ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۹:۵۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1098 Telegram

inpia.ir

استقبال برای تصاحب کرسی در این دوره از انتخابات اتاق بی سابقه است

inpia.ir: اگر صنوف و تشکل های مختلف روی این 40 نفر متمرکز شوند، تصور می کنیم خواهیم توانست 40 کرسی را به دست آوردیم. ما ادعا نمی کنیم که این 40 نفر صد در صد خوب هستند؛ اما اکثریت افراد صالح و عامل کار هستند.
استقبال برای تصاحب کرسی  در این دوره از انتخابات اتاق بی سابقه است

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، گردهمایی ائتلاف بزرگ  11 اسفند ماه سال جاری در هتل فردوسی با حضور اعضای این ائتلاف، فعالان حوزه های مختلف اقتصادی و اعضای هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، برگزار شد. لازم به ذکر است محسن صفایی عضو انجمن ملی پلاستیک ایران یکی از اعضای این ائتلاف است. گالری تصاویر

میرمحمد صادقی: استقبال در این دوره بی سابقه است

علاء میرمحمد صادقی با بی سابقه توصیف کردن استقبال در این دوره از انتخابات اتاق گفت:  در هیچ دوره ای به اندازه این دوره، فعالیت برای اشغال کرسی های اتاق بازرگانی وجود نداشته و حتی داوطلب برای انتخابات نبوده است. در انتخابات اول با تقاضا و خواهش دنبال افراد برای آمدن به اتاق بودیم. در گذشته حتی تفکیکی بین صنعت و معدن و بازرگانی وجود نداشت.

وی ضمن قدردانی از تلاش نمایندگان دوره های گذشته،  به تغییرات صورت گرفته در اتاق پرداخت و گفت:  در گذشته برخورد دولت ها با اتاق بازرگانی مناسب نبود؛ به ویژه در سال های 60 و 61 به طور کلی بازرگانی، سرمایه گذاری، تولید و کارخانه داری را یک نوع ضد ارزش می دانستند که این به دلیل وجود تبلیغات سوء در آن دوره بود.

میرمحمد صادقی ادامه داد: اما اکنون این دید تغییر یافته و موقعیت مناسب شده است؛ که می توان نامگذاری 7 سال گذشته با عنوان اقتصادی را شاهدی برای این موضوع دانست.  اکنون در همه جا، بحث فعالیت بخش خصوصی و میدان دادن به این بخش مطرح است؛ حداقل اگر عمل هم وجود ندارد اما حرف آن وجود دارد.  شاید به همین دلیل استقبال خوبی نسبت به اتاق بازرگانی شده است.

وی گفت: فرض می کنیم همه 250 نفری که قرار است به اتاق بازرگانی تهران بروند، هدف تمام آنها خدمت و کمک به بخش خصوصی است. برخی از دوستان جمع شدند تا  از بین 250 نفری که نامزد شده اند؛ افرادی را که بیشتر شناخته شده و دارای صلاحیت بیشتری هستند برای راهنمایی رای دهندگان انتخاب و معرفی کنند. در جلسه های برگزار شده ائتلاف بزرگ قرار شده احترام سایر کاندیداها رعایت شود و ما با احترام به همه آنها، گروه مذکور 40 نفر را که در اولویت بودند از رشته های مختلف انتخاب کردند.

این فعال اقتصادی در پایان سخنان خود گفت: اگر صنوف و تشکل های مختلف روی این 40 نفر متمرکز شوند، تصور می کنیم خواهیم توانست 40 کرسی را به دست آوردیم. ما ادعا نمی کنیم که این 40 نفر صد در صد خوب هستند؛ اما اکثریت افراد صالح و عامل کار هستند.

 

عباسعلی قصاعی: دو سوم از کارخانجات ما در حال تعطیل شدن هستند

عباسعلی قصاعی رییس کارگروه فعالین اقتصادی در این مراسم  درباره اتاق بازرگانی مطلوب گفت: اتاق مطلوب اتاقی است که بتواند گرهی از مشکلات اقتصادی بازار و تولیدی حل کند. اتاق بازرگانی مشاور سه قوه است و اتاق های بازرگانی در دنیا برخواسته از متن تجارت، بازار، تولید و صنعت و معدن هستند.

وی ادامه داد: اتاق در ایران پس از انقلاب تقریبا تعطیل شد و دولت نیز با آن همراه نبود. امروز دیگر مانند گذشته شرایط اضطرری نیست، با این وجود دارای رکود تورمی هستیم. به این معنی که وضع بازار چه برای تجار و بازار و چه برای تولید کنندگان، صنایع و معدن مطلوب نیست.

قصاعی با اشاره به شرایط فعلی دنیا و ضرورت تشکیل یک اتاق مطلوب به ارائه پیشنهادهایی در این زمینه پرداخت و گفت: توصیه یک هیئت آلمانی  که اخیرا با آنها جلسه داشتیم این بود که اقتصاد را رقابتی کنید. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید اقتصاد ایران که اکنون 85 درصد آن دولتی است، باید خصوصی شود. ما برای رشد اقتصادی دچار مشکلات عدیده ای هستیم. دو سوم از کارخانجات ما در حال تعطیل شدن هستند.  در چنینی شرایطی اتاق باید همت کند و تبدیل به یک اتاق مطلوب شود؛ برای گام نخست باید قوانین اقتصادی مزاحم تولید و اقتصاد را اصلاح کرد.

وی پیشنهادهای خود را این گونه عنوان کرد: در آینده اتاق بازرگانی تلاش کند با اصلاح قانون، کارت بازرگانی را به کلی حذف کند. کارت بازرگانی به یک رانت تبدیل شده است و حذف آن تحولی را ایجاد خواهد کرد. گرو کشی و در تنگنا قرار دادن فعالان اقتصاد، برای تمدید کارت بازرگانی که حالا در گمرک قرار دارد، کار ناپسندی است. البته باید کارت عضویت باقی بماند.

مدیر عامل شرکت چینی زرین در ادامه پیشنهادهای خود عنوان کرد: حذف یک در هزار فروش برای تمدید کارت بازرگانی؛ که مبلغ سنگینی به ویژه برای صنایع است، حذف مکاتبات اضافی و بورکراسی برای تمدید کارت بازرگانی و عضویت، حذف درخواست مدراک زائد و اضافی توسط اتاق از اعضاء، حذف تنگناهای بی منطق اتاق جهت ایجاد اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم های خارجی.

قصاعی ادامه داد: حذف رانت در صدور کارت بازرگانی به طور کلی، حذف حضور غیر ضروری برای حضور اعضاء در اتاق، تکریم ارباب رجوع برای حضور اعضاء در اتاق و تبدیل اتاق از یک نهاد طلبکار به یک نهاد خدمتگزار.

وی در توضیح حذف قانون یک در هزار و سه در هزار و ایجاد در آمد جدید برای اتاق گفت: برای این کار می توان اتاق را به یک موسسه آموزشی غیر انتفاعی جهت ایجاد درآمد برای آن تبدیل کرد به گونه ای که اتاق به یک دانشگاه واقعی و کاربردی برای روانسازی اقتصاد تبدیل شود.

این فعال اقتصادی در ادامه پیشنهادهای خود افزود: تبدیل اتاق به مرکز ارائه خدمات جهت کارآفرینی و تجارت داخلی و خارجی به اعضاء، تبدیل اتاق به مرکز خدمات رسانی، تجارت خارجی و داخلی و دادن اطلاعات بازارهای کشورهای خارجی برای اعضاء، تبدیل اتاق به مرکز اعزام واقعی هئیت های تجارتی از میان اعضاء به کشورهای خارجی به همراه دولتی یا مستقل از آنها. اگر چنین اتاق مطلوبی به دست آوریم و اصلاح قوانین نیز صورت گیرد؛ در این صورت اقتصاد ایران به سمت یک اقتصاد رقابتی حرکت خواهد کرد.

محمد رضا سروش: برای جهش اقتصادی؛ اتاق جدید با درک شرایط جدید تشکیل شود

محمد رضا سروش، مدیر عامل گروه بهمن در این گردهمایی با اشاره  به سوء مدیریت هایی که در ساختار اقتصادی کشور اتفاق افتاده است، گفت: ما طی چند سال گذشته با کاهش رشد اقتصادی کشور در کشور مواجه بودیم. اکنون معضل بی کاری یکی از اساسی ترین مشکلات کشوراست. با شرایط جاری دولت، درآمد دولت کفاف هزینه های جاری و پرداخت یارانه ها را ندارد. اگر بخواهیم در کشور رشد اقتصادی و اشتغال ایجاد کنیم، باید از منابع دیگری در اقتصاد استفاده شود. یکی از اساسی ترین منابعی که می توان در این مقطع از آن استفاده کرد، بخش خصوصی است. از این روی اگر بخواهیم در اقتصاد با رشد روبرو شویم، باید سرمایه گذاری کرد.

سروش ادامه داد: اکنون در آستانه تحولاتی در حوزه روابط بین الملل کشور هستیم؛ به نظر می رسد باید اتاق مطلوب که ویژگی های آن عنوان شد، قدرشناس این موقیعت ها باشد و خود را برای آینده آماده کند. اگر نیاز به ورود بخش خصوصی وجود دارد باید تشکل ها و تشکل اقتصادی قوی داشته باشیم که بتواند مدافع حریم بخش خصوصی و کسب و کار کشور باشد.

وی گفت: آن چه که در اتاق رخ داده با تقدیر از زحمات گذشتگان؛ این است که باید اتاق جدیدی با درک شرایط جدید به سمت جهش اقتصادی و توسعه اقتصادی کشور برنامه ریزی کنیم. تنزل اتاق به سمت برخی از ارائه خدمامت مانند صدور و تمدید کارت بازرگانی و غیره، ناسپاسی و برخورد بد با ظرفیت های اتاق است. اتاق مشاوره سه قوه  است وتوانایی بالاتری دارد. باید با انتخاب تیمی یک دست و هماهنگ با حضور تمام افراد، اتاقی داشته باشیم که ضمن بازنگری قانون اتاق، به تحولات چشمگیر در حوزه اقتصادی کشور توجه داشته باشد.

آل اسحاق: اتاق بازرگانی مطلوب، توصیه گر نیست مطالبه گر است

یحیی آل اسحاق رییس اتاق تهران از دیگر سخنرانان این نشست به دو مشکل اساسی از نظر اقتصادی اشاره کرد و گفت:  امروز اقتصاد کشور ما دو مشکل اساسی دارد؛ یکی دولتی بودن اقتصاد و دیگری وابستگی بودجه به نفت است که هر دو به هم مرتبطند. آن چه که بر اساس تاریخ، قانون و موارد دیگر به آن رسیده ایم این است که اقتصاد باید به دست بخش خصوصی اجرا شود و دولت باید حاکمیتی باشد. دولت باید چهار وظیفه تحت عنوان حاکیمتی بر اساس قانون بر عهده داشته باشد و آن هم، سیاستگزاری، هدایت، نظارت و پشتیبانی است.

وی گفت: در این شرایط نهادی که باید این وضعیت را مطلوب کند و مطالبه گر اصلی باشد، اتاق بازرگانی است. اتاق بازرگانی مطلوب، توصیه گر نیست بلکه مطالبه گر است. خروج از این وضعیت فعلی الزاماتی و مشکلات عدیده ای دارد.

آل اسحاق ادامه داد: مسئله دیگر این که امروز تهدید خارجی، در حوزه اقتصاد است. در این شرایط اگر مذاکرات به نتیجه برسد، حتی مدیریت پس از تحریم هم دشوار است که اگر درست برنامه ریزی نشود سخت تر از دوران تحریم خواهد بود. بنا براین اتاق بازگانی نقش بسیار مهمی دارد. ازاین روی به لحاظ زمانی شرایط ویژه ای در پیش داریم.

وی تصریح کرد:  یکی از علل استقبال زیاد از این دوره انتخابات که مورد تعجب همه است، تاثیرگذاری های قبلی و احتمال تاثیرگذاری بعدی اتاق است. اتاق مطبوب اتاقی است که در دوره بعد بتواند نسبت ضریب تاثیرش حداقل 4 یا 5 برابر باشد، چون زمینه های آن مهیا است. اتاق آتی وظایف مختلفی دارد از جمله؛  حل مسائل اقتصادی کلان کشور، حل مشکلات فعالان اقتصادی، ارائه مشورت به سه قوه و حمایت از فعالان اقتصادی در مسائل متعدد است.

آل اسحاق با اشاره به ویژگی نمایندگان اتاق، گفت: تخصص در یکی از حوزه های اقتصادی، اعتماد نظام به آنها، سیاسی نکردن اتاق، داشتن روحیه کار تیمی، جسارت حضور در مجامع اقتصادی و دفاع و پیگیری و دفاع از منافع ملی از ویژگی های یک عضو است.

نجفی منش: توپ در زمین بخش خصوصی است

محمد رضا نجفی منش، عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و رییس کارگروه تشکل های ائتلاف بزرگ در این جلسه به خاص بودن شرایط فعلی پرداخت و گفت:  اکنون دولتی بر سر کار است که به بخش خصوصی اعتنا دارد. دولت ادعا دارد که می خواهد بخش خصوصی فعال باشد و حالا توپ در زمین ما است. دیگر این که در این شرایط بخش های خصوصی هم شکل گرفته اند؛ همین تشکل های موجود می توانند خود را نشان دهند و می توان از آن برای رساندن صدای خود به مسئولان استفاده کرد.

نجفی منش گفت: از طرف دیگر ما با تهدیدهایی روبرو هستیم، به علت کاهش قیمت جهانی نفت و بستن بودجه، از یک سو فرصت برای تولید داخلی است اما از آن طرف 93 هزار میلیارد تومان می خواهند مالیات بگیرند این مالیات هم از مجموعه ها دریافت می شود. از طرف دیگر تحریم های بین الملی وجود دارد و ما امیدوار به رفع آنها هستیم. اما از زاویه دیگر شاید با رفع آنها درهای بازار به شدت بر روی محصولات خارجی گشوده شود.

وی در پایان گفت: بی اغراق در کمتر از برهه ای از زمان ما چنین شرایطی داشته ایم که شرایط داخلی و بین الملی، امکان نشان دادن بخش خصوصی در داخل کشور را فراهم کرده باشد.

شکوری: به سنتی بودن افتخار می کنیم

بهرام شکوری، استاد دانشگاه و فعال حوزه معدن در خصوص یکی از انتقادهای موجود که به ائتلاف بزرگ وارد می کنند یعنی سنتی بودن آن؛ در این باره گفت: ما به وجود بازاری ها در این جمع افتخار می کنیم. در دنیای امروز که بازاریابی حرفه ای مطرح است، در گذشته نیز برندینگ یا اعتبار در بازاری های قدیم وجود داشته است، آنها حاضر به ضرر بودند تا اعتبارشان به خطر نیفتد.

وی در همین ارتباط ادامه داد: بازاری قدیم به مشتری خود می گفت کالا را ببر  اگر خراب بود برگردان، اکنون در دنیا این تبدیل به گارانتی شده است. یا اگر توان مالی در پرداخت توسط مشتری وجود نداشت، یک بخش آن را می گرفت و یک بخش را قسطی می کرد که امروز در دنیا به لیزینگ تبدیل شده است. اگر این نگاه سنتی است، مارکتینگ دنیا هم سنتی است. به باور من اتاق می تواند از این پتانسیل، نیروی انسانی و موارد دیگر بهره گیرد و با استفاده از منابع موجود؛ حرفی در بازارهای منطقه برای گفتن داشته باشد.

این استاد دانشگاه در پایان سخنان خود گفت: باید اتاقی شکل بگیرد که خبرگان این صنعت در آن حضور داشته باشند و برای کشور و نسل آینده خدمت کنیم.

حسابی: رییس اتاق عضو هیئت دولت شود

ایرج حسابی فرزند مرحوم پروفسور حسابی به عنوان آخرین سخنران این همایش به ذکر جمله ای از پدر خود پرداخت و گفت: دکتر حسابی گفتند؛ «آدم اگر کسی را دوست داشته باشد ایراد او را هم می گیرد.»

وی در ادامه به ذکر یک تجربه پرداخت و ادامه داد: وقتی به اتاق بازرگانی مسکو رفتیم سه بخش را در اتاق بازرگانی این کشور به ما نشان دادند؛ یک بخش افرادی که مادام العمر حضور داشتند، بخش دیگر کسانی که صاحب دوره های تجربه بودند وبخش سوم مربوط به دانشجویانی بود که در رشته های مربوط تحصیل می کردند و آینده اقتصاد را به عهده می گرفتند. به نظر من این برای اتاق ما نیز خوب است.

حسابی  گفت: افرادی که به اتاق می روند باید تلاش کنند که رییس اتاق بازرگانی عضو هیئت دولت شود. هنگامی که دولت یک تصمیم اشتباه می گیرد پس از آن از ما برای حضور در کمیسیون ها جهت ارائه نظر دعوت می شود. آنها این کار را پیش از آن انجام نمی دهند. لازم است افراد با تجربه در کنار دولت باشند.

وی در پایان سخنان خود به ذکر چند خاطره پرداخت.


گالری تصاویر


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 73,500 ریال 700 0.95% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 66,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 68,500 ریال -500 0.72% نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 70,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 70,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 73,000 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 73,000 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
0075 6,000 ریال -54400 90.07% نمودار و آرشیو
020 59,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 54,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420h 58,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 73,700 ریال -100 0.14% نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam 73,500 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 73,800 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 68,700 ریال -500 0.72% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 71,800 ریال نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 90,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 75,300 ریال -300 0.4% نمودار و آرشیو
1551 72,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 71,800 ریال -200 0.28% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 71,500 ریال -1100 1.52% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 73,500 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
ZR230 73,500 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 76,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 46,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,800 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,300 ریال 600 1.3% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,800 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 99,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,800 ریال -200 0.2% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖