پلی شاپ؛ مرجع خرید و فروش صنعت پلاستیک کشور با نـظارت و سیـاستگذاری انجـمن ملی پلاستیـک ایـران

ارسال پاسخ

سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۵ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

اصول لازم برای داشتن یک «استارت آپ» موفق

افرادی که می خواهند در فضای کسب و کارهای نوآورانه فعالیت کنند، باید بدانند که یک «استارت آپ STARTUP» موفق علاوه بر اجرای برخی ایده های درخشان، باید از توانمندی لازم برای رشد برخوردار باشد و آنها در این زمینه باید با برخی اصول و راهکارها آشنا شوند.
اصول لازم برای داشتن یک «استارت آپ» موفق

به گزارش اینپیا به نقل از ایرنا، استارت آپ، واژه‌ای است که سال‌های اخیر کاربرد آن حتی در کشورمان بسیار رایج شده است و بعضا شاهد برگزاری گردهمایی‌های تحت عنوان 'استارت آپ ویکند' در مناطق مختلف کشور نیز هستیم، اما استارت آپ یا استارتاپ چیست؟


براساس تعاریف موجود استارت آپ یک شرکت یا کمپانی موقت و نوپایی است که راه‌حلی نوین را برای حل یک مساله ارائه می‌کند، در حالی که تضمینی برای موفقیت کمپانی از طریق راه حل ارائه شده وجود ندارد.
البته در این بین بسیاری استارت آپ را فرهنگ نوینی برای اندیشه‌های نو و خلافیت برفراز ایده‌های موجود می‌دانند که هدف از آن برطرف کردن مشکلات موجود در نقاط کلیدی است.


در دایرة المعارف اینترنتی ویکیپدیا نیز استارت آپ، یک تجارت نوپا در قالب یک کمپانی، شراکت یا سازمان موقت تعریف شده که در پی ایجاد و راه‌اندازی یک مدل تجاری جدید در زمینه‌ خاصی است.


در این تعریف، نوآوری به عنوان شاخصه‌ اصلی استارت آپ عنوان و به این نکته اشاره شده است که در باور عمومی، استارت‌آپ‌ها معمولا ماهیتی مرتبط با فناوری دارند، اما این موضوع همیشه صحت ندارد، ویکیپدیا درونمایه‌ استارت آپ را در جاه طلبی، نوآوری و تلاش برای رشد در سطح جهانی تعریف کرده است.


اما در این بین برخی نیز معتقدند که استارتاپ تنها یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر بوجود آمده است.
منظور از سازمان هر نوع مجموعه ای از افراد (یا حتی یک نفره)، ابزارها، و روابط بین آنها است، چه به صورت شرکت ثبت شده و یا نشده باشد، چه دفتر کار داشته باشد و یا در زیر زمین خانه قرار داشته باشد.


کلمه موقت نیز در تعریف فوق به معنای آن است که استارتاپ 10 ساله معنا ندارد، کار یک استارتاپ یافتن سریع مدل کسب و کار مناسب طبق تعریف بالا، در کمترین زمان ممکن است و سرعت و زمان عوامل مهمی در موفقیت یک استارتاپ به شمار می رود.


اما بر اساس گزارش بنیاد ملی نخبگان، پاول گراهام از موفق‌ترین کارآفرینان جهان که نامش با بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق دنیا گره خورده است، استارت‌آپ را به عنوان شرکتی تعریف می‌کند که ساخته شده تا به سرعت رشد کند، با این حال، گراهام معتقد است که نفس تازه‌ تاسیس بودن، هیچ شرکتی را استارت‌آپ نمی‌کند.
گراهام رعایت 13 قانون اصلی را برای داشتن یک استارت‌آپ موفق به همه کسانی پیشنهاد می‌کند که می‌خواهند در فضای کسب و کارهای نوآورانه فعالیت کنند.

بنیان‌گذار استارت‌آپ خود را به دقت انتخاب کنید
انتخاب بنیان گذار یک استارت‌آپ درست مثل این است که بخواهید زمینی را برای احداث یک ساختمان پیدا کنید. وقتی ساختمان ساخته شود، شما می‌توانید همه اجزای آن را تغییر دهید ولی زمین آن هیچ‌وقت عوض نمی‌شود. پس وقتی استارت‌آپی را راه بیندازید، در هر مرحله‌ای از کار می‌توانید ایده‌های خود را تغییر دهید و چیزهایی به آن اضافه کنید اما تغییر بنیان‌گذار یا موسس استارت‌آپ دیگر به این سادگی‌ها نیست و یادتان باشد که موفقیت استارت‌آپ‌ها تابع طرز فکر بنیان‌گذاران آن‌هاست.

 استارت‌آپ‌تان را به‌سرعت راه اندازی کنید
سرت لانچ کردن یا راه‌اندازی یک استارت‌آپ به این دلیل اهمیت دارد که شما با این کار می‌توانید محصول خود را به‌سرعت وارد بازار کنید. تا وقتی عملا کار را شروع نکرده باشید، نمی‌توانید روی ارتقای کیفیت آن کار کنید. وقتی استارت‌آپ خود را راه می‌اندازید همه آنچه را باید بسازید، یاد می‌گیرید و تا پیش از این زمان فقط وقتتان را تلف می‌کنید! ارزش اصلی‌ راه‌اندازی هر کسب‌و‌کاری ایجاد انگیزه برای سر و کار داشتن با کاربران است.

 اجازه دهید ایده‌هایتان ارتقا پیدا کند
لازم نیست از ابتدای راه انداختن یک استارت‌آپ ایده کامل و صد در صدی داشته باشید، در واقع تکامل ایده‌ها مرحله دوم راه‌اندازی سریع یک استارت‌آپ است، استارت‌آپ صرفا اجرای برخی ایده‌های درخشان نیست چون بسیاری از ایده‌ها تنها در اجرا به وجود می‌آیند و خودشان را نشان می‌دهند.

 مصرف‌کننده‌ها و مشتریان خود را بشناسید و درک کنید
ثروتی که یک استارت‌آپ ایجاد می‌کند مانند یک چهارضلعی است که در یک ضلع آن تعداد کاربران قرار دارد و ضلع دیگر ارزشی است که برای بهتر شدن زندگی مشتریان خود به وجود می‌آورید.
یادتان باشد که رشد کسب‌وکار شما در ابتدا دقیقا به این مساله بستگی دارد که در مرحله دوم چقدر تلاش می‌کنید، هنگامی با یک سوال ریاضی دشوار مواجه می‌شوید، با پیدا کردن پاسخ سوالات فرعی می‌توانید به جواب مساله برسید. این قانون در مورد استارت‌آپ‌ها هم صدق می‌کند.
به عبارتی در فضای استارت‌آپ مشاهده‌ خدمت یا کالای جدیدی که کاربران آن را در اختیار ندارند دشوارتر از سایر بخش‌هاست، پس هر چقدر که مشتری‌های خود را بهتر بفهمید، موفق‌تر خواهید بود، یادتان باشد اغلب استارت‌آپ‌های موفق زاده‌ احساس نیاز بنیان‌گذرارانشان هستند.


 داشتن چند مشتری که عاشق محصول شما هستند
در حالت ایده‌آل، هدف هر استارت‌آپ این است که تعداد زیادی مشتری یا کاربر داشته باشد که به محصول نهایی آن علاقه‌مند باشند یا به آن احساس نیاز می‌کنند، داشتن چند مشتری که عاشق محصول شما هستند بهتر از این است که کاربران زیادی داشته باشید که فقط دوستتان دارند!
اما شما در قدم اول نمی‌توانید به این مرحله برسید پس به جای این‌که دنبال تامین نظر تعداد زیادی از کاربران باشید، روی گروه‌های کوچک‌تر تمرکز و سعی کنید همه نیازهای این گروه کوچک را رفع کنید.
در هر کسب‌وکاری افزودن بر تعداد مشتری‌ها بسیار راحت از این است که رضایت آن‌ها را جلب کنید اما به خودتان دروغ نگویید، مشتری‌های واقعی را نگه دارید و دنبال راضی کردن ‌آن‌ها باشید.

 خدمات شگفت‌انگیزی به مشتری‌های خوبتان ارائه کنید
خیلی از شرکت‌هایی که در فضای استارت‌آپ فعالیت می‌کنند در ارائه خدمات به مشتری‌های خود کاملا بی‌رحم هستند! ناخودآگاه و به مرور زمان ممکن است ایده‌های ناب شما - به اصطلاح - ته بکشد اما با ارائه خدمات مطلوب به مشتری‌های خوبتان می‌توانید رضایت آن‌ها را به شکل شگفت‌انگیزی بهبود ببخشید.

 آنچه را اندازه می‌گیرید، ایجاد کنید
هر روز تعداد کاربرها یا مشتری‌های واقعی خود را روی یک کاغد سفید بزرگ بنویسید و آن را جلوی چشمتان قرار دهید تا بتوانید تعدادشان را افزایش دهید.
در این شرایط وقتی تعداد مشتری‌ها کم می‌شود به‌سرعت متوجه تغییرات به وجود آمده در سیستم می‌شوید و در جهت رفع آن تلاش می‌کنید.

خیلی خرج نکنید
یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن یک استارت‌آپ موفق این است که برای راه‌اندازی آن خیلی هزینه نکنید، چراکه خیلی از استارت‌آپ‌ها قبل از این‌که مورد قبول عموم مردم قرار بگیرند، شکست می‌خورند و شایع‌ترین شکل شکست حین اجرای ایده اولیه و به دلیل کمبود بودجه پیش می‌آید.
بنابراین صرف هزینه‌ کم برای راه‌اندازی استارت‌آپ بسیار مهم است، همان‌طور که ورزش شما را جوان نگه می‌دارد، جا اندختن فرهنگ راه‌اندازی استارت‌آپ‌های ارزان هم شرکت‌ شما را جوان نگه خواهد داشت.


برای آرامش بیشتر به درصد ثابتی از درآمد ماهانه برسید
در ابتدای راه همین که استارت‌آپ شما بتواند هزینه‌ لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی بنیان‌گذارانش را تامین کند، کافی است.

از نکاتی که ذهنتان را منحرف می‌کند، دوری کنید
هیچ چیز مثل حواس‌پرتی بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها را از پا درنمی‌آورد، بدترین نوع استارت‌آپ‌ها آن‌هایی هستند که بنیان‌گذارانشان کارهایی مثل داشتن شغل‌ ثابت، مشاوره دادن به دیگران و سودآوری‌ کوتاه‌مدت را در اولویت قرار می‌دهند.
در ضمن گاهی اوقات جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران هم مایه حواس‌پرتی است اما خیلی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها در مقابل کسانی که پول نقد به دستشان می‌دهند تسلیم می‌شوند و در نتیجه به موفقیت نمی‌رسند.

 روحیه‌تان را قوی نگه دارید
علت عمده شکست زودهنگام استارت‌آپ‌ها بی‌پولی‌ بنیان‌گذاران آن‌ها در ابتدای راه است اما نبود تمرکز نیز زمینه‌ شکست‌ شما را در این حوزه ایجاد می‌کند. فرقی نمی‌کند که یک ساده لوح تمام‌عیار هستید یا آدم باهوشی که روحیه‌اش را از دست داده است چون در هر صورت شکست می‌خورید.
آغاز به کار در حوزه استارت‌آپ به داشتن یک روحیه‌ قوی نیازمند است، درک این موضوع و تلاش آگاهانه هرگز به این معنا نیست که شما به طورحتم زمین می‌خورید بلکه قضیه درست مثل بلند کردن یک جعبه سنگین از روی زمین است که شما زانوهایتان را خم می‌کنید تا بتوانید از پس برداشتن چنین بار سنگینی برآیید.

 تسلیم نشوید
روحیه‌تان را از دست داده‌اید و به موفقیت امیدی ندارید؟ اگر تسلیم شوید قطعا زمین می‌خورید در حالی که اگر کار را رها نکنید به شکل شگفت‌انگیزی در مسیر موفقیت قرار می‌گیرید، البته این قانون در همه موارد صدق نمی‌کند چون بعضی‌ها هستند که سال‌ها تلاش می‌کنند و باز هم به یک ریاضی‌دان نابغه تبدیل نمی‌شوند.
اما به هر حال شما برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق و شکل دادن به ایده‌های خلاقانه‌تان به تلاش و امید نیاز دارید.

 بفهمید که شکست بخشی از راه است
یکی از مهارت‌های موثر و کاربردی این است که هیچگاه امید خود را از دست ندهیم، شاید شما هم تجربه شکست را در 20 معامله نخست خود در کارنامه کاری‌تان داشته باشید، اما از شکست دهم به بعد یاد می‌گیرید که چطور باید به پس‌زمینه هم توجه کنید و هرگز تا اتمام کامل پروژه از آن‌ چشم نپوشید.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۴ آبان ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 40,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 43,900 ریال 600 1.37% نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr - نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 45,100 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
5110 42,800 ریال -200 0.47% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 41,950 ریال -450 1.06% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 41,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 40,700 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
0075 47,200 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
020 45,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lf190 44,500 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
2420h 44,100 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d 46,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 41,500 ریال 600 1.45% نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 43,750 ریال 250 0.57% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz 42,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Jam - نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir - نمودار و آرشیو
EX3 Arak - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf 43,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf 43,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s 43,200 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
C30s 44,000 ریال 1000 2.27% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 47,800 ریال 300 0.63% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 61,500 ریال 2300 3.74% نمودار و آرشیو
1540 50,500 ریال 1000 1.98% نمودار و آرشیو
781 41,800 ریال 800 1.91% نمودار و آرشیو
785 41,000 ریال 1000 2.44% نمودار و آرشیو
821 41,200 ریال 200 0.49% نمودار و آرشیو
825 40,800 ریال -100 0.24% نمودار و آرشیو
5030 75,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 52,500 ریال 10000 19.05% نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
510L Jam 44,000 ریال 1200 2.73% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 48,000 ریال 3500 7.29% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10417 65,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10415 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron 51,000 ریال -2500 4.67% نمودار و آرشیو
R60 51,500 ریال 1600 3.11% نمودار و آرشیو
548R 44,000 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
RP340 44,000 ریال -200 0.45% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 59,000 ریال 10000 16.95% نمودار و آرشیو
440L 45,000 ریال -500 1.1% نمودار و آرشیو
MR230 45,300 ریال 1100 2.43% نمودار و آرشیو
ZR230 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 58,300 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
332C 46,100 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
332L 49,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5218 41,700 ریال 100 0.24% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,800 ریال 10200 23.83% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 42,800 ریال 10300 24.07% نمودار و آرشیو
PVC S65 BandarEmam kaf 43,500 ریال 10300 23.68% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam - نمودار و آرشیو
PVC S60 BandarEmam kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 42,500 ریال 700 1.65% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 55,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 53,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 400 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 42,300 ریال 300 0.71% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 58,300 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
Lale 1922 42,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR1600 58,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
J740 58,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 56,600 ریال 600 1.06% نمودار و آرشیو
2004Tc 44,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam 46,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 43,000 ریال 700 1.63% نمودار و آرشیو
Hi500 40,000 ریال -200 0.5% نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
552 Maroun - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,500 ریال 1500 2.97% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو