ارسال پاسخ

چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 532 Telegram

شراکت فعالان بازار محصولات پتروشیمی در تصمیم‌سازی‌ها باعث شد

تنوع کالایی و کشف بازارهای جدید

تقویت بازار پتروشیمی‌ها از صنایع پایین‌دستی و بالا کلید خورده است.
تنوع کالایی و کشف بازارهای جدید

دنیای اقتصاد: بازار محصولات پتروشیمی در روزهای اخیر شرایط با ثبات و متعادلی پیدا کرده و به دلیل افزایش حجم عرضه‌ها به بازار داخلی، کاهش قیمت‌های مواد اولیه و افزایش حجم تولید در صنایع پایین‌دستی و بالادستی در حال تجربه شدن است. با توجه به واقعیت‌های این بازار و همچنین افزایش قیمت دلار و کاهش قیمت‌های جهانی به احتمال قوی ثبات نسبی بازار و بالابودن حجم عرضه‌ها باز هم ادامه داشته که سیگنال قدرتمندی برای حمایت از حجم معاملات به شمار می‌آید.

رینگ پتروشیمی در بورس کالای ایران

روز گذشته معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا رنگ و بوی دیگری داشت و در کنار تقویت نسبی حجم عرضه‌ها  خریداران چندان اجباری به خرید را حس نمی‌کردند ولی در هر حال روزی نسبتا مطلوب به ثبت رسید. بازگشت عرضه پلی‌استایرن‌های پتروشیمی تبریز پس از برداشته شدن سقف مجاز 10 درصدی که با توجه خریداران همراه شد، بالابودن نسبی عرضه‌ها برای اغلب گریدهای پرمخاطب، انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو، بازگشت خریداران گریدهای سبک به بورس کالا، کم محلی به عرضه گریدهای سنگین باوجود شرایط خاص بازار، توجه بازار به گریدهای OFF همچون گذشته، جذابیت خرید پلی‌پروپیلن‌های نساجی و برخی پلی‌پروپیلن‌های شیمیایی،‌ خودنمایی واسطه‌ها در بازار PVC، بهبود معاملات سنگین تزریقی و جهش قیمتی BL3 و بسیاری از محصولات دیگری را می‌توان بخش‌هایی از واقعیت‌های روز گذشته در رینگ پتروشیمی بورس کالا دانست. 

افزایش عرضه‌های سلف یا سلف مچینگ برخی از کالاها داده‌ای است که جذابیت خرید و ورود خریداران عام را به معاملات در بورس کالا محدود ساخته و البته هنوز هم معاملات اعتباری رونق مورد نظر را به‌دست نیاورده است. به احتمال قوی شرایط عمومی معاملات می‌تواند بهتر از وضعیت فعلی باشد و با اعلام قیمت‌های پایه جدید قطعا تردید موجود درخصوص نوسان قیمت‌ها کاهش خواهد یافت. در هر حال معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا در ماه‌های اخیر شرایط بهتری به خود گرفته که تقویت بنیادین بازار داخلی محصولات پتروشیمی را می‌توان یکی از خروجی‌های آن به شمار آورد.

از سوی دیگر در سال‌های اخیر در فاصله زمانی ابتدای آبان تا اواسط آذرماه حجم معاملات در بورس کالا به دلیل کاهش تقاضای فصلی به آرامی تقلیل رفته ولی هنوز این رخداد در سال جاری تجربه نشده است، بنابراین حفظ سطوح معاملاتی فعلی می‌تواند در روزهای پیش رو یک موفقیت مهم تلقی شود که به تقویت محسوس حجم تولید در صنایع پایین‌دستی منجر خواهد شد.

کاهش قیمت‌ها در بازار داخلی

هم‌اکنون نزدیک به دو هفته است که قیمت‌های محصولات پتروشیمی با محوریت پلیمرها وارد یک فاز کاهشی شده که به نظر می‌رسد می‌تواند باز هم ادامه داشته باشد. از طرف دیگر با توجه به مناسبت‌های مذهبی پیش رو، کاهش نسبی قیمت‌ها در بورس و بازار، تقویت نسبی شرایط تولید، کاهش تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده و همچنین بهبود نسبی رشد اقتصادی در صنایع پتروشیمی، به نظر می‌رسد تولید در صنایع تکمیلی با تحرک خاصی رو به رو شده و به افزایش این حجم انجامیده است.

اولین خروجی این وضعیت یعنی تحریک تقاضا باید به افزایش قیمت‌ها منجر شود ولی دقیقا عکس این نکته برای اغلب کالاها را شاهد هستیم، زیرا متوسط نوسان قیمت‌ها در هفته‌های اخیر کاهشی است. از طرف دیگر و با توجه به این موارد در کنار افزایش نسبی قیمت‌های پایه در هفته گذشته و رشد محسوس بهای دلار و شکسته شدن سقف روانی 3600 تومان باز هم باید رشد قیمت‌ها را شاهد باشیم ولی وضعیت عکس آن است. 

همان‌گونه که در نمودار نیز مشخص است حجم معامله پلیمرها در هفته گذشته به بیش از 52 هزار تن بالغ شده که بالاترین حد در یک ماه اخیر به شمار می‌رود. این رخداد در کنار معامله هفتگی بیش از 40 هزار تن در هفته‌های اخیر هرچند که با معاملات سلف و یا سلف مچینگ همراه بوده، باعث شده تا حجم عرضه‌ها در بازار داخلی تقویت شده و موجودی انبارها نیز رشد داشته باشد. در گذشته نیز به این مطلب اشاره کرده و از احتمال کاهش قیمت‌ها سخن گفته بودیم که هم اکنون نزدیک به 10 روز است که این روند کلی در بازار حاکم بوده و البته معاملات این قبیل محصولات در بورس کالا در هفته جاری می‌تواند دورنمای روزهای پیش رو در بازار را نیز ترسیم کند، بنابراین باید برای روشن شدن اوضاع، حداقل تا اعلام نتیجه معاملات در هفته جاری صبر کرد.

درخصوص دورنمای قیمت‌ها نیز باید گفت که با توجه به بالابودن موجودی انبارها، انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در روز دوشنبه پیش رو، تقویت حجم تولید در صنایع بالادستی و پایین‌دستی و همچنین افزایش قیمت دلار و از همه مهم‌تر بالابودن نسبی حجم معاملات ممکن است روند فعلی باز هم ادامه یابد، ولی تا اعلام قیمت‌های پایه جدید در روز دوشنبه پیش‌رو فاکتور اصلی قیمت‌گذاری معین نخواهد شد.

نکته دیگر در بازار را باید نوسان قیمت‌ها به تبعیت از حجم معاملات در بورس کالا دانست. پس از برداشته شدن سقف ماهانه خرید بهین یاب، حجم خرید در بورس کالا تقویت شده، بنابراین بسیاری از فعالان بازار حجم خرید از بورس و فروش در بازار خود را تقویت کرده‌اند که این رویکرد تاکنون به حمایت از بازار داخلی منجر شده است. نیم‌نگاهی به کالاهایی که هم اکنون با رشد قیمتی رو به رو هستند همچون 0209 یا برخی گریدهای سنگین نشان می‌دهد که این دسته اجناس در بورس کالا با کاهش معامله رو به رو شده، بنابراین عرضه آنها در بازار داخلی محدود شده است. با توجه به این داده بسیار مهم می‌توان از هم اکنون و با بررسی کالاهایی که در بورس کالا با معاملات کمتری رو به رو هستند به رشد قیمت برخی کالاهای خاص پی برد.

بازارهای جهانی

هم‌اکنون‌ مدتی است که کاهش قیمت پلیمرها در بازارهای جهانی با شتاب بیشتری وارد یک فاز کاهشی شده که البته بیشتر در بازارهای شرقی در حال خودنمایی است. دلیل اصلی شدت گرفتن افت نرخ‌ها را باید کاهش قیمت اتیلن و سایر اولفین‌ها برشمرد که باعث شده تا افت نرخ‌ها به جز شرایط تقاضا و عقب نشینی خریداران، با کاهش هزینه تولید نیز رو به‌رو شود. از سوی دیگر در بازارهای اروپایی و با افزایش تقاضا، قیمت بسیاری از پلی‌پروپیلن‌ها افزایشی شده که به شرایط پیچیده تر تولید و خودنمایی تقاضا در روزهای مانده به سال نو میلادی باز می‌گردد. در هر حال هنوز هم خریداران میلی به خرید نداشته، بنابراین به رغم پایین بودن موجودی انبارها باز هم خرید جذابیت ندارد.

مهم‌ترین دلیل عقب نشینی خریداران را می‌توان کاهش قیمت آتی در بورس‌های شرقی، ضعف تقاضا، ترس از کاهش قیمت‌ها و همچنین احتمال افت سریع و جدی بهای نفت خام در بازارهای جهانی دانست. هر چه می‌گذرد و با نزدیک‌تر شدن به زمان اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، بازارهای جهانی نگران افزایش 500 هزار بشکه‌ای صادرات نفت خام ایران است که می‌تواند تا چند ماه پس از آن تا بیش از 1میلیون بشکه در روز نیز افزایش داشته باشد. این موارد در کنار شکسته شدن مقطعی کف 40دلاری برای بهای نفت خام در روزهای گذشته، ترس موجود در بازارهای جهانی را روایت کرده بنابراین، چندان هم نمی‌توان به دورنمای قیمت‌ها در بازارهای بین‌المللی امیدوار بود.

در لحظه تنظیم این گزارش بهای هر بشکه نفت خام سبک آمریکا با 48/ 0 درصد رشد به 41 دلار و 95 سنت رسیده و بهای هر بشکه نفت خام برنت با 78/ 0 درصد رشد به 45 دلار و 18 سنت افزایش یافته است. در هر حال پس از کاهش قیمت‌های پایان هفته گذشته به این رشد نرخ‌ها چندان هم نمی‌توان دل خوش کرد.

رفت و برگشت‌های پلی‌استایرنی

پس از تعیین مجدد سقف نوسان 10 درصدی برای عرضه‌های پلی‌استایرن‌ها در بورس کالا شاهد استنکاف عرضه‌کنندگان بودیم تا جایی که عرضه‌های روزهای گذشته این کالا در گریدهای مختلف نه‌تنها قابل توجه نبود بلکه با انتقادات بسیاری رو به رو شد. البته بازار نیز با آغاز این وضعیت وارد یک فاز ابهام جدی شد تا جایی که بسیاری از معاملات در این گرید نیز با وقفه‌ای محسوس صورت پذیرفت. در هر حال در اطلاعیه‌ای جدید در سایت بورس کالا مورخ دوم آذرماه سال جاری، سقف مجاز نوسان پلی‌استایرن‌ها مجددا برداشته شد بنابراین در روز گذشته این کالا بدون سقف مجاز نوسان قیمت‌ها مورد معامله قرار گرفت. در هر حال پس از این اطلاعیه جدید شاهد عرضه 1700 تنی پلی‌استایرن سنگین دورانی، پلی‌استایرن معمولی و پلی‌استایرن مقاوم بودیم که در اطلاعیه عرضه درج شد. البته آخرین عرضه این کالاها مربوط به عرضه 120 تنی پلی‌اتیلن سنگین دورانی 3840 در تاریخ 26 آبان بود. 

حال این سوال را باید مطرح کرد که اعلام سقف 10 درصدی و سپس برداشته شدن و عرضه مجدد محصولات، چه سیگنالی را به بازار ارائه کرده است؟ در هر حال اعلام سقف 10 درصدی به امید تنظیم بازار و جلوگیری از قیمت‌های بالای فعلی صورت گرفته ولی با عقب‌نشینی عرضه‌ها بازار شرایط سخت‌تری را با برتری تقاضا بر عرضه‌ها تجربه کرد. تلاش برای تنظیم بازار تلاش مطلوب و قابل احترامی محسوب می‌شود ولی شیوه این اقدام نیز سوال بزرگ‌تری را به ذهن متبادر می‌کند زیرا اقدامات دستوری و اجبار فروشندگان به کاهش قیمت‌ها در حالی که بازار تشنه عرضه‌ یک کالای خاص است قطعا نمی‌تواند به تنظیم بازار منجر شود بلکه در هر حال برتری تقاضا بر عرضه‌ها، به رشد قیمت‌ها دامن خواهد زد.

از طرف دیگر با توجه به رویکرد بورس کالا در تسلط مکانیزم بازار و تلاقی آزادانه عرضه و تقاضا در یک فرآیند شفاف و آزاد که با برداشته شدن سقف ماهانه خرید در سامانه بهین‌یاب و تفویض سقف سالانه به خریداران گام بزرگی در جهت استفاده حداکثری از آزادی‌های معاملاتی به شمار می‌رود، بهتر است مدیریت بازار با تقویت حجم عرضه‌ها در برابر تقاضای رو به فزونی فعلی اجرایی شود که قطعا تامین نیازهای صنایع پایین‌دستی و تغذیه تقاضای موثر، پس از بهبود بازار به رونق تولید و تقویت زنجیره ارزش پتروشیمی‌ها منتهی خواهد شد.

خودنمایی تشکل‌های صنفی

با افزایش حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا، رشد حجم تولید در صنایع پایین‌دستی و همچنین افزایش صادرات این محصولات به بازارهای منطقه‌ای شاهد قدرت گرفتن تشکل‌های صنفی در صنایع پایین‌دستی هستیم.

این ویژگی مهم که در برابر بسیاری از تصمیمات حاکمیتی مقاومت کرده، تاکنون برای کل اقتصاد کشور مفید بوده و در برابر بسیاری از تصمیمات غیرکارشناسی موضع‌گیری فعالانه‌ای داشته است. اعتراض و مقاومت در برابر خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا، ایجاد هسته‌های صادراتی برای افزایش سهم بازار بیشتر در بازار مهمی همچون عراق به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار صادراتی محصولات نهایی در کشور، دورزدن تعرفه‌های واردات به عراق به کمک تشکل‌ها و شرکت‌های عراقی، برگزاری نمایشگاهی از تولیدات صنایع تکمیلی در شهر زیارتی کربلا در ایام اربعین و اوج تقاضای فصلی در این کشور، ایجاد دفاتر و دبیرخانه‌های اجرایی در کنار ایجاد بازوهای رسانه‌ای قدرتمند و حرفه‌ای و همچنین تشکیل چند پاویون مختلف برای حضور در نمایشگاه‌ها و بازارهای سایر کشورها کارنامه‌ای قابل قبول از این قبیل تشکل‌ها را ارائه می‌کند هرچند که هنوز هم اختلافاتی وجود دارد.

موضع‌گیری در برابر زمان برگزاری نمایشگاه ایران پلاست پس از تغییر زمان این رخداد مهم پلاستیکی، چندگانه بودن نظرات و نبود وحدت رویه درخصوص برخی رخدادهای مهم، رقابت‌های پنهانی اعضا با یکدیگر و همچنین واقعیت‌های تصمیم‌سازی و فعالیت‌های صنفی را باید وجه دیگر رفتارهای این قبیل تشکل‌ها به شمار آورد که متاسفانه برخی نقاط ضعف یا ناکامی‌ها را به وجود آورده است. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که تغییر زمان ایران پلاست به دلیل تلاقی با نمایشگاه پلاستیک دوسلدورف آلمان بوده که با موضع‌گیری شدید بسیاری از تشکل‌های صنف پلاستیک همراه شد البته این فقط یک احتمال است. در هر حال تلاش برای تغییر زمان ایران پلاست تاکنون که موثر و موفق نبوده است.

مهم‌ترین‌ رخدادهای بازار محصولات پتروشیمی در روزهای اخیر:

ثبت یک روز نسبتا جذاب در بورس کالای ایران با خودنمایی نسبی تقاضا

وجود تقاضای مطلوب برای پلی‌پروپیلن‌های نساجی و برخی از پلی‌پروپیلن‌های شیمیایی

بازگشت شکننده تقاضا برای 0209 خطی و سایر گریدهای سبک مخصوصا 0200 و D 2420

بالابودن نسبی حجم معامله PVC همچون هفته‌های گذشته

کم‌توجهی بازار به گریدهای سنگین به‌رغم وجود عرضه‌های مطلوب در بورس کالای ایران در کنار رشد قیمت‌های BL3 در تالار

توجه به گریدهای OFF همچون گذشته

افزایش حجم معاملات هفتگی پلیمرها در بورس کالای ایران در هفته‌های اخیر

انتظار بازار برای افزایش قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو

افزایش عرضه در بازار داخلی که پس از جهش حجم معاملات در بورس کالا در حال وقوع است.

کاهش قیمت‌ها در بازار داخلی که نشان‌دهنده برتری عرضه بر تقاضا است

وجود تقاضای موثر در صنایع پایین‌دستی که از رشد روزافزون این صنعت مهم حکایت دارد.

برگزاری نمایشگاه محصولات پلاستیکی در کربلا از سوی تعاونی تامین نیازهای صنایع پایین‌دستی بدون پرداخت تعرفه واردات به این کشور در کنار تسهیل برای صادرات این قبیل کالاها

رسیدن قیمت دلار به مرز 3600 تومان در بازار آزاد ارز

بررسی خروج مواد اولیه از بورس کالا در کمیسیون صنعت اتاق تهران با حضور فعالان صنایع پایین‌دستی

تلاش جدی صنایع پایین‌دستی محصولات پتروشیمی برای تقویت حضور در سایر بازارها با تشکیل شرکت‌های صادراتی‌محور

تقویت جایگاه تشکل‌های صنفی و صنعتی در حوزه صنایع پایین‌دستی محصولات پتروشیمی که به تقویت این بازار و تولیدکنندگان زیرمجموعه منجر شده است.

کاهش نسبی قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی

ترس بازارهای جهانی از افت قیمت‌های نفت خام در حالی که هم‌اکنون شاهد رشد این نرخ هستیم.

افزایش 36 درصدی حجم صادرات محصولات پتروشیمی در 7 ماه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 44,600 ریال -1500 3.25% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 45,600 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 47,400 ریال -400 0.84% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 47,300 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
5110 46,800 ریال -300 0.64% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 44,800 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
0075 51,700 ریال -1200 2.27% نمودار و آرشیو
020 51,000 ریال -900 1.73% نمودار و آرشیو
Lf190 51,000 ریال -700 1.35% نمودار و آرشیو
52518 44,600 ریال -1000 2.19% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 - نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 50,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 50,500 ریال -1100 2.13% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 47,200 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 46,300 ریال -800 1.7% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 54,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Arak 54,700 ریال نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun - نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,500 ریال -600 1.22% نمودار و آرشیو
C30s 48,700 ریال -500 1.02% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,000 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 62,900 ریال -500 0.79% نمودار و آرشیو
1540 57,800 ریال -1100 1.87% نمودار و آرشیو
1551 57,000 ریال -1100 1.89% نمودار و آرشیو
781 49,000 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 48,500 ریال نمودار و آرشیو
552R Maroun 48,500 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 52,800 ریال نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G 51,200 ریال -1100 2.1% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 52,800 ریال -900 1.68% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 40,200 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 40,200 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 40,200 ریال -400 0.99% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 39,200 ریال -200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 39,200 ریال -200 0.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 39,300 ریال -300 0.76% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖

دستگاه تزریق هایجینگ نو 138 تن298g سروو موتور 09126120034