ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۲۲:۵۶ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1530 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت ۱۲

گشایش ۷ میلیارد دلاری برای واحدهای تولیدی و صنعتی

inpia.ir: این هفته برخی از آمارها در خصوص صادرات و واردات سال گذشته بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت که به طور کلی حاکی از رشد اقتصاد ایران در سال 1393 بودند. دوازدهمین گزارش هفتگی صنعت پلاستیک در هفته گذشته پیش روی شماست.
گشایش ۷ میلیارد دلاری برای واحدهای تولیدی و صنعتی

با وجود این که هنوز رفع تحریم ها و یا هر نوع توافقی به نتیجه نهایی نرسیده است اما بازار بحث و مناظره در خصوص آثار آن بر بازار داغ و پر رونق است.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران، این هفته برخی از آمارها در خصوص صادرات و واردات سال گذشته بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت که به طور کلی حاکی از رشد اقتصاد ایران در سال 1393 بودند و چشم انداز مثبتی را نیز با توجه به تحولات پیش روی در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاسی متصور هستند. شاید یکی از نهادها که بتواند نقش مهمی در جهت گیری بازار داشته باشد اتاق بازرگانی خواهد بود که هنوز دور جدید آن آغاز به کار نکرده است. دوازدهمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی کوتاه دارد به اخبار هفته گذشته.

 

شنبه 22 فروردین/ دولت در خصوص یارنه تولید گزارش دهد

سید جواد موسوی در تحلیلی در خصوص قیمت محصولات پلیمری در بازارهای جهانی می گوید؛ با توجه به توافق لوزان و اثرات روانی ناشی از آن در بازار اتفاق خاصی نیفتاده که بر بازار ارز و سایر بازارهای ما تاثیر شدیدی بگذارد و فقط بازارها را نسبت به آینده امیدوار تر کرد.

*ایسنا در خبری به نقل از معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، نرخ مالیات بر ارزش افزوده را براي سال جاري، 9 درصد اعلام كرد.

دولت باید برای روشن شدن درباره یارانه تولید گزارش شفاف بدهد. این را رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس به دنبالاختلاف‌نظر نوبخت و نعمت‌زاده در این خصوص بیان کرده است.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در گفت و گو با ایسنا از از آغاز ثبت نام برای رتبه بندی 100 شرکت برتر (IMI 100) در سال 1394 خبر داد و گفته آخرین مهلت ثبت‌نام تا پایان تیر ماه است.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، تالار محصولات پتروشیمی و نفتی بورس کالای ایران طی هفته گذشته با افزایش تنوع، حجم عرضه‌ها و افزایش جذابیت نسبت به هفته قبل رو‌به‌رو شد.

نعمت زاده در بازدید از کارخانه لاستیک دنا از کمبود ۱۵۰ هزار تن لاستیک در کشور خبر داد.

 

یکشنبه 23 فروردین/ گشایش ۷ میلیارد دلار برای واحدهای تولیدی و صنعتی

* سید جواد میرحیدری بر این باور است که در در صورت آزاد سازی پول های بلوکه شده چیزی به صنعت نخواهد رسید و حتی اگر این پول ها هم به گردش بیفتد دست بازرگان خواهد افتاد که جنس وارد کنند.

اگر تحریم ها لغو شوند... سبب رفع محدودیت بازارهای قابل دسترسی ایران از بازارهای تهاتری چین، هند، روسیه و ... به کلیه بازارهای جهانی و اروپایی خواهد گردید که در کوتاه مدت، به طور حتم و در بلند مدت به احتمال بسیار زیاد سبب کاهش قیمت همراه با کیفیت بهتر کالاهای وارداتی خواهد شد. این را متوسلیان به اینپیا گفت.

خبر دیگر این که دولت، گمرگ جمهوری اسلامی ایران را موظف کرد تا همچنان کالاهایی که طبق قوانین و مقررات مربوط و با شرایط مصوب از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق ورودی و سود بازرگانی معاف هستند را ترخیص کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران طي نامه اي درخواست کرد تا اطلاعات واحدهای تحت پوشش این انجمن در زمینه برند سازی، ارتقاء کیفیت، افزایش تولید و نوع محصولات را به آن دفتر اعلام کند.

علیرضا صدری مدیر عامل پتروشیمی تبریز در گفت و گو با فارس از صادرات ۷۲ هزار تن انواع پلیمر به بازارهای مصرف کشورهای مختلف جهان طی سال گذشته خبر داد.

خواهد یافت. حسین ابویی مهریزی معاون نعمت زاده به مهر خبر داد.

اسپوتیک نیوز در گزارشی که فارس آن را نقل کرده اظهار کرده که ایران بهای گاز صادراتی به ترکیه را کاهش نمی‌دهد.

 

دوشنبه 24 فروردین/ دولت به دنبال تعیین قیمت نهایی خوراک است

بالاخره دولت نمایندگان خود را در اتاق بازرگانی معرفی کرد. در بین این اسامی، نام های  میرمحمد صادقی، بهرامن و نجفی منش به عنوان نماینده دولت در اتاق به چشم می خورد.

سرانجام پس از انتشار اخباری مبنی بر احتمال ابطال انتخابات اتاق، مجتبی خسروتاج رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی، آب پاکی را روی دست مروجان این خبر ریخت و از اعتبار انتخابات اتاق تهران خبر داد.

*  روزنامه فرصت امروز از مصمم بودن دولت در تعیین قیمت خوراک پتروشیمی‌ خبر داده است. بر اساس این گزارش با توجه به بیانیه لوزان و امید برای لغو تحریم‌ها و حضور سرمایه‌گذاران خارجی، دولت به دنبال تعیین قیمت نهایی خوراک است.

میثم باقری، مدرس دانشگاه علامه‌طباطبایی به دنیای اقتصاد گفته فصل خرید محصولات پتروشیمی از بورس کالا فرارسیده است. به باور او  با توجه به روبه رشد بودن قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی و همچنین قیمت مناسب این محصولات در بورس کالای ایران به نظر می‌رسد که بهترین زمان برای خرید تولیدکننده‌ها از بورس کالاست.

*  خبرگزاری مهر به نقل از ولی‌اله افخمی‌راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱۹ درصدی صادرات و بهبود ۶۵ درصدی تراز تجاری در سال 93 خبر داد.

محسن صالحی‌نیا در گفتگو با مهر عنوان کرده علیرغم اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت متنوع‌سازی شیوه‌های تامین مالی را در دستور کار خود قرار داده است، تلاش دارد تا واحدهایی را در اولویت حمایت خود قرار دهد که می‌توانند بمانند و رقابت کنند. بنا به اظهارات او تنوع بخشی به ارایه تسهیلات، تکمیل زنجیره ارزش و تشکیل کارگروه ویژه با حضور استانداران از جمله اقدامات حمایتی است.

به گزارش فارس، ظریف وزیر امور خارجه ایران در قزاقتسان به همتای خود گفته که ایران می‌تواند تأمین‌کننده عمده گاز اروپا باشد.

 

سه شنبه 25 فروردین/ صنايع كوچک صاحب برنامه راهبردی می‌شود

ایسنا در گزارشی عنوان کرده که دریافتی کارگران در سال ۹۴ بیش از یک میلیون تومان شده است. شورای عالی کار در آخرین مصوبه خود حداقل حقوق و دستمزد کارگران مشمول قانون کار را 17 درصد افزایش داد.

بر اساس مصوبه جلسه مشترک خانه صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه صنف مشمع و پلاستیک استان تهران، انجمن همگن پلاستیک، انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران و معاونت امور صنایع این سازمان، دیگر اتحادیه پلاستیک مجاز به ورود و یا دادن اخطار به واحدهای دارنده پروانه صنعتی نیست.

*  ورود تشکل‌های غیر تولیدی و بازرگانی به هیئت نمایندگان اتاق ایران ممنوع شد. این را مجتبی خسروتاج رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی کشور گفت.

 * فروش نقدی به سلف تبدیل شود. اگر این کار صورت گیرد به گفته رضا محتشمی پور بازار محصولات پتروشیمی از امنیت بیشتری برخوردار می شود.

به باور احمد پورفلاح، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران، برداشته شدن تحریم‌ها فقط ۳۰ درصد مشکل تولید را حل می‌کند. وی گفته است مشکل تولید فقط با برداشته شدن تولید حل نمی شود بلکه دولت باید زیرساخت ها را اصلاح کند و قوانینی که با هزار زحمت مصوب شده را در عمل اجرا کند.

خبرگزاری فارس به نقل از شهردار کاشان از راه‌اندازی دستگاه تبدیل ضایعات به سوخت در این شهر خبر داده است.

 * به گفته فرشاد مقیمی معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان صنایع کوچک، صنايع كوچک صاحب برنامه راهبردی می‌شود. وی به مهر گفته۶۹ درصد واحدهای حوزه صنایع کوچک که تعطیل شده است، کمبود نقدینگی دارد و مشکل ۱۴ درصد این صنایع، فقدان بازار و ۸ درصد هم مشکل تأمین مواد اولیه است.

 

*  به احتمال قوی تکلیف لایحه رفع موانع تولید در هفته جاری مشخص خواهد شد.  این را حسین ابویی مهریزی به خبرنگار ایسنا گفت.

 

چهارشنبه 26 فروردین/ بورس به صورت دستوری فایده ندارد...

احمدرضا توكلي عضو هيأت مديره و دبير انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن  از صادرات ۵۰ میلیون دلاری اعضای این انجمن در سال 93 و پیش بینی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صادرات برای سال ۹۴ خبر داد.

با توجه به فضای به وجود آمده از توافق لوزان، باید هر چه سریع تر خود را به روز و کارآمد سازد. این را کیا کیانی به سایت اتاق نیوز گفت.

دبیر انجمن کارفرمایان پتروشیمی به نیپنا گفته که بورس به صورت دستوری فایده ندارد بلکه می توان با ایجاد جذابیت و مشوق‌هایی چون مشوق مالیاتی تولیدکنندگان را به فروش کالا در بورس ترغیب کرد.

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی از سردرگمی در بازار پلیمرها به دلیل افزایش شکننده قیمت‌ها خبر داده است. در بخشی از این گزارش آمده است: افزایش قیمت‌های جهانی اغلب پلیمرها و رشد بهای نفت، کاهش آرام قیمت دلار و همچنین افزایش نسبی قیمت‌ها در بازار داخلی مواردی است که چشم‌انداز مبهمی را پیش روی بازار پلیمرها تصویر کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از رشد 18 درصدی تفکیک زباله از مبدأ در سمنان خبر داد. حمیدرضا پیوندی ازسمنان به عنوان تمیزترین شهر نوروزی نام برد.

 * اتاق نیوز در گزارشی از تعیین معیار هیأت رئیسه جدید اتاق بازرگانی تهران در جلسه گروه ائتلاف فردا که صاحب 35 کرسی در اتاق است خبر داده است. بر اساس این گزارش هر تصمیمی در جلسات درون گروه ائتلاف فردا در عمل باعث اجرایی شدن آن تصمیم در هیأت رئیسه اتاق تهران می شود چون بیشترین کرسی های اتاق را در اختیار دارند.

قیمت محصولات در بورس کالا به عنوان مبنا دیده شود. این را محمدهادی رهبری مشاور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد.

*زنگته در یک نشست خبری از موفقیت مخالفان کاهش تولید اوپک سخن گفته است. وی همچنین هشدار داده که رانت گاز پتروشیمی‌ها در صادرات برق تکرار نشود. زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرده است که ترکیه دو برابر کردن واردات گاز از ایران را نپذیرفت.

خبرگزاری فارس به نقل از رویترز عنوان کرده که آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که میزان واردات نفت خام این کشور از ایران در ماه مارس امسال 2 برابر شده است.

معاون وزیر صنعت از همکاری 13 میلیارد دلاری صنایع کوچک ایران و ترکیه خبر داد. ایسنا در این بار نوشته که سید محمدعلی سید ابریشمی در جمع خبرنگاران گفته طی سفر اردوغان - رییس‌جمهور ترکیه - به ایران در زمینه صادرات و واردات مواد اولیه بین صنایع کوچک ایران و ترکیه توافق شده است.

در سه ماه آخر سال گذشته ایران 875 میلیون دلار کالا از ترکیه وارد کرده که شامل طلا، جواهرات، پوشاک، محصولات چرمی، میوه، سبزیجات و فندق می‌شود.  این را ایسنا به نقل از رییس شورای بازرگانان ایران و ترکیه عنوان کرده است.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖