تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ۰۸:۱۰ تعداد نظرات: 0

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 22

دیدار رییس جمهور و وزیر صنعت با فعالان حوزه پلاستیک

در روزهایی که رکود صنعت پلاستیک همچنان عمیق تر می شود، با فرا رسیدن موعد تفاهمنامه هسته ای، بازار در انتظار آثار و پس لرزه های این توافق یا تمدید مذاکرات است.
دیدار رییس جمهور و وزیر صنعت با فعالان حوزه پلاستیک

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، بازار به طور عام و صنعت پلاستیک به صورت ویژه در شرایطی آرام و یا به زبان فعالان اقتصادی در حالت «رکود» به سر می برد. اما این رکود در برخی از حوزه ها همچون مواد اولیه شرایط متفاوتی دارد چرا که کاهش قیمت مواد اولیه در بازار آزاد نسبت به بورس کالا، موجب گمانه زنی هایی بین فعالان تولیدی و فروشندگان این مواد شده است.
 

اما از سوی دیگر با فرا رسیدن موعد تفاهمنامه هسته ای، بازار در انتظار آثار و پس لرزه های این توافق یا تمدید مذاکرات است. با این همه در روزهای سپری شده دو اتفاق مهم دیگر رخ داد؛ نخست دیدار مدیران پتروشیمی و نمایندگان انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگری هم گفت و گوی هوشنگ پارسا با رییس جمهور در خصوص وضعیت صنعت پلاستیک بود. بیست و دومین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی تهیه شده است نگاهی دارد به اخبار مرتبط با حوزه صنعت پلاستیک در روزهای گذشته.

 

شنبه 30 خرداد/ پیوستن ایتالیا به جمع ده شریک اول صادراتی ایران

 

* علی لشگری رییس جامعه متخصصین صنعت کفش از ایجاد شهرک صنعتی تخصصی کفش در شهرستان هیدج استان زنجان خبر داد. به گفته او 20 درصد از اشتغال شهرستان هیدج در صنعت کفش است، همچنین این منطقه در زمینه تولید کفش بچه‌گانه مزیت بسیار خوبی دارند.

 

* بر اساس گزارش بانک مرکزی رکود در ۱۰ گروه تولیدی عمیق‌تر شده است. گزارش نشان از رشد اقتصادی 14 گروه صنعتی در سال 93 دارد. 10 گروه صنعتی نیز با رشد منفی در رکود به سر می برند. صنایع تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی نیز با 10.4 درصد کاهش تولید دراین 10 گروه قرار گرفتند.

 

*  بر اساس تحلیل سید جواد موسوی، مدیر کالایی کارگزاری اطمینان سهم، قیمت پلیمرها طی چند هفته گذشته در بازارهای آسیایی به کاهش منظم خود ادامه داده و قیمت ها به کف قیمتی خود بسیار نزدیک شده اند و ممکن است قیمت بعضی کالاها در هفته های آتی با ثبات بوده و یا رشد آرام خود را مجددا شروع کنند.

 

* به باور عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران، ایجاد شورای گفتگو برنامه دولت برای رفع مشکلات تولیدی است.

 

* ولی‌الله افخمی راد در گفتگو با مهر با تشریح آخرین وضعیت تجارت خارجی ایران با کشورهای اروپایی گفته در حال حاضر، کالاهای ایرانی راه خود را برای صادرات به بازارهای اروپایی باز کرده‌اند و بر این اساس، ایتالیا پس از سال‌ها، به جمع ده شریک اول صادراتی ایران پیوسته است.


* ایسنا به نقل از وال استریت ژورنال در خصوص جزییات جدید از قراردادهای جدید نفتی ایران می نویسد که ایران آماده پیشنهاد قرار‌داد‌های نفتی بلند‌مدت و سودآورتر به شرکتهای نفت و گاز بین‌المللی است، اما انتظار مشارکت استراتژیک این شرکت‌ها با شرکت‌های ایرانی را دارد که نشان دهنده نحوه تلاش ایران برای جذب میلیارد‌ها دلار سرمایه‌ خارجی در بخش انرژی پس از توافق احتمالی هسته‌ای است.

 

یک شنبه 31 خرداد/ رویکرد گمرکات و بنادر وارداتی استنه صادراتی

 

* به باور نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت، صادرات بالاترین رده مدیریت است و کار هر بنگاهی نیست. وی که در دیدار با مسئولین امر تولید محصولات پتروشیمی، بانک های عامل صنعتی و نمایندگان انجمن ملی صنایع پلاستیک ایراناین سخن را عنوان کرد به گفته وی باید واحدهای تولیدی از منابع خارجی و داخلی برای توسعه خود استفاده کنند. نعمت زاده به انجمن ملی پلاستیک پیشنهاد داد تا با راه اندازی دو شرکت بزرگ صادراتی، دو منطقه مختلف را سامان دهد و الگویی برای ادغام واحدهای کوچک ایجاد کند و از مزیت اشتراک منابع واحدهای کوچک برای پایین آوردن قیمت تمام شده استفاده کنند.

 

* با وجودی که قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است؛ اما هنوز برخی از بندهای آن برای اجرا شدن در انتظار آیین نامه های لازم هستند. در همین زمینهبانک مرکزی دستور توقف اجرای موضوع تبصره یک ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را صادر کرد.

 

واردات کالاهای ارزان قیمت نسبت به تولیدات داخل سبب شده تا شماری از خریداران ترجیح دهند کالاهای وارداتی ارزان ‌‌قیمت را جایگزین تولیدات داخل کنند و این موضوع شرایط را برای تولیدکنندگان داخلی سخت‌تر کرده است.این را محسن جمالیان رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به روزنامه دنیای اقتصاد گفت.

 

* اسماعیل جلیلی عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس به نیپنا گفته توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی روند خلق ثروت، کاهش خام فروشی و اشتغال‌زایی را شتاب می‌دهد.

 

* محسن بهرامی ارض اقدس رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفته رویکرد گمرکات و بنادر ما وارداتی است و بیشتر تجهیزات، امکانات و کارشناس‌هایشان برای امر واردات آموزش دیده‌اند؛ این رویکرد باید در دستگاه‌های اجرایی دولت تغییر کند و به رویکرد صادراتی تبدیل شود.

 

*  در این روز محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در تلویزیون به تشریح آخرین وضعیت پرداخت یارانه تولیدرسید وی گفت: قرار بود ۲ هزار میلیارد تومان به صنایع پرداخت شود که هنوز این رقم محقق نشده است.

 

*  بر اساس تحلیل سید جواد موسوی  که در اینپیا منتشر شد کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، ادامه فعالیت با بخش کمی از ظرفیت تولید، از دست رفتن بازارهای صادراتی، عوامل مهم و تأثیرگذار در کاهش تولیدات محصولات پلاستیکی است.  وی در ادامه به بیان برخی از راهکارهای عبور از بحران پرداخته است.

 

* بیوک آقا صحاف امین که در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت از وعده وزیر برای ارائه مستقیم مواد اولیه به صادرکنندگان خبر داد. صحاف امین در این جلسه خود این پیشنهاد را به وزیر ارائه داده بود که وزیر با این موضوع موافقت کرد.

 

* بانک مرکزی در گزارش شاخص كل توليد كارگاه‌هاي بزرگ صنعتي كشور در سال ۹۳ را اعلام کرد. در این گزارش شاخص به عدد ۹۲.۹ رسیده كه در مقايسه با سال ۱۳۹۲ معادل ۶.۷ درصد افزایش یافته است

 

دوشنبه 1 تیر/ بدنه صادق اصناف در گذشته به بازی گرفته نشد

 

 

* كنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنكتاد) گزارشي از سرمايه‌گذاري خارجي جهان در سال2014 منتشر كرد كه برمبناي آن باوجود افزايش 9درصدي سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي درجهان طي سال2013، ميزان سرمايه‌گذاري خارجي جذب شده در ايران طي آن سال، 35درصد كاهش يافت. اتاق تهران این گزارش را منتشر کرد.

 

* در دومین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران مقرر شد تعیین برنامه دو ساله کمیسیون تا دو هفته آینده به تعویق بیفتد تا تشکل‌ها در پاسخ به نظرخواهی اتاق، نظرات خود را در مورد مشکلات و موانع مهم در حوزه تولید ارائه کنند و پس از آن در این باره تصمیم‌گیری شود.

 

* سایت اینپیا در خبری از شکسته شدن قیمت EX5 مارون خبر داد و نوشت:در پی عدم کشش بازار، ضعف شدید تقاضا و عدم معامله بخش زیادی از محصول سنگین فیلم EX5 مارون، مقاومت این پتروشیمی نیز شکست و محصول خود را در روز سه شنبه 2 تیر ماه 1394 و با 90 تومان به ازای هر کیلو کمتر از قیمت رسمی مجددا در بورس کالای ایران عرضه کرد.

 

* علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران به مهر گفته است که در سال‌های گذشته، بدنه صادق اصناف به بازی گرفته نشدند و آنچه که از بدنه اجرایی دولت تراوش کرد، یک موج دلالی به سمت بازار بوده است.

 

سه شنبه 2 تیر/ شیر خفته اقتصاد ایران در حال بیدار شدن

 

* سایت اینپیا در خصوص کاهش قیمت های مواد اولیه در بازار آزاد نسبت به بورس کالا به گفت و گو با برخی از فعالان بازار پرداخت و در این باره نوشت: مدتی است که قیمت مواد اولیه در بازار آزاد به قیمتی پایین تر از بورس رسیده و این موضوع موجب نگرانی های جدی در میان فعالان بازار شده است.یکی از مصاحبه شوندگان اظهار کرده بود تا با وضع یک تبصره یا ماده، از ورود جنس های صادراتی یا مناطق معاف از مالیات، به بازار داخل جلوگیری شود.

 

* در این روز رئیس‌جمهور در یک جلسه با کارآفرینان برنامه‌های دولت برای خروج از رکود را تشریح کرد و بر این اساس، قرار بر این شد که توجه به صنایع کوچک در مرکز برنامه‌های دولت برای خروج از رکود قرار گیرد. رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در این باره به مهر گفته ۶۰ شرکت از ۱۰۰شرکت برتر دنیا، ایران را در بین ده بازار هدف سرمایه‌گذاری خود قرار داده‌اند. پیش‌بینی آینده اقتصاد ایران، مانند شیر خفته‌ای است که بیدار می‌شود.

 

* دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده که درج نوع پلیمر و یا علامت اختصاری آن و شماره پروانه ساخت بر روی کلیه ظروف یکبار مصرف پلیمری الزامی است.

 

* هوشنگ پارسا مدیرعامل شرکت پلاستیک کار در ضیافت افطاری که به میزبانی رییس جمهور برگزار شده بود حضور داشت، مشکلات و پتانسیل های صنعت پلاستیک را برای رییس جمهور تشریح کرد. وی با نقل قول از روحانی گفت که ایشان وعدهداد تا برای حل مشکلات پلاستیک و پلیمر دستورات لازم را به وزیر صنعت و معدن بدهد.

 

 

چهار شنبه 3 تیر/ کاهش حدود ۱۰ درصدی صادرات در بهار امسال

 

* رییس واحد پ‍ژوهش شرکت گاز خراسان رضوی از تدوین استاندارد دودکشهای پلیمری توسط شرکت گاز خراسان رضوی خبر داده و گفته که این اقدام با همکاری سازمان استاندارد انجام شده است.

 

* امیرعباس تقی پور، مدیرکل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در خصوص کسر حق بیمه از کمک هزینه خانوار کارگران گفته در حال حاضر کارفرمایان در حال پرداخت این حق بیمه هستند.

 

* سایت اینپیا در گزارش دیگری به بررسی دلایل کاهش قیمت های مواد اولیه در بازار آزاد از دیدگاه تولیدکنندگان پرداخت و در این باره نوشته بسیاری به رکود بازار داخلی، برخی به مشکل صادراتی و از دست رفتن بازارهای کشورها همسایه و عده ای نیز به حضور و تاثیر دلالان در این حوزه اشاره می کنند.

 

* سخت و زیان آور بودن مشاغل حوزه پلاستیک، موردی است نه کلی. علیرضا میربلوک این را به اینپیا گفت. تشخیص سخت و زیان آور بودن یک کار بر عهده کمیته های استانی تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور است.

 

* سید جواد موسوی در تحلیلی به بررسی تأثیر کاهش قیمت EX5 مارون بر افزایش تقاضا پرداخت و در این باره نوشت در هفته جاری اکثریت گرید های عرضه شده وارد معاملات مچینگ شدند، و فقط گریدهای OFF و گریدهایی مثل 209AA امیرکبیر که با کمبود بار مواجه است، با رقابت قیمتی معامله شد.

 

گمرک ایران از کاهش حدود ۱۰ درصدی صادرات و بیش از ۱۵ درصدی واردات در بهار امسال خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، گمرک ايران كارنامه بهاري تجارت خارجي ايران را منتشر كرد.

در سه ماهه اول سال ‌جاري حجم تجارت خارجي ايران به ۲۱ ميليارد و ۲۱۴ ميليون دلار رسيد. در اين مدت، ۱۰ ميليارد و ۸۶۷ ميليون دلار انواع كالا از ايران به ساير كشورها صادر و در مقابل ۱۰ ميليارد و ۳۴۷ ميليون دلار نيز وارد كشور شده است.

 

*در این روز تردید در توافق هسته‌ای ایران، بهای نفت را افزایش داد. ایسنا به نقل از رویترز نوشت، بهای نفت در بازارهای جهانی امروز به دلیل امیدواری نسبت به تقاضای نفت فراتر از انتظار در آمریکا افزایش یافت اما تردیدها درباره چشم‌انداز امضای توافق هسته‌ای بین ایران و غرب در هفته آینده نگرانی‌ها درباره عرضه بیش از حد نفت را کاهش داد.

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۹ دى ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 43,200 ریال -600 1.37% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 43,400 ریال -300 0.69% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 43,300 ریال -300 0.69% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 43,850 ریال -250 0.57% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 43,700 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
5110 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,100 ریال -550 1.26% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,200 ریال -400 0.92% نمودار و آرشیو
0075 51,100 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
020 51,500 ریال -200 0.39% نمودار و آرشیو
Lf190 50,200 ریال -300 0.59% نمودار و آرشیو
52518 45,500 ریال -500 1.09% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 48,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420h 49,900 ریال -200 0.4% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 49,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 50,100 ریال -300 0.6% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 47,500 ریال -600 1.25% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,200 ریال -700 1.46% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 46,500 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 47,100 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 47,000 ریال 400 0.85% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf 47,700 ریال 700 1.47% نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf 47,100 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf 47,600 ریال 400 0.84% نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s 47,300 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
C30s 45,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s 47,000 ریال -500 1.05% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 47,400 ریال -300 0.63% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 56,200 ریال -250 0.44% نمودار و آرشیو
1540 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 TakhteJamshid 51,600 ریال -400 0.77% نمودار و آرشیو
781 45,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
821 46,000 ریال -400 0.86% نمودار و آرشیو
825 44,600 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
5030 56,500 ریال -500 0.88% نمودار و آرشیو
525 47,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 47,200 ریال -800 1.67% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 47,200 ریال نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 45,600 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 46,800 ریال -500 1.06% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 85,000 ریال 2500 2.94% نمودار و آرشیو
10417 84,500 ریال 2500 2.96% نمودار و آرشیو
10415 86,000 ریال 2500 2.91% نمودار و آرشیو
R40maron 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R60 48,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
RP340 46,700 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 45,800 ریال -1200 2.55% نمودار و آرشیو
440L 47,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 57,500 ریال -500 0.86% نمودار و آرشیو
ZR230 57,500 ریال -1300 2.21% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 83,000 ریال 2500 3.01% نمودار و آرشیو
332C 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,200 ریال 400 1.05% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 37,900 ریال 300 0.79% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 38,900 ریال 200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 58,000 ریال -1000 1.69% نمودار و آرشیو
EPS 400 59,000 ریال 1000 1.69% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,000 ریال -1000 1.64% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 84,000 ریال 3000 3.57% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 68,000 ریال -500 0.73% نمودار و آرشیو
J740 70,500 ریال -200 0.28% نمودار و آرشیو
R200 67,500 ریال -500 0.74% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,700 ریال -300 0.6% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
روغن DOP 58,000 ریال نمودار و آرشیو