ارسال پاسخ

یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1469 Telegram

مصاحبه هاي وايبري

تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می برند

inpia.ir: ما دنبال کپی محصولات تولید شده دیگران نیستیم، بخش تحقیقات و اطاق فکر شرکت به طور مستمر دنبال طرح جدید هستند تا با سرمایه گذاری شخصی و یا با مشارکت نسبت به تولید آن اقدام شود.
تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می برند

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، وحید فتورایی؛ متولد  سال 1339 و  کارشناس عمران از دانشگاه تبریز هستند. ایشان در سال 1365 فارغ التحصیل  شده اند. شرکت ساحل اتحاد، محصولات متنوع برای سلایق مختلف تولید و به بازار عرضه می کند. از نکات مهم در این گفت و گو مدیریت بازار با توجه به محصولات مختلف این شرکت است. به گفته فتورایی گرچه تا کنون در هیچ طرح و مسابقه ای شرکت نکرده اند اما تنوع و نوآوری در محصول را از افتخارات خود ذکر می کنند. دومین گفت و گوی وایبری روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک که با حضور دیگر اعضاء به شکل یک میزگرد مجازی برگزار شده، پیش روی شما است.روابط عمومی: زمینه فعالیت و تولیدات ساحل اتحاد چه مواردی است؟


وحید فتورایی: تخصص اصلی ساحل اتحاد، بلومولدینگ و محصولات بادی است که از ظرفیت ده تا دو هزار لیتر امکان تولید وجود دارد.  شرکت ما با دارا بودن ده دستگاه بلومولدینگ عموما المانی و هشت دستگاه تزریق المانی، توانمندی بالایی در زمینه بلومولدینگ و اینجکشن مولدینگ دارد. تولیدات ما در چند بخش شامل این موارد است؛ بسته‌بندی مایعات مشتمل بر گالن‌ها و بشکه‌ها، گالن از ده تا شصت لیتر و بشکه از چهل تا دویست و بیست لیتر. در بخش ساختمانی محصولات ابداعی ما تولید قالب جایگزین بلوک‌های یونولیتی از پلاستیک است که می تواند حداقل سی بار بین تیرچه ها قرار گرفته و پس از بتن‌ریزی، برای قالب گذاری به طبقات بالا، مورد استفاده قرار گیرد.


روابط عمومی: آیا یونولیت داخل این قالب قرار می گیرد؟


وحید فتورایی: یونولیت حذف می شود، به جای مکعب های یونولیتی قالب های ما جایگزین شده و سی بار مصرف می شود.


روابط عمومی: آیا محصول دیگری هم دارید؟


وحید فتورایی: در بخش محصولات پزشکی، ما تنها تولید کننده پشتی تخت های بیمارستانی در ایران هستیم که برای بیشتر سازندگان تخت های بیمارستانی این پشتی های پلاستیکی بادی را تولید می کنیم.


امیر قاضی: لطفا در ارتباط با پشتی تخت بیمارستانی، توضیح دهید؟


وحید فتورایی: در بخش قطعات خودرو، اولین تولید کننده باک گازوییل برای تراکتور سازی و لیفتراک سازی تبریز هستیم؛ منبع انبساط اتوبوس.


توکلی: آیا واحد توليدي شما روي سازه پلاستيكی پرورش ماهي در قفس، هم فعالیت داشته است؟


وحید فتورایی: در مورد پروش ماهی ما تامین کننده مخازن از ده هزار لیتر تا پنج میلیون لیتر برای ذخیره اب اشامیدنی، سوخت و مخازن رو باز تا صد هزار لیتر برای پرورش ماهی هستیم. برای این مخازن نمایندگی اکو تانک ترکیه را نیز داریم. این مخازن جی ار پی هستند و نمایندگی شرکت پلاتچ کره را دارند. البته تا پنج میلیون لیتر هم امکان ساخت و مونتاژ را داریم. این مخازن تنها برای آب آشامیدنی قابل استفاده هستند.


روابط عمومی: جناب فتورایی  در خصوص صادرات، چه فعالیت هایی دارید، بازارهای شما چه کشورهایی هستند و چه محصولاتی صادر می کنید؟


وحید فتورایی: ما تحقیقات لازم در این خصوص را انجام داده و با یک شرکت در بوشهر برای شناورهای بادی کار کردیم. صادرات ما به کشورهای؛ افغانستان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان و آذربایجان است که در مورد بشکه و ای بی سی هزار لیتری و مخازن بزرگ هستند. برای عراقف گالن تاشو بیست لیتری و بشکه های ترافیکی صادر می شوند. برای ترکمنستان نیز مواد اولیه پلیمری از مالزی و عربستان ترانزیت می کنیم.


روابط عمومی: پس به جز تولیدات در خرید و فروش مواد اولیه هم فعالیت می کنید. شما بعضی از این محصولات که حجم بالایی هم دارند مثل همین «مخازن» را چگونه به کشورهای همسایه صادر می کنید؟


وحید فتورایی: ما یک بخش بازرگانی خارجی داریم.


روابط عمومی: تحت عنوان همین شرکت یا شرکت جداگانه ای است؟


وحید فتورایی: مخازن ای بی سی انحصارا در شرکت ساحل اتحاد تولید می شود. این مخازن در کشورهای همجوار، تنها در ترکیه و روسیه تولید می شوند. ما ای بی سی را به دبی و عراق، فرستاده ایم.


روابط عمومی: لطفت مورد مصرف این مخازن را هم بیان کنید.


وحید فتورایی: برای بشکه های پلاستیکی به دلیل کیفیت محصول، بازار خوبی در ترکمنستان، افغانستان و عراق داریم. این مخازن برای جابجایی مواد شیمایی و مواد غذایی هستند از جمله صادرات اسانس ها توسط برخی از مشتری ها. خط تولید این مخازن را از المان داریم با بلومولدینگ دو هزار لیتری کاتکس المان. بازرگانی خارجی ما از زیر مجموعه ای شرکت ساحل اتحاد میباشد


روابط عمومی: برای تأمین مواد اولیه آیا با مشکل خاصی مواجه هستید؟ با توجه به این که شرکت بازرگانی هم در کنار شرکت شما فعالیت دارد؟


وحید فتورایی: ما عموما مواد مصرفی مخازن و بشکه ها را از مالزی و سابیک عربستان تامین می کنیم. قبلا هم از توتال بلژیک تامین می کردیم. برای محصولات کوچک از مواد اولیه ایرانی و از بورس تهیه می کنیم. در این زمینه مشکل اصلی انتقال پول است که با هزینه اضافی به روش هایی تا کنون حل و فصل شده است.  اولین بشکه ترافیکی بادی به سفارش در شرکت ساحل اتحاد و جداول پلاستیکی خیابانی و جدا کننده های پلاستیکی بادی، از دیگر تولیدات ما است.


روابط عمومی: آیا شما در بهین یاب سهمیه دارید؟


وحید فتورایی: البته از طریق بهین یاب از بورس مواد تهیه می کنیم.


پیروز: برای انتقال پول از ترکمنستان چه کار می کنید؟


وحید فتورایی: در کل با واسطه های صرافی یا نقدی توسط مشتری و یا عودت مبلغ توسط راننده آشنا، این کار را انجام می دهیم.


روابط عمومی: کیفیت کار بهین یاب را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا مشکل خاصی دارید؟


وحید فتورایی: بخشی از بشکه های انتقال ید ترکمنستان به چین را تامین می کنیم. گالن تاشو برای هلال احمر و صلیب سرخ برای کشورهای همسایه از دیگر تولیدات شرکت است.


ترک
: جالب است که شما در حوزه هاى مختلف و بازارهاى متفاوتى فعاليت دارید؛ از ساحتمان و پزشکى گرفته، تا قطعات خودرو. برای همین به شما تبریک می گویم.  اما در بحث قطعات تراکتور من نمى دانم تا چه اندازه استانداردهای سخت گيرانه خودرو در مورد تراکتور هم صدق مى کند؟ به هر حال باک یک قطعه ايمنى است و قطعا استانداردهاى بالايى به ویژه در مورد ايمنى مى خواهد؛ شما چه استانداردهایی در اين خصوص اخذ کرده اید؟


وحید فتورایی: جناب آقای ترک  از اظهار لطف جنابعالی، ممنونم. برای ورود به بازار قطعات خودرویی پس از چهار سال توانستیم جزو تامین کنندگان؛ فاپکو، بهمن دیزل، تراکتورسازی تبریز و لیفتراک سازی سهند باشیم. ما ایزو 9001 را داریم و استقرار سیستم کیفیت قطعات خودرو و اولین و تنها تامین کننده باک دیزلی تراکتور 399 مسی فرگوسن، باک هیدرولیک لیفتراک، باک گازوییل مربوطه و استقرار ایزو ts با تایید و اخذ گرید A توسط ایران خودرو را داریم.


ترک: براى مديريت اين تضاد در سازمان در سطوح مختلف، از مديريت کيفيت و آزمايشگاه تا سطح اپراتور و ايجاد فرهنگ لازم، آيا تدابيرى انديشيده شده است؟ منظورم از تضاد توليد مخازنى است که تقريبا هيچ پارامتر ايمنى ندارد و مخزنى که پارامترهاى مختلف ايمنى دارد. لطفا از واژه تضاد سو برداشت نشود؛ منظور ترجمه کلمه
conflict  است.


وحید فتورایی: هدف اولیه شرکت ساحل اتحاد، بسته بندی مایعات بوده است. در این راستا از اخذ استانداردهای لازم و مجوزات قانونی شروع و به این مرحله از رشد رسیده است. شرکت ما دارای مجوز پروانه ساخت از وزارت بهداشت برای انواع بشکه و مخازن است و تقریبا در بین همکاران ما منحصر به فرد است.


مهدى هاشمى: لطفا درباره صندلى و کاربرد آنها، جنس مواد و این که  آيا مصرف عمومى دارند يا بايد سفارشى سازى بشوند، توضیح دهید.


وحید فتورایی: در بخش مبلمان شهری اولین تولید کننده نیمکت و مبل تمام پلاستیکی بادی و گلدان های دیوار سبز اتوبانی، هستیم. دربخش مخازن آب با مجوزها و استانداردهای کره و ترکیه و با آموزش های لازم کار انجام می شود. در خصوص بخش های آموزشی، برای اپراتورها و کلاس های تخصصی برای بخش کیفیت، اقدامات لازم اندیشده و به اجرا گذاشته شده است.


جناب هاشمی بله مصرف عمومی دارد و در مناطق مرطوب و پر باران کشور مصرف بالایی هم دارد. قبول بفرمایید این کیفیت ماست که توانسته محصولات ما را به همه نقاط ایران، از غربی ترین استان کشور به دیگر استان ها روانه سازد.


روابط عمومی: آقای ترک برای من هم کنار هم بودن این همه تنوع کمی عجیب بود. طببه طور طبیعی باید مدیریت این کار دشوار باشد.


طاهر فتورایی(فرزند آقای وحید فتورایی): طاهر فتورایی مدیر طراحی و ساخت هستم. اگر رنگ مورد نظر در سری رنگ ها نباشد، بله سفارشی هم می شود، در غیر این صورت همیشه در ۴ رنگ موجود است.


وحید فتورایی: شرکت ما خصوصی است و در تمامی نمایشگاه های بین اللملی پیگیر محصولات جدید و ایجاد تنوع است.


امیر قاضی: مقاومت مبلمان شهری در برابر آفتاب و باد وباران نسبت به سیمان چگونه است؟


طاهر فتورایی: مقاومت در برابر آفتاب در صورت سفارشی بودن تا ۶سال گارانتی می شود. به دلیل تمام پلاستیکی بودن، در برابر باد و باران هیچ مشکلی ندارند.


محمد هاشمی: جناب آقاي فتورايي، با اين تنوع محصولات اول مشتري پيدا مي كنيد سپس توليد خواهید کرد يا بنا به پیش بینی بازار اقدام  ریسک می کنید؟ آیا شما در کل سفارشی کار کی کنید؟ پرسش بنده در خصوص بازار ایران است.


طاهر فتورایی: جناب هاشمی گلدان ها امروز برای استفاده در دیواره بزرگراه ها و نما ساختمان و همچنین ساخت دیواره سبز در معماری، به مرحله تولید انبوه در ۳ رنگ رسیده اند. برخی تولیدات کاملا سفارشی هستند، اما بقیه همانند نیمکت و گلدان و سایر تولیدات با شناسایی بازار و نیاز روز انجام می شود.


وحید فتورایی: ما برای بخشی از تولید خود دنبال مشتری هستیم؛ اما برای تولیدات خاص مثل پشتی تختهای بیمارستانی و بشکه های ترافیکی و غیره مشارکتی است و بازار فروش به عهده سفارش دهندگان است. به دلیل انحصاری بودن دستگاه های بلومولدینگ و تخصص در این زمینه، اکثر مشتری ها کارهای ما را دنبال می کنند.


مهدى هاشمى: جناب فتورايي با سپاس از توضیح شما، مبلمان ها و جا گلدانى هاى شهرى، فوق العاده هستند.


ترک: بله درسته جناب حق وردى مديريت در اين فضا بسيار مشکل است به ویژه زمانی که موضوع  ایمنی مطرح باشد، مشکلات ککار بیشتر خواهد شد. هنوز دوستان خاطرات اتش سوزى 405 را به خاطر نقص سيستم سوخت به خاطر دارند . چنان چه دوستان در اين زمينه توانسته باشند رضايت مشترى را جلب کرده و استانداردهاى ايمنى را پاس و حفظ کنند، کار بزرگى است و جاى تبريک دارد.


وحید فتورایی: ما دنبال کپی محصولات تولید شده دیگران نیستیم، بخش تحقیقات و اطاق فکر ما به طور مستمردنبال طرح جدید هستند تا با سرمایه گذاری شخصی و یا با مشارکت نسبت به تولید اقدام کنیم. افتخار ما این ست که توانستیم از سیستم بلومولدینگ به جز آفتابه و گالون، این تنوع را ایجاد کنیم و این جز با همت کادر دلسوز شرکت نمی توانست میسر شود.


روابط عمومی: لطفا افتخارات شرکت ساحل اتحاد و همچنین توصیه هایی که می توانند به موفقیت اعضاء کمک کنند را را بیان کنید.


وحید فتورایی: بنده به همه دوستان به عنوان یک تولید کننده، توصیه می کنم خود را باور داشته باشند؛ خواستن، توانستن است. یکی از موفقیت های ما در سال بحران و فریز اقتصادی، رشد سی و پنج درصدی فروش و تولیداتمان بود.


طاهر فتورایی: به نظر بنده مهمترین مطلبی که در صنعت پلاستیک قابل ذکر است، هزینه بالای واردات کالای ساخته شده است. بهتر آن که تا می توانیم از این فرصت استفاده کنیم؛ البته با نوآوری.


وحید فتورایی: متاسفانه ما در هیچ فراخوانی برای انتخاب نمونه ها شرکت نمی کنیم به همین دلیل تا کنون کتیبه و افتخاری از مراجع کسب دریافت نکرده ایم. همچنین با اظهار تاسف تا کنون نیز عضو انجمن و اتحادیه و غیره نشده ام. با این وجود با دارایی، بیمه تامین اجتماعی و بان کها نیز هیچ مشکلی نداریم. با این ارگان ها به صورت قانونی تعامل می کنیم.


طاهر فتورایی: به نظر بنده بزرگترین افتخار شرکت ساحل اتحاد، تنوع محصول و نو آوری های آن است.


ترک: بنده مایل بودم، با توجه به تنوع بازارها، محصولات و کنش و انتظار مشتريان و سازمانهاى نظارتى که نياز به مديريت و ساختارى متفاوت را مى طلبد، با ساختار مديريتى سازمان بيشتر آشنا مى شدم؛ اما فرصت این مسئله وجود ندارد. به برادران فتورايى تبريک مى گويم و توصيه مى کنم که در مجامع و انجمن هاى صنفى حضور فعال داشته باشند. امروزه موفقيت بلند مدت سازمان ها در گرو حضور و نقش فعال آنان در جامعه و ايفاى مسئوليت هاى اجتماعى است.


وحید فتورایی: ما تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می بریم. امیدوارم به همین روش بتوانیم از تجربه های همدیگر استفاده کنیم.روابط عمومی: از آقای وحید فتورایی و آقای طاهر فتورایی، سپاسگذاریم که با سعه صدر به سوال ها، پاسخ داده و مجموعه خود را معرفی کردند.

 


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۵ آذر ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 53,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 52,900 ریال -300 0.56% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 53,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 52,900 ریال نمودار و آرشیو
5110 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 52,200 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 51,900 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 51,500 ریال 500 0.97% نمودار و آرشیو
0075 57,600 ریال 400 0.69% نمودار و آرشیو
020 59,100 ریال 1900 3.21% نمودار و آرشیو
Lf190 57,500 ریال 1000 1.74% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 47,000 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 46,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 2200 3.74% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 53,400 ریال 200 0.37% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 52,000 ریال 400 0.77% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD 49,000 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir 61,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf 60,000 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam 61,000 ریال -400 0.65% نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 60,700 ریال -300 0.49% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 61,000 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf 60,300 ریال نمودار و آرشیو
PE80 ilam 60,300 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf 59,500 ریال نمودار و آرشیو
Z30s Mar 55,500 ریال 50 0.09% نمودار و آرشیو
C30s 56,300 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 48,200 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 69,500 ریال 100 0.14% نمودار و آرشیو
1540 66,400 ریال 2000 3.01% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 55,500 ریال 200 0.36% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 59,000 ریال -500 0.84% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 55,500 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 55,500 ریال 50 0.09% نمودار و آرشیو
552R Maroun 55,500 ریال 50 0.09% نمودار و آرشیو
510L Jam 56,300 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 56,400 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 98,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 77,500 ریال -300 0.39% نمودار و آرشیو
548R 57,100 ریال -500 0.87% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 54,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 57,000 ریال -300 0.52% نمودار و آرشیو
MR230 58,500 ریال 300 0.51% نمودار و آرشیو
ZR230 58,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 62,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 43,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 44,000 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 43,000 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 43,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arvand - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arvand kaf 23,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arvand 22,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arvand kaf 21,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 94,850 ریال 650 0.69% نمودار و آرشیو
ABS150 100,500 ریال 200 0.2% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 62,800 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖