تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۳۱ تعداد نظرات: 1

inpia.ir

دست یابی صنایع تکمیلی به مواد اولیه با قیمت جهانی از راه قرارداد مستقیم

باید تولیدکنندگان ایرانی به محصولات پتروشیمی با قیمت روز جهانی دست یابند و برای این کار ضروری است تا شرکت های بزرگ، با پتروشیمی ها قرارداد ببندند.
دست یابی صنایع تکمیلی به مواد اولیه با قیمت جهانی از راه قرارداد مستقیم

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، نود و یکمین جلسه هیئت مدیره سه شنبه 11 اسفند ماه سال جاری در محل انجمن ملی برگزار شد. در این جلسه گرجی نماینده شرکت مارون، پیشنهاداتی برای همکاری شرکت های پتروشیمی با صنایع تکمیلی ارائه کرد.

ضرورت ارتباط با نمایندگان پلیمری منتخب در مجلس

بر اساس نخستین بند دستور جلسه، حاضران اخبار پیش از دستور را مطرح کردند که در آن شاکری و تیموری به موضوع انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، سیف به فعالیت اتاق در موضوع انتخابات و... اشاره کردند.

قصری نیز بر ارتباط با پلیمری های راه یافته به مجلس، تاکید کرد و توضیح داد: می توان این ارتباطات با افرادی مانند دکتر حمید گرمابی باشد و چون ماهیت انجمن سیاسی نیست، می توانیم از شرایط استفاده کنیم.

بر اساس این گزارش سیف با اشاره به سفر رئیس جمهور به ایران و حضور وی در اتاق بازرگانی ایران گفت: آقای اشنایدر با رییس اتاق، که در آن وزیر صنعت هم حضور داشت، جلسه ای برگزار کردند. در این نشست به روابط دیرینه ایران و سوئیس اشاره شد و روی مسائل پولی و بانکی قول های مساعدی داده شد، که یکی از آنها حل مشکلات بانکی بود.

وی ادامه داد: رییس جمهور سوئیس روی پتانسیل های ایران تأکید داشت. وی قبلا تولیدکننده بوده و اکنون در مسند ریاست جمهوری قرار دارد. بر اساس گفته های رئیس جمهور سوئیس، آنها انتظار سفر و حضور هیئت بزرگ ایرانی را در کشور خود دارند. موضوع دیگر ابراز علاقه شرکت های سوئیسی برای ورود به بازار ایرانی بود و دعوت از شرکت های ایرانی برای حضور در سوئیس.

به گفته سیف در این جلسه نعمت زاده نیز ضمن اشاره به پیشرفت روابط ایران و سوئیس، قول مساعد داد موانع بخش خصوصی برداشته شود.

وی در ادامه از سفر رئیس جمهور ایران به کشورهای عراق، اتریش و پاکستان در فروردین ماه سال آینده خبر داد.

متوسلیان نیز در خصوص حضور رئیس جمهور سوئیس در ایران گفت: هیئت همراه آقای اشنایدر بیشتر از حوزه های داروسازی، توریست و دانشگاهیان بودند. آنها در پی منافع خود هستند. همچنین به گفته رئیس جمهور سوئیس، تعامل اقتصادی بر مبنای اعتماد است اگر اعتماد وجود نداشته باشد، سوءاعتماد به وجود می آید.

لشکری نیز به بی نظمی های ورود به جلسه مشترک هیئت سوئیسی با تولیدکننده ها و بازرگانان ایرانی، اشاره کرد و گفت: به همان اندازه که هوش زیادی برای ایجاد فرصت داریم، هوش زیادی هم در فرصت سوزی نیز داریم.

گرجی نماینده شرکت پتروشیمی مارون نیز که مهمان این جلسه بود، به جلسه برگزار شده با گروه فنلاندی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما اجازه می دهیم تا آن ها به داخل کشور نفوذ کرده و به سادگی کالاهای خود را عرضه کنند. همه وارد رقابتی شده ایم با این تفاوت که از تکنولوژی غافل مانده ایم.

وی گفت: سال آینده قیمت نفت در محدوده 30 تا 40 دلار تثبیت می شود و تنها چاره ما این است که به سمت صنایع تکمیلی حرکت کنیم.

صحاف امین نیز به موضوع مشکلات واحدها برای تهیه مواد اولیه پرداخت و توضیح داد: برای 2500 تن پتروشیمی شازند، 170 هزار تن تقاضا ثبت شد، که این چند دلیل دارد؛ یکی این که مارون که می تواند پایپ تولید کند، PE100 تولید می کند. مورد دیگر دوری ما و پتروشیمی ها است، از این روی تولید با پیک مصرف هماهنگ نمی شود و در این میان واسطه ها با داشتن نقدینگی، همه مواد را در اختیار می گیرند. یکی از دلایل دیگر تغییر قانون برای برداشتن سقف خرید است.

وی ادامه داد: همچنین برای 2500 تن 170 هزار تن با حداکثر رقابت خرید شد. انجمن ملی نیز با وجود تکرار موضوع، نادرست بودن معیار مصرف کننده ها در سایت بهین یاب، اما این مسئله به گونه ای دیگر منعکس می شود.

متوسلیان نیز ضمن اشاره به جلسه پیش روی با خانم شاهدایی رئیس جدید شرکت ملی صنایع ملی پتروشیمی، گفت: در این جلسه باید موضوع مواد اولیه بدون ارزش افزوده را یادآوری کنیم.

معافیت مالیاتی 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده درست؛ اجرا نادرست

گرجی در ادامه جلسه به توضیحاتی درباره بورس، سرمایه گذاری و مشکلات مناطق ویژه پرداخت و گفت: درخصوص 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، متأسفانه قوانین ناخواسته طرح و مصوب شد تا کسانی که در مناطق آزاد هستند از 9 درصد معاف شوند.

وی ماهیت این کار را درست دانست و ادامه داد: متاسفانه این قانون بد اجرا شد و 9 درصدی ها به طور نامشخصی سر برآوردند. در این میان هر روز شرکت هایی با تناژ بالا معرفی شدند. این در حالی است که وقتی یک میلیارد خرید می شود، 90 میلیون تومان بابت مالیات به دولت داده می شد.

گرجی در همین خصوص تصریح کرد: ما نسبت به این موضوع تردید کردیم و نامه ای به وزارت صنعت مبنی بر این که 15 شرکت به ما مراجعه کرد ه اند، ارسال و از آنها درخواست پیگیری کردیم. وزارت هم در پاسخ عنوان کرد که به شما ارتباطی ندارد! مشکلی که برای ما به وجود آمد این بود که جنس ما در بازار، از کارخانه ارزان تر فروخته می شد و کارخانه داران را با مشکل روبرو ساخت. حتی این تردید به وجود آمد که ما تبانی کردیم از این روی نامه ای با محتوای این که 9 درصد را کم نمی کنیم، ارسال شد.

وی گفت: روز گذشته نیز در انجمن پلی اتیلن، مطرح کردیم که در مچینگ محصول داده نشود.

گرجی پیشنهاد داد تا انجمن ملی پلاستیک نامه ای با طرح موضوع 9 درصد، به وزارت دارایی یا وزرات صنعت ارسال کند. وی ادامه داد: بر اساس بازدیدهایی که انجام داده ایم مشاهده شد که اجناس ارسالی ما اصلا به کارخانه نمی رسید.

گرجی افزود: گرجی: ما حاضر شدیم 9 درصد را بگیریم؛ ولی 3 درصد تخفیف بدهیم.

نماینده پتروشیمی مارون در پاسخ به پرسشی درخصوص بورس کالا، گفت: وجود بورس ضروری است اما بورس یک نهاد خصوصی است و هر کاری حاضر است انجام دهد تا در یک معامله، سود ببرد. بورس کالای ایران شامل 3 مجموعه است؛ کارگزار خریدار، بورس و کارگزار فروشنده.

وی تصریح کرد: در بورس برخی نواقص مشاهده می شود. همیشه قیمت های ما با قیمت های بورس فرق دارد؛ چون قیمت میانگین یک ماه قبل است؛ اگر قیمت به روز باشد هیچ مشکلی نیست؛ اما الان چرا تعداد مشتریان بیشتر است؛ چون قیمت بورس میانگین دو هفته قبل است و قیمت ها رو به بالاست. بنابراین ترجیح همه بر خرید در شرایط کنونی است تا بعد آن را در بازار عرضه کنند.

گرجی بر دستیابی تولیدکنندگان به محصول با قیمت روز جهانی تاکید کرد و گفت: پیشنهاد این است که شرکت های بزرگ، با پتروشیمی ها قرارداد ببندند. دلیل این پیشنهاد آن است چون شرکت نفت به ما خوراک می دهد. مارون تنها شرکتی است که هم خوراک می خرد و هم می فروشد. ما انها را به شرکت های پایین دست مثل، اروند و .. می دهیم.

وی در خصوص این که چرا پایین دست امیرکبیر نباید قرارداد ببندد، توضیح داد: این فرصت در بورس برای طولانی مدت، وجود ندارد اما تولیدکننده PVC که قصد دارد برای چند ماه مداوم یک گرید خاص بزند، باید این توانایی را داشته باشد که با پتروشیمی برای مدت طولانی مدت قرارداد منعقد کند. منظور از طولانی مدت برای یک سال است، اما بنا را می گذاریم برای شش ماه به بالاتر و بر اساس قیمت های جهانی.

گرجی در جمعبندی سخنان خود اظهار داشت: پس شرکت های بزرگ با شرکت های تولیدکننده قرارداد ببندند و شرکت های کوچک هم از بورس خرید و شرکت های با مصرف زیر 20 تن از تعاونی ها خرید کنند.

پیش بینی تولید محصولات پتروشیمی توسط خارجی ها در ایران

صحاف امین نیز در ارتباط با موضوع فوق ضمن تایید کلی آن، ایراداتی را مطرح کرد. وی گفت: صنایع تکمیلی زمانی امن هستند که پتروشیمی ها سودآور باشند. این که عنوان شود پتروشیمی ها به ما مواد ارزانتر بدهند، امکان پذیر نیست. پس باید رابطه برد- برد، باشد. این فروش در حال حاضر، فروش برای شرایط بحرانی است. در شرایط نرمال، همه شرکت های پتروشیمی برای بازه های زمانی خاصی، قیمت را فریز می کنند و به من گفتند مصرف 3 ماهه آینده شما چقدر است و آن ها بر اساس مصرف تولیدکننده، قیمت می دادند.

رئیس کمیسیون بازرگانی انجمن ملی ادامه داد: با انتخابات اخیر کشور، پیش بینی بنده این است که هیئت های بازرگانی خارجی که به ایران آمدند، در کشور اقدام به تولید خواهند کرد. در حال حاضر مارون در برخی گریدها خوب عملکرد خوبی داشته است.

صحاف با تاکید بر وجود بورس حداقل تا 6 ماه آینده، گفت: اما نباید با شرایط فعلی باشد. اکنون برخی مانند «شرخر» به عنوان کارگزار و تعداد زیادی دلال در سایت بهین یاب، گریدهایی که ما مصرف می کنیم را برای یک برهه 3 ماهه خریداری می کنند. در بررسی صورت گرفته درباره PE100 و EX3 تنها 35 درصد خریداران، تولیدکننده های واقعی هستند.

وی افزود: مارون تولیدکننده های واقعی را نمی شناسد، در کل به هر میزان پتروشیمی ها با مصرف کننده نهایی هماهنگ باشند، هم آنها امن خواهند ماند و هم ارزش افزوده برای کشور ایجاد می شود.

صحاف امین در ادامه سخنان خود، اظهار داشت: در بسیاری موارد، مصرف کننده طرف قرارد داد ما دولت است به ویژه در پروژه های آب و فاضلاب. هنگام خرید ما ارزش افزوده را پرداخت می کنیم، پیشنهاد داده می شود تا ارائه مالیات بر ارزش افزوده، طی آخرین چک پرداخت شود که این کمک بزرگی به تولیدکنندگان است.

این عضو هیئت مدیره انجمن ملی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: گاهی مارون در یک محصول تولید انبوه دارد که باید آن را صادر کند، اما اگر این صادرات به صنایع پایین دستی کشورهای همسایه صورت گیرد، ما قدرت رقابت خود را از دست می دهیم.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.
یه دوست چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
با سلام
آقای گرجی! چرا فکر می کنید تولید کننده های بزرگ که قرارداد ببندند خودشان مصرف می کنند. من شرکتی می شناسم که حدود 2500 تن پت گرید بطری مستقیم و نسیه از تندگویان خرید و عمده آن را در بازار نقد فروخت! پاسخ دادن

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖