ارسال پاسخ

شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۶:۲۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1697 Telegram

در نشست خبری نمایندگان تشکل ها با رسانه ها مطرح شد

تلفن مهم دوسلدورف خارجی و تلاش بی فایده تشکل‌های داخلی

بنا به خواسته دوسلدورف، برگزارکنندگان نمایشگاه ایران پلاست، تاریخ آن را از مهر به فروردین تغییر دادند؛ تلفن آنها حایز اهمیت بوده است اما تلاش های تشکل های داخلی، خیر.
تلفن مهم دوسلدورف خارجی و تلاش بی فایده تشکل‌های داخلی

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، نشست خبری نمایندگان تشکل ها برای نفی ایران پلاست صبح امروز 30 آبان ماه در اتاق ایران برگزار شد. در این جلسه رضازاده، صفایی، میرحیدری، شاکری و کوشکی به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

 

رضا زاده: دوسلدورف گفت مهر زمان خوبی برای ایران پلاست نیست

 

رضازاده در ابتدای این نشست از تلاش های ساعت نیا مدیر مسئول ماهنامه صنایع پلاستیک که به زودی از نشریه صنایع پلاستیک خداحافظی می کند، قدردانی کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود به ایجاد پتروشیمی ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اقداماتی که  در دولت های قبلی شده است، اصل بر ایجاد پتروشیمی در کشور بوده است. در این هنگام مسئولان وعده دادند که محصولات پتروشیمی را همیشه 25 درصد زیر قیمت جهانی توزیع می کنند.

رضا زاده گفت: با این سیاست منابع را صرف ایجاد پتروشیمی هایی کردند، که امروز بنا بر اصل  آنها 44، آنها را نه به بخش خصوصی، بلکه به شبه خصوصی ها انتقال دادند.

 

وی در ادامه با اشاره به این که 50 سال است صنعتگران در بخش صنایع تکمیلی تلاش کرده اند، تصریح کرد: تولیدکنندگان این حوزه فراز و نشیب های زیادی را تا به امروز تجربه کرده اند، اکنون برخی از پتروشیمی های شبه دولتی که به هر دلیل واگذار شده اند، انتظار دارند حتی 30 درصد بالای قیمت جهانی آن را در داخل عرضه کنند.

 

وی در ادامه با بیان برخی آمار گفت: در حال حاضر برای 16 میلیون تن پروانه بهره برداری صادر شده است. پروانه هنگامی صادر می شود که کارخانه راه اندازی و ماشین آلات آنها نصب شده باشد؛ این اقدام بر این اساس شکل گرفت که بنا بود که مواد اولیه 25 درصد زیر قیمت جهانی به آنها عرضه شود، تا موفق شوند.

 

رضا زاداه گفت: بر اساس آمار سال 1388 ظرفیت تولید در این سال، یک میلیون و 870 هزار تن بوده است در حالی که ما 365 هزار تن تولید داشتیم؛ یعنی حدود یک پنجم ظرفیت فعال و چهار پنجم آن متوقف بوده است، با این وجود پتروشیمی ها در تلاش بودند تا محصولات را 30 درصد بالای قیمت جهانی بفروشند. 

 

وی با بیان این که با روش فعلی سرمایه ملی از بین می رود، گفت: کشور چین حدود سه دهه است که از شرایط قبلی خارج شده است، واحدهای تولیدی این کشور 25 میلیون تن صنایعی را تولید می کنند که به کل دنیا صادر می شود. تغییراتی ایجاد شده در این کشور بسیار زیاد بوده است به اندازه ای که نمی توان تصور کرد.

 

وی افزود: دولت امروز می تواند 25 میلیون تن مواد پلیمری را در صنایع پایین دستی تبدیل به کالا بکند که در تمام دنیا قابل مصرف باشد. دولت چین با نظارت و راهنمایی که انجام می دهد، اکنون صادرکنندگان کالا برای صادرات به ایران از 15 درصد جایزه صادراتی بهره مند می شوند. دولت همچنین در صدور کالا به عراق 7 درصد و به آلمان 3 درصد جایزه صادراتی می دهد، که اینها همه نشان از هوشمندی این کشور دارد.

 

رضا زاده این پرسش را مطرح کرد که چرا با این همه منابعی که در اختیار داریم، امروز باید مشکل اشتغال داشته باشیم؟ این در حالی است که 16 میلیون تن ظرفیت ایجاد شده است که نیاز به سرمایه گذاری ندارد و تنها باید آنها را فعال کرده و اشتغالزایی فراوانی در این صنعت ایجاد کنیم؛ اما چه دستی پشت این قضیه است که اجازه نمی دهد، این اتفاق بیفتد؟

 

وی گفت: دولت با اخذ مالیات بر ارزش افزوده و همچنین 30 درصد بابت بیمه و تامین اجتماعی، در این شرایط تولیدکننده چگونه می تواند جنس تولید کرده و با کالای ترکیه و چین رقابت کند. همین اتفاق هم در صنعت ماشین سازی در حال رخ دادن است.

 

رضا زاده در همین ارتباط افزود: دولت عنوان می کند که 73 هزار مالیات می خواهیم، و برای آن تنها تولیدکننده را می شناسد نه دلال را. گرچه گرفتن مالیات و اداره کشور به روش درست، حق دولت است، اما ارزش افزوده با این قانون فعلی روش درستی نیست چون باید زمانی دریافت شود که مصرف کننده جهت خرید به مغازه مراجعه کند و در آنجا این مالیات دریافت شود، تا کالای قاچاق هم مشمول شود.

 

وی گفت: آنها انتظار دارند که تولیدکنده با این فشارها خود را با دزدی اداره کند!

رضا زاده در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: ما به آن چیزی که قدرت های جهان به عنوان تکلیف مشخص می کنند، عمل می کنیم. دست های پهانی در کار است، تا نگذارد آن چه را که مصلحت است انجام دهیم و اقتصاد مقاومتی در این کشور شکل بگیرد.

 

رضازاده اظهار کرد: ما 14 هزار واحد صنعتی و 15 هزار واحد صنفی داریم، که دولت در آنها هیچ نقشی نداشته و توسط بخش خصوصی ایجاد شده است. تاریخ نمایشگاه برای این صنعت با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی، بسیار حیاتی است.

 

وی گفت: آنها برای این که این بخش ها به هدف خود نرسند و آن را به گونه ای مختل کنند، بنا به گفته دوسلدورف، تاریخ را از مهر به فروردین تغییر دادند؛ تلفن آنها حایز اهمیت بوده است اما تلاش های ما خیر.

 

صفایی: بازی زیرکانه طرف مقابل

 

در ادامه این نشست محسن صفایی از دیگر نمایندگان تشکل ها برای تغییر تاریخ ایران پلاست با اشاره به برگزاری سه دوره اخیر این نمایشگاه در مهر ماه که به نوعی این تاریخ تثبیت شده بود، گفت: اکنون با یک تصمیم ناگهانی، تقویم این نمایشگاه از مهر به فروردین ماه تغییر یافت. کل صنعت نسبت به این تاریخ از همان ابتدا مخالفت کردند و کارهایی انجام شد.

 

وی ادامه داد: در اولین جلسه تشکل ها این تصمیم اتخاذ شد که هیئتی به عنوان نمایندگان تشکل های مختلف، رایزنی هایی را به منظور بازگرداندن نمایشگاه به تاریخ قبلی انجام دهند که متاسفانه با وجود تلاش های این هیئت، اما کار به نتیجه نرسید.

 

 وی با تاکید بر اهمیت این نمایشگاه برای ذینفعان، گفت: در این مسیر بازی طرف مقابل بسیار زیرکانه بود و موجب شد ما در این امر موفق نشویم.

 

 

خبرنگار ریال نیوز در ادامه این پرسش را مطرح کرد که با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت و به تبع آن کاهش قیمت مشتقات آن، اما تولیدکنندگان داخلی قیمت خود را کاهش نداده و ناتوان از رقابت در کشورهای دیگر، تولید خود را در داخل سرریز می کنند، صفایی در این خصوص گفت: این گونه نیست که اضافه تولید در داخل کشور سرریز شود، چون بازار کشورهای هدف مانند آذربایجان را دیگر کشورها مانند چین و ترکیه با مشوق های صادراتی که دارند از آن خود کرده اند.

 

وی در همین ارتباط گفت: حتی ترکیه در صادر کردن کالاهای خود به ایران با یک قرارداد کاهش تعرفه ای موفق عمل کرده است.

 

صفایی در پاسخ به خبرنگار اینپیا در خصوص صدور بیانیه شماره سوم و همچنین اعلام عدم شرکت در نمایشگاه ایران پلاست در فروردین ماه، آیا پیگیری ها همچنان ادامه دارد و یا امیدی به تغییر تاریخ وجود دارد، گفت: دیگر زمان پیگیری گذشته است و موضوع برای ما قابل پیگیری نیست. ما با یک تاریخ قطعی مواجه شده ایم.

 

 صفایی از انجام اقداماتی برای برگزاری نمایشگاه های بعدی در تاریخ مهر خبر داد.

 

شاکری: آسیب جدی به صنعت ماشین سازی با تغییر تاریخ ایران پلاست

 

محمدرضا شاکری دیگر عضو هیئت نمایندگان تشکل ها در این نشست، گفت: تاریخ نمایشگاه های معتبر پلاست در تمام دنیا مشخص است. نمایشگاه تخصصی پلاستیک عرصه ارائه نوآوری های ماشین سازان و قالب سازان است.

 

 

وی از ماشین سازی به عنوان صنعت مادر نام برد و گفت: در این صنعت به ازای تولید هر ماشین برای 5 نفر اشتغالزایی انجام می شود. ماشین سازی نقش اصلی را در نمایشگاه های پلاستیک دنیا دارد، ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. در ایران هم 30 تا 40 درصد از نمایشگاه توسط ماشین سازها اشغال می شود و بازدیدکنندگان زیادی برای این بخش مراجعه می کنند.

 

شاکری گفت: ایران پلاست بیشترین هزینه، فایده و سود را برای ماشین سازان دارد. این در حالی است که یکی از مسائل اساسی نمایشگاه تثبیت زمان آن است، چون خط تولید به طور کلی زمانبر است و به برنامه ریزی دراز مدتی نیاز دارد. نمایشگاه های پلاست دنیا هم به این دلیل دو سال یک بار برگزار می شود، چون ماشین سازان برای برنامه ریزی نیاز به زمان دارند.

 

وی افزود: به همین دلیل عنوان شده، ما برای نمایشگاه ایران پلاست که تاریخ آن در دوره های قبل تثبیت شده بود، از سال 1393 برای مهر 95 برنامه ریزی انجام داده بودیم، اما به چه دلیل پتروشیمی و وزارت صنعت به طور ناگهانی تصمیم به تغییر تاریخ گرفتند، این برای صنعت ماشین سازی قابل قبول نیست.

 

شاکری گفت: این تغییر تاریخ آسیب جدی به صنعت ماشین سازی وارد می کند. ما به صورت مدنی اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کرده ایم.

 

شاکری در بخش دیگری از این نشست با تشریح عملکرد این هیئت در طول 5 ماه برای تغییر تاریخ ایران پلاست، گفت: این هیئت یک پروژه فرسایش 5 ماهه را طی کرد و طی نامه ای، 13 دلیل متقن را برای مسئولان عنوان کرد که تاریخ این نمایشگاه در فروردین ماه مناسب نیست.

 

وی ادامه داد: ما در مکاتبات به مسئولان مختلف در یک روند فرسایشی،  وارد یک بازی دولتی شدیم. وجه مهم کار حفظ اعتبار و تثبیت نمایشگاه بود؛ که هم برای غرفه گذاران داخلی و هم خارجی ها اهمیت دارد و این موضوع در تمام دنیا مهم است.

 

شاکری گفت: طی 14 سال که ایران پلاست برگزار شده است، تمام بخش خصوصی برای آن هزینه کرده اند. در این نمایشگاه 20 تا 25 درصد شرکت های خارجی حضور داشته و بقیه آن را داخلی ها تکمیل می کردند. صنعت پلاستیک و ماشین سازی داخلی، سهم زیادی در رشد قابل توجه این نمایشگاه داشته است.

 

وی افزود: اکنون چه اتفاقی افتاده است که دوسلدورف قرار می بندد و زمان نمایشگاه را بدون در نظر گرفتن داخلی ها تغییر می دهند. تولیدکنندگان داخلی در دوره تحریم به سختی تلاش و  کار کرده اند و  امروز که فضای کسب و کار باز شده و می توانیم  فعالیت کنیم، چنین فضایی را از ما می گیرند. پتروشیمی تنها بر مبنای خواست دوسلدورف و بدون مشورت با داخلی ها تصمیم به تغییر تاریخ این نمایشگاه می گیرد.

 

وی تاکید کرد که در یک نمایشگاه بین الملی باید خارجی ها حضور داشته باشند، اما باید شرایط و تاریخ آن را ما تعیین کنیم.

 

نشست شاکری در پاسخ به خبرنگار روزنامه همدلی در خصوص این که چه نیرویی وجود داشته که نعمت زاده به نامه این هیئت پاسخ ندهد، گفت: ما دو تا سه نامه از کانال های مختلف ارسال کردیم اما وزیر به آنها پاسخ نداد. البته اسفهبدی در نامه ای خطاب به وی پاسخ داد و تغییرات مورد نظر ما را اعمال کرد اما شرکت ملی پتروشیمی با توجه به نیروی حاکم بر آن، نخواستند این کار انجام شود.

 

کوشکی: تغییر تاریخ ایران پلاست با هدف تامین نظر خارجی ها

امید کوشکی از دیگر اعضای این هیئت به عنوان نماینده انجمن مستربچ و کامپاند، گفت: صنعت مستربچ و کامپاند مواد اولیه صنعت پلاستیک را تامین می کند و این صنعت از جمله صنایع دانش بنیان و های تک هر کشور به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: بالاترین تولید دنیا در این صنعت را به ترتیب؛ آمریکا، آلمان و ایتالیا در اختیار دارند. این صنعت چون مستلزم زمان زیادی است تا به یک فرمولاسیون خاصی برای یک محصول خاص دست پیدا کند، دارای ارزش افزوده بالایی است.

 

کوشکی با اشاره به وضعیت این صنعت در دوره تحریم گفت: در دوره تحریم، تولیدکنندگان داخلی وقت زیادی صرف کردند تا به فرمولاسیون خاصی برای هر کالا که خارجی ها به ما نمی دادند، دست یابند؛ حتی ما در این زمینه به فرمولاسیون سوخت موشک نیز دست یافتیم، که برای آن سرمایه گذاری و ماشین آلات زیادی نصب شد. 

 

وی ادامه داد: امروز صنعت مستربچ و کامپاند بیش از 95 درصد نیاز کشور را مرتفع می کند. این در حالی است که ما در وضعیتی قرار گرفته ایم، که تولیدکنندگان یا با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند و یا در آستانه تعطیلی قرار دارند.

 

به گفته کوشکی تولیدکنندگان این صنعت در فضای پساتحریم انتظار دارند تا با حمایت های لازم بتوانند محصولات خود را به کشورهای اطراف صادر کنند.

 

وی ادامه داد: در این شرایط خاص دوسلدورف خطاب به مسئولان برگزاری ایران پلاست عنوان کرده است که تاریخ مهر ماه برای ایران پلاست مناسب نیست و برگزارکنندگان نیز بی توجه به شرایط داخلی، این تاریخ را تغییر دادند.

 

کوشکی تصریح کرد: حتی شرکت نمایشگاهی در سال 94 نتوانست هیچ نمایشگاهی را در فروردین ماه برگزار کند. آنها این تاریخ را بدون توجه به بخش خصوصی و تنها با هدف تامین نظر خواسته خارجی ها، تغییر دادند.  

 

وی گفت: این هیئت که برای تغییر تاریخ ایران پلاست از سوی تشکل ها تعیین شده بود، پشت در مدیران بسیاری برای ملاقات و مذاکره منتظر ماند، اما بی توجهی هایی که در این مدت صورت گرفت، ما نتوانستیم نظر خود را به آنها بقبولانیم.

 

کوشکی در ادامه اظهار کرد: شاید غرفه گذارانی در فروردین ماه حضور پیدا کنند اما مصرف کننده که برای حضور آنها برنامه ریزی شده بود خود را با این برنامه تطبیق نمی دهد و این یک تهدید برای از دست دادن بازار و واگذار کردن آن به شرکت های خارجی خواهد بود.

کیانی خبرنگار نشریه مدیریت نوین این پرسش را مطرح کرد که آیا استراتژی لازم برای شرکت نکردن در ایران پلاست تدوین شده است که در آن فرصت ها و تهدیدهای آن بررسی شود؟

 

هیئت نمایندگان تشکل ها نیز به اهمیت تدوین استراتژی در این زمینه صحه گذاشتند.

 

میرحیدری: گلایه از وزیر برای بی پاسخ گذاشتن نامه

 

میرحیدری هم در این نشست طی سخنان کوتاهی از تاریخ فروردین برای ایران پلاست به عنوان یک تاریخ «مرده» برای تولیدکنندگان نام برد و گفت:  ما از وزارت صنعت گلایه داریم چون حدود 5 ماه است که درخواست خود را طی نامه ای برای تعیین وقت جلسه به منظور رایزنی درباره تاریخ ایران پلاست ارائه کردیم، اما آنها نامه را بدون پاسخ گذاشتند.  


شاکری، نماینده انجمن ماشین سازان - عکاس: سامان عابری شاکری، نماینده انجمن ماشین سازان - عکاس: سامان عابری
کوشکی، نماینده انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند - عکاس: سامان عابری کوشکی، نماینده انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند - عکاس: سامان عابری
نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری
سید جواد میرحیدری، نماینده انجمن همگن پلاستیک تهران - عکاس: سامان عابری سید جواد میرحیدری، نماینده انجمن همگن پلاستیک تهران - عکاس: سامان عابری
نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری
نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری نشست نمایندگان تشکل های پلیمری با رسانه ها؛ موضوع: نفی ایران پلاست - عکاس: سامان عابری
کوشکی، نماینده انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند - عکاس: سامان عابری کوشکی، نماینده انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند - عکاس: سامان عابری
سید محسن صفایی، نماینده انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران سید محسن صفایی، نماینده انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران
jQuery Slider

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 62,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 62,500 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 62,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 62,400 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 62,400 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 62,700 ریال 100 0.16% نمودار و آرشیو
5110 62,800 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 62,500 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 62,300 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
0075 - نمودار و آرشیو
020 58,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 58,500 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 54,200 ریال -100 0.18% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,900 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
2420h 57,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 57,900 ریال -100 0.17% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 57,300 ریال -200 0.35% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 75,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PE80 Arak 74,500 ریال 500 0.67% نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf 75,000 ریال نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 66,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 64,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 85,000 ریال -1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1551 75,000 ریال 200 0.27% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 64,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 70,200 ریال 200 0.28% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 66,800 ریال 300 0.45% نمودار و آرشیو
ZR230 66,800 ریال 300 0.45% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 78,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 55,200 ریال 8400 15.22% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 54,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,000 ریال 400 0.85% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 46,000 ریال 500 1.09% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 47,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 51,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 49,200 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 107,200 ریال -200 0.19% نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖