ارسال پاسخ

شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۲ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1523 Telegram

بررسی نتایج یک نظرسنجی در مورد بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی

بهترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی شما کدامند؟

این روزها صرفا داشتن یک وب‌سایت برای کسب‌وکارتان کافی نیست. اکنون ابزارهای قدرتمند و ساده‌ای در اختیار داریم که می‌توانیم ظرف چند ثانیه بخشی از محتوا را به اشتراک بگذاریم.
بهترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی شما کدامند؟

چشم‌انداز کلی بازاریابی امروز با معرفی رسانه‌های اجتماعی تغییر کرده و راه‌های جدیدی که قبلا وجود نداشته یا کاملا پیچیده بوده، اکنون پیش روی بازاریاب‌ها قرار گرفته است.


به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک (اینپیا) به نقل از دنیای اقتصاد، این روزها صرفا داشتن یک وب‌سایت برای کسب‌وکارتان کافی نیست. اکنون ابزارهای قدرتمند و ساده‌ای در اختیار داریم که می‌توانیم ظرف چند ثانیه بخشی از محتوا را به اشتراک بگذاریم. درست است که بسیاری افراد به دلایل شخصی از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، اما به عنوان یک کسب‌وکار اگر از این رسانه‌ها استفاده نکنید، واقعا از میدان رقابت عقب خواهید ماند.
    
مزایای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی
بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی بخشی از کسب‌وکار در هزاره جدید است. بیشتر بازاریا‌ب‌ها ضرورت حضور در بازی اجتماعی را برای شرکت‌های مدرن خود درک کرده‌اند. اما تعداد این شبکه‌ها آنقدر زیاد شده که سخت است تشخیص دهیم کجا باید تلاش‌ها را متمرکز کرد. این موضوع به‌طور خاص برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر که بودجه محدودی دارند و نمی‌توانند برای همه این شبکه‌ها اجرای آزمایشی راه‌اندازی کنند درست است. تعدادی از مزایای مهم بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی عبارت است از:

• بازار هدف خود را نزدیک‌تر و شخصی‌تر خواهید دید. بخشی از چیزی که بازاریابی از طریق فیس‌بوک و توییتر را جالب می‌کند تعاملی است که با مشتریان دارید. می‌‌توانید توییت‌ها و پست‌های آنها را بخوانید تا دیدگاه‌هایی از زندگی روزانه آنها دریافت کنید و شاید استراتژی بازاریابی خود را با آن تنظیم کنید.

• می‌توانید به سرعت به مشکلات رسیدگی کنید. اگر محصول یا خدمات شما مشکلی داشته باشد، ترجیح می‌دهید خیلی سریع به این مشکل پی ببرید. با بازخوردی که در فرآیند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنید، اولین نفری خواهید بود که می‌دانید چه زمانی مشکلی پیش آمده و سریع اقداماتی برای حل آن انجام می‌دهید. مطالعات یکی پس از دیگری نشان داده مصرف‌کنندگان، قدردان شرکت‌هایی هستند که به شکایت‌های مشتری پاسخ می‌دهند و در بدگویی اینترنتی در مورد هر شرکتی که برای حل و فصل مشکلات وقت نمی‌گذارد، تردید نمی‌کنند.

• مردم پذیرای پیام‌های شما هستند. مردم توییتر، فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی را ابزارهای بازاریابی نمی‌دانند. در نتیجه، چیزی را که به عنوان یک پست می‌گذارید به چشم آگهی نمی‌بینند و بیشتر از آن تاثیر می‌گیرند.
 
• فروش بیشتر خواهید داشت. تعجبی ندارد که وقتی روبه‌روی مشتری نشسته‌اید و آن مشتری به محصولات شما نیاز دارد، احتمال خرید بالاتر می‌رود. بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی نه تنها اسم شرکت شما را در مقابل خریداران بالقوه قرار می‌دهد، بلکه این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد که دائما به آنها انگیزه‌های خرید بدهید. می‌توانید به کسانی که طرفداران شما در شبکه‌های اجتماعی هستند پیشنهادهای خرید مختلف بدهید و از میزان استقبال آنها حیرت‌زده خواهید شد.

• مشتریانی پیدا می‌کنید که قبلا وجود نداشتند. اگر از کلمات کلیدی خاصی در توییتر استفاده کنید، می‌توانید افرادی را پیدا کنید که به دنبال محصول شما هستند و با آن آشنایی ندارند و به این ترتیب آنها را به سایت شرکت‌تان هدایت کنید. همچنین در فرآیند بازاریابی با فیس‌بوک می‌توانید به انبوه گروه‌های مرتبط با محصولات، صنعت و مشتریان قبلی خود بپیوندید و با پست کردن لینک‌ سایت خودتان در این گروه‌ها این تاثیر را بر مشتریان بگذارید که به سایت شما هم سری بزنند.

• بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی رایگان است. اگر قرار باشد یک کمپین مدیریت شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید، تنها به یک مدیر رسانه‌های اجتماعی یا نماینده روابط عمومی اینترنتی نیاز دارید که باید حقوق ماهانه برای او در نظر بگیرید که هزینه بسیار کمتری نسبت به تبلیغات دارد، چون سرمایه‌گذاری بلندمدتی است که بازدهی آن را خواهید دید. البته افرادی را که در این زمینه تخصص دارند استخدام کنید. نوشتن یک پست ضعیف یا انتقال پیام‌های نادرست در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در حضور روابط عمومی دیجیتال شما تاثیر بسیار بدی داشته باشد.

• بازاریابی رسانه‌های اجتماعی میدان بازی عادلانه‌تری است. بر خلاف دنیای فیزیکی که برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی به شیوه سنتی باید میلیون‌ها دلار خرج کنید، در رسانه‌های اجتماعی همه شرکت‌ها ابزارهای کاملا یکسانی برای بازاریابی دارند. افرادی که در فضای سایبری فعالیت می‌کنند تاکتیک‌ها و محتواهای مختلفی برای جلب توجه افراد دارند. اگر می‌خواهید ترافیک سایت بیشتری داشته باشید و فروش اینترنتی خود را افزایش دهید، باید زرنگ‌تر باشید، سخت‌تر تلاش کنید و بیشتر بنویسید و در ضمن محصولات و خدمات بهتری به مشتری ارائه دهید.

فیس‌بوک، پرطرفدارترین شبکه اجتماعی
شرکت رسانه‌ای سوشیال مدیا اگزمینر (Social Media Examiner) که نشریات‌ آنلاین، وبلاگ‌ها و پادکست‌هایی در مورد نحوه استفاده کسب‌وکارها از رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کند، گزارشی کامل منتشر کرده که می‌گوید بازاریاب‌ها از کدام شبکه‌ها باید استفاده کنند و از آن مهم‌تر، چرا باید از آنها استفاده کنند. سوشیال مدیا 3700 بازاریاب را به هدف دانستن اینکه چگونه از بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی برای رشد و ارتقای کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند، در یک نظرسنجی مورد بررسی قرار داده است.

تعداد قاطع 90 درصد بازاریاب‌ها تصریح کردند که تلاش‌های آنها در رسانه‌های اجتماعی تاثیر مثبت بیشتری بر کسب‌وکارهای‌شان داشته است. دومین مزیت افزایش ترافیک سایت بود، به طوری که 77 درصد نتایج مثبتی در این زمینه ارائه کردند. در ضمن، 69 درصد بازاریاب‌ها از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا طرفداران وفادار برای خود جمع کنند و اطلاعات بازار را به دست آورند. دیگر یافته‌های این نظرسنجی را می‌خوانیم:

مهم‌ترین سوالاتی که بازاریاب‌ها در حوزه رسانه‌های اجتماعی خواهان پاسخگویی به آن هستند در پنج کلمه کلیدی خلاصه می‌شود: تاکتیک‌ها، درگیری، سنجش، مخاطب و ابزارها. با توسعه و تغییر صنعت بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی، نیازهای بازاریاب‌ها در این زمینه مشخص است. حداقل 87 درصد بازاریاب‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند، احساس می‌کنند باید پاسخ این سوالات مهم را بدانند:

1) تاکتیک‌ها: کدام تاکتیک‌های اجتماعی بیشترین تاثیرگذاری را دارند؟
2) تعهد: بهترین روش‌ها برای درگیر کردن مشتری با رسانه‌های اجتماعی چیست؟
3) سنجش: چگونه بازدهی بازاریابی خود از طریق رسانه‌های اجتماعی را بسنجم؟
4) مخاطب: چگونه بیشترین مخاطب هدف را با رسانه‌های اجتماعی پیدا کنم؟
5) ابزارها: بهترین ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی کدامند؟

استفاده از رسانه‌های اجتماعی: در این نظرسنجی ابتدا از بازاریاب‌ها سوال کردیم آیا کلا از رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند یا نه؟ اکثریت قاطع آنها (96 درصد) پاسخ مثبت به این سوال دادند. همچنین 92 درصدشان گفتند رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار آنها اهمیت زیادی دارد.  از شرکت‌کنندگان سوال کردیم چند سال است از بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. تعداد 56 درصد آنها گفتند حداقل دو سال است که این تجربه را دارند. همچنین 64 درصد بازاریاب‌ها گفتند در هفته 6 ساعت یا بیشتر و 41 درصد نیز گفتند در هفته 11 ساعت یا بیشتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. جالب است که 19 درصد بازاریاب‌ها اعلام کردند بیش از 20 ساعت در هفته را به فعالیت در رسانه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند.
 
بین سن بازاریاب‌ها و زمانی که برای بازاریابی‌ در رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنند، رابطه مستقیمی وجود دارد. هر چقدر بازاریاب‌ها جوان‌تر باشند، زمان بیشتری را در این عرصه صرف می‌کنند. از میان افرادی که بیش از 40ساعت در هفته صرف بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی می‌کنند، 54 درصد کمتر از 40 سال سن دارند.

سنجش بازدهی سرمایه رسانه‌های اجتماعی: از آنجا که می‌خواستیم توانایی بازاریاب‌ها را برای سنجش فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی آنها بدانیم، از آنها پرسیدیم آیا با این جمله موافق هستند یا نه: «من می‌توانم بازدهی سرمایه فعالیت‌های رسانه‌ای اجتماعی خودم را بسنجم.» تنها 42 درصد موافق بودند که می‌توانند این بازدهی را بسنجند. بازاریاب‌ها سال‌ها با مساله بازدهی سرمایه درگیر بوده‌اند، به طوری که در سال 2014 تنها 37 درصد و در سال 2013 تنها 26 درصد قادر به سنجش آن بوده‌اند.

تحلیل رسانه‌های اجتماعی:
ما می‌خواستیم توانایی بازاریاب‌ها را در تحلیل فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی آنها بدانیم. بنابراین از آنها پرسیدیم میزان موافقت خود را با این جمله اعلام کنند: «من فعالیت‌های خود در رسانه‌های اجتماعی را به‌طور مرتب تحلیل می‌کنم.» تعداد قابل توجهی از بازاریاب‌ها، یعنی 72 درصد، پاسخ مثبت دادند.

تلفیق فعالیت‌های بازاریابی: از بازاریاب‌ها سوال کردیم آیا فعالیت‌ در رسانه‌های اجتماعی را با فعالیت‌های بازاریابی سنتی تلفیق کرده‌اند؟ 84 درصد آنها پاسخ مثبت به این سوال دادند.
افزایش فروش: بررسی رابطه این نوع بازاریابی با افزایش فروش کمی زمانبر است. با این حال، درصد قابل توجهی از بازاریاب‌ها که برای این کار زمان گذاشته‌اند نتایج قابل توجهی به دست آورده‌اند. به عنوان مثال، بیش از نیمی از بازاریاب‌ها که حداقل دو سال است از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، می‌گویند این روش به افزایش فروش آنها کمک کرده است. بیش از نیمی از افرادی که 6 ساعت یا بیشتر در هفته صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنند نیز همین نظر را دارند (شکل 1).

پایگاه‌های متداول رسانه‌های اجتماعی: در مقایسه با گزارش سال 2014 سوشیال مدیا استفاده از فیس‌بوک از 94 درصد به 93 درصد در سال 2015 کاهش یافته، اما فیس‌بوک همچنان متداول‌ترین پایگاه بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی است. استفاده از توییتر نیز از 83 درصد به 79 درصد کاهش یافته است.
شاید تعجب‌آور باشد که استفاده از گوگل‌پلاس 2 درصد افزایش یافته و جایگاه چهارم را در میان رسانه‌های اجتماعی به دست آورده، درحالی‌که اینستاگرام از 28 درصد در سال 2014 به 36 درصد در سال 2015 افزایش یافته است. طبق این گزارش، یوتیوب بیشتر در کسب‌وکارهای بزرگ‌تر برای بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین پایگاه‌های اجتماعی برای بازاریاب‌ها: در یک عرصه، از بازاریاب‌ها پرسیده شد تنها یک پایگاه اجتماعی را که فکر می‌کنند برای کسب‌وکار آنها بیشترین اهمیت را دارد انتخاب کنند. از آنجا که آنها تنها یک حق انتخاب داشتند، نتایجی که به دست آمده جالب است:

• 52 درصد - یعنی بیش از نیمی از بازاریاب‌ها - فیس‌بوک را انتخاب کردند.
• 21 درصد بازاریاب‌ها لینکداین را انتخاب کردند.
• 12 درصد بازاریاب‌ها توییتر را انتخاب کردند.
• 4 درصد بازاریاب‌ها یوتیوب‌ را انتخاب کردند.
مشخص است که فیس‌بوک همچنان پرطرفدارترین پایگاه اجتماعی در میان بازاریاب‌ها است. نکته دیگری که از آنها سوال شد این است که در مورد کدام پایگاه‌های رسانه‌های اجتماعی می‌خواهند دانش خود را بالاتر ببرند. فیس‌بوک با کنار زدن گوگل پلاس در گزارش سال گذشته، جایگاه نخست را به دست آورد.(شکل 2)

انواع متداول محتوا: دانستن اینکه از کدام پایگاه‌های بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی باید استفاده کنید و در مورد آن اطلاعات داشته باشید مهم است.  اما اینکه معمولا چه محتوایی در این نوع بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز اهمیت زیادی دارد.  شما مسیرهای متعددی برای رسیدن به مخاطب خود در اختیار دارید، اما بهترین مسیر برای شرکت شما کدام است؟ مفیدترین انواع محتوا از نظر بازاریاب‌ها عبارت است از: 71 درصد آنها از محتوای تصویری استفاده می‌کنند، درحالی‌که وبلاگ‌نویسی با فاصله‌ای نزدیک در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. ارسال پادکست نیز تنها توسط 10 درصد بازاریاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته کسب‌وکارها باید در مورد اثرات آن بیشتر تحقیق کنند.
منابع در دفتر روزنامه موجود است.


مترجم: مریم رضایی

منبع: دنیای اقتصاد


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۵ دى ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 54,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 56,700 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 55,700 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Marun 56,200 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 56,800 ریال -200 0.35% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 55,700 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
5110 56,600 ریال -200 0.35% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 55,300 ریال 100 0.18% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 55,100 ریال نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 55,000 ریال نمودار و آرشیو
0075 56,400 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
020 56,700 ریال -300 0.53% نمودار و آرشیو
Lf190 56,300 ریال -700 1.23% نمودار و آرشیو
22B02 52,000 ریال -500 0.95% نمودار و آرشیو
52518 50,000 ریال -500 0.99% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 50,000 ریال -500 0.99% نمودار و آرشیو
2420h 54,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 54,800 ریال 100 0.18% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 55,000 ریال -500 0.9% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 54,200 ریال -500 0.91% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam 67,500 ریال نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 67,500 ریال نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir 68,400 ریال 100 0.15% نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf 67,500 ریال 200 0.3% نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf 67,200 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 67,600 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam 67,600 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 67,600 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf 67,200 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf 67,200 ریال -100 0.15% نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
C30s 58,000 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 54,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 75,000 ریال -600 0.79% نمودار و آرشیو
1540 68,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 65,500 ریال 200 0.31% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 57,300 ریال 1300 2.27% نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 58,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 57,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 57,500 ریال نمودار و آرشیو
552R Maroun 57,500 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 58,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 102,500 ریال -500 0.49% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 63,800 ریال -200 0.31% نمودار و آرشیو
ZR230 64,000 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 69,500 ریال -500 0.71% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 43,200 ریال -300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 43,700 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 43,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,200 ریال -300 0.71% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 42,700 ریال 200 0.47% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 42,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 100,000 ریال 1000 1% نمودار و آرشیو
ABS150 104,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 61,200 ریال -1000 1.61% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil 62,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖