تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۵ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

اصول لازم برای داشتن یک «استارت آپ» موفق

افرادی که می خواهند در فضای کسب و کارهای نوآورانه فعالیت کنند، باید بدانند که یک «استارت آپ STARTUP» موفق علاوه بر اجرای برخی ایده های درخشان، باید از توانمندی لازم برای رشد برخوردار باشد و آنها در این زمینه باید با برخی اصول و راهکارها آشنا شوند.
اصول لازم برای داشتن یک «استارت آپ» موفق

به گزارش اینپیا به نقل از ایرنا، استارت آپ، واژه‌ای است که سال‌های اخیر کاربرد آن حتی در کشورمان بسیار رایج شده است و بعضا شاهد برگزاری گردهمایی‌های تحت عنوان 'استارت آپ ویکند' در مناطق مختلف کشور نیز هستیم، اما استارت آپ یا استارتاپ چیست؟


براساس تعاریف موجود استارت آپ یک شرکت یا کمپانی موقت و نوپایی است که راه‌حلی نوین را برای حل یک مساله ارائه می‌کند، در حالی که تضمینی برای موفقیت کمپانی از طریق راه حل ارائه شده وجود ندارد.
البته در این بین بسیاری استارت آپ را فرهنگ نوینی برای اندیشه‌های نو و خلافیت برفراز ایده‌های موجود می‌دانند که هدف از آن برطرف کردن مشکلات موجود در نقاط کلیدی است.


در دایرة المعارف اینترنتی ویکیپدیا نیز استارت آپ، یک تجارت نوپا در قالب یک کمپانی، شراکت یا سازمان موقت تعریف شده که در پی ایجاد و راه‌اندازی یک مدل تجاری جدید در زمینه‌ خاصی است.


در این تعریف، نوآوری به عنوان شاخصه‌ اصلی استارت آپ عنوان و به این نکته اشاره شده است که در باور عمومی، استارت‌آپ‌ها معمولا ماهیتی مرتبط با فناوری دارند، اما این موضوع همیشه صحت ندارد، ویکیپدیا درونمایه‌ استارت آپ را در جاه طلبی، نوآوری و تلاش برای رشد در سطح جهانی تعریف کرده است.


اما در این بین برخی نیز معتقدند که استارتاپ تنها یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر بوجود آمده است.
منظور از سازمان هر نوع مجموعه ای از افراد (یا حتی یک نفره)، ابزارها، و روابط بین آنها است، چه به صورت شرکت ثبت شده و یا نشده باشد، چه دفتر کار داشته باشد و یا در زیر زمین خانه قرار داشته باشد.


کلمه موقت نیز در تعریف فوق به معنای آن است که استارتاپ 10 ساله معنا ندارد، کار یک استارتاپ یافتن سریع مدل کسب و کار مناسب طبق تعریف بالا، در کمترین زمان ممکن است و سرعت و زمان عوامل مهمی در موفقیت یک استارتاپ به شمار می رود.


اما بر اساس گزارش بنیاد ملی نخبگان، پاول گراهام از موفق‌ترین کارآفرینان جهان که نامش با بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق دنیا گره خورده است، استارت‌آپ را به عنوان شرکتی تعریف می‌کند که ساخته شده تا به سرعت رشد کند، با این حال، گراهام معتقد است که نفس تازه‌ تاسیس بودن، هیچ شرکتی را استارت‌آپ نمی‌کند.
گراهام رعایت 13 قانون اصلی را برای داشتن یک استارت‌آپ موفق به همه کسانی پیشنهاد می‌کند که می‌خواهند در فضای کسب و کارهای نوآورانه فعالیت کنند.

بنیان‌گذار استارت‌آپ خود را به دقت انتخاب کنید
انتخاب بنیان گذار یک استارت‌آپ درست مثل این است که بخواهید زمینی را برای احداث یک ساختمان پیدا کنید. وقتی ساختمان ساخته شود، شما می‌توانید همه اجزای آن را تغییر دهید ولی زمین آن هیچ‌وقت عوض نمی‌شود. پس وقتی استارت‌آپی را راه بیندازید، در هر مرحله‌ای از کار می‌توانید ایده‌های خود را تغییر دهید و چیزهایی به آن اضافه کنید اما تغییر بنیان‌گذار یا موسس استارت‌آپ دیگر به این سادگی‌ها نیست و یادتان باشد که موفقیت استارت‌آپ‌ها تابع طرز فکر بنیان‌گذاران آن‌هاست.

 استارت‌آپ‌تان را به‌سرعت راه اندازی کنید
سرت لانچ کردن یا راه‌اندازی یک استارت‌آپ به این دلیل اهمیت دارد که شما با این کار می‌توانید محصول خود را به‌سرعت وارد بازار کنید. تا وقتی عملا کار را شروع نکرده باشید، نمی‌توانید روی ارتقای کیفیت آن کار کنید. وقتی استارت‌آپ خود را راه می‌اندازید همه آنچه را باید بسازید، یاد می‌گیرید و تا پیش از این زمان فقط وقتتان را تلف می‌کنید! ارزش اصلی‌ راه‌اندازی هر کسب‌و‌کاری ایجاد انگیزه برای سر و کار داشتن با کاربران است.

 اجازه دهید ایده‌هایتان ارتقا پیدا کند
لازم نیست از ابتدای راه انداختن یک استارت‌آپ ایده کامل و صد در صدی داشته باشید، در واقع تکامل ایده‌ها مرحله دوم راه‌اندازی سریع یک استارت‌آپ است، استارت‌آپ صرفا اجرای برخی ایده‌های درخشان نیست چون بسیاری از ایده‌ها تنها در اجرا به وجود می‌آیند و خودشان را نشان می‌دهند.

 مصرف‌کننده‌ها و مشتریان خود را بشناسید و درک کنید
ثروتی که یک استارت‌آپ ایجاد می‌کند مانند یک چهارضلعی است که در یک ضلع آن تعداد کاربران قرار دارد و ضلع دیگر ارزشی است که برای بهتر شدن زندگی مشتریان خود به وجود می‌آورید.
یادتان باشد که رشد کسب‌وکار شما در ابتدا دقیقا به این مساله بستگی دارد که در مرحله دوم چقدر تلاش می‌کنید، هنگامی با یک سوال ریاضی دشوار مواجه می‌شوید، با پیدا کردن پاسخ سوالات فرعی می‌توانید به جواب مساله برسید. این قانون در مورد استارت‌آپ‌ها هم صدق می‌کند.
به عبارتی در فضای استارت‌آپ مشاهده‌ خدمت یا کالای جدیدی که کاربران آن را در اختیار ندارند دشوارتر از سایر بخش‌هاست، پس هر چقدر که مشتری‌های خود را بهتر بفهمید، موفق‌تر خواهید بود، یادتان باشد اغلب استارت‌آپ‌های موفق زاده‌ احساس نیاز بنیان‌گذرارانشان هستند.


 داشتن چند مشتری که عاشق محصول شما هستند
در حالت ایده‌آل، هدف هر استارت‌آپ این است که تعداد زیادی مشتری یا کاربر داشته باشد که به محصول نهایی آن علاقه‌مند باشند یا به آن احساس نیاز می‌کنند، داشتن چند مشتری که عاشق محصول شما هستند بهتر از این است که کاربران زیادی داشته باشید که فقط دوستتان دارند!
اما شما در قدم اول نمی‌توانید به این مرحله برسید پس به جای این‌که دنبال تامین نظر تعداد زیادی از کاربران باشید، روی گروه‌های کوچک‌تر تمرکز و سعی کنید همه نیازهای این گروه کوچک را رفع کنید.
در هر کسب‌وکاری افزودن بر تعداد مشتری‌ها بسیار راحت از این است که رضایت آن‌ها را جلب کنید اما به خودتان دروغ نگویید، مشتری‌های واقعی را نگه دارید و دنبال راضی کردن ‌آن‌ها باشید.

 خدمات شگفت‌انگیزی به مشتری‌های خوبتان ارائه کنید
خیلی از شرکت‌هایی که در فضای استارت‌آپ فعالیت می‌کنند در ارائه خدمات به مشتری‌های خود کاملا بی‌رحم هستند! ناخودآگاه و به مرور زمان ممکن است ایده‌های ناب شما - به اصطلاح - ته بکشد اما با ارائه خدمات مطلوب به مشتری‌های خوبتان می‌توانید رضایت آن‌ها را به شکل شگفت‌انگیزی بهبود ببخشید.

 آنچه را اندازه می‌گیرید، ایجاد کنید
هر روز تعداد کاربرها یا مشتری‌های واقعی خود را روی یک کاغد سفید بزرگ بنویسید و آن را جلوی چشمتان قرار دهید تا بتوانید تعدادشان را افزایش دهید.
در این شرایط وقتی تعداد مشتری‌ها کم می‌شود به‌سرعت متوجه تغییرات به وجود آمده در سیستم می‌شوید و در جهت رفع آن تلاش می‌کنید.

خیلی خرج نکنید
یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن یک استارت‌آپ موفق این است که برای راه‌اندازی آن خیلی هزینه نکنید، چراکه خیلی از استارت‌آپ‌ها قبل از این‌که مورد قبول عموم مردم قرار بگیرند، شکست می‌خورند و شایع‌ترین شکل شکست حین اجرای ایده اولیه و به دلیل کمبود بودجه پیش می‌آید.
بنابراین صرف هزینه‌ کم برای راه‌اندازی استارت‌آپ بسیار مهم است، همان‌طور که ورزش شما را جوان نگه می‌دارد، جا اندختن فرهنگ راه‌اندازی استارت‌آپ‌های ارزان هم شرکت‌ شما را جوان نگه خواهد داشت.


برای آرامش بیشتر به درصد ثابتی از درآمد ماهانه برسید
در ابتدای راه همین که استارت‌آپ شما بتواند هزینه‌ لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی بنیان‌گذارانش را تامین کند، کافی است.

از نکاتی که ذهنتان را منحرف می‌کند، دوری کنید
هیچ چیز مثل حواس‌پرتی بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها را از پا درنمی‌آورد، بدترین نوع استارت‌آپ‌ها آن‌هایی هستند که بنیان‌گذارانشان کارهایی مثل داشتن شغل‌ ثابت، مشاوره دادن به دیگران و سودآوری‌ کوتاه‌مدت را در اولویت قرار می‌دهند.
در ضمن گاهی اوقات جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران هم مایه حواس‌پرتی است اما خیلی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها در مقابل کسانی که پول نقد به دستشان می‌دهند تسلیم می‌شوند و در نتیجه به موفقیت نمی‌رسند.

 روحیه‌تان را قوی نگه دارید
علت عمده شکست زودهنگام استارت‌آپ‌ها بی‌پولی‌ بنیان‌گذاران آن‌ها در ابتدای راه است اما نبود تمرکز نیز زمینه‌ شکست‌ شما را در این حوزه ایجاد می‌کند. فرقی نمی‌کند که یک ساده لوح تمام‌عیار هستید یا آدم باهوشی که روحیه‌اش را از دست داده است چون در هر صورت شکست می‌خورید.
آغاز به کار در حوزه استارت‌آپ به داشتن یک روحیه‌ قوی نیازمند است، درک این موضوع و تلاش آگاهانه هرگز به این معنا نیست که شما به طورحتم زمین می‌خورید بلکه قضیه درست مثل بلند کردن یک جعبه سنگین از روی زمین است که شما زانوهایتان را خم می‌کنید تا بتوانید از پس برداشتن چنین بار سنگینی برآیید.

 تسلیم نشوید
روحیه‌تان را از دست داده‌اید و به موفقیت امیدی ندارید؟ اگر تسلیم شوید قطعا زمین می‌خورید در حالی که اگر کار را رها نکنید به شکل شگفت‌انگیزی در مسیر موفقیت قرار می‌گیرید، البته این قانون در همه موارد صدق نمی‌کند چون بعضی‌ها هستند که سال‌ها تلاش می‌کنند و باز هم به یک ریاضی‌دان نابغه تبدیل نمی‌شوند.
اما به هر حال شما برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق و شکل دادن به ایده‌های خلاقانه‌تان به تلاش و امید نیاز دارید.

 بفهمید که شکست بخشی از راه است
یکی از مهارت‌های موثر و کاربردی این است که هیچگاه امید خود را از دست ندهیم، شاید شما هم تجربه شکست را در 20 معامله نخست خود در کارنامه کاری‌تان داشته باشید، اما از شکست دهم به بعد یاد می‌گیرید که چطور باید به پس‌زمینه هم توجه کنید و هرگز تا اتمام کامل پروژه از آن‌ چشم نپوشید.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖