ارسال پاسخ

جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۷ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1718 Telegram

صنعت پلاستیک در هفته ای که گذشت 29

بیم‌ها و امیدها در نمایشگاه صنعت ساختمان/ بازار داغ اظهارنظر در خصوص پساتحریم

بسیاری از تولیدکنندگان شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان انتقاد جدی به مدیریت نمایشگاه از جمله عدم تبلیغات مناسب با هدف حضور مصرف کنندگان خارجی، سیستم سرمایشی، ترافیک و... را مطرح کردند.
بیم‌ها و امیدها در نمایشگاه صنعت ساختمان/ بازار داغ اظهارنظر در خصوص پساتحریم

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران(اینپیا)، در هفته گذشته یکی از مهمترین رخدادها برای بخشی از صنعت پلاستیک و پلیمر، برگزاری پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان بود که در این نمایشگاه تولیدکنندگان زیادی از صنایع پلاستیکی و پلیمری در آن شرکت فعال داشتند.

اهمیت ویژه این دوره از نمایشگاه، شرایط جدید پساتحریمی است که بسیاری با امید به آن می نگرند؛ چرا که در شرایط کنونی صنعت ساختمان همچون دیگر بخش های اقتصادی و صنعتی دچار رکود شده است. حضور و مشارکت بیشتر غرفه گذاران خارجی در این نمایشگاه نسبت به دوره های گذشته، در همین راستا قابل ارزیابی است.

البته بسیاری از تولیدکنندگان انتقاد جدی به مدیریت نمایشگاه از جمله عدم تبلیغات مناسب با هدف حضور مصرف کنندگان خارجی، سیستم سرمایشی، ترافیک و... را نیز مطرح می کردند.

از جمله اخبار مهم دیگر این هفته اعلام قیمت های مواد اولیه پتروشیمی بود. بیست و نهمین بسته خبری که توسط روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران تهیه شده است نگاهی کوتاه دارد به مهمترین اخبار هفته گذشته.

 

شنبه 17 مرداد/ ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود

بر اساس ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، بدهی ارزی واحدهای تولیدی براساس ارز 1226 تومان پرداخت می‌شود. 

شرکت تولیدی ایران پلاست اعلام کرد برای آخرین بار با سوءاستفاده کنندگان از نام این شرکت به هر نحو و نوع از طریق مراجع ذیصلاح قضائی برخورد قانونی خواهد شد.

سید جواد موسوی در تحلیلی درباره بازارهای آسیایی در هفته گذشت برای اینپیا نوشت: به نظر می رسد با توجه به روند نزولی قیمت نفت در آینده و به شرط ثبات شرایط عرضه و تقاضا، باز هم در هفته های آتی شاهد افت مجدد قیمت مواد پلیمری باشیم.  

معاون صنایع کوچک کشور با اشاره به واگذاری 170 شهرک صنعتی به 220 شرکت خدماتی خصوصی گفته 95 درصد کسب‌وکارها توسط صنایع کوچک و متوسط انجام می‌شود و صنایع کوچک 50 درصد صادرات و 70 درصد اشتغال‌زایی را بر عهده دارند.

عیسی کلانتری مشاور معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ادغام وزارت بازرگانی با صنعت اشتباه تاریخی بود، گفته لغو تحریم‌ها، تاثیرات معناداری در بخش کشاورزی ندارد.

 

یکشنبه 18 مرداد/ تصویب لایحه حمایت از مالکیت صنعتی

پس از انتشار خبر پرداخت بدهی ارزی بخش تولید براساس ارز 1226 تومان که از سوی سایت انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر منتشر شد، مدیر بازرگانی شرکت صنایع پلاستیک ولاستیک سلفچگان در واکنش به این خبر گفت: بانک رفاه به ما اعلام کرده که پرداخت بدهی ارزی، با ارز 1226 تومان شامل حال بانک و شرکت‌های خصوصی نمی‌شود. 


پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، در این روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه شرکت‌های تولید کننده محصولات پلیمری و پلاستیکی و دیگر تولیدکنندگان وابسته به صنعت ساختمان در این نمایشگاه حضور داشتند.

همزمان با آغاز مذاکرات جدید نفتی ایران و انی ایتالیا، اولین قرارداد همکاری بین یک شرکت ایرانی و ایتالیایی در صنعت پتروشیمی امضا شد.

هیأت دولت عصر یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، لایحه "حمایت از مالکیت صنعتی" را بررسی و تصویب کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در دومین جلسه رسمی ماهانه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، با بیان اینکه اقتصاد نفت‌زده ایران طی سال‌های گذشته به دلیل رکود جهانی، سوء تدبیر‌ها و تحریم، امروز دچار رکود تورمی شدید است، گفته دولت جدید در مهار تورم تا حدودی موفق بوده است، اما رکود امروز در اقتصاد ایران نگران‌کننده است.

غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان شهرک های صنعتی گفته ساخت ۹۴۱ شهرک صنعتی در کشور ضرورت نبوده است و می توان گفت یک سوم شهرک های صنعتی کشور مازاد است.

 

دوشنبه 19 مرداد/ نقدینگی مشل ، حدود 70 درصد از واحدهای صنعتی

نمایشگاه صنعت ساختمان می تواند نمایشگاه منطقه ای خوبی باشد که توان تولید صنعت ساختمانی ایران را به کشورهای همجوار منتقل کند. این را علیرضا صحاف امین مدیر فنی و فروش گروه صنعتی وحید به اینپیا گفت.

در این روز قیمت پایه محصولات پلیمری برای نیمه دوم مرداد ماه 1394 اعلام شد. این در حالی بود که در اکثر کالاها افت قیمتی بین 6 دهم تا 7 درصدی اتفاق افتاد، از طرف دیگر چند گرید خاص مثل پی وی سی و پت گرید بطری نیز با افزایش نرخ محدود مواجه شدند.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام کاهش شدید تجارت ایران و ژاپن در شش سال گذشته گفته حجم تجارت کالاهای غیرنفتی ایران و ژاپن در شش سال گذشته به حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. 
اکنون ظرفیت تولید سالانه 60 میلیون تن محصولات پتروشیمی وجود دارد که قرار است در افق 1404 به 180 میلیون تن افزایش پیدا کند.  این را شعری مقدم گفت.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفته با اقدامات این سازمان در دو سال گذشته یک هزار و 800 واحد صنعتی راکد در شهرکها و نواحی صنعتی مجدد به چرخه فعالیت اقتصادی بازگشتند.

مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرده بنده موافق افزایش دریافت مالیات از اصناف نیستم که این موضوع باید مورد تجدید‌نظر قرار گیرد.

به گفته سید محمد علی سیدابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، حدود 70 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی مشکل نقدینگی دارند و برای رفع این مشکل نیازمند همکاری بانک‌ها و تامین سرمایه مورد نیاز از سوی آن‌ها هستیم.

 

سه شنبه 20 مرداد/ تهران نیاز به شهرک صنعتی تخصصی ندارد

بانک جهانی کل دارایی های بلوکه شده ایران را ۱۰۷ میلیارد دلار برآورد و اعلام کرد که با لغو تحریم ها ۲۹ میلیارد دلار از این دارایی ها بلافاصله آزاد خواهد شد.

به باور عباسعلی متوسلیان مدیرعامل شرکت یزدپولیکا، فضای نمایشگاه صنعت ساختمان باید برای سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از تکنولوژی روز جهان در مصالح ساختمان و تجهیزات آن طراحی شود.

مدیر تولید شرکت نیک پارس پلیمر گلپایگان به خبرنگار اینپیا گفه در حالی که انبار مشتریان خالی است اما آن‌ها از خرید جدید امتناع می‌کنند.  مشتریان منتظر شکسته شدن قیمت لوله‌های PVC هستند .

به گفته علی سلیمانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، استان تهران نیاز به شهرک صنعتی تخصصی ندارد.

محمد علی سید ابریشمی معاون وزیر صنعت با تشریح جزئیات تامین مالی صنایع کوچک، گفته امسال بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید در اختیار صنایع کوچک قرار می گیرد.

 

چهار شنبه 21 مرداد/ افزایش ٧٣٠ هزار بشکه ای نفت خام ایران پس از لغو تحریم ها

حسین وکیلی، معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در مورد آمار اظهارنامه‌های رد شده اصناف در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز بخشی از اظهارنامه‌ها براساس توافقی که بر اساس آن باید مالیات به میزان مشخص افزایش پیدا می‌کرد، تنظیم شده بود و برخی این افزایش را در اظهارنامه خود اعمال نکرده بودند و شرایطی را که طبق آن با هم به توافق رسیده بودیم را رعایت نکرده بودند، که اظهارنامه این چنینی رد و مالیات الراس برای آن‌ها در نظر گرفته شد. 

علیرضا ترک مدیرعامل و موسس شرکت پایدار پلیمر گفته فارغ از این که انگیزه ابتدایی همان کسب درآمد، رشد، توسعه و ایجاد رفاه برای پرسنل و خانواده است؛ اما هدف اصلی تمرکز بر روی قطعاتی بوده که اکنون از خارج از کشور وارد می شوند.

به گفته ترکمان یکی از مصوبات دومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران، آن بود که همه اعضا تا 27 مردادماه، یکی از کمیسیون‌های مصوب را انتخاب و به عضویت آن کمیسیون درآیند.


معاون وزیر اقتصاد ترکیه که در رأس هیأتی بلندپایه متشکل از اعضای شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه و اتحادیه پیمانکاران و نمایندگان بخش خصوصی این کشور به ایران رفته بود، در بازگشت این سفر را پربار توصیف کرد.

مدیرعامل شرکت ایران پاش و موسس دانشگاه علمی کاربردی ایران پاش در گفت و گو با اینپیا از ثبت دومین محصول این واحد تولیدی در کتاب ثبت رکوردها «گینس» خبر داد.

هدف از حضور در نمایشگاه صنعت ساختمانف شناساندن محصول و آشنایی با دیگر همکاران است که به این لحاظ اطلاع رسانی خوبی توسط تولیدکنندگان انجام شد. این را پیمان زندی مدیر بازرگانی شرکت کیهان صنعت پاسارگاد در گفت و گو با اینپیا اظهار کرد.

به گفته قراخانلو مدیر فروش شرکت جهان پلیمر سپاهان،  طرف های خارجی بیشتر تولیدکننده مواد اولیه هستند و با هدف فروش کالاهای خود در نمایشگاه صنعت ساختمان حضور یافتند.

خشنود مدیرداخلی شرکت آرم پلاستیک نگار یزد در گفت و گو با اینپیا با اشاره به خالی بودن سالن های نمایشگاه صنعت ساختمان از بازدیدکنندگان، گفته این موضوع در ادامه رکود صنعت ساختمان قابل ارزیابی است.


 آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده که ایران می تواند پس از لغو تحریم ها تولید نفت خام خود را نسبت به سطح کنونی به سرعت روزانه ٧٣٠ هزار بشکه افزایش دهد.

 

پنج شنبه 22 مرداد/ جایگزینی برای تامین گاز اروپا

روزنامه انگلیسی فایننشال در تحلیلی نوشته با توجه به موانع موجود بر سر راه ایران برای ایجاد پایگاه قدرتمند تأمین گاز بازار اروپا، بهتر است به جای اروپا به فکر صادرات گاز مازاد خود به کشورهای همسایه باشد که از کمبود گاز روزهای بدی را سپری می کنند.

 

 

 


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۷ دى ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 54,700 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 55,400 ریال -300 0.54% نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 56,200 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 55,500 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
5110 56,400 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 55,400 ریال 400 0.72% نمودار و آرشیو
0075 56,000 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
020 56,100 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
Lf190 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
22B02 51,700 ریال -300 0.58% نمودار و آرشیو
52518 50,500 ریال 300 0.59% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 50,500 ریال 300 0.59% نمودار و آرشیو
2420h 54,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 54,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 54,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 53,900 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir 69,000 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf 68,500 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf 67,500 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 68,400 ریال نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam 68,400 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 68,400 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf 67,500 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf 67,500 ریال نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
C30s 58,200 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 53,200 ریال -200 0.37% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 73,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 68,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 57,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 58,500 ریال 1200 2.05% نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 57,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 57,300 ریال نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 58,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 60,300 ریال -200 0.33% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 70,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
ZR230 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 70,000 ریال 500 0.71% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 43,200 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 43,800 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 43,600 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,200 ریال 200 0.47% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 42,800 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 42,600 ریال 200 0.47% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak 59,100 ریال نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 61,000 ریال -200 0.33% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil 62,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖