ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۲۱:۲۴ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 878 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 20

از مجمع انجمن ملی و پیروزی ائتلاف رونق و امید تا مجمع تعاونی ایرانیان

پس از روزها رقابت و تبلیغات برای حضور در دور دوم هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، بالاخره شنبه با برگزاری مجمع عمومی، هیئت مدیره جدید انتخاب شدند.
از مجمع انجمن ملی و پیروزی ائتلاف رونق و امید تا مجمع تعاونی ایرانیان

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، پس از روزها رقابت و تبلیغات برای حضور در دور دوم هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، بالاخره شنبه با برگزاری مجمع عمومی، هیئت مدیره جدید انتخاب شدند. رقبایی هم که از ورود به هیئت مدیره بازماندند در کوتاه ترین زمان به منتخبان جدید تبریک گفتند.


اما فارغ از انتخابات که رویدادی مهم در حوزه صنعت پلاستیک به شمار می رود بحث کاهش قیمت ها است که از دیگر اخبار قابل توجه در این صنعت به شمار می رود. خبر دیگر که می تواند از حساسیت ویژه ای برخوردار باشد آغاز بازنگری در تعرفه های ترجیحی با ترکیه است. بیستمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی کوتاه دارد به رخدادهای روزهای سپری شده.

شنبه 16 خرداد/ برنده شدن تفکر اعتدال در مجمع عمومی پلاستیک

* محمدحسن پیوندی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفته می‌دانستم پروپیلن چه نقشی در صنایع تکمیلی دارد. ما باید سود را تا پایان زنجیره و منافع ملی ببینیم، نه در منافع بنگاهی. این را فارس نوشت.


* در این روز جامعه قالب سازان مهدی ساروقی و سعید ترکمان را به عنوان کاندیداهای خود برای عضویت در هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران انتخاب کرد.


* ۱۱ ماه پس از ابلاغ توقف دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران؛تامین اجتماعی با صدور اطلاعیه ای خطاب به کارفرمایان مصوبه شورای عالی کار را لغو و خواستار پرداخت دوباره حق بیمه بابت بن نقدی ۱۱۰هزارتومانی شد. پس از این موضوع معاون وزير کار اظهار کرده که تأمين اجتماعي نمي تواند از كمك هزينه اقلام خانوار كارگران بيمه كسر كند.


* در ادامه حمایت از فهرست ها، انجمن صنایع همگن پلاستیک استان البرز از ائتلاف رونق و اعتلا حمایت کرد.


* مدارک مربوط به شرکت ثبت شده در عراق، قرارداد معتبر تجاری با طرف عراقی و تشخیص ضرورت اخذ روادید مکرر از سوی اتاق شهرستان مربوطه، سه شرط اعلام شده از سوی اتاق بازرگانی، برای اعطای روادید مکرر عراق برای تجار ایرانی است.


* صادرات محصولات پتروشیمی در سال 93 نسبت به سال 92 حدود 30 درصد افزایش داشته، به گفته احمد مهدوی ابهری، مدیر انجمن پتروشیمی ها اظهار، علت افزایش میزان صادرات محصولات پتروشیمی به دلیل تسهیل صادرات در داخل کشور بوده است.


* بالاخره پس از روزها تبلیغات و رقابت جدی برای حضور در هیئت مندیره انجمن ملی، مجمع عمومی انجمن در این روز برگزار شد و ائتلاف رونق و اعتلای صنعت پلاستیک موفق به کسب کرسی های دوره بعد هیئت مدیره انجمن ملی شد. هیئت مدیره دوم انجمن متشکل است از آقایان متوسلیان، ترکمان، لشگری، صحاف امین، صفایی، صبوری و آقای غیاثی به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره از سوی انجمن ها. از بخش بنگاه ها، آقایان قصری، قاسمی و تیموری به عنوان عضو اصلی و بیژن امینی به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

برای پست بازرس هم کاظم ظهیری به عنوان بازرس اصلی و محمد رضا شاکری به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد.* ولی‌الله افخمی‌راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه این وزارتخانه برای برقراری خطوط منظم حمل بار صادراتی در بخش هوایی خبر داده و گفته ماهانه ۶ سفر دریایی به صورت منظم از ایران به قزاقستان و روسیه انجام می شود.


* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، «اندی هال» تحلیلگر نفتی گفته به رغم کاهش تعداد سکوهای حفاری در آمریکا تولید نفت هنوز یک کاهش ثبت شده را تجربه نکرده است، اما این اتفاق خواهد افتاد. به باور وی بهای نفت سبک آمریکا به رغم تولید بالای جهانی نفت تحت هدایت اوپک، به بالای 65 دلار در هر بشکه خواهد رسید.


* محمدعلی خطیبی طباطبایی نماینده سابق ایران در اوپک به ایسنا ماموریت عربستان و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس جلوگیری از افزایش قیمت نفت است.


یکشنبه 17 خرداد/ ظروف کاغذی نسبت به ظروف پلیمری مضرات 100 برابری دارد
* محمدحسین داجمر مدیرعامل کشتیرانی از احتمال آزادسازی تردد کشتی‌های ایرانی با پرچم ایران در آبراه‌های اتحادیه اروپا خبرداد و گفته دادگاهی در اروپا، حکم به لغو تحریم کشتیرانی داده و ما نیز ادعای خسارت کرده‌ایم.


* به گفته سید رحیم مقیمی اصل رییس اتحادیه پلاستیک و نایلون،  ظروف کاغذی نسبت به ظروف پلیمری مضرات 100 برابری دارد.
 


* محمد حسیبی کارشناس مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به شهروندان توصیه کرده تا هنگام خرید ظروف پلاستیکی، ظروفی را انتخاب کنند که رنگی در آن بکار نرفته و به اصطلاح شفاف باشند.


* پس از برگزاری اتتخابات انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران که گزارش لحظه به لحظه آن در تلگرام انجمن ملی منتشر می شد، موجی از پیام های تبریک در این شبکه مجازی خطاب به منتخبان و برگزارکنندگان آغاز شد. «... موفقیت شما نتیجه یک کار تیمی خوب بود»، «روش دموكراسي و انتخاب همين است»، «برخی دوستان از به كار بردن جملات نفاق انگيز بپرهيزند»، «انتخابات امروز به لحاظ آماري و برخي تجربيات تاريخي بسيار ارزشمند بود» و... بخشی از این پیام ا بود.

* هوشنگ پارسا، نماینده انجمن همگن پلاستیک تهران در پیامی با تبریک به هیئت مدیره جدید انجمن ملی صنایع پلاستیک، از کسانی که به وی رأی دادند خواست تا منتخبین این دوره هیئت مدیره را یاری کنند.


* اول رئیس جمهور در جلسه نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید، خواستار تدوین آئین نامه های لازم این قانون توسط دستگاه های مسئول شد.


دوشنبه 18 خرداد/ صنعت حتی یک ریال یارانه نگرفته است

* علي لشكري، عضو منتخب هيئت مديره دوم انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران با انتشار پيامي در وب سايت جامعه مديران و متخصصين صنعت كفش ايران، شاخص مهم هيئت مديره دوم را استفاده از تجربيات پيشكسوتان صنعت و هيئت مديره اول دانست.


* انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران با انتشار نامه اي،‌ انتخاب مهندس مهدي پورقاضي به رياست كميسيون صنعت اتاق بازرگاني تهران را تبريك گفت. مهندس پورقاضي از اعضاي هيئت مديره اول انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران بود.


* به گفته افشار فتح‌اللهی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن استان تهران، هنوز یک ریال از یارانه تولید به واحدهای صنعتی این استان اختصاص نیافته است.


* مصطفایی مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش ۲۴ درصدی صادرات از گمرکات استان در دو ماهه اول امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.


سه شنبه 19 خرداد/ رشد قابل توجه کالای قاچاق

* دنیای اقتصاد در گزارشی عنوان کرده که به رغم كاهش قيمت مواد اوليه، صنايع تكميلي شرايط خوبي ندارند. به زعم نویسنده این گزارش  پایین بودن موجودی انبارها دلیل اصلی این وضعیت شکننده آن هم در عقب‌نشینی خریداران است.


* بهنام بهزادفر کارشناس ارشد مسائل بانکی گفته ایران در جهان رتبه دوم را از لحاظ نرخ بالای سود سپرده ها و همین طور نرخ بالای سود تسهیلات بانکی دارد و رقابت برای جذب سپرده های مردمی و نقدینگی با نرخ سود بانکی بالا به ادامه حیات صنعت بانکداری آسیب می زند


کیانوش شریفی مدیر عامل شرکت کیان بسپار در گفت و گو با اینپیا اظهار کرده تشکل ها می توانند بلند گوی خوبی برای انتقال سریع مشکلات به صورت کارشناسی شده همراه با ارائه راهکار به تیم های تصمیم گیرنده دولتی باشند.


* مهدی ابویی معاون سابق ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز به مهر گفته در حال حاضر آنچه که ضرورت دارد به آن توجه جدی‌تری شود، رشد قابل توجه قاچاق کالا در دو سال گذشته است که داد اقتصاد و فعالان اقتصادی و تولید را در آورد. وی از  آمارهای گیج کننده در این زمینه انتقاد کرد.


* به گزارش مهر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس جمهور با ایجاد ۸ منطقه ویژه و آزاد اقتصادی موافقت کرد.

  
چهارشنبه 20 خرداد/ بازنگری در فهرست کالاهای توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه 
* عيسي غريبي، در جلسه اي با حضور معاون سازمان توسعه تجارت گفته 80 درصد صادرات مصنوعات پلاستيكي كشور به كشورهاي همسايه ايران صورت مي گيرد و اين در حالي است كه قيمت مواد اوليه نيز در كشورهاي همسايه،‌ پايين تر از ايران است.به گفته وی بازارهاي صادراتي ايران روز به روز كوچك تر مي شوند


* در این روز مجمع عمومي تعاوني توليدكنندگان لوله و اتصالات پي وي سي ايرانيان برگزار شد که در آن پس از رای گیری هيئت مديره جديد انتخاب شدند. هیئت مدیره جدید عبارت است از؛ عباسعلي متوسليان، محمد حسن خرازي، كمال كاوه، علي شكوري، عطا حسينعلي زاده خراساني، مجيد غياثي ( عضو علي البدل) و  يادگاري بازرس اصلی و مهدی پورقاضی بازرس علي البدل شدند.


* رایان لنس رییس شرکت نفتی آمریکایی کونوکوفیلیپس گفته توسعه نفت شیل آمریکا به رغم کاهش قیمت نفت خام ادامه خواهد یافت، زیرا پیشرفتهای تکنولوژیک باعث خواهد شد هزینه‌های تولید این نفت به شدت کاهش پیدا کند.


* به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور مالياتي با صدور اطلاعيه‌ای مهلت نصب و استفاده از صندوق فروش توسط اصناف را تا پايان خردادماه جاری اعلام کرد.


* ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر از بازنگری در فهرست کالاهای توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه خبر داد و گفته در فهرست جدید برای برخی اقلام دیوار تعرفه را بالا کشیدیم.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖