ارسال پاسخ

یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۸:۳۶ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1750 Telegram

inpia.ir

نشست خبری ائتلاف صنعت پلاستیک و پلیمر برگزار شد

inpia.ir: نشست خبری کاندیداهای عضو ائتلاف پلاستیک و پلیمر با حضور 7 کاندیدا و نمایندگان رسانه های خبری یکشنبه 10 اسفند ماه سال جاری در انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران برگزار شد.
نشست خبری ائتلاف صنعت پلاستیک و پلیمر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، 7 کاندیدای عضو ائتلاف پلاستیک و پلیمر شامل؛ هوشنگ پارسا، سید محسن صفایی، مهدی پورقاضی، حامد شهمیرزادی، کیا کیانی، هرویک یاریجانیان و مرتضی هداوندی با حضور در انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر به پرسش خبرنگاران پاسخ دادند. گالري تصاوير

پارسا: دنبال مثبت کردن تراز تجاری هستیم

هوشنگ پارسا در این نشست درباره ائتلاف صنعت پلاستیک و پلیمر گفت: حدود 9 نفر کاندید برای اتاق بازرگانی ثبت نام کرده اند، که توانستیم یک همدلی و ائتلاف بین 7 نفر از این صنف ایجاد کنیم. ما از یک قشر و همه از صنف تولیدی هستیم و مشکلات مشترکی داریم.

پارسا در ادامه افزود: سال ها منتظر تغییر از بیرون بودیم تا به این نتیجه رسیدیم که بر اساس یک وظیفه ملی پا به عرصه بگذاریم. اگر در گذشته مشکلات مدیریت می شد ما امروز این مشکلات را نداشتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث صادرات و واردات اشاره کرد و افزود: ما 50 میلیارد دلار واردات به کشور  داریم که متاسفانه 20 میلیارد هم به صورت قاچاق وارد کشور می شود. باید به این نکته اذعان کرد که هیچ مشکلی با واردات وجود ندارد، ما در پی مثبت شدن تراز تجاری هستیم. در سال های گذشته که نفت بود رانت خواری هم وجود داشت و از این نفت چیزی عاید مردم نشد. امیدواریم که مسیر تجارت از تولید بگذرد.

پارسا با بیان این که ما دنبال آن هستیم که حداکثر آراء را در صنف خود کسب کنیم، تصریح کرد: هر یک از کاندیداهای این صنف در یک ائتلاف دیگر هم حضور دارند و هر گروهی موفق شود ما خرسند خواهیم بود چرا که از صنف پلاستیک نمایندگانی در بین آنها حضور دارند.

این صادر کننده نمونه به دغدغه های موجود بر سر راه فعالان اقتصادی  اشاره کرد و آنها را چنین برشمرد: تعطیلات زیاد، بهره بانکی بالا و  نوسان توزیع مواد اولیه؛ که این موارد موجب عدم توان رقابتی و جاگیر نشدن تولید در کشور می شود.

وی افزود: نگاه ملی به تولید در کشور کم رنگ است و  هر روز تولید کوچکتر می شود که این به منزله کاهش اشتغال است.

پارسا شرایط  تولید در کشور را بسیار بد دانست و گفت: همیشه دولتمردان به هنگام انتخابات به نام تولید انتخاب می شوند؛ اما  پس از انتخابات آن را فراموش می کنند و همچنان با نفت سرگرم خواهند شد. هنگامی سخن از رانت به میان می آید به این معنی است که چیزی از سفره مردم برداشته می شود. تولید به یک کار اورژانسی نیاز دارد. راه نجات کشور تولید و آن هم تولید صادرات محور است.

وی در پایان سخنان خود از رای دهندگان درخواست کرد با توجه به هجوم بانکی ها، دولتی ها و خصولتی ها برای ورود به اتاق بازرگانی؛ به افراد و لیست هایی رای بدهند که این دسته از افراد در آن نفوذ پیدا نکرده باشند. پارسا  وعده داد در صورت وورد به اتاق از بحث تولید کوتاه نیاید. 

 

هداوندی: ائتلاف ها اصالت ندارند

هداوندی از دیگر کاندیداهای عضو ائتلاف پلاستیک و پلیمر، هیچ یک  از لیست ها و ائتلاف های موجود در این انتخابات را دارای اصالت ندانست. او در این باره توضیح داد: در اصل یک صنعت خیلی به یک لیست یا ائتلاف بها نمی دهد.  

وی اظهار داشت: ما نه پتروشیمی، بلکه انرژی ارزان قیمت صادر می کنیم و این به دلیل قدرت چانه زنی بالای پتروشیمی ها با دولت است؛ اما قدرت چانه زنی ما پایین است. بازرگانی پتروشیمی، کارمند دولت است و بنگاه دار نیستند. حضور آنها در اتاق بیشتر به خاطر پرستیژ است.

یاریجانیان: به ظرفیت اتاق های مشترک توجه شود

هرویک یاریجانیان در پاسخ به پرسشی در خصوص جایگاه اتاق های مشترک ایران با سایر کشورها با توجه به نامشخص بودن نتایج مذاکرات و همچنین نقش آفرینی این اتاق های مشترک گفت: اتاق بازرگانی اتاقی کارا است. در اتاق مشترک ایران و ارمنستان در سال 1393 حدود 340 میلیون دلار با ارمنستان تبادل کالا داشتیم. اتاق های بازرگانی یک ابزار دیپلماسی است اما این ظرفیت ها را نادیده می گیرم.

 

صفایی: اهداف همه ائتلاف و گروه ها، بهسازی اقتصاد کشور است

محسن صفایی با اشاره به تشکیل ائتلاف پلاستیک اظهار کرد: ما امید به کسب آراء از این صنف را داریم اما در دیگر ائتلاف ها نیز حضور داریم.

وی ادامه داد: اتاق تنها جایی نیست که می توانیم منشاء اثر باشیم. بهتر این است که مسیر را به جهتی هدایت کرد که بهترین و کاربردی ترین افراد وارد اتاق شوند. در خصوص صادرات هیچ گاه دولت های ما عقیده راسخ به تولید محوری نداشته و همواره دلال محور بودند.

صفایی با اشاره به برنامه گروه های حاضر، اهداف آنها را مشترک عنوان کرد و افزود: با مطالعه برنامه همه گروه ها متوجه می شویم که همه به دنبال بهسازی موضوعات برای اقتصاد کشور هستند و همه بر متحول کردن اقتصاد کشور تاکید دارند. عضویت در گروه های مختلف موجب تفاوت در اهداف نشده و همه در پی رشد اقتصادی در کشور هستند. این ائتلاف نیز دنبال آن است و می خواهد در طراحی سرنوشت خود دخیل باشد.

این فعال حوزه صنعت اظهار داشت: بنده به عنوان یک کارآفرین بخش خصوصی تمایلی به حضور پتروشیمی، هلدینگ و بانک ها در اتاق ندارم. حتی بر این باورم که نماینده دولت هم به اتاق نیاید و یا دولت کارشناسان بخش خصوصی را به اتاق معرفی کند، چون آنها همیشه یک ترمز بوده اند.

وی در ادامه به انتقاد از پرداخت پول به یک روزنامه برای تبلیغات پرداخت و گفت: چگونه این پول می تواند تامین شود؛ حتما در پی آن یک رانتی خواهد بود.

صفایی اهداف خود را برای حضور در اتاق به این شرح عنوان کرد:  اصلاح ساختار و قوانین به گونه ای که اتاق بتواند در حاکمیت نقش مؤثر داشته باشد، ایجاد ساختارهای نوین رابطه اعضاء با اتاق، تعیین وظایف و ایجاد روابط جدی تر با تشکل ها،  بررسی وظیفه اتاق در حل مشکلات اعضاء در گذشته و ارائه راهکارهای نوین به منظور رسیدن به این مقصود.

وی در ادامه اهداف خود اضافه کرد:  به عهده گرفتن آموزش تشکل ها جهت نیل و دسترسی به بهبود رابطه با اتاق، تغییر ساختار مدیر محوری به نماینده و کمیسیون محوری، تغییر دریافتی یک در هزار از فروش به یک در هزار از سود اعضاء، افزایش هر چه بیشتر نمایندگان واقعی بخش خصوصی و کاهش نمایندگان از سازمان های دولتی و شبه دولتی، کشف استعدادها و توانایی های بالقوه در بین نه تنها نمایشگاه بلکه از افراد داخل تشکل ها و دعوت و استفاده از آنها و جانشین پروری و تربیت نسل های بعدی نمایندگی با استفاده از جوانان.
 

کیانی: ضرورت تشکیل کمیته پلیمر و پلاستیک در اتاق و مجلس شورای اسلامی

کیا کیانی از دیگر کاندیداهای اتاق بازرگانی در بخشی از این برنامه عنوان کرد:  بنده چند حرف ناگفته در صنعت و اتاق دارم و احساسم این است که می توان آنها را در اتاق و مجامع اقتصادی طرح و پیگیری کرد. اگر قرار است پیشرفت واقعی داشته باشیم به زعم بنده فضای تجارت و اخلاق تغییر پیدا کرده و باید به اندیشه ها و افراد جدید فرصت حضور بدهیم.

وی در ادامه افزود: نکته دوم در مورد صنعت پلیمر است بیش از 50 درصد از حمل و نقل کشور، بخش زیادی از صنعت ساختمانی و بسته بندی مواد غذایی و غیره با مواد پلیمری مرتبط است، اما متاسفانه صنعتگران با سیاست های چند سال گذشته دچار زیان گسترده ای شده اند.

کیانی با اشاره به اهمیت صنعت پلاستیک، پلیمر و شیمایی کشور بر اتحاد فعالان این صنف تاکید کرد و گفت:  هم صنفی ها اگر متحد و یک اتحاد عملیاتی داشته باشند زور آنها به پتروشیمی ها خواهد رسید. ضروری است تا کمیته پلیمر و پلاستیک به صورت تخصصی هم در اتاق و هم در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

پورقاضی: ائتلاف پلاستیک و پلیمر نمادین است

مهدی پورقاضی نیز به وضعیت اتاق در گذشته پرداخت و گفت: اتاق در گذشته تاثیر و دخالت چندانی در تصمیم گیری ها نداشته است، اما در این 12 سال که بنده در اتاق حضور داشته ام تغییرات زیادی صورت گرفت. در حال حاضر ما روندی را آغاز کردیم اما به پایان نرسیده است. به ویژه در خصوص عدم اتخاذ موضع اتاق نسبت به تصمیمات دولت های گذشته، از نحوه مدیریت اتاق رضایت نداریم.

وی ائتلاف پلاستیک و پلیمر را یک ائتلاف نمادین دانست و گفت: کاندیداهایی که دلسوز این صنعت هستند، می خواهند آن را به جایگاه واقعی خود برسانند و این نشانه یک اتحاد و همدلی در صنعت پلاستیک است.

شهمیرزادی: ما شاهزادگان تهی دست هستیم

شهمیرزادی از دیگر کاندیداهای حاضر در این نشست در پاسخ به خبرنگاران گفت: با توجه به این که در حوزه پتروشیمی مقام دوم دنیا را داریم و از این روی کشورهای دیگر به دلیل یک سری مزیت های رقابتی که برای صنعت پلاستیک و پلیمر  در کشور وجود دارد، به ما غبطه می خورند، اما ما شاهزادگان تهی دست هستیم چون این مزیت ها به صورت همسان بین همه صنایع تقسیم نمی شود.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا، دولت حامی صنایع است. هیچ اصلاحی بودن اصلاح اقتصاد کشور ممکن نیست و این تنها در فضای کلان و بهبود فضای کسب و کار کشور ممکن است. کاندیداهای اتاق باید دید جامع نگری داشته باشند.

گالري تصاوير


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 1500 2.04% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 3200 4.44% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 72,000 ریال 4000 5.56% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
0075 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 59,100 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
Lf190 59,300 ریال 1000 1.69% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,200 ریال 700 1.25% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,300 ریال 1000 1.88% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 59,300 ریال 700 1.18% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,900 ریال 900 1.53% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 68,200 ریال 600 0.88% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 85,500 ریال -1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,300 ریال -200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال -1000 1.38% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال -5000 6.41% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال -2000 2.78% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 43,600 ریال -400 0.91% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,000 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,200 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 700 0.68% نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال 1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖