ارسال پاسخ

سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۳۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1073 Telegram

inpia.ir

فردا، رونمایی از طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی

دبیر کل بانک مرکزی از رونمایی ‌ایران چک ۵۰ هزار تومانی با طرح جدید به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در روز چهارشنبه (فردا) خبر داد.
فردا، رونمایی از طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی

به گزارش اینپیا به نقل از شبکه خبر، ‌محمود احمدی در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت افزود: علاوه بر رونمایی از طرح جدید ایران چک 50 هزار تومانی، سکه نقره و طلا تمام بهارآزادی، دو نیم و پنج بهار آزادی با طرح جدید وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان آنکه قطع ایران چک با گذشته تفاوت خواهد داشت، گفت: به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) انتشار ایران چک و سکه جدید از مشهد آغاز می شود.

دبیر کل بانک مرکزی همچنین از بررسی افزایش سقف برداشت از عابر بانک ها در بانک مرکزی خبر داد و گفت: بانک مرکزی بررسی هایی برای افزایش سقف برداشت از عابر بانک ها به میزان 400 هزار تومان را انجام داده که با توجه به ملاحظاتی که برای مصرف اسکناس داریم قرار است بررسی های لازم انجام و در یک تا دو ماه آینده در این باره اعلام نظر شود.

احمدی درباره بسته بندی سکه های یک بهار آزادی و نیم بهار، نیز گفت: بانک مرکزی چندین نوع بسته بندی را برای سکه ها در نظر گرفته و به مواردی نظیر نحوه بسته بندی و عدم بازگشایی آن توجه وی‍ژه شده است.

دبیرکل بانک مرکزی با بیان آنکه در این بسته بندی ها علاوه بر امنیت به زیبایی و درج شماره سری نیز توجه ویژه شده است، تصریح کرد: بانک مرکزی عرضه سکه در بازار ندارد اما اگر قرار باشد در بازار عرضه ای داشته باشیم، سکه ها با بسته بندی به بازار عرضه خواهد شد.

وی در ادامه به بیان آخرین اخبارازتوسعه ابزارها و تجهیزات در حوزه بانکداری الکترونیک پرداخت و اظهار داشت: در سه دوره از زیرساخت شاپرک درحوزه خدمات ارزش افزوده ازجمله سبد کالا استفاده شد.

وی با بیان آنکه سامانه آریا جایگزین ساتناست که با تلاش موسسان بومی راه اندازی شد، افزود: سپام را به عنوان بستر عملکرد سوئیفت طی سه ماه پایانی امسال راه اندازی خواهیم کرد و این سامانه پیام رسانی مالی را به عهده دارد.

دبیرکل بانک مرکزی از راه اندازی صندوق جبران خسارت مشتریان دراین بانک خبر داد و گفت: پارسال آمار خودپردازها  به 40462 و پایانه های فروش شعب 64337 مورد بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 19 میلیارد تراکنش در کشور در سال گذشته سامان داده شد، تصریح کرد: با لحاظ تراکنش های بانکی این رقم به بیش از 30 میلیارد تراکنش می رسد.

احمدی با تأکید بر اینکه پارسال بیش از 28 میلیون تراکنش به صورت روزانه از سوی بانک مرکزی مدیریت شده است، افزود: تعداد تراکنش های شتاب در چهارماهه ابتدای 94 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 29 درصد رشد نشان می دهد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی به وضع چکاوک نیز اشاره کرد و گفت: آمار این بخش قابل ملاحظه است، تعداد چک هایی که در این سامانه رسیده در خرداد 94 به یک میلیون هم می رسد و روزانه 280 هزار قطعه چک با رقم 54 هزار میلیارد ریال در سامانه چکاوک جابه جا می شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی مهار رشد نقدینگی و سالم سازی ترکیب آن را از دستاوردهای دو سال گذشته اعلام کرد و گفت: حجم رشد نقدینگی در تیر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲.۷ درصد و رقم نقدینگی ۸۳۲ هزار میلیارد تومان است.

پیمان قربانی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت به رشد نقدینگی افزود: این میزان رشد نقدینگی در مقایسه با رشد 29.3درصدی تیر 93 و (در مقایسه با تیر 92)؛ 6.6 واحد درصد کاهش یافته است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به سیاست بانک مرکزی در جهت هدایت منابع با هدف خروج اقتصاد از رکود و فعال کردن ظرفیت های خالی در اقتصاد گفت : یکی از دلایل مهم این میزان نقدینگی افزایش پوشش آماری بانک مرکزی در یک سال و نیم گذشته است.

وی با اشاره به زیرپوشش قرار گرفتن 6 بانک و موسسه جدید گفت: از مجموع رقم نقدینگی ؛ 81 هزار میلیارد تومان مربوط به نقدینگی این موسسه های جدید است که در اقتصاد آثار تورمی ندارد.

آقای قربانی با تشریح برنامه های بانک مرکزی در جهت خروج اقتصاد از رکود گفت : پارسال 341 هزار میلیارد تومان تسهیلات از طرف بانک ها پرداخت شد که 60.7  درصد برای تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی بوده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی ادامه داد : ‌در چهار ماه امسال نیز 939.7 هزار میلیارد ریال بانک ها تسهیلات پرداخت کردند که سهم سرمایه در گردش 65.5 درصد است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع تسهیلات پرداختی برای تامین سرمایه در گردش 84.4 درصد سهم بخش صنعت و معدن است ، گفت : نظام بانکی تلاش کرده است تسهیلات را به سمت فعال کردن ظرفیت های خالی اقتصادی ببرد.

  قربانی، دستیابی به رشد اقتصادی سه واحد درصدی در سال 93 را از دستاورهای  مهم بانک مرکزی و دولت بیان کرد و گفت: این رشد مثبت پس از 8 فصل رشد اقتصادی منفی بدست آمد و برخلاف گذشته که فقط بخش کشاورزی رشد مثبت داشت، سال گذشته در تمامی بخش های اقتصادی شاهد رشد مثبت بودیم.

وی افزود: خوشبختانه برای اولین بار در تاریخ بانک مرکزی رشد اقتصادی در فاصله یک فصل یعنی در تیر ماه 94 منتشر شد و با ادامه این روند نخستین آمار از رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال نیز تا آخر شهریور اعلام خواهد شد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی ثبات بازار ارز را از دیگر سیاست های موفق بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: متوسط نرخ دلار در بازار آزاد در پنج ماهه امسال حدود 33 هزار 204 ریال است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل فقط 4.1 درصد رشد دارد.

  قربانی افزود: شاخص انحراف معیار نرخ ارز در این مدت نیز به 35 تومان رسید در حالی که این شاخص در پنج ماه سال گذشته 83 تومان بود.

  قربانی ابراز امیدواری کرد پس از اجرای برنامه اقدام مشترک و رفع تحریم ها و احیای روابط کارگزاری در یک بازه زمانی مناسب نرخ ارز یکسان سازی شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی همچنین با اشاره به اینکه شاخص پایه پولی در تیرماه 94 به 1329میلیارد ریال رسید،گفت: رشد پایه پولی 1.3درصد است.

وی ساماندهی انتشارآمارهای اقتصادی در بانک مرکزی را از برنامه های جدی دو سال گذشته بیان کرد و گفت: دسترسی به آمارهای اقتصادی سریع و بهنگام از الزامات سیاست گذاران،‌پژوهشگران،‌ سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است و در مجموعه معاونت اقتصادی بانک مرکزی تلاش شد آمار ها بدون وقفه منتشر شود.

پایه پولی کشور با 1،3 درصد رشد به 133 هزار میلیارد تومان رسید

   معاون اقتصادی بانک مرکزی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت، پایه پولی کشور را در پایان تیر 133 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال قبل رشد 1.3درصدی داشته است.

پیمان قربانی کاهش تورم را مهمترین دستاورد دولت یازدهم ذکروابراز امیدواری کرد که بانک مرکزی فردا یا پس فردا نرخ تورم مرداد را اعلام کند.

وی افزود: مهار تدریجی رشد نقدینگی از دستاوردهای دولت یازدهم است به طوری که رشد نقدینگی در تیر امسال با 22.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 832 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: رقم نقدینگی در تیر 93 نسبت به سال قبل دارای رشدی معادل 29.3 درصدی است که حکایت از کاهش 6.6 درصدی در این بخش است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی در ارتباط با افزایش نقدینگی به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: افزودن آمار بانک ها و موسسات اعتباری جدید موجب شد تا رقم نقدینگی در آمارها افزایش نشان دهد البته این رشد آثار اقتصادی نداشته چرا که آثار آن قبلا دراقتصاد نمایان شده بود.

وی با بیان آنکه رشد نقدینگی در چهارماهه امسال 22.7 درصد بوده که 1.3 درصد به دلیل افزایش پایه پولی و 5 درصد به دلیل افزایش ضریب فزاینده بوده است، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده وقفه انتشار آمار در بانک مرکزی کاهش یافته است.

این عضو هیئت عامل بانک مرکزی از پرداخت 60.7 درصد تسهیلات پرداختی در نظام بانکی طی سال گذشته در حوزه سرمایه در گردش خبر داد و گفت: شاخص  رشد اقتصادی فصل اول 94 تاپایان شهریور اعلام می شود.

وی با بیان آنکه متوسط نرخ دلار در بازار آزاد از ابتدای 94 تا انتهای مرداد حدود 3320 تومان بوده که نسبت به سال قبل 4.1 درصد نوسان داشته است، تصریح کرد: انحراف معیار نرخ ارز از 83 تومان به 35 تومان رسیده ضمن آنکه پس از رفع تحریم ها و ایجاد شرایط مساعد یکسان سازی نرخ ارز را اجرایی می کنیم.

وی با بیان آنکه خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی 77 هزار میلیارد ریال افزایش و خالص مطالبات بانک مرکزی از بانک ها 25 هزار میلیارد ریال کاهش داشته است، افزود: خالص مطالبات بانک مرکزی از بخش دولتی تنها عاملی است که در این مدت موجب افزایش پایه پولی شده است. این رقم در چارچوب قانونی و در قالب تنخواه گردان خزانه بوده که در پایان سال تسویه خواهد شد.

قربانی نرخ تورم 13.8 درصدی اعلام شده از سوی رئیس جمهور در همدان را مربوط به برآوردهای مرکز آمار دانست و گفت: آمار تورم مرداد، بانک مرکزی تا پنجشنبه منتشر می شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی در باره برداشت دولت از این بانک نیز گفت: تنها برداشت از محل تنخواه گردان خزانه بوده است. در ماه های اخیر رفتار مالی دولت با بانک مرکزی منضبط بوده ولی در خصوص رفتارهای دولت با بانک ها مواردی مانند خرید تضمینی و اوراق مشارکت و غیره داشتیم.

معاون اقتصادی بانک مرکزی درباره عملکرد بانک مرکزی و مرکز آمار در اعلام آمارهای اقتصادی، اظهار داشت: مرکز آمار مرجع اعلام آمارهای اقتصادی است اما طبق بند ج ماده 54 برنامه پنجم توسعه که جایگاه مرکز آمار به خوبی مشخص شده دستگاه های تخصصی نیز می توانند نسبت به تولید آمار اقدام کند. در همین جهت بانک مرکزی در چارچوب وظایف خود تعدادی از آمارهای اقتصادی از جمله نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی را اعلام می کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بانک مرکزی و مرکز آمار در حال همفکری با یکدیگر هستند، افزود: این دو دستگاه نگاه مکملی نسبت به یکدیگر دارند و بحث جایگزینی مطرح نیست.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 65,500 ریال 1200 1.83% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 65,300 ریال 1100 1.68% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 1300 1.98% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 64,700 ریال 700 1.08% نمودار و آرشیو
0075 58,500 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
020 57,300 ریال 800 1.4% نمودار و آرشیو
Lf190 57,000 ریال 800 1.4% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 54,700 ریال نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 52,700 ریال نمودار و آرشیو
2420h 57,000 ریال 1300 2.28% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 57,000 ریال 1000 1.75% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 57,800 ریال 900 1.56% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 57,300 ریال نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 66,000 ریال نمودار و آرشیو
Z30s Ar 65,500 ریال نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 82,000 ریال نمودار و آرشیو
1540 76,000 ریال نمودار و آرشیو
1551 75,000 ریال نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 65,500 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 79,500 ریال نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 78,000 ریال نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 45,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 43,800 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,400 ریال -400 0.89% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf 52,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 102,500 ریال نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖