ارسال پاسخ

اتصالات وحید

یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1576 Telegram

inpia.ir

مثبت و منفی های نمایشگاه آگروفود/ گفتگو با غرفه داران

حضور برندهای معتبر داخلی و خارجی، بازدیدکنندگان تخصصی، تقارن نمایشگاه با تعطیلات پایان هفته، تبیلغات اندک و ... گزارش اینپیا از نمایشگاه صنعت بسته بندی را در ادامه بخوانید.
مثبت و منفی های نمایشگاه آگروفود/ گفتگو با غرفه داران

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته، (آگروفود) از 10 تا 13 خرداد ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی، برگزار شد.

همچنین نمایشگاه جانبی همایش شورای سیاست گذاری صنعت بسته بندی از دیگر بخش های این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه در حالی به کار خود پایان داد که برخی از غرفه گذاران انتقاداتی نسبت به عدم تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین ساعت نامناسب بازدید آن مطرح کردند.

اما حضور برندهای معتبر خارجی و افزایش میزان بازدیدکنندگان تخصصی در این دوره از نمایشگاه، نقاط قوتی بود که شرکت کنندگان در گفت و گو با اینپیا آن را عنوان کردند.

 

استقبال شگفت انگیز از نمایشگاه

هدایتی عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل شرکت طب پلاستیک، این نمایشگاه را به لحاظ پرمخاطب بودن یک شگفتی عنوان کرد و گفت: بنده تا کنون چنین نمایشگاهی با این حجم از بازدید را شاهد نبوده ام. استقبال بسیار عالی بوده و این بیانگر آن است که اوضاع اقتصادی رو به بهبود بوده و همچنین شرکت ها نسبت به گذشته فعال تر شده اند.

وی حضور شرکت های خارجی را از دیگر دلایل رونق این نمایشگاه عنوان کرد. هدایتی گفت: بنده برای نخستین بار مشاهده کردم که شرکت های خارجی در این سطح و به صورت قوی حضور پیدا کرده اند. برند های معتبر نیز در این نمایشگاه حضور یافته اند. ما در نمایشگاه گلد فود امارات که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد نیز حضور داشتیم و در اینجا شاهد هستیم که بسیاری از آنها نیز در این نمایشگاه به صورت جدی حضور پیدا کرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این حجم از بازدید ناشی از فضای به وجود آماده پس از برجام است، آن را بی تاثیر ندانست و توضیح داد: این ذهنیت برای برندهای مختلف به وجود آمده است که آنها می توانند در ایران بازار خوبی داشته باشند.

هدایتی درباره مذاکره شرکت طب پلاستیک با همتایان خارجی خود در این نمایشگاه توضیح داد: ما با چند شرکت مذاکراتی انجام دادیم، که پایگاه های آنها در امارات قرار دارد. قرارهایی نیز گذاشته ایم که بسیار مفید هستند. علاوه بر این با دو شرکت هم که از آنها شناخت چندانی نداشتیم مذاکراتی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با چند شرکت اماراتی دیگر که با کشورهای مختلف دنیا در ارتباط هستند نیز مذاکراتی انجام شده است. ما تا قبل از تحریم ها با این شرکت ها همکاری هایی داشتیم و از طریق آنها به کشورهای مختلف دنیا صادارت انجام می دادیم.

هدایتی عقد هر گونه قراردادی در مذاکرات اخیر را زود دانست.

عضو هیئت مدیره شرکت طب پلاستیک در باره برنامه ها و استراتژی این شرکت برای توسعه صادرات، توضیح داد: همواره فضا برای پیشرفت در صنعت بسته بندی وجود دارد. ما با فراهم کردن زیر ساخت های آن در چند سال اخیر به سمت توسعه این صنعت گام برداشته ایم.

هدایتی با بیان این که صنعت بسته بندی در ایران و در منطقه رو به رشد است، عنوان کرد: به لحاظ مهیا شدن زیرساخت های لازم و همچنین دسترسی به مواد اولیه پتروشیمی که توان رقابت پذیری ما را افزایش می دهد، می توان به رشد این صنعت در ایران امیدوار بود. ضروری است تا ما با ایجاد صنایع پایین دستی در زمینه بسته بندی، فعالت خود را گسترش دهیم تا به نتایج بزرگ دست یابیم.

قائم مقام مدیرعامل طب پلاستیک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت طب پلاستیک عضو PWO است که یک برند جهانی در صنعت بسته بندی به شمار می رود. ما به همین دلیل حضور پیدا کرده ایم و از ما برای شرکت در این  نمایشگاه دعوت شده است.

هدایتی در پاسخ به این پرسش که رقبای جدی ایران در صنعت بسته بندی در منطقه کدام کشورها هستند، گفت: در منطقه کشورهایی مانند ترکیه و مالزی که در این صنعت فعالیت دارند مطرح هستند. علاوه بر این کشور چین نیز از دیگر رقبا است؛ اما صنعت بسته بندی ایران در رقابت با چین به دلیل مسافت و همچنین دسترسی ما به مواد اولیه پلیمری با قیمت مناسب، از مزیت برخوردار است.

 

نامناسب بودن ساعات بازدید از نمایشگاه

زمانی نماینده شرکت صنایع تولیدی اصفهان مقدم در امور مصرف، درباره فعالیت های این شرکت توضیح داد: این مجموعه حدود 30 سال است که فعالیت می کند و بیشتر با سفره های یک بار مصرف و برند مجلسی مقدم شناخته شده است. سفره های تولیدی این شرکت در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: ما اولین تولید کننده سفره کاغذی در ایران هستیم که حدود 10 تا 12 سال از تولید آن توسط این شرکت سپری می شود. هنگامی که مردم به سفره های سنتی عادت داشتند، این سفره ها وارد بازار شد. علاوه بر این سفره ها، پاکت های بسته بندی مختلف مانند کامپوزیت، وکیوم، پاکت های پلی اتیلن و سایر محصولاتی که در صنعت بسته بندی همچون مواد غذایی، ترشیجات، سبزی جات و...  کاربرد دارد، تولید می شوند.

زمانی با انتقاد از ساعات بازدید این نمایشگاه، گفت: هر چند این نمایشگاه به لحاظ حضور شرکت های تولیدکننده، صنایع غذایی و کشاورزی خوب برگزار شده و برندهای قدرتمندی حضور دارند؛ اما متاسفانه زمان برگزاری آن مناسب نیست.

وی در همین ارتباط افزود: با توجه به هوای گرم و ساعت فراغت مردم، اگر ساعت برگزاری نمایشگاه از 2 بعدازظهر تا ساعت 8 شب باشد، میزان استقبال بیشتر می شود.

زمانی درباره مذاکره با شرکت های خارجی و همچنین استراتژی این شرکت برای توسعه بازار توضیح داد: ما کمیته ای را در شرکت برای بازارهای خارجی و همچنین صادرات تشکیل داده ایم که در حال حاضر سه نمایشگاه پیش روی داریم، در 25 خرداد نمایشگاه روس پک در مسکو، رومانی و سپس در افغانستان حضور پیدا می کنیم. ما مشتری های خارجی زیادی چه از لحاظ مصرفی و چه از لحاظ سفارش داریم.

وی آینده صنعت بسته بندی را در شرایط جدید امیدوارکننده دانست و گفت: البته این موضوع با توجه به توافق های جدید و روابط با کشورهای همسایه، نیازمند زمان است.

وی درباره صادرات این شرکت نیز اظهار داشت: ما برای نخستین بار، 7 بار به کشور رومانی صادر کرده ایم. در حال حاضر تمرکز ما بر روی کشورهای اروپای شرقی و کشورهای شوروی سابق است.

زمانی در همین ارتباط افزود: باید با کشورهایی وارد همکاری شد که به لحاظ فرهنگی با ما اشتراکاتی داشته باشند؛ اروپای شرقی، مقدونیه، رومانی و غیره به فرهنگ ایران بیشتر نزدیک هستند و در بررسی های صورت گرفته سبک زندگی آنها به ایران نزدیکتر است. علاوه بر این موارد ما به کشورهای حوزه خلیح فارس، عراق، افغانستان، رومانی و استرالیا نیز محصولات خود را صادر می کنیم.

 

بازدیدکنندگان تخصصی؛ جنبه مثبت نمایشگاه

مجد رضایی مسئول فروش شرکت نکا پلاستیک با خوب توصیف کردن این نمایشگاه، به معرفی این شرکت پرداخت و توضیح داد: شرکت نکا پلاستیک، تولید کننده مخازن پلی اتیلن فود گرید در ابعاد و اندازه های مختلف است. علاوه بر این وان های پرورش ماهی، میگو، زالو، قورباغه و وان های آبکاری، سمپاش، کایاک، قایق های سه نفره، پنج نفره، فرغون، استنبولی و وان حمام که همه از جنس پلی اتیلن و نشکن هستند را نیز تولید می کند.

مجد رضایی از صادرات محصولات این شرکت به کشورهای انگلیس، عراق، افغانستان و دیگر کشورها به صورت غیر مستقیم خبر داد.

وی نمایشگاه امسال را خوب و استقبال از آن را مناسب توصیف کرد و گفت: زمان برگزاری نمایشگاه به لحاظ تاریخ آن در خرداد ماه مناسب است؛ اما ساعت شروع نمایشگاه از 10 صبح تا 6 عصر چندان مناسب نیست. چنان چه همانند سال های گذشته نمایشگاه از 8 و نیم تا 4 و نیم باشد، مناسب تر است.

به گفته مجد رضایی بازدیدکنندگان این دوره از نمایشگاه بر خلاف دوره های گذشته که تفننی بودند، بیشتر تخصصی هستند که از این لحاظ بسیار خوب است.

وی در بخشی از سخنان خود تبلیغات در سطح شهر برای این نمایشگاه را ضعیف دانست و گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما، این نمایشگاه را پوشش ندادند. از طرف دیگر با توجه به تعطیلات پیش روی و مسافرت بسیاری از افراد بر روی بازدید از این نمایشگاه تاثیرگذار بوده است.

 

نمایشگاه مکانی برای شناخت کمپانی های بزرگ

مهرداد خانزاد کارشناس فروش شرکت آرتا سان پلاست این نمایشگاه را در مقایسه با دوره های قبل، پربارتر توصیف کرد و گفت: صنعت بسته بندی از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرف دیگر با توجه به سلایق مختلف، اهمیت این صنعت دو چندان می شود.

به گفته وی آرتا سان پلاست، تولیدکننده تمام محصولات پلی اتیلن چه در زمنیه کشاورزی و چه در بخش های مختلف دیگر است.   

خانزاد تصریح کرد:  این نمایشگاه فضایی را فراهم ساخته است تا تمام شرکت های بزرگ همدیگر را بشناسند و این شناخت از اهمیت بسیار برخوردار است.  

وی از انجام مذاکراتی با همکاران خارجی از کشورهای ترکیه و اسپانیا در این نمایشگاه خبر داد.

خانزاد درباره صادرات محصولات این شرکت، گفت: کشورهای حوزه قفقاز، ترکیه، عراق، کویت و برخی کشورهای اروپایی از جمله بازاهایی هستند که به آنها صادرات داریم.

 

مخاطبان اصلی، بی اطلاع از برگزاری نمایشگاه

مدیر فروش شرکت رامینا پلاستیک درباره این نمایشگاه و ترکیب بازدیدکنندگان آن، گفت: بیشتر ازدحام در این نمایشگاه از جانب شرکت های غرفه گذار است تا بازدید کننده های بیرونی. تقارن این نمایشگاه با آخر هفته نیز موجب کاهش بازدیدکنندگان شده و استقبال از آن کمتر بوده است.

وی شرکت رامینا پلاستیک را یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ گروه پارسیان پلاستیک یزد عنوان کرد و درباره فعالیت های این شرکت گفت: رامینا پلاستیک حدود 15 سال است که تاسیس شده و در صنعت بسته بندی فعالیت دارد. فیلم های پلی اتیلن و غیره از جمله تولیدات این شرکت است . شرکت های لبنی نیز مشتری محصولات این شرکت هستند.

وی با بیان این که درباره این نمایشگاه اطلاع رسانی لازم صورت نگرفته است، گفت: مجریان نمایشگاه در تبلغات ضعیف عمل کرده اند، هر چند ما مشتری های خود را دعوت کرده ایم اما آن گروهی که با این نمایشگاه سنخیتی دارند از برگزاری آن بی اطلاع بوده و در نتیجه حضور ندارند.

 

مراجعه بیشتر شده است

اشعری مدیر بازرگانی آماد پلیمر با بیان این که در نمایشگاه فعلی حدود 60 تا 70 درصد نسبت به دوره های قبل مراجعه بیشتر وجود داشته است، گفت: این شرکت حدود 30 تا 40 محصول در زمینه های دارویی و آشامیدنی تولید می کند.  علاوه بر این شرکت آماد صنعت به صورت تخصصی پریفورم نیز تولید می کند.

وی درباره گروه آماد توضیح داد: این گروه متشکل از شرکت های مختلف است؛ شرکت آماد پلیمر، آماد صنعت، آماد بسپار ماشین و آماد زرین. در شرکت آماد پلیمر و آماد زرین به صورت تخصصی پریفورم بطری و درب بطری تولید می شود که برای صنایع آشامیدنی، غدایی و دارویی مصرف دارند.  

اشعری با بیان این که بخش صادرات این شرکت در حدود سه سال است فعالیت خود را آغاز کرده، گفت: در حال حاضر به کشورهای عراق و افغانستان صادرات داریم و همچنین در حال بررسی کشورهای حوزه قفقاز نیز هستیم.


نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
jQuery Slider

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۵ تير ۱۳۹۸
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 113,500 ریال 500 0.44% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 115,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 115,000 ریال -500 0.43% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 114,500 ریال 700 0.61% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 114,000 ریال 1000 0.88% نمودار و آرشیو
5110 115,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 114,000 ریال 800 0.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 113,500 ریال 1000 0.88% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 113,500 ریال 1000 0.88% نمودار و آرشیو
0075 125,500 ریال 500 0.4% نمودار و آرشیو
020 112,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 111,500 ریال -300 0.27% نمودار و آرشیو
22B02 111,000 ریال نمودار و آرشیو
52518 111,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Hi500 117,000 ریال -500 0.43% نمودار و آرشیو
2420h 113,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 111,000 ریال -500 0.45% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 112,500 ریال -1000 0.88% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 112,000 ریال -500 0.44% نمودار و آرشیو
PE80 Amir 126,000 ریال -100 0.08% نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 127,000 ریال -100 0.08% نمودار و آرشیو
CRP100 jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 138,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 141,500 ریال -500 0.35% نمودار و آرشیو
C30s 148,000 ریال -500 0.34% نمودار و آرشیو
C30G 139,000 ریال -2000 1.42% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 141,800 ریال -200 0.14% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 112,000 ریال نمودار و آرشیو
3840 Arak - نمودار و آرشیو
7240 143,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 126,000 ریال -500 0.4% نمودار و آرشیو
1551 125,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 pet 160,500 ریال -1500 0.93% نمودار و آرشیو
785 pet 162,000 ریال -1500 0.92% نمودار و آرشیو
821 pet 179,000 ریال -1000 0.56% نمودار و آرشیو
825 pet 159,000 ریال -1000 0.63% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 141,000 ریال -1000 0.7% نمودار و آرشیو
552R shazand 141,500 ریال -500 0.35% نمودار و آرشیو
552R Maroun 141,500 ریال -500 0.35% نمودار و آرشیو
510L Jam 148,000 ریال -1000 0.67% نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 157,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L 156,000 ریال -1000 0.64% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
ZR 340 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 95,600 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 95,800 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 95,600 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 94,500 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 94,700 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 94,000 ریال نمودار و آرشیو
Absn50 187,500 ریال -1000 0.53% نمودار و آرشیو
ABS150 174,000 ریال -1000 0.57% نمودار و آرشیو
ABS 10415 214,000 ریال -2000 0.93% نمودار و آرشیو
ABS 10720 - نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 148,500 ریال -1500 1% نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 - نمودار و آرشیو
62N07 107,500 ریال -500 0.46% نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 - نمودار و آرشیو
22B01 - نمودار و آرشیو
RP 345 180,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 210,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو


➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖