تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۲۰:۴۱ تعداد نظرات: 0

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 16

دولتمردان به جمع فعالان اقتصادی می‌آیند/ سیدجواد میرحیدری در شورای مشورتی سازمان توسعه تجارت

در این هفته، تصمیم شهرداری مبنی بر عدم استفاده از نایلون و ظروف یک بار مصرف در این نهاد، مورد بحث فعالان این صنعت بود؛ دست آخر شهرداری از استفاده از نایلون های تجزیه پذیر در تره بارها خبر داد.
دولتمردان به جمع فعالان اقتصادی می‌آیند/ سیدجواد میرحیدری در شورای مشورتی سازمان توسعه تجارت

inpia.ir: چالش‌های اقتصادی ایران با حضور حداقل سه عضو کابینه در جمع فعالان اقتصادی، دوشنبه، 28 اردیبهشت ماه 94 مورد بررسی قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، در روزهای سپری شده علاوه بر نوسان قیمت های مواد اولیه، موضوع خروج یا عدم خروج پتروشیمی از بورس کالا، مورد توجه فعالان صنایع تکمیلی قرار گرفت. در این هفته، تصمیم شهرداری مبنی بر عدم استفاده از نایلون و ظروف یک بار مصرف در این نهاد، مورد بحث فعالان این صنعت بود؛ دست آخر شهرداری از استفاده از نایلون های تجزیه پذیر در تره بارها خبر داد.

اعلام این خبر از سوی علی لشگری که واردات کفش در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ به میزان 100 درصد رشد داشته، زنگ خطری برای این صنعت بود که دیری است به صدا درآمده. شانزدهیمن بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده نگاهی دارد به اخبار مرتبط این حوزه در روزهای گذشته.

شنبه 19 اردیبهشت/ ایران نباید به انبار اجناس تولیدات خارجی تبدیل شود

* سود تسهیلات تولیدی‌های نیمه ‌تعطیل 19 درصد شد. به گزارش ایسنا به دلیل این که سود تسهیلات بانکی چهار درصد کاهش یافت و به 24 درصد رسیده قرار شده با تاکید رییس مجلس، 5 درصد از سود به صورت یارانه به این واحدها پرداخت شود.

* بهزاد شیری معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرکات جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرده که دشواری صادرات کالا از مرزها به دلیل برخی قوانین گمرکات عراق است.

* در هفته جاری بازارهای آسیایی هفته بسیار آرامی را تجربه کرده و قیمت اکثر گریدها بدون تغییر ماند. این را جواد موسوی در تحلیل خود برای اینپیا نوشت.

* به دلیل کاهش ظرفیت تولید و بد قولی خودروسازان، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده قطعات پلاستیکی خودرو همکاری خود را با خودروسازان قطع کرده و به سمت صنایع دیگر رفته‌اند. این را مرتضی نیک سرشت دبیر انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران به ایسنا گفت.

* محمد رضا مونسان از پیشکسوتان صنعت پلاستیک در گفت و گو با اینپیا اظهار کرده تهیه مواد اولیه در گذشته به نفع تولید کننده بود؛ چون شرایط پرداخت مواد 10 ماهه و شرایط فروش در بازار دو ماهه بود.

* ولی‌اله افخمی‌راد معاون وزیر صنعت از بازنگری در تخصیص ارز به کالاهای وارداتی خبرداد و به مهر گفته ما به سمتی حرکت خواهیم کرد که فهرست مشمولان دریافت ارز مبادله‌ای کاهش و ارز متقاضی جایگزین شود.

* اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تاکید کرده که پس از لغو تحریم ها ایران نباید به انبار اجناس تولیدات خارجی تبدیل شود. وی خواستار تدوین دستورالعمل جوایز صادراتی شد. این را مهر نقل کرد.

* محمدحسن پیوندی معاون شرکت پتروشیمی از طرح ازدیاد برداشت محصولات پتروشیمی با همکاری دانشگاه ها، خبر داد.

یک شنبه 20 اردیبهشت/ واحدهای کوچک از بورس کالا مواد اولیه بخرند

* قرار شده امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های تولیدی وام داده شود. این را علی اشرف‌افخمی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان کرده و نسیم آنلاین آن را نقل کرده است.

* به گفته وحید فتورایی، تولید کنندگان از وام با بهره بالا رنج می برند.

* سازمان توسعه تجارت برای ثبت نام برای نوزدهمين دوره انتخاب صادركنندگان نمونه، فراخوان داد. متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به سايت این سازمان مراجعه کنند.

* به گزارش ایسنا پناهیان مدیرعامل بورس کالای ایران گفته امکان خرید محصولات پتروشیمی توسط مشتریان خرد از  بورس کالا فراهم شده است.

دوشنبه 21 اردیبهشت/ حق را از کسانی که مالیات نمی دهند وصول می‌کنیم

* سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که اولویت دهی تخصیص ارز مبادله ای به مواد اولیه همچون گذشته ادامه می یابد. این را مهر نقل کرد.

* ایران و عراق برای برقراری تجارت آزاد با هم توافق کردند. به گزارش ایسنا ولی‌الله افخمی‌راد رییس سازمان توسعه تجارت گفته توافقات جدید دو کشورمواردی همچون؛ حمل و نقلی، پذیرش ضمانت‌نامه‌های بانکی، صادرات و واردات و ... را شامل می شود.

* وزارت صنعت، معدن و تجارت طبق سنت هر ساله، 200 فرصت پولساز صنعتی را اعلام کرد. این فهرست سال گذشته 215 مورد بود اما گویا به دلیل عدم جذابیت 15 مورد آن، امسال از لیست حذف شده است.

* با افزایش شفافیت اطلاعاتی از کسانی که فرار مالیاتی داشته‌اند، حق دولت و مردم را وصول می‌کنیم. این را وزیر اقتصاد عنوان کرد و گفت: من نوعا با معافیت ها و ترجیحات مالیاتی که در برخی قوانین وجود دارد، مخالفم، اما یکی از معدود مواردی که از معافیت ها و ترجیحات همیشه دفاع کرده ام، مربوط به بحث صادرات است.

* در این روز محسن فراهي مسئول اداره بازاریابی و فروش پتروشیمی جم، از توان توليد روزانه 850 تن محصول EX3 خبر داد و گفته که بخش عمده ای از ريزش قيمت اين محصول متأثر از اين خبر است.

* در جلسه تحلیل شرایط صادارت محصولاتی برای سال 94، دکتر توفیقی اظهار داشته که توافق هسته ای، الگوهای اقتصادی و تجاری را تغییر خواهد داد. به باور او شرایط بهتر خواهد شد.

* ابلاغیه جدید دولت به ۶ عضو کابینه با هدف رونق تولید؛ به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در همه استان‌های کشور تشکیل می‌شود. این را مهر گزارش داد.

* طرح ویژه دولت برای احیای صنایع تعطیل و نیمه‌ تعطیل؛ کارگروه‌های ویژه رونق تولید در بخش صنعت فعال شده و صنایع با ارزش افزوده بالا در اولویت حمایت تسهیلاتی دولت قرار گرفته‌اند. این را محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت در گفتگو با مهر عنوان کرد. 

* دبیرکل صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه از افزایش صادرات غیر نفتی از مرزهای استان کرمانشاه به میزان ۲۵ درصد خبر داده است.

سه شنبه 22 اردیبهشت/ دولتمردان به جمع فعالان اقتصادی می‌آیند


* بر اساس تحلیل جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم، رشد عرضه پتروشیمی ها در بورس آرامش را بر بازار حاکم می کند.

* در بين 15 گروهي كه بانك مركزي مورد بررسي قرار داده است تنها چهار گروه محصولات معدني، صنايع شيميايي، مواد پلاستيك و پوست و چرم كاهش شاخص بها داشته و 11 گروه ديگر با افزايش بها مواجه بوده‌اند. این را بانک مرکزی گزارش داد.

* روزنامه گسترش صمت به نقل از علی لشگری، رییس هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران از رشد 100 درصد واردات کفش در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، در ایران خبر داد. به گفته وی این آمار واردات قانونی کفش به کشور است و شامل حجم انبوه قاچاق نیست.

* رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرده که در حال حاضر با وجود سابقه 50 ساله در صنعت پتروشیمی و تلاش هایی که در این زمینه انجام شده، شاهد نوعی نیمه خام فروشی هستیم که به دلیل تقویت نشدن صنایع تکمیلی شکل گرفته است.

* بر اساس حکمی آقای سید جواد میرحیدری، خزانه دار انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران به عضویت شورای مشورتی بخش خصوصی سازمان توسعه تجارت درآمدند.

 * دولتمردان به جمع فعالان اقتصادی می‌آیند، چالش‌های اقتصادی ایران با حضور حداقل سه عضو کابینه در جمع فعالان اقتصادی دوشنبه هفته آتی مورد بررسی قرار می گیرند.

* نفت تا 10 سال آینده 100 دلاری نمی‌شود! این را روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از اوپک عنوان کرد.

* آیا تولید متانول در این حجم، ارزش آفرین است؟ شعری مقدم پاسخ داد: برای همین است که ما فکر می کنیم این بخش هم ممکن است مانند صنعت ماکارونی یا فرش ماشینی بشود و چون رقابت در آن زیاد است زمین بخورد. فارس این را نوشت.

چهارشنبه 23 اردیبهشت/ سهم ترانزیت ترکیه بیش از دو برابر ایران است

* پس از جنجال بر سر ممنوع شدن استفاده از کیسه ها و ظروف یک بار مصرف از سوی شهرداری، باشگاه خبرنگاران جوان از فرامرز عظیمی شهردار منطقه 10 نقل کرده است که کیسه‌های تجزیه پذیر جایگزین کیسه‌های پلاستیکی می‌شود.

* خسروتاج، قائم قائم مقام وزیر صنعت از  وضع عوارض بر روی صادرات مواد خام، خبر داد. آن گونه که ایسنا نقل کرده، پرهیز از نوسان شدید نرخ ارز، تشویق صادرات با ارزش افزوده بالاتر و وضع عوارض برروی صادرات مواد خام از مهم ترین سیاستهای صادراتی سال جاری است.

* بر اساس تحلیلی از سید جواد موسوی در خصوص سقوط قیمت برخی پلیمرها در هفته چهارم اردیبهشت، انتظار می رفت کاهش حجم بسیار بیشتر از این ها باشد. ولی در این هفته اکثریت گریدهای سبک فیلم وارد معاملات مچینگ شدند و تنها 0200 بندر امام با رقابت قیمتی معامله شد، همین امر باعث شد قیمت ها در بازار آزاد به سرعت سیر نزولی پیدا کند.

* محمدجواد عطرچیان مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با مهر با بیان اینکه حدود ۷۰۰ کامیون ترکیه‌ای در صف انتظار ورود به‌ ایران هستند، گفت: سهم ترانزیت ترکیه بیش از دو برابر ایران است.

* علی فاضلی رئیس اتاق اصناف در گفت و گو با مهر عنوان کرده جرایم مالیاتی صنوفی که صندوق مکانیزه نصب کنند، بخشوده می‌شود.

* تامین ۸ درصد از سود تسهیلات بانکی، برای صنایع کوچک؛ صنایع کوچکی که در تامین وثیقه بانکی مشکل دارند، می‌توانند به شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران مراجعه کنند. این را علی سلیمانی در گفتگو با مهر عنوان کرد.

* خبر خوش رییس سازمان بورس برای پتروشیمی‌ها؛ به گزارش ایسنا محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از منتفی شدن عطف به ماسبق قیمت خوراک پتروشیمی‌ها برای سال‌های 1391 و 1392 خبر داد.

* براساس مصوبه هیات وزیران در جلسه 30 فروردین‌ امسال، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از شمول واگذاری به بخش خصوصی و لیست واگذاری خارج شدند. این را ایسنا طی گزارشی عنوان کرد.

* پلاست نیوز به نقل از پایگاه پلاست مارت از کمبود و افزیش قیمت پ پ و پلی اتیلن‌ها در آفریقا خبر داد.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖