ارسال پاسخ

پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 2350 Telegram

inpia.ir

زندگینامه مایکل بلومبرگ؛ شهردار میلیاردر

اجدادش از مهاجران روسی ساکن در آمریکا بودند. پدرش در زمینه املاک و مستغلات به کار مشغول بود. خانواده بلومبرگ تا دو سالگی مایکل در آلستون زندگی کرده و پس از آن به مدت دو سال در بروکلین ساکن شدند
زندگینامه مایکل بلومبرگ؛ شهردار میلیاردر

اقامت آنها در مدفورد تا زمان فارغ التحصیلی مایکل از کالج به طول انجامید. هوش سرشار مایکل سبب شده بود تا در تمامی دروس مدرسه نمراتی بسیار عالی کسب کند و به همین دلیل پس از دوران مدرسه به راحتی توانست وارد دانشگاه شود.

مایکل مدرک کارشناسی خود را در سال 1964 در رشته مهندسی برق از دانشگاه جانزهاپکینز دریافت کرد. دانشگاه جانزهاپکینز یکی از مراکز علمی پر افتخار و خصوصی در آمریکا به شمار می رود که در شهر بالتیمور ایالت مریلند قرار دارد. رقابت برای کسب جایگاه در این دانشگاه به شدت فشرده است، به طوری که از میان 11 هزار دانشجو که برای کسب کرسی در جانزهاپکینز رقابت می‌کنند، فقط یک هزار نفر موفق می‌شوند .

پس از آن در سال 1966 موفق شد مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته MBAاز دانشگاه هاروارد دریافت کند.

حضور در وال استریت
پس از فارغ التحصیلی از هاروارد، به مجموعه بورس وال استریت کمپانی سالمون برادرز پیوست و در سال 1973 به یکی از شرکای عمومی آن مبدل شد. مایکل طی مدت زمان کوتاهی ناظر تمام معاملات سهام سالمون در کنار فروش و سیستم های اطلاعاتی آن شد. او در سال 81 از این شرکت اخراج شد.

اگر چه این رویداد خاطره‌ای تلخ در ذهن او باقی گذاشت، اما به دست آوردن مبلغ 10 میلیون دلار از فروش سهامش در بورس مطلبی نبود که نتواند تلخی ترک وال استریت را از کام او بزداید.

در طول دوران مسئولیتش در وال استریت همیشه درصدد بود تا با ترکیب تکنولوژی روز و اطلاعات موجود، سیستمی طراحی کند تا دسترسی به اطلاعات اقتصادی و بررسی روند صعودی و نزولی سهام شرکت‌های مختلف را آسان‌تر و قابل اطمینان‌تر نماید. به عقیده او این بزرگترین نیاز زمان وال استریت محسوب می‌شد که هیچ کس توانایی برطرف کردن آن را نداشت. از همین رو تصمیم گرفت تا دست به کار شود. تمام اندوخته‌های علمی و تجربیات شغلی گذشته‌اش را کنار هم گذاشت تا شاید بتواند از معجون حاصله معجزه‌ای پدید آورد.

سیستم‌های بازار نوآور
وی از پولش برای تاسیس شرکتی به نام سیستم‌های بازار نوآور (innovative market systems) استفاده کرد. در سال 1982، مریل لینچ به عنوان اولین مشتری شرکت، 22 عدد از نرم‌افزارهای شرکت را به قیمت 30 میلیون دلار خریداری کرد.

وی با بررسی نحوه مدیریت و اطلاعات امنیتی، راه دشوار سرمایه‌گذاری بی‌خطر در بورس را هموار می‌ساخت. البته در آن زمان کمتر کسی به ارزش این سیستم پی برد، اما تولید آن شروع انقلابی در این مسیر را نوید می‌داد.

تنها با گذشت دو دهه از شکل‌گیری بلومبرگ بیش از 8000 نفر در قریب به 100 دفتر این شرکت در سراسر دنیا مشغول به کار شدند که درآمد سالانه بیش از 5/2 میلیارد دلار را دربر داشت و گفته می‌شود که سرمایه خود او در این مدت به بیش از 4 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده بود.

نام شرکت در سال 86 به بلومبرگ ال. پی تغییر کرد و تا سال 1987 حدود 5000 نرم‌افزار این شرکت به فروش رفت. تا سال 2009 نیز بیش از 250000 نرم‌افزار شرکت در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته بود. این شرکت صاحب یک شبکه رادیویی نیز مي‌باشد. دیگر کسب و کارهای بلومبرگ شامل بلومبرگ ال. پی، تلویزیون بلومبرگ، و بلومبرگ ترمینال مي‌شوند.

تلویزیون بلومبرگ
تلویزیون بلومبرگ یک شبکه 24 ساعته و جهانیست که اخبار مالی و تجاری پخش مي‌کند. برنامه‌های این تلویزیون برای حدود 200 میلیون بیننده پخش مي‌شود. این تلویزیون در اختیار و اداره شرکت بلومبرگ ال. پی بوده و اداره‌های مرکزی آن در نیویورک، لندن و هنگ کنگ قرار دارند.

شهردار نیویورک
وی در سال 2001 در انتخابات شهرداری نیویورک شرکت کرد و رکوردی جدید را در زمینه هزینه های مبارزات انتخاباتی به ثبت رساند. وی در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۲ توانست جایگزین رودی جولیانی شود .

بلومبرگ زمانی به شهرت کامل رسید که توانست در رقابت برای کسب کرسی شهرداری نیویورک، مرد سال 2001 را از پیش رو بردارد و خود به این مقام نائل گردد. با این پیروزی بود که شبکه سی.ان.ان هفته‌ها برنامه‌های ویژه خود را به او اختصاص داد و از او چهره‌ای سرشناس در سیاست همچون تجارت ساخت.

مایکل پس از انتخاب شدن به عنوان شهردار نیویورک، پستش را به عنوان مدیر ارشد اجرایی شرکت رها کرد. بعد از آن شرکت توسط دان داکتوروف؛معاون قبلی شهردار، اداره مي‌شود.

وی یک‌صدوهشتمین شهردار کلان‌شهر نیویورک و صاحب شبکه بورسی بلومبرگ و از ثروتمندترین مردان آمریکا است.او اقدامات زیادی را برای منع کشیدن سیگار در محیط ‌های عمومی انجام داده که با حمایت‌های خوبی نیز روبرو شد.

بلومبرگ هرگز قبول نکرد که به عنوان شهردار نیویورک حقوقی دریافت کند و تنها یک پاداش سالانه به خاطر خدماتش دریافت مي‌کند.

خروج از حزب جمهوریخواه
مایکل بلومبرگ در سال 2001 هنگامیکه قصد نامزدی برای انتخابات شهرداری نیویورک را داشت وابستگی خود را از حزب دموکرات به حزب جمهوریخواه تغییر داد و به این ترتیب توانست در این انتخابات پیروز شود.

به گفته برخی کارشناسان این تصمیم آقای بلومبرگ برای خروج از حزب جمهوریخواه حاکی از آن بود که او خود را برای یک انتخابات دیگر یعنی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده می کرده است.

بسیاری از نظرسنجی ها در آمریکا حاکی از آن بود که مردم نسبت به عملکرد هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه ناراضی بوده و یک نامزد مستقل ممکن بود بتواند رای قابل توجهی را از آن خود کند.

مایکل گفت یک رهیافت مستقل از وابستگی های حزبی، کارآمدی او بعنوان شهردار نیویورک را افزایش می دهد.

وی در ژوئن 2007 ، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دیگر عضو حزب جمهوریخواه آمریکا نیست و از این پس مستقل خواهد بود.

اما خروج از حزب جمهوریخواه موجی از گمانه زنی ها درباره زمینه سازی وی برای ورود به رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2008 به راه انداخت.

اما وی تاکید کرد که تا پایان دوره مسئولیت خود یعنی تا سال 2009 به عنوان شهردار نیویورک باقی می ماند و قصد ورود به مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری را ندارد: «من هیچ برنامه ای برای اعلام نامزدی ندارم، چون قصدم این است که برای 926 روز آینده شهردار بمانم».

او بیش از 150 میلیون دلار از سرمایه خود را صرف مبارزات انتخاباتی شهرداری نیویورک در سال های 2001 و 2005 کرد و در هر دو انتخابات نیز پیروز شد.

 امور نیکوکارانه
پس از رشد چشمگیر فعالیت های شرکت در زمینه های مختلف و افزایش درآمدهای آن، مایکل بلومبرگ بیش از پیش به فعالیت های بشردوستانه اقدام کرد. اشتیاق وی برای ارتقای سطح آموزش، تحقیقات پزشکی و افزایش دسترسی به هنرهای مختلف، انگیزه بسیاری را برای فعالیت های خیریه و کمک های بشردوستانه در وی ایجاد نمود.

بلومبرگ از سال 1996 تا سال 2002 به عنوان رئیس هیئت امنا دانشگاه جانزهاپکینز به فعالیت پرداخته و بیش از 300 میلیون دلار را در قالب کمک های خیریه به این دانشگاه اهدا کرده است. به مناسبت قدردانی از رهبری و اقدام های بشردوستانه مایکل در راستای ارتقای شرایط زندگی انسان ها، "دانشکده بهداشت و سلامت عمومی" به نام "دانشکده سلامت عمومی بلومبرگ" نامگذاری شده است.

همچنین وی از طریق بنیاد خانوادگی بلومبرگ در سال 2004 مبلغ 138 میلیون، در سال 2005 مبلغ 144 میلیون، در سال 2006 مبلغ 165 میلیون و در سال 2007 مبلغ 205 میلیون دلار را به کارهای مختلف خیریه و بشردوستانه اختصاص داد که وی را به هفتمین اهداکننده شخصی بزرگ در سال 2007 مبدل کرد. در سال 2009 نیز مبلغ 254 میلیون دلار را به هزار و 400 سازمان غیر انتفاعی اهدا کرد.

وضعیت نابسامان شهر نیویورک حتی پیش از رسیدن به سمت شهرداری این شهر نیز وجود داشت. او مقادیر ویژه‌ای از سرمایه‌اش را خرج کمک به آوارگان و بی‌سرپناهان و همچنین قربانیان حوادث خشونت آمیز شهری می‌کرد. علاوه بر این حضور گسترده در میان هیات امنای موسسات مختلف همانند مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، موزه هنر متروپلیتن و نیز دانشگاه جانزهاپکینز و بسیاری موسسات آموزشی و هنری دیگر نشان از کمک‌های شایان او به این مراکز دارد.

زمانی هم که در پست شهردار شهر قرار گرفت، اقدامات وسیعی را جهت بهبود اوضاع اجتماعی، اقتصادی نیویورک پس از واقعه یازده سپتامبر آغاز نمود و از قدرت خارق‌العاده‌اش در تجارت و فن آوری برای سامان دهی به شرایط نامناسب بهره جست.

همكاري با واشنگتن پست
سرويس خبري واشنگتن پست و لس‌آنجلس تايمز كه در سال 1962 راه‌اندازي شد، بيش از 600 مشتري در سراسر جهان دارد.

واشنگتن پست و بلومبرگ كه توسط مايكل بلومبرگ، شهردار نيويورك تاسيس شده، دارای صفحه خبري اقتصادي در وب سايت WashingtonPost.comهستند كه با داشتن برند اين روزنامه و بلومبرگ، دربردارنده محتوا از واشنگتن پست و Bloomberg.comمی باشند.

به علاوه كل محتواي واشنگتن پست به شكل فوري براي مشتريان پروفشنال بلومبرگ كه سرويس داده، خبر و تحليل براي متخصصان مالي ، موجود خواهد بود.

همكاري بلومبرگ با واشنگتن پست در حالي صورت گرفت كه او از جمله پيشنهاددهندگان براي خريد مجله بيزنيس ويك بوده كه ناشر آمريكايي‌اش به دنبال فروش آن است.

بلومبرگ به قلم بلومبرگ
در سال 1997 مایکل بلومبرگ زندگینامه خود را با عنوان "بلومبرگ به قلم بلومبرگ" منتشر کرد. تمام حق امتیاز فروش این کتاب به کمیته حمایت از روزنامه نگاران اختصاص پیدا کرد.

بلومبرگ ؛ مدافع سرسخت استفاده از اسلحه
وی به یکی از صریح ترین مدافعان سخت تر شدن محدودیت های استفاده از اسلحه در آمریکا تبدیل شده است.

او در مراحل پایانی مبارزات انتخاباتی 2012 یک کمیته ارشد اقدام سیاسی تشکیل داد .«جو باکا» جمهوری خواه گفت که معتقد است بلومبرگ هزینه سنگینی علیه مخالفت او با کنترل سلاح انجام داده که در این رقابت به برنده شدن حریف کمک کرده است.

شهردار میلیاردر نیویورک، اوباما را در انتخابات تایید کرد، ولی او یکی از مخالفان سرسخت عدم تمایل اوباما در خرج سرمایه سیاسی در جهت کنترل سلاح در آمریکا به ویژه بعد از تیرباران دسته جمعی در طول تصدی خود است.

بلومبرگ عنوان کرد که اوباما را نسبتا تایید می کند؛ به خاطر اینکه او دیدگاه های مثبتی در کنترل اسلحه دارد ولی تاکید کرد که رئیس جمهور باید این دیدگاه ها را به عمل تبدیل کند.

نبرد مایکل بلومبرگ با سناتورها:شهردار نیویورک، 12 میلیون دلار خرج تبلیغات تلویزیونی برای حمله به 13 سناتور صرف کرد.در این تبلیغات سوابق این سناتورها در رابطه با مسئله حمل سلاح بررسی شده است.

این تبلیغات به منظور فشار آوردن به این افراد، برای مذاکراتی بود که در رابطه با اقدامات جدید برای محدودیت حمل سلاح انجام گرفت.

ثروت:ثروت او در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار تخمین زده شد

فوربس در سال 2013 در مطلبی به معرفی ثروتمندترین سیاست مداران دنیا پرداخت. در این فهرست مایکل بلومبرگ با اختلافی چشمگیر نسبت به سایر سیاست مداران در رده ی نخست قرار داشت.

 

منبع: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 70,500 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 66,000 ریال 500 0.76% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 65,500 ریال 200 0.31% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,000 ریال -500 0.76% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,000 ریال 300 0.46% نمودار و آرشیو
0075 59,000 ریال 500 0.85% نمودار و آرشیو
020 57,300 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 57,300 ریال 300 0.52% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 55,200 ریال 500 0.91% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 52,800 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
2420h 57,200 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 57,200 ریال 200 0.35% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 58,500 ریال 700 1.2% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 57,800 ریال 500 0.87% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 66,800 ریال 800 1.2% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 67,300 ریال 1800 2.67% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 81,700 ریال -300 0.37% نمودار و آرشیو
1540 75,700 ریال -300 0.39% نمودار و آرشیو
1551 72,500 ریال -2500 3.33% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 67,300 ریال 1800 2.67% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 84,000 ریال 4500 5.36% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 72,000 ریال 2000 2.78% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 1000 1.27% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 44,500 ریال 700 1.57% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,300 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,300 ریال 300 0.68% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 52,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf 51,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 101,800 ریال -700 0.68% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖