ارسال پاسخ

پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ ۲۳:۰۹ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1687 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 26

همه برای تغییر تاریخ نمایشگاه ایران پلاست

تعطیلات عید فطر همراه بود با تب و تاب و هیجانات توافق هسته ای که روزهای آخر تیرماه به جلسات فشرده ایران پلاست رسید. جلساتی در اتاق بازرگانی، شرکت ملی پتروشیمی و در آخر شرکت خورشید دریای شرق. بیست و ششمین گزارش هفتگی صنعت پلاستیک پیش روی شماست.
همه برای تغییر تاریخ نمایشگاه ایران پلاست

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، هنوز شادی فعالان صنعتی و صنایع تکمیلی از توافق هسته ای فروکش نکرده بود که آنها هفته جاری را با دغدغه تاریخ برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست آغاز کردند؛ در حالی که بسیاری امید داشتند با رایزنی، این تاریخ را تغییر دهند اما چاپ پوستر و تشکیل جلسه ای در پتروشیمی با توجیه تاریخ برگزاری آن، ذینفعان را در مرحله ای حساس قرار داد. مدیر این نمایشگاه دلایلی برای این تاریخ ابراز کرد و حتی از تغییر آن و تلاش ذینفعان جهت تحقق این امر استقبال کرد.

 

اما فارغ از این، پس از توافق هسته ای هر روز خبر سفر جدید هیئت های تجاری خارجی به منظور حضور در بازار ایران در جراید منتشر می شود. رییس جمهور هم از دوره امیدواری در حوزه اقتصاد و نشاط اقتصادی سخن به میان آورده است. باید فعلا منتظر ماند تا دستاوردهای این سفرها به صورت عملی در آینده نمایان شود. بیست و ششمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی کوتاه دارد به رویدادهای سپری شده در هفته گذشته با تاکید بر صنایع تکمیلی.

 

 یکشنبه 28 تیر/ هشدار اقتصاددانان نسبت به مخاطرات اقتصادی پساتحریم

 

* محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت با اشاره به وعده معاون اول رئیس جمهور برای اختصاص ۵ میلیارد دلار یوزانس به بخش تولید کشور، گفته اگرچه هنوز بخشنامه بانک مرکزی ابلاغ نشده اما بازپرداخت شش ماهه یا یکساله است.

 

* اقتصاددانان نسبت به مخاطرات اقتصادی پساتحریم، عدم استفاده صحیح از دلارهای آزادسازی شده و مدیریت درست انتظارات قیمتی مردم هشدار می‌دهند و خواستار هدایت منابع ارزی به سمت تولید ایرانی هستند.

 

* به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تحلیلگران می گویند بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی پس از توافق هسته‌ای، اگرچه ممکن است باعث ایجاد تنش‌های تازه بین اعضای اوپک شود اما در عین حال به تقویت استراتژی عرضه از سوی این سازمان منجر خواهد شد.

 

 

دوشنبه 29 تیر/ تغییر مرجع قیمت گذاری محصولات پتروشیمی

 

* در این روز روابط عمومی شرکت ملی پتروشیمی با ارسال پوستر نمایشگاه ایران پلاست و نامه ای که در آن تاریخ و نشانی وب سایت نمایشگاه درج شده، بر قطعی بودن تاریخ برگزاری این نمایشگاه گه مورد مناقشه است، تاکید کرد.

 

 *امروز وضعیت ارز در شرایط متعادلی قرار دارد و به نظر نمی‌آید با توجه به مقدار ارزی که عرضه می‌شود، بازار ارز بخواهد شوک قابل توجهی داشته باشد. این را رئیس کل بانک مرکزی گفت. وی همچنین اظهار کرده  ارز تا ۱۰ ماه آینده تک نرخی می‌شود

 

* مرجع قیمت گذاری محصولات پتروشیمی تغییر خواهد کرد. به گفته کیانی هدف نهایی از تغییر فرمول تعیین قیمت، منطقی تر شدن قیمت داخلی بر مبنای قیمت صادراتی است. از این پس جی سی سی مبنا نخواهد بود.

 

* سید جواد موسوی تغییر مبنای نرخ گذاری توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی اقدامی قابل تحسین و به نفع صنایع تکمیلی دانست به گفته وی باید بسیار زودتر از این ها هم اجرایی می شد ولی اجرای آن در شرایط راکد فعلی را هم باید به فال نیک گرفت. 

 

* در این روز هم اعتراض ها نسبت به تاریخ ایران پلاست با نوشتن نامه رییس اتحادیه تعاونی پلاستیک، مصاحبه عیسی غریبی، نامه نیری و... افزایش یافت.

 

 * با نزدیک شدن به روزهای پایانی تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، شمارش معکوس برای بازگشت پولهای نفتی بلوکه شده آغاز شده است.

 

* به گزارش ایسنا، عباس شعری مقدم با اشاره به حضور هیات 60 نفره آلمانی در ایران و مذاکره با این شرکت‌ها گفته شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای آغاز دوباره همکاریها با دو شرکت آلمانی لینده و باسف (BASF) که از فعالان صنعت پتروشیمی بوده و در گذشته نیز همکاری خوبی با ایران داشتند، به منظور انتقال فناوری به صنعت پتروشیمی مذاکره می‌کند.

 

* کارخانه تولید پریفورم و بطری پت با مشارکت مالی بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در شهرک صنعتی آبادان به بهره‌برداری رسید.

 

سه شنبه 30 تیر/ افزایش تقاضا برای حضور در بازار ایران

 

* محققان با استفاده از نانومهندسی، قصد تولید منسوجات هوشمندی را دارند که بتواند دمای بدن را در حالت ایده‌آلی نگه دارد. این منسوجات هنگام سرد شدن هوا ضخیم و هنگام گرم شدن نازک می‌شوند.

 

* محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع مالچ پلیمری با پایه اکریلیکی ساختند که باعث تثبیت پایدار ماسه های روان و حفظ خواص نباتی و رطوبت خاک می شود.

 

* کاهش ادامه دار حجم معامله محصولات پتروشیمی در بورس کالا باعث شده تا یکی از بازارهای بالفعل برای تولیدکنندگان بزرگ صنایع بالادستی محدود شود که تاکنون به کاهش حجم تولید در صنایع پتروشیمی انجامیده است.

 

* کاهش حجم معامله پلیمرها در هفته گذشته با کاهش قیمت آنها همراه شد تا جایی که یکی از سخت‌ترین زمان‌ها در رینگ محصولات پتروشیمی بورس کالا به ثبت رسید. ثبت کمترین حجم معامله محصولات پلیمری در 15 هفته اخیر یکی از مهم‌ترین‌ ویژگی‌های بازار در هفته گذشته بود.

 

* پدرام سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران به تشریح جزییات دیدار هیات اقتصادی آلمان با وزیر نفت پرداخت و از برگزاری پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بعد از 13 سال و همچنین سفر هیات اقتصادی از ایران به آلمان در پاییز امسال خبر داد.

 

* در جلسه هماهنگی تشکلها برای برگزاری نمايشگاه ایران پلاست که به میزبانی کمیسیون صنعت اتاق تهران برگزار شد، یک گروه سه نفره شامل سیدجواد میرحیدری، علی لشکری و محمد رضا شاکری از برای پیگیری مطالابت ذینفعان تشکیل شد.

 

* محمد مقاره در پاسخ به اعتراض تشکل ها در خصوص این تاریخ آن را تصمیمی از قبل اتخاذ شده دانست که توسط مدیران پیشین گرفته شده و تنها به وی ابلاغ شده است. مقاره در خصوص این که چرا درباره برگزاری این نمایشگاه، تشکل ها مورد مشورت قرار نگرفته اند گفته که وی به تازگی در این سمت منصوب شده و همچنین به دلیل ماه مبارک رمضان، امکان برگزاری چنین جلسه ای وجود نداشته است.

 

* اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تاکید کره که  ضروری است شرکت‌های بین المللی با تغییر شرایط اقتصادی در کشور فعال شوند.

 

* دبیرکل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به حضور هیات هندی در ایران گفته تقاضا برای حضور در بازار ایران افزایش یافته است، ضمن اینکه اقتصاد ایران روزهای پرمشغله‌ای را در پیش دارد.

 

 * در نشست بررسی مشکلات پیمانکاران بخش‌خصوصی با دولت، نحوه تسویه بدهی دولت به پیمانکاران مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و در پایان، راهکارهای پیشنهادی برای رفع این مشکل از سوی حاضران در این جلسه ارائه شد.

 

* موسسه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اقتصادی مودی اعلام کرده توافق هسته‌ای که به ایران اجازه می‌دهد حدود 150 میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده خود را آزاد و به سیستم مالی جهانی دسترسی پیدا کند، همچنین باعث افزایش تولید نفت ایران به روزانه چهار میلیون بشکه تا سال 2017 خواهد شد.

 

 

چهارشنبه 31 تیر/ پیش ثبت نام دهمین نمایشگاه ایران پلاست 15 مرداد ماه

 

* علی کاظمی تبریزی دانشجوی دکترای رشته صنایع چوب و کاغذ دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات موفق به ساخت یک کامپوزیت پلاستیک بسیار منعطف شده است.

 

* مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، از تدوین مطالعات شناختی و عارضه‌یابی صنایع ماشین سازی و قالب سازی پلاستیک ایران خبرداد.

 

* معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران در مورد آیین‌نامه اجرایی بند (ت) ماده (۳۸) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ـ مصوب ۱۳۹۴ـ را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

 

* دو نفر از فعالان محیط‌زیست با استفاده از هزار بطری پلاستیکی، قایقی ساختند و با شعار «کهن شهرم را بدون زباله پلاستیک می‌خواهم»، روانه رودخانه کرخه شدند.

 

* امروز در جلسه ای با هدف جمع بندی مسائل مطرح شده در خصوص مشکلات پیش روی ایران پلاست، مقرر شد، مقیمی رییس اتحادیه پلاستیک و نایلون تهران، میرحیدری از همگن پلاستیک تهران، شاکری از انجمن ماشین سازان و لشکری از انجمن ملی پلاستیک،‌ نمایندگان تشکل ها برای پیگیری مشکلات باشند.

 

* امورز در انتخابات مجمع عمومی عادی انجمن کامپوزیت، اعضای این انجمن 10 عضو هیئت مدیره و بازرس خود را انتخاب کردند. ایرج علاقه بند با کسب 56 رأی، بیشتری تعداد آرای حاضرین را کسب کرد.

 

* هیات وزیران نحوه تسویه بدهی‌های ارزی حساب ذخیره ارزی به دولت، آئین‌نامه‌های اجرایی قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را تصویب کرد.

 

* مدیر دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران از آغاز به کار کمیته چهار نفره به نمایندگی از صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک و آغاز مذاکرات برای تغییر زمان برگزاری نمایشگاه، خبر داده و گفته پیش ثبت نام دهمین نمایشگاه ایران پلاست 15 مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

 

* مدیر نمایشگاه بخشی از برنامه های افزایش حضور شرکت‌ها و هیات‌های خارجی در نمایشگاه دهم ایران پلاست را تشریح کرد.

 

 

پنج شنبه 1 مرداد/ فوت یک فعال صنعتی

 

* در آغازین ساعات بامداد ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴، پیشکسوت صنعت ایران "مهندس سعید خلیلی" نایب رییس هییت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی بوتان، دار فانی را وداع گفت.      

 

* سید جواد موسوی در تحلیلی، اظهار کرده که حجم معاملات مواد اولیه پلیمری در دو هفته آخر تیرماه 1394 کمترین حجم معاملات در چند ماه اخیر بوده و دلیل اصلی این کاهش قابل توجه، ترکیبی از دلایل مختلف حاکم بر اقتصاد کشور است.

  


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 1500 2.04% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 3200 4.44% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 72,000 ریال 4000 5.56% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 2000 3.05% نمودار و آرشیو
0075 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 59,100 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
Lf190 59,300 ریال 1000 1.69% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,200 ریال 700 1.25% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,300 ریال 1000 1.88% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 800 1.36% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 59,300 ریال 700 1.18% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,900 ریال 900 1.53% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 68,200 ریال 600 0.88% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 85,500 ریال -1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,300 ریال -200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال -1000 1.38% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,700 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال -5000 6.41% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال -2000 2.78% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 43,600 ریال -400 0.91% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,000 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,200 ریال -200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 700 0.68% نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال 1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖