ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۷:۲۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1242 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 14

التهاب در بازار مواد اولیه پلیمری و تشدید رقابت شرکت‌های خارجی در ایران

با وارد شدن ایران و غرب به مرحله نگارش توافق‌نامه جامع، که منجر به رفع کامل تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران خواهد شد، رقابت شرکت‌های خارجی در ایران افزایش می یابد. تحولات بازار مواد اولیه پلیمری هم از رویدادهایی بود که توجه فعالان صنعت پلاستیک را در هفته گذشته به خود معطوف کرد.
التهاب در بازار مواد اولیه پلیمری و تشدید رقابت شرکت‌های خارجی در ایران

inpia.ir: با وارد شدن ایران و غرب به مرحله نگارش توافق‌نامه جامع، که منجر به رفع کامل تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران خواهد شد، رقابت شرکت‌های خارجی در ایران افزایش می یابد.


سودهای بانکی خوشحال و از طرف دیگر از وضعیت عرضه و قیمت مواد اولیه نگران شدند. علاوه بر این مورد، ورود هیئت تجاری کشورهای مختلف به ایران با هدف گشودن و توسعه ارتباطات تجاری، تحلیل های مختلفی را از سوی صاحب نظران در پی داشت. آمریکا نیز در این شرایط از دیگر کشورها خواسته تا حصول نتایج نهایی در خصوص مذاکرات هسته ای، برای روابط اقتصادی با ایران صبر کنند. تحولات بازار مواد اولیه پلیمری هم از رویدادهایی بود که توجه فعالان صنعت پلاستیک را در هفته گذشته به خود معطوف کرد. چهار‌دهمین بسته خبری هفته که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک تهیه شده است نگاهی دارد به اخبار هفته سپری شده.

شنبه 5 اردیبهشت/ مشکل صنعت پلاستیک رکود است
* سید جواد موسوی در تحلیلی در خصوص روند قیمت مواد اولیه در بازارهای آسیایی، با مقایسه قیمت ها اظهار داشت؛ اکثر کالاها در بازارهی آسیایی با افزایش مواجه شده است.

 * خوانساري رييس اتاق تهران شد؛ در این روز اعضاي منتخب اتاق بازرگاني تهران، رييس،‌ نواب رييس،‌ خزانه دار و منشي اتاق تهران را انتخاب كردند. مهدى جهانگيرى و ميرمحمدصادقى نواب رییس، حامد واحدی خزانه دار و فاطمه مقیمی هم منشی شد.

 * ‬‎ افزایش ۱۰۰ درصدی قاچاق کفش ضربه سنگینی به تولید داخل است. در حال حاضر اکثر واحدهای تولید کفش با ۴۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند. این راعلی لشگری رییس جامعه مدیران و متخصصان صنعت کفش گفت.

  در این روز مهندس امیر هوشنگ جوادی، بنیانگذار ساختار نوین طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی درگذشت.

 * اگر تحریم ها لغو شوند زیاد فرقی برای صنعت پلاستیک نخواهد کرد، برای این صنعت رونق بازار مهم است. مشکل اصلی صنعت پلاستیک رکود بازار است. این را مرتضی عرفانی از پیشکسوتان صنعت پلاستیک به اینپیا گفت.

یک شنبه 6 اردیبهشت/ بسته بیمه‌ای برای حمایت از صنایع کوچک
 * ایسنا در گفت و گو با روشن ضمیر معاون اتحادیه پلاستیک‌سازان مشهد، نوشت؛ متاسفانه تولید داخلی دچار رکود بوده و با این که کیفیت محصولات پلاستیکی نسبت به سال‌های اخیر 70 تا 80 درصد بهبود داشته است، اما شاهد رونق خاصی در بازار نیستیم.

 * روزنامه دنیای اقتصاد در یک گزارش با عنوان حفظ جانب احتیاط در بازار محصولات پتروشیمی، عنوان کرد که بازار تحرک مورد انتظار را به نسبت رشد قیمت‌ها نداشته و این نشان‌دهنده حفظ جانب احتیاط در بازار است.

 * باید نرخ سود سپرده به 18 درصد و نرخ بهره برای وام گیرندگان نیز به 20 درصد برسد؛ این را وزیر اقتصاد درآستانه کاهش نرخ سودهای بانکی عنوان کرد. البته این این اعداد با آن جه که بانک ها می خواهند فاصله دارد.

 * پدرام سلطانی رییس ائتلاف برای فردا در خصوص عدم حضور محسن خلیلی عراقی و یحیی آل اسحاق در هیئت رئیسه این دوره اتاق به اینپیا گفت:  خلیلی تمایل نداشت و آل اسحاق خود تصمیم گرفت که حضورنداشته باشد.

* سيدمحمدعلي سيدابريشمي معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تهیه بسته بیمه‌ای صنایع کوچک خبرداد و گفته که حمايت‌های بيمه‌ای از جمله راهکارهای حمایت از صنایع است تا از خسارت‌هايی كه به دارايی‌ها يا پرسنل وارد می‌شود، جلوگیری شود. این را مهر نقل کرد.

* به باور ابراهیم بهادرانی دبیرکل اتاق تهران رقابت شرکت‌های خارجی در ایران تشدید خواهد شد. به گزارش مهر همکاری‌ ها با ترکیه نیز توسعه خواهد یافت. بهادارنی همچنین اظها کرده اقبال هیات‌های تجاری اروپایی و غربی به ایران زیاد شده و دلیل آن هم وارد شدن ایران و غرب به مرحله نگارش توافق‌نامه جامع است که منجر به رفع کامل تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران خواهد شد.

* به گزارش ایسنا تکمیل فازهای 17 و 18 پارس جنوبی در سال جاری در راستای افزایش تولید گاز به میزان 100 میلیون متر مکعب تا پایان سال 1394 در دستور کار قرار گرفته است و آن طور که وزیر نفت وعده داده بهره برداری رسمی از این فازها در تابستان سال جاری صورت می گیرد.

دوشنبه 7 اردیبهشت/ انتقاد زنگنه از نحوه واگذاری پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها
* در این روز بهای نفت در بالاترین سطح 4.5 ماه اخیر قرار گرفت. ایسنا به نقل از رویترز نوشت: به دلیل نگرانی‌ها درباره مناقشه یمن و اختلال در عرضه نفت خاورمیانه و همچنین علایم شروع کاهش در تولید نفت شیل آمریکا در محدوده بالای 65 دلار در هر بشکه باقی ماند.

* زنگنه از نحوه واگذاری پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها ابزار نارضایتی کرد. به گزارش ایسنا وی با حضور در جلسه کمیسیون ویژه تولید ملی از نبود اختیارات کافی برای مدیریت شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی واگذار شده و نحوه واگذاری این شرکت‌ها ابراز نارضایتی کرد.

* مسعود حسنی مدیرعامل شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی وعده داد که پارس جنوبی در تولید گاز از بریتیش پترولیوم جلو می زند. این را ایسنا نقل کرد.

سه شنبه 8 اردیبهشت/ دولت وام با سود کمتر از ۵ درصدی به صادرکنندگان بدهد
* توليدكنندگان محصولات پليمري، تصميمات خود را به نفت وابسته نكنند. این پیام را كياني رييس امور هماهنگي و نظارت بر تنظيم بازار دفتر توسعه صنايع تكميلي به فعالان این عرصه داد.

* اقتصاد ایران جای این را دارد که میزان صادرات کالای غیرنفتی را بیشتر کند. این را اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری در حاشیه ششمین همایش ملی کار گفت. وی همچنین اظهار داشته که دولت تمام تلاش خود را دارد تا بتواند موانع صادرات غیرنفتی را برطرف کند.

* پروژه مطالعه و توسعه خوشه صنعتی پلاستیک در دستور کار شرکت شرکت های صنعتی تهران قرار گرفته؛ این در حالی است که سلیمانی رییس این شرکت در جلسه ای با حضور فعالان صنعت پلاستیک اظهار کرده که خوشه های صنعتی در تهران چندان موفق نبوده اند.

* محمدرحیم مقیمی اصل به خبرنگار اصناف ایران گفته بالا بودن نرخ مواد اولیه کارخانه‌ها صنعت پلاستیک و نایلون را با تعطیلی مواجه کرده است.

* به گزارش مهر دولت در تصمیم جدید خود برای نقش‌آفرینی بیشتر دلارهای غیرنفتی در سبد ارزی کشور، وام با سود کمتر از ۵ درصدی از صندوق توسعه ملی را به صادرکنندگان کشور اعطا می‌کند.

* ایسنا به نقل از رویترز نوشته که انتظار می‌رود صنعت نفت و گاز در سه ماهه اول امسال زمانی‌که قیمت نفت برنت به طور متوسط 55 دلار در هر بشکه یعنی نصف قیمت‌های یک سال قبل بود، دوره دیگری از کاهش درآمد‌ها را تجربه کند.

* در این روز بهای نفت در معاملات بازارهای جهانی در آستانه انتشار آمار هفتگی ذخایر نفتی آمریکا که انتظار می‌رود مجددا افزایش پیدا کند و همچنین تعهد عربستان برای عرضه نفت بیشتر به چین در صورت لزوم، بیش از یک درصد کاهش یافت. این را ایسنا به نقل از رویتر نوشت.

* به ادعای وزیر نفت عربستان، قیمت منصفانه و باثبات نفت به نفع همه است. به باور او که ایسنا به نقل از رویترز عنوان کرده  قیمت عادلانه و باثبات نفت به نفع تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است و اجازه می‌دهد عرضه و تقاضای جهانی با یک روند تدریجی رشد کند.

چهارشنبه 9 اردیبهشت/ توليدكننده ها دست به دامن واسطه های مواد اولیه شدند
* انجمن ژئوسنتتیک برای میزبانی کنفرانس منطقه ای آسیایی ژئوسنتتیک در سال 2020 میلادی اعلام آمادگی کرد. این را دکتر فخاريان در گردهمایی نوروزی انجمن ژئوسنتتیک عنوان کرد. کنفرانس های منطقه ای هر 4 سال یک بار تشکیل می شود.


* با توجه به اینکه معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران شفافیت دارد، ورود این محصولات به بورس کالا کاملا منطقی و درست بوده است و باید همین روند ادامه یابد. این را روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از سید‌محمد بیاتیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نوشته است. بیاتیان توصیه  که افراد بازار پتروشیمی را آشفته نکنند.

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان صنایع پلاستیک توان تحمل رشد بیشتر قیمت‌ها را ندارد، نوشته است: افزایش قیمت‌ها شاید از پایه و اساس درستی برخوردار نباشد چون واکنش جدی فعالان صنعت پلاستیک را دربر‌داشت.

* بالاخره وام بانکی ارزان شد؛ اعضای شورای پول و اعتبار به توافق رسیدند تا نرخ سود سپرده به 20 درصد و تسهیلات به 24 درصد کاهش یابد؛ مصوبه‌ای که به گفته رییس کل بانک مرکزی از 15 اردیبهشت ماه در بانک ها اجرایی خواهد شد.

* سید جواد موسوی از کارگزاری اطمینان سهم در تحلیلی برای اینپیا نوشته واسطه ها مواد اوليه را از اسفندماه سال 93 انبار كرده اند و حالا که‌ عرضه ها كاهش یافته است توليدكننده ها براي پاسخگويي به سفارشات ثبت شده خود بايد دست به دامن واسطه ها شوند.

* در این روز مجمع فوق العاده انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران برگزار شد. اعضا در این مجمع تصمیم گرفتند تا از این پس مدت فعالیت هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند از 2 سال به 3 سال و تعداد اعضای اصلی آن از 5 نفر به 7 نفر افزایش یابد.

* به گزارش مهر، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت از احداث ۲ پروژه پتروشیمی ظرف ۲ ماه آینده در منطقه ویژه پارسیان خبر داد و گفته در توافق با وزیر نفت، مقرر شد تا گاز مورد نیاز تمامی پروژه‌های این منطقه ویژه به صورت نامحدود تامین شود.
 * ما مطمئن‌ترین عرضه‌کننده نفت روی زمینیم! این را وزیر نفت عربستان گفت. این مقام سعوی همچنین اظهار کرده که کیفیت و کمیت را تضمین می‌کنند.

پنج شنبه 10 اردیبهشت/ برای روابط تجاری با ایران صبر کنید
* آمریکا از هند و سایرین درخواست کرده تا برای افزایش روابط تجاری با ایران عجله نکنند. به گزارش ایسنا آمریکا می خواهد که این کشورها منتظر توافق هسته‌ای نهایی میان ایران و قدرت‌های جهان باشند.

* بیژن زنگنه در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح استحصال اتان و هیدروکربنهای سنگین پارسیان از ارزش 2 میلیارد دلاری محصولات پایین دستی طرح استحصال اتان خبر داد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۸ شهریور ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 46,100 ریال -400 0.86% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 45,700 ریال -1000 2.14% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 47,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 47,500 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
5110 47,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 44,900 ریال -800 1.75% نمودار و آرشیو
0075 52,900 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 51,900 ریال -200 0.38% نمودار و آرشیو
Lf190 51,700 ریال -400 0.77% نمودار و آرشیو
52518 45,600 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 51,600 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,100 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,100 ریال -300 0.63% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir - نمودار و آرشیو
EX3 Arak - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 49,100 ریال -600 1.21% نمودار و آرشیو
C30s 49,200 ریال -700 1.4% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 63,400 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
1540 58,900 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
1551 58,100 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
781 49,100 ریال -1000 2% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 70,000 ریال 7500 10.71% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 48,800 ریال -1100 2.2% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 49,000 ریال -800 1.61% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R - نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 52,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 53,700 ریال -300 0.56% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 40,400 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 40,400 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 40,600 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 39,400 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 39,400 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 39,600 ریال 100 0.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖

دستگاه تزریق هایجینگ نو 138 تن298g سروو موتور 09126120034