشته قوانین به نفع بخش خصوصی است. در دوره ای برای تصویب قوانین مناسب تلاش شد اما  برخی از آنها اجرا نشد. قانون تسهیل فضای کسب و کار شامل موارد خوبی است.  ما آروز داشتیم که بخش خصوصی تقویت شود. در شورای گفت و گو 4 وزیر موظف هستند برای مشورت در اتاق بازرگانی حضور یانبد.

وی در خصوص روابط با دیگر نهادها گفت: اکنون رابطه اتاق با مجلس مناسب است، اما با وزار اشکالاتی وجود دارد، به ویژه بدنه وزراتخانه ها که هنوز افکار سابق را دارند. ما در نظر داریم که ابتدا آن قوانین اجرا شوند و اگر قوانینی هم وجود دارد که ضد فعالیت بخش خصوصی و مانع فعالیت آنها است  به مجلس برود و تصویب شود.اگر کاری کنیم که در این انتخابات افراد شایسته انتخاب شوند شاید بتوان به نفع بخش خصوصی استفاده کرد.

آرین قصری رییس کمیسیون روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران اظهار داشت: در صورت تعیین شدن خط مشی، روابط عمومی این انجمن می تواند با استفاده از امکانات موجود برای تبلیغ اعضاء خود بهره گیرد.  نمایندگان دور بعد اتاق باید ارتباط بین تشکل ها و این نهاد را تعریف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های صنعت پلاستیک گفت: این انتظار وجود دارد که در صورت ورود این ائتلاف به اتاق، انجمن ارتباطات بهتری با آن داشته باشد تا بتوانیم مشکلات خود را مطرح کنیم.

نجفی منش از دیگر حاضران در این نشست گفت: باید فعالان مطالبات خود را علاوه بر طرح، آن را پیگیری کنند چون افراد در هر حوزه خود مسائل را بهتر می داند.

لیست های مختلف به نفع بخش خصوصی نیست

جمیلی در پاسخ به متفاوت ترین هدف ائتلاف نسبت به سایر ائتلاف ها گفت: ما از همان روز نخست درصدد بودیم که عقلای اتاق جمع شوند و یک لیست واحد ارائه دهند که این به نفع بخش خصوصی است. گرچه این مورد تا کنون محقق نشده ولی ناامید نیستیم. اکنون لیست های مختلفی وجود دارد که شاید به نفع بخش خصوصی نباشد و آنها را سردرگم کند. عنوان می شود که این ائتلاف سنتی است و البته ما به این سنتی بودن افتخار می کنیم. اتاق تنها برای رجوع جهت تمدید کارت بازرگانی و یا گرفتن گواهی مبدا نیست.

وی ادامه داد: ما مخالف این هستیم که عناوین  اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال در اتاق مطرح شود چون اتاق باشگاه سیاسی نیست. باید خود بخش خصوصی مطالبه خود را مطرح کنند و باور داریم که اتاق در برابر پولی که دریافت می کند باید خدمات ارائه دهد.
 

در پایان این نشست بیوک صحاف امین این پرسش را مطرح کرد که  اتاق آینده چه برنامه ای برای صادرات دارد؟ وی همچنین اظهار داشت برخی از واحدهای تولیدی کوچک ،کالاهای با کیفیتی تولید می کنند اما به تنهایی نمی توانند اقدام به صادارت کنند. در کنار این اتاق باید اطلاعات را از پایین بگیرد و به زیرمجموعه های خود ارائه دهد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۹ خرداد ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 39,400 ریال -400 1.01% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 45,200 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 40,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 41,000 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 45,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 44,750 ریال -250 0.56% نمودار و آرشیو
5110 44,400 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 41,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 41,300 ریال -200 0.48% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 41,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 52,200 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
020 46,600 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
Lf190 47,000 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
52518 39,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 46,700 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
2420h 48,200 ریال -400 0.82% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 47,400 ریال 600 1.27% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD 44,100 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 45,700 ریال 800 1.75% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD 43,000 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir - نمودار و آرشیو
EX3 Arak - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf 48,500 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf 49,000 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 46,800 ریال 400 0.85% نمودار و آرشیو
C30s 45,700 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 46,600 ریال 300 0.64% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 54,600 ریال 100 0.18% نمودار و آرشیو
1540 51,200 ریال -300 0.58% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 41,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 46,500 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 47,000 ریال 500 1.06% نمودار و آرشیو
552R Maroun 47,000 ریال 200 0.43% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 49,100 ریال -200 0.41% نمودار و آرشیو
RP340 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 76,500 ریال نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 35,900 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 35,900 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 35,900 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 34,700 ریال -100 0.29% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 34,700 ریال -100 0.29% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 34,700 ریال -100 0.29% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 79,900 ریال 1400 1.75% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖