ارسال پاسخ

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶:۱۸ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1241 Telegram

inpia.ir

عسکراولادی: با تشکل ها و صنعت پلاستیک جلسه های منظم برگزار خواهیم کرد

inpia.ir: برای تصدی پست های مهم دولتی باید تعلق حزبی و دولتی وجود داشته باشد؛ اما ارامنه به صورت سنتی به هیچ جناح سیاسی تعلق ندارند. به همین دلیل حضور آنها در پست های دولتی کمتر است.
عسکراولادی: با تشکل ها و صنعت پلاستیک جلسه های منظم برگزار خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، نشست انتخاباتی ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور، سه شنبه شب (5 اسفند ماه) با حضور اعضای این ائتلاف، تشکل ها و انجمن های صنایع پلاستیک و پلیمر، نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان حوزه صنعت و اقتصاد در سالن جامعه صنعتگران ارمنی ایران وابسته به شورای خلیفه گری ارامنه تهران برگزار شد. متولی برگزاری این مراسم هرویک یاریجانیان از اعضای ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور بود. گالری تصاویر


 

ارامنه در ایران آزادی دارند/ ارامنه در بدنه دولت حضور ندارند

دکتر کارن خانلری، نماینده جامعه ارامنه در مجلس شورای اسلامی  ضمن خیر مقدم به مدعوین، به نقش ارامنه ایران در صنعت کشور اشاره کرده و گفت: ما  رکوردهایی در این زمینه داریم، به طور مثال ارامنه نخستین بار چاپ سنگی را بنیانگذاری کردند که سومین چاپخانه در دنیا هم به شمار می آید.

وی ادامه داد: تجار ارمنی اصفهان یک خط جدید به موازات راه ابریشم از طریق دریا به سمت خاور دور باز کردند. در عرصه صنعت پلاستیک نیز ارمنی ها حرف برای گفتن دارند. در حوزه های تراشکاری و در تمام زمینه های صنعتی کارهایی انجام شده که بدان مفتخریم.

این نماینده اقیلت در مجلس شواری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ارامنه حضور کمی در بدنه دولت دارند، گفت: حضور این بخش از جامعه ایرانی در بدنه دولت سنخیتی با فعالیت های صنعتی آنها ندارد. بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ارامنه می توانند دو نماینده یکی از تهران و شمال کشور و یکی ا ز اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

خانلری افزود: در کنار این حق، حقوق زیادی برای جامعه ارامنه در نظر گرفته شده است همچون؛ آزادی در مناسک دینی، آزادی در فراگیری زبان مادری و حتی آزادی های اجتماعی و سیاسی.  دومین روزنامه در حال چاپ کشور بعد از روزنامه اطلاعات و خیلی پیش تر ا ز کیهان، روزنامه آلیک متعلق به ارامنه است.

وی راهپیمایی برای بزرگداشت کشتار ارامنه که در آوریل 1915 در ترکیه رخ داد را از جمله آزادی های دیگر این اقلیت مذهبی در ایران ذکر کرد. وی ادامه داد: اما این جامعه در بدنه دولت و در حوزه اجرایی و قوه مجریه حضور زیادی ندارند. بر اساس آخرین آمارها به همان نسبتی که کل جمعیت ایران در بدنه دولت حضور دارد می بایست ارامنه دارای حضور 5 هزار کارمند دولت یا بازنشسته کشوری بودند که چنین نیست و ارقام بسیار کمتر است.

خانلری در ادامه به چرایی این موضوع پرداخت و گفت: هیچ تبعیضی در این باره وجود ندارد. بنده چون ناگزیرم در محافل حقوق بشری در این خصوص سخن بگویم در این باره کنکاش کرده ام. حضور در پست های کلیدی مشروط به تعلق به جناح های سیاسی کشور است و برای تصدی پست های مهم دولتی باید تعلق حزبی و دولتی وجود داشته باشد اما ارامنه به صورت سنتی به هیچ جناح سیاسی تعلق ندارند. به همین دلیل  حضور آنها در پست های دولتی کمتر است.

وی در همین خصوص ادامه داد: شاید اگر احزاب کلاسیک داشته باشیم آن گاه می توان انتظار حضور برابر در پست های دولتی را داشت.  با این وجود ما ارامنه را به حضور در برخی از حوزه ها ترغیب کرده ایم که می توان به حضور در انتخابات شورای شهر اشاره کرد.

خانلری در پایان سخنان خود از کاندیداتوری یاریجاینان و یک فرد دیگر ارامنی برای انتخابات اتاق اظهار خرسندی کرد.
 

جلسه های منظم با تشکل برگزار خواهیم کرد

عسگراولادی از دیگر اعضای ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور، از ارامنه به عنوان افراد آزاد اندیش یاد کرد و  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره قتل عام ارامنه در سال 1915 در ترکیه، آن را یکی از دلایل سقوط دولت عثمانی دانست.

وی گفت: تلاش ها و مظلومیت ارامنه قابل مشاهده است که باید برای رفع آن تلاش کرد. ما مردمی هستیم که هزاران سال در این منطقه از جهان زندگی می کنیم و هیچ گاه نباید به  خودتان بگویید «به من چه؟». آن چیزی که انسان را زنده نگاه می دارد امید است.

این نماینده کنونی اتاق بارگانی ضمن بیان ناملایمات زیاد این صنف در بین  کارآفرینان، خواستار توجه دولت و بانک ها به این بخش شد. به باور وی فعالیت های این بخش از صنعت حافظ صنایع بزرگ و متوسط است.

عسگر اولادی گفت: بنده امروز در آستانه سن 82 سالگی قرار دارم  و به جای استراحت در دماوند، از 8 صبح تا 8 شب بدون احساس خستگی به فعالیت مشغول هستم. احساس بنده این است که مملکت به من نیاز دارد. من سه اصل در زندگی دارم؛ دیروز گذشت، فردا نیامده، امروز را نگاه کن. از دیروز پند بگیر،  فردا را حرکت امرزوت بساز،  با برنامه بیرون بیا، شب که برگشتی ببین چه کاری انجام دادی، اشتباهات امروز را فردا اصلاح کن، بدون برنامه حرکت نکنید، خدا را ناظر بدانید و....

 این فعال اقتصادی حضور در انتخابات 18 اسفند را ضروری دانست و گفت: چنانچه یاریجانیان را دوست دارید و یا حتی کسانی که او را دوست ندارند، ضروری است که در 18 اسفند پای صندوق آراء حاضر شوند چون شرایط امروز کشور اضطراری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحریم ها اشاره کرد و گفت: حتی در صورت خبرهای خوب هسته ای، تا رفع تحریم ها فاصله وجود دارد. این گونه نیست به محض امضای تفاهمنامه، فردا روز، همه چیز حل شود. شما صنفی هستید که تحریم را دور زدید و مثال اقتصاد مقاومتی هستید.

عسگراولادی با تاکید بر ضروری بودن احترام گذاشتن اتاق به اعضاء گفت: در گذشته هیئت رئیسه به محض انتخاب شدن عنوان می کردند که می خواهیم تغییر ایجاد کنیم. ما درصدد هستیم به صورت منظم با اعضای همگن جلسه داشته باشیم و تنها این که شما را برای انتخابات بخواهیم این گونه نیست. هیئت اجرایی پیشگامان رفاه باید برنامه های لازم را تدوین کنند.  

 

یک پای فساد، بانک ها هستند

حریری نایب رییس اول اتاق مشترک ایران و چین در خصوص انتخابات اتاق بازرگانی اظهار کرد: آقای یاریجانیان که اکنون به عنوان فعال اقتصادی در صنف خود موثر هستند، می توانند و امیدواریم این نسل اتاق را با یاری شما اداره کنند. باید با تلاش و هماهنگی ایشان را به عنوان نماینده صنعت پلیمر روانه اتاق کنیم.

وی گفت: در اتاق، بنده رییس کمیسیون واردات اتاق بودم و ما در فضای اتاق تحت عنوان پیشگامان به عنوان یک گروه منتقد وارد شدیم با این هدف که این گروه اقلیت منتقد بتواند آن را تبدیل به اکثریت کنند و  به انتقادها جامه عمل بپوشاند، که این  دور از دسترس نیست.

نایب رییس اول اتاق مشترک ایران و چین ادامه داد: ما می خواهیم بنگاه های بزرگ و خصولتی های در اتاق محدود باشند و شما به عنوان کسانی که صنایع زیردستی شرکت های بزرگ هستید، می دانید آنها چه رفتاری با شما انجام می دهند؛ چون متخصص این کار نیستند.

وی اظهار داشت: از 100 میلیارد دلار بخش خصوصی، 92 میلیارد دلار به بستگان آنها رسیده و این صدای اتاق علیه کسانی است که جای بخش خصوصی را غصب و آن را اختصاصی سازی کرده اند. این صدا در دوره هفتم بسیار بلند بود. یک صدای دیگر هم که خیلی شنیده شد فریاد علیه بنگاه داری بانک ها و رابطه مفسده انگیز بانک ها با مشتریان بود که به اطلاع بالاترین مقام کشور رسید و ایشان و رییس جمهور به این نکات اشاره کرده اند.

حریری با هشدار در خصوص حضور بانکدارها و پتروشیمی ها برای تصاحب کرسی های اتاق گفت: از هر فسادی که پرده بردای شده یک پای آن بانک ها بوده اند. باید دقت کرد از مجموعه لیست هایی که دوشنبه منتشر می شوند به لیست هایی که بانکدارها در آن حضور دارند، رای داده نشود. بانکدارها با هزینه های میلیاردی آمده اند که صندلی بخش خصوصی را در خانه بخشی خصوصی تصاحب کنند و  پتروشیمی ها نیز در صددند با هجوم به اتاق نگذارند صدای صنایع کوچک و متوسط شنیده شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: به وابستگان قدرت ها و گروه های سیاسی هم نباید اجازه داد وارد خانه بخش خصوصی شوند.  از هر دری سیاست وارد شود حقیقت از در دیگر خارج خواهد شد.

حریری در پایان سخنان خود اظهار داشت: تلاش ما بر گنجاندن افراد در لیست این بوده است که نمانیده واقعی بخش خصوصی باشند.
 

سال 1394 برای صنعت پلاستیک پر مخاطره است

دکتر قصری از دیگر سخنرانان این مراسم اظهار داشت: بنده سابقه حضور 20 ساله در صنعت پلاستیک دارم. این صنعت به عنوان یکی از ارکان اصلی اشتغال زایی در کشور مطرح بوده است. با توجه به منابع نفتی در کشور و امکان ایجاد زنجیره ارزش در این صنعت،  از دهه 40 سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی انجام شد و پتروشیمی های زیادی تاسیس شدند. البته  صنایع تکمیلی هم به همین ترتیب رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرعامل شرکت فرنام بسپار در ادامه سخنان خود گفت:  رشد صنایع پایین دستی یک رشد نامتوازن بوده است. از سوی دیگر در مقایسه با کشورهای دیگر مثل ترکیه ما پیشرفت زیادی نداشته ایم. امروز ترکیه مدعی مقام چهارم توانمندی تولید مصنوعات پلاستکی در دنیاست که می توان دلایل زیادی برای آن برشمرد؛ تحریم، عدم انتقال دانش، عدم ارتباط بانکی و کانال های انتقال پول، نبودن دانش فنی و نداشتن رشد مناسب با وجود زیرساخت ها.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، ادامه داد: در مجموع این صنعت  رتبه سوم و چهارم را در گردش مالی کشور دارد که البته جای رشد بیشتری نیز دارد.

قصری تصریح کرد: اتاق بازرگانی بزرگترین ngo بخش خصوصی است. ما در صنعت پلاستیک بیش از 20 تشکل صنفی داریم و در انجمن ملی پلاستیک تلاش شده تا این نیروها را به یک برآیند مطلوب برسانیم. اکنون انتخابات اتاق را پیش روی داریم و با توجه به حضور کاندیداهایی از این صنف برای اتاق، این مسئله یک برگ جدید در تاریخ اتاق است.  به اعقتاد بنده فعالان این صنعت می توانند با مشارکت حداکثری  کاندیداهای این صنف را راهی اتاق کنند تا امکان و پیگیری مطالبات از این افراد در اتاق وجود داشته باشد.

وی از کاندیداها درخواست کرد تا برنامه های خود را به صاحبان صنعت ارائه کنند. قصری ادامه داد: این امید وجود دارد با برنامه هایی که عسگراولادی می خواهند به صورت دوره ای  با تشکل های صنعت پلاستیک داشته باشند ، این مطالبات در راستای بهبود وضعیت صنعت پلاستیک به نتیجه برسد.

رییس کمیسیون روابط عمومی انجمن ملی در ادامه اظهار کرد: مشکلات متعددی در صنعت وجود دارد که بخشی از این مشکلات مربوط به صنعت پلاستک است مانند توزیع مواد اولیه که همواره با مشکلاتی همراه بوده است.

قصری ادامه داد: با توجه به قوانین ارزش افزوده که در سال آینده به 10 درصد خواهد رسید ما در سال 94 مشکلات بیشتری خواهیم داشت.  با توجه به این موارد و مسائلی همچون  تهیه مواد اولیه و غیره  سال آینده را پر مخاطره می بینم که حضور بیشتر همکاران این بخش در اتاق می تواند روزنه امیدی برای رسیدگی به این مشکلات باشد. در این مسیر همه باید به صورت هماهنگ و با تمام قوا برای ورود کاندیداهای صنعت پلاستیک که دارای شرایط هستند،تلاش کنیم.
 

اتاق به مأمور وصول دارایی و بیمه تبدیل شده است

سعید صبوری در بخش دیگری از این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و بر لزوم حمایت از کاندیداها تاکید کرد. وی همچنین از واجدان شرایط برای رای دادن در انتخابات برای پشتیانی از کاندیداهای این صنف دعوت کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، گفت: ما از افرادی که وارد اتاق خواهند شد خواسته هایی داریم. از جمله مشکلاتی که این صنعت پیش رو دارد عدم ثبات قیمت مواد اولیه در بازار است. کارآفرین به طور مداوم دنبال این است که قمیت تمام شده خود را به روز کند.

رییس کمیسیون داخلی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در ادامه این مشکلات افزود: ارز باید تک نرخی شود. همچنین برای تمدید کارت بازرگانی، اتاق تبدیل به مأمور وصول دارایی و بیمه شده است. ما یک در هزار را پرداخت می کنیم از آن سوی  فرد باید برای تمدیدکارت (بازرگانی) خود مفاصا بیمه و دارایی خود را ارائه دهد که باید روی این مسائل تکیه کنیم. از دیگر مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد قوانین کار، تامین اجتماعی، درصد حق بیمه هایی که از صنعت می گیرند و خدماتی که به آنها داده می شود، است.

صبوری ادامه داد: 30 درصد حق بیمه وجود دارد که اگر پرداخت نشود سر ماه مشمول جریمه می شود. ضروری است که وعده هایی که امروز داده می شود به محض تصاحب کرسی فراموش نشوند.

این فعال حوزه صنعت در بخش دیگر از سخنان خود به مشکل مکان برای تشکل هایی که عضو اتاق هستند اشاره کرد و گفت: لازم است تا مکانی به ویژه برای تشکل های ملی و کشوری اختصاص داده شود تا در ازای هزینه هایی که پرداخت می شود به آنها خدماتی نیز ارائه گردد.

صبوری در بخش پایان سخنان خود بر لزوم قانونمد شدن بودجه و هزینه های اتاق تاکید کرد.

 

اقصاد باید اصلاح شود

لئون آهارونیان رییس پیشین جامعه خلیفه گری ارامنه در این نشست انتخاباتی گفت: در یک دوره برای رفع بی کاری صنعتگران ارمنی را گرد هم آوردیم. آنها اقدام به واردات ماشین آلات و آموزش نوجوانان برای  ورود به بازار کار کردند. برای خانم ها نیز مشاغل دیگر مد نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: اکنون بین ارامنه بیکار اندک است و گدا وجود ندارد. همواره به یاری هم شتافته و  سرفراز زندگی می کنیم.

آهارونیان در پایان با بیان این که در حال حاضر اقتصاد ما سالم نیست، بر لزوم اصلاح اقتصادی تاکید کرد.

 

اتاق تهران با 13 هزار عضو و حضور 20 درصدی در انتخابات

ابوالحسن خلیلی دبیر خانه صنعت و معدن تهران نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری جشنواره صنعت پلاستیک اظهار داشت:  در این جشنواره نگاه به آینده موج می زد و آن نگاهی که می تواند نگاه قبلی را کامل کند، حضور همه صنعتگران پلاستیک در 18 اسفند است.

وی افزود: اتاق تهران حدود 13 هزار عضو دارد بنابراین باید مشارکت در این انتخابات بالا باشد، اما معمولا مشارکت ها 20 درصد است و این 20 درصد قرار است 40 نفر را انتخاب کنند. این منتخبان باید مسائل اقتصادی، صنعتی، معدنی و کشاورزی را رصد کنند و مشاوره بدهند.

خلیلی در ادامه با بیان این که بر اساس قانون فضای کسب و کار تشکل ها به اتاق محول شده است، گفت: بر اساس همان بند بودجه خاصی دیده شده است. اتاق بخشی از این بودجه را جمع آوری کرده است که بر اساس  ضوابط در اختیار تشکل ها قرار می گیرد و هر تشکلی بتواند نمایندگان بهتری  را به اتاق تهران یا شهرستان ها وارد کند، از این فضا می تواند استفاده کند.

 

بانک ها مشکل آفرین شده اند

هرویک یاریجایان که گردهمایی ائتلاف پیشگامان وفاق را میزبانی می کرد، آخرین سخنران این مراسم بود. وی اظهار امیدواری کرد در صورت ورود به اتاق بتواند نماینده شایسته ای باشد. یاریجانیان گفت: بانک ها برای ما مشکل آفرین شده اند؛ صنعت ما ظرفیت پرداخت 28 درصد پرداخت سود و 6 درصد جریمه  را ندارد.

این کاندیدای هشتمین دوره اتاق در همین ارتباط گفت: هیچ کدام از ما 34 درصد سود ندارد و باید برای حل این مسائل آن را به دولت منتقل کرد. از سوی دیگر در دوره ای وام 4 درصد برای بنگاه های زودبازده وجود داشت که این وام ها مشکلات زیادی به وجود آورد. با اتحاد می توان از این برهه تاریخی عبور کرد. ما موفقیت های زیادی را پیش رو داریم و دست آخر این که روز 18 اسفند به کاندیدای مورد نظرتان رأی بدهید.

گالری تصاویر

 


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۲ خرداد ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 79,300 ریال 1300 1.64% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 70,000 ریال 1500 2.14% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 72,000 ریال 9500 13.19% نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 73,700 ریال 1700 2.31% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 79,500 ریال 1900 2.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 79,500 ریال 1900 2.39% نمودار و آرشیو
0075 63,500 ریال 900 1.42% نمودار و آرشیو
020 62,500 ریال 700 1.12% نمودار و آرشیو
Lf190 61,300 ریال 200 0.33% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 57,800 ریال -2200 3.67% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 54,500 ریال 400 0.73% نمودار و آرشیو
2420h 61,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,800 ریال 100 0.16% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,200 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 75,500 ریال 500 0.66% نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam 75,300 ریال 300 0.4% نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 75,500 ریال 500 0.66% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 71,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 74,700 ریال 1000 1.34% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 95,000 ریال -1000 1.04% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال -500 0.65% نمودار و آرشیو
1551 74,500 ریال 500 0.67% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 75,000 ریال 1200 1.6% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 74,000 ریال -500 0.67% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 75,500 ریال 1500 1.99% نمودار و آرشیو
ZR230 75,500 ریال 1500 1.99% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 76,700 ریال 700 0.91% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,000 ریال 1000 2.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 45,700 ریال -800 1.72% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 47,000 ریال 3300 7.02% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 44,000 ریال -2000 4.35% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 65,000 ریال 2000 3.08% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 60,000 ریال 500 0.83% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 100,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖