ارسال پاسخ

پنجشنبه ۳ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1213 Telegram

inpia.ir

۱۷ اشتباهی که افراد با پول خود انجام می‌دهند

تاجر موفق اندرو کارنگی که چند سکه‌ی ده‌سنتی را تبدیل به ثروت کرد، ناپلئون هیل روزنامه نگار را برآن داشت که پیش از انتشار اثر پرفروشش به نام "فکر کنید و پولدارتر شوید" در ۱۹۳۷، بیش از ۵۰۰ میلیونر خودساخته را طی ۲۰ سال بررسی کند.
۱۷ اشتباهی که افراد با پول خود انجام می‌دهند

او علاوه بر  پرده‌ برداشتن از راز کسب ثروت در ۱۳ اصل، ۳۰ دلیل اصلی شکست را که بسیاری از ما را از ثروتمند شدن بازمی‌دارد آشکار ساخت. در اینجا به ۱۷ دلیلی اشاره می کنیم که امروزه نیز صادق هستند.


نداشتن هدفی که به خوبی تعریف شده باشد

هیل می نویسد" کسی که یک هدف، یا مقصود اصلی ندارد تا به سوی آن حرکت کند، هیچ امیدی به موفقیتش نیست."

اگر به دنبال کسب ثروت هستید، با تجسم هدف پس‌اندازی به اندازه‌ی مشخص شروع کنید. سپس برنامه‌ی مالی بریزید و تعیین کنید می‌خواهید پولتان دقیقا کجا برود.


جاه‌طلب نبودن

شما باید بخواهید که بالاتر از حد میانه را نشانه روید، هیل می‌گوید" ما به کسی که آن‌قدر بی‌تفاوت است که نمی‌خواهد در زندگی پیش برود، و مایل نیست بهای آن را بپردازد، هیچ امیدی نمی‌دهیم."

ثروت به سادگی ظاهر نمی‌شود. باید با بردباری و پافشاری به سوی آن کار کنید. یک نقطه‌ی شروع خوب آن است که پول‌تان را سرمایه‌گذاری کنید، و به نیروی بهره‌ی چندگانه اجازه دهید ثروت شما را بسازد. این کار زمان یا تلاش زیادی نمی‌خواهد، اما نیازمند اقدام از سوی شما است.


به کار گرفتن نامناسب تحصیلات‌

 مدرک دانشگاهی پایان کار نیست. دانش تنها نیرویی بالقوه است، و فایده‌ای نخواهد داشت یا به ثروت عظیمی منجر نمی‌شود مگر آن‌که سازماندهی شود و در زندگی به کار رود. هیل تاکید می‌کند:

" تحصیلات شامل دانش چندان زیادی نمی‌شود، بلکه دانشی است که به صورت موثر و دائمی به کار گرفته شود. آدم‌ها صرفا به خاطر آن‌چه که می‌دانند دستمزد نمی‌گیرند بلکه مشخصا برای آن‌چه که با دانسته‌هایشان انجام می‌دهند پول می‌گیرند."

به مدرک‌تان اکتفا نکنید. برای خودتان اولویت قرار دهید که دائما چیزهای جدید یاد بگیرید و ذهن‌تان را به چالش بکشید. اینکه بسیاری از افراد موفق و ثروتمند امروزی کتاب‌خوان‌های حریصی هستند دلیل دارد.


نداشتن انضباط شخصی

هیل می‌نویسد " انضباط از طریق خویشتن‌داری به دست می‌آید. یعنی یک فرد باید تمام صفات منفی را کنترل کند. پیش از آن‌که بتوانید شرایط را کنترل کنید، ابتدا باید خود را کنترل کنید ... اگر بر خودتان پیروز نشوید، نفس‌تان بر شما غلبه خواهد کرد."

درمورد ثروتمند شدن، اساسی‌ترین قاعده این است: بیش‌تر پس‌انداز کن، کم‌تر خرج کن. این مفهومی ساده است، اما کم‌تر خرج کردن نیازمند انضباط است. اگر می‌خواهید شروع به ثروت اندوختن کنید بیاموزید محرک‌های ولخرجی‌ را شناخته و آن‌ها را مدیریت کنید.


مراقبت نکردن از جسم‌

هیل می‌نویسد " هیچ‌کسی نمی‌تواند بدون وضعیت سلامتی خوب از موفقیت برجسته‌ای لذت ببرد." این‌که بسیاری از میلیاردرها در برنامه‌شان زمانی را به ورزش‌کردن اختصاص می‌دهند تصادفی نیست.

اگر شما بر جسم‌تان تسلط دارید، خبر خوب این است که بسیاری از علل وضعیت سلامتی بد – پرخوری، افکار منفی، و ورزش نکردن – کاملا تحت کنترل شما هستند.


به تعویق انداختن

هیل به تعویق انداختن را یکی از رایج‌ترین علل شکست می‌نامد:" بیش‌تر ما زندگی را مانند بازنده‌ها می‌گذرانیم، زیرا منتظریم " زمان درست" برای انجام کاری باارزش برسد. منتظر نمانید. زمان "مناسب" هیچ‌گاه نخواهد رسید.

" از همان جایی که ایستاده‌اید، و با هر ابزاری که در دسترس‌تان است، شروع کنید و ابزارهای بهتر همان‌طور که پیش می‌روید پیدا می‌شوند."

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید از امروز شروع کنید. یک دفترچه‌ی امور مالی شخصی انتخاب کنید، به پادپخشی درمورد مدیریت مالی گوش دهید، یک برنامه‌ی مالی بریزید، یا در طرح‌‌های (K (۴۰۱، حساب‌های بازنشستگی شخصی (IRAها) و یا حساب‌های بازنشستگی شخصی سنتی مشارکت کنید.


عدم قاطعیت

هیل می‌گوید" بررسی چندصد نفری که چیزی فراتر از ثروت‌های میلیون‌دلاری اندوخته‌اند این حقیقت را آشکار کرد که تک تک آن‌ها عادت داشتند بی‌درنگ تصمیم‌گیری کنند."

در آن روی سکه " افرادی که در کسب ثروت شکست می‌خورند، بدون استثنا عادت داشتند بسیار آهسته تصمیم بگیرند.... یا آن را اغلب و به سرعت عوض کنند."

قاطعیت تنها یکی از ویژگی‌های ثروتمندان نیست بلکه یکی از مهم‌ترین صفاتی است که یک رهبر باید داشته باشد. با این تفاصیل، تصمیم بد گرفتن بهتر از اصلا تصمیم نگرفتن است.


ایستادگی نکردن

هیل می‌نویسد " بیش‌تر ما هرکاری را خوب شروع‌ می‌کنیم اما در به پایان رساندن آن ضعیف هستیم. مردم با ظهور اولین نشانه‌های شکست تمایل دارند تسلیم شوند."

تا زمانی‌که آن‌چه را می‌خواهید به دست نیاورده‌اید متوقف نشوید. موفق‌ترین افراد با شکست مبارزه کرده و بر آن غلبه می‌کنند. مارک کوبان به اسمارت بیزنس گفت:" من یاد گرفته‌ام مهم نیست چندبار شکست بخورم. فقط باید بلافاصله خوب شوم. من سعی کردم شیرخشک بفروشم. دفعات شکست زیاد بود، اما از همه‌ی آن‌ها آموختم."


منفی‌نگری

هیل می‌نوسید: " به موفقیت کسی که مردم را با شخصیت منفی‌‌اش از خود می‌راند هیچ امیدی نیست. موفقیت از طریق به کار بستن قدرت به دست می‌آید و قدرت از طریق هم‌کاری‌ افراد دیگر حاصل می‌شود. یک شخصیت منفی هم‌کاری را القا نخواهد کرد.

هیل تاکید می‌کند اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، احساسات مثبت باید بر احساسات منفی‌ تسلط یابند. او می‌گوید: "امروزه تحقیقات نشان می‌دهد افراد مثبت و خوشحال‌تر احتمالا در شغل‌شان بهتر عمل می‌کنند و احتمال بی‌کاری آن‌ها کم‌تر است."


انتخاب همسر اشتباه

هیل بر این مورد به عنوان یکی از رایج‌ترین دلایل شکست تاکید می‌کند. او می‌گوید " مگر آنکه این رابطه دارای هماهنگی باشد، در غیر این صورت احتمالا شکست را به دنبال دارد. به‌علاوه، این شکلی از شکست خواهد بود که با بدبختی و ناخشنودی مشخص شده است، که تمام نشانه های بلندپروازی را نابود می‌کند."

تحقیق‌ها از ادعاهای او حمایت می‌کند. تحقیقی که توسط بریتنی سی‌سلیمان و جاشوا جکسون‌جی از دانشگاه واشنگتن در سنت‌لوئیس انجام گرفت، نشان می‌دهد داشتن یک همسر وظیفه‌شناس می‌تواند حقوق شما را تا ۴۰۰۰ دلار در سال افزایش دهد.


خطر نکردن

هیل می‌گوید" کسی که به طور کلی از هیچ فرصتی استفاده نمی‌کند باید آن‌چه را که باقی‌مانده بردارد، درحالی‌که دیگران مشغول انتخاب هستند. احتیاط بیش از حد به اندازه‌ی بی‌احتیاطی بد است. هردو  بیشینه‌هایی هستند که باید مراقب‌شان بود. خود زندگی پر از عنصر فرصت است."

در مورد مدیریت پول‌تان، ممکن است اغوا شوید که بگذارید پس‌اندازتان "صحیح و سالم" در حساب بانکی‌تان باقی بماند تا از  پیامدهای یک سقوط دیگر بازار سهام بپرهیزید. با این حال، با سرمایه‌گذاری پول‌تان است که پول بیش‌تری به دست می‌آورید.

شما قطعا می‌خواهید بسیار عاقلانه عمل کنید، و یک نقطه‌ی شروع خوب آن است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص کم هزینه را بررسی کنید، که وارن بافت و سایر کارشناسان سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌دهند.


ملاقات کردن افراد نامناسب

هیل توصیه می‌کند: یک فرد باید بسیار دقت کند کارمندی را انتخاب کند که الهام‌بخش باشد، و خودش موفق و باهوش باشد."

این مفهوم به فراسوی رئیس و هم‌کاران شما گسترش می‌یابد. هم‌چنین مهم است که خارج از کارتان خود را با افراد بااستعداد و کوشا احاطه کنید. هیل به این کار ایجاد یک گروه " ایده پرداز" می‌گوید.

ما مانند افرادی می‌شویم که با آن‌ها ارتباط داریم، به همین خاطر است که ثروتمندان تمایل دارند با کسانی که ثروتمند هستند دوست شوند.
 

چسبیدن به شغلی که از آن متنفرید

هیل می‌نویسد" هیچ انسانی نمی‌تواند در سیر تلاشی که دوست ندارد موفق شود. ضروری‌ترین گام در بازاریابی خدمات شخصی این است که شغلی بیابید که بتوانید خود را با دل و جان وقف آن کنید."

برای شغلی که شما را مضطرب ساخته و ناخشنود از زندگی می‌گذارد، زحمت نکشید. اگر شرایط مناسب است، استعفا دادن از شغلتان می‌تواند فوق‌العاده با ارزش باشد و در آینده نتیجه‌بخش باشد.


محدود نکردن تمرکز

هیل می‌نویسد" یک فرد همه‌فن‌حریف به ندرت در یکی از آن‌ها خوب است. تمام تلاش‌های خود را به یک هدف اصلی معطوف کنید."

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید غرق این هدف شوید. او می‌گوید" آرزو کردن ثروت نمی‌آورد بلکه اشتیاق به ثروت با حالتی ذهنی که تبدیل به دغدغه می‌شود، سپس برنامه ریزی راه ها و ابزاهای مشخص برای کسب ثروت، و حمایت از آن طرح‌ها با جدیتی که شکست را تشخیص نمی‌دهد ثروت می‌آورد."


بی‌علاقگی

هیل می‌نویسد" یک فرد بدون اشتیاق نمی‌تواند متقاعدکننده باشد. به‌علاوه، اشتیاق مسری است، و کسی که آن را به صورت کنترل‌شده داشته باشد به طور کلی در هر گروهی مورد استقبال قرار می‌گیرد."

ثروتمندترین افراد موفقیت را به تنهایی نمی‌یابند؛ بلکه از علاقه و انرژی خود استفاده می‌کنند تا به دیگران الهام داده و آن‌ها را به پیش سوق بدهند.

دونالد ترامپ میلیاردر گفت" بدون علاقه، انرژی ندارید. بدون انرژی هیچ چیز ندارید. هیچ چیز بزرگی در دنیا بدون علاقه به دست نیامده است! "


کوته‌فکر بودن

هیل می‌گوید" فردی که درمورد هر موضوعی کوته‌فکر است به سختی پیش‌رفت می‌کند."

شما باید مایل باشید که دائما با دیگران همکاری کنید، ایده‌های جدید مجسم کنید، و نوآوری کنید. ثروتمندترین و موفق‌ترین افراد متفاوت می‌اندیشند.

جان سی‌مکسول در کتاب پرفروش نیویورک تایمز به نام" مردم چقدر موفق می‌اندیشند" می‌گوید برای شروع متفاوت فکر کردن، کارهای متفاوت انجام دهید، خود را در معرض افراد متفاوت قرار دهید، و به ایده‌های دیگران ارزش دهید.


نداشتن مهارت‌های نرم و عدم توانایی در هم‌کاری با دیگران

هیل هشدار می‌دهد" بیش‌تر افراد جایگاه و فرصت‌های خود را در زندگی بیش از تمام دلایل دیگر، به خاطر این عیب از دست می‌دهند."

ایجاد یک امپراطوری به همان اندازه‌ که به یک راهبرد نیاز دارد، مستلزم مهارت‌ها و جذبه‌ی فرد است.  

مارک کوبان صریحا در یکی از مقالات‌ آنترپنور درمورد نکات کلیدی موفقیت در کسب‌و‌کار  می‌گوید" مردم از کار کردن با آدم‌های پست  بیزارند. خوب بودن همیشه از  پست بودن ساده‌تر است. پست نباشید."

نشریه بازده


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 70,500 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 66,000 ریال 500 0.76% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 65,500 ریال 200 0.31% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,000 ریال -500 0.76% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,000 ریال 300 0.46% نمودار و آرشیو
0075 59,000 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
020 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 57,300 ریال 300 0.52% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 55,200 ریال 500 0.91% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 52,800 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
2420h 57,200 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 57,200 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 58,500 ریال 700 1.2% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 57,800 ریال 500 0.87% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 66,800 ریال 800 1.2% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 67,300 ریال 1800 2.67% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 81,700 ریال -300 0.37% نمودار و آرشیو
1540 75,700 ریال -300 0.39% نمودار و آرشیو
1551 72,500 ریال -2500 3.33% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 67,300 ریال 1800 2.67% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 84,000 ریال 4500 5.36% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 72,000 ریال 2000 2.78% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 1000 1.27% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 44,500 ریال 700 1.57% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,300 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,300 ریال 300 0.68% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 52,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 101,800 ریال -700 0.68% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖