تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی که باید به آنها پایبند باشید

حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در اینجا ۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی می آید که باید به آنها پایبند باشید.
۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی که باید به آنها پایبند باشید

شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی خارق‌العاده و منبع سرگرمی، اخبار، اطلاعات و بسیاری چیزهای دیگر هستند. حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در اینجا ۱۶ قاعده‌ی شبکه‌های اجتماعی می آید که باید به آنها پایبند باشید.

شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی خارق‌العاده و منبع سرگرمی، اخبار، اطلاعات و بسیاری چیزهای دیگر هستند. حتی اگر زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نمی‌کنید، فعالیت شما در همان زمان اندک هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت. در حقیقت، هر چیزی روی فیس‌بوک، توییتر یا هر حساب دیگری به‌اشتراک می‌گذارید می‌تواند زندگی حرفه‌ای و شخصی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. و اگر دوستان یا دنبال‌کنندگانی از محیط کارتان یا زندگی شخصی‌تان داشته‌باشید، به‌اشتراک‌گذاشتن مطالبی که برای هر دو گروه مناسب باشد اهمیت‌‌خواهدداشت. برای نمونه ممکن‌است رییس‌تان عکس نامناسبی را که پس از مهمانی آخر هفته گذاشته‌اید دوست‌نداشته‌باشد.

به‌علاوه، فکر نکنید صرف این‌که این‌جا اینترنت است شما کمابیش ناشناس هستید. قواعد ادب در جامعه تا حد زیادی در این محیط نیز مصداق دارند.

 

۱.دهن‌لق نباشید

این نکته که در دوران مدرسه صادق بود، در شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است. این‌که شما راز کسی را می‌دانید دلیل نمی‌شود بقیه هم باید بدانند! اطلاعات محرمانه را محرمانه نگه‌دارید – هم در مورد دوستان‌تان و هم در مورد محیط کارتان. اگر شرکت‌تان روی چیز تازه و هیجان‌انگیزی کار می‌کند، بگذارید شرکت زمان انتشار اخبار درباره‌‌ی آن را مشخص‌کند. اگر یکی از دوستان‌تان باردار است یا قصد طلاق‌گرفتن دارد، تا زمانی‌که دوست‌تان چیزی نگفته‌است آن را پیش خودتان نگه‌دارید.

 

۲.قانون کپی‌رایت را رعایت‌کنید

به‌اشتراک‌گذاشتن گفتاوردها، تصویرها و دیگر چیزهای جالب روی فیس‌بوک و توییتر لذت‌بخش است، اما مطمئن‌شوید به‌شکل مناسب به منابع آنها ارجاع‌داده‌اید. ماهیت غیررسمی رسانه‌های اجتماعی به این معنی نیست که می‌توانید شعر آدم دیگری را بدون ارجاع مناسب روی وبلاگ‌تان بگذارید. اگر شک دارید، از علامت نقل‌قول استفاده‌کنید، و اگر نمی‌دانید چه‌کسی فلان مطلب را نوشته‌است یا بهمان عکس را برداشته‌است، از دوستان‌تان بپرسید؛ معمولا یکی هست که بداند.

 

۳.هویت ناشناس نداشته‌باشید

صرف این‌که چیزی را با نام کاربری متفاوتی به‌اشتراک‌می‌گذارید فکر نکنید هیچ‌کس شما را پیدا نمی‌کند. ما آدم‌ها شهرت خوبی در پنهان‌کردن رد پایمان نداریم. تا زمانی‌که در این کار خبره نشده‌اید و با ریزه‌کاری‌های آدرس آی‌پی و سایر فناوری‌های ردیابی آشنایی پیدا نکرده‌اید، مواظب چیزهایی که روی اینترنت می‌گذارید باشید. خیلی وقت‌ها مطلبی که به‌وسیله‌ی تلفن همراه یا لپ‌تاپ دیگری به‌اشتراک‌می‌گذارید، حتی با وجود استفاده از حساب کاربری ناشناس، ممکن‌است به صاحب تلفن همراه یا حساب اینترنت برگشت‌داده‌شود.

 

۴. قلدری‌ نکنید

متاسفانه این مورد را باید حتی به افراد بالغ نیز به‌دفعات گوشزد کرد. ناسزا نگویید. به کسی توهین‌نکنید. کارهایی که شخصا یا در محیط کار انجام‌نمی‌دهید انجام‌ندهید. اگر چنین کارهایی را در محل کارتان هم انجام‌می‌دهید، شاید بد نباشد قدری به چیزهایی که درباره‌ی آداب معاشرت در محیط کار به شما گفته‌اند توجه‌کنید یا در دوره‌های آموزشی مربوطه شرکت‌کنید.

 

۵.با غریبه‌ها دوست‌نشوید

اگر قصدتان صرفا فروختن اجناس‌تان به آد‌م‌ها است، با آن‌هایی که نمی‌شناسید دوست‌نشوید. کار خوشایندی نیست و شما هم به‌سرعت اعتبارتان را از دست خواهیدداد. به‌علاوه، اگر تنها چیزی که دوستان واقعی‌تان می‌بینند در رابطه با فروختن اجناس باشد، شاید آنها را هم از دست بدهید.

 

۶.به این و آن دعوتنامه‌ی بازی نفرستید

البته این مورد درباره‌ی سایر چیزهایی که وقت را تلف‌می‌کنند هم صادق است. اگر شما و تعدادی از دوستان‌تان بازی Scrabble یا هر بازی دیگری را دوست‌دارید، فقط از همان‌ها برای شرکت در بازی بازی دعوت‌کنید و برایشان دعوتنامه بفرستید. بعضی آدم‌ها به‌شدت از این‌جور دعوتنامه‌ها بدشان می‌‌آید و حتی دوستی‌شان را با صمیمی‌ترین افراد به‌دلیل دریافت آنها لغو می‌کنند.

 

۷.وقتی عصبانی هستید چیزی به‌اشتراک‌نگذارید

یا وقتی غمگین هستید، خستگی راه یا روز به تن‌تان مانده‌است یا هر مورد مشابه. کافی است یک‌بار این کار را امتحان‌کنید تا دلیلش را بفهمید. در کل هیچ‌کس دوست‌ندارد آدمی را ببیند که دائما مطالب منفی به‌اشتراک‌می‌گذارد. سعی‌کنید بیشتر پست‌هایتان شاد، خوش رنگ و لعاب، بامزه یا الهام‌بخش باشد. اگر اتفاق ناگواری در زندگی‌تان افتاده‌است و می‌خواهید دیگران برایتان دعا کنند یا کمک‌تان‌کنند، از شبکه‌های اجتماعی استفاده‌کنید. اما قصه‌ی چوپان دروغ‌گو همیشه خاطرتان باشد؛‌ اگر همیشه مطالب غمگین یا منفی به‌اشتراک‌بگذارید، زمانی‌که واقعا اتفاق بدی بیفتد بیشتر دوستان‌تان به‌سادگی از روی پست‌تان خواهندگذشت.

 

۸.مطالب مثبت به‌اشتراک‌بگذارید

به‌یاد داشته‌باشید چیزهایی که به‌اشتراک‌می‌گذارید تا مدت زیادی باقی‌خواهندماند و می‌توان آنها را از طریق موتورهای جست‌وجو پیدا کرد. مطمئن‌شوید مطالب‌تان مثبت هستند و بهترین جنبه‌ی شخصیت‌تان را بازتاب‌می‌دهند. آن‌هایی که سعی‌کرده‌اند پست‌های بد یا اشتباه‌شان را پاک‌کنند بیشتر اوقات به بن‌بست خورده‌اند، چون ممکن‌است سایرین از پست کذایی اسکرین‌شات بگیرند و آن را برای همیشه ماندگار کنند. حذف‌کردن همیشه به معنای پاک‌کردن نیست.

 

۹.حساب‌های کاربری مجازی‌تان را بررسی‌کنید

حساب‌های کاربری مجازی‌تان را یکدست نگه‌دارید. اگر در رسانه‌های اجتماعی حساب‌های کاربری دارید که دیگر از آنها استفاده‌نمی‌کنید (مای‌اسپیس خاطرتان هست؟) آنها را حذف‌کنید یا به‌طور مرتب بروزرسانی‌شان‌کنید. مطمئن‌شوید تمام حساب‌های کاربری‌تان همان اطلاعاتی را نشان‌می‌دهند که می‌خواهید جهان ببیند.

 

۱۰.مسئولیت کارهایتان را در فضای مجازی به‌عهده بگیرید

آیا در محیط مجازی پرخاش‌گری کرده‌اید؟ آیا عمیقا بنا به دلایلی خاص از شرکتی گله دارید؟ اگر چیزی گفته‌اید که باید پای آن بایستید، پای آن بایستید. حرف‌تان را پس‌نگیرید یا تکذیب‌نکنید. اگر داستان‌تان صادقانه باشد و به‌شکل ناپسندی گفته‌نشده‌باشد، آدم‌ها اغلب تمایل شما را برای بازپس‌نگرفتن حرف‌تان ستایش‌می‌کنند. اگر واقعا اشتباه‌کرده‌اید و حرفی گستاخانه یا قلدرمأبانه زده‌اید، به آن اعتراف‌کنید، معذرت‌خواهی‌کنید و از آن بگذرید.

 

۱۱.ارزش اضافه‌کنید

چه وبلاگ‌نویس باشید، چه مشاور املاک، چه پزشک یا مشغول به هر حرفه‌ی دیگری، سعی‌کنید به حوزه‌ی کارتان ارزش اضافه‌کنید. در محله‌تان خانه‌ی خوبی برای اجاره‌کردن می‌شناسید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. درباره‌ی شیوه‌ی درمان جدیدی برای بیماری مطلبی خوانده‌اید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. مقاله‌ی‌ تازه‌ای درباره‌ی مزایای مقاله‌های خوب نوشته‌اید؟ آن را به‌اشتراک‌بگذارید. مردم تشنه‌ی اطلاعات هستند. اگر چیزی می‌دانید، بگذارید دوستان‌تان هم آن را بداننند.

 

۱۲.اهمیت‌دهید

همیشه مهربانی و اهمیت پیشه‌کنید. اگر اطمینان ندارید فلان آدم مطلب خاصی را دوست‌دارد یا نه، آن را به‌اشتراک‌نگذارید. پیش خودتان فکر کنید چه حسی به شما دست می‌داد اگر آدم دیگری بدون آگاهی‌تان آن‌جور اطلاعات را درباره‌ی شما به‌اشتراک‌گذاشته‌بود.

 

۱۳.اول فکر کنید

پیش از به‌اشتراک‌گذاشتن چیزی درباره‌ی آن درباره‌اش فکر کنید. آیا برای دوستان‌تان واقعا مهم است صبحانه چه خورده‌اید یا چند کیلومتر دوچرخه‌سواری کرده‌اید؟ اگر در رستوران معروفی غذا نخورده‌اید، کیک عجیب‌وغریب و منحصربفردی نپخته‌اید یا با دوچرخه‌تان تا شهری دور نرفته‌اید، خوب است بعضی اطلاعات را برای خودتان نگه‌دارید. به‌کلام ویراستار کتاب نویسنده‌ی این سطور: “شاید برای شما مهم باشد، اما نه برای بقیه.” می‌دانم این‌که کسی به صبحانه‌خوردن شما اهمیت نمی‌دهد ناراحت‌کننده است؛...واقعا ناراحت‌کننده است؟ واقعا؟؟

 

۱۴.در تگ‌کردن دقت به‌خرج‌دهید

تگ‌کردن دوستان‌مان در نظرها، نوشته‌ها و تصاویر لذت‌بخش است، اما در این کار دقت به‌خرج‌دهید. تنها در صورتی‌که آن نظر یا تصویر به‌طور مستقیم به آن شخص ارتباط دارد او را تگ‌کنید. دوستان‌تان هم مانند خود شما دوست‌ندارند با اعلان‌های مربوط به تگ‌ها بمباران‌شوند. تنها در صورت ضرورت تگ‌کنید.

 

۱۵.دستور زبان را در نوشته‌هایتان رعایت‌کنید


نمی‌گویم باید نویسنده‌ی قهاری باشید، اما واقعا دوست‌دارید جوری به‌نظر برسید که انگار تابه‌حال یک کتاب هم نخوانده‌اید؟ حتی روی تبلت؟ شیوه‌ی نگارش‌تان (که شامل دستور زبان و املای کلمات می‌شود) بازتاب شما و میزان اهمیت شما نسبت‌به چیزی است که سایرین از جانب شما می‌شنوند یا می‌بینند. اگر حرفه‌ای پست می‌گذارید، همیشه پیش از هر چیز نوشته‌تان را از حیث دستور زبان و املا بررسی کنید. حرفه‌ای‌ها همیشه باید توانا و باهوش در نظر دیگران جلوه‌کنند. هیچ‌کس پیش پزشکی نمی‌رود که روی صفحه‌اش می‌نویسد: “Best matab ۴ best ppl. Nerkhe ali; Q no. ۱”.

 

۱۶.در فضای مجازی مشارکت داشته‌باشید

هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از دوست‌بودن با آدمی نیست که تنها درباره‌ی خودش یا کسب‌وکارش مطلب به‌اشتراک‌می‌گذارد و هیچ‌وقت مطلبی را لایک‌نمی‌کند و نظری نمی‌گذارد. من روی فیس‌بوک چند دوست دارم که به‌نظر می‌رسد ساکت و مرموز پشت دستگاه‌شان مخفی‌شده‌اند، یا این‌که تصور می‌کنند چون در کسب‌وکارشان بسیار محبوب و شناخته‌شده‌هستند، برای “حضور در جمع سایرین” بیش از حد خوب تشریف‌دارند. در این شبکه‌ها فعالیت داشته‌باشید. تولد کسی را تبریک بگویید. عکسی را لایک‌کنید. توصیه‌ای داشته‌باشید. هیچ‌کس آدم‌های گوشه‌نشین را دوست‌ندارد.

 

نویسنده: میشل هوگان

ترجمه: تحریریه نشریه بازده

منبع: لایف هک


منبع فارسی: بازده

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖