پلی شاپ؛ مرجع خرید و فروش صنعت پلاستیک کشور با نـظارت و سیـاستگذاری انجـمن ملی پلاستیـک ایـران

ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۲۰:۴۱ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 11/ بازار در انتظار آثار بیانیه سوییس

inpia.ir: اولین بسته خبری «صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت» در سال 1394 در حالی منتشر می شود که همه مردم ایران و همچنین تولیدکنندگان، هر چند تعطیلات خود را سپری می کردند اما بخشی از توجه آن ها معطوف مذاکرات سوییس بود. بسته خبری پیش رو مروری دارد بر مهم ترین اخبار.
صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 11/ بازار در انتظار آثار بیانیه سوییس

inpia.ir: هنوز امضایی پای لغو تحریم ها ننشسته است که فعالان اقتصادی دیگر کشورها برای حضور در بازار ایران در بخش های مختلف اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، در نخستین هفته کاری سال جدید، فعالان صنعت پلاستیک و پلیمر گردهم آمدند تا سال جدید را با همدلی و تهنیت بهار به یکدیگر آغاز کنند. اما این بهار برای آنها متفاوت تر از سال های اخیر بود چرا که بیانیه سوییس و جدی تر شدن لغو تحریم ها نوید دهنده آینده ای پر رونق در اقتصاد و تولید برای آنها بود. حجم بیشتر اخبار هفته گذشته درباره لغو تحریم ها و تاثیر آن بر اقتصاد و تولید بود. هنوز امضایی پای لغو تحریم ها ننشسته است که فعالان اقتصادی دیگر کشورها برای حضور در بازار ایران در بخش های مختلف اعلام آمادگی کرده اند. یازدهمین بسته خبری هفته که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی دارد به سر فصل خبرها.

 

شنبه 15 فروردین/ عبور حجم تجارت خارجی ایران در سال ۹۳ از مرز ۱۰۲میلیارد دلار

* به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه گفته به محض لغو تحریمها نخستین کاری که می کنیم این است که تولید نفت را به سطح پیش از اعمال تحریمها برسانیم.

* در این روز فارس گزارش داد که حدود 15 روز دیگر، انتظار 6 ساله برای صادرات گاز پارس جنوبی به عراق به پایان می رسد و گاز ایران به عراق می رسد، صادراتی که سالانه 4 میلیارد دلار عایدی برای کشور خواهد داشت.

* سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت در گفت‌وگو با فارس عنوان کرده که پس گرفتن بازار نفت ایران بیش از یک فصل زمان خواهد برد.

* به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات غیر نفتی ایران در سال 1393 در مجموع به 49 میلیارد و 744 میلیون دلار رسید که در مقایسه با سال 1392 به میزان 18 و 87 صدم درصد افزایش داشت.

 

یکشنبه 16 فروردین/ ضرر سال های گذشته بخش خصوصی جبران شود

* دفتر توسعه صنایع تکمیلی در این روز بعد از رفع مشکلات وب سایت این دفتر، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی را برای نیمه دوم فروردین ماه 1394 اعلام کرد.

* بر اساس تحلیلی از سید جواد موسوی در خصوص قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی برای نیمه دوم فروردین 94 جهت عرضه به بورس، علاوه بر نفت باید تاثیر عوامل متعدد دیگری را هم در پیش بینی نرخ های آینده در نظر داشت که در شرایط فعلی مهمترین عامل نرخ دلار در بازار ایران و با توجه به چشم انداز مثبت توافق است.

* بیژن زنگنه وزیر نفت از افزایش تولید پلی اتیلن در سال ۹۴ خبر داد و تامین خوراک پتروشیمی را یکی از کارهای مهم وزارت نفت در سال ٩٤عنوان کرد.

* روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی تاثیر توافق هسته‌ای ایران بر بازار محصولات پتروشیمی پرداخت و به نقل از پلاتس عنوان کرد که انتظار می‌رود ظرفیت تولید پتروشیمی ایران با افزایش قابل توجهی در طول 10 سال آینده همراه شود و پیش‌بینی می‌شود سرعت گسترش آن نیز پس از اجرای بیانیه هسته‌ای و تصمیمات مربوط به آن، همگام با برداشته شدن تحریم‌ها روندی صعودی داشته باشد.

* ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش واردات فرآورده‌های مواد اولیه صنایع نساجی از ترکیه خبر داد. وی در گفت و گو با ایلنا  میانگین قیمت واردات هر تن را۱۲۷۰دلار اعلام کرد.

* به دنبال انتشار بیانیه مشترک سیاسی ایران و گروه 1+5، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران طی پیامی، موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را به رئیس‌جمهور تبریک گفت.

* خسارت وارد شده به بخش خصوصی جبران شود. این پیشنهاد را بیژن پناهی‌زاده، عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران عنوان کرده است. منظور وی از خسارت ضررهایی است که صنعت کشور در سال های گذشته متحمل شده است. او این پیشنهاد را منوط به اجرای توافق هسته‌ای کرده است. پناهی زاده این مورد را در گفت و گو با ایسنا مطرح کرده است.

* به نقل از مهر علی یزدانی معاون وزیر صنعت از نهایی شدن ساختار جدید وزارت صنعت خبرداد و گفته طی سال گذشته شرح وظایف و ماموریتها در قالب لایحه ای تدوین و به دولت ارسال شد که در حال طی مراحل نهایی آن است. یزدانی همچنین گفته در سال ۹۴ سعی خواهد شد علاوه بر رضایتمندی همکاران ستادی و استانی برای ارباب رجوع این وزارتخانه و واحدهای تابعه نیز این رضایت را ایجاد کنیم.

* به گزارش ایسنا قیمت هر بشکه نفت سبک ایران با کاهش حدود 1.7 دلاری نسبت به ماه فوریه به 52 دلار و 92 سنت رسید.

 

دوشنبه 17 فروردین/ جهش دوم صنعت پتروشیمی؛ پس از لغو تحریم ها

* علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بر این باور است که کاهش اخیر تعرفه‌ واردات توسط وزارت صنعت خلاف منافع ملی است.

* سعید صبوری در گفت و گو با اینپیا در خصوص وضعیت بازار در صورت لغو تحریم ها گفته تصور نمی شود وضعیت به سمت بدی پیش رود بلکه مسیر رو به بهبود خواهد بود و به طور طبیعی تولید داخلی بهترخواهد شد. وی هچنین هشدار داد که نباید دلارهای آزاد شده به سمت واردت کالای ساخته شده برود.

* اسداله‌ عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با بیان اینکه چین از توافق هسته‌ای ایران با غرب نگران نیست به مهر گفته که روابط تجاری ایران و چین بلندمدت طراحی شده و غربی‌ها جای چین را در بازار ایران نمی‌گیرند.

* بنا به اظهار علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تهران آماده امضای قراردادهای جدید پتروشیمی با خارجی‌ها شده است. به گفته وی علاوه بر مشتریان سنتی چندین کشور خواستار امضای قراردادهای خرید پتروشیمی از ایران شده اند.

* عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت پیش بینی کرده که پس از حصول توافق (هسته ای)، بتوانیم با دستیابی به فرایندها و دانش های فنی پیشرفته که به دلیل وجود تحریم ها در دریافت آنها با محدودیت مواجه بودیم و همچنین با ورود سرمایه های خارجی به کشور، به تحولات مورد نظر در جهش دوم صنعت پتروشیمی، جامعه عمل بپوشانیم.

* تولید نفت‌خام روسیه در ماه مارس به رکورد تازه‌ای دست یافت و باعث افزایش صادرات این کشور و تشدید اشباع بازار جهانی نفت، کاهش قیمت‌ها و لطمه‌ خوردن اقتصاد این کشور شد. این را ایسنا به نقل از رویترز گزارش داد.

 

 سه شنبه 18 فروردین/ کشور پس از لغو تحریم بهشت واردات نشود

* محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال پیامی از مهدی پورقاضی به دلیل حضور و تلاش در شواری مشورتی امور بازرگانی قدردانی کرد.

* همچنین حسین حاجی پور مدیر کل دفتر وزارتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت به مناسبت فرا رسیدن سال نو و در پاسخ به پیام تبریک انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، سال جدید را متقابلا تبریک گفت.

* سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی یک نامه از تشکل های مربوطه در خصوص اصلاح ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولیدی داخل و وارداتی نظر خواهی کرد. برای اعلام نظر می توان به نشانی الکترونیک(www.cppo.ir) مراجعه شود.

* ایلنا به نقل از مسعود دانشمند از اعضاء اتاق بازرگانی ایران از احتمال ابطال آرای انتخابات اتاق بازرگانی تهران خبر داد. وی گفته بر سر نتیجه انتخابات اتاق بازرگانی تهران دعوا بالا گرفته و تعدادی از نمایندگان اتاق بازرگانی به نتیجه انتخابات معترض هستند و به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و دیوان عدالت نیز حق را به شاکیان خواهد داد.

* سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، توافق هسته‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان را بسیار مهم دانسته و گفته محصولاتی که قابلیت تجاری سازی و صادراتی پیدا می‌کنند اگر تنها بازار داخلی داشته باشند بازار محدودی خواهند داشت و این در حالی است که بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان از توسعه فعالیت‌های خود در سطح جهان استقبال می‌کنند.

* خبرگزاری فارس به نقل از پدرام سلطانی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران نوشته است باید مراقب بود کشور پس از لغو تحریم بهشت واردات نشود. او گفته به جای جذب سرمایه‌گذار خارجی بنگاه‌های تولیدی باید به دنبال مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی باشند.

* به گفته احد کرمانی عضو انجمن صنایع نساجی، نرخ بالای سود بانکی نفس صنعت را بریده است. به گزارش فارس وی با تأکید بر لزوم کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی متناسب با کاهش نرخ تورم، گفت: دولت وظیفه دارد از محل یارانه‌ها که طی یک دهه اخیر قرار بود به تولید اختصاص یابد، سود بانکی را بپردازد تا بخش صنعت تقویت شود.

* محمدرضا نادري معاون فنی گمرک ایران از اصلاح و ابلاغ ۱۱۰۰ ردیف تعرفه بازرگانی خبر داد. این را خبرگزاری مهر نقل کرد. اين اصلاحات از ابتداي سال ۱۳۹۴ با رعايت ساير مقررات قابل اجرا و اعمال است.

* به نقل از ایسنا وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه گفته که اردوغان در جریان سفر به ایران درباره‌ گرفتن تخفیف در مورد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه مذاکره خواهد کرد. بر اساس این گزارش همچنین  ترکیه به‌دنبال صادرات گاز ایران به اروپاست.

* دیدار نوروزی فعالان حوزه پلاستیک و پلیمر به همت انجمن همگن صنایع پلاستیک در تالار پذیرایی نوید برگزار شد. در این مراسم حاضران با قیام و کف زدن از موفیقت تیم مذاکره کنندگان هسته ای قدردانی کردند. گالری تصاویر

 

چهارشنبه 19 فروردین/ فرماندهی ارزی کشور باید دچار تغییر شود

* ایسنا در گزراشی عنوان کرده که دانشمندان دانشگاه ایالتی واشنگتن مدعی شده‌اند می‌توان از کاهو به عنوان ماده‌ای خام برای تولید پلاستیک طبیعی استفاده کرد. محققان نواحی موجود در کد ژنتیکی مرتبط با تولید پلاستیک را در کاهو توصیف کردند. دانشمندان بر این باورند ویژگی‌های دیگر از جمله کارآمدی در مصرف آب، امکان رشدکردن کاهوی خاردار با حداقل باران را می‌دهد.

* یحیی آل‌اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با مهر اظهار کرده که فرماندهی ارزی کشور باید دچار تغییر شود تا بتوان از ارزهای وارد شده به کشور بهترین استفاده را در اقتصاد داشت. وی همچنین گفته که با ورود سرمایه‌های جدید خارجی که به زودی وارد ایران می‌شوند، نظام بانکی کشور نیز باید مدیریت تازه و نوینی را در پی گیرد.

* ۱۲ طرح پتروشیمی در سال ۹۴ افتتاح و فاز دوم مجتمع پتروشیمی کاویان به عنوان بزرگترین واحد تولید کننده محصول اتیلن جهان به بهره برداری می رسد. این را عباس شعری مقدم در گفتگو با مهر عنوان کرد.

* با گذشت یک هفته از انتشار بیانیه مشترک هسته ای ایران و غرب، شرکت شل که با ۲.۳ میلیارد دلاری بدهی بدهکارترین مشتری نفتی ایران بوده، برای بازگشت به صنعت نفت اعلام آمادگی کرد. این را مهر اعلام کرد.

* خبرگزاری ایسنا به نقل از بلومبرگ عنوان می کند که تولید نفت ایران 700 هزار بشکه افزایش می‌یابد. همچنین باتوافق هسته‌ای نفت 15دلار ارزان می شود.

* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز بهای نفت در بازار‌های جهانی امروز (چهارشنبه) پس از انتشار گزارش تولید بی‌سابقه روزانه 10.3 میلیون بشکه‌ای عربستان در ماه مارس کاهش یافت.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۶ آبان ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 41,900 ریال 200 0.48% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 45,200 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 48,500 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 46,000 ریال -800 1.71% نمودار و آرشیو
5110 44,500 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 42,500 ریال 150 0.35% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 41,700 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
0075 47,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 46,000 ریال 300 0.65% نمودار و آرشیو
Lf190 44,700 ریال -400 0.89% نمودار و آرشیو
2420h 45,100 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
2420d 46,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 44,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 49,000 ریال نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 44,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 46,100 ریال 1100 2.39% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 45,600 ریال 1200 2.63% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz 44,000 ریال 1000 2.27% نمودار و آرشیو
EX3 Jam 44,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 45,300 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 44,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G 43,800 ریال نمودار و آرشیو
Z30s 44,100 ریال -1200 2.65% نمودار و آرشیو
C30s 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s 45,500 ریال نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 51,300 ریال 300 0.58% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,000 ریال -600 0.99% نمودار و آرشیو
1540 50,900 ریال 200 0.39% نمودار و آرشیو
781 41,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 41,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
821 41,500 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
825 40,800 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
5030 80,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 43,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,200 ریال -700 1.53% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
510L Jam 44,800 ریال -200 0.44% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 45,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10417 66,500 ریال 200 0.3% نمودار و آرشیو
10415 65,800 ریال 200 0.3% نمودار و آرشیو
R40maron 53,800 ریال 1800 3.35% نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 2500 4.72% نمودار و آرشیو
548R 46,500 ریال 700 1.51% نمودار و آرشیو
RP340 45,200 ریال 400 0.88% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 49,200 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
440L 46,200 ریال 400 0.87% نمودار و آرشیو
MR230 46,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 46,300 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 60,500 ریال 1000 1.65% نمودار و آرشیو
332C 46,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 45,700 ریال 700 1.53% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 34,500 ریال 700 2.03% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 34,100 ریال 300 0.88% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 35,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 44,500 ریال 700 1.57% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 55,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 55,300 ریال 2300 4.16% نمودار و آرشیو
EPS 400 51,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Arak 45,200 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 59,300 ریال 300 0.51% نمودار و آرشیو
Lale 1922 45,000 ریال 1700 3.78% نمودار و آرشیو
MR1600 57,700 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
J740 61,200 ریال 200 0.33% نمودار و آرشیو
R200 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam 4,090 ریال -42910 91.3% نمودار و آرشیو
52518 43,100 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
Hi500 40,900 ریال -200 0.49% نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو