ارسال پاسخ

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۲۲:۴۸ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 646 Telegram

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 6/ ورود ائتلاف‌های جدید به گود انتخابات اتاق/ اعلام قیمت های اسفندماه مواد اولیه

inpia.ir: موضع گیری رسمی انجمن ملی پلاستیک ایران در خصوص تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه و برگزاری نشست ائتلاف بزرگ با انجمن ملی پلاستیک و اعلام قیمت مواد اولیه در اسفندماه توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی، مهم ترین اخبار هفته گذشته بود.
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 6/ ورود ائتلاف‌های جدید به گود انتخابات اتاق/ اعلام قیمت های اسفندماه مواد اولیه

inpia.ir: کاندیداهای حوزه پلاستیک و پلیمر برای انتخابات اتاق، فعالیت‌های خود را در این هفته بیشتر کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید در انتخابات اتاق بازرگانی، شفاف تر شدن مواضع گروه‌ها و افراد کاندید، موضع گیری رسمی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در خصوص تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه و برگزاری نشست ائتلاف بزرگ با انجمن ملی صنایع پلاستیک از اخبار مهم و مورد توجه فعالان اقتصادی در این هفته بود. همچنین دیروز (چهارشنبه 29 بهمن 1393) دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی قیمت جدید مواد اولیه را اعلام کرد که کاهش برخی گریدها شوک جدیدی را به بازار این مواد وارد خواهد کرد.

ششمین بسته خبری هفتگی که به اهتمام روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک تهیه شده، پیش روی شماست.

 

شنبه 25 بهمن/ فرار مالیاتی نتیجه عرضه پتروشیمی‌ها در خارج از بورس

* تعرفه کالاهایی که بر اساس تجارت ترجیحی از ترکیه به ایران وارد می‌شود پنج تا 10 درصد است و رقمی نیست که بتوان سالانه برای آن تخفیف قائل شد؛ این را رییس سازمان توسعه تجارت گفت. ولی الله افخمی راد همچنین از  احتمال بازنگری در موافتنامه ترجیحی میان ایران و ترکیه خبر داده است.   

* عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی که عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی است فرار مالیاتی را اولین نتیجه عرضه پتروشیمی ها در خارج از بورس کالا دانسته است.

* بر اساس تازه‌ترین وعده‌های دولتمردان به صادرکنندگان، قرار است جوایز صادراتی احیا شود. قرار شده در این زمینه دستورالعمل جامعی تهیه شود اسحاق جهانگیری که این خبر را داده  در ادامه از برخی وزرا خواسته تا از صادرکنندگان حمایت کنند. در این جلسه صادرکنندگان هم کلی درد دل کردند.

* مدیر عامل مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت گفته که ایران از واردات ترکیه سهم 5 درصدی دارد همچنین تراز تجاری کشورمان با نفت مثبت است. ترکیه در سال گذشته  ششمین بازار صادراتی و پنجمین مبداء وارداتی ایران بود.

* از خبرهای داغ انتخابات اتاق در این روز ورود ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد به گود انتخابات اتاق بود. هرویک یاریجانیان نام آشنای صنایع پلیمر هم عضو این ائتلاف است.

* یک مقام مسئول در شرکت پتروشیمی جم از آغاز تولید محصول پلی اتیلنی PE100 مشکی در این مجتمع پتروشیمیایی تا اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد. این مقام همچنین گفته که عربستان سعودی نیز این گرید کمیاب پلی اتیلنی را در خاورمیانه تولید می کند.

* خبر دیگر انتخاباتی این که اتحادیه پلاستیک تهران از کاندیداتوری یاریجانیان حمایت کرد. این اتحادیه از همه دارندگان کارت بازرگانی خواسته که جهت تقویت صنف پلاستیک در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به آقایان مهدی پور قاضی، هرویک یاریجانیان، هیئت اله فاضلی و خانم سیده فاطمه مقیمی رای بدهند.

* خبرگزاری فارس در گزارشی اظهار کرده که تاخیر در پرداخت یارانه تولید 330 روزه شد.

 * نگاه بالا به پایین اتاق بازرگانی عامل ریزش ۳۰ درصدی کارت‌ بازرگانی است. این را خبرگزاری فارس به نقل از تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی عنوان کرده است.

 

یکشنبه 26 بهمن/ «شفافیت» دلیل اصلی مخالفت با بورس کالای ایران

* کاظم ظهیری بازرس انجمن ملی پلاستیک که به تازگی رییس هیئت مدیزه انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند شده می گوید در آینده این انجمن  با تعامل اعضاء عضو انجمن ملی خواهد شد. وی همچنین اصلاح ساختار تولید مستربچ و کامپاند را اولویت انجمن دانسته است.

* محتشمی پور رییس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با صراحت عنوان کرد «شفافیت»، دلیل اصلی مخالفت ها با بورس کالای ایران است.

* نیپنا در گزارشی اعلام کرده که ارزش معامله محصولات پلیمری به بیش از ۷۷ هزار میلیارد ریال رسید.

* سید روح الله وحید کیانی رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفته نخستین بار تعاونی ها در آذرماه امسال به صورت رسمی از بورس کالا بیش از ١٠ هزار و ٤٠ تن مواد اولیه پتروشیمی خریده اند. این خبر ظاهرا پیش از این با تایید و تکذیب هایی همراه بوده است.

 

دوشنبه 27 بهمن/ توان رقابت صادراتی بیشتر ترکیه نسبت به ایران

* هرویک یاریجانیان مدیر عامل شرکت خورشید دریای شرق که در این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی کاندیدا شده در گفت و گو با اینپیا عنوان کرده که چرا باید اتاق بازرگانی برای بانک و هلدینگ جذابیت داشته باشد؟ بانکی ها سود خود را حسابی می گیرند. اتاق جای بازرگانان و صنایع کوچک و متوسط است.

* کمیسیون صادرات انجمن ملی پلاستیک موضع گیری کرد. این کمیسیون در یک بیانیه مفصلی موضع خود را در خصوص آثار توافقنامه ترجیحی ایران با ترکیه اعلام کرد. در این بیانیه نقدهای جدی به این توافقنامه وارد شده است. در بخشی از بیانیه آمده که ترکیه دارای توان رقابت صادراتی به مراتب بیشتری نسبت به ایران در زمینه اقلام ترجیحی است.

* زیر مجموعه های صنعت لاستیک و پلاستیک در دو روی سکه بازدهی، عنوان گزارشی بوده که بورس نیوز منتشر کرد. در این گزارش عنوان شده بازدهی مثبت بیش از 14.5 درصدی صنعت لاستیک و پلاستیک از ابتدای سال 93 تاکنون در حالی محقق شده که طی این مدت بازار سهام با بازدهی کمتر از شش درصدی همراه بوده است.

* خسرو سرایی مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت کالا از بنادر خبر داده است. وی همچنین گفته تحفیف ۵۰ درصدی در بنادر کشور به کالای ترانزیتی داده می‌شود.

* خبرگزاری مهر در یک گزارش اظهار کرده که سرمایه‌گذاری‌ها در حال روانه شدن به سمت تولید مولد است.

* وزیر نفت با حضور در مجلس شورای اسلامی گفته که پول توسعه میادین مشترک را نداریم.

* خانواده پلاستیک از تمام کاندیدهای پلاستیکی حمایت کنند. سعید صبوری عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک در یک پیام آن را عنوان کرده است. وی گفته در شرایط فعلی باید سیاست خانواده پلاستیک صرفا حمایت از کاندیدهای پلیمری و پلاستیکی باشد.

* علی تعقلی مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ارسال نامه ای به انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران اظهار کرده این صندوق مسئولیت تضامین پرداخت تسهیلات بانکی از 70 تا 85 درصد اصل و سود تسهیلات تا سقف یک میلیارد تومان را بر عهده می گیرد.

* هرویک یاریجانیان از گردهمایی انتخاباتی خانواده پلاستیک در آستانه انتخابات اتاق خبر داد.

* پتروشیمی‌ها رتبه اول و خدمات رفاهی و گردشگری رتبه آخر سودآوری؛ این را رئیس مرکز رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی اظهار کرد.

 

سه شنبه 28 بهمن/ زیرزمینی شدن معاملات پتروشیمی ها پس از...

 * دنیای اقتصاد در گزارشی عنوان کرده بازار محصولات پلیمری به سمت بهبود پیش می‌رود. این گزارش دلیل این امر را افزایش نسبی قیمت‌های جهانی، بهبود بهای نفت خام، انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در روزهای آینده، افزایش تقاضای داخلی و بهبود حجم معاملات در بورس کالا و افزایش ادامه‌دار حجم معاملات، عنوان کرده است.

* اولین زیانی که پس از خروج پتروشیمی ها از بورس کالا به اقتصاد وارد می شود،‌ زیرزمینی شدن این نوع معاملات است چراکه شفافیت در قیمت‌ها از بین می رود. این را مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیان کرده است.

* معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به وجود ۶۷ طح نیمه کاره پتروشیمی در کشور از مشارکت جدید چینی‌ها در توسعه صنایع پتروشیمی ایران خبر داد.

* دور جدید تحریم‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران با قرار گرفتن نام شرکت ملی نفتکش در لیست تحریم ها و بلوکه شدن بخشی از درآمدهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و نفت کلید خورد. بخشی از گزارش خبرگزاری مهر است.

* معاون پژوهشی و فناوری وزارت نفت در یک گفت و گو اظهار کرده نفت ۶۰ درصد قیمتش را از دست داده است وی همچنین صدور تکنولوژی در کشور را پایین دانسته است.

 

چهارشنبه 29 بهمن/ کاهش قیمت نفت، توطئه علیه روسیه

* مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت از تغییر زمان اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا خبر داد وگفت: با توجه به شرایط موجود در بازار تصمیم گرفته شد تا قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران که پیشتر ماهی یک بار اعلام می‌شد، به ١٥ روز یک بار تغییر کند تا کنترل و نظارت بیشتری بر بازار صورت گیرد.

*  سنوات کارگران برای سال آینده، بدون رای‌گیری۲برابر شد. این تصمیم را شورای عالی کار گرفته است.

* حمیدرضا صمد مدیر عامل شرکت اورند پلاستیک از تعویض کنیستر خودروها به صورت نمادین در نمایشگاه محیط زیست خبر داد. به گفته او این قطعه نقش اساسی در جلوگیری از انتشار بخارات بنزین از باک خودروها به محیط و کاهش آلودگی هوا دارد.

* مرکز تجاری دائمی ایران در عراق ایجاد می‌شود این را محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با ملاس الکسنزانی وزیر تجارت عراق، عنوان کرد.

* علی اصغر توفیق معاون فن‌آوری وزیر صنعت معدن و تجارت از ارئه پیشنهاد معافیت مالیاتی در زمینه تحقیق و توسعه به مجلس خبر داد.

* قطر  ۱.۶ برابر بیش از ایران از پارس جنوبی ایران گاز برداشت می کند. این را مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یک نشست خبری عنوان کرد.

* صادرات از واردات گاز پیشی گرفت؛  افزایش ۱۲میلیارد دلاری درآمد گازی خبری بود که مدیر برنامه‌ریزی شرکت گاز آن را اظهار کرد.

* در همین روز از 9 برنامه راهبردی اقتصادی و صنعتی پورقاضی رونمایی شد. حذف تصدی گری دولت تا آسان سازی تجارت از جمله موارد این برنامه است. به باور این کاندیدای اتاق، مهمترین رانت در اقتصاد ما ارز مبادله ای ارزان قیمت در مقایسه با بازار است.

* معاون نخست‌وزیر روسیه گفته توطئه کاهش قیمت نفت تنها 5 ماه دوام می‌آورد. بر اساس اظهارت او کاهش قیمت نفت که به منظور تضعیف اقتصاد روسیه طراحی شده نهایتاً تا 5 ماه دیگر دوام می‌آورد و بعد از آن قیمت به شدت بالا خواهد رفت.

 * در این روز قیمت های اسفندماه اعلام شد. بر اساس قیمت های جدید دفتر توسعه صنایع تکمیلی، گرید های سبک و سنگین فیلم با افت شدید قیمت مواجه شدند و در چند گرید نیز افزایش قیمت دیده می‌شود.

پنج شنبه 30 بهمن/ اتاق را تقدیم دولتی ها نکنیم

* در یک نشست، هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با محوریت مهندس صفایی، مدیرعامل گروه همارشتن و کاندیدای انتخابات اتاق، با مواضع ائتلاف بزرگ در اتاق آشنا شدند. ابراهیم جمیلی رییس ستاد ائتلاف بزرگ با بیان این که این دوره از انتخابات اتاق با سایر دوره ها متفاوت است گفت که اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند، با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد. وی همچنین اظهار کرد اتاق باشگاه سیاسی نیست.

* وزیر صنعت، معدن و تجارت درجمع خبرنگاران از دعوت برندهای خارجی لوازم خانگی برای تولید محصول در ایران، خبر داد.

 


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲ تير ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 75,500 ریال 3500 4.64% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 75,500 ریال 3500 4.64% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 76,000 ریال 2400 3.16% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 76,000 ریال 2700 3.55% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 77,000 ریال 1700 2.21% نمودار و آرشیو
0075 69,300 ریال 800 1.15% نمودار و آرشیو
020 67,500 ریال 1000 1.48% نمودار و آرشیو
Lf190 66,500 ریال 900 1.35% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 63,800 ریال 2800 4.39% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 64,000 ریال 2200 3.44% نمودار و آرشیو
2420h 63,500 ریال 700 1.1% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 63,500 ریال 700 1.1% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 65,000 ریال 2000 3.08% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,900 ریال 700 1.11% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 77,200 ریال 400 0.52% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 86,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 96,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 76,700 ریال -300 0.39% نمودار و آرشیو
1551 75,500 ریال -1000 1.31% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 86,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 78,500 ریال 900 1.15% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 83,800 ریال 3300 3.94% نمودار و آرشیو
ZR230 83,500 ریال 3000 3.59% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 104,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖