ارسال پاسخ

اتصالات وحید

یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1744 Telegram

inpia.ir

مثبت و منفی های نمایشگاه آگروفود/ گفتگو با غرفه داران

حضور برندهای معتبر داخلی و خارجی، بازدیدکنندگان تخصصی، تقارن نمایشگاه با تعطیلات پایان هفته، تبیلغات اندک و ... گزارش اینپیا از نمایشگاه صنعت بسته بندی را در ادامه بخوانید.
مثبت و منفی های نمایشگاه آگروفود/ گفتگو با غرفه داران

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته، (آگروفود) از 10 تا 13 خرداد ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی، برگزار شد.

همچنین نمایشگاه جانبی همایش شورای سیاست گذاری صنعت بسته بندی از دیگر بخش های این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه در حالی به کار خود پایان داد که برخی از غرفه گذاران انتقاداتی نسبت به عدم تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین ساعت نامناسب بازدید آن مطرح کردند.

اما حضور برندهای معتبر خارجی و افزایش میزان بازدیدکنندگان تخصصی در این دوره از نمایشگاه، نقاط قوتی بود که شرکت کنندگان در گفت و گو با اینپیا آن را عنوان کردند.

 

استقبال شگفت انگیز از نمایشگاه

هدایتی عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل شرکت طب پلاستیک، این نمایشگاه را به لحاظ پرمخاطب بودن یک شگفتی عنوان کرد و گفت: بنده تا کنون چنین نمایشگاهی با این حجم از بازدید را شاهد نبوده ام. استقبال بسیار عالی بوده و این بیانگر آن است که اوضاع اقتصادی رو به بهبود بوده و همچنین شرکت ها نسبت به گذشته فعال تر شده اند.

وی حضور شرکت های خارجی را از دیگر دلایل رونق این نمایشگاه عنوان کرد. هدایتی گفت: بنده برای نخستین بار مشاهده کردم که شرکت های خارجی در این سطح و به صورت قوی حضور پیدا کرده اند. برند های معتبر نیز در این نمایشگاه حضور یافته اند. ما در نمایشگاه گلد فود امارات که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد نیز حضور داشتیم و در اینجا شاهد هستیم که بسیاری از آنها نیز در این نمایشگاه به صورت جدی حضور پیدا کرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این حجم از بازدید ناشی از فضای به وجود آماده پس از برجام است، آن را بی تاثیر ندانست و توضیح داد: این ذهنیت برای برندهای مختلف به وجود آمده است که آنها می توانند در ایران بازار خوبی داشته باشند.

هدایتی درباره مذاکره شرکت طب پلاستیک با همتایان خارجی خود در این نمایشگاه توضیح داد: ما با چند شرکت مذاکراتی انجام دادیم، که پایگاه های آنها در امارات قرار دارد. قرارهایی نیز گذاشته ایم که بسیار مفید هستند. علاوه بر این با دو شرکت هم که از آنها شناخت چندانی نداشتیم مذاکراتی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با چند شرکت اماراتی دیگر که با کشورهای مختلف دنیا در ارتباط هستند نیز مذاکراتی انجام شده است. ما تا قبل از تحریم ها با این شرکت ها همکاری هایی داشتیم و از طریق آنها به کشورهای مختلف دنیا صادارت انجام می دادیم.

هدایتی عقد هر گونه قراردادی در مذاکرات اخیر را زود دانست.

عضو هیئت مدیره شرکت طب پلاستیک در باره برنامه ها و استراتژی این شرکت برای توسعه صادرات، توضیح داد: همواره فضا برای پیشرفت در صنعت بسته بندی وجود دارد. ما با فراهم کردن زیر ساخت های آن در چند سال اخیر به سمت توسعه این صنعت گام برداشته ایم.

هدایتی با بیان این که صنعت بسته بندی در ایران و در منطقه رو به رشد است، عنوان کرد: به لحاظ مهیا شدن زیرساخت های لازم و همچنین دسترسی به مواد اولیه پتروشیمی که توان رقابت پذیری ما را افزایش می دهد، می توان به رشد این صنعت در ایران امیدوار بود. ضروری است تا ما با ایجاد صنایع پایین دستی در زمینه بسته بندی، فعالت خود را گسترش دهیم تا به نتایج بزرگ دست یابیم.

قائم مقام مدیرعامل طب پلاستیک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت طب پلاستیک عضو PWO است که یک برند جهانی در صنعت بسته بندی به شمار می رود. ما به همین دلیل حضور پیدا کرده ایم و از ما برای شرکت در این  نمایشگاه دعوت شده است.

هدایتی در پاسخ به این پرسش که رقبای جدی ایران در صنعت بسته بندی در منطقه کدام کشورها هستند، گفت: در منطقه کشورهایی مانند ترکیه و مالزی که در این صنعت فعالیت دارند مطرح هستند. علاوه بر این کشور چین نیز از دیگر رقبا است؛ اما صنعت بسته بندی ایران در رقابت با چین به دلیل مسافت و همچنین دسترسی ما به مواد اولیه پلیمری با قیمت مناسب، از مزیت برخوردار است.

 

نامناسب بودن ساعات بازدید از نمایشگاه

زمانی نماینده شرکت صنایع تولیدی اصفهان مقدم در امور مصرف، درباره فعالیت های این شرکت توضیح داد: این مجموعه حدود 30 سال است که فعالیت می کند و بیشتر با سفره های یک بار مصرف و برند مجلسی مقدم شناخته شده است. سفره های تولیدی این شرکت در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: ما اولین تولید کننده سفره کاغذی در ایران هستیم که حدود 10 تا 12 سال از تولید آن توسط این شرکت سپری می شود. هنگامی که مردم به سفره های سنتی عادت داشتند، این سفره ها وارد بازار شد. علاوه بر این سفره ها، پاکت های بسته بندی مختلف مانند کامپوزیت، وکیوم، پاکت های پلی اتیلن و سایر محصولاتی که در صنعت بسته بندی همچون مواد غذایی، ترشیجات، سبزی جات و...  کاربرد دارد، تولید می شوند.

زمانی با انتقاد از ساعات بازدید این نمایشگاه، گفت: هر چند این نمایشگاه به لحاظ حضور شرکت های تولیدکننده، صنایع غذایی و کشاورزی خوب برگزار شده و برندهای قدرتمندی حضور دارند؛ اما متاسفانه زمان برگزاری آن مناسب نیست.

وی در همین ارتباط افزود: با توجه به هوای گرم و ساعت فراغت مردم، اگر ساعت برگزاری نمایشگاه از 2 بعدازظهر تا ساعت 8 شب باشد، میزان استقبال بیشتر می شود.

زمانی درباره مذاکره با شرکت های خارجی و همچنین استراتژی این شرکت برای توسعه بازار توضیح داد: ما کمیته ای را در شرکت برای بازارهای خارجی و همچنین صادرات تشکیل داده ایم که در حال حاضر سه نمایشگاه پیش روی داریم، در 25 خرداد نمایشگاه روس پک در مسکو، رومانی و سپس در افغانستان حضور پیدا می کنیم. ما مشتری های خارجی زیادی چه از لحاظ مصرفی و چه از لحاظ سفارش داریم.

وی آینده صنعت بسته بندی را در شرایط جدید امیدوارکننده دانست و گفت: البته این موضوع با توجه به توافق های جدید و روابط با کشورهای همسایه، نیازمند زمان است.

وی درباره صادرات این شرکت نیز اظهار داشت: ما برای نخستین بار، 7 بار به کشور رومانی صادر کرده ایم. در حال حاضر تمرکز ما بر روی کشورهای اروپای شرقی و کشورهای شوروی سابق است.

زمانی در همین ارتباط افزود: باید با کشورهایی وارد همکاری شد که به لحاظ فرهنگی با ما اشتراکاتی داشته باشند؛ اروپای شرقی، مقدونیه، رومانی و غیره به فرهنگ ایران بیشتر نزدیک هستند و در بررسی های صورت گرفته سبک زندگی آنها به ایران نزدیکتر است. علاوه بر این موارد ما به کشورهای حوزه خلیح فارس، عراق، افغانستان، رومانی و استرالیا نیز محصولات خود را صادر می کنیم.

 

بازدیدکنندگان تخصصی؛ جنبه مثبت نمایشگاه

مجد رضایی مسئول فروش شرکت نکا پلاستیک با خوب توصیف کردن این نمایشگاه، به معرفی این شرکت پرداخت و توضیح داد: شرکت نکا پلاستیک، تولید کننده مخازن پلی اتیلن فود گرید در ابعاد و اندازه های مختلف است. علاوه بر این وان های پرورش ماهی، میگو، زالو، قورباغه و وان های آبکاری، سمپاش، کایاک، قایق های سه نفره، پنج نفره، فرغون، استنبولی و وان حمام که همه از جنس پلی اتیلن و نشکن هستند را نیز تولید می کند.

مجد رضایی از صادرات محصولات این شرکت به کشورهای انگلیس، عراق، افغانستان و دیگر کشورها به صورت غیر مستقیم خبر داد.

وی نمایشگاه امسال را خوب و استقبال از آن را مناسب توصیف کرد و گفت: زمان برگزاری نمایشگاه به لحاظ تاریخ آن در خرداد ماه مناسب است؛ اما ساعت شروع نمایشگاه از 10 صبح تا 6 عصر چندان مناسب نیست. چنان چه همانند سال های گذشته نمایشگاه از 8 و نیم تا 4 و نیم باشد، مناسب تر است.

به گفته مجد رضایی بازدیدکنندگان این دوره از نمایشگاه بر خلاف دوره های گذشته که تفننی بودند، بیشتر تخصصی هستند که از این لحاظ بسیار خوب است.

وی در بخشی از سخنان خود تبلیغات در سطح شهر برای این نمایشگاه را ضعیف دانست و گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما، این نمایشگاه را پوشش ندادند. از طرف دیگر با توجه به تعطیلات پیش روی و مسافرت بسیاری از افراد بر روی بازدید از این نمایشگاه تاثیرگذار بوده است.

 

نمایشگاه مکانی برای شناخت کمپانی های بزرگ

مهرداد خانزاد کارشناس فروش شرکت آرتا سان پلاست این نمایشگاه را در مقایسه با دوره های قبل، پربارتر توصیف کرد و گفت: صنعت بسته بندی از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرف دیگر با توجه به سلایق مختلف، اهمیت این صنعت دو چندان می شود.

به گفته وی آرتا سان پلاست، تولیدکننده تمام محصولات پلی اتیلن چه در زمنیه کشاورزی و چه در بخش های مختلف دیگر است.   

خانزاد تصریح کرد:  این نمایشگاه فضایی را فراهم ساخته است تا تمام شرکت های بزرگ همدیگر را بشناسند و این شناخت از اهمیت بسیار برخوردار است.  

وی از انجام مذاکراتی با همکاران خارجی از کشورهای ترکیه و اسپانیا در این نمایشگاه خبر داد.

خانزاد درباره صادرات محصولات این شرکت، گفت: کشورهای حوزه قفقاز، ترکیه، عراق، کویت و برخی کشورهای اروپایی از جمله بازاهایی هستند که به آنها صادرات داریم.

 

مخاطبان اصلی، بی اطلاع از برگزاری نمایشگاه

مدیر فروش شرکت رامینا پلاستیک درباره این نمایشگاه و ترکیب بازدیدکنندگان آن، گفت: بیشتر ازدحام در این نمایشگاه از جانب شرکت های غرفه گذار است تا بازدید کننده های بیرونی. تقارن این نمایشگاه با آخر هفته نیز موجب کاهش بازدیدکنندگان شده و استقبال از آن کمتر بوده است.

وی شرکت رامینا پلاستیک را یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ گروه پارسیان پلاستیک یزد عنوان کرد و درباره فعالیت های این شرکت گفت: رامینا پلاستیک حدود 15 سال است که تاسیس شده و در صنعت بسته بندی فعالیت دارد. فیلم های پلی اتیلن و غیره از جمله تولیدات این شرکت است . شرکت های لبنی نیز مشتری محصولات این شرکت هستند.

وی با بیان این که درباره این نمایشگاه اطلاع رسانی لازم صورت نگرفته است، گفت: مجریان نمایشگاه در تبلغات ضعیف عمل کرده اند، هر چند ما مشتری های خود را دعوت کرده ایم اما آن گروهی که با این نمایشگاه سنخیتی دارند از برگزاری آن بی اطلاع بوده و در نتیجه حضور ندارند.

 

مراجعه بیشتر شده است

اشعری مدیر بازرگانی آماد پلیمر با بیان این که در نمایشگاه فعلی حدود 60 تا 70 درصد نسبت به دوره های قبل مراجعه بیشتر وجود داشته است، گفت: این شرکت حدود 30 تا 40 محصول در زمینه های دارویی و آشامیدنی تولید می کند.  علاوه بر این شرکت آماد صنعت به صورت تخصصی پریفورم نیز تولید می کند.

وی درباره گروه آماد توضیح داد: این گروه متشکل از شرکت های مختلف است؛ شرکت آماد پلیمر، آماد صنعت، آماد بسپار ماشین و آماد زرین. در شرکت آماد پلیمر و آماد زرین به صورت تخصصی پریفورم بطری و درب بطری تولید می شود که برای صنایع آشامیدنی، غدایی و دارویی مصرف دارند.  

اشعری با بیان این که بخش صادرات این شرکت در حدود سه سال است فعالیت خود را آغاز کرده، گفت: در حال حاضر به کشورهای عراق و افغانستان صادرات داریم و همچنین در حال بررسی کشورهای حوزه قفقاز نیز هستیم.


نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395 نمایشگاه آگروفود 10 تا 13 خرداد ماه 1395
jQuery Slider

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۱۳ آذر ۱۳۹۸
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 110,000 ریال 1500 1.36% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 108,500 ریال 1500 1.38% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 108,500 ریال 1000 0.92% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 112,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 111,000 ریال 2800 2.52% نمودار و آرشیو
5110 111,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 110,000 ریال 1000 0.91% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 108,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 111,500 ریال 2500 2.24% نمودار و آرشیو
0075 120,000 ریال -1500 1.23% نمودار و آرشیو
020 123,000 ریال 1000 0.81% نمودار و آرشیو
Lf190 121,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22B02 117,000 ریال نمودار و آرشیو
52518 140,000 ریال 5000 3.57% نمودار و آرشیو
Hi500 111,500 ریال -3000 2.62% نمودار و آرشیو
2420h 117,500 ریال نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 113,000 ریال 300 0.27% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld 209 Amir 127,000 ریال 4000 3.15% نمودار و آرشیو
Lld 209 Arak 128,000 ریال 7000 5.47% نمودار و آرشیو
EX3 Amir 139,000 ریال 4500 3.24% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 127,000 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 jam 127,000 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 black Shazand 127,000 ریال -1000 0.78% نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 138,500 ریال 500 0.36% نمودار و آرشیو
C30s 135,000 ریال 500 0.37% نمودار و آرشیو
C30G 131,000 ریال نمودار و آرشیو
Z30s Ar 138,500 ریال 1000 0.72% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 109,000 ریال 500 0.46% نمودار و آرشیو
3840 Arak - نمودار و آرشیو
7240 145,500 ریال 1500 1.03% نمودار و آرشیو
1540 124,000 ریال 500 0.4% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 pet 118,500 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
785 pet 118,500 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet 118,500 ریال 500 0.42% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 138,000 ریال 2000 1.45% نمودار و آرشیو
552R shazand - نمودار و آرشیو
552R Maroun 138,000 ریال 500 0.36% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Navid 130,000 ریال -4000 2.99% نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 141,000 ریال 500 0.35% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L 140,500 ریال 500 0.36% نمودار و آرشیو
MR230 - نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
ZR 340 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 136,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 135,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 135,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 135,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 203,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 207,500 ریال 500 0.24% نمودار و آرشیو
ABS 10415 230,000 ریال -2000 0.86% نمودار و آرشیو
ABS 10720 237,000 ریال 7000 2.95% نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 121,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya 124,000 ریال نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil 153,000 ریال نمودار و آرشیو
S 5000 106,500 ریال نمودار و آرشیو
62N07 112,500 ریال 1000 0.89% نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 - نمودار و آرشیو
22B01 - نمودار و آرشیو
RP 345 - نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 245,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N32 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖