ارسال پاسخ

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 924 Telegram

inpia.ir

۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی که باید به آنها پایبند باشید

حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در اینجا ۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی می آید که باید به آنها پایبند باشید.
۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی که باید به آنها پایبند باشید

شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی خارق‌العاده و منبع سرگرمی، اخبار، اطلاعات و بسیاری چیزهای دیگر هستند. حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در اینجا ۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی می آید که باید به آنها پایبند باشید.

شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی خارق‌العاده و منبع سرگرمی، اخبار، اطلاعات و بسیاری چیزهای دیگر هستند. حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در حقیقت، هر چیزی روی فیس‌بوک، توییتر یا هر حساب دیگری به‌اشتراک می‌گذارید می‌تواند زندگی حرفه‌ای و شخصی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. و اگر دوستان یا دنبال‌کنندگانی از محیط کارتان یا زندگی شخصی‌تان داشته‌باشید، به‌اشتراک‌گذاشتن مطالبی که برای هر دو گروه مناسب باشد اهمیت‌‌خواهدداشت. برای نمونه ممکن‌است رییس‌تان عکس نامناسبی را که پس از مهمانی آخر هفته گذاشته‌اید دوست‌نداشته‌باشد.

به‌علاوه، فکر نکنید صرف این‌که این‌جا اینترنت است شما کمابیش ناشناس هستید. قواعد ادب در جامعه تا حد زیادی در این محیط نیز مصداق دارند.

 

۱.دهن‌لق نباشید

این نکته که در دوران مدرسه صادق بود، در شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است. این‌که شما راز کسی را می‌دانید دلیل نمی‌شود بقیه هم باید بدانند! اطلاعات محرمانه را محرمانه نگه‌دارید – هم در مورد دوستان‌تان و هم در مورد محیط کارتان. اگر شرکت‌تان روی چیز تازه و هیجان‌انگیزی کار می‌کند، بگذارید شرکت زمان انتشار اخبار درباره‌‌ی آن را مشخص‌کند. اگر یکی از دوستان‌تان باردار است یا قصد طلاق‌گرفتن دارد، تا زمانی‌که دوست‌تان چیزی نگفته‌است آن را پیش خودتان نگه‌دارید.

 

۲.قانون کپی‌رایت را رعایت‌کنید

به‌اشتراک‌گذاشتن گفتاوردها، تصویرها و دیگر چیزهای جالب روی فیس‌بوک و توییتر لذت‌بخش است، اما مطمئن‌شوید به‌شکل مناسب به منابع آنها ارجاع‌داده‌اید. ماهیت غیررسمی رسانه‌های اجتماعی به این معنی نیست که می‌توانید شعر آدم دیگری را بدون ارجاع مناسب روی وبلاگ‌تان بگذارید. اگر شک دارید، از علامت نقل‌قول استفاده‌کنید، و اگر نمی‌دانید چه‌کسی فلان مطلب را نوشته‌است یا بهمان عکس را برداشته‌است، از دوستان‌تان بپرسید؛ معمولا یکی هست که بداند.

 

۳.هویت ناشناس نداشته‌باشید

صرف این‌که چیزی را با نام کاربری متفاوتی به‌اشتراک‌می‌گذارید فکر نکنید هیچ‌کس شما را پیدا نمی‌کند. ما آدم‌ها شهرت خوبی در پنهان‌کردن رد پایمان نداریم. تا زمانی‌که در این کار خبره نشده‌اید و با ریزه‌کاری‌های آدرس آی‌پی و سایر فناوری‌های ردیابی آشنایی پیدا نکرده‌اید، مواظب چیزهایی که روی اینترنت می‌گذارید باشید. خیلی وقت‌ها مطلبی که به‌وسیله‌ی تلفن همراه یا لپ‌تاپ دیگری به‌اشتراک‌می‌گذارید، حتی با وجود استفاده از حساب کاربری ناشناس، ممکن‌است به صاحب تلفن همراه یا حساب اینترنت برگشت‌داده‌شود.

 

۴. قلدری‌ نکنید

متاسفانه این مورد را باید حتی به افراد بالغ نیز به‌دفعات گوشزد کرد. ناسزا نگویید. به کسی توهین‌نکنید. کارهایی که شخصا یا در محیط کار انجام‌نمی‌دهید انجام‌ندهید. اگر چنین کارهایی را در محل کارتان هم انجام‌می‌دهید، شاید بد نباشد قدری به چیزهایی که درباره‌ی آداب معاشرت در محیط کار به شما گفته‌اند توجه‌کنید یا در دوره‌های آموزشی مربوطه شرکت‌کنید.

 

۵.با غریبه‌ها دوست‌نشوید

اگر قصدتان صرفا فروختن اجناس‌تان به آد‌م‌ها است، با آن‌هایی که نمی‌شناسید دوست‌نشوید. کار خوشایندی نیست و شما هم به‌سرعت اعتبارتان را از دست خواهیدداد. به‌علاوه، اگر تنها چیزی که دوستان واقعی‌تان می‌بینند در رابطه با فروختن اجناس باشد، شاید آنها را هم از دست بدهید.

 

۶.به این و آن دعوتنامه‌ی بازی نفرستید

البته این مورد درباره‌ی سایر چیزهایی که وقت را تلف‌می‌کنند هم صادق است. اگر شما و تعدادی از دوستان‌تان بازی Scrabble یا هر بازی دیگری را دوست‌دارید، فقط از همان‌ها برای شرکت در بازی بازی دعوت‌کنید و برایشان دعوتنامه بفرستید. بعضی آدم‌ها به‌شدت از این‌جور دعوتنامه‌ها بدشان می‌‌آید و حتی دوستی‌شان را با صمیمی‌ترین افراد به‌دلیل دریافت آنها لغو می‌کنند.

 

۷.وقتی عصبانی هستید چیزی به‌اشتراک‌نگذارید

یا وقتی غمگین هستید، خستگی راه یا روز به تن‌تان مانده‌است یا هر مورد مشابه. کافی است یک‌بار این کار را امتحان‌کنید تا دلیلش را بفهمید. در کل هیچ‌کس دوست‌ندارد آدمی را ببیند که دائما مطالب منفی به‌اشتراک‌می‌گذارد. سعی‌کنید بیشتر پست‌هایتان شاد، خوش رنگ و لعاب، بامزه یا الهام‌بخش باشد. اگر اتفاق ناگواری در زندگی‌تان افتاده‌است و می‌خواهید دیگران برایتان دعا کنند یا کمک‌تان‌کنند، از شبکه‌های اجتماعی استفاده‌کنید. اما قصه‌ی چوپان دروغ‌گو همیشه خاطرتان باشد؛‌ اگر همیشه مطالب غمگین یا منفی به‌اشتراک‌بگذارید، زمانی‌که واقعا اتفاق بدی بیفتد بیشتر دوستان‌تان به‌سادگی از روی پست‌تان خواهندگذشت.

 

۸.مطالب مثبت به‌اشتراک‌بگذارید

به‌یاد داشته‌باشید چیزهایی که به‌اشتراک‌می‌گذارید تا مدت زیادی باقی‌خواهندماند و می‌توان آنها را از طریق موتورهای جست‌وجو پیدا کرد. مطمئن‌شوید مطالب‌تان مثبت هستند و بهترین جنبه‌ی شخصیت‌تان را بازتاب‌می‌دهند. آن‌هایی که سعی‌کرده‌اند پست‌های بد یا اشتباه‌شان را پاک‌کنند بیشتر اوقات به بن‌بست خورده‌اند، چون ممکن‌است سایرین از پست کذایی اسکرین‌شات بگیرند و آن را برای همیشه ماندگار کنند. حذف‌کردن همیشه به معنای پاک‌کردن نیست.

 

۹.حساب‌های کاربری مجازی‌تان را بررسی‌کنید

حساب‌های کاربری مجازی‌تان را یکدست نگه‌دارید. اگر در رسانه‌های اجتماعی حساب‌های کاربری دارید که دیگر از آنها استفاده‌نمی‌کنید (مای‌اسپیس خاطرتان هست؟) آنها را حذف‌کنید یا به‌طور مرتب بروزرسانی‌شان‌کنید. مطمئن‌شوید تمام حساب‌های کاربری‌تان همان اطلاعاتی را نشان‌می‌دهند که می‌خواهید جهان ببیند.

 

۱۰.مسئولیت کارهایتان را در فضای مجازی به‌عهده بگیرید

آیا در محیط مجازی پرخاش‌گری کرده‌اید؟ آیا عمیقا بنا به دلایلی خاص از شرکتی گله دارید؟ اگر چیزی گفته‌اید که باید پای آن بایستید، پای آن بایستید. حرف‌تان را پس‌نگیرید یا تکذیب‌نکنید. اگر داستان‌تان صادقانه باشد و به‌شکل ناپسندی گفته‌نشده‌باشد، آدم‌ها اغلب تمایل شما را برای بازپس‌نگرفتن حرف‌تان ستایش‌می‌کنند. اگر واقعا اشتباه‌کرده‌اید و حرفی گستاخانه یا قلدرمأبانه زده‌اید، به آن اعتراف‌کنید، معذرت‌خواهی‌کنید و از آن بگذرید.

 

۱۱.ارزش اضافه‌کنید

چه وبلاگ‌نویس باشید، چه مشاور املاک، چه پزشک یا مشغول به هر حرفه‌ی دیگری، سعی‌کنید به حوزه‌ی کارتان ارزش اضافه‌کنید. در محله‌تان خانه‌ی خوبی برای اجاره‌کردن می‌شناسید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. درباره‌ی شیوه‌ی درمان جدیدی برای بیماری مطلبی خوانده‌اید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. مقاله‌ی‌ تازه‌ای درباره‌ی مزایای مقاله‌های خوب نوشته‌اید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. مردم تشنه‌ی اطلاعات هستند. اگر چیزی می‌دانید، بگذارید دوستان‌تان هم آن را بداننند.

 

۱۲.اهمیت‌دهید

همیشه مهربانی و اهمیت پیشه‌کنید. اگر اطمینان ندارید فلان آدم مطلب خاصی را دوست‌دارد یا نه، آن را به‌اشتراک‌نگذارید. پیش خودتان فکر کنید چه حسی به شما دست می‌داد اگر آدم دیگری بدون آگاهی‌تان آن‌جور اطلاعات را درباره‌ی شما به‌اشتراک‌گذاشته‌بود.

 

۱۳.اول فکر کنید

پیش از به‌اشتراک‌گذاشتن چیزی درباره‌ی آن درباره‌اش فکر کنید. آیا برای دوستان‌تان واقعا مهم است صبحانه چه خورده‌اید یا چند کیلومتر دوچرخه‌سواری کرده‌اید؟ اگر در رستوران معروفی غذا نخورده‌اید، کیک عجیب‌وغریب و منحصربفردی نپخته‌اید یا با دوچرخه‌تان تا شهری دور نرفته‌اید، خوب است بعضی اطلاعات را برای خودتان نگه‌دارید. به‌کلام ویراستار کتاب نویسنده‌ی این سطور: “شاید برای شما مهم باشد، اما نه برای بقیه.” می‌دانم این‌که کسی به صبحانه‌خوردن شما اهمیت نمی‌دهد ناراحت‌کننده است؛...واقعا ناراحت‌کننده است؟ واقعا؟؟

 

۱۴.در تگ‌کردن دقت به‌خرج‌دهید

تگ‌کردن دوستان‌مان در نظرها، نوشته‌ها و تصاویر لذت‌بخش است، اما در این کار دقت به‌خرج‌دهید. تنها در صورتی‌که آن نظر یا تصویر به‌طور مستقیم به آن شخص ارتباط دارد او را تگ‌کنید. دوستان‌تان هم مانند خود شما دوست‌ندارند با اعلان‌های مربوط به تگ‌ها بمباران‌شوند. تنها در صورت ضرورت تگ‌کنید.

 

۱۵.دستور زبان را در نوشته‌هایتان رعایت‌کنید


نمی‌گویم باید نویسنده‌ی قهاری باشید، اما واقعا دوست‌دارید جوری به‌نظر برسید که انگار تابه‌حال یک کتاب هم نخوانده‌اید؟ حتی روی تبلت؟ شیوه‌ی نگارش‌تان (که شامل دستور زبان و املای کلمات می‌شود) بازتاب شما و میزان اهمیت شما نسبت‌به چیزی است که سایرین از جانب شما می‌شنوند یا می‌بینند. اگر حرفه‌ای پست می‌گذارید، همیشه پیش از هر چیز نوشته‌تان را از حیث دستور زبان و املا بررسی کنید. حرفه‌ای‌ها همیشه باید توانا و باهوش در نظر دیگران جلوه‌کنند. هیچ‌کس پیش پزشکی نمی‌رود که روی صفحه‌اش می‌نویسد: “Best matab ۴ best ppl. Nerkhe ali; Q no. ۱”.

 

۱۶.در فضای مجازی مشارکت داشته‌باشید

هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از دوست‌بودن با آدمی نیست که تنها درباره‌ی خودش یا کسب‌وکارش مطلب به‌اشتراک‌می‌گذارد و هیچ‌وقت مطلبی را لایک‌نمی‌کند و نظری نمی‌گذارد. من روی فیس‌بوک چند دوست دارم که به‌نظر می‌رسد ساکت و مرموز پشت دستگاه‌شان مخفی‌شده‌اند، یا این‌که تصور می‌کنند چون در کسب‌وکارشان بسیار محبوب و شناخته‌شده‌هستند، برای “حضور در جمع سایرین” بیش از حد خوب تشریف‌دارند. در این شبکه‌ها فعالیت داشته‌باشید. تولد کسی را تبریک بگویید. عکسی را لایک‌کنید. توصیه‌ای داشته‌باشید. هیچ‌کس آدم‌های گوشه‌نشین را دوست‌ندارد.

 

نویسنده: میشل هوگان

ترجمه: تحریریه نشریه بازده

منبع: لایف هک


منبع فارسی: بازده


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 117,500 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 74,200 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 73,400 ریال نمودار و آرشیو
5110 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 100,000 ریال نمودار و آرشیو
0075 65,800 ریال نمودار و آرشیو
020 67,000 ریال نمودار و آرشیو
Lf190 66,500 ریال نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 64,700 ریال نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 63,600 ریال نمودار و آرشیو
2420h 63,400 ریال نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,700 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD 61,500 ریال نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,800 ریال نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 86,500 ریال نمودار و آرشیو
C30s - نمودار و آرشیو
Z30s Ar 85,400 ریال نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 98,500 ریال نمودار و آرشیو
1540 78,500 ریال نمودار و آرشیو
1551 77,400 ریال نمودار و آرشیو
781 105,500 ریال نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 85,300 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 76,300 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 78,000 ریال نمودار و آرشیو
548R 78,000 ریال نمودار و آرشیو
RP340 78,000 ریال نمودار و آرشیو
440G 78,500 ریال نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 77,000 ریال نمودار و آرشیو
MR230 79,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 79,000 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 48,500 ریال -1000 2.02% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 47,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 46,000 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,500 ریال -700 1.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 46,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 48,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 45,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf 54,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 54,800 ریال 800 1.46% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال نمودار و آرشیو
ABS150 104,300 ریال نمودار و آرشیو
Lale 1922 61,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖