ارسال پاسخ

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۷:۳۰ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 2434 Telegram

تحلیل بازار

گزارش بازار محصولات پتروشیمی در بورس؛ هفته دوم اردیبهشت 94

افزایش رونق بازار مواد پلیمری در بورس در آتش بازی واسطه ها، ورود تولیدکنندگان برای خرید گسترده، انتظار افزایش مجدد نرخ پایه، و افزایش قیمت های جهانی، ثبات نرخ دلار در محدوده 3320 تومان، شاخص های مهم بازار محصولات پلیمری در دومین هفته اردیبهشت ماه 1394 هستند.
گزارش بازار محصولات پتروشیمی در بورس؛ هفته دوم اردیبهشت 94

با توجه به رشد قیمت پایه محصولات پتروشیمی تحت تاثیر افزایش قیمت های جهانی و نرخ ارز در اردیبهشت ماه 1394 در هفته اول اردیبهشت از این محصولات در بورس کالای ایران استقبال خوبی صورت گرفت و حجم کالاهایی که وارد مازاد عرضه می شدند به شدت کاهش یافته و فقط به چند گرید خاص که قیمت شان تا حدی بالا بود محدود شد. بعد از گذشت آن هفته پر رونق این فرض وجود داشت که بخش زیادی از رونق به این دلیل باشد که فعالان بازار با ایجاد تقاضاهای کاذب و عدم فروش بار در بازار به بازار جو داده اند تا قیمت معاملات در بورس بالا رود تا بتوانند بارهای موجود خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند.

عامل دیگری که وجود داشت زمزمه خروج محصولات از بورس کالای ایران بود که شاید بر این شکل بازار بی تاثیر نبوده باشد. بعد از گذشت یک هفته باز شاهد ادامه یافتن رونق بازار بودیم، ولی این بار شاید به دلایلی فراتر از دلایل ذکر شده برای هفته اول در هفته دوم اردیبهشت نه تنها از رونق بازار کاسته نشد بلکه به رونق آن نیز اضافه شد و در اکثر بارها شاهد رقابت قیمتی بودیم در این جا این مورد مطرح می شود که آیا این بار نیز می توان این رقابت ها را آتش بازی فعالان بازار نامید؟ طبیعتا نه، زیرا شاید بتوان گفت بخشی از این رونق به آن مساله برگردد ولی خود تولیدکنندگان هم به بازار ورود کرده اند و این یک عامل مثبت برای بازار است.

از طرف دیگر عامل اصلی در این رونق می تواند این باشد که اکثر فعالان بازار انتظار افزایش مجدد نرخ پایه محصولات در نیمه دوم اردیبهشت را دارند که البته می تواند انتظار درستی باشد، زیرا از طرفی قیمت ها در بازارهای جهانی به روند رو به رشد خود ادامه داده و از طرف دیگر نرخ دلار در محدوده بالای 3320 حفظ شده است و بدن شک در اکثر قیمت ها افزایش را تجربه خواهیم کرد و همین امر فعالان بازار را ترغیب می کند که مجددا به بازار وارد شوند، ولی نکته ی مثبتی که در معاملات فعالان بازار مشاهده می شود این است که رقابت قیمتی معقول می کنند به این معنی که قیمتی که در تالار معاملات افزایش می دهند زیاد نیست و اگر موفق شوند کالا را بخرند که برنده شده اند و با قیمت مناسب خرید کرده اند و اگر هم نتوانند با قیمت مورد نظر خرید کنند چیزی را از دست نداده اند و از افزایش زیاد قیمت توسط تولیدکننده ها هم استقبال می کنند.

یعنی در هر دو صورت به هدف خود می رسند در نتیجه از تولیدکنندگان این انتظار می رود که در نحوه رقابت خود دقت بیشتری را به عمل آورند، از سوی دیگر می توان به تولیدکنندگان حق داد که قیمت بالاتری را در رقابت بزنند زیرا یک تولیدکننده باید با خرید مواد به تعهدات خود عمل کند ولی یک فعال بازار تعهدی را ندارد و به همین خاطر می تواند که ریسک کند و قیمت پایین تری را رقابت کند.

یک مورد مهم دیگر این است که این افرادی که در بازار فعال هستند و با رقابت تناژهای زیادی را خریداری می کنند به این موضوع فکر کرده اند که آیا بازار صنعت ایران از کشش کافی برای این قیمت ها برخوردار است؟ در برهه هایی از زمان ممکن است قیمت ها بالا باشد ولی به دلیل مسائلی نظیر کمبود نقدینگی و یا رکود حاکم بر بازار فروش محصولات نهایی معامله ای صورت نگیرد و کلیه قیمت ها در حد پیشنهاد باقی بماند لذا باید این مسائل در نظر گرفته شود به نظر بنده بازار مصرف مواد پلیمری تا حدی در مقابل افزایش قیمت دارای کشش می باشد و به زودی تحت تاثیر عدم کشش بازار شاهد افت هر چند کم در قیمت های پیشنهادی در بازار آزاد خواهیم بود و این مسائل نظیر عدم فروش بار توسط بازاری ها به هر قیمتی فقط کوتاه مدت خواهد بود.

 در ادامه گزارش تمام گروه های کالایی به تفکیک ارائه شده و نکات هر کالا ذکر خواهد شد.

پر رونق ترین گروه بازار
: پلی اتیلن سنگین اکستروژن، ولی باید موفق ترین گروه بازار را PET گرید بطری نامید که با توجه به فصل اوج مصرفش و همچنین افزایش قیمت آن در بازارهای آسیایی مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته است و حجم معامله آن در بازار روز سه شنبه 8600 تن بود.

کم رونق ترین گروه بازار : پی وی سی


پلی اتیلن سنگین اکستروژن
: در روز دوشنبه پتروشیمی شازند 1500 تن محصول به بازار عرضه کرد که با تقاضای 41500 تنی مواجه شده و با قیمت سقف معامله شد، تقاضای این محصول 28 برابر حجم عرضه می باشد. در روز سه شنبه پتروشیمی امیر کبیر 380 تن باقی مانده از موجودی انبار خود را عرضه کرد که با تقاضای نجومی 36920 تنی مواجه شد یعنی تقاضا 97 برابر حجم عرضه بود و این محصول با سقف قیمت معامله گردید.

پلی اتیلن سبک فیلم: اولین محصول از این گروه 0190 آریا ساسول بود که در روز دوشنبه و با حجم 660 تن عرضه شد و با تقاضای 6180 تنی مواجه شد و با سقف قیمت معامله شد. در روز سه شنبه پتروشیمی بندر امام به تمامی شایعات پایان داد و 1000 تن 0200 را روانه بازار کرد که با تقاضای 6600 تنی مواجه شده و با سقف قیمت یعنی 44823 ریال معامله شد. پتروشیمی امیر کبیر نیز بعد از مدت ها محصول 2420H خود را با حجم 5016 تن روانه بازار کرد و مورد استقبال بازار هم قرار گرفت، این محصول بهترین جایگزین برای محصول 0190 آریا ساسول می باشد، تقاضا برای این محصول 11814 تن بود و خریداران به طور میانگین 5 درصد رقابت کردند تا قیمت میانگین این محصول 42823 ریال باشد.

پتروشیمی لاله نیز مثل هفته های قبل عرضه های خود را انجام داد با این تفاوت که در هفته جاری یک محصول اضافه تر از قبل و به نام 2004 عرضه کرده بود که مورد استقبال بازار هم قرار گرفت.  در حال حاضر که 0075 عرضه نمی شود خریداران به سمت جایگزین آن یعنی 2100 لاله تمایل پیدا کرده اند و با سقف قیمت معامله می شود. در مجموع برای این گروه 8244 تن عرضه بود که با تقاضایی معادل 27023 تن مواجه شد. جایگزین دیگر 0075 محصول 2420D امیرکبیر است که انتظار می رود در هفته های آتی به بازار وارد شود.

لازم به ذکر است در مورد بعضی از کالاهای این گروه شاید خرید با قیمت سقف مناسب نباشد چون که از این نوع معامله تنها کسانی که سود می کنند بازاری ها هستند. درست که قیمت ها در آینده صعودی خواهند بود ولی آیا افزایش نرخ پایه آن ها بیش از ده درصد است؟ پس توصیه می شود در دادن قیمت با دقت بیشتری عمل شود.

PET گرید بطری: این گروه با توجه به این که به فصل اوج مصرف خود می رسد و همچنین افزایش نرخش در بازارهای جهانی و به دنبال آن انتظار افزایش نرخ در بازار داخلی مورد توجه بازار قرار گرفت به نوعی که به طور کلی برای 9600 تن عرضه آن 13051 تن تقاضا ثبت شد و حجم معاملات آن برابر با 8600 تن بود. بعضی از گرید های آن مثل 781 و 821 با رقابت قیمتی معامله شدند. با توجه به این که به فصل گرم سال نزدیک می شویم از قبل هم انتظار همچین روزی وجود داشت و به نظر می رسد در هفته ی آتی هم ادامه داشته باشد.

پلی پروپیلن نساجی: این محصول نیز یکی از محصولاتی است که به شدت برای بازار جذاب است، پ پ های با MFR بین 3.5 تا 6 در بازار از جذابیت بیشتری برخوردار می باشند، دلیل این امر هم مشخص است پتروشیمی شازند و جم در هفته ی گذشته و جاری محصول 550J خود را که مورد استفاده صنعت جامبو و گونی می باشند را عرضه نکرده اند و پتروشمی رجال هم مقدار تناژ بسیار کمی را عرضه کرده است و در نتیجه قیمت این مواد در بازار آزاد به شدت بالا رفته است و در هفته جاری 1102xk رجال با سقف قیمت معامله شد. پ پ های با MFR 6 هم که به طور قابل توجهی حجم عرضه های شان کاهش یافته است و 060 پلی نار با 609 تن عرضه با 2646 تن تقاضا مواجه شده و با قیمت سقف معامله شد، دیگر گرید مشابه که 510L جم باشد با وجود اینکه به صورت سلف عرضه شده بود مورد توجه زیاد قرار گرفت و برای 880 تن عرضه آن 4180 تن تقاضا ثبت شد و با قیمت سقف (4200 تومان) معامله شد.

گرید های مورد مصرف در صنعت فرش نیز با رقابت مواجه شدند، برای 700 تن عرضه گرید 552R شازند 2720 تن تقاضا به ثبت رسید و به طور میانگین 5 درصد رقابت صورت گرفت این وضعیت برای سایر گریدهای مشابه نیز اتفاق افتاد. به طور کلی برای 4707 تن عرضه این گروه چیزی حدود 17367 تن تقاضا ثبت شد. دلایل این موضوع انتظار افزایش مجدد نرخ پایه این گروه با توجه به افزایش قیمت آن در بازارهای آسیایی می باشد، از طرف دیگر دلیل اصلی دیگر کاهش عمده حجم عرضه های این گروه در بازار داخل و توجه بیشتر مجتمع ها به صادرات می باشد.

پروپیلن شیمیایی:
دو گرید MR و ZR در این گروه به شدت مورد استقبال بازار قرار گرفت، به این شکل که برای 2156 تن عرضه MR تقاضایی معادل 13728 تن ثبت شده و معامله به قیمت سقف انجام شد، برای 651 تن عرضه ZR نیز 14679 تن تقاضا ثبت شد و معامله به قیمت سقف (4898 تومان) صورت گرفت.

PVC: این گروه بعد از گذراندن دوران ملتهب خود در اسفند ماه 1393 در سال 1394 وارد فاز جدیدی شد و بازار معاملاتش تا حدودی دچار رکود شد. مهمترین عوامل به وجود آورنده وضع موجود عبارتند از: اولین مورد اشباع بازار بزرگ هندوستان است. بر اساس آمار دریافتی این کشور در ماه های فوریه و مارس 2015 چیزی بالغ بر 100 هزار تن PVC را از بازارهای جهانی خریداری کرده است، بعد از اشباع بازار این کشور تقاضا برای صادرات توسط شرکت های داخلی پایین آمد و با افزایش حجم موجودی انبار مواجه شدند. دومین مورد که بی ربط به عامل اول نیست زیاد بودن حجم عرضه ها در بازار داخل با توجه به پر بودن انبار ها می باشد که خود دلیلی بر جذابیت کمتر این محصول است.

البته لازم به ذکر است که پروانه های رسمی ثبت شده توسط وزارت صنعت چیزی حدود 100 هزار تن مصرف در ماه را نشان می دهد که عملا شاهد همچین چیزی نیستیم و میزان مصرف بسیار کمتر می باشد و ظرفیت تولیدی پتروشیمی های ما در مجموع چیزی حدود 60 هزار تن در ماه است(پی وی سی گریدS ). مورد سوم و آخرین مورد قیمت در بازارهای جهانی است که تغییرات آنچنان را نشان نمی دهد و همین امر انتظار برای افزایش نرخ قابل توجه و ورود بازاری ها به بازار بورس را از بین می برد هر چند که شرکت فورموسای تایوان قیمت محموله های تحویل ماه مه میلادی را 20 دلار افزایش داده است. در هفته جاری حجم کل عرضه این محصول 13568 تن بود که با تقاضایی معادل 8240 تن مواجه شد و حجم معامله برابر با 5262 تن می باشد. بنده در هفته های آتی هم وضعیتی مشابه الان را برای این گروه پیش بینی می کنم و اگر هم افزایش نرخی بخواهد شکل بگیرد شاید چیزی در حدود 40 تومان به ازای هر کیلو باشد.

سبک خطی: این گروه نیز با توجه به کم شدن عرضه امیر کبیر و عرضه شازند از ناحیه موجودی انبار مورد توجه بازار است و با رقابت معامله شد. برای 700 تن عرضه شازند 2800 تن تقاضا ثبت شد. همچنین در روز سه شنبه برای 1540 تن عرضه امیر کبیر 5126 تن تقاضا ثبت شد و به طور میانگین 5 درصد رقابت قیمتی صورت گرفت. البته علاوه بر کم شدن حجم عرضه این محصول افزایش قیمت آن در بازارهای جهانی نیز در این جذابیت بی تاثیر نیست، از طرف دیگر با توجه به شروع تولید شازند در روز های آتی توصیه می شود در خریدهای خود دقت بیشتری به کار ببرید، مهمترین اتفاق در بازار جهانی این محصول نیز اورهال شدن یک مجتمع بزرگ تولیدی این محصول در چین است.

گروه سنگین:
سنگین فیلم:
محصول F7000 مهر نیز مورد توجه بازار بود و برای 1408 تن عرضه پتروشیمی مهر 2431 تن تقاضا ثبت شد و خریداران مجبور شدند به طور میانگین یک درصد رقابت کنند. برای 1320 تن عرضه X5 مارون نیز 352 تن تقاضا ثبت شد و معامله به قیمت پایه صورت گرفت که دلیل عمده این مورد فروش مستقیم مارون در بازار آزاد است، لازم به ذکر است که مابقی بار در معاملات مچینگ خریداری شد.

سنگین بادی: در روز دوشنبه برای 220 تن  محصول BL3 جم 671 تن تقاضا ثبت شد و کالا با رقابت قیمتی معامله شد. برای 600 تن محصول مشابه پتروشیمی کرمانشاه هم 120 تن تقاضا وجود داشت و کالا با قیمت پایه معامله شد. در روز سه شنبه نیز بندر امام 3000 تن 0035 را عرضه کرد که 3740 تن تقاضا داشت و خریداران مجبور به انجام یک رقابت قیمتی کوچک شدند.

سنگین تزریقی: محصول 52518 جم در روز دوشنبه و به میزان 3014 تن عرضه شد، و با تقاضایی معادل 429 تن مواجه شد و بقیه بار در معاملات مازاد عرضه به صورت کامل معامله شد. دیگر محصول جم به نام 52505 نیز با عرضه ی 143 تنی دارای تقاضای 286 تنی بود و رقابت قیمتی صورت گرفت. دیگر محصول این گروه که دارای جذابیت بیشتری هم بود 2200 پتروشیمی ایلام می باشد که با 1540 تن عرضه دارای تقاضای 3432 تن بود و با رقابت قیمتی معامله شد.

استایرن ها: این گروه نیز بعد از مدت ها برای خرید جذاب شد، خیلی وقت بود که بازار این محصولات در بورس دچار رکود بود البته بسیاری معتقد بودند که فروش های خارج از بورس پتروشیمی تبریز باعث توضاع فعلی شده است.

در حال حاضر و با توجه به رشد قابل توجه قیمت این گروه در بازارهای جهانی و به خصوص رشد ماده اولیه آن یعنی استایرن منومر این انتظار ایجاد شده که قیمت این کالاها با افزایش نرخ مجدد مواجه شود که این انتظار هم به شدت منطقی می باشد و این اتفاق خواهد افتاد زیرا در هفته گذشته ماده اولیه این گروه 19 درصد گران شده و خود مواد در حد 6 درصد افزایش نرخ گرفتند و روند صعودی این محصولات در بازارهای جهانی به قوت خود باقی است.

برای 500 تن عرضه استایرن معمولی تبریز 1450 تن تقاضا وجود داشت و این کالا وارد رقابت قیمتی شد و به طور کامل معامله شد همچنین برای 1000 تن عرضه استایرن مقاوم نیز تقاضایی معادل 1080 تن ثبت شد و کل بار به فروش رسید. همچنین برای 100 تن عرضه مجتمع طاها ساز پیشتاز نیز 120 تن تقاضا وجود داشت و 80 تن محصول در رینگ و 20 تن دیگر در معاملات مچینگ به فروش رسید و این امر افزایش جذابیت خرید این محصول را با توجه به چشم انداز افزایشی آن را نشان می دهد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖