تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ تعداد نظرات: 0

مصاحبه هاي وايبري

تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می برند

inpia.ir: ما دنبال کپی محصولات تولید شده دیگران نیستیم، بخش تحقیقات و اطاق فکر شرکت به طور مستمر دنبال طرح جدید هستند تا با سرمایه گذاری شخصی و یا با مشارکت نسبت به تولید آن اقدام شود.
تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می برند

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، وحید فتورایی؛ متولد  سال 1339 و  کارشناس عمران از دانشگاه تبریز هستند. ایشان در سال 1365 فارغ التحصیل  شده اند. شرکت ساحل اتحاد، محصولات متنوع برای سلایق مختلف تولید و به بازار عرضه می کند. از نکات مهم در این گفت و گو مدیریت بازار با توجه به محصولات مختلف این شرکت است. به گفته فتورایی گرچه تا کنون در هیچ طرح و مسابقه ای شرکت نکرده اند اما تنوع و نوآوری در محصول را از افتخارات خود ذکر می کنند. دومین گفت و گوی وایبری روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک که با حضور دیگر اعضاء به شکل یک میزگرد مجازی برگزار شده، پیش روی شما است.روابط عمومی: زمینه فعالیت و تولیدات ساحل اتحاد چه مواردی است؟


وحید فتورایی: تخصص اصلی ساحل اتحاد، بلومولدینگ و محصولات بادی است که از ظرفیت ده تا دو هزار لیتر امکان تولید وجود دارد.  شرکت ما با دارا بودن ده دستگاه بلومولدینگ عموما المانی و هشت دستگاه تزریق المانی، توانمندی بالایی در زمینه بلومولدینگ و اینجکشن مولدینگ دارد. تولیدات ما در چند بخش شامل این موارد است؛ بسته‌بندی مایعات مشتمل بر گالن‌ها و بشکه‌ها، گالن از ده تا شصت لیتر و بشکه از چهل تا دویست و بیست لیتر. در بخش ساختمانی محصولات ابداعی ما تولید قالب جایگزین بلوک‌های یونولیتی از پلاستیک است که می تواند حداقل سی بار بین تیرچه ها قرار گرفته و پس از بتن‌ریزی، برای قالب گذاری به طبقات بالا، مورد استفاده قرار گیرد.


روابط عمومی: آیا یونولیت داخل این قالب قرار می گیرد؟


وحید فتورایی: یونولیت حذف می شود، به جای مکعب های یونولیتی قالب های ما جایگزین شده و سی بار مصرف می شود.


روابط عمومی: آیا محصول دیگری هم دارید؟


وحید فتورایی: در بخش محصولات پزشکی، ما تنها تولید کننده پشتی تخت های بیمارستانی در ایران هستیم که برای بیشتر سازندگان تخت های بیمارستانی این پشتی های پلاستیکی بادی را تولید می کنیم.


امیر قاضی: لطفا در ارتباط با پشتی تخت بیمارستانی، توضیح دهید؟


وحید فتورایی: در بخش قطعات خودرو، اولین تولید کننده باک گازوییل برای تراکتور سازی و لیفتراک سازی تبریز هستیم؛ منبع انبساط اتوبوس.


توکلی: آیا واحد توليدي شما روي سازه پلاستيكی پرورش ماهي در قفس، هم فعالیت داشته است؟


وحید فتورایی: در مورد پروش ماهی ما تامین کننده مخازن از ده هزار لیتر تا پنج میلیون لیتر برای ذخیره اب اشامیدنی، سوخت و مخازن رو باز تا صد هزار لیتر برای پرورش ماهی هستیم. برای این مخازن نمایندگی اکو تانک ترکیه را نیز داریم. این مخازن جی ار پی هستند و نمایندگی شرکت پلاتچ کره را دارند. البته تا پنج میلیون لیتر هم امکان ساخت و مونتاژ را داریم. این مخازن تنها برای آب آشامیدنی قابل استفاده هستند.


روابط عمومی: جناب فتورایی  در خصوص صادرات، چه فعالیت هایی دارید، بازارهای شما چه کشورهایی هستند و چه محصولاتی صادر می کنید؟


وحید فتورایی: ما تحقیقات لازم در این خصوص را انجام داده و با یک شرکت در بوشهر برای شناورهای بادی کار کردیم. صادرات ما به کشورهای؛ افغانستان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان و آذربایجان است که در مورد بشکه و ای بی سی هزار لیتری و مخازن بزرگ هستند. برای عراقف گالن تاشو بیست لیتری و بشکه های ترافیکی صادر می شوند. برای ترکمنستان نیز مواد اولیه پلیمری از مالزی و عربستان ترانزیت می کنیم.


روابط عمومی: پس به جز تولیدات در خرید و فروش مواد اولیه هم فعالیت می کنید. شما بعضی از این محصولات که حجم بالایی هم دارند مثل همین «مخازن» را چگونه به کشورهای همسایه صادر می کنید؟


وحید فتورایی: ما یک بخش بازرگانی خارجی داریم.


روابط عمومی: تحت عنوان همین شرکت یا شرکت جداگانه ای است؟


وحید فتورایی: مخازن ای بی سی انحصارا در شرکت ساحل اتحاد تولید می شود. این مخازن در کشورهای همجوار، تنها در ترکیه و روسیه تولید می شوند. ما ای بی سی را به دبی و عراق، فرستاده ایم.


روابط عمومی: لطفت مورد مصرف این مخازن را هم بیان کنید.


وحید فتورایی: برای بشکه های پلاستیکی به دلیل کیفیت محصول، بازار خوبی در ترکمنستان، افغانستان و عراق داریم. این مخازن برای جابجایی مواد شیمایی و مواد غذایی هستند از جمله صادرات اسانس ها توسط برخی از مشتری ها. خط تولید این مخازن را از المان داریم با بلومولدینگ دو هزار لیتری کاتکس المان. بازرگانی خارجی ما از زیر مجموعه ای شرکت ساحل اتحاد میباشد


روابط عمومی: برای تأمین مواد اولیه آیا با مشکل خاصی مواجه هستید؟ با توجه به این که شرکت بازرگانی هم در کنار شرکت شما فعالیت دارد؟


وحید فتورایی: ما عموما مواد مصرفی مخازن و بشکه ها را از مالزی و سابیک عربستان تامین می کنیم. قبلا هم از توتال بلژیک تامین می کردیم. برای محصولات کوچک از مواد اولیه ایرانی و از بورس تهیه می کنیم. در این زمینه مشکل اصلی انتقال پول است که با هزینه اضافی به روش هایی تا کنون حل و فصل شده است.  اولین بشکه ترافیکی بادی به سفارش در شرکت ساحل اتحاد و جداول پلاستیکی خیابانی و جدا کننده های پلاستیکی بادی، از دیگر تولیدات ما است.


روابط عمومی: آیا شما در بهین یاب سهمیه دارید؟


وحید فتورایی: البته از طریق بهین یاب از بورس مواد تهیه می کنیم.


پیروز: برای انتقال پول از ترکمنستان چه کار می کنید؟


وحید فتورایی: در کل با واسطه های صرافی یا نقدی توسط مشتری و یا عودت مبلغ توسط راننده آشنا، این کار را انجام می دهیم.


روابط عمومی: کیفیت کار بهین یاب را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا مشکل خاصی دارید؟


وحید فتورایی: بخشی از بشکه های انتقال ید ترکمنستان به چین را تامین می کنیم. گالن تاشو برای هلال احمر و صلیب سرخ برای کشورهای همسایه از دیگر تولیدات شرکت است.


ترک
: جالب است که شما در حوزه هاى مختلف و بازارهاى متفاوتى فعاليت دارید؛ از ساحتمان و پزشکى گرفته، تا قطعات خودرو. برای همین به شما تبریک می گویم.  اما در بحث قطعات تراکتور من نمى دانم تا چه اندازه استانداردهای سخت گيرانه خودرو در مورد تراکتور هم صدق مى کند؟ به هر حال باک یک قطعه ايمنى است و قطعا استانداردهاى بالايى به ویژه در مورد ايمنى مى خواهد؛ شما چه استانداردهایی در اين خصوص اخذ کرده اید؟


وحید فتورایی: جناب آقای ترک  از اظهار لطف جنابعالی، ممنونم. برای ورود به بازار قطعات خودرویی پس از چهار سال توانستیم جزو تامین کنندگان؛ فاپکو، بهمن دیزل، تراکتورسازی تبریز و لیفتراک سازی سهند باشیم. ما ایزو 9001 را داریم و استقرار سیستم کیفیت قطعات خودرو و اولین و تنها تامین کننده باک دیزلی تراکتور 399 مسی فرگوسن، باک هیدرولیک لیفتراک، باک گازوییل مربوطه و استقرار ایزو ts با تایید و اخذ گرید A توسط ایران خودرو را داریم.


ترک: براى مديريت اين تضاد در سازمان در سطوح مختلف، از مديريت کيفيت و آزمايشگاه تا سطح اپراتور و ايجاد فرهنگ لازم، آيا تدابيرى انديشيده شده است؟ منظورم از تضاد توليد مخازنى است که تقريبا هيچ پارامتر ايمنى ندارد و مخزنى که پارامترهاى مختلف ايمنى دارد. لطفا از واژه تضاد سو برداشت نشود؛ منظور ترجمه کلمه
conflict  است.


وحید فتورایی: هدف اولیه شرکت ساحل اتحاد، بسته بندی مایعات بوده است. در این راستا از اخذ استانداردهای لازم و مجوزات قانونی شروع و به این مرحله از رشد رسیده است. شرکت ما دارای مجوز پروانه ساخت از وزارت بهداشت برای انواع بشکه و مخازن است و تقریبا در بین همکاران ما منحصر به فرد است.


مهدى هاشمى: لطفا درباره صندلى و کاربرد آنها، جنس مواد و این که  آيا مصرف عمومى دارند يا بايد سفارشى سازى بشوند، توضیح دهید.


وحید فتورایی: در بخش مبلمان شهری اولین تولید کننده نیمکت و مبل تمام پلاستیکی بادی و گلدان های دیوار سبز اتوبانی، هستیم. دربخش مخازن آب با مجوزها و استانداردهای کره و ترکیه و با آموزش های لازم کار انجام می شود. در خصوص بخش های آموزشی، برای اپراتورها و کلاس های تخصصی برای بخش کیفیت، اقدامات لازم اندیشده و به اجرا گذاشته شده است.


جناب هاشمی بله مصرف عمومی دارد و در مناطق مرطوب و پر باران کشور مصرف بالایی هم دارد. قبول بفرمایید این کیفیت ماست که توانسته محصولات ما را به همه نقاط ایران، از غربی ترین استان کشور به دیگر استان ها روانه سازد.


روابط عمومی: آقای ترک برای من هم کنار هم بودن این همه تنوع کمی عجیب بود. طببه طور طبیعی باید مدیریت این کار دشوار باشد.


طاهر فتورایی(فرزند آقای وحید فتورایی): طاهر فتورایی مدیر طراحی و ساخت هستم. اگر رنگ مورد نظر در سری رنگ ها نباشد، بله سفارشی هم می شود، در غیر این صورت همیشه در ۴ رنگ موجود است.


وحید فتورایی: شرکت ما خصوصی است و در تمامی نمایشگاه های بین اللملی پیگیر محصولات جدید و ایجاد تنوع است.


امیر قاضی: مقاومت مبلمان شهری در برابر آفتاب و باد وباران نسبت به سیمان چگونه است؟


طاهر فتورایی: مقاومت در برابر آفتاب در صورت سفارشی بودن تا ۶سال گارانتی می شود. به دلیل تمام پلاستیکی بودن، در برابر باد و باران هیچ مشکلی ندارند.


محمد هاشمی: جناب آقاي فتورايي، با اين تنوع محصولات اول مشتري پيدا مي كنيد سپس توليد خواهید کرد يا بنا به پیش بینی بازار اقدام  ریسک می کنید؟ آیا شما در کل سفارشی کار کی کنید؟ پرسش بنده در خصوص بازار ایران است.


طاهر فتورایی: جناب هاشمی گلدان ها امروز برای استفاده در دیواره بزرگراه ها و نما ساختمان و همچنین ساخت دیواره سبز در معماری، به مرحله تولید انبوه در ۳ رنگ رسیده اند. برخی تولیدات کاملا سفارشی هستند، اما بقیه همانند نیمکت و گلدان و سایر تولیدات با شناسایی بازار و نیاز روز انجام می شود.


وحید فتورایی: ما برای بخشی از تولید خود دنبال مشتری هستیم؛ اما برای تولیدات خاص مثل پشتی تختهای بیمارستانی و بشکه های ترافیکی و غیره مشارکتی است و بازار فروش به عهده سفارش دهندگان است. به دلیل انحصاری بودن دستگاه های بلومولدینگ و تخصص در این زمینه، اکثر مشتری ها کارهای ما را دنبال می کنند.


مهدى هاشمى: جناب فتورايي با سپاس از توضیح شما، مبلمان ها و جا گلدانى هاى شهرى، فوق العاده هستند.


ترک: بله درسته جناب حق وردى مديريت در اين فضا بسيار مشکل است به ویژه زمانی که موضوع  ایمنی مطرح باشد، مشکلات ککار بیشتر خواهد شد. هنوز دوستان خاطرات اتش سوزى 405 را به خاطر نقص سيستم سوخت به خاطر دارند . چنان چه دوستان در اين زمينه توانسته باشند رضايت مشترى را جلب کرده و استانداردهاى ايمنى را پاس و حفظ کنند، کار بزرگى است و جاى تبريک دارد.


وحید فتورایی: ما دنبال کپی محصولات تولید شده دیگران نیستیم، بخش تحقیقات و اطاق فکر ما به طور مستمردنبال طرح جدید هستند تا با سرمایه گذاری شخصی و یا با مشارکت نسبت به تولید اقدام کنیم. افتخار ما این ست که توانستیم از سیستم بلومولدینگ به جز آفتابه و گالون، این تنوع را ایجاد کنیم و این جز با همت کادر دلسوز شرکت نمی توانست میسر شود.


روابط عمومی: لطفا افتخارات شرکت ساحل اتحاد و همچنین توصیه هایی که می توانند به موفقیت اعضاء کمک کنند را را بیان کنید.


وحید فتورایی: بنده به همه دوستان به عنوان یک تولید کننده، توصیه می کنم خود را باور داشته باشند؛ خواستن، توانستن است. یکی از موفقیت های ما در سال بحران و فریز اقتصادی، رشد سی و پنج درصدی فروش و تولیداتمان بود.


طاهر فتورایی: به نظر بنده مهمترین مطلبی که در صنعت پلاستیک قابل ذکر است، هزینه بالای واردات کالای ساخته شده است. بهتر آن که تا می توانیم از این فرصت استفاده کنیم؛ البته با نوآوری.


وحید فتورایی: متاسفانه ما در هیچ فراخوانی برای انتخاب نمونه ها شرکت نمی کنیم به همین دلیل تا کنون کتیبه و افتخاری از مراجع کسب دریافت نکرده ایم. همچنین با اظهار تاسف تا کنون نیز عضو انجمن و اتحادیه و غیره نشده ام. با این وجود با دارایی، بیمه تامین اجتماعی و بان کها نیز هیچ مشکلی نداریم. با این ارگان ها به صورت قانونی تعامل می کنیم.


طاهر فتورایی: به نظر بنده بزرگترین افتخار شرکت ساحل اتحاد، تنوع محصول و نو آوری های آن است.


ترک: بنده مایل بودم، با توجه به تنوع بازارها، محصولات و کنش و انتظار مشتريان و سازمانهاى نظارتى که نياز به مديريت و ساختارى متفاوت را مى طلبد، با ساختار مديريتى سازمان بيشتر آشنا مى شدم؛ اما فرصت این مسئله وجود ندارد. به برادران فتورايى تبريک مى گويم و توصيه مى کنم که در مجامع و انجمن هاى صنفى حضور فعال داشته باشند. امروزه موفقيت بلند مدت سازمان ها در گرو حضور و نقش فعال آنان در جامعه و ايفاى مسئوليت هاى اجتماعى است.


وحید فتورایی: ما تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می بریم. امیدوارم به همین روش بتوانیم از تجربه های همدیگر استفاده کنیم.روابط عمومی: از آقای وحید فتورایی و آقای طاهر فتورایی، سپاسگذاریم که با سعه صدر به سوال ها، پاسخ داده و مجموعه خود را معرفی کردند.

 

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۹ دى ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 43,200 ریال -600 1.37% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 43,400 ریال -300 0.69% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 43,300 ریال -300 0.69% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 43,850 ریال -250 0.57% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 43,700 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
5110 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,100 ریال -550 1.26% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,200 ریال -400 0.92% نمودار و آرشیو
0075 51,100 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
020 51,500 ریال -200 0.39% نمودار و آرشیو
Lf190 50,200 ریال -300 0.59% نمودار و آرشیو
52518 45,500 ریال -500 1.09% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 48,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420h 49,900 ریال -200 0.4% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 49,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 50,100 ریال -300 0.6% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 47,500 ریال -600 1.25% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,200 ریال -700 1.46% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 46,500 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 47,100 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 47,000 ریال 400 0.85% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf 47,700 ریال 700 1.47% نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf 47,100 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf 47,600 ریال 400 0.84% نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s 47,300 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
C30s 45,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s 47,000 ریال -500 1.05% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 47,400 ریال -300 0.63% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 56,200 ریال -250 0.44% نمودار و آرشیو
1540 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 TakhteJamshid 51,600 ریال -400 0.77% نمودار و آرشیو
781 45,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
821 46,000 ریال -400 0.86% نمودار و آرشیو
825 44,600 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
5030 56,500 ریال -500 0.88% نمودار و آرشیو
525 47,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 47,200 ریال -800 1.67% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 47,200 ریال نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 45,600 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 46,800 ریال -500 1.06% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 85,000 ریال 2500 2.94% نمودار و آرشیو
10417 84,500 ریال 2500 2.96% نمودار و آرشیو
10415 86,000 ریال 2500 2.91% نمودار و آرشیو
R40maron 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R60 48,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
RP340 46,700 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 45,800 ریال -1200 2.55% نمودار و آرشیو
440L 47,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 57,500 ریال -500 0.86% نمودار و آرشیو
ZR230 57,500 ریال -1300 2.21% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 83,000 ریال 2500 3.01% نمودار و آرشیو
332C 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,200 ریال 400 1.05% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 37,900 ریال 300 0.79% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 38,900 ریال 200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 58,000 ریال -1000 1.69% نمودار و آرشیو
EPS 400 59,000 ریال 1000 1.69% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,000 ریال -1000 1.64% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 84,000 ریال 3000 3.57% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 68,000 ریال -500 0.73% نمودار و آرشیو
J740 70,500 ریال -200 0.28% نمودار و آرشیو
R200 67,500 ریال -500 0.74% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,700 ریال -300 0.6% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
روغن DOP 58,000 ریال نمودار و آرشیو