ارسال پاسخ

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ ۲۱:۱۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 942 Telegram

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 7؛ تب انتخابات بالا گرفت/ اتحاد کاندیداهای صنعت پلیمر

inpia.ir: سال 1394 در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که اهالی صنعت پلاستیک در صدد تلاش برای حمایت و اعزام چند نماینده خود به اتاق بازرگانی هستند. از سوی دیگر بازار مواد اولیه هم حال و روز خوشی ندارد و قیمت ها دستخوش نوسان هستند. گزارش هفتگی انجمن ملی:
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 7؛ تب انتخابات بالا گرفت/ اتحاد کاندیداهای صنعت پلیمر
inpia.ir: با نزدیک شدن به زمان آغاز تبلیغات اتاق بازرگانی، کاندیداها و ائتلاف های موجود خود را برای فعالیت های تبلیغی به صورت رسمی آماده می کنند. اتاق که از آن به عنوان پارلمان بخش خصوصی یاد می شود در این دوره اهمیت و حساسیت ویژه ای پیدا کرده است. 
 
به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، با نزدیک شدن به روزهای تبلیغات کاندیداهای اتاق بازرگانی، اخبار حوزه اقتصاد به صورت عام و صنعت پلاستیک و پلیمر به صورت خاص تحت الشعاع این رویداد مهم قرار گرفته است. در هفته سپری شده دو نشست انتخاباتی توسط فعالان حوزه پلاستیک برگزار شد، نخست نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت هوشنگ پارسا و دومی نیز نشست انتخاباتی ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور با میزبانی هرویک یاریجانیان بود. 
 
انتظار می رود در روزهای آینده میزان نشست ها و همچنین مرزبندی و یا اتحاد میان کاندیداها بیش از پیش شفاف شود. اخبار انتخابات حتی خبر مهمی همچون تغییر قیمت های مواد پایه پتروشیمی ها توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران را نیز در سایه برد. هفتمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک تهیه شده، نگاهی دارد به مهمترین رویدادهای هفته گذشته. 
 
شنبه 2 اسفند/ نشستی برای اتحاد خانواده پلاستیک
* هوشنگ پارسا از نامزدهای اتاق، در این روز اقدام به برپایی نشست همدلی و وفاق نامزدهای انتخاباتی صنعت پلیمر برگزار کرد تا حضور خود را در عرصه رقابت جدی تر کند. وی دغدغه خود را حمایت از تولید و صنعت عنوان کرد و گفت:  امیدوارم روزی آرزویم این نباشد. در این جلسه همه كانديداهاي صنعت پلاستيك موافقت خود را با  ائتلاف این صنف اعلام کردند. گالری تصاویر
 
* میر حیدری در این نشست پیشنهاد داد 10 نفر کاندیدای پلاستیک با هم ائتلاف و توافق کنند که تها 3 تا 4 نفر برای رقابت، باقی بمانند چون در غیر این صورت رای هم دیگر را در این انتخابات خواهند شکست. 
 
* مهدی پورقاضي بر این باور است که نیازی به فرستادن 10 صنعتگر پلیمری به اتاق بازرگانی وجود ندارد و یک یا دو نفر هم کافی است. به اعتقاد او از هر 7 کاندید بخش صنعت، یک نفر شانس حضور در اتاق را دارد.
 
* محسن صفايي نیز که با ائتلاف بزرگ در حال آماده شدن برای ورود به اتاق است در نشست وفاق و همدلی گفت؛ ما در یک دوره جرات نداشتیم که بگوییم بازرگان هستیم با تلاش های صورت گرفته اکنون سرمایه دار به کارآفرین تبدیل شده است. وی همچنین اظهار کرد که به دنبال مدیریت ایران پلاست توسط صنعت پلاستیک است.
 
 * کیا کیانی از دیگر کاندیداها در این نشست براین باور بود که آراء خاموش نتایج انتخابات را مشخص خواهد کرد. 
 
* علی محمد ابویی از ورود «خصولتی ها» و «دولتی ها» به اتاق هشدار داد. 
 
* به گفته حامد شهمیرزادی حضور کاندیداها در این انتخابات ناشی از ترس از آینده است. 
 
* ترکیب هیئت نمایندگان باید متنوع باشد... اتاق به قدری رنج سنی بالایی دارد که افراد 40 و 45 ساله مانند دکتر سلطانی جوان خوانده می شوند. این را کاندیدای جوان اتاق مرتضی هداوندی گفت. 
 
* هرویک یاریجانیان پیشنهاد داد که فعالان صنعت پلاستیک به فکر نماینده ای از این صنعت پلاستیک برای مجلس باشند.
 
* در اتاق بازرگانی همکارانی حضور یابند که وقت کافی و اعتقاد به بخش خصوصی داشته باشند... این را علیمردان شیبانی نایب رییس انجمن نساجی ایران گفت. 
 
* کیا کیانی در گفت و گویی با اینپیا بر لزوم بازنگری جدی در ماموریت اتاق تاکید کرد. به نظر او لزومی ندارد نماینده دولتی در اتاق صرفا دولتی باشد. دولت می تواند از بخش خصوصی نمایندگان خود را انتخاب کند. 
 
* به زودی تفاهنامه همکاری صندوق توسعه ملی و دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براي تعيين اولويت سرمايه گذاري در صنعت پتروشمي امضا خواهد شد. این خبر را سید روح الله وحید کیانی اعلام کرد.
 
* درآمدهای صادراتی با تسلیم اظهارنامه مالیاتی، از پرداخت مالیات معاف هستند. سید عباس حسینی، مدیرکل دفتر توسعه صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت.
 
* در این روز تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد کاهش قیمت پلی اتیلن مجتمع های پتروشیمی ایلام و تندگویان بود.
 
* حسین حسینی مدیر عامل نخستین کارخانه بازیافت ظروف یکبار مصرف پلی استایرن کشور از امکان بازیافت ظروف یکبارمصرف به چرخه مصرف خبر داد.
 
یک شنبه 3 اسفند/ صنعت پلاستیک به مدیران بله قربان گو در اتاق نیاز ندارد
* وزیر صعنت در این روز از اصلاح ۱۵۰۰ ردیف تعرفه واردات برای رفع نگرانی صنعتگران خبر داد. 
 
* جهت‌گیری جدید بازار محصولات پتروشیمی، عنوان گزراش روزنامه دنیای اقتصاد است که در آن بر اهمیت بازار عراق تاکید ویژه ای شده است. اخیرا مسئولان با یک نگاه استراتژیک چشم به تصاحب این بازار دوخته اند. 
 
* رانت ایجاد شده برای مدیران و سهامداران عمده شرکت های پتروشیمی با شفاف و واقعی شدن قیمت های عرضه از بین می رود و این موضوع برای مدیران و سهامداران این  شرکت ها خوشایند نیست. این بخشی از گزارش بورس نیوز بود که در این روز منتشر شد.
 
* حامد شهمیرزادی در گفت و گویی با اتاق نیوز بر کاهش  تصدی گری دولت تاکید کرد و خواستار واگذاری امور به انجمن های حرفه ای و تشکل های صنفی شد.
 
* صنعت پلاستیک به مدیران بله قربان گو در اتاق نیاز ندارد؛ عباس حاج ابن علی از پیشکسوتان صنعت پلاستیک عنوان کرد.
 
دوشنبه 4 اسفند/ مهندسی آرای هشتمین انتخابات اتاق تهران!  
* دریک اقدام ناگهانی دفتر توسعه صنايع تكميلي، قيمت پايه مواد اوليه را پس از چند روز تغيير داد. اين عدم ثبات، حتي قدرت تصميم گيري كوتاه مدت را نيز از توليدكنندگان مي گيرد.
 
* در این روز ایسنا گزارشی از ائتلاف‌های فعال در هشتمین انتخابات اتاق ایران منتشر کرد. بر اساس این گزارش از چهار گروه؛ ائتلاف بزرگ، گروه تحول‌خواهان،  ائتلاف برای فردا و  پیشگامان وفاق اقتصاد کشور به عنوان گروه های اصلی رقیب نام برده شده است. 
 
* عباسعلی متوسلیان رییس انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در پاسخ نامه مدیر کل صنایع شیمیایی و سلولزی در خصوص حذف ارز مبادله ای برای واردات مواد پلی پروپیلین، اظهار کرده بهتر است تا شرکت های پتروشیمی داخلی بتوانند با شرکت های بین المللی رقابت کرده و مواد را با مشخصات و استاندارد تولید و تحویل دهند. 
 
* قیمت مواد پلیمری در اسفند ماه 1393 به ویژه در گروه پلی اتیلن ها به شدت افت کرد. با این اقدام و شوک مثبت بازار ایران جان دوباره ای خواهد گرفت هر چند که این اقدام باید زودتر از این ها انجام می شد. این بخشی از تحلیل سيد جواد موسوي،‌ كارگزاري اطمينان سهم است.
 
* به گفته پیمان فقیه نوبری کارشناس محیط زیست، با توجه به عدم تجزیه پذیری پلاستیکها که غالبأ از جنس پلی ایستایرن یا پلی اتیلن هستند,مدیریت صحیح پسماندهای آنها ضروری است. وی درخواست کرد تا زباله های پلاستیکی دور ریخته نشود. 
 
* مهندسی آرای هشتمین انتخابات اتاق تهران!  فاطمه دانشورعضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گفته از گوشه و کنار خبر می‌رسد برخی افراد از اکنون اقدام به جمع‌آوری کارت بازرگانی افراد برای رأی‌گیری افراد خاص کرده‌اند که انجمن نظارت بر انتخابات از اکنون باید فکری به حال این مسئله و تخلفات احتمالی بکند.
 
* حجم تجارت غیر نفتی به ۹۵ میلیارد دلار رسید؛ ظرفیت‌های صادراتی شناسایی خواهند شد. ولی الله افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد.
 
* محمد لاهوتی نایب رئیس کنفدراسیون می گوید هزینه صادرات به دلیل تحریم 25 درصد افزایش یافته است.
 
* یک پنجم پالایشگاه‌های آمریکا اعتصاب کردند. رویترز در گزارشی از این اعتصاب به عنوان بزرگترین اعتصاب پالایشگاهی در آمریکا طی 35 سال گذشته یاد می کند که حالا وارد چهارمین هفته متوالی شده است.  کارگران به در پی افزایش دستمزد خود هستند. 
 
سه شنبه 5 اسفند/ هشدار نسبت به وضعیت صنعت پلاستیک در سال آینده 
* عسکراولادی وعده داد که پس از ورود به اتاق با تشکل ها و صنعت پلاستیک جلسه های منظم برگزار خواهند کرد. او این را در مراسم نشست انتخاباتی ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور گفت. گالری تصاویر
 
*  «یک پای فساد، بانک ها هستند»، « از 100 میلیارد دلار بخش خصوصی، 92 میلیارد دلار به بستگان آنها رسیده و این صدای اتاق علیه کسانی است که جای بخش خصوصی را غصب و آن را اختصاصی سازی کرده اند.»  دو جمله کلیدی حریری نایب رییس اول اتاق مشترک ایران و چین که در نشست انتخاباتی ائتلاف پیشگامان وفاق اقتصاد کشور بیان کرد. 
 
* با توجه به افزایش مالیات بر ارزش افزوده و تهیه مواد اولیه...دکتر آرین قصری نسبت به وضعیت صنعت پلاستیک در سال آینده هشدار داد.  
 
* برای تمدید کارت بازرگانی، اتاق تبدیل به مأمور وصول دارایی و بیمه شده است. سعید صبوری از نمایندگان دوره بعدی اتاق درخواست کرد نسبت به رفع مشکلات صنف پلاستیک اقدام جدی کنند. 
 
* اتاق تهران 13 هزار عضو  دارد اما 20 درصدی در انتخابات شرکت می کنند. ابوالحسن خلیلی ضمن بیان این مطلب از همه در خواست کرد برای ایجاد امید در صنعت همه پای صندوق رای آماده شوند. 
 
*  هرویک یاریجایان که فعالیت های خود را برای ورود به اتاق کلید زده است می گوید: بانک ها برای ما مشکل آفرین شده اند؛ صنعت ما ظرفیت پرداخت 28 درصد پرداخت سود و 6 درصد جریمه  را ندارد... او تصمیم دارد در اتاق به این موارد رسیدگی کند. 
 
* بر اساس آخرين گزارش مركز پردازش اطلاعات استاريت، وابسته به مركز رتبه بندي اعتباري استاريت، از بين اطلاعات پنج هزار بنگاه اقتصادي از 52 صنعت، صنعت پلاستيك بعد از منسوجات و فرش،‌ بالاترين ريسك عملياتي را در زمان ركود اقتصادي داراست.
 
* اتاق بازرگانی به دلیل کشمکش‌های فراوان در سال های گذشته، خسته و سیاست‌زده شده، مورد هجمه و طمع قرار گرفته، کند و محافظه کار و عافیت طلب شده و از اهداف و آرمان‌هایش دور افتاده است . این را کیا کیانی از نامزدهای اتاق در نخستین بیانیه خود عنوان کرد. 
 
* خبری ناخوشایند برای اهالی صنعت؛ قيمت برق بخش صنعت ۲۰ درصد افزايش يافت. این را معاون وزیر نیرو اعلام کرد.
 
 * روزنامه دنیای اقتصاد از تغییر قیمت های پایه محصولات پتروشیمی به عنوان یک رخداد غیرمنتظره نام برد که می تواند وضعیت شکننده این بازار را بحرانی تر به تصویر بکشد.
 
* در شرایطی که مشکل کیفی‌سازی پالایشگاه با مصوبه هیات وزیران برطرف شده است اما همچنان بازار سرمایه از غیبت 6 پالایشگاه مطرح کشور رنج برده و سرمایه هزاران سهامدار در این شرکت ها بلوکه شده است.  بخشی از گزارش این روز ایسنا بود.
 
* برخی چون وام دار گروهی خاص هستند برای ایجاد این اتحاد سنگ اندازی می‌کنند؛ پاسخ هوشنگ پارسا به مخالفان اتحاد کاندیداهای صنعت پلاستیک بود.
 
چهارشنبه 6 اسفند/ وعده مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی به فعالان پلاستیک
* حضور در مذاکرات، انعقاد قرارداد، شناسایی بازار هدف، یافتن مشتری، مباحث حقوقی... از وعده هایی است که مهدی شریفی نیک نفس مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی در گفت و گو با اینپیا به فعالان صنایع تکمیلی داد. به باور او مصوبه تيرماه وزارت صنعت به 70 درصد اهداف خود رسيده است.
 
* تصمیم ناگهانی و غیر منتظره شرکت ملی پتروشیمی در تغییر ناگهانی قیمت مواد پس از اعلام اولیه آن، انتقادات زیادی را برانگیخت تا سرانجام کیانی از مدیران پتروشیمی به این انتقادات واکنش نشان داد و گفت: ابزار کافی برای مدیریت قیمت مواد عرضه شده توسط پتروشیمی‌ها در اختیار نداریم.
 
* وزیر نفت با تاکید بر اینکه صندوق‌های انرژی می‌توانند در صنعت نفت سرمایه گذاری کنند، گفت: من از رانت خوری متنفرم و معتقدم اگر بنا به رانت خوردن باشد بخش خصوصی هم نمی تواند بخورد به گفته او برخی به دنبال خوراک ۵ سنتی برای پتروشیمی‌ها هستند.
 
* احمد کیمیایی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان کیسه های پلی پروپیلن می گوید  پتانسیل بالایی برای صادارت محصولات تکمیلی پتروشیمی به کشورهای همسایه وجود دارد اما سودهای سنگین تسهیلات بانکی تولیدکنندگان را بامشکلات روبه رو می کنند.  
 
* بر اساس آمار گمرک حجم تجارت غیر نفتی 11 ماهه به 94.5 میلیارد دلار رسید. براساس این گزارش همچنین تجارت خارجی غیر نفتی ایران، طی 11 ماهه امسال به میزان94 میلیارد و 564 میلیون دلار انواع کالا با سایر کشورها مبادله کرده است.
 
* رییس جمهور آمریکا همانگونه که وعده داده بود طرح جمهوریخواهان برای احداث خط لوله نفت آمریکا-کانادا را وتو کرد. با وتوی باراک اوباما احداث این خط لوله نفت موسوم به "کی استون ایکس ال" که از مدتها قبل روی آن بحث بود برای یک دوره نامشخص دیگر در ابهام فرو رفت. 
 
* به گفته مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، غرب بازنده اصلی تحریم شرکت ملی نفتکش ایران است. به تازگی این این شرکت دوباره توسط اتحادیه اروپا تحریم شده است.
 
پنجشنبه 7 اسفند/ اتحاد کاندیدهای خانواده پلاستیک
* کاندیداهای صنعت پلیمر برای انتخابات اتاق بازرگانی اعلام اتحاد کردند. در بیانیه صادر شده از سوی هفت کاندیدا، از فعالان صنعت برای مشارکت در این انتخابات دعوت شده است. کیا کیانی، هرویک یاریجانیان از بخش بازرگانی و هوشنگ پارسا، مهدی پورقاضی، حامد شهمیرزادی، سید محسن صفایی و مرتضی هداوندی، هفت نامزدی هستند که برای انتخابات اتاق بازرگانی اعلام اتحاد کرده اند.
 

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 72,000 ریال -500 0.69% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 68,800 ریال 1300 1.89% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 68,000 ریال 500 0.74% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 63,500 ریال -2000 3.05% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 63,500 ریال -2000 3.05% نمودار و آرشیو
0075 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 58,600 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
Lf190 58,300 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 55,500 ریال -900 1.6% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 52,300 ریال -700 1.32% نمودار و آرشیو
2420h 58,000 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,000 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 58,600 ریال -500 0.85% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,000 ریال -600 1.02% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,600 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,300 ریال 200 0.29% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 4400 5.09% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 1000 1.31% نمودار و آرشیو
1551 72,600 ریال 1100 1.52% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,300 ریال 200 0.29% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 78,000 ریال -3000 3.7% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 72,000 ریال -500 0.69% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,200 ریال -800 1.7% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,400 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 102,500 ریال 1500 1.46% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال 1000 1% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖