پلی شاپ؛ مرجع خرید و فروش صنعت پلاستیک کشور با نـظارت و سیـاستگذاری انجـمن ملی پلاستیـک ایـران

ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ۲۲:۵۹ تعداد نظرات: 0

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 24

پیش لرزه های توافق هسته ای بر بازار ایران

به گواه کارشناسان بدون تردید باید منتظر تاثیر توافق و رفع تحریم بر بازار صنعت پلاستیک بود، هر چند بخشی از این آثار ناشی از هیجان باشد. بیست و چهارمین گزارش صنعت پلاستیک در هفته گذشته پیش روی شماست.
پیش لرزه های توافق هسته ای بر بازار ایران

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، با نزدیک شدن به توافق هسته ای ایران با کشورهای طرف مذاکره، می توان برخی از پیش لرزه های آن را در بازار به خوبی احساس کرد؛ کاهش نرخ ارز، سکه و طلا، نفت و غیره از این جمله اند. به گواه کارشناسان بدون تردید باید منتظر تاثیر توافق و رفع ترحیم بر بازار صنعت پلاستیک بود، هر چند بخشی از این آثار ناشی از هیجان باشد.

در روزهای سپری شده بحث تغییر زمان نمایشگاه ایران پلاست در سال آینده مورد توجه برخی از رسانه ها و ذینفعان در این حوزه قرار گرفت. نظر قریب به اتفاق کارشناسان این بود که تغییر زمان نمایشگاه کار مناسبی نیست و این مسئله بدون نظرخواهی از غرفه گذاران هم شکل ناصواب بیشتری به خود گرفته است. بیست و چهارمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه و تنظیم شده است نگاهی گذرا دارد به اخبار این حوزه در روزهای سپری شده.  

 

شنبه 13 تیر/ خداحافظی صادرکنندگان پلاستیک با بازار عراق

* مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی در نامه ای به حسن روحانی، ضمن گلایه از اظهارنظرهای وزیر صنعت در خصوص لزوم خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا، خواستار تذکر به وزیر مربوطه شده است.

 

* سید جلال ابراهیمی دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت تعرفه‌های ترجیحی بین ایران و ترکیه پرداخت و گفته طبق بخشنامه جدید گمرک، 25 کالای مشمول تعرفه ترجیحی میان دو کشور باید درصدی از تعرفه‌ کاهش یافته‌شان را به گمرک بپردازند.

 

* به گزارش اینپیا به نقل از ایسنا، محمدحسن زاده معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرده که  براساس قانون تعیین تکلیف اشخاصی که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و سن آنها 60 سال باشد می‌توانند نسبت به درخواست بازنشستگی اقدام کنند. به گفته وی در این صورت میزان برقراری مستمری به نسبت سنوات پرداختی خواهد بود.

 

* موسسه خیریه مهر سهیلا شب پنج شنبه 11 تیر ماه با حضور تعدادی از مدیران واحدهای صنایع پلاستیک و خیرین در تالار آرش فردیس کرج افتتاح شد. موسسه مهر سهیلا بنا به وصیت همسر مرحومه آقای ناصر امینی مدیر عامل شرکت ساپل، بنیان گذاشته شده است.

 

* وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای به شورای پول و اعتبار، طرحی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط پیشنهاد داده است که براساس آن، اگر این صنایع بخش مختصری از بدهی خود را بدهند، مشمول دریافت تسهیلات جدید ‌شوند.

 

* حمید صدرزاده مدیر عامل شرکت پلی کو در گفت و گو با اینپیا به تشریح گذشته وضعیت صنعت پلاستیک و مقایسه اجمالی آن با امروز پرداخت. به گفته وی جوانان امروزه زیاده خواه هستند، می خواهند زود پولدار شوند. و کسانی که ثروت های بادآورده دارند، فکر جوانان را جذب خود کرده اند که زود به پول برسند.

 

* نشریه پلاتس در گزارشی از متحول شدن صنعت پتروشیمی ایران پس از لغو تحریم ها و ورود شرکتهای خارجی و فناوریهای نوین به این کشور خبر داد. به نوشته این نشریه هم اکنون زمینه برای بهبود وضع صادرات پتروشیمی ایران آماده شده و این کشور در انتظار رسیدن به توافق هسته ای با کشورهای گروه ١+٥ است.

 

* وزیر صنعت و معدن فهرست 217 قلم کالای مشمول ممنوعیت خرید خارجی توسط دستگاه‌های دولتی را منتشر کرد. در این لیست برخی از کالاهای پلیمری مانند  انواع ورق های پلیمری (ژئوگرید و ژئوممبران) و شیر و اتصالات پلی اتیلن مشاهده می شود.

 

* متاسفانه هنوز محل ثبت تشکل‌ها ساماندهی نشده است و وزارت کشور، وزارت کشاورزی، وزارت کار، وزارت صنعت و اتاق ایران در کنار هم به ثبت تشکل‌ها مشغول هستند. این در حالی است که در قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، نظام‌مند کردن تشکل‌ها به اتاق ایران سپرده شده است. این را محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت.

 

* علی النعیمی وزیر نفت عربستان گفته همکاری با روسیه به ایجاد یک اتحاد نفتی بین دو کشور خواهد انجامید که به نفع بازار جهانی نفت است. اخیرا سفر اخیر فرستاده پادشاه عربستان به روسیه گمانه‌زنی‌های زیادی را به وجود آورده و برخی ناظران این سفر را اولین نشانه همکاری نوظهور بین دو تولید‌کننده بزرگ نفت جهان می‌بینند.

 

* محتشمی پور رئیس دفتر توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی در واکنش به دست کاری تعرفه ها توسط وزارت صنعت دلایل واردات گسترده کالاهای نهایی پلیمری و پلاستیکی ترک به ایران، اظهار کرده که بازار صنایع تکمیلی پتروشیمی ایران در عراق در حال از دست رفتن است.

 

 

یکشنبه 14 تیر/ پرداخت ۵۰ درصد هزینه های تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی توسط دولت

* سایت اینپیا در یاداشتی به نقد تغیر زمان برپایی نمایشگاه ایران پلاست پرداخته و این سوال را مطرح کرده است که چرا درجه و اعتبار ایران پلاست، هر دوره نسبت به نمایشگاه های منطقه، کاهش می یابد و غرفه داران و بازدیدکنندگان دست خالی تر از آن باز می گردند؟

 

* وحید کیانی، به دولت پیشنهاد می دهد كه الزام عرضه محصولات پتروشيمي در بورس را برداشته و به جاي آن از ظرفيت اتحاديه‌ها تعاوني‌هاي فعال در اين صنعت براي ايجاد يك بازار مطمئن استفاده كند.

 

* سیدجواد موسوی در تحلیلی در اینپیا با اشاره به صعودی شدن روند قیمت ها، تاکید کرده که تا زمانی که چرخ تولید نچرخد و تولیدکنندگان بازار کافی داخلی و خارجی برای فروش محصولات شان نداشته باشند عملا شاهد رونقی واقعی و پایدار در صنعت پلاستیک نخواهیم بود.

 

* سرانجام انجمن صنفی کارفرمائی تولیدکنندگان پلیمر و پلاستیک استان آذربایجان شرقی در اداره کل تعاون رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی به ثبت رسید.

* نمایندگان کارگران طرح فوری لغو افزایش حق مسکن امسال را که ماه‌ها در دولت بلاتکلیف مانده، به نشست فوق العاده شورای عالی کار می‌برند و به جای آن خواستار افزایش ۲۰ هزار تومانی حق بن نقدی هستند.

 

* روزنامه گسترش صمت در گزارشی با عنوان «پتروشیمی» چالش جدی صنعت پلاستیک، به گفت و گو با چند نفر از اعضای هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک پرداخته و نوشته است: تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی جز با تقویت سایر بخش‌ها و رونق صادرات آنها امکانپذیر نخواهد بود. در این میان صنعت پلاستیک با دارا بودن سهم بسزایی در صادرات، می‌تواند به یکی از منابع درآمدزا تبدیل شود.

 

* رضا توفیقی مشاور کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در یاداشتی که در روزنامه صمت منتشر شد نوشته با توجه به شرایط صادراتی محصولات پتروشیمی، مهم‌ترین پارامتری که فعالان صنعت پلاستیک در سال ۹۴ باید به آن توجه داشته باشند «نرخ ارز» است.

 

* سایت اینپیا در گزارشی به بررسی تغییر زمان نمایشگاه ایران پلاست پرداخته است که در آن بیشتر ذینفعان از این موضوع اظهار گلایه کرده اند.

 

* علی اصغر توفیق معاون آموزش، پژوهش و فنآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته برای حمایت از تحقیقات در بخش صنعت، دولت ۵۰ درصد هزینه های تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی را به صورت بلاعوض پرداخت می کند.

 

* به گفته روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، ۱۸ درصد صنایع کشور به طور کامل تعطیل شده و ۳۶ درصد واحدها نیز با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد کار می کنند که باید برای رفع موانع تولید عزم جدی داشت.

 

 

دوشنبه 15 تیر/ روسیه بزرگترین بازنده بازگشت ایران به بازار انرژی جهان

 

* مودیانی که مطابق قانون مکلف به ثبت نام برای دریافت شماره اقتصادی شده‌اند، در صورت عدم ثبت نام تا پایان تیرماه، از کلیه معافیت‌ها و بخشودگی جرایم قانونی محروم می‌شوند. این را حسین وکیلی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت.

* به گفته علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، ميزان درآمد مشمول ماليات و ماليات عملکرد سال ۱۳۹۳ صاحبان مشاغل، باتوجه به سوابق مالياتي، نوع فعاليت، اوضاع و احوال اقتصادي منطقه و وضعيت اقتصادي اعضاي اتحاديه ذيربط در سال ۱۳۹۳ تعيين می شود.

 

* در این روز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، آئین‌نامه‌های قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر را ابلاغ کرد.

 

* مهدی پورقاضی رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، از ابراز تمایل بسیاری از تشکل‌ها برای حضور در این کمیسیون خبر داد و گفته قرار است از این تشکل‌ها برای حضور در کارگروه‌های فرعی کمیسیون دعوت شود. وی همچنین از تعیین شدن 13 وظیفه برای کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران خبر داده است.

 

* در ادامه انتقادات نسبت به تغییر تقویم نمایشگاه ایران پلاست، روزنامه تعادل در گفت و گویی با سعید ترکمان عضو انجمن ملی پلاستیک ایران، به نقل از وی اظهار کرده است که دکتر ترکمان ، اعتقاد دارد حضور تشكل‌ها در شوراي سياست‌گذاري نمایشگاه ها سبب مي‌شود، آنها بتوانند بهترين زمان و بهترين كيفيت را با ارزش‌افزوده ايجاد كنند اما در ايران و در مورد نمايشگاه ايران پلاست اين اتفاق رخ نداده است.

 

* اینپیا در این روز در یاداشتی با عنوان جلوه دمکراسی در مجمع انجمن ملی، نوشته که باید نحوه برگزاری مجمع انجمن ملی را جلوه ای واقعی از اجرای دمکراسی توصیف کرد و البته خصیصه دمکراسی این است و این خواهد بود که همیشه راه را بر منتقدان خویش بازگشته و باز می گذارد.

 

* مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، کاهش حجم تجارت خارجی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را علامت خوبی ندانست.

 

* روسیه بزرگترین بازنده بازگشت ایران به بازار نفت است. ایسنا به نقل از بلومبرگ، نوشته که تحلیلگران می‌گویند روسیه که با عربستان و آمریکا برای تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده نفت جهان رقابت دارد، بزرگترین بازنده بازگشت ایران به بازار انرژی جهان خواهد بود.

 

* به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بهای نفت در معاملات امروز (دوشنبه) بازارهای جهانی در آستانه فرارسیدن ضرب الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران به شدت کاهش یافت.

 

* به گزارش ایسنا نشریه کریستین ساینس مانیتور درباره لغو تحریم‌های ایران پس از توافق هسته‌ای و تاثیر آن روی صادرات نفت ایران نوشته این توافق می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای ایران ایجاد کند که نه تنها مقادیر زیادی نفت ذخیره شده را به فروش برساند و تولید خود را در برخی میادین افزایش دهد، بلکه شرکت‌های نفتی بین‌المللی را برای توسعه برخی میادین جدید به ایران بکشاند.

 

* « بازار نیز به شوک نیاز دارد. به خواب عمیقی فرو رفته است. کار تولید محصولات پلاستیکی زمانی در دهه ی 60 بسیار سود آور بود. هر کس با 5 سال کار در صنعت پلاستیک به همه خواسته هایش می رسید.» این را فرهادی مدیرعامل شرکت تولیدی برنا پلاستیک سپاهان به پپنا گفت.

 

 

سه شنبه 16 تیر/ اعتراض انجمن ملی نسبت به کسر حق بیمه از مزایای رفاهی

 

* انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران دارای یک پاویون در نمایشگاه پلاستیک کراچی است؛ متقاضیان برای حضور در این پاویون می توانند با دفتر انجمن تماس بگیرند.

 

* وحید کیانی معاون رييس دفتر توسعه صنايع تکمیلی پتروشيمي در یاداشتی که برای بسپار تنظیم شده است به اهمیت برنامه ریزی برای تولید پایدار در زنجیره صنعت پتروشیمی پرداخته و نوشته است:

ترکیه به عنوان رقیب جدی منطقه ای ما و چین به عنوان رقیب جهانی همه کشورها نیز با سیاست های هوشمندانه و هدفمند حمایتی، نظارتی با محصولات نهایی حتی کم ارزش خود را نیز در بازار هدف صنایع تکمیلی پتروشیمی ایران نموده و سهم صنایع ایران را در بازارهای هدف کم می کند.

 

*با صدور حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن وتجارت؛ « محمد رضا کلامی بجستان» به سمت «مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن وتجارت» تعیین شد.

 

* مهدی پورقاضی عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران نسبت به سرازیر شدن بی‌حساب ارز بعد از رفع تحریم‌ها به اقتصاد کشور هشدار داد.

 

* در جلسه کارگروه کمیته موضوع ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص بررسی مراتب اعتراض مطرح نسبت به کسر حق بیمه از مزایای رفاهی، نظرات انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر به عنوان معترض و در ادامه نظر سازمان تأمین اجتماعی به عنوان دستگاه اجرایی مخاطب مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 

* یک شرکت فعال در عرصه تولید پوشاک و کفش در عرصه بین المللی اعلام کرده که با استفاده از نوآوری های جدید زیست محیطی برند بعدی کفش ورزشی خود را از زباله های اقیانوسی می سازد.

 

* شعیب حسنی دبیر انجمن ملی در خصوص تولید فیلم های پلیمری مصارف کشاورزی اظهار کرده که حمایت های لازم دولتی از تولیدکنندگان وجود ندارد تا آنها بتوانند با کیفیت جهانی محصول خود را به بازار عرض کنند.

 

* سایت اینپیا در یاداشتی در خصوص تغییر تقویم نمایشگاهی سال آینده ایران پلاست نوشته است: زیبنده نام ایران پلاست نیست که متصدیان آن حتی در جزئی ترین مورد که همان تعیین تاریخی مناسب و ثابت در سال برای برگزار این نمایشگاه است، درمانده بمانند.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۴ آبان ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 40,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 43,900 ریال 600 1.37% نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr - نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 45,100 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
5110 42,800 ریال -200 0.47% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 41,950 ریال -450 1.06% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 41,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 40,700 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
0075 47,200 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
020 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 44,500 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
2420h 44,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d 46,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 41,500 ریال 600 1.45% نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 43,750 ریال 250 0.57% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz 42,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir - نمودار و آرشیو
EX3 Arak - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf 43,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf 43,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s 43,200 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
C30s 44,000 ریال 1000 2.27% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 47,800 ریال 300 0.63% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 61,500 ریال 2300 3.74% نمودار و آرشیو
1540 50,500 ریال 1000 1.98% نمودار و آرشیو
781 41,800 ریال 800 1.91% نمودار و آرشیو
785 41,000 ریال 1000 2.44% نمودار و آرشیو
821 41,200 ریال 200 0.49% نمودار و آرشیو
825 40,800 ریال -100 0.24% نمودار و آرشیو
5030 75,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 52,500 ریال 10000 19.05% نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
510L Jam 44,000 ریال 1200 2.73% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 48,000 ریال 3500 7.29% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10417 65,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10415 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron 51,000 ریال -2500 4.67% نمودار و آرشیو
R60 51,500 ریال 1600 3.11% نمودار و آرشیو
548R 44,000 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
RP340 44,000 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 59,000 ریال 10000 16.95% نمودار و آرشیو
440L 45,000 ریال -500 1.1% نمودار و آرشیو
MR230 45,300 ریال 1100 2.43% نمودار و آرشیو
ZR230 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 58,300 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
332C 46,100 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
332L 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5218 41,700 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,800 ریال 10200 23.83% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 42,800 ریال 10300 24.07% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 43,500 ریال 10300 23.68% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 42,500 ریال 700 1.65% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 55,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 53,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 400 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 42,300 ریال 300 0.71% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 58,300 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
Lale 1922 42,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR1600 58,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
J740 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 56,600 ریال 600 1.06% نمودار و آرشیو
2004Tc 44,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam 46,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 43,000 ریال 700 1.63% نمودار و آرشیو
Hi500 40,000 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,500 ریال 1500 2.97% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو