ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۲۳:۱۴ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 959 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 19

رونمایی از یک ائتلاف و دو فهرست برای انتخابات انجمن ملی

در هفته ای که گذشت، علاوه بر انتشار رزومه و برنامه کاندیداها برای حضور در هیئت مدیره انجمن ملی، از یک ائتلاف و دو فهرست هم رونمایی شد.
رونمایی از یک ائتلاف و دو فهرست برای انتخابات انجمن ملی

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، با نزدیک شدن به روز برگزاری مجمع عمومی انجمن ملی بازار ارائه برنامه و رونمایی از لیست ها در این هفته به بیشترین میزان رسید. در روزهای سپری علاوه بر رزومه و برنامه کاندیداها، از یک ائتلاف و دو فهرست هم رونمایی شد. فهرست ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک، فهرست مورد حمایت انجمن همگن پلاستیک تهران و فهرست 5 نفره مورد حمایت برخی اعضای انجمن ملی. با انتشار فهرست ها، انجمن های مختلف اقدام به حمایت از افراد و کاندیداهای مورد نظر خود کردند.

مجمع عمومی انجمن ملی 16 خرداد ماه در اتاق ایران برگزار می شود.

علاوه بر خبرهای انتخاباتی و تبلیغاتی، اعلام قیمت های مواد اولیه برای نیمه دوم خرداد ماه دیگر موضوعی بود که نظر فعالان تولیدی را به خود جلب کرد؛ به ویژه این که در همه مواد کاهش قیمت به چشم می خورد.

نوزدهمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است، نگاهی دارد به اخبار این هفته. شنبه 9 خرداد/  واریز یارانه ۶ میلیون ثروتمند به حساب تولیدکنندگان

* سایت اینپیا از تاسیس اولین دفتر استانی انجمن تولیدکنندگان پلیمر و پلاستیک آذربایجان شرقی خبر داد.


* بر اساس تحلیلی از سید جواد موسوی تحلیلگر بورس کالا، در هفته منتهی به 29 مه 2015 بازارهای جنوب و جنوب شرق آسیا معاملاتی کم رونق با قیمت های شدیدا نزولی را شاهد بودند. به گفته وی قیمت بسیاری از کالاها بالاتر از قیمت های جهانی هستند و باید در آینده کاهش پیدا کنند.


* بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره آمار ترکیه، مبادلات تجاری این کشور با ایران در 4 ماه نخست سال جاری میلادی افت 17 درصدی داشته است. این را اینپیا به نقل از تسنیم نوشت.


* هزینه‌ تراشی جدید برای فعالان اقتصادی؛ بانک مرکزی به‌جای تخصیص ارزهایی مانند یورو به واردکنندگان، یوآن چین پیشنهاد می‌کند و تجار برای تبدیل آن به ارز مورد نیاز باید هزینه‌هایی را تقبل کنند. این را اینپیا به نقل از مهر نوشت.


* ظروف پلیمری تنها در ایران است که سرطان‌زا شناخته شده، در حالی که در اروپا و آمریکا، برای لبنیات و بسیاری از کالاهای دیگر از این نوع ظروف استفاده می‌شود. این را صمدی، رئیس هیئت مدیره تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف در گفت وگوی خود با نسیم آنلاین به صورت کنایه آمیز گفت.


* به باور محسن جلال پور نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، در ۳۰ سال گذشته،  کارهای شخصی همیشه به اتاق بازرگانی ایران ضربه زده است.


* به گفته سید محمد علی سید ابریشمی معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهای  صنعتی ايران، صنايع كوچك ميزان كارآفرينی و مشاركت بخش خصوصی در كشور محسوب می شوند.


* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، واردات نفت خام مشتریان آسیایی از ایران در ماه آوریل نسبت به ماه قبل 12 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح چهار ماه اخیر رسید.
یکشنبه 10 خرداد/ نرخ تورم؛ ۱۲.۹ درصد


*نعمت اله فرهادی از پیشکسوتان صنعت پلاستیک در گفت و گو با اینپیا اظهار کرده بهبود شرایط بازار پلاستیک به این بستگی دارد که چه کمکی به تولید خواهند کرد. مثلا اگر مواد را مستقیما به تولید کننده بدهند شرایط بسیار بهتر خواهد شد همچنان که در تمام دنیا این کار صورت می گیرد.


* اینپیا به نقل از مهر در گزارشی درباره موضوع تجارت خارجی هشدار داده که اکنون زنگ خطر تجارت خارجی به صدا درآمده آمده است. بر اساس این گزارش اگر چه دو ماه است که بر اساس آمارهای صادرات و واردات، تراز تجاری کشور مثبت اعلام می‌ شود اما آمارها گویای کاهش حجم کل تجارت خارجی ایران نسبت به سال۹۳ است.


* « محمد مقاره» مدیر نمایشگاه ایران پلاست شد. وی طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و رئیس شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاستدر این جایگاه قرار گرفت.


* به گزارش مهر، بانک مرکزی نرخ تورم تولید در دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال‌جاری را ۱۲.۹ درصد اعلام کرد.


* خوانساری رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خواستار خروج دولت از قیمت‌گذاری کالاها شد و گفته دولت برای کشف قیمت باید براساس مکانیزم بازار و عرضه و تقاضا حرکت کند.
 

* تلاش می شود تا یارانه ۶ میلیون ثروتمند به حساب تولیدکنندگان واریز شود. این را مهر به نقل از سید ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر کار، نوشت.


* پلاست نیوز به نقل از ICIS نوشته که در پی افت قیمت محصولات پلیمری در بازار چین که بزرگترین مقصد صادرکنندگان خاورمیانه به شمار می رود؛ عرضه کنندگان این محصولات به دنبال تقویت حضور خود در بازار جنوب شرق آسیا هستند.دوشنبه 11 خرداد/ رونمایی از ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک


* در این روز و در آستانه برگزاری مجمع عمومی این انجمن، ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک که شامل11 نفر از نمایندگان انجمن ها و بنگاه های تولیدی صنعت پلاستیک عضو انجمن ملی هستند، اعلام موجودیت کرد. در این لیست نام‌های؛ سعید ترکمان، محمد تقی غیاثی، علی لشکری، سید محسن صفایی، بیوک آقا صحاف امین، سعید صبوری و عباس علی متوسلیان به نمایندگی از انجمن ها و بیژن امینی، آرین قصری، علی قاسمی و هرویک یاریجانیان به نمایندگی از بنگاه های تولیدی به چشم می خورد. همچنین کاظم ظهیری برای بازرس در این لیست وجود دارد.
 

* با گرم شدن تنور انتخابات هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، کاندیداها اقدام به معرفی و ارائه روزمه خود کردند. در این روز آقایان؛ بيوك صحاف امین، محمد تقی غیاثی، بیژن امینی، كيا كياني و حامد شهمیرزادی، رزومه های خود را منتشر کردند.


* مطابق زمان اعلام شده دفتر توسعه صنایع تکمیلی، در این روز قیمت پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در نیمه دوم خرداد ماه در بورس کالا اعلام شد. در قیمت های جدید همه گروه ها کاهش قیمت دیده می شود که بیشترین کاهش در پلی اتیلن ترفتالات بطری با 5.2 درصد است.


* کارفرمایان می توانند مبلغ وجه بن را در لیست تهیه شده برای ارسال به سازمان تامین اجتماعی لحاظ نکنند و مبلغ مورد نظر را جداگانه به کارگران پرداخت کنند تا تکلیف موضوع روشن شود. این را محمد مروج حسینی دبیر کانون عالی کارفرمائی ایران، اعلام کرد.


* به گفته حسین پناهیان مدیرعامل بورس کالای ایران، خریداران محصولات پتروشیمی می توانند محصولات مورد نیاز خود را از مسیر بورس کالا به صورت اعتباری خریداری کنند.


* طی حکمی از سوی دکتر پرویز عطایی دبیر کل نهضت ملی الگو سازی اقتصاد مقاومتی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس هوشنگ پارسا مدیر عامل شرکت پلاستیک کار به سمت ریاست شورای سیاست گذاری نهضت ملی الگو سازی اقتصاد مقاومتی صنعت پلاستیک و پلیمر منصوب شد. همچنین طی یک نامه جداگانه از آقای پارسا درخواست شده است تا هر چه سریع تر نسبت به طراحی و برگزاری همایشی در خصوص الگو سازی اقتصاد مقاومتی در صنعت پلاستیک و پلیمر اقدام کند.


* به گفته شعیب حسنی دبیر انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، تشکل های عضو انجمن ملی بر اساس اساسنامه محدودیتی برای معرفی تعداد کاندیدا ندارند.


* به گزارش ایرنا، نگوین هونگ تک سفیر ویتنام در تهران ضمن بازدید از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران از محققان این مرکز برای تبادل اطلاعات و دستاوردهای علمی دعوت کرد.


* به گزارش اینپیا به نقل از ایسنا، شرکت لباس های ورزش نایک، یونیفرمی برای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا طراحی کرده است که هر کدام از آنها از 18 بطری پلاستیکی بازیافت شده تولید شده است.


* حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند همگام با بخش بالادست، صنایع تکمیلی پتروشیمی را با هدف جلوگیری از خام فروشی توسعه دهد. این را عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت  و عنوان کرددر این صنعت، فرصتهای سرمایه گذاری متنوع و سودآوری در صنایع تکمیلی پتروشیمی بویژه درمسیر خط لوله اتیلن غرب وجود دارد.


* سازمان توسعه تجارت و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل در حمل‌ونقل دریایی به بازارهای هدف، تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.


* ولی الله افخمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفته با ظرفیت سازی در تولید محصولات های تک و حمایت از صادرکنندگان نمونه می توان ضمن رونق بخشیدن به صادرات به اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی هم کمک کرد. این را مهر نوشت.


* به گزارش مهر، زاهدی استاندار کردستان گفته وجود بروکراسی پیچیده در ایران از موانع اصلی مراودات اقتصادی ما با اقلیم کردستان عراق است.


* به گزارش ایسنا بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد عرضه نفت اوپک در ماه مه به بالاترین سطح طی بیش از دو سال گذشته رسیده چرا که افزایش صادرات نفت آنگولا و تولید بی‌ سابقه عربستان و عراق کاهش تولید کشورهای کوچک تولیدکننده نفت را تحت شعاع قرار داده است.سه شنبه 12 خرداد/ حضور اولین کاندید بانو

* در این روز جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران، حمایت خود را از ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک اعلام کرد.


* حامد شهمیرزدای، کاندیدای عضویت در هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک و نامزد مورد حمایت انجمن همگن پلاستیک تهران طی نامه ای، در 5 محور، رویکردهای آتی انجمن ملی پلاستیک را مورد بررسی قرار داد.


* اولین کاندید بانو؛ در این روز خانم داوری زرنقی به عنوان اولن خانم،طی یک نامه رسمی خطاب به رییس انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، کاندیداتوری خود را اعلام کرد.


* همچنین در ادامه روزمه های ارسالی برای اینپیا، علی لشگری، سید محسن صفائی، هوشنگ پارسا، سعید صبوری و عباسعلی متوسلیان، روزمه های خود را منتشر کردند.


* از دیگر اخبار انتخاباتی، انصراف امير منصوريان شيرازيان بود. وی دلیل انصراف خود را پاره ای از مسائل و به منظور حفظ دوستی با همکاران... اعلام کرد.


* انجمن همگن پلاستيك تهران هم با انتشار يك فهرست، كانديداهاي مورد حمايت خود براي هيئت مديره دوم انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران را معرفي كرد. در این لیست اسامی؛ هوشنگ پارسا، سعید ترکمان، حامد شهمیرزادی، محمد تقی غیاثی، علی لشکری و عباس علی متوسلیان به عنوان نمایندگان انجمن ها و بیژن امینی، علی قاسمی و  آرین قصری به عنوان نمایندگان بنگاه های تولیدی به چشم می خورد. همچنین محمد رضا شاکری برای بازرس در این فهرست معرفی شده است.


* پس از اعلام مهیا شدن زمینه فروش اعتبار محصولات متنوع بورس کالا از سوی رییس بورس کالا، سید جواد موسوی تحلیلگر بازار در گفت و گو با اینپیا این اقدام را جدید ندانست. وی پیشنهاد داد که چنان چه بورس مجتمع های پتروشیمی را وادار کند که مثلا آنها در ازای عرضه هزار تن فروش نقدی، باید 500 تن را هم به صورت اعتباری عرضه کنند؛ این موضوع تاثیرگذار خواهد بود و اقدام جدیدی محسوب می شود.


* از دیگر فهرست های منتشر شده برای انتخابات انجمن ملی، انتشار یک لیست پيشنهادي توسط جمعي از اعضاي انجمن ملي پلاستيك بود. در این فهرست 5 نفره اسامی، بيژن اميني، حامد شهمیرزادی، آرين قصري،‌ علي قاسمي و محمد تقي غياثي به چشم می خورد.


* انجمن صنایع همگن پلاستیک استان سمنان با ارسال نامه ای به انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران حمایت خود را از ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک اعلام کرد.چهارشنبه 13 خرداد/ خط و نشان مکتوب ایران برای اوپک

* انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی با ارسال نامه ای به انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران حمایت خود را از ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک اعلام کرد.


* خط و نشان مکتوب ایران برای اوپک! ما به اوپک نامه ای نوشته ایم. مضمون آن هم این است که ایران بعد از برداشته شدن تحریمها، در فاصله خیلی کوتاهی، تولید نفت خود را به مقدار پیش از تحریمها خواهد رساند . زنگنه وزیر نفت این را گفت و  ایسنا منتشر کرد.* پنج شنبه 14 خرداد/ اعلام حمایتی دیگر


* انجمن همگن پلاستیک استان خراسان رضوی طی ارسال نامه ای به انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، حمایت خود را از ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک اعلام کرد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖