ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ ۱۴:۲۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1506 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 23

تجلیل از خود و انتقاد از گذشته در روز صنعت و معدن/ اعلام قیمت ها

روز صنعت و معدن، فرصتی برای بیان آمار، ذکر دستاوردها، تجلیل از منتخبین و نقد عملکرد دولت گذشته بود. در این هفته همچنین قیمت های مواد اولیه به شیب نزولی خود ادامه دادند.
تجلیل از خود و انتقاد از گذشته در روز صنعت و معدن/ اعلام قیمت ها

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، بزرگداشت روز صنعت و معدن در این هفته فرصتی بود تا بار دیگر متولیان این حوزه به بیان آمار و دستاوردها، تجلیل از منتخبان و همچنین انتقاد از سیاست های دولت گذشته روی بیاورند، امری که در هر دولت نسبت به دولت پیشین یک رویه شده است. علاوه بر این، هنوز موضوع کسر بیمه از کمک هزینه خانوار محل مناقشه سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی کار است در این میان انجمن ملی نیز موضع خود را مخالفت با کسر حق بیمه از این کمک هزینه اعلام کرد.


در این هفته همچنین قیمت های مواد اولیه به شیب نزولی خود ادامه دادند تا بار دیگر متقاضیان را نسبت به ثبات نرخ آن دچار تردید کنند. بیست و سومین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است مروری کوتاه دارد به اخبار این هفته در حوزه پلاستیک، پلیمر، انرژی و دیگر مطالب مرتبط.

 

 

شنبه 6 تیر/ یکی از مشكلات بخش تکمیلی عدم آگاهي از بازارهای جهاني

* به گفته حسین وکیلی معاون سازمان امور مالیاتی کشور، مودیان برای انجام امور مالیاتی خود از تسلیم اظهارنامه تا پرداخت الکترونیکی فقط تا پایان تیر فرصت دارند در پایگاه الکترونیکی این سازمان ثبت نام کنند. وکیلی همچنین هشدار داده که تاخیر در ارائه صورتحساب معاملات مشمول جرائم سنگین است.

 

* گروه دانمارکی سازنده اسباب‌بازی لگوها می‌خواهند که کودکان در آینده همچنان به لذت بردن از این آجرهای اسباب‌بازی ادامه دهند، اما نه به بهای آسیب به محیط زیست؛ آنها در نظر دارند در ساخت لگوها یا همان آجرهای اسباب‌بازی محبوب کودکان، از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست استفاده کند.

 

*  روزنامه  تعادل در گزارشی با موضوع نگاه سنتي، مانع دسترسي صنایع تکمیلی پتروشيمي به قيمت‌هاي جهاني، نوشت: يكي از مشكلات عديده بخش تکمیلی پتروشيمي در ايران عدم اشراف و آگاهي از بازارها و قيمت‌هاي جهاني است. مشكل اصلي نه هزينه‌هاي بالاي دسترسي به اطلاعات، بلكه خلأ تحليل‌هاي اقتصادي و تكنيكي، خو گرفتن به ديد سنتي در صنعت و دل بستن به استفاده از اطلاعات آماده‌ است... در ادامه این تحلیل با ذکر مستنداتی عنوان شده بود که برخلاف آن چه عنوان می شود دسترسی به اطلاعات بازارهاي جهاني چندان هم گران نیست.

 

* برخی تولیدکنندگان مطرح، واردکننده از چین شده اند. این را بهروز نعمتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت. وی در ادامه با اظهار تاسف از این که برخی کارخانه های مطرح تولیدکننده کفش در ایران در حال حاضر تبدیل به واردکنندگان کفش از کشور چین تبدیل شده اند گفته کارمندان و کارگران این واحدها هم بیکار شده اند.

 

* ماهنامه انرژي خاورميانه در گزارشی با عنوان؛ 70درصد محصولات پليمري در ايران ارزش افزوده توجيه‌پذير ندارند نوشت: 75درصد از محصولات پليمري توليد شده در ايران، ارزشي كمتر از 1200دلار دارند و از نظر وزني، حدود 40ميليون تن از توليدات ما فاقد ارزش افزوده توجيه‌پذير هستند.

 

* محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان تهران گفته که با ابلاغ مصوبه جدید هیئت وزیران و رفع ممنوعیت از صنایع دانش‌بنیان، این واحدها می توانند در هر شهرک صنعتی مجاز در داخل محدود شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، مستقر شود.

 

* سایت اینپیا در گزارشی به قلم سید جواد موسوی به تحلیل توقف روند نزولی در اکثر مواد پليمري در بازارهاي جنوب آسيا پرداخت. نگارنده در بخش اول تحلیل خود نوشته است:  به نظر می رسد این بار قیمت مواد پلیمری، کاهشی به مراتب بیشتر از دفعات قبل را در روز 8 تیر تجربه می کنند، زیرا قیمت های جهانی در چند وقت اخیر روندی نزولی داشته اند. وی همچنین پیش بینی کرده است که کاهش قیمت مواد اولیه در بازار داخلی ادامه داشته باشد.

 

* صنعت پلاستیک کشور ترکیه برای مواجهه با تحریم ها و افت روبل روسیه، افت منات آذربایجان و کاهش درآمدهای نفتی روسیه و آذربایجان، خطر از دست دادن بازارهای این دو کشور از یک سو و رکود اروپا و روزهای نه چندان خوش صادرات به کشورهای اروپایی از سوی دیگر، قیمت محصولات خود را کاهش دادند. این را یک صادرکننده صنعت پلاستیک به اینپیا گفت.

 

* ولی‌اله افخمی‌راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرین وضعیت تجارت ترجیحی ایران و ترکیه گفته صادرات ایران به ترکیه در سه ماه سوم سال ۹۳ در حدود ۲۲.۹ میلیون دلار بوده که بعد از اجرای موافقتنامه ترجیحی به ۴۲.۵۶ میلیون دلار رسیده است به گفته وی در همین مدت واردات از ترکیه نیز در اقلام ترجیحی رو به رشد بوده است، واردات ایران از ترکیه در سه ماه سوم سال ۹۳ درحدود ۱۰۱.۹ میلیون دلار بوده که با افزایش ۱۴.۲ میلیون دلاری به ۱۱۶.۱ میلیون دلار در سه ماه آخر سال گذشته رسیده است.

 

* علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با مهر از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان منابع مالی از محل هدفمندی یارانه‌ها به صادرات خبرداد و گفته دارندگان مطالبات معوق بانکی، به عنوان واحد نمونه صنعتی و معدنی انتخاب نمی‌شوند.

 

* با اجرايي شدن پروانه سبز الكترونيكي در گمرک، امكان استعلام الكترونيكي اطلاعات پروانه گمركي در سامانه براي مراجع ذيصلاح به صورت بر خط فراهم مي شود. بنابراین صدور برگ سبز ترخیص کالا در گمرک متوقف خواهد شد.

 

* به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ترند، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که صادرات نفت ایران از سال 2011 تاکنون به دلیل تحریم‌ها روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه کاهش یافته است.

 

* ایران پس از لغو تحریم‌ها روزانه تنها 120 هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت خود در سال 2015 خواهد افزود. این را ایسنا به نقل از  بلومبرگ نوشت.

 

 

یکشنبه 7 تیر/ آمار بانک مرکزی ملاک است نه مرکز آمار ایران

* شورای عالی کار مصوب کرده تا کمک هزینه اقلام خانوار مشمول کسر بیمه نشود؛ اما سازمان تامین اجتماعی آن را دریافت می کند. موضع انجمن ملی در این خصوص این است که نباید این مبلغ بیمه پرداخت شود.

 

* بر اساس اعلام بانک مرکزی، در اردیبهشت ماه 94، ترقی شاخص بهای اکثر اقلام پلاستیکی از جمله پلی اتیلن سبک برابر 14 درصد، پلی اتیلن سنگین 14.9 درصد، پلی اتیلن ترفتالات 9.1 درصد و پلی وینیل کلرور 10.2 درصد سبب شد تا شاخص قیمت گروه مواد پلاستیک و کائوچو و مصنوعات آنها به میزان 11.1 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یابد.

 

* سیدحسن میرحیدری که به تازگی از نمایشگاه مسکو بازگشته است در گفت و گو با اینپیا، به هیئت مدیره انجمن ملی ایران دو پیشنهاد داد؛ نخست در نمایشگاه مسکو که در بهمن ماه برگزار می شود به صورت پاویون شرکت کنند و دیگر این که انجمن ملی به عضویت اتاق مشترک ایران و روسیه درآید.

 

* صدور پروانه یا برگ سبز کاغذی از 20 تیرماه سال‌جاری متوقف و در زمان ترخیص کالاها برگه‌ای تحت عنوان دستور ترخیص ( Release order ) در گمرک صادر می‌شود.

 

*  جانشين فرمانده انتظامي استان يزد از کشف 219 کيلو ترياک در بازرسي از يک دستگاه بنز تک که از بندر لنگه عازم استان البرز بود خبر داد. این کامیون حامل موادخام پلاستيک بوده است.

 

* محمدرضا نعمت زاده در نشست خبری در پاسخ به پرسش مهر درباره اختلاف آماری میان بانک مرکزی و مرکز آمار در خصوص رشد صنعت و معدن در سال ۹۳ گفته گه آمار رسمی یک ساله را بانک مرکزی اعلام می‌کند و آمار سه ماهه ای که مرکز آمار اعلام کرده است، نمی‌تواند ملاک عمل باشد.  

 

* بانک مرکزی، نرخ تورم تولید در دوازده ماه منتهي به خرداد ماه ۱۳۹۴ را ۱۲ درصد اعلام کرد.

 

* سید محمد علی خطیبی نماینده سابق ایران در اوپک معتقد است که میزان تاثیر توافق هسته‌ای بر بازار جهانی و قیمت‌ نفت به میزان همکاری اعضای موثر اوپک با ایران برای بازگشت به این بازار بستگی دارد.

 

* عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با پپنا گفته علت این که مواد پتروشیمی به بورس رفت دو نرخی شدن قیمت دلار بود. ارز دو نرخی شد و برخی شروع به سوء استفاده کردند به گفته وی بورس به طور موقت حلال مشکلات شد و  مقداری جلوی سوءاستفاده ها را گرفت ولی هیچ جای دنیا در تجارت آزاد هیچ کس را مجبور نمی کنند محصولی را در بورس بخرد یا بفروشد.

 

دوشنبه 8 تیر/ مجمع بی رونق انجمن همگن

* مجمع عمومی عادی انجمن همگن پلاستیک استان تهران در حالی پس از فراخوان دوم برگزار شد که 24 عضو از اعضای این انجمن برای قرائت و استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس،‌ طرح و تصویب صورت های مالی و انتخاب انجمن گردهم آمدند. در این مجمع صادقی نکو برای بار سوم به عنوان بازرس انتخاب شد.

 

*  وزیر صنعت ، معدن و تجارت در یک نشست خبری اذعان کرده که بدون اطمینان از تامین مواد اولیه، نمی توان برای تولید برنامه ریزی کرد. وی گفته اغلب واحدهای تولیدی گله دارند که برای صادرات فلان میزان محصول قرارداد دارند و ماه بعد مثلا برنده نمی شوند و باید 10 تا 20 درصد پول بیشتر بدهند که کالا را از فرد برنده بگیرند و دلالی در کشور راه می افتد.

 

* به مناسبت گرامیداشت هفته صنعت و معدن و با حضور محمد پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در واحد صنعتی پلیمر بافت بابل شهرک صنعتی افتتاح شد.

 

*  در این روز قیمت پایه مواد اولیه برای نیمه دوم تیرماه ماه 1394 توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی اعلام شد و مطابق پیش بینی ها در بیشتر گریدها کاهش نرخ، بین یک تا 4 درصد دیده می شد.

 

* در اطلاعیه ای از سوی اداره سیاستها و مقرارات ارزی در خصوص تبصره یک ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، عنوان شده است که گیرندگان تسهیلات ارزی تا سه ماه فرصت دارند تا بدهی خود به قیمت روز گشایش را با بانک عامل تایید و یا تعیین تکلیف کنند.

 

* در این روز علیرضا میربلوک، خزانه دار انجمن همگن پلاستیک تهران ضمن ارائه توضیحی در خصوص علت حضور اندک 24 نفری در مجمع عمومی این انجمن، از مومنین به انجمن درخواست کرد تا در این شرایط سخت بیشتر در کنار انجمن باشند.

 

* بر اساس یکی از مصوبات جلسه اعضای انجمن ملی پلاستیک با وزیر صنعت، پتروشیمی ها نباید خارج از بورس با کمتر از قیمت فوب مواد اولیه بفروشند.

 

* اتاق بازرگانی ایران در نامه ای رسمی از سید محسن صفائی عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران، قدردانی کرد.

 

* به گفته محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، فعالیت های غیر مولد و دلالان انگیزه را از تولیدکنندگان گرفته است.

 

سه شنبه 9 تیر/  کمک دولت به صادرات، ایجاد نکردن مزاحمت است

 

* روزنامه دنیای اقتصاد در تحلیلی با موضوع انتظار برای تحریک تقاضای پلیمرها، نوشت: با توجه به رکود تولید در صنایع تکمیلی و همچنین سخت‌تر شدن شرایط صادرات، می‌توان از این کاهش قیمت‌ها به‌عنوان داده‌ای مثبت در بازار یاد کرد که می‌تواند به بهبود حجم معامله و حتی افزایش حجم تولید در صنایع بالادستی و تکمیلی منجر شود.

 

* علیرضا رحیمی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از بهره‌برداری از کارخانه بازیافت پلاستیک در کرج خبر داد. به گفته او با راه‌اندازی این کارخانه دفن سنتی این نوع زباله‌ها متوقف می‌شود.

 

* بزرگ‌ترین کمکی که می‌‌توانیم به صادرات بکنیم این است که مزاحمت‌ها را کم کنیم تا صادرکننده بتواند به خوبی برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و اقدام کند. این ر خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت.

 

* در حالی که صادرات ترکیه به ایران در ۵ ماه نخست سال جاری میلادی رشد ۳۳ درصدی داشته واردات این کشور از ایران در همین مدت ۲۹ درصد کاهش یافته و به ۳ میلیارد دلار رسیده است.  این را اداره آمار ترکیه منتشر کرد. 

 

* در برنامه گرامی داشت روز صنعت،‌ معدن و تجارت، شرکت تولیدی صنعتی ممتاز سهند، (ناصر پلاستیک) به عنوان یکی از واحدهای صنعتی منتخب در سال 1394 انتخاب و معرفی شد. جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این مراسم عنوان کرده که ایران در سال های 84 تا 92 درآمدی ارزی 950 میلیارد دلار داشته اما دستاوردها نسبت به این درآمد جای تاسف دارد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز از تکمیل  8 هزار طرح صنعتی در ۲۲ ماه اخیر خبر داد.

 

* بخش شبه دولتی در 10 سال گذشته به صورت چشمگیری رشد و گسترش یافته و دارای قدرت اقتصادی و سیاسی شده که از کنترل خارج شده است و برای بازگرداندن سیستم اقتصاد کشور به یک توازن معقول در بین بخش‌های مختلف اقتصادی نیاز به یک تصمیم‌گیری کلان و فراقوه ای است. این را پدرام سلطانی، به ایلنا گفت.

 

* رئیس کل بانک مرکزی در نامه‌ای به استانداران کشور، شرایط جدید پرداخت تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان را اعلام کرد. ولی الله سیف در این نامه از رفع برخي‌ محدوديت‌ها برای بدهکاران غيرجاري خبر داده است.

 

* وزیر صنعت با انتقاد از نامه رئیس کل بانک مرکزی به معاون اول رئیس جمهور برای سهمیه بندی یوزانس، گفته که این کار ضدانگیزشی است و امضاهای طلایی را باب می‌کند.

 

چهار شنبه 10 تیر/ مبارزه با قاچاق؛ ارزشمندتر از یارانه تولید

* محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی هر روز ساز جدیدی برای تولید کوک می‌کند، گفته اگر دولت تمامی توان خود را در مبارزه با قاچاق به کار گیرد؛ ارزشمندتر از یارانه تولید است.

 

* ایسنا در یاداشتی با عنوان گر دست صنایعی بگیری مردی! ضمن اشاره به رکود در صنعت، در پایان نوشته است: به نظر می رسد که در صورت رسیدن ایران و 1+5 به توافق نهایی، در سال جاری توجه عمیقی به بخش تولید خواهد شد و همین امر می تواند نوید بخش روزهای خوبی باشد و این امیدواری را ایجاد می‌کند که صنعت کشور در روز صنعت و معدن سال آینده وضعیتی به مراتب بهتر از امروز را داشته باشد.

 

* سازمان امور مالیاتی بخشنامه احکام مالياتی قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاي نظام مالي کشور را ابلاغ کرد.

 

* سیدعباس حسینی مدیرکل مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر از مصوبه هیات وزیران برای تعدیل در نرخ جریمه‌های گمرکی خبرداد.

 

* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد که عرضه نفت اوپک در ماه ژوئن به دلیل تولید بی‌سابقه عراق و عربستان به بالاترین سطح سه سال گذشته رسیده است.  

 

پلاست نیوز: نفیسی مدیرعامل پترو ارکستون با تشریح راهکار طلایی خروج صنایع پلاستیک از رکود جزئیات طرح جدید فروش اعتبایر مواد پلیمری و پتروشیمی به فعالان صنایع پلاستیک را تشریح کرد و گفت: با آزادسازی قیمت‌ها دلالان زیر پله‌ای از بازار مواد پلیمری حذف شدند.

 

پنج شنبه 11 تیر/ کاهش نرخ مواد اولیه و افزایش معاملات

* سایت اینپیا در تحلیلی با موضوع، افزایش عرضه تقاضا و معاملات در پی ریزش قیمت ها، نوشت: کاهش نرخ فعلی و بازتاب سریع آن در قالب افزایش حجم معاملات نشان داد که می توان با کاهش قیمت مواد و واقعی کردن آن به صنعت کمک کرد و باعث  ایجاد رونقی هر چند کوتاه مدت در بازار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖