ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۹:۰۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 759 Telegram

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 8/ اوج انتقاد به عملکرد دوره های گذشته اتاق

inpia.ir: در حالی که به دلیل فرا رسیدن عید، خیابان ها با ترافیک سنگین و بازار با ازدحام روبرو شده است، ترافیک مصاحبه و تبلیغات برای ورود به هشتمین دور اتاق نیز به نهایت خود رسیده است. دوشنبه 18 اسفند، مصلی تهران...
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 8/ اوج انتقاد به عملکرد دوره های گذشته اتاق

inpia.ir:  با نزدیک شدن به روز رای گیری، کاندیداها و ائتلاف های حاضر در هشتمین دوره انتخابات اتاق، فعالیت های تبلیغی خود را به اوج رسانده اند. اما آن چه که به صورت مشترک در بیان و سخنان تمامی این افراد و گروه ها دیده و شنیده می شود، انتقاد از عملکرد دوره های قبلی اتاق بوده است.

به گزارش روابط  عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران،  در این هفته دو انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران و انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند هر کدام با انتشار بیانیه ای جداگانه ضمن دعوت به حضور از واجدان شرایط برای رای دادن در 18 اسفند، از کاندیداهای ائتلاف صنعت پلاستیک برای ورود به اتاق بازرگانی حمایت کردند.

 اما سایه سنگنین فضای انتخابات تا جایی است که دیگر حتی خبر کاهش قیمت مواد اولیه که در روزهای آخر هفته منتشر شد کسی را بر سر ذوق نیاورد یا حداقل بازخورد چندانی در رسانه ها نداشت.

هشتمین بسته خبری نگاهی دارد به تحولات هفته گذشته:

 

شنبه 9 اسفند/ خام فروشی مواد به کشورهای خارجی

* مرتضی هداوندی در نخستین روز هفته، اقدام به ارسال برنامه و اهداف خود برای اتاق بازرگانی به سایت اینپیا کرد. به زعم وی  اولویت دور بعدی اتاق، رسیدگی به صنایع صدمه دیده در ۸ سال گذشته است.

* از دیگر کاندیداهای فعال حوزه پلیمر برای اتاق که برنامه های خود را برای اینپیا ارسال کرد، هرویک یاریجانیان بود. در مقدمه برنامه و اهداف این کاندیدا آمده که به هیچ وجهی  به دنبال ارائه وعده‌های احساسی و هیجانی برای کسب رای و کرسی در آستانه انتخابات اتاق نیست و این برنامه‌ها  پس از ساعت‌ها هم اندیشی و برگزاری جلسات متعدد با تشکل‌های صنفی صنعت پلاستیک و با تاکید بر قابلیت اجرای آن تدوین و ارائه شده است.

* پایگاه اطلاع رسانی بانکداری در گزارشی عنوان کرده که محصولات پتروشیمی که مدتها بود با افت تقاضای معاملات در بورس کالا مواجه شده بود، هفته گذشته را با بهبود مبادلات پشت سر گذاشت، به طوری که معاملات اغلب محصولات به خصوص پی وی سی ها رونق گرفت.

* پیوندی، معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با مهر اظهار کرده که  ایران بزرگترین مجتمع تولید کننده متانول جهان با ظرفیت تولید سالانه بیش از دو میلیون تن متانول را در سال آینده راه اندازی می‌کند.

* دوئل جدید پتروشیمی ایران-عربستان؛ عنوان گزارش مهر است که اظهار کرده به رغم اينكه در سال گذشته ميلادي، صادرات محصولات پتروشيمی عربستان 35 و ايران 10 ميليارد دلار بوده است، عربستان راه اندازي 26 طرح جديد پتروشيمي را با هدف افزايش توليد و رشد صادرات اين محصولات در دستور كار قرار داده است.

* روزنامه دنیای اقتصاد با برگزاری یک میزگرد با نمايندگان گروه‌های انتخاباتي اتاق بازرگانی به بررسی دیدگاه های کاندیداها برای دور بعدی اتاق پرداخت. در این نشست مهدی پورقاضی نماینده ائتلاف «برای فردا» گفته اتاق بازرگاني می‌تواند به نمايندگي از بخش ‌خصوصي مواردي را که به ‌طور عموم به بخش‌ خصوصي فشار می‌آورد، در مراجع قضايي پيگيري کند.

* به گفته محمد جواد اقدامیان عضو انجمن تولید‌کنندگان پروفیل یوپی‌وی‌سی ایران در حالی که بسیاری از صنایع داخلی به دلیل ناتوانی در تأمین مواد اولیه پتروشیمی با خطر تعطیلی روبرو هستند، بخشی از این مواد به صورت خام به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

* رکود بازار به علت نحوه نادرست قیمت گذاری دفتر توسعه صنایع تکمیلی است؛ این را عادل نژاد سلیم مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس اظهار کرده است.

* وزیر صنعت، معدن و تجارت از واحدهای تولیدی و اتحادیه‌های صنفی درخواست کرد که پیشنهادهای خود را برای رسیدن به رشد اقتصادی مناسب به این وزارتخانه ارایه کنند.

 

یکشنبه 10 اسفند/ شکوفا شدن تولید در شرایط رقابتی

* هوشنگ پارسا، در این روز اقدام به برگزاری یک نشست خبری با حضور اعضای ائتلاف «صنعت پلاستیک و پلیمر»، یعنی سید محسن صفایی، مهدی پورقاضی، حامد شهمیرزادی، کیا کیانی، هرویک یاریجانیان و مرتضی هداوندی کرد. در این برنامه هر کدام از کاندیداها نظرات خود را اعلام و به پرسش خبرنگاران پاسخ دادند.

* وکیل نفرستید! انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگاني طي نامه اي بر حضور رأي گيري با حضور شخص دارندگان كارت عضويت حقيقي يا حقوقي تأكيد كرد.

* وحید کیانی رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از ایجاد شهرک های صنعتی با محوریت پتروشیمی در اقلیم کردستان عراق خبر داده است.

* هوشنگ پارسا در نشست خبری فعالان اقتصادی به خبرنگاران گفته  چنانچه تولید در شرایط رقابتی بتواند شکوفا شود، قادر خواهد بود بار سنگین هزینه‌های مالیاتی را بپردازد در حالی که دولت باید سیاست مناسبی را برای حل مشکلات تولید به‌ کار گیرد.

* یک اعتبار تخصیص نیافته! به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت امسال از محل مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، دولت 1200 میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی را برای صنعت و معدن در نظر گرفت که تاکنون تخصیص نیافته است.

 

دوشنبه 11 اسفند/ كم اثر بودن نقش بخش خصوصي در تصميمات نهادهاي اقتصادي كشور

* ديدگاه ها و برنامه هاي حامد شهميرزادي: توسعه صنايع تكميلي طي سال هاي گذشته، نتايج قابل توجهي نداشته است و جايگاه بين المللي و حتي داخلي اين صنعت آن چنان كه بايد و شايد نيست. وي در اين يادداشت، مشكلات ساختاري حوزه كلان اقتصادي، سياست هاي كلان اقتصادي و نقش انجمن ها را مورد بررسي قرار داده است.

 

* سيد جواد موسوي در یک تحلیل هفته سپری شده را برای بازارهای جنوب و جنوب شرق آسیا آرام ارزیابی کرد و اظهار کرد: در بازارهای جنوب شرق آسیا قیمت سنگین تزریقی نسب به هفته گذشته بدون تغییر مانده و با قیمت 1120 دلار به ازای هر تن معامله شد.

* « يكي از مهمترين چالش هاي موجود اتاق، كم اثر بودن نقش بخش خصوصي در تصميمات نهادهاي اقتصادي كشور و عدم تعامل سازنده و اثرگذار با بخش دولتي مي باشد.» این موضوع بخشی از برنامه و یاداشت ارسالی مهدي شريفي نيك نفس به سایت اینپیا بود.

* «نبود خوراک، افزایش ۲ برابری تولید پتروشیمی آبادان را با مشکل مواجه کرد» این را مدیر عامل شرکت پتروشیمی آبادان به ایرنا گفت.

 

سه شنبه 12اسفند/ حمایت انجمن ملی از کاندیداهای حوزه پلاستیک

* نظر به ضرورت هم افزایی در راستای پیگیری مطالبات صنعت پلاستيك از نهاد هاي تصميم گيرنده در تدوین برنامه ها و سياست هاي كلان كشور، انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با انتشار بیانیه ای ضمن دعوت جهت مشارکت حداکثری در انتخابات اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزي ایران، از کاندیداهای حوزه صنعت پلاستیک و پلیمر حمایت کرد.

 

* خبرگزاری ایلنا اقدام به برگزاری مناظره بین پنج سر لیست گروه های انتخاباتی اتاق بازرگانی کرد که در آن ناگفته های بسیاری از هشت سال اتاق بازرگانی طرح شد.

* هوشنگ پارسا از کاندیداهای اتاق بازرگانی و فعال حوزه پلیمر اقدام به انتشار برنامه ها و اهداف خود برای اتاق کرد. به باور وی اتاق باید بتواند راهکارها و رهنمود های عملیاتی و اورژانسی به بخش خصوصی و دولت ارائه نماید.

 

* رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از تشکیل شرکت تعاونی تامین مواد اولیه صنایع تکمیلی پتروشیمی وصنایع پلاستیک این استان خبر داد.

* پدارم سلطانی نایب رئیس اتاق ایران گفته که حمایت از صنایع تکمیلی پتروشیمی به دلیل ایجاد ارزش افزوده بیشتر و اشتغال بالاتر و حضور پررنگ بخش خصوصی یک ضرورت است که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است.

 

* «شرایط پلیمرها خوب نیست» تیتر گزارش روزنامه دنیای اقتصاد است. در بخشی از آن آمده است که طی ماه‌های اخیر اکثر گزارش‌های مربوط به بازار پتروشیمی تیترهای منفی داشته و از پیش‌بینی برای ریزش‌های بیشتر و نیز افت تقاضا و جذابیت این بازار برای فعالان حکایت دارد.

* هوشنگ پارسا از عدم حمایت از صادرکنندگان در کشور گلایه کرد و در این باره به ایسنا گفت: از سال 89 به بعد سه درصد جوایز صادراتی که قرار بود به صادر‌کنندگان پرداخت شود، پرداخت نشده است.

 

* به باور مدیر بازرگانی شرکت «زیست پلیمر ایمن آسیا» می توان برای رفع آلودگی‌ هوا و مهار ریزگردها از مالچ پلیمری استفاده کرد.

* مهدی پورقاضی در گفت و گو با خبر آنلاین، سال  ۹۴ را برای اقتصاد ایران سخت توصیف کرده و گفته که وضعیت ما خیلی بستگی به روند پیشرفت مذاکرات دارد که ما دخالتی در آن نداریم.

 

 * خبرگزاری رویترز گزارش داده که هند برای تبعیت از تحریم‌های ایران مجبور است در ماه آتی میلادی تقریبا واردات نفت از ایران را به صفر برساند.

* در جلسه اخیر فعالان اقتصادی با حضور معاون اول رئیس جمهور، موافقت شد تا دفتری با عنوان بخش خصوصی در نهاد ریاست جمهوری راه اندازی شود؛ در عین حال پیشنهاد فعالان اقتصادی ایجاد معاونتی در دولت بوده است.

تشکیل کنسرسیوم‌های سه جانبه با مشارکت ایران و ترکیه می‌تواند زمینه‌ساز حضور قدرتمند دو کشور در اقتصاد منطقه باشد. این را یحیی آل‌اسحاق گفته است.

 

چهارشنبه13 اسفند/ دفتری با عنوان بخش خصوصی در نهاد ریاست جمهوری

* دفتر توسعه صنایع تکمیلی در این روز قیمت پایه مواد اولیه را اعلام کرد. بر اساس تحلیل سید جواد موسوی افت قیمت ها، قابل پیش بینی بود. اما در مورد کالاهایی مثل پلی پروپیلن، پی وی سی، پت گرید بطری، این شرایط تفاوت داشت و قیمت این کالاها با افزایش مواجه شده بود.

 

* وب سايت اتاق بازرگاني تهران اعلام كرد: انتخابات اتاق بازرگاني اين استان در مصلاي تهران از ساعت 8 تا 18 همان روز برگزار مي شود و دارندگان كارت بازرگاني معتبر، مي توانند 40 نماينده اتاق هشتم را انتخاب كنند.

* براى ايجاد وفاق و همدلى بيشتر در خانواده بزرگ پلاستيك و پليمر كشور، انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند با صدور بيانيه اي حمايت اين انجمن را از كانديداهاي صنعت پلاستيك و پليمر اعلام كرد.

* خبر دیگر این که محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، مجبتی خسروتاج را به عنوان سخنگوی رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کرد.

* در این روز ائتلاف فراگیر ایرانی آباد لیست نهایی اسامی کاندیداهای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را اعلام کرد.
 

* سیدرضا سید ابریشمی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت خواستار توقف صادرات فله ای کالاها شد و گفته است که بسته بندی کالاهای صادراتی، ایجاد ارزش افزوده می کند و تا زمانی که صادرات فله ای صورت گیرد، راه به جایی نخواهیم برد.

 

 

 


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 44,600 ریال -1500 3.25% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 45,600 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 47,400 ریال -400 0.84% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 47,300 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
5110 46,800 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
0075 51,700 ریال -1200 2.27% نمودار و آرشیو
020 51,000 ریال -900 1.73% نمودار و آرشیو
Lf190 51,000 ریال -700 1.35% نمودار و آرشیو
52518 44,600 ریال -1000 2.19% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 50,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 50,500 ریال -1100 2.13% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 47,200 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 46,300 ریال -800 1.7% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 54,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 54,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,500 ریال -600 1.22% نمودار و آرشیو
C30s 48,700 ریال -500 1.02% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,000 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 62,900 ریال -500 0.79% نمودار و آرشیو
1540 57,800 ریال -1100 1.87% نمودار و آرشیو
1551 57,000 ریال -1100 1.89% نمودار و آرشیو
781 49,000 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 48,500 ریال نمودار و آرشیو
552R Maroun 48,500 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 52,800 ریال نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 51,200 ریال -1100 2.1% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 52,800 ریال -900 1.68% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 40,200 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 40,200 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 40,200 ریال -400 0.99% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 39,200 ریال -200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 39,200 ریال -200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 39,300 ریال -300 0.76% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖

دستگاه تزریق هایجینگ نو 138 تن298g سروو موتور 09126120034