ارسال پاسخ

سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶:۱۷ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1257 Telegram

inpia.ir

مناظره پنج سر لیست گروه های انتخاباتی اتاق بازرگانی/ ناگفته های هشت سال اتاق بازرگانی

بعد از مدت ها سرتیم های پنج گروه اصلی انتخابات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران دوریک میز نشستند و به طور رو در رو پاسخ سئوالات یکدیگر را دادند در این میان ایلنا میزبان این مناظره بود.
مناظره پنج سر لیست گروه های انتخاباتی اتاق بازرگانی/ ناگفته های هشت سال اتاق بازرگانی

بعد از مدت ها سرتیم های پنج گروه اصلی انتخابات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران دوریک میز نشستند و به طور رو در رو پاسخ سئوالات یک دیگر را دادند در این میان خبرگزاری ایلنا میزبان این مناظره بود. براین اساس این خبرگزاری به هر یک از سرتیم ها به مساوات وقت داد و آنان توانستند با نهایت دقت پاسخ سئوالات رقیبان را بدهند.

به گزارش اينپيا به نقل از ايلنا، در این مناظره محمد رضا بهزادیان از گروه خواستاران تحول، مجید رضا حریری از گروه پیشگامان وفاق، ابراهیم جمیلی از گروه ائتلاف بزرگ، حسین سلطانی نیا از گروه کانون کارآفرینان توسعه گرا و پدارم سلطانی از گروه ائتلاف برای فردا حضور داشتند.

ایلنا:برای شروع این مناظره هریک از نماینده های گروه های شرکت کننده در انتخابات در خصوص گروه خود توضیح دهید و بگویید که چه برنامه ای را در دستور کار دارید؟

علم‌ها از پستو بیرون کشیده شدند

حریری:طی دوره‌های پیشین دو جریان اصلی در اتاق حضور داشتند. در دوره قبل که هنوز شعار اعتدال رایج نبود ما حد فاصل این دو جریان را به عنوان نقطه اعتدال گرفتیم و به عنوان پیشگامان لیست خود را ارائه دادیم؛ که بنده به همراه عسگراولادی این لیست را بستیم.

در این دوره قصدمان این بود که بین تمامی دوستان وفاق ایجاد کنیم و از ماه‌ها پیش با تمامی دوستان صحبت‌هایی داشتیم مبنی بر اینکه در کشور شرایط خاصی حکمفرماست، مضاف بر اینکه اسامی بزرگ هم سایه‌شان از سر اتاق کم شده و فرصتی فراهم شده تا شایسته‌ترین افراد را بتوان جمع کرد. تشخیص ما این بود که کماکان دو جریان اصلی در اتاق است، یک جریان حاکم بر اتاق که طی هشت سال گذشته در مسند ریاست اتاق حضور داشتند و گروه دیگر که گروه منتقد جریان حاکم بود. چه منتقدینی که درون هیات نمایندگان حضور داشتند و چه منتقدینی که بیرون از اتاق بنا به دلایلی از جمله دلیل غیرقانونی بیرون کردن آقای بهزادیان از اتاق، مانده بودند. بر همین اساس از اواخر تابستان رایزنی‌ها بین افراد شروع شد و صحبت‌هایی مطرح بود که باید برای دوره آینده اتاق چه کار‌هایی انجام دهیم. برهمین اساس حلقه‌ای تشکیل شد به نام حلقه وفاق که آقای حسینی به نمایندگی از گروه آقای بهزادیان، بنده و دو نفر دیگر از دوستان مانند آقای حاجی‌بابا و همچنین دو نفر از افراد شاخص شهرستان‌ها حضور داشتند.

ما به دنبال این بودیم که این وفاق را ایجاد کنیم. خاطرم است که در اواخر تابستان در جلسه‌ای با آقای خوانساری و سلطانی در همین خصوص صحبت‌هایی شد، البته هرچه جلوتر رفتیم خط قرمزها معلوم شد، علم‌ها از درون پستوها بیرون آورده شد و هر فرد پرچم خود را خارج کرد و اعلام کرد که همه باید زیر این پرچم جمع شوند. بنده در دفتر تک تک این افراد حضور پیدا کردم و از همه این افراد خواهش و تمنا کردیم زیر یک پرچم جمع شوند و یک گروه تشکیل دهند که منتقد به اتاق باشد. البته منهای آقای جمیلی که اینجا حضور دارند. چرا که ایشان عضو گروه حاکم بودند.

متاسفانه یا ما خیلی ساده‌ایم  یا اینکه دوستان خیلی پیچیده‌‌‌ بودند چرا که این حرکت به نتیجه نرسید. هنگامی که این حرکت به نتیجه نرسید دوستانی که در حلقه وفاق حضور داشتند با پرچم پیشگامان و با نام پیشگامان وفاق وارد کارزار شدیم و این گروه را تشکیل دادیم و به دلیل اینکه از همان روز اول احساس می‌کردیم که باید بستر نزدیک شدن ما به گروه‌های مختلف فراهم باشد، ظرفیت این اتوبوس را پر نکردیم و با یک ظرفیت 20 نفره حرکت خود را آغاز کردیم و وارد فضای انتخابات شدیم تا بتوانیم با دوستان به توافق برسیم.

 

نمی‌توانستیم از کنار انتخابات اتاق بی‌تفاوت عبور کنیم

سلطانی‌نیا:ما در حدود شش ماه پیش بود که با تعدادی از همفکران‌مان تشخیص دادیم که خلایی‌ در اقتصاد کشور وجود دارد و آن این است که کارآفرینان کشور و فعالان بخش خصوصی، یک تشکل فراگیر ندارند. من به عنوان فردی که 35 سال در عرصه اقتصاد به ویژه تجارت داخلی حضور دارم، با شناختی که از بنگاه‌های اقتصادی کشور داشتم، در طول دوران خدمتم منشاء تاسیس بسیاری از تشکل‌های صنفی بودم و هم در حوزه تجارت خارجی حدود صد تشکل اقتصادی را راه‌اندازی کردم. اما با این وجود لزوم یک تشکل فراگیر در کشور حس می‌شود.

رویکردهای بین‌المللی هم نشان می‌دهد که بخش خصوصی کشورهایی در اقتصاد آنجا حاکمیت پیدا کرده‌اند که توانستند تشکلی فراگیر را شکل دهند و از دل آن یک اتاق بازرگانی مقتدر را ایجاد کنند. به عنوان مثال در کشور همسایه ما یعنی ترکیه در سال 2005 انجمنی تشکیل شد که به سرعت به یک تشکل فراگیر کارآفرینی و اقتصادی تبدیل شد و توانست شاه‌رگ اقتصاد ترکیه را در دست بگیرد. هدف ما تحقق توسعه اقتصادی کشور با محوریت بخش خصوصی در راستای تامین منافع ملی است. ما فکر می‌کنیم که اگر اقتصاد کشور به بخش خصوصی سپرده شود منافع ملی نیز تامین می‌شود.

برای رسیدن به این منظور دنبال راهبردهای مشخصی بودیم از‌جمله ترویج اقتصاد رقابتی، فرهنگ کارآفرینی، تدوین مبانی اقتصاد بازار به عنوان مبانی توسعه و ایجاد فضایی امن برای بخش خصوصی و نیز ترویج و تشویق بخش خصوصی برای ایفای هر چه بیشتر نقش خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و همچنین ترویج یک اصل بین‌المللی مبنی بر تلاش مستمر در حفظ و بهبود محیط زیست.

مسائلی که ذکر شد در واقع راهبردهای اصلی ما است، ما زمانی که این تشکل را شکل دادیم و تا به امروز که اعضای‌مان به 400 نفر از کارآفرینان ‌رسیده است، برنامه‌‌ ما این است که هزار نفر از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی را به عنوان عضو در این تشکل داشته باشیم و تا پایان برنامه ششم توسعه، نیمی از کارآفرینان کشور را به عضویت این تشکل  دربیاوریم.

با برنامه‌هایی که تدوین شده اهداف ما به شدت رو به توسعه است اما هنگامی که بحث انتخابات اتاق بازرگانی پیش آمد ما نمی‌توانستیم از کناراین مسئله بی تفاوت بگذریم لذا به عنوان یکی از برنامه‌های این کانون وارد این فعالیت شدیم. از میان اعضای این کانون در رشته‌های مختلف سعی کردیم که جمعی را با حداکثر تنوع و هم‌گرایی دور هم جمع کنیم تا بتوانیم در اتاق ایران صدای واحدی را  داشته باشیم.

 

امروز همه‌ گروه‌ها شعار خواستاران تحول را مطرح می‌کنند

بهزادیان:حرکت خواستاران تحول در اتاق بازرگانی بیش از 12 سال است که سابقه دارد و در طول این مدت همیشه سعی کردیم که در انتخابات اتاق بازرگانی حضور فعال داشته باشیم. چه در دورانی که من به عنوان یکی از ارکان مجموعه تحول‌خواهان بیرون در بودم و دوستان آمدند و کرسی‌هایی‌ را هم گرفتند، چه امروز که به مدد دستگاه قضایی و نه همکاری اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و تهران، حق از دست رفته‌ام را به دست آوردم، بازگشتم و در انتخابات اتاق حضور پیدا کردم.

تاکید می کنم که تحول خواهان با احترام به همه گروه‌ها سعی کردند کاندیداهای شایسته‌ای را انتخاب کنند. ما توانسته‌ایم براساس معیارهای روز دموکراسی، افرادی را در گروه انجمن مدیران و متخصصان صنعتی و اقتصادی ایران گرد هم آوریم و از بین آنها به دنبال انتخاب شایسته‌ترین‌ها بودیم، ما به دنبال آن بودیم که لیست این گروه جامعیت کل اتاق را داشته باشد. ما افتخار می‌کنیم که گروهی دارای قدمت هستیم و از مجموعه‌ها‌یی نیستیم که صرفا برای شب انتخابات پدید آمده‌اند. همچنین به این مساله نیز افتخار می‌کنیم که اسم خود را ائتلاف نگذاشتیم، ائتلافی که خودمان با خودمان ائتلاف کرده باشیم به درد نمی‌خورد. من به همه مخاطبینم می‌گویم که گروه تحول‌خواهان از بدو تاسیس تا به امروز درون هیچ ائتلافی نرفته و نخواهد رفت. همانطور که آقای حریری فرمودند ما تلاش کردیم تا دوستان خوبی را کنار هم جمع کنیم، به گروه‌هایی که تحول‌خواهان خط قرمزشان نبوده اند این مساله را نیز منتقل کردیم اما در نهایت  به سرانجام نرسید.

قطار تحول در این 12 سال فراز و نشیب‌های زیادی را سپری کرده است، بعضی افراد از قطار تحول پیاده شدند و بعضی از افراد هم به این نتیجه رسیدند که باید مسیر خود را عوض کنند و برای رسیدن به اهداف مدنظر خود با افراد دیگر هم‌پیمان شوند. ما برای تمامی دوستان آرزو می‌کنیم که موفق شوند و در اتاق بازرگانی خدمات صحیحی را انجام دهند.

یکی از ویژگی‌های اصلی تحول‌خواهان وارد کردن افراد جدید است، دو نفر از دوستانی که در این جمع حضور دارند از دل تحول خواهان زائیده شده اند. امیدواریم که در آینده‌ نیز تحول‌خواهان این چنین تولیداتی را داشته باشند و به آن روزی برسیم که برای انتخابات اتاق بازرگانی 20 گروه و لیست شرکت کند. اصلی‌ترین معیار برای گروه ما حاکمیت فکر بوده و مشاهده می‌شود که شعارهای ما در همه گروه‌ها متبلور شده است و این را در برنامه اکثر گروه‌ها مشاهده کردیم.

 

می‌توانیم اتاق و بخش خصوصی را اداره کنیم

سلطانی:ائتلاف برای فردا جمعی از مدیران موفق بخش خصوصی و فعالان اقتصادی هستند. ما بیشترین تعداد تشکل را درون ائتلاف برای فردا داریم. ویژگی‌های ائتلاف برای فردا این است که  ما آشنا به روابط بین‌الملل هستیم و بسیاری از این افراد در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند و برای فضای فردای کشور نمایندگانی شایسته و مناسبی هستند و می‌توانیم اتاق و بخش خصوصی را اداره کنیم. علت ورود ما تحت عنوان ائتلاف در این انتخابات این است که جمعی از نمایندگان اتاق یعنی کسانی که مشی اعتدالی دارند  و علاقه‌مند بودند در شرایطی که فضای اقتصادی کشور باز شده فعالیت کنند، وارد فضای انتخابات شوند. وجه تسمیه ائتلاف هم به این شکل است که از طیف میانه‌روی هر دو گروهی که در انتخابات‌های قبلی با هم رقابت می کردند، وارد این گروه شدند. به علاوه افراد شاخص تشکل‌های مختلف که این ائتلاف را شکل دادند.

ما خواستیم که انحصار در رقابت‌های انتخاباتی را باز کنیم. بنده صحبت‌های آقای حریری را تایید می‌کنم که گروه‌های زیادی به ما رجوع می‌کردند اما ما مشاهده کردیم که حاصل آرایش قبلی این است که در حدود 90 نفر در این انتخابات نامزد شوند و شانس انتخاب داشته باشند. ما این روال را شکستیم و در حال حاضر مشاهده می‌شود که 5 گروه در این انتخابات شرکت داشته و با هم رقابت می‌کنند. موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که ما سعی کردیم پرچم اخلاق را در ائتلاف بالا ببریم و احساس ما این است که باید در جامعه تشکلی بخش خصوصی، مساله اخلاق محور تمامی امور قرار گیرد. همچنین منش و شیوه اصول تعامل و مذاکره با دولت را انتخاب کردیم. به این معنی که مشی و روش ما این است که از تشنج و رفتارهای سیاسی و از اقداماتی که می‌تواند شائبه سیاسی کاری برای اتاق به وجود آورد، پرهیز کنیم. از سوی دیگر ما با تحلیل و ‌آسیب‌شناسی و با برنامه و مانیفست فعال وارد انتخابات شدیم. ما گروهی هستیم که بیشتر از هر گروه دیگر مواضع خود را اعلام کردیم و برای هر بخش اتاق، از اعضا گرفته تا اتاق‌ها و شوراهای مشترک برنامه داریم، بنابراین ما تحلیلی وارد این کارزار شده‌ایم و این رویکرد عملگرایی را از ابتدای کار در اعلام برنامه‌ها و مواضع‌ نشان داده‌ایم.

 

اتاق متعلق به فرد و یا گروه خاص نیست

جمیلی:نیاز امروز اتاق بازرگانی با نیاز دیروز فرق می‌کند. بنابراین باید در کارهایمان تغییراتی را اعمال کنیم. به همین دلیل است که ائتلاف بزرگ بیشترین نیروی خود را بر روی تشکل‌هایی که در اتاق حضور داشتند گذاشته‌ است. این مساله که مطرح می‌شود تشکل‌ها مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند و هیات رئیسه از آنها حمایت نمی‌کند صحت ندارد، در حالی که هیات مدیره هر تصمیمی که می‌گیرد قطعا نباید به این شکل باشد.

اتاق بازرگانی متعلق به فرد یا یک گروه خاص نیست. اتاق به کل کشور تعلق دارد و ما باید تلاش کنیم که قانون اتاق را در این دوره چهار ساله تغییر دهیم  و نیازهای فکری کشور را در آن ببینیم. تلاش ما این است که به دور از احساساتی که در فضای انتخابات حاکم است، اگر بتوانیم در انتخابات حداکثر کسانی را که می‌توانند در انتخابات موثر باشند، وارد ائتلاف کنیم یا حتی اینکه افرادی را که کاندیدا نشده اند را به نحوی وارد اتاق کنیم به صورتی که اتاق احساس کند به این افراد نیاز دارد. در هر صورت حرکت ما باید به صورت عضومحوری باشد و باید  تلاش کنیم که نیاز اقتصاد کشور و نیز اعضا را  در چارچوب منافع ملی تامین کنیم. بنابراین منافع ملی در اولویت برنامه‌های ائتلاف بزرگ قرار دارند.

 

فتح خاکریز به خاکریز با تحول

سلطانی‌نیا:بحث خواستاران تحول از دوره پنجم اتاق بازرگانی آغاز شد، بنده در آن زمان جزو 20 نفر نماینده در اتاق بازرگانی بودم و خود آقای بهزادیان می‌داند که ما 20 نفر رای یکپارچه ای دادیم تا ایشان به ریاست اتاق بازرگانی تهران منصوب شوند.  این خاکریز اول بود که در خصوص تحول‌خواهی فتح شد اما در خاکریز دوم که همانا اتاق ایران بود، کمیسیون تشکل‌ها تا آن تاریخ در انحصار یکی از اعضای ائتلاف بزرگ بود، آن تشکل‌ها در هیات نمایندگان اتاق ایران باعث شدند تحول ایجاد نشود یعنی رای را به کفه همان جریان حاکم تغییر دادند. من همیشه مدافع بخش خصوصی بوده ام چه هنگامی که در این دولت حضور داشته‌ام و چه حالا که  در بخش خصوصی فعالیت می‌کنم.

 

رای اتاق ایران با تشکل ها تغییر نکرد

جمیلی:اینکه سه دوره پیش چه اتفاقی افتاد  وبا کمک دولت رئیس اتاق تهران مشخص شد مساله خاصی نیست چرا که در قانون آمده است. یک بار دولت به یک نفر رای می دهد مرتبه بعدی به یک نفر دیگر. اینکه گفته شد رای اتاق ایران با کمک تشکل‌ها تغییر پیدا کرد صحت ندارد بلکه رای شهرستان‌ها سبب این مساله شد. یکی از کارهای خوبی که بنده در اتاق ایران انجام دادم این است که شهرستان هایی که نقش کمرنگی داشته‌اند، فعال‌تر شده‌اند و الان مشاهده می‌شود که 4 نفر از شهرستان‌ها در هیئت رئیسه اتاق ایران قرار دارند. ما یا باید مسائلی که در گذشته اتفاق افتاده است را بشکافیم یا باید دست به دست هم دهیم برای ساختن یک اتاق مطلوب.

 

اعتدال به معنای راه رفتن بین حق و باطل نیست

بهزادیان:بنده از آقای سلطانی بابت تقدیرشان از دوره پنجم تشکر می‌کنم اما ای کاش آن زمان هم در شورای گفت و گوی دولت و اتاق بازرگانی که آقای نهاوندیان ریاست آن را به عهده داشتند و فرمودند که بهزادیان دو سال، یک لجاجت را با آقای خاموشی پیش برد هم به این نکته‌ای که امروز می فرمایند دقت می‌کردند. بنده این مساله را به عنوان یک گله دوستانه مطرح کردم و هر کسی هم که مایل است می‌تواند به آن پاسخ دهد. اما یادمان نرود که در خصوص فرمایشات ایشان، مشی میانه‌روی و اعتدال که در کشور مد شده است؛ اعتدال به معنای راه رفتن مابین حق  و باطل نیست چرا که دوستان ما متاسفانه وسط حق و باطل حرکت می‌کنند و اسم خود را میانه‌رو گذاشتند. اما باید گفت این‌گونه نیست، زیرا رفتار اعتدالی به این معناست که فرد باید بتواند در مسیر حق قدم‌های محکمی را بردارد و نیز جوانب را رعایت کند. البته لازم به ذکر است که دوستان خواسته‌اند یک خط فاصله  بین خود‌شان و اصلاح طلبی قرار دهند کما اینکه در انتخابات هیات رئیسه سال گذشته، کاندیدای مورد نظرشان گفت که بنده نه تحول خواهم و نه اصلاح‌طلب چرا که فکر می‌کرد این صحبت‌ها در جامعه باب شده و این مساله می‌تواند در جامعه نتیجه بخش باشد که نتیجه‌اش را در آن دوره مشاهده کردیم.

اینکه آقای سلطانی می‌گویند که می‌خواهیم با دولت تعامل کنیم، این نکته مطرح می‌شودکه حداقل در دولت احمدی‌نژاد حدود سه سال آقای پدرام سلطانی در هیات رئیسه حضور داشتند و چه زمانی رفتارهای ویرانگرانه آن دولت را در بخش اقتصاد زیر سوال بردند.

چگونه می‌توان با عکس و شال اتاق را تغییر داد

حریری: نکته‌ای مطرح می‌شود، که همه می‌خواهند اتاق را عوض کنند حتی کسانی که طی 8 سال گذشته در راس اتاق حضور داشتند هم قصد تغییر اتاق را دارند و یا حتی آقای سلطانی هم که 4 سال در هیات رئیسه اتاق حضور داشتند نیز قصد تغییر اتاق را دارند، بنده هم که یک نفره در اتاق بر سر خود می‌زدم هم قصد تغییر اتاق را دارم، حداقل یک مساله را نشان می‌دهد که اتاق فعلی اتاق بدرد بخوری نیست یعنی حتی حاکمینش هم قصد تغییر آن را دارند. این مساله که ما دائما برای اتاق برنامه مطرح کنیم کاری را از پیش نمی‌بریم چرا که می‌توان در این خصوص یک کتاب برنامه نوشت، اما آن را اجرا نکرد.

آقای سلطانی شما در ابتدای دوره، یک برنامه‌ای دادید که بنده شیفته‌اش شدم و سه سال پای آن ایستادم اما همیشه هم عنوان می‌کردید که نمی‌توانم آن را اجرا کنم. با این وجود قول دادی که سر یک سال اگر برنامه‌های‌ پیشنهادی‌ات اجرا نشد خود را به رای مجدد می‌گذاری که به این گفته خود نیز عمل نکردید. بنابراین این برنامه‌ها ضمانت اجرایی ندارد.

نزدیک انتخابات که می‌شود نوشتن برنامه کاری ندارد. خواهش من از دوستانی که در اتاق بوده‌اند و مسند مدیریتی داشته‌اند این است که به جامعه کارنامه خود را ارائه دهند نه برنامه. ما باید برنامه ارائه دهیم که در راس نبودیم اما  شمایی که در راس بودید باید به جای ارائه برنامه کارنامه خود را ارائه کنید. از سوی دیگر عده‌ای که پرچم اخلاق را در دست گرفته اند به این معنی که اگر کسی مانند ما حرف نمی‌زند یا اینکه اگر شال ندارد، اخلاقش خوب نیست


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖