ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۹:۴۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1082 Telegram

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 9/ از برگزاری انتخابات اتاق تا انتخاب چهره سال پلیمر

inpia.ir: تلاطم روزهای انتخابات اتاق بازرگانی در سراسر کشور و به خصوص در تهران فرو نشست و اتاق ها نمایندگان خود را شناختند. در این میان پلیمری ها هم با تلاش موفق شدند تنی چند از نمایندگان خود را روانه این اتاق کنند. هفته گذشته صنعت پلاستیک رادر این نوشته مرور کنید.
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 9/ از برگزاری انتخابات اتاق تا انتخاب چهره سال پلیمر

inpia.ir: در این هفته مهمترین رخداد برای صنعت و اقتصاد روی داد که برگزاری انتخابات اتاق بود؛ صنعت پلیمر با روانه کردن چند نماینده به اتاق در سراسر کشور یکی از برندگان این انتخابات است.

این هفته فعالان اقتصادی و صنعتی مهمترین رویداد سال را با حضور خود آفریدند؛ نگاه دوربین ها و ناظران همه به دوشنبه این هفته خیره شده بود. رای دهندگان از ساعات اول پای صندوقی های رای صف کشیدند و در برابر نام معتمدان خود در برگه های رای علامت تایید زدند. حالا همه به انتظار هستند تا شاهد عملی شدن هر آن چه این کاندیداها در این روزها گفته بودند، باشند. صنعت پلیمر هم برنده این انتخابات شد و توانست در سراسر کشور چند نماینده را روانه اتاق کند. اما اخبار این هفته محدود به انتخابات نبود؛ ابقای شعری مقدم در سمت خود، نوسان قیمت نفت،... و این که تصمیم انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران برای معرفی چهره سال صنعت پلیمر. هشتمین بسته خبری هفته که توسط روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی دارد به رویدادهای هفته گذشته.

شنبه 16 اسفند/ شائبه رانت اطلاعاتی عرضه‌ها در گذشته

* هم‌اکنون واحدهای تولیدی اطمینان لازم به قیمت‌های پایه و همچنین استمرار عرضه مواد اولیه از سمت پتروشیمی‌ها را ندارند بنابراین نمی‌توانیم قراردادهای بلندمدت وضع کنیم.  مهندس صحاف امين این را در یک میزگرد که روزنامه دنياي اقتصاد آن را برگزار کرده بود، گفت.

 

* در نشست فوق جواد موسوی از کارگزاری اطمینان سهم نیز به ناکافی بودن عرضه‌ها در برخی از زمان‌ها انتقاد کرد.

* دکتر قصری نیز در این جلسه اظهار کرده برخی رفتارها مخصوصا در گذشته شائبه رانت ارتباطی یا رانت اطلاعاتی را در عرضه‌ها ایجاد کرده است.

 

* در همین روز دفتر توسعه صنايع تكميلي با انتشار یک مطلب روی وب سایت خود  از ائتلاف ۷ نفره پليمري برای انتخابات اتاق بازرگانی حمایت کرد.

* همچنین تا پیش از برگزاری انتخابات اتاق، جامعه صنعت کفش طی نامه ای ضمن دعوت از فعالان زنجیره ارزش چرم، کیف، کفش و محصولات چرمی و صنایع وابسته، خواستار حمایت آنان از کاندیداهای خانواده بزرگ چرم، کفش، صنایع پلاستیک و پلیمر، صنایع نساجی و پوشاک شد.

* در اقتصاد تمام کشورهای پیشرفته جهان باراصلی تولید رشد و شکوفایی اقتصاد بر دوش بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط است و قطعا اتاق هم بیش از آنکه به هلدینگ‌های چندین هزار نفری خصولتی، بانک‌ها و شرکت‌های پتروشیمی متعلق باشد، به بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی و تولیدی تعلق دارد. این بخشی از گفته های هرویک یاریجانیان به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد است.

* روزنامه دنیای اقتصاد در نشستی دلایل استقبال از فضای انتخابات را با حضور جمعی از کارشناسان و مهندس محسن صفایی مورد بررسی قرار داد. صفایی در این جلسه اظهار کرد که اصلاح ساختار و قوانین به گونه‌ای که اتاق بتواند در حاکمیت نقش موثر داشته باشد یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

* محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در واکنش به انتقادات وزیر صنعت به خاطر پرداخت نکردن یارانه تولید عنوان کرد که قرار نیست ما یارانه تولید را به وزیر صنعت بدهیم و بهتر است آقای  نعمت‌زاده که وزیر با تجربه‌ای است، مصاحبه‌های شائبه‌دار نکند.  محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته گذشته گفته بود بر اساس قانون 1200 میلیارد تومان یارانه باید به بخش صنعت و معدن پرداخت می شد اما هر کسی گرفته سلام ما را به او برسانید!

* مرضیه شاهدایی مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی، احداث واحدهای پتروشیمی با خوراک دوگانه را سیاست آینده این شرکت عنوان کرد.

* بانک جهانی گزارش داد که با سقوط بهای طلای سیاه قیمت مواد غذایی در کشورهای فقیر ارزان شده است.

 

یکشنبه 17 اسفند/ واردات مواد خام پتروشیمی را متوقف کنید

* یک استعفا و مخالفت با آن؛ با گذشت حدود دو سال از انتصاب شعری‌مقدم به عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، زنگنه وزیر نفت با استعفای شعری مقدم مخالفت کرده است و قرار شده تا شهریور ماه سال ۱۳۹۴ وی سکان مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور را در دست داشته باشد.

 

* گزارش ها در این روز حاکی از آن بود که شرکت‌های پتروشیمی اخیرا با ارسال نامه‌ای به محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توقف واردات مواد خام پتروشیمی و به ویژه پلیمری با ارز مبادله ای به داخل کشور شده اند. در این نامه پتروشیمی ها به وزیر صنعت تاکید شده که واردات مواد خام پلیمری با ارز مبادله ای به بازار و تولید شرکت‌های پتروشیمی داخلی ضربه می زند.

*  بهروز ریاحی از احداث قطب پتروشیمی کشور با ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی  با نام نگین مکران در سیستان و بلوچستان خبر داد.

* مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری از ترانزیت ۱۱ میلیون و ۲۸۱ هزار تن کالا از مرزهای کشور در ۱۱ ماهه سال، خبر داد. این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۲ درصد افزایش یافته است.

 

 

دوشنبه 18 اسفند/ روز انتخابات آمد ورود چند پلیمری به اتاق

* انتظار تمام شد! قرار بود تبلیغات هم در روز برگزاری و یک روز قبل از آن ممنوع باشد که نبود! انتخابات اتاق در این روز با مشارکت درصد بالایی در سراسر کشور انجام شد و نتایج هم ساعاتی پس از اتمام انتخابات اعلام شد.

* انتخابات در ساعات اولیه صبح با ازدحام رای دهندگان در محل برگزاری همراه شد. بیشتر کاندیداها هم تا ساعات پایانی انتخابات در محوطه حضور داشتند.

* ائتلاف برای فردا با کسب بیشتر کرسی های اتاق، شگفتی ناظران و کارشناسان را برانگیخت.

* مهدی پورقاضی فعال حوزه پلیمر با کسب آراء لازم و البته بالا، توانست برای دور چهارم راهی اتاق تهران شود. این خبر برای صنعت پلاستیک بسیار مسرت بخش بود. رقبا همگی به او تبریک گفتند.

* ورود دکتر سعید ترکمان به عنوان نفر اول به اتاق سمنان، روی خروجی اینپیا قرار گفت. سیل تبریک و آرزوی موفقیت از سوی فعالان حوزه پلاستیک نثار ایشان شد.

* در ادامه موفقیت ورود فعالان پلیمری برای ورود به اتاق،  کیانوش شریفی،‌ مديرعامل كيان بسپار در بخش صنعت به عنوان نفر سوم وارد اتاق بازرگانی البرز شد.

* فارس به نقل از رویترز گزارش داده که قیمت نفت به علت افزایش ذخایر نفتی در جهان به رقمی بی سابقه، کاهش یافت و بشکه‌ای 59.35 دلار معامله شد. 

* خوش شانس بودیم که نفت به 20 دلار نرسید! این را وزیر نفت کویت طی نشست نفت و گاز خاورمیانه در بحرین اعلام کرد. 

 

* مرضیه شاهدایی مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی در گفت‌وگو با فارس از احتمال تعطیلی برخی طرح‌های پتروشیمی در پی بحران آب و لغو مجوز یا انتقال پتروشیمی‌های خط اتیلن مرکز، خبر داده است. وی همچنین گفته طرح‌های خط لوله اتیلن مرکز در اولویت سوم شرکت ملی پتروشیمی قرار دارد چون هیچ کدام از طرح‌های آن فعال نیستند.

* بازارهای جهانی نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تثبیت می‌شود این را دبیرکل اوپک گفته است وی همچنین چشم‌انداز قیمت نفت را مثبت ارزیابی کرد.

 

سه شنبه 19 اسفند/ محصولات لاستیک و پلاستیک هشتم شد

* محصولات لاستیک و پلاستیک در رتبه هشتم صنایع اشتغال‌زا در ۱۰ماه منتهی به دی‌ماه امسال معرفی شد.

* در این روز رویترز عنوان کرد که نفت 57 دلاری شد.

 

چهارشنبه 20 اسفند/ ایران قطب متانول و پروپیلن منطقه خواهد شد

* رضا محتشمی پور رئيس دفترصنايع تکميلي پتروشیمی بر لزوم بهره گیری از مشاور خبره برای مطالعه توسعه بازار صنعت پلاستیک تاکید کرد.

* علیرضا دائمی معاون وزیر نیرو اعلام کرده با مصوبه دولت از اول اسفند قیمت هر کیلو وات ساعت برق به ۵۷ تومان افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت فروش برق به مشترکان حدود ۱۷ درصد افزایش یابد. 

* دنیای اقتصاد، در یک گزارش با عنوان عقب‌نشینی آرام در بازار پتروشیمی‌ها، اظهار کرده بازار محصولات پلیمری در روزهای اخیر وارد یک فاز کاهشی شده است. نزدیکی به تعطیلات و احتمال بروز برخی مشکلات در حمل و نقل، کاهش تنوع عرضه‌ها و همچنین افزایش شدید جذابیت خرید PVC و پلی‌اتیلن‌های سنگین و پیشرفته را می‌توان مهمترین رخدادهای موثر بر بازار دانست.

* پیوندی،معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفته ایران قطب تولید متانول و پروپیلن منطقه خواهد شد.

* در این روز سایت اینپیا با شناسایی تعدادی از فعالان پلیمری راه یافته به اتاق بازرگانی در سراسر کشور اسامی آنها را به این شرح اعلام کرد؛ مجید اثنی عشری از قزوین، منوچهر آزاد منش از قزوین، غلامحسین اله یاری از قم، مرتضی بیشه ای از اصفهان، مهدی پورقاضی از تهران، سعید ترکمان از سمنان، حیدر حیدریان از بجنورد، ابوالفضل خاکی از قم، احمد دلیری از ارومیه، عبدالله سخن سنج از کرمانشاه، کیانوش شریفی از البرز، حسین طوسی از البرز، احمد کیمیایی از تهران و محمد جواد مقدم از قم.

 

پنج شنبه 21 اسفند/ چهره برتر پلیمری سال

* انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران در این روز خبر داده که در نظر دارد طي نظرسنجي از فعالان صنعت پليمر و پلاستيك، در چند رشته، چهره سال 1393 صنعت پليمر را معرفي كند. آشنایی با نحوه شرکت در انتخاب چهره سال صنعت پلیمر در اینجا


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖