ارسال پاسخ

پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۱۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 856 Telegram

گزارش هفتگی اتاق بازرگانی ایران 2

اتاق بازرگانی ایران در نخستین هفته شهریورماه

در این هفته شافعی، نایب رییس اتاق ایران، خبرسازترین چهره بود و روابط عمومی اتاق اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی را تکذیب و اعلام کرد در حال حاضر برنامه ای برای اعزام هیئت تجاری به آمریکا وجود ندارد. دومین گزارش هفتگی اتاق، پیش روی شماست.
اتاق بازرگانی ایران در نخستین هفته شهریورماه

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران (اینپیا) اتاق ایران در نخستین هفته شهریورماه چند خبر تازه منتشر ساخت. از جمله اینکه:

ورود به دوران پساتحریم باید با برنامه ریزی انجام شود
نائب رئیس اتاق ایران، روز شنبه، در نشست اعضای هیأت نمایندگان اتاق مشهد به بررسی شرایط پسا تحریم پرداخت و گفت: « ورود به دوران پساتحریم باید با برنامه ریزی انجام شود.»

در نشست اعضای هیأت نمایندگان اتاق مشهد بررسی شرایط پسا تحریم در دستور کار قرار گرفت. بر اساس اظهارات مطرح شده در این دوران هیأت های تجاری از کشورهای مختلف به ایران سفر می کنند که باید برای بهره گیری بهتر از این فرصت با برنامه ریزی جلو برویم.

در نشست هیأت نمایندگان اتاق مشهد، هر یک از اعضا در حوزه فعالیت خود نسبت به اقدامات و نگرانی های بخش خصوصی و مردم در دوران پساتحریم اظهاراتی را مطرح کردند.

«غلامحسین شافعی»، نایب رییس اتاق ایران و رئیس اتاق مشهد، در این نشست با بیان اینکه برخی نگرانی‌ها نسبت به سفر هیأت‌های اقتصادی خارجی طی هفته‌های اخیر به ایران بوده است، توضیح داد: «در این مدت برخی اظهار نگرانی کرده‌اند که در این فضا بازار ما به دست دیگران می‌افتد و تولید داخل لطمه می‌خورد. به طور حتم اگر برای این دوران برنامه‌ای نداشته باشیم این اتفاق خواهد افتاد، اما به طور قطع برنامه مشخصی برای تعامل و مذاکره با هیأت‌های اقتصادی خارجی وجود دارد .»

وی گفت: «به عقیده من چالش‌های پیش رو در شرایط پسا تحریم بسیار بالاست، نباید این تصور غلط به‌وجود بیاید که با رفع تحریم‌ها تمام مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود زیرا این تصور در واقع موضوعی واهی است. در واقع بخش خصوصی بر این باور است که اگر تدبیر درستی صورت نگیرد، شرایط آینده از اکنون بدتر شده و به‌ مشکلات بیشتری دچار می‌شویم.»

نائب رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌ها مدیریت نادرست شرایط پسا تحریم است تأکید کرد: «به بیان دیگر اگر منبع درآمدی جدیدی کسب شود که همان منابع بلوکه شده ایران و افزایش صادرات نفت و درآمد حاصل از آن است، این احتمال وجود دارد که ایران تبدیل به یک بهشت برای تولید‌کنندگان خارجی شود. مهمترین چالش پیش‌رو در واقع این است که با برداشته‌شدن تحریم‌ها و امکان واردات کالای آماده شده؛ بازار مناسبی برای تولیدکنندگان خارجی مهیا شود و تولیدکننده داخلی را به‌ورطه نابودی بکشاند»

اقتصاد رانتی به کشور اجازه رشد نمی دهد
روز یکشنبه نیز نائب رئیس اتاق ایران، در نشست دیگری به اقتصاد رانتی در کشور پرداخت و اظهار کرد: «اقتصاد رانتی به کشور اجازه رشد نمی دهد»

«غلامحسین شافعی»، رئیس اتاق مشهد و نایب رئیس اتاق ایران در نشست خبری هیئت نمایندگان اتاق این استان با بیان این‌که اشتباه بزرگی است اگر فکر کنیم تنفس اقتصادی کشور به تحریم‌ها وابسته است، تأکید کرد: «تحریم در اقتصاد ما تأثیر داشته و در این مسأله شکی نیست، اما اگر مشکلات داخلی حل نشود رفع تحریم‌ها هیچ اتفاق خاصی را در اقتصاد رقم نخواهد».قانون رفع موانع تولید اقتصاد کشور را متحول می‌کند
صبح همان روز، عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با حضور در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران در اردبیل که با همکاری مسئولان قضایی و اتاق این استان به منظور رسیدگی به مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی در اتاق اردبیل برگزار شد، تصریح کرد: «اجرای قانون رفع موانع تولید به تحرک اقتصادی بیشتر کمک کرده و مشکلات و نارسایی‌های واقعی را برطرف می‌کند»

«حسین پیرمؤذن»، رئیس اتاق اردبیل و عضو هیئت رئیسه اتاق ایران، در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری استان اردبیل اظهار کرد: «براساس مصوبه مجلس و تأکید دولت باید این قانون زمینه اجرایی و عملیاتی پیدا کند تا با حل مشکلات و موانع تولید بتوان یک حرکت مثبت و سازنده‌ای را در مسیر تحرک و تحول اقتصادی به وجود آورد.»

تأکید بر احیای همکاری‌های اقتصادی ایران و انگلیس
در دیدار «دامیان هیندز» معاون وزارت خزانه داری انگلیس با «محسن جلال پور» رییس اتاق ایران که روز یکشنبه اول شهریور ماه سال جاری در محل اتاق ایران و هم‌زمان با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران انجام شد؛ احیای همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد تأکید قرار گرفت.

«محسن جلال پور» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به واقعیت های اقتصادی ایران اظهار داشت: «در دوران تحریم انگلیس بیشترین فشار تحریمی را بر شرکت ها و بنگاه های ما وارد کرد. پرونده هایی وجود دارد که نشان می دهد برخورد ناعادلانه و غیر تجاری با شرکت های ایرانی در زمینه بانکی، مالی و حتی تامین قطعات یدکی صورت گرفته است.»

بخش خصوصی اقدامات اقتصادی دولت و وزیر اقتصاد را مثبت می داند
نائب رئیس اتاق ایران، در ادامه این هفته، روز دوشنبه بازهم خبرساز شد و در نشست خبری شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی سخنرانی کرد.


وی با بیان اینکه با تلاش های طیب نیا و تیم اقتصادی دولت، آرامش به بازار برگشته است اظهار کرد: «موضوعاتی که در استیضاح عنوان شده به هیچ وجه به وزیر فعلی مربوط نیست و بیشتر با دولت قبلی ارتباط دارد.»

تأکید بر اهمیت نقش تشکل و تقویت تشکل گرایی
در دیدار هیأت مالزیایی با مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل اتاق ایران، که روز سه شنبه صورت گرفت، بر اهمیت نقش تشکل و تقویت تشکل گرایی تأکید شد.

در دیدار انجمن صنایع چوب مالزی با مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل اتاق ایران و هیأت رئیسه انجمن کارفرمایان صنایع چوب ایران که روز دوشنبه دوم شهریور ماه سال جاری در محل اتاق ایران انجام شد، اهمیت نقش تشکل و تقویت تشکل گرایی مورد تأکید قرار گرفت.

در این نشست، «علی اصغر فرشچی» مدیر کل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل اتاق ایران با اشاره به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های ایران در زمینه‌های گوناگون گفت: «ایران و مالزی دو کشور برادر و مسلمان هستند که نقشه راه های گسترش همکاری های اقتصادی باید مورد بررسی و تأکید طرفین قرار گیرد»

اتاق ایران در حال حاضر برنامه ای برای اعزام هیئت تجاری به آمریکا ندارد

روز چهارشنبه، روابط عمومی اتاق ایران خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه، اخیرا در شبکه های اجتماعی و سامانه پیامکی، اطلاعیه ای برای اعزام هیئت تجاری به آمریکا منتشر شده، که بعضا منتسب به اتاق بازرگانی بوده است.

با توجه به اهمیت موضوع اعلام می دارد، اتاق ایران در حال حاضر برنامه ای برای اعزام هیئت تجاری به آمریکا ندارد و چنانچه قصد اعزام هیئت تجاری به کشورهای خارجی را داشته باشد، اطلاعیه آن در پورتال رسمی اتاق ایران منتشر خواهد شد.

تأکید بر هم‌سو و هم‌صدا بودن سه اتاق ایران، اصناف و تعاون در نشست دبیران کل این اتاق‌ها

در نشست مشترک دبیران کل سه اتاق ایران، اصناف و تعاون که با حضور رئیس دبیرخانه مشترک این سه اتاق و معاون تشکل‌های اتاق ایران، در روز چهارشنبه برگزار شد، راهکارهای افزایش تعامل، همکاری و هم افزایی بیشتر میان این سه اتاق مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم هم‌سو بودن آن‌ها تأکید شد.

«حسین نقره‌کار شیرازی» رئیس دبیرخانه مشترک اتاق‌های ایران، اصناف و تعاون بر لزوم هم سو بودن این سه اتاق در بحث سازماندهی تأکید کرد و گفت: «کارها بر اساس دو نوع برنامه ریزی کوتاه و میان مدت انجام خواهد شد، به این صورت که برنامه های کوتاه مدت با توجه به دو موضوع مهم روز کشور که تدوین برنامه ششم توسعه و تدوین قانون بودجه سال 1395 است، صورت خواهد گرفت و برنامه های میان مدت نیز با محوریت تعریف راهکارهایی برای هم‌سو شدن هرچه بیشتر این دبیرخانه با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه برای پیشبرد هرچه مطلوب‌تر امور تنظیم خواهد شد.»

«احمد فیاض‌بخش» دبیرکل اتاق ایران نیز هم‌صدایی و هم‌سویی سه اتاق ایران، اصناف و تعاون را عامل قوی‌تر شدن عملکرد آنان در فضای اقتصاد کشور دانست و با اشاره به جلسه رؤسای تشکل‌های کشور که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد، گفت: «در آن جلسه موضوع همکاری‌و تعامل بیشتر و راهکارهای انجام آن به شکل دقیق‌تر و جزیی تری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

«هومن حاجی پور» معاون تشکل‌های اتاق ایران نیز با بیان این‌که نوع و ماهیت تأسیس دبیرخانه مشترک میان سه اتاق، اقدامی تشکلی است، ضرورت تقویت نگاه تشکلی و استفاده بیشتر از توانمندی آن‌ها را یادآور شد.

«ماشاءالله عظیمی» دبیرکل اتاق تعاون نیز با توجه به شرایط کشور در دوران تحریم و پسا تحریم، اهمیت وحدت‌کلام میان نمایندگان سه اتاق را در خصوص تدوین برنامه ششم توسعه کشور مورد تأکید قرار داد.

«محمدباقر مجتبایی» مشاور رئیس اتاق اصناف نیز خواستار تعامل و همکاری سه اتاق ایران، اصناف و تعاون برای اثرگذاری در مسائل مهم روز از جمله آیین نامه قانون رفع موانع تولید، موضوع مجوزهای غیرضروری و آمادگی های لازم برای دوران پساتحریم شد.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 62,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 62,500 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 62,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 62,400 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 62,400 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 62,700 ریال 100 0.16% نمودار و آرشیو
5110 62,800 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 62,500 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 62,300 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
0075 - نمودار و آرشیو
020 58,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 58,500 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 54,200 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,900 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
2420h 57,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 57,900 ریال -100 0.17% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 57,300 ریال -200 0.35% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 75,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PE80 Arak 74,500 ریال 500 0.67% نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf 75,000 ریال نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 66,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 64,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 85,000 ریال -1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 75,000 ریال 200 0.27% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 64,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 70,200 ریال 200 0.28% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 66,800 ریال 300 0.45% نمودار و آرشیو
ZR230 66,800 ریال 300 0.45% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 78,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 55,200 ریال 8400 15.22% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 54,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,000 ریال 400 0.85% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 46,000 ریال 500 1.09% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 47,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 51,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 49,200 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 107,200 ریال -200 0.19% نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖