ارسال پاسخ

پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ۲۱:۵۲ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1217 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 21

انتخاب دو هیئت رئیسه در یک روز؛ اتاق ایران و انجمن ملی صنایع پلاستیک

انتخاب هیئت رئیسه دو تشکل، یکی پارلمان بخش خصوصی و دیگری تشکل ملی پلاستیک، ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، اعلام قیمت های مواد اولیه و... بخشی از خبرهای مهم این هفته بود.
انتخاب دو هیئت رئیسه در یک روز؛ اتاق ایران و انجمن ملی صنایع پلاستیک

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنعت پلاستیک ایران در این هفته هیئت رئیسه دو تشکل در سطح کلان و خرد انتخاب شدند؛ نخست اتاق بازرگانی ایران با برگزاری انتخابات داخلی به تعیین هیئت رئیسه پرداخت و دیگر انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران بود که در نخستین جلسه دوره دوم فعالیت خود، هیئت رئیسه جدید را انتخاب کردند.

با ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، به انتظار بسیاری از فعالان تولیدی خاتمه داده شد، به ویژه این که در این قانون دولت باید تا شش ماه پس از اجرای آن، نسبت به تسویه بدهی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام کند. از سوی دیگر اعلام قیمت های جدید نیز مورد توجه فعالان صنایع پلاستیک قرار داشت؛ با توجه به کاهش قیمت های جهانی و نتیجه مذاکرات، کاهش هر چه بیشتر قیمت ها دور از انتظار نخواهد بود. بیست و یکیمن بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی کوتاه دارد به اخبار هفته گذشته.

شنبه 23 خرداد/ از سال سخت اقتصاد ایران، خالی بودن خزانه بانک‌ها...

* عباس خالقی مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی در گفت و گو با ایسنا، از مواد پلاستيكي به عنوان یکی از مهمترین اقلام صادراتي به عراق، آذربايجان و تركمنستان، نام برده است.


* روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به کاهش حجم معامله پلیمرها در بورس کالای ایران اشاره کرد و نوشت این کاهش در حالی تجربه شد که عقب‌نشینی خریداران در بورس و بازار و همچنین نوسان عرضه‌ها را باید چهره واقعی رینگ محصولات پتروشیمی در هفته گذشته برشمرد.


* با ابلاغ دستورالعمل شماره ۴۰ روابط کار به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور، امضای قرارداد کار با ماهیت دائم کمتر از یک سال ممنوع شد.به گفته هادی ابوی دبیرعالی کانون انجمن های صنفی کارگران ایران، این بخشنامه در مورد کارگاه‌هایی است که کارگران را با قراردادهای کوتاه مدت 20 روزه و یک ماهه و سه ماهه به کار می‌گیرند و با توجه به ابلاغ قانونی وزارت کار، کارفرمایان مکلف به اجرای بخشنامه هستند.


* مجمع عمومی عادی انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران 7 تیر ماه برگزار خواهد شد. قرار بود این مجمع در 6 خرداد ماه سال جاری برگزار شود اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء، رسمیت نیافت.

* اینپیا در یاداشتی از حضور انجمن ملی پلاستیک با 6 نماینده در انتخابات هیئت رییسه اتاق ایران خبر داد و نوشت: این حضور پرشمار از یک تشکل پلیمری در مقابل تشکل های سنتی که با تعدادی قلیل تر در این انتخابات حاضر می شوند قابل توجه است.


* مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با مهر از سال سخت اقتصاد ایران، خالی بودن خزانه بانک‌ها، مطالبات مشکوک‌الوصول، غیرمنطقی بودن تثبیت قیمت‌ها، کاهش قدرت خرید مردم و عدم تفکیک خودی‌ها و غیرخودی‌ها در اتاق تهران خبر داد.

 
* علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با انتقاد از گسترش پدیده فاکتور فروشی، گفته این پدیده مخل نظام مالیاتی و اقتصادی کشور است و سازمان به طور جدی با متخلفان برخورد می‌کند.
 

* به گفته احمد خوروش عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان اصفهان، تخصیص وام‌های بانکی با نرخ‌ سود بالای ۲۵ تا ۳۰ درصد برای صادرکنندگان سم است.


* سید عقیل موسوی سرکنسولگر عراق در ایران خواستار ایجاد مرکز آسیب شناسی بازار عراق در خوزستان شده است.


* صادرات نفت ایران در ماه گذشته به بالاترین سطح پس از تحریم‌ها رسید؛ این را ایسنا به نقل بولمبرگ نوشت.


* احمد السباعی مدیر بازاریابی شرکت نفتی آرامکو عربستان در گفت و گو با رویترز از آمادگی عربستان برای افزایش عرضه نفت خبر داد.


یکشنبه 24 خرداد/  انتخاب دو هیئت رئیسه در یک روز

* در این روز محسن مهرعليزاده و محسن جلال پور هر دو براي رياست اتاق بازرگاني ايران كانديد شده بودند اما در نهایت با استعفاي مهرعليزاده، جلال پور به رياست پارلمان بخش خصوصي كشور رسيد. پس از انتخاب رییس، نواب رييس هم شامل آقایان، پدرام سلطاني، خوانساري، انصاري و شافعي انتخاب شدند. کاشفی هم به عنوان منشی و پیرموذن نیز برای خزانه دار انتخاب شد.


* سید جواد موسوی از کارگزاری اطمینان سهم توصیه کرده تا خریداران در مورد کالاهایی مانند سنگین بادی و فیلم، سبک خطی و استایرن های مقاوم و معمولی(احتمال ریزش زیاد قیمت) و سایر کالاها نهایت دقت را به کار برده و حتي الامکان به اندازه نیاز خود خرید انجام دهید و از خرید مازاد بر نیاز بپرهیزید. وی در بخش دیگری از تحلیل خود از سه عامل؛ به نتیجه رسیدن یا نرسیدن مذاکرات و فرا رسیدن ماه رمضان به عنوان فاکتورهای موثر بر قیمت مواد نام برده است.

 
سید محمد بیاتیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر توسعه صنایع پتروشیمی گفته این موضوع تنها ناشی از وجود سوخت و خوراک نیست بلکه این فرایند تحقق اقتصاد مقاومتی را هموار می‌کند.
 

* انتخاب هیئت رئیسه جدید در اولین جلسه هیئت مدیره انجمن ملی، عباسعلی متوسلیان به عنوان رئیس، بیوک آقا صحاف امین به عنوان نایب رئیس اول، سعید صبوری نایب رئیس دوم و سید محسن صفایی به عنوان خزانه دار انجمن انتخاب شدند. برخی از روسای کمیسون ها نیز در این جلسه انتخاب شدند.


* قهرمان صنعت ما سخت گرفتار شده است، کارها روز به روز پیچیده تر گشته، توقعات بالا می رود و مشکلات بیشتر و بیشتر می شود. قهرمان ما از خواب و زندگی خود هم می زند و سخت تلاش می کند تا شاید شکافی از صف مشکلات پیدا کرده و از محاصره بیرون آید... این بخش از نامه عیسی غریبی به وزیر صنعت بود با این عنوان که اگر «من وزیر صنعت بودم چه می کردم؟»
 

* محمدمهدی رئیس‌زاده مشاور مالی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در گفتگو با مهر از گشایش مجدد پرونده تعیین تکلیف نرخ بازپرداخت وام‌های ارزی در شورای پول و اعتبار خبر داد. وی اظهار داشته با تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، قرار است شیوه بازپرداخت وام‌های ارزی دریافتی از سوی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان در سال‌های گذشته،  تعیین تکلیف شود، ضمن این که قانون مشخص کرده بانک مرکزی باید شش ماه پس از تصویب قانون، آئین‌نامه‌های مرتبط را تدوین کند. 
 

 * به باور خالقی‌تبار رئیس مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت جمهوری آذربایجان می‌تواند سکوی پرش صادرات ایران به روسیه هم باشد. این را مهر نوشت.


* به گزارش مهر، محسن پاک‌آیین سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از راه‌اندازی بانک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در تهران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار داشته تهاتر و استفاده از پول ملی در تبادلات مدنظر قرار می‌گیرد.


* به گزارش ایسنا 24 خرداد، طی سفر استانی رئیس‌جمهور به خراسان شمالی، عملیات اجرای طرح دوم پتروشیمی خراسان آغاز شد. به گفته ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان‌شمالی در 80 هکتار احداث می شود و 15 متر مکعب آب از راه تصفیه پساب های بهداشتی بجنورد برای آن استفاده خواهد شد.دوشنبه 25 خرداد/ رشد صنعتی و معدنی؛ امسال ۶ درصد

 * مدیرعامل تعاونی تولید کنندگان رنگ و محصولات وابسته به آن از عضویت این تعاونی در فدراسیون اتحادیه های تخصصی رنگ کشور های اروپایی خبر داد. این خبر را مهدی سید حسن طهرانی به شانا داد.


*  روزنامه گسترش صمت در گزارشی به از رونق افتادن یکبارمصرف‌های ارومیه در عراق پرداخت و نوشت:در گذشته محصولات پلاستیکی و یکبارمصرف بازار خوبی در عراق داشت اما بعد از راه‌اندازی کارخانه‌های ظروف یکبارمصرف و رونق صنایع تبدیلی و پلاستیکی در کشور عراق، تجارت این محصول تحت‌شعاع قرار گرفت.


* در این روز دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت پایه محصولات پتروشیمی دو هفته منتهی به دوشنبه 25 خرداد 94 را اعلام کرد. در قیمت های جدید در برخی پایه ها افزایش مشاهده می شود.


* محققان دانشگاه سینسیناتی امریکا و دانشگاه ملی تایوان پنجره های قابل تنظیمی ساخته اند که به کاربرانشان اجازه می دهند تا به میزان روشنایی، درجه حرارت یا حتی کدری و شفافیت پنجره ها بپردازند. این فناوری همانند فناوری است که در صفحه نمایش های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.


* علی یزدانی معاون وزیر صنعت از لغو کسر ۳۰درصد حق بیمه بن کارگری از سوی تامین اجتماعی با رای دیوان عدالت اداری خبرداد و به مهر گفته، با مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده، این بخشنامه لغو خواهد شد.


* به گفته معاون نعمت‌زاده رشد صنعتی و معدنی امسال ۶ درصد می‌شود. حسین ابویی مهریزی در گفتگو با مهر اظهار داشته که امسال شرایط اقتصادی بسیار سخت است که این امر ضرورت مدیریت، برنامه‌ریزی، تلاش، ایده و خلاقیت را دو چندان می‌کند.


* بالاخره پس از برگزاری سه جلسه مشترک؛ دولت و اصناف به توافق مالیاتی رسیدند. ميزان افزايش ماليات بابت خوداظهاري عملکرد سال ۹۳ صاحبان مشاغل بند (ج) قانون ماليات‌هاي مستقيم بين ۸ تا ۱۸ درصد تعيين شد.


* با توجه به بلاتکلیفی صنعتگران بخش خصوصی، پیشنهاد شد بانک صنعت و معدن بر مبنای موافقت بانک مرکزی مبالغی را علی‌الحساب از تسهیلات گیرندگان فوق به‌صورت اقساط دریافت کنند تا زمانی که تعیین تکلیف نهایی انجام شود اما این پیشنهاد مورد موافقت نماینده بانک مرکزی قرار نگرفت. این را محمدمهدی رئیس‌زاده در گفتگو با مهر عنوان کرد.

 
سه شنبه 26 خرداد/ استراتژی جدید ایران و اعضای اوپک برای رقابت با شیل

* مهدی پورقاضی رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در گفت و گو با فارس اظهار داشته در۱۰سال اخیر با ایجاد نهادهای شبه‌دولتی خصوصی‌سازی واقعی انجام نشده و برای این کار باید ابتدا تکلیف امتیازات ویژه مانند اختصاص ارز مبادله‌ای و حامل‌های انرژی ارزان به خواص مشخص شود.* به گفته یحیی آل‌اسحاق، رییس سابق اتاق بازرگانی تهران، دسترسی نداشتن به تسهیلات بانکی در صدر مشکلات واحدهای‌ تولیدی است.


* بالاخره پس از تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، رییس جمهور اقدام به ابلاغ آن کرد. در این قانون دولت موظف به تسویه بدهی های خود ظرف شش ماه شد.


* با دستورالعمل جدید وزارت کار، دستورالعمل ممنوعیت قراردادهای زیر یکساله لغو شد. این دستور پس از آن صادر شد که چند روز پیش بخشنامه ای به امضای معاون روابط کار وزارت کار به بنگاه‌ها و واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ شد که طی آن، بر ممنوعیت امضای قراردادهای کاری زیر یکسال در مشاغل با ماهیت مستمر و دائم تاکید شده بود.


* محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت و معدن از رشد 45 درصدی پرداخت تسهیلات به بخش صنعت در سال گذشته خبر داد.


چهارشنبه 27 خرداد/ کاهش درآمد اوپک به کمتر از یک تریلیون دلار برای اولین بار

* هوشنگ انوشیروانی در گفت و گو با اینپیا اظهار کرده با افزایش بهره بانکی، به طور عملی استفاده از این منابع برای واحدهای تولیدی میسر نیست. به گفته وی بانک ها به روش های مختلف به تولیدکنندگان ضربه وارد می کنند.
چهارشنبه 27 خرداد/ کاهش درآمد اوپک به کمتر از یک تریلیون دلار برای اولین بار


سید جواد موسوی در یادداشتی تحت عنوان «دلایل رکود بازار صنعت پلاستیک چیست؟» به بررسی این دلایل پرداخت.

گزارش تحلیلی چهارمین هفته وضعیت عرضه، تقاضا و معاملات مواد اولیه پلیمری به قلم سید جواد موسوی

در این روز، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، از گشایش پنجره جدید برای بهره‌مندی محصولات دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی خبر داد.

ایل رکود بازار صنعت پلاستیک چیست؟
متن کامل در: http://inpia.ir/2838

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖