ارسال پاسخ

چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۵۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1418 Telegram

در نامه نمایندگان تشکل ها به شعری مقدم عنوان شد

13 دلیل اعتراضی نمایندگان تشکل ها به ایران پلاست

5 نماینده تشکل های پلیمری برای پیگیری موضوع ایران پلاست، امروز (چهارشنبه 25 شهریورماه 94) طی نامه ای به مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی 13 دلیل اعتراضی خود به نمایشگاه ایران پلاست 95 را عنوان کردند.
13 دلیل اعتراضی نمایندگان تشکل ها به ایران پلاست

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک (اینپیا)، نمایندگان تشکل های پلیمری در نامه ای مفصل به مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی، 13 دلیل مهم عدم حضور خود در ایران پلاست 95 را برشمردند و از شعری مقدم درخواست جلسه اضطراری کردند.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

 

مدیرعامل محترم شرکت ملی پتروشیمی _ جناب آقای مهندس شعری مقدم

موضوع:
 عدم حضور تشکل های صنعت پلاستیک در نمایشگاه ایران پلاست دهم به دلیل تغییر نکردن تاریخ برگزاری و درخواست تشکیل جلسه اضطراری با حضرتعالی

با سلام و احترام

نظر به تلاش و پیگیری های بی وقفه، مکاتبات و مذاکرات متعدد و طولانی و رایزنی های مختلف اننجام یافته در مدتی نزدیک به سه ماه با جنابعالی و مسئولین مربوطه در خصوص تثیبت دهمین دوره نمایگشاه ایران پلاست در مهرماه و یا دست کم تغییر زمان غیر کارشناسی اعلام شده از فروردین ماه به هر زمان مناسب دیگر، از آنجا که متأسفانه هیچ یک از راهکارها و تلاش های پیشین موثر نیفتاده و به نتیجه نرسیده لذا مجددا دلایل منطقی و متقن تشکل را در جهت اصرار برای عدم حضور به جنابعالی یادآوری می نماییم.

1. تاریخ نمایشگاه ایران پلاست به اذعان روابط عمومی پتروشیمی جهت 3 دوره متوالی (سال های 93، 95 و 97) در تاریخ سوم تا هفتم مهرماه تثبیت شده بود و بدون در نظر گرفتن منافع قاطبه ی مشارکت کنندگان ایرانی بلکه در مغایرت و ضدیت با آن، تاریخ نمایشگاه را از بهترین زمان به بدترین زمان ممکن تغییر داده است و طبق قانون زمان نمایشگاه ها حداکثر می تواند دو هفته جابجا شود پس تغییر زمانی فعلی غیر قانونی بوده.

2. همان گونه که مستحضر هستید برای فعالان صنعتی و اقتصادی هدف از انجام هر فعالیتی صرفه اقتصادی آن است و توازن معادله هزینه و فایده نقش اصلی را در این تصمیم گیری دارد. بر اساس ارزیابی موجود از فضای کسب و کار ایران در ماه های اسفند و فروردین، و فرهنگ تعطیلات طولانی مدت نوروزی، اکثر کارخانجات تا 20 فروردین ماه تعطیل هستند و پس از آن هم معمولا تا پایان فروردین ماه درگیری مقدمات آغاز کار در سال جدید وجود دارد. بنابراین ضریب بازدیدکننده یا به عبارتی احتمال حضور مشتریان بسیار پایین ارزیابی می گردد. با توجه به هزینه های هنگفت نمایشگاهی برای هر یک از واحدهای مشارکت کننده، بالاخص در بخش صنعت ماشین سازی و تجهیزات، شرکت در بازه زمانی اعلام شده با منافع اقتصادی مشارکت کنندگان منافات دارد.

3. نمایشگاه چاینا پلاست که به عنوان دومین نمایشگاه پلاستیک شهرت دارد، در سال گذشته بیشترین بازدیدکننده را از ایران و جهان داشته و اکثر فعالان صنعتی در این صنعت از نمایشگاه چاینا پلاست بازدید کرده اند. در سال 95، این نمایشگاه دقیقا در پایان فروردین ماه در شهر شانگهای برگزار می گردد و اکثر غرفه گذاران و بازدید کنندگان داخلی و خارجی حضور در نمایشگاه چانیا پلاست را بر ایران پلاست ترجیح می دهند. این همزمانی باعث تضعیف نمایشگاه ایران پلاست و کاهش بازدیدکنندگان و غرفه گذاران آن خواهد شد.

 


4- یک سری از کالاها و ماشین آلات داخلی و خارجی فرایند پلاستیک مخصوصا" آنها که از مبادی مرزی کشور به نمایشگاه حمل می شوند، بار ترانزیتی هستند، که از لحاظ مقررات راهنمایی و رانندگی به دلیل ممنوعیت تردد بارهای ترانزیتی از 20 اسفندماه تا 20 فروردین ماه، حمل آنها محدودیت دارد و مجاز نیست. در همین راستا، موضوع ترخیص گمرکی کالاها از 25 اسفندماه تا حدود 16 فروردین ماه – عملا- با اختلال مواجه است.

5- ماشین آلات فرایند پلاستیک کالاهایی سرمایه ای هستند که اکثرا" با استفاده از مسیر تسهیلات بانکی خریداری می شوند و همان گونه که مستحضر هستید، سیاست های بانکی و نرخ سودهای بانکی هرگز در فروردین ماه تعیین نمی گردد و امکان ارزیابی خریداران ماشین آلات و تجهیزات پلیمری در این ماه و رسیدن به جمع بندی و تصمیم گیری نهائی وجود ندارد. همچنین مشتریان دولتی و صنایع بزرگ کشور نظیر قطعه سازی و خودروسازی برنامه های تولیدی خود را در فروردین ماه اعلام نمی نمایند که تولیدکنندگان قطعات پلیمری نیز به تبع آنها نمی توانند برنامه ریزی لازم خود را در این ماه داشته باشند.

6- نمایشگاه های پلاستیک محل عرضه توانمندی ها و نوآوری های صنعتگران داخلی و خارجی هستند و بنا بر ماهیت این بخش از کالاهای قابل عرضه در نمایشگاه، آماده سازی آنها نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد و بر همین اساس تمام برنامه ریزی های واحد های تولیدی برای مهرماه سال 95 بوده و در تغییر زمانی فوق امکان آماده شدن خیلی از این ماشین آلات و خطوط وجود ندارد.

7- نمایشگاه ایران پلاست طی 14سال، با تلاش شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مشارکت و همدلی ماشین سازان پلیمری، تولید کنندگان محصولات و کلیه صنوف وابسته، امروزه نقش و اعتباری زیادی در سطح داخلی و خارجی پیدا کرده و بدیهیست که فرایند ایجاد اعتبار با هزینه های انجام شده توسط این تولیدکنندگان برای این نمایشگاه به دست آمده ولی اعتبار و تبلیغات آن به کام شرکت ملی پتروشیمی بوده، گر چه آنچه مهم است اعتبار بوجود آمده برای کشور بوده که امروزه با لجاجت مسوولین دولتی به ایجاد خدشه ای غیر قابل جبران به این اعتبار و حیثیت مواجه است. شاید چون شرکت پتروشیمی یک نهاد دولتی است و تمام حمایت های دولتی را پشت سر خود دارد و همیشه مشتریان در صف خرید محصولات آنان بوده اند عواقب و دستاوردهای نمایشگاه ها به لحاظ اقتصادی برایشان قابل سنجش نیست و درکی درست از خدشه ای که بوجود خواهد آمد ندارند.

8- شاید روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یک نهاد دولتی و مجری نمایشگاه ایران پلاست، بیشتر جنبه نمایش سیاسی و تبلیغاتی کار برایش مهم است و به همین لحاظ هیچ گاه نتایج و دستاوردهای بعد از نمایشگاه را تجزیه و تحلیل اقتصادی – فنی نمی نماید در چنین فضائی نمایشگاهای پلاست سایرکشورها در منطقه که بعد از ایران پلاست شکل گرفته است یکی پس از دیگری در حال گرفتن جایگاه این نمایشگاه ارزشمند می باشند. در این راستا اگر سهم بخش خصوصی و تشکل های ذینفع که مستقیما" با دستاوردهای اقتصادی و فنی نمایشگاه درگیر هستند بیشتر می شد و پتروشیمی فقط نقش نظارتی می داشت امروزه دچار این درگیری ها نبودیم.

9- از جنابعالی انتظار می رفت به عنوان ریاست و صاحب امتیاز و متولی این نمایشگاه، تیم متخصصی را مسوول بررسی و بازخورد اجرای نمایشگاه در بازه زمانی اعلام شده می کردید، و سپس آن تیم نتایج و بازخوردهای اقتصادی، فنی، بین المللی، سیاسی و فرهنگی این نوع برگزاری نمایشگاه را برای حضرتعالی ترسیم می نمود، تا خود می دیدید که موضوع عدم شرکت تشکل ها و ذینفعان، مساله غرض ورزی و عناد و لجاجت، یا عدم محاسبه وزن تشکل ها در محاسبات پتروشیمی نیست، مگر می شود طیف وسیعی از تولید کنندگان یک کشور به صورت کلی با منافع خود لجبازی داشته باشند، با توجه به رکود 2 سال گذشته اقتصاد در ایران و ضعیف شدن بنیه اقتصادی تمام تولیدکنندگان باید هر حرکتی توازن هزینه و فایده را داشته باشد. بنابراین باید نمایشگاه با برخورداری از بازدید کنندگان کافی، و مراجعه مشتری قابل توجیه باشد.

10-   ظاهرا" آنچه برای روابط عمومی پتروشیمی اهمیت دارد، حضور غرفه گذاران خارجیست، که حداکثر 20 درصد فضای نمایشگاه را پر می کنند و نه صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی که حداقل فضایی70 درصدی را پوشش می دهند. شرکت های خارجی در وهله اول برای فروختن کالای خود به یک کشور می آیند، بسیار جالب است بدانید که آقایان در پتروشیمی اظهار می نمودند برای تغییر تاریخ نمایشگاه با خارجی ها مشورت کرده اند، ولی تشکل های داخلی اصلا" مهم نبودند.


می دانیم که نمایشگاه باید بین اللمللی باشد و باید خارجی ها حضور پیدا کنند، اما آنان باید تابع بازار ما باشند، نه ما تابع تصمیمات آنها. چرا با سادگی می خواهید بازار ما را در اختیار آنان قرار دهید، خود پرسشی بزرگ است. بد نیست با وضعیتی که پیش آمده، بدانید که وقتی خارجی ها بیایند و ببینند که دهمین نمایشگاه با حداقل مشارکت کنندگان داخلی برگزار شده و بازاری برای خودشان پیدا نکنند برای نمایشگاه بعدی دیگر به مجموعه ایران پلاست اعتماد نمی کنند و حضور پیدا نخواهند کرد ضربه ای دیگر بر حیثیت این برند ملی (ایران پلاست) خواهد بود.

11- امسال بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری سال همدلی دولت و ملت است و بنابرین از جنابعالی انتظار داریم به عنوان یک مسوول دولتی که موظف به حمایت از منافع مردم و صنعتگران و تولید کنندگان زیر مجموعه خویش است از ما حمایت نماید. جنابعالی وقتی می بینید


به دلایل متقن و کاملا" منطقی تصمیم روابط عمومی شرکت پتروشیمی اشتباه و غیر قانونی بوده، در این وضعیت حتی خود جنابعالی باید به عنوان متولی و حافظ منافع تولیدکنندگان و ذینفعان از ما بخواهید در این نمایشگاه شرکت نکنیم، شما باید به جنگ شرکت نمایشگاههای بین المللی بروید و از آنان مصرانه بخواهید که تاریخ نمایشگاه را که غیر قانونی تغییر داده اند، به تاریخ قبلی خود بازگردانند.

12- مصداق همدلی دولت و ملت در حمایت حاکمیت از مردم است و جنابعالی باید در رأس هرم و سر صف معترضین به تاریخ نمایشگاه باشید و ما صنعتگران و تولید کنندگان داخلی نیزدر پشت سر حضرتعالی قرار بگیریم. اصلا" شما باید از منافع و اعتبار نمایشگاه و ذینفعان حمایت کنید و نگذارید عده ای به اعتبار 14 ساله این نمایشگاه خدشه وارد نمایند ولی امروزه برعکس شده و مجموعه تحت امر شما (روابط عمومی پتروشیمی) و شرکت نمایشگاه ها در یک طرف خط ایستاده اند و صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی که ذینفعان اصلی هستند و حداقل 70 درصد فضای نمایشگاهی را پر می کنند در طرف دیگر! معلوم است زور حاکمیت و دولتی ها بیشتر است احتیاج به نمایش آن نیست.

13-   آنچه از مجموعه تحت امر جنابعالی (روابط عمومی پتروشیمی ) و شرکت نمایشگاه ها که اکثریت ما را آزرده، عدم صداقت و تناقض گوئی و دروغ پردازی های آشکار و بازی های سیاسی بود که طی دو ماه اخیر با تشکل های صنعت پلاستیک انجام دادند.

حتما" مطلع هستیدکه در سه مرحله روابط عمومی پتروشیمی به نمایندگان تشکل ها اعلام نمودند که زمان نمایشگاه ابتدا به آذرماه سپس به تیر ماه و در انتها به همان مهرماه تغییر پیدا کرده است ولی در نهایت شد زمان همان فروردین ماه است و اظهار می نمودند این تاریخ ها را صرفا" شرکت نمایشگاهی اعلام نموده است، در جلسه ای با شرکت نمایشگاهها مدیرنمایشگاه داخلی اعلام نمود که هیچ کدام از زمان ها را نمایشگاه اعلام نکرده و پتروشیمی شما را بازی داده است، و حتی صریحا" اعلام نمودند که شرکت پتروشیمی با ما تماس گرفتند که ما با خارجی ها قرارداد بسته ایم و غرفه فروخته ایم و زمان نمایشگاه را تغییر ندهید، در صورتی که به شما گزارش می دهند که ما هم می خواهیم زمان نمایشگاه را عوض کنیم، اما مقدور نیست.

این عدم شفافیت و صداقت از مجموعه تحت امر جنابعالی برای ما بسیار ناراحت کننده بود و در شان یک سازمان حاکمیتی نمی باشد بنابرین حداقل انتظار پیگیری این موضوع را از طرف جنابعالی داریم.

به هر حال، این نامه درد دل و شکوائیه صنعتگران و تولید کنندگان بخش پلیمری با جنابعالی به عنوان متولی این صنعت است. لذا ما تشکل های صنعت پلیمر و اعضای خود و رسانه های تخصصی همسو چنانچه تاریخ نمایشگاه تغییر پیدا نکند در ایران پلاست دهم شرکت نخواهیم کرد. بدیهی است تمامی ارکان این صنعت از ابزارهای قانونی ممکن برای رساندن صدای واحد خود به تصمیم گیران ارشد کشور استفاده خواهند کرد، و تمام مسوولیت و عواقب این کار به عهده شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواهد بود.

به انتظار دریافت پاسخی مثبت و عاجل، امیدواریم که واژه ایران در نام نمایشگاه هدف و اولویت نخست همگان باشد.

باتقدیم احترام
نمایندگان منتخب تشکل های صنعتی و صنفی پلاستیک
رونوشت : ریاست محترم دفتر صنایع تکمیلی : جناب آقای مهندس محتشمی پور


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr - نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar - نمودار و آرشیو
0075 - نمودار و آرشیو
020 - نمودار و آرشیو
Lf190 - نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 - نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir - نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak - نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s - نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 - نمودار و آرشیو
1540 - نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R - نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 44,500 ریال 700 1.57% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,300 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,300 ریال 300 0.68% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 52,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖