ارسال پاسخ

یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۰:۰۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1564 Telegram

inpia.ir

نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلیمر برگزار شد/ بخش اول

inpia.ir: عصر شنبه، دومین روز اسفندماه 1393، سالن اجتماعات شهرک فجر، در حاشیه بزرگراه نیایش، مشرف به کوه های برف گرفته شمیران، میزبان نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت، هوشنگ پارسا، مدیرعامل پلاستیک کار بود.
نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلیمر برگزار شد/ بخش اول

inpia.ir: عصر شنبه، دومین روز اسفندماه 1393، سالن اجتماعات شهرک فجر، در حاشیه بزرگراه نیایش، مشرف به کوه های برف گرفته شمیران، میزبان نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت، هوشنگ پارسا، مدیرعامل پلاستیک کار بود. گالری تصاویر

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، پس از حضور میزبان، کیا کیانی، هداوندی و شهمیرزادی، نمایندگان جوان صنعت در سالن حضور پیدا کردند و جلسه با تأخیری یک ساعت و نیمه آغاز شد تا میهمانانی که گرفتار ترافیک هستند، خود را به جلسه برسانند.

 

بعد از خیرمقدم مهندس پارسا، میزبان جلسه، کاندیداها که در جایگاه هیئت رئیسه قرار گرفته بودند، برای شروع، خود را معرفی و نکات مهم مد نظر خود را ارائه کردند.

 

از هر 7 کاندید بخش صنعت، یک نفر شانس حضور در اتاق را دارد

پورقاضی، حضور افراد را نشان دهنده اهمیت انتخابات برای فعالان صنعت دانست و گفت: در این دوره، هم تعداد کاندیداها بیشتر شده و هم رأی دهنده های بیشتری مایل به شرکت در انتخابات اتاق هستند و این یک اتفاق خوب است که بخش خصوصی به تشکل خود اهمیت می دهد.

وی در خصوص ترکیب جدید اتاق بازرگانی گفت: 60 نفر عضو هیئت نمایندگان هستند که 20 نفر آن دولتی و 40 نفر توسط بخش خصوصی انتخاب می شوند که از این 40 نفر، 6 نفر از بخش بازرگانی، 14 نفر از بخش صنعت،4 نفر از معدن و 6 نفر از کشاورزی خواهند بود.

به گفته پورقاضی، نماینده های کشاورزی برای اولین بار است که انتخاب می شوند.

عضو انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با اشاره به ترکیب نامزدهای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اظهار داشت: کسانی که در صنعت هستند حدود 90 کاندیداها هستند که 14 نفر باید انتخاب شوند و به عبارتی از هر 7 نفر یک نفر شانس راهیابی به اتاق را خواهد داشت در حالی که در دوره های قبل این طور نبود.

نامزد هشتمین دور انتخابات اتاق بازرگانی افزود: کسانی که می خواهند در انتخاب شرکت کنند باید کارت بازرگانی معتبر داشته باشند.

مدیرعامل نیرومند پلیمر با اشاره به زمان تمدید کارت های بازرگانی گفت: تمدید کارت بازرگانی دردسرهایی دارد اما برای کارت عضویت کافی است تمدید شود و با پرداخت حق عضویت جزئی قابل تمدید است که مهلت این روند نیز تا 10 اسفند اعلام شده است.

پورقاضی با ترغیب حاضرین به ترویج حضور در انتخابات گفت: مهم است که همه کارت عضویت ها را تمدید کرده باشند و ترویج کنیم که شرکت در انتخابات، اهمیت دارد.

 

خصولتی ها و دولتی ها در حال ورود به اتاق هستند

علی محمد ابویی، نماینده بخش صنعت که در چند حوزه، از جمله پلیمر فعالیت اقتصادی دارد دیگر کاندید حاضر در این نشست بود.

وی مشارکت حاضرین در جلسه را نشان دهنده این دانست که افراد به خودشان اهمیت می دهند و سعی دارند با فعالیت های تشکل محورانه جایگاه خود را در اتاق داشته باشند.

این کاندید انتخابات اتاق تصریح کرد: جایگاه اتاق، جایگاه تصمیم سازی برای 3 قوه و تصمیم سازان است که در اصل 44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی این بخش خصوصی است که محور قرار گرفته است.

ابویی با ابزار نگرانی حضور دولتی ها در اتاق گفت: بخش خصولتی و خود بخش دولتی در حال وارد شدن به اتاق هستند و این، مؤید جایگاه اتاق است و این که دولتی ها می خواهند وارد اتاق بازرگانی شوند.

وی گفت: اعتقاد  دارم که بخش خصوصی باید تمام تلاش خود را برای به دست آودرن این جایگاه ارزنده به کار ببندد و دستیابی موفقیت ها از اتاق سهل و آسان تر است و اعتقادم این است که نباید اجازه دهیم بخشی که به عنوان خصوصی وارد می شود و تعریف می شود از ترکیب تمام شرکت های فعال باشد.

ابویی افزود: من نه تنها اعتقادم این است که برای اعتلای جایگاه بخش خصوصی باید تلاش کنیم و حق خود را استیفا کنیم بلکه معتقدم باید به نحوی از ورود اقتصادی که در قالب دوگانه ای وارد اتاق می شود هم باید جلوگیری کرد.

این کاندید انتخابات اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر فراجناحی بودن مشارکت کنندگان گفت: کسانی که کاندیدای حضور در این جلسات هستند باید فراجناحی و فرابنگاهی باشند و کسانی که در تشکل ها وارد می شود باید منافع خود را در منافع دیگران ببیند و رأی های سرگردان را جهت دهند.

وی خود را بدون هیچ نسبتی با ابویی مهریزی معاون وزیر صنایع دانست و گفت: ما هیچ نسبتی با هم نداریم و شرکتی که با کارت آن در انتخابات شرکت کرده ام، فولاد صنعت مهدی است.

 

بعد از انتخابات به فکر کمیته های تخصصی باشیم

سومین کاندیدایی که به معرفی خود پرداخت کیاکیانی رییس هیات مدیره جهان پلیمر آسیا بود.

وی با تشکر از مهندس پارسا که در پی ایجاد وفاق حرفه ای پلیمری است گفت: صنعت پلیمر و پلاستیک هم صنعت بزرگ و پر وسعتی است و فعالین زیادی دارد و کشور با مسائل زیادتری در ارتباط با این صنعت چه از نظر تأمین مواد اولیه و چه از نظر تجهیزات و تسهیلات مواجه است.

وی افزود: فکر می کنم اتاق ایران باید یک تجدید ساختار اساسی و تجدید نظر اساسی در مأموریت آن انجام شود. متد و شیوه و راه های تجارت و تولید در دنیا عوض شده است حتی اخلاق حرفه ای جدید هم عوض شده فارغ از تحریم و شرایط سیاسی و فعالیت های تجاری و تولیدی،  باید مسیر درست خود را طی کند.

رییس هیات مدیره جهان پلیمر آسیا گفت: موافقم که اتاق تشکل بخش خصوصی است و بسیاری در مصاحبه ها با آن برخورد کردیم که بزرگترین تشکل بخش خصوصی است اما به اعتقاد من این تشکل زیر سایه بخش دولتی قرار گرفته و کسانی که بخش خصوصی خالص هم حساب می شوند آن مقدار انرژی و توان برای پیگری مطالبات خواسته های بخش خصوصی ندارند.

به گفته کیانی اتاق تنها در قالب هیئت نمایندگان نیست و اتاق های مشترگ بازرگانی و کمیته هایی هست که باید در آن پیگیری هایی جهت عضویت و فعالیت انجام شود.

کیانی پیشنهاد کرد: حالا که نمایندگان صنعت پلیمر دور هم جمع شده اند این اتحاد را ادامه دار کنیم و در کلیه مسائل اتاق بازرگانی و در کمیته های تخصصی فعالیت خود را ادامه دهیم تا اگر تعداد کرسی های زیادی را در تهران و شهرستان ها به دست آوردند کمیته تخصصی پلیمر و پلاستیک را در آینده داشته باشیم.

رییس هیات مدیره جهان پلیمر آسیا با تأکید بر تهیه بیانیه و اهداف واحد اظهار داشت: تمام کسانی که کاندیدای این بخش هستند، اگر بخواهیم فعالیت های تبلیغاتی را شروع کنیم باید یک بیانیه واحد و با اهداف مشترک را پیگیری کنیم و در تمام مسائل آن را بیان کنیم و یک کار تیمی و هماهنگ را به نمایش بگذاریم که این صنعت چقدر بزرگ است و چقدر کار تیمی و ملی را بلد است.

 

در صورت تغییر در آینده از نداشتن برنامه، می ترسم

چهارمین نامزد این دوره از انتخابات اتاق حامد شهمریزادی مدیرعامل جوان شرکت توسعه پتروشیمی رازین پلیمر بود.

شهمیرزادی حضور کاندیداها در این انتخابات را ناشی از ترس دانست و گفت: فعالیت جمع ما برای حضور در اتاق از ترس است و همه خوشحال هستیم که یک فضای بهبود در کسب و کار رخ می دهد و گشایشی وجود دارد اما من ترسی دارم که اگر در آینده تغییری در کشور رخ دهد به دلیل نداشتن برنامه خسارت تغییر بیشتر از منافع آن باشد.

این نامزد اتاق بازرگانی گفت: همه به دنبال این گشایش هستند ولی در واقع هیج پشتوانه فکری نداریم و اتاق به عنوان مهم ترین نهاد بخش خصوصی استراتژی خیلی مشخصی ندارد و قطعا از این تغییر خیلی بیشتر متضرر می شویم تا منتفع، لذا یک راهکار نشستن و نگاه کردن است و راهکار دوم این است که به اندازه وسع خودمان پا پیش بگذاریم.

وی افزود: خواسته ما این است که اتاق به عنوان یک نهاد تصمیم ساز کنار قوا، ملاحظات بین الملل در این تغییر را لحاظ کند در غیر این صورت صنف ما ضرر خواهد کرد. به ما می گویند شما مزیت رقابتی دارید اما در سال های گذشته ما مزیتی ندیدیم و جلوی شرکت های بزرگ بین المللی و منطقه ای کم آورده ایم. دست به دست هم دهیم و سیاست های کشور ها را همسو کنیم تا از این فضا برای انتفاع صنف خودمان استفاده کنیم.

 

به خارج نرفتم، ماندم و کار کردم

مرتضی هداوندی، مدیر جوانی که چندی پیش واحد تولیدی اش در جشنواره صنعت پلاستیک، کسب رتبه کرد، کاندید پنجم بود. او در معرفی خود گفت: لیسانس و فوق لیسانسم را از دانشگاه شریف گرفته ام و از 10 سال پیش که فارغ التحصیل شدم به جای مهاجرت، ایستادیم، در تهران با یک شرکت مهندسی کار را شروع کردیم و هم اینک دو واحد تولیدی داریم که تنها وارد کننده pvb در غرب آسیا نیز هست.

هداوندی افزود: 10 سال پیش که این کار را شروع کردیم به کمیسیون فضای کسب و کار و کمیسیون تأمین مالی اتاق مراجعاتی داشتم . در مراجعات، دو تیپ افراد بودند و هستند؛ یکی کسانی که نماینده بخش خصوصی هستند وی یکی هم که کسانی که اتاق را در اختیار دارند و کرسی های اتاق را حفظ کرده اند که باعث ناکارآمدی اتاق شده است و تشکل صنفی که در قانون جایگاه خوبی دیده شده است و در تعامل جایگاه خوبی شده و آرمان بخش خصوصی است، از این نهاد قانونی به خوبی استفاده نمی شود.

وی با ذکر این مقدمه گفت: نتیجتا جمعی را تشکیل دادیم و لیستی را با عنوان ائتلاف روزگار نو در انتخابات فعالیت می کنیم و قالبا هم چهره هایی هستند که شرکت های high-tech و دانش روز دنیا را داریم و شرکت های بر پایه دانش هستند.

مدیرعامل رازین پلیمر گفت: ترکیب هیئت نمایندگان باید متنوع باشد و هم افرادی که سن و سال کمتری دارند و تجارت بین المللی را می شناسند در اتاق حضور داشته باشند. فضای اتاق به قدری رنج سنی بالایی دارد که افراد 40 45 ساله مانند دکتر سلطانی جوان خوانده می شوند

 

دغدغه ام حمایت از تولید و صنعت بوده و امیدوارم روزی این آرزویم این نباشد

هوشنگ پارسا، مدیرعامل پلاستیک کار، ششمین کاندید اتاق، با ذکر این شعر، سخنان خود را آغاز کرد: سال ها دل طلب از جام جم از ما می کرد/ آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

پارسا با تشکر از قبول دعوت وی توسط کاندیداها و میهمانان، حضور آن ها را نشان از اتحاد صنعتگران پلاستیک دانست و گفت: دیدار شما عزیزان و تقویت این اتحاد و نامزدهای صنعت پلاستیک در این انتخابات است که به مشارکت این صنعت منجر خواهد شد.

مدیرعامل پلاستیک کار افزود: به عنوان صنعتگر خودساخته که خشت خشت پلاستیک کار را رو روی هم قرار دادم آرزویم این است که صنعت پلاستیک جایگاه خود را پیدا کند و نگین صنعت کشور شود.

پارسا با اشاره به تمثیلی گفت: اگر تخم مرغ از بیرون بشکند پایان زندگی است و اگر از دورن بشکند، شروع زندگی، باید این تغییر را از درون ایجاد کنیم. کشور ما با دارا بودن منابع طبیعی جایگاه رقابتی خود را در منطقه از دست داده که جای تأسف دارد و اولین قدم ما باید اتحاد و همدلی در جهت خدمت باشد.

به گفته این کاندیدای اتاق بازرگانی، تقویت تولید و صادرات به رشد اقتصادی کمک می کند که به دنبال آن رفاه اجتماعی ایجاد می شود و رفاه در گرو این است که کشور تولید خوبی داشته باشد و کشورهایی که بازرگانی خوبی دارند تولید و تجارت مناسبی خواهند داشت.

پارسا مشکل کشور را در تولید دانست و گفت: در مجموع مشکل این کشور این است که تولید نداریم و یا تولید در حد رقابت نداریم.

کاندیدای اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: صمیمانه حمایت و پشتیبانی شما را تقاضا می کنیم و در صورت حمایت شما به هدایت و راهنمایی پیشکسوتان صنعت نیاز داریم. هر کسی که به اتاق راه یافت بعد از حمایت نیاز به هدایت دارد و نیاز به دادن اطلاعات دارد و آنجا به شما بیشتر نیاز است.

مدیرعامل پلاستیک کار وجود نگرش متنوع در جمع صنعتگران را یک موهبت دانست و گفت: هنر ما این است که باید از میان اختلاف نظرها به اتفاق نظر برسیم. ما مثل مداد رنگی هستیم شاید رنگ مورد علاقه یکدیگر نباشیم اما برای کامل کردن نقاشی به هم نیاز داریم به شرط آن که زیاد همدیگر را نتراشیم.

وی افزود: در میان پیشکسوتان این صنعت جسارت کردم و برای این پیوند و اتحاد دعوت کردم تا بتوانیم کنار هم تابلویی که باید را طراحی کنیم. کاندیداهای محترم، می دانیم برنامه های خود را تدوین کرده اید اگر شما هم چون من به یکپارچکی و اتحاد اعتقاد دارید با هم اندیشی ائتلاف صنعت پلاستیک را شکل بدهیم.

پارسا در بیان دغدغه های خود گفت: دغدغه ام حمایت از تولید و صنعت بوده و امیدوارم روزی این آرزوی من نباشد و آرمان هم از من پیشی گرفته باشد. به شما قول می دهم در صورت تشکیل این ائتلاف ما می توانیم موفق شویم و با هدایت شما از هیچ تلاشی برای افتخار آفرینی این صنعت و خدمت گزاری و به صنعت دریغ نکنیم.

 

به فکر نماینده ای از صنعت پلاستیک برای مجلس باشیم

یاریجانیان که در میانه سخنان پارسا به میهمانان جلسه اضافه شد، کاندیدای بعدی بود که با پوزش از تأخیر به دلیل ترافیک، به معرفی خود پرداخت.

مدیر عامل خورشید دریای شرق گفت: این نشست دلنشینی است. در مورد وفاق در کل اعضای پلاستیک خوشبختانه در خانواده پلاستیک خیلی قوی هستیم و احساس نمی کنم در صنف های دیگر این مشخصات را داشته باشیم و به عنوان یک ماشین ساز، در عرصه پلاستیک همواره رابطه و همکاری هایی با صنعت پلاستیک داشته و داریم.

یاریجانیان اظهار داشت: به اعتبار حمايت همگن پلاستيك و انجمن ملي و ماشين سازان، روي رأي آنها حساب كرده ايم.

هفتمین نماینده صنعت پلاستیک افزود: این بار شاید احساس کردیم آقای پورقاضی تنها هستند و ایشان را کمک کنیم و ممکن است ایشان در بخش صنعت و من در بخش بازرگانی باشم و حتی اگر (به اتاق بازرگانی) نرفتیم این آشنایی ما در روابط آینده ما مهم خواهد بود.

مدیرعامل دریای شرق تصریح کرد: فکر می کنم اگر در این انتخابات برنده شدیم که هیچ اگر برنده نشدیم یک فردی را برای مجلس انتخاب کنیم و در مجلس کمبود کرسی مجلس است مثل دکتر قصری

یاریجانیان گفت: اتاق بازرگانی سکوی پرش است درست اما در مجلس کرسی نداریم و هر بلایی سر ما می آید که در خبرهای امروز موضوع یکبارمصرف ها را داشتیم باید به داد هم برسیم همکار تولید کننده یکبار مصرف زیر فشار است و (پس از آنها) می آیند سراغ صنف های دیگر.

وی گفت: بهترین جمعی است که می توانیم گرد هم از توانایی و تعامل یکدیگر استفاده کنیم و هدف مان را بگذاریم برای مجلس.

 

مسئولین در نوبت صبحانه کاری با اتاق هستند

دکتر علیمردان شیبانی که هم اکنون نیز عضو نمایندگان اتاق تهران است و همراه صفایی، مدیرعامل همارشتن به جمع جلسه اضافه شد، نماینده بعدی بود که به معرفی خود پرداخت.

 نایب رییس انجمن نساجی ایران گفت: شانس فوق العاده ای به من دست داد و شب گذشته آقای میرحیدری موضوع نشست امروز را به من گفتند و مهندس پارسا هم دعوت کردند.

شیبانی اظهار داشت: سه دوره عضو نمایندگان هیئت ایران بودم و در حال حاضر عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و عضو کمیسیون صنعت در اتاق ایران هستم. مشاور وزیر (صنعت) در بخش صنعت هستم و من هم اعتقاد دارم که تنها نباید به اتاق بازرگانی بسنده کنیم.

 به گفته کاندید اتاق بازرگانی جایگاه اتاق ایران در پی تلاش دکتر نهاوندیان در دوره گذشته بهبود پیدا کرده است و بعد از گذشت مشکلاتی که پیش تر برای ملاقات با مسئولین داشتیم، حالا مسئولین در نوبت هستند که بیایند در هیئت نمایندگان صبحانه بخورند که این حاصل پشتیبانی تک تک این افراد است.

شیبانی تأکید کرد: جای اصلی و تصمیم گیرنده مجلس است و انشاألله بتوانیم در دوره آینده از صنوف مختلف آنجا هم نماینده داشته باشیم. این وفاق و همدلی بین صنایع مختلف یک شانس و هم افزایی است و افتخار داشتم به همراه مهندس پورقاضی تقریبا سه سال تمام در کارگروه تنظیم بازار بجنگم و نمی دانید ما چه خون دلی خوردیم که به این شرایط فعلی برسیم که میسر نمی شد مگر با همدلی و وفاق و اتحاد.

نایب رییس انجمن نساجی ایران درخواست کرد: در اتاق بازرگانی همکارانی حضور بیابند که وقت کافی و اعتقاد به بخش خصوصی داشته باشند و اعتقاد به تعامل به بخش دولتی داشته باشند و اینکه از دولت کمک بگیریم برای اهداف بخش خصوصی.

 

به دنبال مدیریت ایران پلاست توسط صنعت پلاستیک هستم

محسن صفایی، مدیرعامل همارشتن، تأخیر حضور خود را به دلیل جابجایی دو شهرک فجر و والفجر دانست و پس از شیبانی به عنوان هشتمین نماینده خود را معرفی کرد.

من محسن صفایی هستم مدیرعامل گروه همارشتن که در واقع فعالیت ما پروفیل یو پی وی سی و کار حرفه ای امروز ما در این بخش از صنعت است و به همراهی دکتر شیبانی و مهندس اسلامی در صنایع دیگر هم دستی در آتش داریم مانند شیرآلات KWC، موکت همدان و ...

صفایی حرفه ی اصلی خود را معماری دانست و افزود در خانواده ای صنعتی متولده شده است و از  30سالگی به عضویت اتحادیه فلزتراشان و ماشین سازان درآمده است. از 20 سالگی، پله های صنعت را بالا آمده ام و سابقه اصلی و افتخار اصلی ام از فضل الهی، زور بازوی خودمان است.

وی در ادامه معرفی خود گفت: عضو هیئت مدیره انجمن پلاستیک، دبیر و عضو هیئت مدیره بهینه سازی مصرف سوخت، در مجمع فعالان اقتصاد صنایع ریسندگی و همچنین عضو انجمن دارندگان نشان استاندارد و عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران و در کمیسیون صنعت در خدمت بوده ام.

مدیرعامل همارشتن اظهار داشت: یکی از کارگروه های دیگری که در آن عضویت دارم، کارگروه راهبری نمایشگاه بین المللی است که در اتاق تهران تشکیل شده و با جلسات ماهی یکبار موضوع را راهبری می کنیم. به عنوان مثال در پی کسب مدیریت نمایشگاه ایران پلاست در سال های آینده هستیم که بی مهری و جفایی که در حق ما نسبت به مدیریت این نمایشگاه در سال های گذشته شده به عنوان یک موضوع مطرح کنیم. این موضوع در این کارگروه که مورد استقبال  قرار گرفت که تفکیکی بین صنایع تکیملی و پتروشیمی قائل شویم و صنعت پلاستیک صاحب اصلی نمایشگاه شود که این مسئله با پیشنهاد من صورت گرفت.

کاندیدای اتاق بازرگانی تهران در بیان دیدگاه های خود ادامه داد: در مورد ایده آل های خودم اگر احیانا بتوانم مجدد در اتاق باشم اعتقاد راسخ دارم به جانشین پروری و همه ما رو به پیری می رویم باید جوان ها کنار دست بزرگان، ترکیبی از این جوان ها در کنار بزرگتر ها بشینند و تربیت نسل های آینده که سرنوشت کار را به دست بگیرند باید از یک نقطه ای شروع شود.

وی در خصوص برنامه های خود گفت: از برنامه هایی که باید به صورت فوری در آینده داخل اتاق ببریم و صحبت کنیم و جلو ببریم موضوعاتی مربوط به مالیات های مختلف است و که این ها باید روی آن بحث و بررسی شود. تعرفه های ترجیحی با چند کشور؛ اصرار داریم که باید تجدید نظر شود که در یکی از مصاحبه ها گفته ام با راهنمایی با دکتر توفیقی (مشاور کمیسیون صادرات انجمن ملی پلاستیک) که توضیح دادند بی مهری به صنعت پلیمر شده است در واقع یک اقلامی که به هیچ وجه نه high-tech هستند و نه مشابه داخلی باشند در لیست کشور ترکیه هستند که نمونه مشابه داخلی دارد و همه دوستان در آینده باید این بحث را پیگیری کنند.

صفایی گفت: همه ما باید برای بهبود فضای کسب و کار تلاش کنیم و در واقع باید این بحث فضای کسب و کار را ایجاد کند و در همین که در اتاق بازرگانی شروع شد و اقتصاد و صنعت این لایحه تنظیم شد که عضو کوچکترین این لایحه بودم با نزدییک به 80 درصد مصوب شد. این ماحصل خروجی های فضایی است که در اختیارشان قرار گرفته نتیجه بخش شود.

مدیرعامل همارشتن در تشریح روحیات خود گفت: روحیه ام به فضاهای هیجانی و احساساتی نمی خورد و بی احترامی ببینم و اگر فضا، فضای وام گیری باشد خودم را کنار می کشم.

به جای هزاران نفری که اسم ننوشتند و نیامدند این مبارزه را انجام دهند اگر قرار است این ائتلاف نتیجه دهد و نمایندگان دوستان تشکیل شود تا از نتیجه آن همه بهره مند شویم.

 

دور اول معرفی و اعلام برنامه نامزدها بعد از سخنان صفایی به پایان رسید و سالن جلسه، تقریبا با حضور میهمانان پر شده بود....

 

پایان بخش نخست گزارش

این گزارش تکمیل می شود.

گالری تصاویر


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 1500 2.04% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 3200 4.44% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 72,000 ریال 4000 5.56% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
0075 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 59,100 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
Lf190 59,300 ریال 1000 1.69% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,200 ریال 700 1.25% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,300 ریال 1000 1.88% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 59,300 ریال 700 1.18% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,900 ریال 900 1.53% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 68,200 ریال 600 0.88% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 85,500 ریال -1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,300 ریال -200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال -1000 1.38% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال -5000 6.41% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال -2000 2.78% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 43,600 ریال -400 0.91% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,000 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,200 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 700 0.68% نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال 1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖