ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۲۰:۴۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1176 Telegram

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 11/ بازار در انتظار آثار بیانیه سوییس

inpia.ir: اولین بسته خبری «صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت» در سال 1394 در حالی منتشر می شود که همه مردم ایران و همچنین تولیدکنندگان، هر چند تعطیلات خود را سپری می کردند اما بخشی از توجه آن ها معطوف مذاکرات سوییس بود. بسته خبری پیش رو مروری دارد بر مهم ترین اخبار.
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 11/ بازار در انتظار آثار بیانیه سوییس

inpia.ir: هنوز امضایی پای لغو تحریم ها ننشسته است که فعالان اقتصادی دیگر کشورها برای حضور در بازار ایران در بخش های مختلف اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، در نخستین هفته کاری سال جدید، فعالان صنعت پلاستیک و پلیمر گردهم آمدند تا سال جدید را با همدلی و تهنیت بهار به یکدیگر آغاز کنند. اما این بهار برای آنها متفاوت تر از سال های اخیر بود چرا که بیانیه سوییس و جدی تر شدن لغو تحریم ها نوید دهنده آینده ای پر رونق در اقتصاد و تولید برای آنها بود. حجم بیشتر اخبار هفته گذشته درباره لغو تحریم ها و تاثیر آن بر اقتصاد و تولید بود. هنوز امضایی پای لغو تحریم ها ننشسته است که فعالان اقتصادی دیگر کشورها برای حضور در بازار ایران در بخش های مختلف اعلام آمادگی کرده اند. یازدهمین بسته خبری هفته که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی دارد به سر فصل خبرها.

 

شنبه 15 فروردین/ عبور حجم تجارت خارجی ایران در سال ۹۳ از مرز ۱۰۲میلیارد دلار

* به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه گفته به محض لغو تحریمها نخستین کاری که می کنیم این است که تولید نفت را به سطح پیش از اعمال تحریمها برسانیم.

* در این روز فارس گزارش داد که حدود 15 روز دیگر، انتظار 6 ساله برای صادرات گاز پارس جنوبی به عراق به پایان می رسد و گاز ایران به عراق می رسد، صادراتی که سالانه 4 میلیارد دلار عایدی برای کشور خواهد داشت.

* سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت در گفت‌وگو با فارس عنوان کرده که پس گرفتن بازار نفت ایران بیش از یک فصل زمان خواهد برد.

* به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات غیر نفتی ایران در سال 1393 در مجموع به 49 میلیارد و 744 میلیون دلار رسید که در مقایسه با سال 1392 به میزان 18 و 87 صدم درصد افزایش داشت.

 

یکشنبه 16 فروردین/ ضرر سال های گذشته بخش خصوصی جبران شود

* دفتر توسعه صنایع تکمیلی در این روز بعد از رفع مشکلات وب سایت این دفتر، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی را برای نیمه دوم فروردین ماه 1394 اعلام کرد.

* بر اساس تحلیلی از سید جواد موسوی در خصوص قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی برای نیمه دوم فروردین 94 جهت عرضه به بورس، علاوه بر نفت باید تاثیر عوامل متعدد دیگری را هم در پیش بینی نرخ های آینده در نظر داشت که در شرایط فعلی مهمترین عامل نرخ دلار در بازار ایران و با توجه به چشم انداز مثبت توافق است.

* بیژن زنگنه وزیر نفت از افزایش تولید پلی اتیلن در سال ۹۴ خبر داد و تامین خوراک پتروشیمی را یکی از کارهای مهم وزارت نفت در سال ٩٤عنوان کرد.

* روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی تاثیر توافق هسته‌ای ایران بر بازار محصولات پتروشیمی پرداخت و به نقل از پلاتس عنوان کرد که انتظار می‌رود ظرفیت تولید پتروشیمی ایران با افزایش قابل توجهی در طول 10 سال آینده همراه شود و پیش‌بینی می‌شود سرعت گسترش آن نیز پس از اجرای بیانیه هسته‌ای و تصمیمات مربوط به آن، همگام با برداشته شدن تحریم‌ها روندی صعودی داشته باشد.

* ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش واردات فرآورده‌های مواد اولیه صنایع نساجی از ترکیه خبر داد. وی در گفت و گو با ایلنا  میانگین قیمت واردات هر تن را۱۲۷۰دلار اعلام کرد.

* به دنبال انتشار بیانیه مشترک سیاسی ایران و گروه 1+5، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران طی پیامی، موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را به رئیس‌جمهور تبریک گفت.

* خسارت وارد شده به بخش خصوصی جبران شود. این پیشنهاد را بیژن پناهی‌زاده، عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران عنوان کرده است. منظور وی از خسارت ضررهایی است که صنعت کشور در سال های گذشته متحمل شده است. او این پیشنهاد را منوط به اجرای توافق هسته‌ای کرده است. پناهی زاده این مورد را در گفت و گو با ایسنا مطرح کرده است.

* به نقل از مهر علی یزدانی معاون وزیر صنعت از نهایی شدن ساختار جدید وزارت صنعت خبرداد و گفته طی سال گذشته شرح وظایف و ماموریتها در قالب لایحه ای تدوین و به دولت ارسال شد که در حال طی مراحل نهایی آن است. یزدانی همچنین گفته در سال ۹۴ سعی خواهد شد علاوه بر رضایتمندی همکاران ستادی و استانی برای ارباب رجوع این وزارتخانه و واحدهای تابعه نیز این رضایت را ایجاد کنیم.

* به گزارش ایسنا قیمت هر بشکه نفت سبک ایران با کاهش حدود 1.7 دلاری نسبت به ماه فوریه به 52 دلار و 92 سنت رسید.

 

دوشنبه 17 فروردین/ جهش دوم صنعت پتروشیمی؛ پس از لغو تحریم ها

* علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بر این باور است که کاهش اخیر تعرفه‌ واردات توسط وزارت صنعت خلاف منافع ملی است.

* سعید صبوری در گفت و گو با اینپیا در خصوص وضعیت بازار در صورت لغو تحریم ها گفته تصور نمی شود وضعیت به سمت بدی پیش رود بلکه مسیر رو به بهبود خواهد بود و به طور طبیعی تولید داخلی بهترخواهد شد. وی هچنین هشدار داد که نباید دلارهای آزاد شده به سمت واردت کالای ساخته شده برود.

* اسداله‌ عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با بیان اینکه چین از توافق هسته‌ای ایران با غرب نگران نیست به مهر گفته که روابط تجاری ایران و چین بلندمدت طراحی شده و غربی‌ها جای چین را در بازار ایران نمی‌گیرند.

* بنا به اظهار علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تهران آماده امضای قراردادهای جدید پتروشیمی با خارجی‌ها شده است. به گفته وی علاوه بر مشتریان سنتی چندین کشور خواستار امضای قراردادهای خرید پتروشیمی از ایران شده اند.

* عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت پیش بینی کرده که پس از حصول توافق (هسته ای)، بتوانیم با دستیابی به فرایندها و دانش های فنی پیشرفته که به دلیل وجود تحریم ها در دریافت آنها با محدودیت مواجه بودیم و همچنین با ورود سرمایه های خارجی به کشور، به تحولات مورد نظر در جهش دوم صنعت پتروشیمی، جامعه عمل بپوشانیم.

* تولید نفت‌خام روسیه در ماه مارس به رکورد تازه‌ای دست یافت و باعث افزایش صادرات این کشور و تشدید اشباع بازار جهانی نفت، کاهش قیمت‌ها و لطمه‌ خوردن اقتصاد این کشور شد. این را ایسنا به نقل از رویترز گزارش داد.

 

 سه شنبه 18 فروردین/ کشور پس از لغو تحریم بهشت واردات نشود

* محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال پیامی از مهدی پورقاضی به دلیل حضور و تلاش در شواری مشورتی امور بازرگانی قدردانی کرد.

* همچنین حسین حاجی پور مدیر کل دفتر وزارتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت به مناسبت فرا رسیدن سال نو و در پاسخ به پیام تبریک انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، سال جدید را متقابلا تبریک گفت.

* سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی یک نامه از تشکل های مربوطه در خصوص اصلاح ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولیدی داخل و وارداتی نظر خواهی کرد. برای اعلام نظر می توان به نشانی الکترونیک(www.cppo.ir) مراجعه شود.

* ایلنا به نقل از مسعود دانشمند از اعضاء اتاق بازرگانی ایران از احتمال ابطال آرای انتخابات اتاق بازرگانی تهران خبر داد. وی گفته بر سر نتیجه انتخابات اتاق بازرگانی تهران دعوا بالا گرفته و تعدادی از نمایندگان اتاق بازرگانی به نتیجه انتخابات معترض هستند و به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و دیوان عدالت نیز حق را به شاکیان خواهد داد.

* سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، توافق هسته‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان را بسیار مهم دانسته و گفته محصولاتی که قابلیت تجاری سازی و صادراتی پیدا می‌کنند اگر تنها بازار داخلی داشته باشند بازار محدودی خواهند داشت و این در حالی است که بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان از توسعه فعالیت‌های خود در سطح جهان استقبال می‌کنند.

* خبرگزاری فارس به نقل از پدرام سلطانی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران نوشته است باید مراقب بود کشور پس از لغو تحریم بهشت واردات نشود. او گفته به جای جذب سرمایه‌گذار خارجی بنگاه‌های تولیدی باید به دنبال مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی باشند.

* به گفته احد کرمانی عضو انجمن صنایع نساجی، نرخ بالای سود بانکی نفس صنعت را بریده است. به گزارش فارس وی با تأکید بر لزوم کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی متناسب با کاهش نرخ تورم، گفت: دولت وظیفه دارد از محل یارانه‌ها که طی یک دهه اخیر قرار بود به تولید اختصاص یابد، سود بانکی را بپردازد تا بخش صنعت تقویت شود.

* محمدرضا نادري معاون فنی گمرک ایران از اصلاح و ابلاغ ۱۱۰۰ ردیف تعرفه بازرگانی خبر داد. این را خبرگزاری مهر نقل کرد. اين اصلاحات از ابتداي سال ۱۳۹۴ با رعايت ساير مقررات قابل اجرا و اعمال است.

* به نقل از ایسنا وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه گفته که اردوغان در جریان سفر به ایران درباره‌ گرفتن تخفیف در مورد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه مذاکره خواهد کرد. بر اساس این گزارش همچنین  ترکیه به‌دنبال صادرات گاز ایران به اروپاست.

* دیدار نوروزی فعالان حوزه پلاستیک و پلیمر به همت انجمن همگن صنایع پلاستیک در تالار پذیرایی نوید برگزار شد. در این مراسم حاضران با قیام و کف زدن از موفیقت تیم مذاکره کنندگان هسته ای قدردانی کردند. گالری تصاویر

 

چهارشنبه 19 فروردین/ فرماندهی ارزی کشور باید دچار تغییر شود

* ایسنا در گزراشی عنوان کرده که دانشمندان دانشگاه ایالتی واشنگتن مدعی شده‌اند می‌توان از کاهو به عنوان ماده‌ای خام برای تولید پلاستیک طبیعی استفاده کرد. محققان نواحی موجود در کد ژنتیکی مرتبط با تولید پلاستیک را در کاهو توصیف کردند. دانشمندان بر این باورند ویژگی‌های دیگر از جمله کارآمدی در مصرف آب، امکان رشدکردن کاهوی خاردار با حداقل باران را می‌دهد.

* یحیی آل‌اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با مهر اظهار کرده که فرماندهی ارزی کشور باید دچار تغییر شود تا بتوان از ارزهای وارد شده به کشور بهترین استفاده را در اقتصاد داشت. وی همچنین گفته که با ورود سرمایه‌های جدید خارجی که به زودی وارد ایران می‌شوند، نظام بانکی کشور نیز باید مدیریت تازه و نوینی را در پی گیرد.

* ۱۲ طرح پتروشیمی در سال ۹۴ افتتاح و فاز دوم مجتمع پتروشیمی کاویان به عنوان بزرگترین واحد تولید کننده محصول اتیلن جهان به بهره برداری می رسد. این را عباس شعری مقدم در گفتگو با مهر عنوان کرد.

* با گذشت یک هفته از انتشار بیانیه مشترک هسته ای ایران و غرب، شرکت شل که با ۲.۳ میلیارد دلاری بدهی بدهکارترین مشتری نفتی ایران بوده، برای بازگشت به صنعت نفت اعلام آمادگی کرد. این را مهر اعلام کرد.

* خبرگزاری ایسنا به نقل از بلومبرگ عنوان می کند که تولید نفت ایران 700 هزار بشکه افزایش می‌یابد. همچنین باتوافق هسته‌ای نفت 15دلار ارزان می شود.

* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز بهای نفت در بازار‌های جهانی امروز (چهارشنبه) پس از انتشار گزارش تولید بی‌سابقه روزانه 10.3 میلیون بشکه‌ای عربستان در ماه مارس کاهش یافت.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖