پلی شاپ؛ مرجع خرید و فروش صنعت پلاستیک کشور با نـظارت و سیـاستگذاری انجـمن ملی پلاستیـک ایـران

ارسال پاسخ

دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۷:۳۱ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

همه كانديداهاي صنعت پلاستيك؛ موافق ائتلاف/بخش دوم

inpia.ir: در قسمت اول گزارش جلسه وفاق،‌ اظهارات نمايندگان صنعت پلاستيك تقديم شد. در قسمت دوم و پاياني گزارش روابط عمومي انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران از اين نشست، نظرات حاضرين در جلسه ارائه مي شود.
همه كانديداهاي صنعت پلاستيك؛ موافق ائتلاف/بخش دوم

همه كانديداهاي صنعت پلاستيك؛ موافق ائتلاف

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران، یکی از مهمترین بخش های این نشست به رای گذاشتن موضوع تشکیل ائتلاف کاندیداهای صنعت پلاستیک و پلیمر بود. پارسا از کاندیداها درخواست کرد در صورت موافقت دست خود را بالا ببرند که همه کاندیداها موافقت خود را اعلام کردند. گالری تصاویر

دولت آماده تقویت بخش خصوصی، بخش خصوصی در حال تعارف

کاظم ظهیری از دیگر حاضران در این نشست با بیان این که دولت به این نتیجه رسیده که بخش خصوص را تقویت کند اما بخش خصوصی در حال تعارف به همدیگر است، گفت: ما فعال صنعت پلاستیک هستیم این صنعت 10 نفر کاندید دارد باید از همه صنعت گرهای این بخش درخواست کرد که به کاندیداهای این صنف رای بدهند. نباید این 10 نفر را به حال خود رها کرد. ورود هر کدام از آنها به اتاق به نفع صنعت پلاستیک است.

علی قاسمی از دیگر فعالان حوزه صنعت پیشنهاد داد که آراء به صورت تکی داده شود و لیست 14 نفره شود. وی گفت: اگر هدفگذاری برای 14 کرسی باشد نیاز است که این لیست را با 14 نفر بست، بنابراین باید 4 نفر دیگر را معرفی و به لیست اضافه کنیم. هر دارنده کارت بازرگانی امکان رأی دادن به 40 نفر را دارد و اگر به 3 نفر دیگر رای بدهیم، رأی افراد محبوب خود را خواهیم شکست.  

شهمیرزادی در واکنش به بخشی از این سخنان اظهار داشت: نباید تنها به 18 اسفند روز انتخابات اندیشید چون روزهای 19، 20 و 21 اسفند هم وجود دارد. چنان چه کاندیداها آراء زیادی کسب کنند می توان فعالیت بیشتری را انجام داد و پرچم را در دست این صنف نگاه داشت. منسجم ظاهر شدن بسیار بهتر خواهد بود.

 

ميربلوك: با آپارتاید سنی موافق نیستم

جواد میرحیدری در این جلسه ضمن دعوت از همه واجدان شرایط برای رای دادن در روز 18 اسفند گفت: بنده پیشنهاد می دهم که این 10 نفر کاندیدا با هم ائتلاف و توافق کنند که 3 تا 4 نفر شوند چون در غیر این صورت رای هم دیگر  را  در این انتخابات خواهند شکست.

مدیر عامل شرکت پرشین صنعت بهارستان در توضیح اظهارات خود گفت: این پیشنهاد به این معنی است که این 3 یا 4 نفر ار کل صنعت پلیمر یعنی نساجی، گونی بافی، درو پنجره و مواد اولیه باشند تا بتوانند شانس موفیقت خود را افزایش دهند و از طرف دیگر موجب شکسته شدن آراء نشوند.

علیرضا میربلوک ضمن قدردانی از حضور و هیجان فعالان این صنعت برای حضور در انتخابات در تکمیل سخنان میرحیدری گفت: تا کنون در اتاق تهران بیش از دو نفر از یک صنف در بخش صنعت حضور نداشته اند. بر اساس برآوردها در این دوره باید آراء 800 نفر را کسب کرد این در حالی است که تا به حال هیچ کاندیدایی نتوانسته است از صنف خود چنین آرایی را به دست آورد.

وی، صرف رای دادن به کاندیداهای صنف را غیر اخلاقی دانست و گفت: لازم بود انجمن همگن در این دوره از انتخابات از ائتلاف های بیشتر حمایت می کرد و تعداد نماینده های خود را افزایش می داد.

میر بلوک گفت: بنده با آپارتاید سنی موافق نیستم. گذشتگان ما خوب عمل کردند این نشان می دهد که گذشتگان موثر بوده اند که باید بدان افتخار کرد.

هداوندي: این یک ائتلاف نیست، یک اتحاد است

هداوندی در بخش دیگری از سخنان خود این شکل از ائتلاف را غلط مصطلح دانست و گفت: این یک ائتلاف نیست بلکه بیشتر یک اتحاد است.

شهمیرزادی نیز در همین ارتباط گفت: در این دوره از انتخابات واژه ائتلاف لوث شده است. پیشنهاد بنده این است که تنها به ارائه لیست نمایندگان مشترک و یک بیانیه مشترک اکتفا شود.

لازم به ذکر است که کیا کیانی و یاریجانیان در بخش بازرگانی کاندیدای اتاق شده اند.

 

پورقاضي: نیازی به فرستادن 10 صنعتگر پلیمری به اتاق بازرگانی نداریم

 پورقاضی با بیان این که ائتلاف از کلمه الفت می آید، گفت: تا کنون بنده مشاهده نکرده ام که ائتلاف در یک بخش از صنعت باشد. ائتلاف به طور معمولی  در بخش های مختلف شکل می گیرد و امکان دارد هر صنف  کاندیدای خود را معرفی کند، اما اینکه در یک بخش از صنعت ائتلافی شکل بگیرد تا کنون وجود نداشته است.

وی ادامه داد: 300 کارت بازرگانی وجود دارد و  اطلاعات 5 هزار و  اندی صحیح نیست. کل اعضای اتاق تهران 12 هزار نفر هستند. کل آراء نیز حدود 12 هزار  رای است در این دوره 12 هزار کارت تایید شده اما به نسبت دوره گذشته علاقمندان بیشتر شده اند.

پور قاضی که سابقه حضور  12 سال در اتاق بازرگانی را دارد خود را جزو منتقدین دوره های گذشته توصیف کرد و گفت: بنده به همراه گروهی دیگر به مجموعه آقای خاموشی انتقاد داشتیم چون آنها در خصوص مصوبات فاجعه آمیز دولت های نهم و دهم عکس العمل نشان ندادند.

وی از ائتلاف روزگار نو با عنوان تحصیل کردگانی که دارای علم روز و مديریت خوب هستند، یاد کرد و گفت:  گروه های دیگر به اضافه برخی از مستقل ها نیز حضور دارند همچون آقای پارسا که خود یک برند محسوب می شوند. هنگامی ما موفق خواهیم شد که بتوانیم آراء دیگران را هم کسب کنیم. بیان این جمله که بگوییم رای می گیریم اما رای نمی دهیم درست نیست.

پورقاضی ادامه داد: ما باید به دیگران و آنها نیز متقابلا به ما رای دهند. باید تلاش کرد که افراد شایسته را به اتاق فرستاد. پیشنهاد می دهم که افراد برتر از هر صنعت را انتخاب و آنها را در لیست گنجاند.

پور قاضی اظهار کرد: ما نیازی به فرستادن 10 صنعتگر پلیمری به اتاق بازرگانی نداریم چون آن چه بیشتر برای ما مشکل ایجاد می کند مسائل کلان اقتصادی است و این موارد تنها منحصر به یک صنف نیست مواردی همچون فشار مالیاتی، مسائل قانونی کار، صادرات، تحریم، بانکی و غیره برای قطعه ساز خودرو هم وجود دارد از این روی باید کلان تر به این مباحث نگریست. حضور یک یا دو نفر از این صنعت جهت انتقال مسائل ویژه کفایت می کند.

 

صادقي نكو: حمايت از 10 كانديداي صنعت پلاستيك ضروري است

صادقی نکو بازرس انجمن همگن با تاکید بر به اجماع رسیدن کاندیداها گفت: ضروری است که از این 10 کاندیدای صنعت پلاستیک حمایت شود. اکنون ائتلاف های مختلفی وجود دارد که دوستان عضو آن ائتلاف ها نیز هستند. چون روسای تشکل ها در این نشست حضور دارند بهتر است این ائتلاف ها مورد بررسی قرار گیرند چون در غیر این صورت  نمی توانیم به خواسته های خود برسیم و اگر از ائتلافی حمایت نشود متضرر خواهیم شد. باید سوابق افرادی که دراتاق بازرگانی حضور داشته و برای این صنعت مفید بودند بررسی شود.

وی اظهار داشت: به طور مسلم همه 10 کاندیدای این صنف رای نخواهند آورد اما این افراد می توانند وارد کمیسیون ها شوند. با توجه به روند اتاق، در آینده دیگر  رییس محور نخواهد بود و با توجه به این تغییرات کمیسیون ها فعال می شوند.

 

انتخابات و بازی های سیاسی

هداوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه ائتلاف اصلی در این انتخابات گفت: این مسائل به بازی های سیاسی نزدیک است و  افراد سیاسی هم در این ائتلاف ها حضور دارند که این خود یک خطر به شمار می رود.

ابویی نیز با اظهار این که دلیلی ندارد که افراد قوی صنعت را کنار بگذاریم و  انحصارطلبانه بیاندیشیم گفت: باید دنبال کسی بود که پیگیر مسائل کشور باشد. افراد بسیار مانند آقای پورفلاح برای این صنعت زحمت کشیده اند. در دوره ای برخی احمدی نژاد را تحسین می کردند و امروز هم طرفدار دیگران شده اند. بسیاری تلاش کرده اند و اگر امروز اتاق وزنی پیدا کرده مرهون همین زحمات است.

وی ادامه داد: باید دید خود را وسیع تر کرد. ما در ایران زندگی می کنیم و باید به افرادی که به پویایی عشق می ورزند احترام گذاشت. مشاهده می شود که رییس جمهور آمریکا با دیگران دست می دهد و این موضوع نیز در کشور ما باید برعکس شده و وزیر دنبال دست دادن با ما باشد. ما در مقطعی به دلیل یک اظهار نظر، وزیر وقت را وادار به عذرخواهی كرديم.
 

مقیمی در این نشست گفت: هدف اصلی ما رأی دادن به این 10 نفر است، ضروری است تا اختلاف های سلیقه ای را کنار  بگذاریم. نیامدن هر فرد برای رای دادن در روز 18 حرام است.  رای ما به این 10 نفر است و با این کار اتفاقی نمی افتد جز یکدلی و انسجام.شهمیرزادی پیشنهاد داد که پس از این جلسه یک بیانیه از طرف نمایندگان صنعت پلاستیک با محتوای مطالبات کلان صادر شود.

قاسمی نیز با اظهار این که سقفی برای صنعت پلاستیک وجود ندارد بنابراین ما مسئول بخش های دیگر نیستیم و  افراد دیگر در بخش های مختلف رای خود را دارند، گفت:  این امکان وجود دارد با وجود 300 تا 400 کارت و با توجه به کثرت نمایندگان، ما نماینده خود را داشته باشیم و این به تعامل با گروه های دیگر نیاز دارد.

وی پیشنهاد داد که کاندیداها جهت رسیدن به تعامل میان خود جلسه هایی را برگزار کنند و با سایر گروه ها ارتباط برقرار کرده و یک لیست را اعلام کنند تا ما از آن حمایت کنیم.  بنده آینده صنفی خود را در  این می بینم که بخش بازرگانی  همسو با واحد های تولیدی، درست عمل کند. ما در حال حاضر مازاد ظرفیت داریم و با این وضعیت در حال از دست دادن بازارهای خود هستیم. اکنون به هدف گذاری های جدید نیاز وجود دارد و  هر چه قوی تر در اتاق ظاهر شویم منافع آن در جیب ماست.

 

صفايي: در دوره اي جرئت نداشتيم بگوييم بازرگان هستيم

صفایی در این نشست با مخالفت در خصوص صحبت کردن با خشونت در خصوص تعامل با دولت، گفت: ما در یک دوره جرات نداشتیم که بگوییم بازرگان هستیم با تلاش های صورت گرفته اکنون سرمایه دار به کارآفرین تبدیل شده است.

این فعال صنعتی با یادآوری تلاش گذشتگان گفت: نسل قبل ما خون دل ها خورده اند که ما اکنون می توانیم کالای خود را در تلوزیون تبلیغ کنیم. طرف ما یعنی دولت همیشه قوی بوده است.

مدیر عامل شرکت همارشتن نسبت به نحوه اداره جلسه و روش دعوت از میهمانان انتقاداتی را مطرح کرد و گفت: بايد شأن افراد رعايت مي شد و دعوت ها به صورت مكتوب انجام مي شد نه با پيام كوتاه.

 

آراء خاموش را دریابیم

کیا کیانی در ادامه نشست با تاکید بر ضرورت بررسی لیست های حاضر گفت: همه افراد حاضر در انتخابات کم و بیش سوابق انتخاباتی سیاسی و غیره را دارند ما نیز پس از بررسی لیست های دیگر رای خواهیم داد.

وی ادامه داد: آن چیزی که سرنوشت نتیاج انتخابات را مشخص می کند برخی از افرادی است که دارای کارت هستند اما تمایلی به شرکت و رای دادن ندارند که می توانیم آنها را جهت حضور ترغیب کنیم. باید برای این کار یک اطلاع رسانی دقیق انجام شود.

کیانی ضمن پیشنهاد برگزاری یک جلسه درون گروهی گفت: در صورت موفقیت در اطلاع رسانی دقیق و دعوت از همکاران، قطعا ما در این زمینه موفق خواهیم شد.

علی لشکری با حضور در این نشست ضمن تشکر از همدلی موجود گفت: جمع کردن سلیقه های مختلف کار سختی است. می توان متفاوت فکر کرد و همدیگر را هم دوست داشت.  

وی ادامه داد: اتاق از بخش صنعتی 14 نفر می خواهد و نباید از یاد برد که دیگر صنایع هم بی کار نخواهند نشست. امیدواریم که این جلسه خوب جمع شود که نتیجه آن بهینه شود. تصور می کنم همه منتظر هستند که به وحدت در صنعت پلاستیک برسیم.

وی پیشنهاد میرحیدری را خوب ارزیابی کرد و گفت: ما به عنوان صنعت کفش ایران که  500 هزار اشتغال دارد، حق داریم یک کرسی در هیئت نمایندگان داشته باشیم. باید تلاش کرد این اتفاق بیافتد و یکی از افراد پلیمری در آنجا حضور داشته باشد.  بنا نیست که 10 نفر به اتاق راه پیدا کنند. هر کدام از این 10 نفر که به اتاق راه یابند ما مطالبات خود را از آنها پیگیری می کنیم.

آرین قصری ضمن قدردانی از هوشنگ پارسا برای برگزاری این نشست، از این دوره اتاق با توجه به تغییرات اتاق و تکثر کاندیداها، به عنوان برگ جدیدی در صنعت پلاستیک یاد کرد.

وی گفت: واضح و صلاح است که به این 14 نفر کاندید صنعت رای داده شود تا بتوان تعداد بیشتری را وارد اتاق کرد. در این خصوص  همراهی و همفکری دوستان اهمیت فراوان دارد و باید بدانیم که چه انتظاراتی وجود دارد.

گالری تصاویر

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۶ آبان ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 41,900 ریال 200 0.48% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 45,200 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 48,500 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 46,000 ریال -800 1.71% نمودار و آرشیو
5110 44,500 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 42,500 ریال 150 0.35% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 41,700 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
0075 47,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 46,000 ریال 300 0.65% نمودار و آرشیو
Lf190 44,700 ریال -400 0.89% نمودار و آرشیو
2420h 45,100 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
2420d 46,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 44,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 49,000 ریال نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 44,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 46,100 ریال 1100 2.39% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 45,600 ریال 1200 2.63% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz 44,000 ریال 1000 2.27% نمودار و آرشیو
EX3 Jam 44,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 45,300 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 44,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G 43,800 ریال نمودار و آرشیو
Z30s 44,100 ریال -1200 2.65% نمودار و آرشیو
C30s 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s 45,500 ریال نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 51,300 ریال 300 0.58% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,000 ریال -600 0.99% نمودار و آرشیو
1540 50,900 ریال 200 0.39% نمودار و آرشیو
781 41,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 41,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
821 41,500 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
825 40,800 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
5030 80,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 43,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,200 ریال -700 1.53% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
510L Jam 44,800 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 45,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10417 66,500 ریال 200 0.3% نمودار و آرشیو
10415 65,800 ریال 200 0.3% نمودار و آرشیو
R40maron 53,800 ریال 1800 3.35% نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 2500 4.72% نمودار و آرشیو
548R 46,500 ریال 700 1.51% نمودار و آرشیو
RP340 45,200 ریال 400 0.88% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 49,200 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
440L 46,200 ریال 400 0.87% نمودار و آرشیو
MR230 46,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 46,300 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 60,500 ریال 1000 1.65% نمودار و آرشیو
332C 46,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 45,700 ریال 700 1.53% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 34,500 ریال 700 2.03% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 34,100 ریال 300 0.88% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 35,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 44,500 ریال 700 1.57% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 55,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 55,300 ریال 2300 4.16% نمودار و آرشیو
EPS 400 51,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Arak 45,200 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 59,300 ریال 300 0.51% نمودار و آرشیو
Lale 1922 45,000 ریال 1700 3.78% نمودار و آرشیو
MR1600 57,700 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
J740 61,200 ریال 200 0.33% نمودار و آرشیو
R200 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam 4,090 ریال -42910 91.3% نمودار و آرشیو
52518 43,100 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
Hi500 40,900 ریال -200 0.49% نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو