ارسال پاسخ

یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۸ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 985 Telegram

inpia.ir

ایتالیا، ایران را مرکز فعالیت های اقتصادی و تجاری در منطقه کند

گزارش اختصاصی خبرنگار اینپیا از نشست امروز هیئت تجاری ایران و ایتالیا: نشست بزرگترین هیئت تجاری ایتالیا با بیش از 370 شرکت کننده از 170 شرکت متوسط و بزرگ این کشور در بخش‌های مختلف، صبح امروز 8 آذر ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
ایتالیا، ایران را مرکز فعالیت های اقتصادی و تجاری در منطقه کند

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، نشست بزرگترین هیئت تجاری ایتالیا با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزیر صنعت و تعداد زیادی از صاحبان صنایع و روسای تشکل‌ها برگزار شد. در این نشست چند تفاهمنامه در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و تجاری امضا شد.


تبدیل ایران به هشتمین سازنده خودرو تا سال 2018

کارلو کلندا، معاون وزیر توسعه ایتالیا در ابتدا با ستایش از خدمات فرهنگ و تمدن ایران گفت: متاسفانه در سال های اخیر به خاطر تحریم ها ارتباطات میان دو کشور ایران و ایتالیا کم شد؛ با این وجود این ارتباطات قطع نشد.

این مقام ایتالیایی در ادامه افزود: رییس جمهور ایران قرار بود سفری به ایتالیا داشته باشد اما به دلیل حوادث پاریس این دیدار لغو شد که این خود نشانه ای از رویکرد مشترک دو کشور در مقابله با تروریسم است.

به گفته وی از زمان توافق هسته ای تا کنون 4 وزیر ایتالیا از ایران دیدار داشته اند.

کلندا افزود: علاقه ما به ایران تنها به دلیل ذخایر طببیعی ایران نیست؛ بلکه به دلیل موقعیت و زمینه های مختلفی است که ایران از آن‌ها برخوردار است.

وی گفت: حضور ما در اینجا به معنی مشارکت در سطوح مختلف است. اکنون صاحبان صنایع ایتالیا در ایران حضور دارند. این هیئت با حضور بیش از 370 شرکت کننده از 170 شرکت متوسط و بزرگ در بخش های مختلف، به لحاظ تعداد بزرگترین است.
 
وی در ادامه به بانک های حاضر در هیئت اشاره کرد و گفت: به غیر از بانک های ایتالیا، شرکت های مالی اعتباری این کشور که بیش از 55 درصد مالی ایتالیا به آن‌ها تعلق دارد در این هیئت حاضر هستند.

معاون وزیر توسعه در ادامه این هیئت را بازیگران قابل اعتمادی توصیف کرد که می توانند نوآوری ایجاد کنند و همچنین برای بخش خصوصی شریک تجاری خوبی باشند.

وی با اشاره به صادرات ایتالیا به ایران گفت: 60 درصد صادرات ما به ایران شامل ماشین آلات، بخش مکانیک و اتوماسیون است. همچنین در بخش کفش و دباغی نیز با ایران همکاری هایی داریم.

کلندا گفت: یکی از اهداف ما این است که تا سال 2018 ایران را به هشتمین سازنده خودرو در دنیا تبدیل کنیم.

به گفته وی در این سفر دو روزه امکان بیش از 700 دیدار مستقیم فراهم است و انتظار می رود که شرکت ها به نتایج عینی برسند.

معاون وزیر توسعه در ادامه بار دیگر با اشاره به تحریم ها علیه ایران گفت: در دوره تحریم ایتالیا نهمین شریک ایران در سطح دنیا و دومین شریک در سطح اروپا بوده است و اکنون امیدواریم که بتوانیم این مسیر را در آینده به سطح بالایی برسانیم.

او همچنین از دیدار دیگری ظرف دو هفته آینده با هیئت ایرانی در رم برای توسعه سرمایه گذاری های دو جانبه خبر داد.


اولویت های همکاری تجاری با ایران از زبان وزیر صنعت

نعمت زاده، سخنران بعدی این نشت با اشاره به مذاکرات بسیار ایران با گروه 5 + 1، گفت: توافق هسته ای یک توافق منصفانه و برد- برد بود که فضای جدیدی را در صحنه بین الملل برای همکاری های مشترک به وجود آورد.

وی تصریح کرد: در این مذاکرات بالاخره مشخص شد که اظهارت ایران از روز اول مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای و مصارف صنعتی، پزشکی و کشاورزی از آن درست بوده است. این مذاکرات نمونه بسیار خوبی برای حل و فصل مناقشات از طریق گفت و گو بود.
 
وزیر صنعت گفت: ایران معتقد است که باید با تمام کشورهای دنیا به ویژه ایتالیا همکاری اقتصادی و تجاری داشته باشد. امیدواریم که سطح روابط بین دو کشور به سال های گذشته باز گردد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر، به دلیل تحریم ها حجم مبادلات با ایتالیا به حداقل رسید؛ ولی در همین شرایط هم حدود یک و نیم میلیارد دلار روابط تجاری وجود داشت که خود نشان دهنده آن است که دو کشور در شرایط تحریم نیز علاقمند به همکاری بودند.
 
نعمت زاده از حضور این هیئت در این حجم به عنوان نشانه عزم جدی برای همکاری های طرفین در فضای جدید نام برد و گفت: با وجود تحریم ها، صنعتگران ایرانی تلاش کردند با ارتقا توان علمی و صنعتی، راه تعالی را پیموده و فاصله خود را با دنیا کم کنند.

به گفته وزیر صنعت توانایی صنعتی و فناوری ایران نسبت به سال های قبل تفاوت بسیاری کرده است و این خود شرایط را برای همکاری های جدید تغییر می دهد.

نعمت زاده در ادامه به اولویت های همکاری در فضای جدید اشاره کرد و گفت: اولولیت ما بر مبنای همکاری استراتژیک، سرمایه گذاری مشترک با هدف نیاز داخلی و صادرات، تولید رقابت پذیر و همکاری مشترک با فناوری های جدید، است.

وزیر صنعت از تشکل ها خواست با توجه به این که 90 درصد از صنایع را واحدهای کوچک و متوسط تشکیل می دهند، برای پیشبرد امور همکاری بیشتری داشته باشند.
 
وی اظهار امیدواری کرد که ضمن مذاکرات دو جانبه شرکت ها با یکدیگر، انجمن ها در تحکیم روابط دراز مدت، به توافق های لازم دست یابند.
 
وزیر با مهم توصیف کردن حضور بیش از 10 بانک در این هیئت گفت: علاوه بر این حضور مدیران بیمه صادراتی ساچه، گویای جدی بودن طرف مقابل برای همکاری است. البته بانک های ما نیز به طور متقابل آماده همکاری هستند و بدون روابط بانکی متقابل، روابط جاری موفق نخواهد بود. 

نعمت زاده همچنین به توانمندی های ایران در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: شرکت های ایتالیایی می توانند ایران را به عنوان مرکز فعالیت های تجاری خود برای صدور کالا و خدمات به کشورهای منطقه قرار دهند.

وزیر صنعت در پایان با اشاره به این که ایران هر گونه سرمایه گذاری خارجی را تضمین کرده و حقوق برای آنها فراهم است، از سفارت خانه های دو کشور درخواست کرد در صدور روادید طولانی مدت با هدف تحریک بیشتر تجار، تسهیلات بیشتری قایل شوند.


امضای توافقنامه با بانک پاسارگاد به زودی

لیچا ماتیولی رییس سازمان صاحبان صنایع ایتالیا به عنوان سخنران بعدی با اظهار امیدواری نسبت به سفر قریب الوقوع رییس جمهور ایران به ایتالیا، گفت: سفر این هیئت با حمایت کامل سازمان صاحبان صنایع ایتالیا اتفاق افتاد.

وی با اشاره به جلسه این هیئت با وزیر مربوطه ایتالیا در کشور متبوع خود گفت: در واقع برنامه ریزی و تمرکز اصلی ما در این سفر بر حوزه های نفت و گاز و پس از آن ساختمان، خودرو، پزشکی و سایر موارد است.

ماتیولی اظهار داشت: از مارس 2014 تا مارس 2015 وقفه ای در ساخت اتومبیل اتفاق افتاده است، آن چه که ساچه برای آینده تولید در نظر دارد تولید دو میلیون خودرو است. ایران اکنون جایگاه هجدهم را در تولید ماشین دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 60 درصد واردات محلی ما از ایران است. البته علاوه بر حوزه هایی مانند نساجی، کفش، چرم و غیره، بخش مواد ساختمانی هم حوزه مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: بنا است تا 200 هزار ساختمان مسکونی تولید شود و ما می توانیم نقش مهمی را در این زمینه ایفا کنیم. همچنین در رابطه با 143 هزار مورد نوسازی، همکاری داشته باشیم.
وی به توافق رسیدن شرکت های کوچک و متوسط را مهم دانست.

ماتیولی همچنین از قرار امضا یک توافقنامه در حوزه بانکی بین ساچه و بانک پاسارگاد خبر داد و گفت: رقبای اصلی ما در بازار ایران، چین، هند و برزیل هستند و ما می خواهیم در رقابت با آنها، ارتباطات خود را با ایران از سر بگیریم؛ البته این ارتباطات نه تنها در سطح کلان، بلکه در سطح متوسط و کوچک نیز خواهد بود چرا که بیش از 90 درصد از بافت محلی تولید در ایران را چنین واحدهایی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اکنون فرصت ها برای از سرگیری ارتباطات میسر شده است و ما موفقیت هایی در ایران داشتیم. در حوزه نفتی شرکت های ایتالیایی می توانند ارتباطات خود را در ایران از سر بگیرند.

ماتیولی در بخش دیگری از سخنان خود به چند شرکت ایتالیایی فعال در ایران اشاره کرد که مشغول به پروژه هایی در حوزه های مختلف هستند.


ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری در ایران در مقایسه با کشورهای منطقه

فیاض بخش از مدیران اتاق بازرگانی با اشاره به این که همکاری میان ایران و ایتالیا بیش از حوزه اقتصادی در بخش فرهنگی پیشگام بوده است، گفت: بعد از توافق وین شرایط خوبی برای ایران فراهم شده است؛ در اساس توافق وین نه تنها برای ایران، بلکه برای دنیا ثمربخش است.

وی ادامه داد: روابط تجاری بین ایران و ایتالیا به دلیل شرایط سالیان اخیر، به کمتر از نصف کاهش یافته است؛ البته بازسازی این روابط وظیفه دو کشور است.

فیاض بخش با اشاره به این که برای بخش خصوصی در آینده اقتصادی ایران، برنامه ریزی شده است، گفت: اکنون دولت ایران بیش از نفت، بر بخش خصوصی تاکید دارد. اتاق ایران در کنار رویکرد تشکل گرایی خود، آمادگی دارد تا از تجارب اتحادیه های متناظر ایتالیا بهره مند شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر پتانسیل های خوبی در ایران برای شرکت های ایتالیا به ویژه در زمینه دسترسی به بازارهای منطقه فراهم است. ایران به لحاظ ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف شرایط خوبی در مقایسه با کشورهای منطقه دارد. از این روی طرف ایتالیایی می تواند سرمایه گذرای مشترک در ایران داشته باشد.

وی گفت: همسایگی با کشورهای متعدد و نفوذ در بازار کشورهای مجاور از جمله بسترهای مناسب برای حضور شرکت های ایتالیایی در ایران است.

آماده همکاری در بخش بانکی هستیم

گویدو رزا دیگر سخنران ایتالیایی در این مراسم با اشاره به زیبا بودن کشور ایران و داشتن پیشینه تمدنی کهن، به نقش بانک ها پرداخت و گفت: نقش بانک ها در این ماموریت ها همیشه حمایتی بوده است. 12 بانک در این هیئت حضور دارند که نمایندگی 55 درصد سیستم بانکی ایتالیا را دارند. هنگامی که برنامه هیئت به آنها ارائه شد، به طور فوق العاده ای از حضور در این هیئت استقبال کردند.

وی افزود: بانک ها به طور ویژه ای برای ایران چشم انداز روشنی متصور هستند. البته نکته مهم این است که از نظر سیستماتیک بتوانیم به صورت با دوامی روابط بین دو نظام بانکی را تقویت کنیم و این به نفع تمام بازیگران است.

گویدو ادامه داد: اگر نظام بانکی بین دو طرف نتوانند با هم عجین شوند، نمی توان فعالیت شرکت ها را پشتیبانی کرد و برقراری روابط بین بانکی یکی از اهداف ما است.

وی نسبت به اتفاقاتی که فردا بین سیستم بانکی رخ خواهد داد، اظهار خوشبینی کرد.
این مقام مسئول گفت: بانک ها در اروپا، آمریکا و چین همیشه نرخ های بالایی دارند. در چنین صحنه ای ایتالیا دومین کشور در اروپا و هفتمین در دنیا است. البته در دو سال اخیر ایتالیا رشد منفی در تولید داشته است و ما در این زمینه به کمک سیاست های بانکی اروپا امیدواریم تا رشد قابل ملاحظه ای در سال آینده داشته باشیم.

وی ادامه داد: در چنین چشم انداز تاریخی، بانک ها عاملی برای پیشرفت خواهند بود. پیشرفت ایتالیا بسیار تابع سرمایه گذاری های بانکی است. باید به این نکته اشاره کرد که یکی از تفاوت های بانکی ایتالیا با اروپا، سرمایه گذاری زیاد آن در حوزه اقتصادی است. ما کاملا آمادگی کمک به شرکت ها را در بخش های مختلف داریم.

بازار در برابر بازار

ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت به عنوان آخرین سخنران نشست امروز با بی نظیر نامیدن همایش امروز گفت: می توان از مذاکرات به نتایج رسید. البته باید اذعان کرد که ترکیب این هیئت با موارد مشابه هم به لحاظ تعداد که بزرگترین هیئت با بیش از 360 شرکت و 11 بانک بودند و هم حضور بیش از 22 تشکل تخصصی، متفاوت بود و این می تواند آغازی برای همکاری متقابل باشد.

وی افزود: طی این دو روز با اقدامات اساسی که صورت خواهد گرفت نتیجه مطلوبی حاصل می شود.  

افخمی راد اظهار داشت: حجم تجارت با ایتالیا در حال حاضر کمتر از یک میلیارد دلار در سال است. امیدواریم در اینده نزدیک با رفع ترحیم ها و با انجام این گفت و گوها، زمینه همکاری برای توسعه اقتصادی کشور بیشتر مهیا شود.
 
به گفته این مقام مسئول کمتر از 30 درصد صادرات به ایتالیا به نفت خام اختصاص دارد و بقیه مربوط به کالاهای دیگر است.
 
افخمی راد وظیفه سازمان توسعه و تجارت را تسهیل تجارت و رفع موانع سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: ایران کشوری است که دارای ثبات سیاسی و امنیت در همه بخش ها است. موقعیت جغرافیایی نیز زمینه خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک است.

این مدیر دولتی سرمایه گذاری در ایران را متفاوت از گذشته عنوان کرد و گفت: امروز اعلام می کنیم حضور تجاری خارجی در ایران، بازار در مقابل بازار خواهد بود و این از سیاست های سازمان توسعه و تجارت است.

افخمی راد در پایان اظهار امیدواری کرد که شرکت های خارجی، فعالان اقتصاد ایران را در زنجیره بین المللی خود قرار دهند.

در پایان این نشسست چند تفاهمنامه در بخش های مختلف فرهنگی، اقتصادی و تجاری به امضای مسئولان دو طرف رسید.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 72,000 ریال -500 0.69% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 68,800 ریال 1300 1.89% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 68,000 ریال 500 0.74% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 63,500 ریال -2000 3.05% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 63,500 ریال -2000 3.05% نمودار و آرشیو
0075 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 58,600 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
Lf190 58,300 ریال -200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 55,500 ریال -900 1.6% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 52,300 ریال -700 1.32% نمودار و آرشیو
2420h 58,000 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,000 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 58,600 ریال -500 0.85% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,000 ریال -600 1.02% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,600 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,300 ریال 200 0.29% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 4400 5.09% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 1000 1.31% نمودار و آرشیو
1551 72,600 ریال 1100 1.52% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,300 ریال 200 0.29% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 78,000 ریال -3000 3.7% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 72,000 ریال -500 0.69% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,000 ریال -500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,200 ریال -800 1.7% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,400 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 102,500 ریال 1500 1.46% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال 1000 1% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖