ارسال پاسخ

یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۲۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1296 Telegram

inpia.ir

هر سه روز یک جلسه؛ کارنامه نمایندگان تشکل های پلیمری/ بیانیه شماره 3

عصر دیروز، (شنبه 9 آبان ماه 1394) ساختمان شماره 2 اتاق بازرگانی تهران واقع در آرژانین، میزبان نمایندگان تشکل های پلیمری، از ماشین سازان تا ظروف یکبار مصرف و مستربچ و همگن و انجمن ملی و ... بود. میرحیدری رییس هیئت مدیره انجمن همگن تهران گفت نماینده 16 تشکل در جلسه حضور داشتند.
هر سه روز یک جلسه؛ کارنامه نمایندگان تشکل های پلیمری/ بیانیه شماره 3

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلاستیک ایران (اینپیا)، ساعت جلسه 17 اعلام شده بود اما برای حضور بیشتر مدعوین، هیئت رییسه کمی تأمل کرد تا جمع به حداکثر برسد تا گزارش خود را شروع کند. بالاخره ساعت 17:20 دقیقه جلسه شروع شد و قرار بود تا ساعت 19 به پایان برسد که این ساعت به دلیل امضای بیانیه شماره 3، تا کمی بعد از ساعت 20 هم به طول انجامید.

 

هیئت ریسه، شامل مقیمی، میرزایی، میرحیدری (سیدجواد)، صفایی، شاکری و کوشکی بود. با تقسیم کاری که انجام شده بود، صفایی رییس جلسه بود. جلسه با قرائت قران توسط صادقی نکو، رسمیت پیدا کرد و میرحیدری به عنوان نخستین عضو هیئت، خلاصه ای از پیگیری ها را ارائه کرد. شاکری در ادامه، گزارش مبسوط و طولانی آمد و شدها، مکاتبات و جلسات را ارائه کرد، کوشکی با پاورپوینتی روند مذاکرات و جزئیاتی از سالن ها و فضای فروخته شده را تشریح کرد و بعد از پرسش و پاسخ ها، نمایندگان تشکل ها، بیانیه ای را تحت عنوان بیانیه شماره 3، تنظیم و حاضرین هم با امضا، مفاد آن را تأیید کردند.

 

همان طور که انتظار می رفت و طی ماه های گذشته از خبرها شاهد آن بودیم، روند پیگیری ها، فرسایشی و بی نتیجه بود. تصمیم ها در جایی که هنوز برای همه جای سوال است گرفته شده و 32 جلسه طی سه ماه گذشته! صرفا برای این بود که به تشکل ها گفته شود، شما تلاش خود را کردید!.

 

در روند مذاکرات و جلسات سه ماه گذشته روزی خبر می رسید گشایشی شده، تاریخ تغییر کرده و روزی خلاف همین خبرها می رسید. به قدری این تناقضات در حرف و عمل تصمیم گیرندگان شرکت ملی پتروشیمی و شرکت نمایشگاه ها زیاد و از حد خارج شده بود که دیگر، هیچ خبری شوقی بر نمی انگیخت.

 

اما تمام این پیگیری ها و تلاش ها یک دستاورد ارزشمند داشت. به گفته صفایی، تشکل ها به این بلوغ رسیده اند که برای آینده، خودشان تصمیم بگیرند و بدانند جز خودشان، دلسوزی نداشته و ندارند.

 

پس از خاتمه جلسه، هر چند همه می دانستند که تلاش ها برای تغییر تاریخ ایران پلاست فروردین 95 بی نتیجه ماند، اما همه شادمان بودند از اینکه روزی که باید رسید. روزی که صنعت تصمیم گرفت نمایشگاه پلاستیک، را خودش برگزار کند و به دور از حاشیه ها و با تکیه بر تجربه همدلی ایران پلاست دهم، روی پای خود بایستد.

 

مثال عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، مثال زیبنده ای نیست اما چه می شود کرد که ایران پلاست دهم اگر نفعی برای صنعت پلاستیک ندارد، اما خیر و تصمیم ارزشمندی شب گذشته ثبت شد که در امتداد آن باید در انتظار رخدادهای با ارزش تر از ایران پلاست برای صنعت پلاستیک بود.

 

آنچه در ادامه می خوانید شرح گزارش هیئت 5 نفره تشکل های پلیمری برای تغییر تاریخ ایران پلاست است. ترتیب برنامه به شرح زیر بود:

1.       میرحیدری

2.       شاکری

3.       کوشکی

4.       پرسش و پاسخ و نظرات حاضرین (برای خلاصه شدن گزارش فقط تعدادی از نظرات در این گزارش می آید)

5.       جمع بندی، صدور بیانیه و امضای بیانیه توسط حضار

 

 

میرحیدری: بدون مشورت با صاحبان اصلی ایران پلاست، تاریخ آن را تغییر دادند

 

طبق وظیفه ای که به ما 5 نفر برای تاریخ نمایشگاه داده شد گزارش هایی ارائه می شود و از مدعوین برای دریافت اخرین نظرات جهت ادامه کار هیئت 5 نفره دعوت شده است.

 

اولین جلسه ما در اتاق با مهندس پورقاضی بود سپس در پتروشیمی جلسه ای داشتیم. (جلسه پتروشیمی)، اولین جلسه ای بود که (ما) برای هم اندیشی دعوت شدیم. دلیل تاریخ نمایشگاه را جویا شدیم که چرا از مهرماه به فروردین (95) منقل شده و با توجه به اینکه همه ما در ایران پلاست سرمایه گذاری کردیم چرا بدون مشورت با ما، این تاریخ تغییر کرد.

 

یکبار به ما گفته شد از مسه دوسلدورف گفتند که این نزدیک به دوسلدورف است و بعد از پیگیری ها متوجه شدیم این مطلب خلاف بوده و هنوز هم آلمانی ها برای قرارداد نیامده اند.

 

گفتند که اگر تاریخ نمایشگاه را به اول برگردانید ما مشکلی نداریم. به اتفاق همین افراد (هیئت 5 نفره) نزد آقای اسفهبدی رفتیم و قبول کردند تاریخ را عوض کنند. با آقای مهندس قنبری صحبت کردیم و قول دادند که خبر بدهند بعد از 15 روز گفته شد تاریخ نهایی را اعلام کردند!

 

صفایی:

جلسه را تقسیم کار کرده ایم. گزارشی از کل جلسات نزدیک به 32 جلسه که داشتیم به جز جلساتی است که افراد تک به تک جلسات خاص داشته اند؛ مجموعه این 32 جلسه را مهندس شاکری توضیح می دهند که در سه ماه گذشته ماجرا چه بوده. بعد از گزارش آقای شاکری، پاورپوینتی نمایش داده می شود که اگر شانس های دیگری داشته باشیم آن ها کدام هستند. یکی در محدده زمان نمایشگاه لوازم خانگی است و دیگری استفاده از نمایشگاه آفتاب نزدیک جاده قم است که می توانیم به عنوان پیشنهاد مطرح کنیم.

بعد از گزارش آقای شاکری 32 جلسه را دادند و مهندس کوشکی پاورپوینت را ارائه کردند، به سوالات اعضا از دیدگاه ها استفاده می کنیم و نزدیک ساعت 7 جمع بندی می کنیم.

 

شاکری: پروژه فرسایشی جلسات و مکاتبات و پیگیری ها

پیگیری ها، یک پروژه فرسایشی بود و ما را به یک مسیر فرسایشی بردند. اولین نامه را در تاریخ 20 تیرماه 1394 به مقاره و شعری مقدم نامه نوشتیم که به دلایل مختلف (13 دلیل) تاریخ فروردین برای ما خوب نیست. مهندس پورقاضی در اتاق جلسه ای تشکیل دادند که ماحصل آن جلسه، تغییر تاریخ، تصویب نظامنامه و تشکیل شورای سیاستگذاری نمایشگاه بود.

 

چون ذینفعان نمایشگاه، تشکل ها و اعضای تشکل ها هستند در شورای سیاستگذاری باید دخیل می شدند.

 

همان روز جلسه دیگری در پتروشیمی بود و همه نظرات را به آقای مقاره مدیر نمایشگاه گفتند. همان روز تعداد نمایندگان تشکل های پلیمری از 3 نفر به 4 نفر افزایش پیدا کرد. شاکری، لشکری و میرحیدری و بعد آقای مقیمی هم اضافه شدند.

 

بعد از جلسه پتروشیمی با آقای اسفهبدی جلسه ای گذاشتیم و ایشان جلسه را خوب پیش بردند. نامه ای داده بودیم که به صورت شفاف و دقیق ایشان گفتند تاریخ عوض شود و مقرر شد تاریخ به مهرماه (95) تغییر پیدا کند.

 

حتی جلسه ای با آقای قنبری که معاون نمایشگاهی آقای اسفهبدی و مسئول تنظیم تاریخ نمایشگاه ها داشتند برگزار کردیم و ایشان قول دادند که تغییر تاریخ، شدنی است.

 

آقای مقاره تماس گرفت که نمایشگاه به آذرماه منتقل شده است. چند روز بعد تماس گرفتند که آذرماه نیست 21 تیرماه است و بعد از رمضان است. بین بد و بدتر این تاریخ را قبول کردیم. بعد از جلسه ای که با مقاره داشتیم 2 هفته گذشت، مقاره دوباره اعلام کرد 25 تا 29 فروردین ماه زمان برگزاری نمایشگاه است، اعتراض کردیم که این چه چیزی است! ذهن ما به این سمت رفت که نیرویی در درون پتروشیمی نمی خواهد این تغییر تاریخ اتفاق بیافتد.

 

برای آقای نعمت زاده نامه زدیم و مشکلات مان را بیان کردیم و درخواست وقت کردیم. آقای میرحیدری خیلی تماس گرفت ولی آقای نعمت زاده پاسخی به نمایندگان تشکل ها ندادند.

 

جلسه اتاق بازرگانی توسط انجمن ملی برگزار شد. شورای 4 نفره به 5 نفره تغییر کرد و آقای کوشکی به عنوان نماینده تولیدکنندگان مواد اولیه به جمع اضافه شدند.

 

نتیجه این شد که مذاکره کنیم، چرا که برای ماشین سازان و مستربچ سازان، مهمترین آوردگاه، نمایشگاه ایران پلاست است به همین دلیل انجمن ماشین سازان و مستربچ روی مذاکره تأکید کردند. تاریخ ایران پلاست (فروردین 95) به لحاظ اقتصادی برای ما به صرفه نبود.

 

جلسه ای را آقای مقاره در هتل پارسیان آقای مقاره با ماشین سازان گذاشت. اعضا همه توضیح دادند به ایشان و وی مطمئن شد انجمن ماشین سازان شرکت نخواهد کرد. ایشان جلسه ای با آقای شعری مقدم ترتیب دادند و این 5 نفر رفتند و ایشان استقبال خوبی کرد و اصلا گفتند نمایشگاه 95 و هم نمایشگاه بعدی را تشکل ها برگزار کنند. ایشان گفتند به آقای نعمت زاده نامه می نویسند. ما هم بابت این حرکت از ایشان طی نامه ای تشکر کردیم و آمادگی خود را برای اجرای نمایشگاه و تغییر تاریخ اعلام کردیم.

 

دائما می خواستیم پیش ثبت نام را عقب بیاندازند در همان نامه هم به آقای شعری مقدم گفته بودیم پیش ثبت نام را عقب بیاندازند که ایشان گفت ایرادی ندارد، پیش ثبت نام انجام شود. تغییر تاریخ که انجام شد، زمان را تغییر می دهند. ما رونوشت همان نامه را به آقای محتشمی پور هم زدیم.

 

یک نفر را به عنوان رابط با آقای محتشمی پور معرفی کردیم. دو روز دیگر ایشان تماس گرفتند زمان به 3 تا 7 مهرماه تغییر کرده و ایشان گفت دو روز دیگر نامه رسمی را می دهیم.

 

سه روز بعد تماس گرفتیم که چرا نامه را نمی دهید گفتند زمان عوض نشده، گفتند آقای اسفهبدی دائم می زند زیر حرفهایش. آذرماه و تیرماه هم را نمایشگاه اعلام کرده و ایشان هستند که در تصمیم شان راسخ نیستند.

 

این مسئله را هم مطرح کردند که آقای نعمت زاده در گفتگو با آقای شعری مقدم گفته است تاریخ نمایشگاه تغییر نمی کند.

 

با آقای قنبری جلسه ای داشتیم و بررسی کردیم این همه تغییر تاریخ را. آقای قنبری تأکید کرد چنین چیزی نگفتیم و پتروشیمی از خودش گفته و آن ها می گویند که به نمایندگان تشکل های پلیمری بگویید که زمان تغییر نمی کند.

 

به آقای اسفهبدی نامه دادیم و دلایل را توضیح دادیم. به مقاره هم گفتیم ایشان این طور می گوید.

 

آقای قنبری هم این را گفتند و مشخص شد پتروشیمی هم دخیل نبود و یک نیرویی هم در پتروشیمی هم در نمایشگاه اجازه تغییر زمان را نمی دهد.

 

هیچ کس زمان فروردین ماه را قبول ندارد و بهترین حالت (برای شرکت نمایشگاه ها) همین است که خود پتروشیمی نامه داده (برای تغییر تاریخ به فروردین) و این پول بادآورده را به دامن نمایشگاه آورده است.

 

در جلسه ای که در همگن با حضور نمایندگان تشکل ها برگزار شده قرار شد 1- مذاکره ها ادامه پیدا کند، 2- اعضای شورای سیاستگذاری در جلسات شرکت نکنند و 3- همه رسما اعلام کنند که در ایران پلاست فروردین 95 شرکت نمی کنند.

 

به آقای شعری مقدم یادآوری کردیم که این تغییر تاریخ ایران پلاست باعث می شود اعتبار (این نمایشگاه) زیر سوال برود و مسئولیت آن با شماست و تمام راه ها را (برای تغییر تاریخ) پیگیری می کنیم چرا که منافع ما در میان است.

 

در زمان تحریم با تمام توان کار کرده و حالا که تحریم ها برداشته شده و فضا باز شده به ناگهان جو عوض می شود و فضا را در اختیار خارجی ها قرار می گیرد.

 

جلسه ای با شعری مقدم برگزار شد که به درگیری لفظی کشیده شد و ایشان گفتند که شرکت نکنید! و ما هم گفتیم نمایشگاه برای شما نیست. انجمن ماشین سازان چند سالن دارد! به جای اینکه شما بگویید زمان خوبی نیست!!

 

شعری مقدم در جریان نبوده که زمان به فروردین منتقل شده! گفتیم لااقل کسی که این کار را کرده و از مهرماه به فروردین ماه منتقل کرده، ایشان را توبیخ کنید و بعد مشخص شد که نامه (تغییر تاریخ به فروردین) را خود ایشان امضا کرده.

 

در همان زمان آقای ساعت نیا و آقای مقاره و خلج جلسه ای داشتند و به اتفاق با حضور آقای قنبری رفتند در نمایشگاه که سعی کردند زمان نمایشگاه را عوض کنند. نتیجه آن جلسه این شد که پتروشیمی یک بیانیه داد که اگر تشکل ها زمان نمایشگاه را عوض کند ما تبعیت می کنیم.

 

از آقای پورقاضی خواهش کردیم، ایشان چندین بار تماس گرفت تا از آقای نعمت زاده وقتی را بگیرند. ایشان نامه ای به آقای خسروتاج نوشتند و آقای خسروتاج دستوری را به آقای اسفهبدی نوشتند و از ایشان خواستند که حتما رضایت تشکل ها در زمان نمایشگاه لحاظ شود.

 

آقای رضا زاده و میرزایی با مهندس علی لو عضو کمیسیون صنعت و معدن جلسه ای تشکیل دادند و دلایل بد بودن زمان را مطرح کردیم و ایشان پذیرفتند و گفتند از طریق آقای صالح نیا و اگر نشد با سوال در کمیسیون آقای نعمت زاده را به کمیسیون می کشانند.

 

پیرو دستور آقای خسروتاج، جلسه ای در دفتر آقای اسفهبدی تشکیل شد. آقای قنبری را صدا کردند، تقویم را خواستند و ایشان اصرار کردند که زمان عوض کنند. تاریخ 6 تا 9 آذرماه بهترین زمان بود که می توانستند آن را خالی کنند و آن تاریخ را بدهند البته در سالن های شرقی.

 

ایران پلاست در دوره هشتم هم در سالن های شرقی برگزار شد. بلافاصله که از جلسه آمدیم بیرون به پتروشیمی رفتیم که نمایشگاه قبول کرده و رفتیم به پتروشیمی تا بهانه ای دست آن ها نباشد.

 

آقای شعری مقدم ما را نپذیرفت، جلسه مقاره اما خوب بود ایشان خوب برخورد کرد و پذیرفتند که 6 تا 9 آذرماه خوب است و خواستیم که آن ها نامه بزنند به نمایشگاه که زمان برای آن ها هم خوب است.

 

یک هفته گذشت دیدیم خبری نشد نامه را نزدند و گفتند از ماموریت برگشتیم این نامه را می زنیم.

 

رفتیم پتروشیمی که جلسه هیئت مدیره بود و گفتیم می ایستیم نامه را بدهند گفتند آقای شعری مقدم باید نامه را بزند ایشان از ساختمان رفته بیرون و فردا صبح نامه را می زنیم.

 

این خبر درز پیدا کرد و مهندس محتشمی پور در همایش انجمن پی وی سی گفتند که زمان نمایشگاه 6 تا 9 آذرماه است که  این اعلام برای ایشان کم مشکل ساز نشد! اما آقای شعری مقدم در عسلویه اعلام کرد زمان نمایشگاه همان 25 تا 29 فروردین ماه است.

 

دیدیم در عسلویه این اتفاق افتاده. جلسه ای بود پنجشنبه 3 هفته پیش و گفتیم از امروز دیگر نفروشید فضا را و واگذار نکنید و بعد این را چماق نکنید علیه ما. رفتیم پتروشیمی و این مراجعه باز به درگیری لفظی کشیده شد و نهایتا حرف آن ها این بود که در بحث سر فروش فضاهای فروخته شده است.

 

هم پتروشیمی هم ما در نمایشگاه جلسه ای داشت باشیم. دو بار رفتیم آقای قنبری زمان 6 تا 9 آذرماه آماده ست می گویند نامه بدهید و فضا را جمع زدیم 18 هزار متر مربع است و در این فضا کافی است. آقای مقاره مخالفت می کردند ولی آقای خلج نرم تر برخورد می کرد.

 

نامه را همانجا نوشته بودند، بلافاصله پیگیری کردیم و نامه را ثبت کردیم و آن ها جلسه ای گذاشتند و آقای پناهنده قائم مقام آقای اسفهبدی دوباره همین بحث شد .

 

می گفتند 22 هزار متر فروخته ایم وتوجیه این بود که جا نمی شویم! و گفتیم این کذب است که شما می گویید. نمایشگاه گفت شما تماس بگیرید و ما رفتیم به پتروشیمی با آقای کوشکی بررسی کردیم آن چیزی که دیدیم حدود 14 هزار متر می گفتند به داخلی ها و اگذار شده که حدود 2 هزار متر کمتر می شد و خارجی ها هم غرفه گذاری نشده بود.

 

گفتیم اگر مشکل کمبود جاست، ما از همکاران مان می خواهیم که فضای کمتری بگیرند و 80 درصد فضای درخواستی شان را بگیرند اما نمایشگاه در آذرماه برگزار شود که نهایتا نتیجه ای حاصل نشد.

 

کوشکی؛ محاسبات و جمع متراژ اعلام شده درست نبود

کوشکی با ارائه پاورپوینت، سیر مکاتبات و پیگیری های هیئت 5 نفره را به تصویر کشید و به بیانیه ها و مکاتبات انجام گرفته اشاره کرد.

 

به گفته کوشکی در تمامی سال های گذشته، به جز سال 89، ایران پلاست ها در آبان و آذر برگزار شده بود. وی یادآور شد چند شرکت همکار نیز به جمع اسپانسرهای این نمایشگاه درآمده اند.

 

پورقاضی: از همه خواهش کنیم شرکت نکنند

 

در بخشی از این جلسه، پورقاضی، رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران با تشکر از فعالیت نمایندگان تشکل ها گفت: چند گزینه وجود دارد:

 

1. تحریم اشتباه است و برویم از این موقعیت (ایران پلاست فروردین ماه 95) استفاده ببریم که که اکثریت گفته اند این اشتباه است و ما می خواهیم از نمایشگاه (در زمان خود؛ پاییز 95) استفاده ببریم.

 

2. شرکت نکنیم و بعد چه کنیم؟ هیچ برنامه مشخصی وجود ندارد.

 

3. شرکت نکنیم اما از لوازم خانگی بخواهیم که برویم آنجا با آنها شرکت کنیم. می شود رفت و در نیمه آن طرف (نمایشگاه لوازم خانگی) البته بدون مواد اولیه ای ها شرکت کنیم.

 

و 4. برویم مستقلا یک کاری انجام بدهیم.

 

وی افزود: من هم فکر می کنم برخورد باید فعال باشید و سعی کنیم دیگران را منصرف کنیم و خواهش کنیم که شرکت نکنند. به آن ها بگوییم ممکن است زیان هایی داشته باشد و تصمیم جایگزین مثل نمایشگاه پلاستیک نباشد.

این جمع بین این چند گزینه تصمیم بگیرند، نظر خود را بگیرند و روی یک تصمیم بمانند.

 

جمع بندی

در پایان، صفایی از اعضای هیئت 5 نفره، راه های باقی مانده و پیش رو را این چنین جمع بندی کرد:

 

1. در این نمایشگاه (فروردین 95) شرکت نکنیم، صرفنظر از عبارتی که از این حرکت تلقی می شود: تحریم یا هر عنوانی که بشود روی آن گذاشت.

 

2. در فروردین شرکت کنیم.

 

3. در آذرماه با صنعت لوازم خانگی شرکت کنیم که قطعا محدودیت هایی خواهیم داشت.

 

و 4 مستقلا به فکر برگزاری یک نمایشگاه برای خودمان باشیم یا در نمایشگاه بین المللی یا در نمایشگاه آفتا و بعد شروع کنیم به رایزی های دیگری برای یک نمایشگاه با برند خودمان.

 

سپس صفایی از حاضرین خواست اگر کسی حاضر است در ایران پلاست فروردین شرکت کند دست خود را بالا بگیرد که هیچ کس دست خود را بالا نگرفت.

 

سپس بیانیه شماره 3 نمایندگان تشکل ها تنظیم و به امضای همه حاضرین رسید:

 

بیانیه شماره 3

 

بدین وسیله نمایندگان و رسانه های صنعت پلاستیک در روز شنبه در محل اتاق بازرگانی تهران تشکیل جلسه داده و پس از استماع گزارش عملکرد گروه 5 نفره، متفقا تصمیمات ذیل را اتخاذ نمودند:

 

1. بنابر مذاکرات هیات مدیره های صنعتی و صنفی و بررسی مسایل اقتصادی به دلایل متعدد که قبلا ذکر شده، متفقا تمام تشکل ها به عدم شرکت در نمایشگاه ایران پلاست دهم، در فروردین ماه 95 اتفاق نظر دارند.

 

2. کلیه اعضا تصمیم گرفتند در اولین فرصت نسبت به تشکیل هیات موسس جهت ایجاد یک کنسرسیوم بابت برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک اقدام نمایند.

 

3. کلیه انجمن ها، اتحادیه ها و تعاونی ها و.رسانه های مربوطه متفق القول تصمیم گرفتند در مورد انصراف اعضای ثبت نام کرده اقدام نمایند.

 

4. کلیه تشکل ها نسبت به متقاعد کردن کمپانی های خارجی و داخلی بر عدم شرکت در نمایشگاه ایران پلاست دهم اقدام نمایند.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr - نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar - نمودار و آرشیو
0075 - نمودار و آرشیو
020 - نمودار و آرشیو
Lf190 - نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 - نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir - نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak - نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s - نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 - نمودار و آرشیو
1540 - نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R - نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,500 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 47,000 ریال 500 1.06% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖