تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۲۲:۴۸ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 6/ ورود ائتلاف‌های جدید به گود انتخابات اتاق/ اعلام قیمت های اسفندماه مواد اولیه

inpia.ir: موضع گیری رسمی انجمن ملی پلاستیک ایران در خصوص تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه و برگزاری نشست ائتلاف بزرگ با انجمن ملی پلاستیک و اعلام قیمت مواد اولیه در اسفندماه توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی، مهم ترین اخبار هفته گذشته بود.
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 6/ ورود ائتلاف‌های جدید به گود انتخابات اتاق/ اعلام قیمت های اسفندماه مواد اولیه

inpia.ir: کاندیداهای حوزه پلاستیک و پلیمر برای انتخابات اتاق، فعالیت‌های خود را در این هفته بیشتر کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید در انتخابات اتاق بازرگانی، شفاف تر شدن مواضع گروه‌ها و افراد کاندید، موضع گیری رسمی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در خصوص تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه و برگزاری نشست ائتلاف بزرگ با انجمن ملی صنایع پلاستیک از اخبار مهم و مورد توجه فعالان اقتصادی در این هفته بود. همچنین دیروز (چهارشنبه 29 بهمن 1393) دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی قیمت جدید مواد اولیه را اعلام کرد که کاهش برخی گریدها شوک جدیدی را به بازار این مواد وارد خواهد کرد.

ششمین بسته خبری هفتگی که به اهتمام روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک تهیه شده، پیش روی شماست.

 

شنبه 25 بهمن/ فرار مالیاتی نتیجه عرضه پتروشیمی‌ها در خارج از بورس

* تعرفه کالاهایی که بر اساس تجارت ترجیحی از ترکیه به ایران وارد می‌شود پنج تا 10 درصد است و رقمی نیست که بتوان سالانه برای آن تخفیف قائل شد؛ این را رییس سازمان توسعه تجارت گفت. ولی الله افخمی راد همچنین از  احتمال بازنگری در موافتنامه ترجیحی میان ایران و ترکیه خبر داده است.   

* عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی که عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی است فرار مالیاتی را اولین نتیجه عرضه پتروشیمی ها در خارج از بورس کالا دانسته است.

* بر اساس تازه‌ترین وعده‌های دولتمردان به صادرکنندگان، قرار است جوایز صادراتی احیا شود. قرار شده در این زمینه دستورالعمل جامعی تهیه شود اسحاق جهانگیری که این خبر را داده  در ادامه از برخی وزرا خواسته تا از صادرکنندگان حمایت کنند. در این جلسه صادرکنندگان هم کلی درد دل کردند.

* مدیر عامل مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت گفته که ایران از واردات ترکیه سهم 5 درصدی دارد همچنین تراز تجاری کشورمان با نفت مثبت است. ترکیه در سال گذشته  ششمین بازار صادراتی و پنجمین مبداء وارداتی ایران بود.

* از خبرهای داغ انتخابات اتاق در این روز ورود ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد به گود انتخابات اتاق بود. هرویک یاریجانیان نام آشنای صنایع پلیمر هم عضو این ائتلاف است.

* یک مقام مسئول در شرکت پتروشیمی جم از آغاز تولید محصول پلی اتیلنی PE100 مشکی در این مجتمع پتروشیمیایی تا اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد. این مقام همچنین گفته که عربستان سعودی نیز این گرید کمیاب پلی اتیلنی را در خاورمیانه تولید می کند.

* خبر دیگر انتخاباتی این که اتحادیه پلاستیک تهران از کاندیداتوری یاریجانیان حمایت کرد. این اتحادیه از همه دارندگان کارت بازرگانی خواسته که جهت تقویت صنف پلاستیک در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به آقایان مهدی پور قاضی، هرویک یاریجانیان، هیئت اله فاضلی و خانم سیده فاطمه مقیمی رای بدهند.

* خبرگزاری فارس در گزارشی اظهار کرده که تاخیر در پرداخت یارانه تولید 330 روزه شد.

 * نگاه بالا به پایین اتاق بازرگانی عامل ریزش ۳۰ درصدی کارت‌ بازرگانی است. این را خبرگزاری فارس به نقل از تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی عنوان کرده است.

 

یکشنبه 26 بهمن/ «شفافیت» دلیل اصلی مخالفت با بورس کالای ایران

* کاظم ظهیری بازرس انجمن ملی پلاستیک که به تازگی رییس هیئت مدیزه انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند شده می گوید در آینده این انجمن  با تعامل اعضاء عضو انجمن ملی خواهد شد. وی همچنین اصلاح ساختار تولید مستربچ و کامپاند را اولویت انجمن دانسته است.

* محتشمی پور رییس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با صراحت عنوان کرد «شفافیت»، دلیل اصلی مخالفت ها با بورس کالای ایران است.

* نیپنا در گزارشی اعلام کرده که ارزش معامله محصولات پلیمری به بیش از ۷۷ هزار میلیارد ریال رسید.

* سید روح الله وحید کیانی رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفته نخستین بار تعاونی ها در آذرماه امسال به صورت رسمی از بورس کالا بیش از ١٠ هزار و ٤٠ تن مواد اولیه پتروشیمی خریده اند. این خبر ظاهرا پیش از این با تایید و تکذیب هایی همراه بوده است.

 

دوشنبه 27 بهمن/ توان رقابت صادراتی بیشتر ترکیه نسبت به ایران

* هرویک یاریجانیان مدیر عامل شرکت خورشید دریای شرق که در این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی کاندیدا شده در گفت و گو با اینپیا عنوان کرده که چرا باید اتاق بازرگانی برای بانک و هلدینگ جذابیت داشته باشد؟ بانکی ها سود خود را حسابی می گیرند. اتاق جای بازرگانان و صنایع کوچک و متوسط است.

* کمیسیون صادرات انجمن ملی پلاستیک موضع گیری کرد. این کمیسیون در یک بیانیه مفصلی موضع خود را در خصوص آثار توافقنامه ترجیحی ایران با ترکیه اعلام کرد. در این بیانیه نقدهای جدی به این توافقنامه وارد شده است. در بخشی از بیانیه آمده که ترکیه دارای توان رقابت صادراتی به مراتب بیشتری نسبت به ایران در زمینه اقلام ترجیحی است.

* زیر مجموعه های صنعت لاستیک و پلاستیک در دو روی سکه بازدهی، عنوان گزارشی بوده که بورس نیوز منتشر کرد. در این گزارش عنوان شده بازدهی مثبت بیش از 14.5 درصدی صنعت لاستیک و پلاستیک از ابتدای سال 93 تاکنون در حالی محقق شده که طی این مدت بازار سهام با بازدهی کمتر از شش درصدی همراه بوده است.

* خسرو سرایی مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت کالا از بنادر خبر داده است. وی همچنین گفته تحفیف ۵۰ درصدی در بنادر کشور به کالای ترانزیتی داده می‌شود.

* خبرگزاری مهر در یک گزارش اظهار کرده که سرمایه‌گذاری‌ها در حال روانه شدن به سمت تولید مولد است.

* وزیر نفت با حضور در مجلس شورای اسلامی گفته که پول توسعه میادین مشترک را نداریم.

* خانواده پلاستیک از تمام کاندیدهای پلاستیکی حمایت کنند. سعید صبوری عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک در یک پیام آن را عنوان کرده است. وی گفته در شرایط فعلی باید سیاست خانواده پلاستیک صرفا حمایت از کاندیدهای پلیمری و پلاستیکی باشد.

* علی تعقلی مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ارسال نامه ای به انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران اظهار کرده این صندوق مسئولیت تضامین پرداخت تسهیلات بانکی از 70 تا 85 درصد اصل و سود تسهیلات تا سقف یک میلیارد تومان را بر عهده می گیرد.

* هرویک یاریجانیان از گردهمایی انتخاباتی خانواده پلاستیک در آستانه انتخابات اتاق خبر داد.

* پتروشیمی‌ها رتبه اول و خدمات رفاهی و گردشگری رتبه آخر سودآوری؛ این را رئیس مرکز رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی اظهار کرد.

 

سه شنبه 28 بهمن/ زیرزمینی شدن معاملات پتروشیمی ها پس از...

 * دنیای اقتصاد در گزارشی عنوان کرده بازار محصولات پلیمری به سمت بهبود پیش می‌رود. این گزارش دلیل این امر را افزایش نسبی قیمت‌های جهانی، بهبود بهای نفت خام، انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در روزهای آینده، افزایش تقاضای داخلی و بهبود حجم معاملات در بورس کالا و افزایش ادامه‌دار حجم معاملات، عنوان کرده است.

* اولین زیانی که پس از خروج پتروشیمی ها از بورس کالا به اقتصاد وارد می شود،‌ زیرزمینی شدن این نوع معاملات است چراکه شفافیت در قیمت‌ها از بین می رود. این را مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیان کرده است.

* معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به وجود ۶۷ طح نیمه کاره پتروشیمی در کشور از مشارکت جدید چینی‌ها در توسعه صنایع پتروشیمی ایران خبر داد.

* دور جدید تحریم‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران با قرار گرفتن نام شرکت ملی نفتکش در لیست تحریم ها و بلوکه شدن بخشی از درآمدهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و نفت کلید خورد. بخشی از گزارش خبرگزاری مهر است.

* معاون پژوهشی و فناوری وزارت نفت در یک گفت و گو اظهار کرده نفت ۶۰ درصد قیمتش را از دست داده است وی همچنین صدور تکنولوژی در کشور را پایین دانسته است.

 

چهارشنبه 29 بهمن/ کاهش قیمت نفت، توطئه علیه روسیه

* مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت از تغییر زمان اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا خبر داد وگفت: با توجه به شرایط موجود در بازار تصمیم گرفته شد تا قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران که پیشتر ماهی یک بار اعلام می‌شد، به ١٥ روز یک بار تغییر کند تا کنترل و نظارت بیشتری بر بازار صورت گیرد.

*  سنوات کارگران برای سال آینده، بدون رای‌گیری۲برابر شد. این تصمیم را شورای عالی کار گرفته است.

* حمیدرضا صمد مدیر عامل شرکت اورند پلاستیک از تعویض کنیستر خودروها به صورت نمادین در نمایشگاه محیط زیست خبر داد. به گفته او این قطعه نقش اساسی در جلوگیری از انتشار بخارات بنزین از باک خودروها به محیط و کاهش آلودگی هوا دارد.

* مرکز تجاری دائمی ایران در عراق ایجاد می‌شود این را محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با ملاس الکسنزانی وزیر تجارت عراق، عنوان کرد.

* علی اصغر توفیق معاون فن‌آوری وزیر صنعت معدن و تجارت از ارئه پیشنهاد معافیت مالیاتی در زمینه تحقیق و توسعه به مجلس خبر داد.

* قطر  ۱.۶ برابر بیش از ایران از پارس جنوبی ایران گاز برداشت می کند. این را مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یک نشست خبری عنوان کرد.

* صادرات از واردات گاز پیشی گرفت؛  افزایش ۱۲میلیارد دلاری درآمد گازی خبری بود که مدیر برنامه‌ریزی شرکت گاز آن را اظهار کرد.

* در همین روز از 9 برنامه راهبردی اقتصادی و صنعتی پورقاضی رونمایی شد. حذف تصدی گری دولت تا آسان سازی تجارت از جمله موارد این برنامه است. به باور این کاندیدای اتاق، مهمترین رانت در اقتصاد ما ارز مبادله ای ارزان قیمت در مقایسه با بازار است.

* معاون نخست‌وزیر روسیه گفته توطئه کاهش قیمت نفت تنها 5 ماه دوام می‌آورد. بر اساس اظهارت او کاهش قیمت نفت که به منظور تضعیف اقتصاد روسیه طراحی شده نهایتاً تا 5 ماه دیگر دوام می‌آورد و بعد از آن قیمت به شدت بالا خواهد رفت.

 * در این روز قیمت های اسفندماه اعلام شد. بر اساس قیمت های جدید دفتر توسعه صنایع تکمیلی، گرید های سبک و سنگین فیلم با افت شدید قیمت مواجه شدند و در چند گرید نیز افزایش قیمت دیده می‌شود.

پنج شنبه 30 بهمن/ اتاق را تقدیم دولتی ها نکنیم

* در یک نشست، هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با محوریت مهندس صفایی، مدیرعامل گروه همارشتن و کاندیدای انتخابات اتاق، با مواضع ائتلاف بزرگ در اتاق آشنا شدند. ابراهیم جمیلی رییس ستاد ائتلاف بزرگ با بیان این که این دوره از انتخابات اتاق با سایر دوره ها متفاوت است گفت که اگر در این دوره مانند دوره های گذشته که تنها 16 درصد از واجدان شرایط رای دادند، با دست خود اتاق را تقدیم دولتی ها خواهیم کرد. وی همچنین اظهار کرد اتاق باشگاه سیاسی نیست.

* وزیر صنعت، معدن و تجارت درجمع خبرنگاران از دعوت برندهای خارجی لوازم خانگی برای تولید محصول در ایران، خبر داد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖