ارسال پاسخ

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵ تعداد نظرات: 1 تعداد بازدید: 1200 Telegram

inpia.ir

واسطه های مطلع، تولیدکنندگان کم اطلاع و شرکت هایی که نیستند اما مواد اولیه می خرند

جلسه سه شنبه هفته قبل دفتر توسعه صنایع تکمیلی و نمایندگان تشکل ها پر بود از گلایه های تولیدکنندگان. انتقاد از وزارت صنعت و پتروشیمی ها و نکاتی که درد دل هر تولیدکننده ای است. انتقادهایی که در کنار آن، راه حل هایی هم ارائه شد.
واسطه های مطلع، تولیدکنندگان کم اطلاع و شرکت هایی که نیستند اما مواد اولیه می خرند

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، صحاف امین، رییس کمیسیون بازرگانی انجمن ملی از شرکت هایی گفت که وجود ندارند اما مواد اولیه می خرند و متوسلیان، رییس این انجمن از انفعال سازمان بازرسی کل کشور گفت.

 

اما محتشمی پور نیز از باز شدن پرونده ای در سازمان بازرسی کل کشور و رسیدگی به موضوعات مطرح شده گفت.

مشروح اظهارات شرکت کنندگان در این جلسه پیش روی شماست:

 

غریبی: خواسته هایمان را هدف گذاری نمی کنیم

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، گفت: این بخش از صنعت اشتغال زا است، اما وزارت صنعت با صنعت پلاستیک به صورت منفعلانه برخورد می کند.

از خانم کیمیایی می خواهیم که پیام ما را به وزیر اطلاع دهد و این نکته توضیح داده شود که انجمن ها باید بر چه اساسی کار خود را پیش ببرند؟

 

- از موارد دیگر، می توان به تلاش بدون نتیجه تشکل ها برای نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد. این در حالی است که امکان ملاقات به یک واحد خصوص با وزیر و گرفتن عکس یادگاری داده شد.

 

- همه مشکلات و دردها را می دادند، باید به دنبال راه حل بود.

 

- ما خواسته هایمان را هدف گذاری نمی کنیم، این پرسش مطرح است که از هنگام تشکیل انجمن ها تا کنون چه مشکلی حل شده است، بنده نمی دانم.

 

- درخواست بنده این است که باید راهی را در پیش گرفت که مشخص باشد به کجا می رسیم.

 

متوسلیان: قصه اشک کارگر و مرگ تدریجی کارخانه

رئیس انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در ادامه این نشست با اشاره به بخشنامه سال 93 وزارت صنعت در خصوص قیمت گذاری بر اساس ارز آزاد، گفت: ما خوشحال شدیم که اولین صنعتی هستیم که پیشگام حذف رانتها شده ایم.

وی ادامه داد:

- اگر قرار است چنین اتفاقی بیافتد باید برای تمام صنایع چنین شود.

 

- عرضه ها زیاد شد و باز همان پایه گذاری بر اساس نرخ ارز آزاد است و در هر جلسه بورس مجبور به رقابت می شویم.

 

-  قبلا سقف رقابت 10 درصد بود اما حالا این سقف را برداشته اند.

 

- پی وی سی در ابتدای سال جاری 18 درصد افزایش داشت؛ هنگام خرید نیز به دلیل عدم مدیریت گرید، بین 26 تا 43 درصد افزایش قیمت پی وی سی وجود داشت.

 

-این سیکل معیوب، مرتبا در حال تکرار شدن است.

 

- 5500 واحد در بهین یاب و 100 شرکت در مناطق آزاد و ویژه ثبت نام شده اند. این 100 شرکت به تنهایی 80 درصد مواد صنایع را جذب می کنند.

 

- سازمان بازرسی هم منفعلانه برخورد می کند، تکلیف چیست؟ سرمایه های ما روی زمین مانده و ما نمی توانیم اشک کارگر و مرگ تدریجی خود را شاهد باشیم.

 

- 8 هزار تن برای عرضه اعلام شد، اما تنها 22 درصد رقابت خورد. 22 درصد بر اساس قیمت جهانی خرید کنیم، کدام واحد می تواند صادرات داشته باشد؟

 

- اقتصاد ما یک بیماری عمیق دارد.

-  اکنون که صنعت پلاستیک کشور با اراده پیش آمده است، مشخص کنیم که از کجا باید وارد شودیم؟ وزارت صنعت جایی است که باید ورود کنیم و از آنجا احقاق حق کنیم.

 

جمالیان: تشکل ها میزرا بنویس شده اند

جمالیان در ابتدا با طرح این پرسش که هدف از تشکیل صنعت چیست؟ اظهار داشت: از لحظه ای که در کارخانه خود را باز می کنیم باید ما بر خلاف همه جای دنیا در پی رفع مشکل باشیم.

 وی ادامه داد:

- در دو و سه دهه اخیر برای رفع مشکل، تشکل ها را ایجاد کردیم و اکنون تشکل های ما به مثابه میرزا بنویسی شده اند که تنها آمار و اطلاعات تهیه کنند.

 

- امروز حتی برای تصمیم گیری هایی که در باره این صنعت است، از ما دعوت نمی شود.

 

- باید به وضعیت رفتارهای پتروشیمی ها دقت شود.

 

صحاف امین: شرکت هایی که نیستند اما مواد اولیه می خرند

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران از سایت بهین یاب انتقاد کرد و گفت: برخی از شرکت ها در این سایت ثبت نام شده اند که اصلا وجود خارجی ندارند. همچنین فروش مواد اولیه در مناطق آزاد و ویژه از دیگر مشکلات است.

وی در همین زمینه ادامه داد:

- با وجود هر گونه مقررات و بازرسی، اما آنها راه حل خود را پیدا می کنند.

 

- دولت برای آبیاری کشاورزی 85 درصد از محل خشکسالی سوبسید تخصیص داده است و این مبلغ هنگامی که می خواهد تخصیص یابد، مواد اولیه برای تولید مصحولات آن دچار مشکل می شود.

 

هاشمی: خبر راه اندازی تعاونی انجمن همگن البرز

نماینده انجمن همگن استان البرز با بیان این که انجمن پلاستیک همگن استان البرز یک تشکل نو پا است، گفت: ما در حال راه اندازی یک تعاونی برای اعضا هستیم و بحث پتروشیمی یک موضوع مهم است.

وی از برگزاری هیئت مدیره این انجمن در هر دو هفته یک بار خبر داد.

 

شکوری: همه حقایق را می دانند!

شکوری نماینده تعاونی و عضو انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی، مشکلات در این صنعت را مشخص دانست و گفت: باید خلاء های موجود پر شود چون در غیرصورت، این جلسه ها اتلاف وقت است، مشکل کار در جای دیگری است و همه حقایق را می دانند.

 

صبوری: کشورهای دیگر امکان حضور در بورس را داشته باشند

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران گفت: در هیچ جای دنیا مواد اولیه در بورس ارائه نمی شود.

وی افزود:

 - باید امکان قرادادهای مستقیم بین شرکت های پتروشیمی با مصرف کنندگان مواد اولیه وجود داشته باشد تا مواد اولیه به صورت قانونمند ارائه شود؛ در حالی که این گونه نیست.

 

 - پتروشیمی ها که خوراک و دیگر تسهیلات دریافت می کنند باید برای عرضه قانونمد داخلی متعهد شوند و در غیر این صورت جرایم سنگینی برای آنها در نظر گرفته شود.

 

- در هر جای دنیا که بورسی وجود داشته باشد، همه کشورهای دیگر باید امکان حضور در آن را داشته باشند.

 

- تولیدهای پتروشیمی سلیقه ای بوده و نه قانونمند.

 

مهدی پورقاضی: ضرورت برقراری رابطه ای درست بین صنایع تکمیلی و شرکت های پتروشیمی

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان تهران، گفت: تصور می شود یک شکاف بین مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مواد اولیه به وجود آمده است.

وی ادامه داد:

- پتروشیمی ها یک بلوک قوی مقابل مصرف کنندگان تشکیل داده اند، برداشت آنها این گونه است که هر چه بیشتر شرایط را به نفع خود تغییر دهند.

 

- رابطه ای همچون خانواده، بین دو طرف وجود ندارد.

 

- اکنون برداشت مصرف کنندگان این است که پتروشیمی ها نهایت تلاش خود را می کنند تا با منفعت طلبی خاص، شرایط را برای مصرف کنندگان دشوار کنند و با نوسان در عرضه موجب التهاب در بوری می شوند و مصرف کننده باید پول اضافه بدهد.

 

- مواردی هم مشاهده شده است که پتروشیمی ها خارج از بورس محصولات خود را می فروشند.

 

- مهمترین رسالت دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی، برقراری رابطه ای درست بین صنایع تکمیلی و شرکت های پتروشیمی است.

 

- موضوع دیگر به خریداران مرتبط است؛ بارها عنوان شده همه افرادی که از بورس کالا خریداری می کنند، مجوزهای آنها واقعی نیست.  

 

- در نامه دو سال پیش انجمن ملی برای شناسایی تولیدکنندگان واقعی سه شاخص پشنهاد شد؛ ارزش افزوده پرداختی، لیست بیمه و برق. تا با این شاخص ها بتوان یک تولید کننده واقعی را از فردی که صرفا پروانه بهره برداری دارد و آن را در اختیار واسطه قرار داده است بشناسند.  

 

- ما موضوع فوق را به بخش مرتبط در وزارت صنایع توضیح دادیم و حتی انجمن ملی در این زمینه آماده به همکاری است؛ اما آنها تمایلی برای فعالیت در این زمینه نداشتند.

 

- در کل دو موضوع وجود دارد؛ نخست رابطه بین فروشندگان و خریداران محصولات پتروشیمی، که در این زمینه باید دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پترشیمی، تفاهم لازم را ایجاد کند و دوم موضوع بورس و عرضه است.

 

شاکری: صدای انفرادی شنیده نمی شود

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران و هیئت مدیره انجمن ماشین سازان، گفت: مشکلات صنعت ماشین سازی تا کنون مورد توجه مسئولان قرار نگرفته است.

 

وی افزود: یک کنسرسیوم قوی می تواند کار انجام دهد، شاید صداهای انفرادی شنیده نشود اما صدای گروهی شنیده می شود، باید مسیر را اصلاح کنیم و راه بیان خود را از طریق تشکل ها و یک کنسرسیوم قوی پیدا کنیم.

 

علی لشگری: احیای نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

عضو هیئت مدیره انجمن ملی و رییس جامعه مدیران کفش ایران، به بیان تجربه ای از همکاری دفتر توسعه صنایع تکمیلی در رفع مشکل واحدهای تولیدی صنعت کفش پرداخت.

وی افزود:

- نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دفتر توسعه صنایع پایین دستی باید احیا شود.

 

- نقش حاکمیتی بعد از واگذاری های شرکت های پتروشیمی آسیب دیده است.

 

- اگر انسجام مورد نظر برقرار نشود، این مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.

 

تقاضای ما این است که احیای نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دستور کار قرار گیرد.

 

صمدی: توان انجمن ها را به کار بگیرید

رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف، گفت: باید راه حل ها ملاک گرفته شود و یکی از راه حل ها این است که شرکت ملی صنایع پتروشیمی با برنامه ریزی لازم، توان انجمن ها را به کار بگیرد، چون انجمن ها واحدهای فعال را می شناسد و از این راه می توان مقدار سهیمه محصولات شیمیایی را برای هر واحد تولیدی تعیین کرد.

 

وی افزود:

- نکته جالب این که مواد اولیه از تایوان با مثلا 10 درصد ارزان تر وارد کشور می شود.

- با وضعت کنونی در دنیا، پتروشیمی ها در حال رشد هستند.

 

- در حالی پتروشیمی های داخلی مواد اولیه را با شرایط سه ماهه به خارج می فروشند اما تولیدکننده داخلی به صورت نقدی آن را خریداری می کنند.

- به تنهایی نمی توان مشکلات موجود را ساماندهی کرد.

 

ظهیری: از دست رفتن بازارهای صادراتی

رئیس هیئت مدیره انجمن مستربچ سازان و کامپاند ایران و بازرس انجمن ملی پلاستیک، گفت: تعامل ما در سال های اخیر کمتر شده، نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است.

وی افزود:

- پتروشیمی ها در برخی از کشورها اطلاعات تولیدکنندگان را می گیرند و بر اساس آن تولید می کنند.

 

- بنده به این نتیجه رسیده ام که ما هرگز نمی توانیم با پتروشیمی ها به تعامل برسیم.

 

-  دولت به اینها مواد اولیه دولتی می دهد و آنها صادارت می کنند به این معنی آنها اکنون با مواد ارزان صادارت می کنند به این دلیل است که صادرات مواد ساده تر از بردن ارز به خارج از کشور است.

 

- متاسفانه این اتفاق در حال وقوع است، دولت مواد ارزان قیمت ارئه می دهد و هیچ کس هم نظارتی نمی کند که این موادی که صادر می شود، چیست؟

 

- ما در حال از دست دادن بازارهای خود در کشورهایی مانند ترکیه هستیم.

 

- مشکل دیگر این است که خود پتروشیمی ها تبدیل به دلال و واسطه شده اند.

 

غریبی: پتروشیمی ها هم بیایند

عضو انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، پیشنهاد داد تا پتروشیمی ها نیز به این جلسه ها دعوت شوند چون به گفته وی در غیر این صورت سخنان یک طرفه است.

 

وی عنوان کرد: باید هدف مشخص شود و این اهداف مطالبه شوند.

 

جمالیان: نامه بدون پاسخ

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، گفت: سال گذشته نامه ای نوشتیم و اعلام کردیم که آمادگی داریم تا در برابر ارائه ضمانت نامه قرا داد ببنیدیم درصدی از مواد اولیه مورد نیاز خود را دریافت کنیم، اما متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود:

- امروز هم که بحث ال سی ها پیش آمده است، ما نمی توانیم از این فرصت برای تامین مواد خود استفاده کنیم.

 

- بنده پیشنهاد می دهم دفتر توسعه صنایع پایین دستی ات سقفی را برای صادرات شرکت های پتروشیمی قرار دهند و عنوان شود نیاز کشور برای مواد فلان گرید این مقدار است و مازاد بر آن را مشمول معافیت مالیات برای صادرات کنند چون موضوع مالیات انگیزه صادراتی است.

 

- یک سقف باید برای بخشودگی مالیاتی در نظر گرفته شود.

 

- موضوع رودخانه های مرزی بحث حیاتی است و اگر نتوانیم این کارها را انجام دهیم خیانتی در حق کشور است.

 

سیف: حل مشکل با حکمرانی خوب

مشاور انجمن ملی در این نشست اظهار داشت: مشکل تامین مواد اولیه در طی این چند سال هنوز برطرف نشده است.

وی افزود:

- در بحث اقتصاد مقاومتی یکی از مباحث مهم حکمرانی خوب است و بخش دیگر هم اثرگذاری قوانین و مقررات است. اگر موضوع را به این بحث ارتباط دهیم می تواینم از دولت بخواهیم موضوع را به صورت کلان حل کند.

 

- همان گونه که می دانید یکی از اهداف فعالیت های شرکت های پتروشیمی تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان داخلی است اما اکنون دقیقا برعکس است.

 

- پیشنهاد بنده این است که وزارتخانه با قدرت حاکمیتی خود کمیته ای را تشکیل بدهد مانند کمیته توزیع و فروش، و از اعضای آن علاوه بر پتروشیمی ها، اعضای موثر تشکل ها حضور داشته باشند.

 

- این کمیته تنها شنونده نباشند، بلکه عامل هم باشد.

 

- وی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات موجود برای صنعت و همچنین مشوق های صادراتی اشاره کرد.

 

خرازی: دلال های مطلع و تولیدکنندگان کم اطلاع!

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی، گفت: یک نفر بابت یک مورد خرید 18 میلیارد تومان سود برده بود.

وی افزود:

- پتروشیمی ها با دلالان دستشان یکی است.

 

- چرا رییس پتروشیمی به اقتصاد مقاومتی توجهی نمی کند؟ چرا وزیر به تشکل ها زمان اختصاص نمی دهد؟

 

- درها برای ما بسته است و امکان فعالیت برای ما وجود ندارد.

 

- یک واحد 90 هزار تن پروانه صادارتی دارد و این در دنیا بی سابقه است! دلال ها از وجود مواد، اورهال پتروشیمی ها و غیره اطلاع دارند در حالی که تولیدکنندگان این آگاهی را ندارند.

 

کیمیایی: انجمن ها واحدهای غیرفعال را معرفی کنند

رئیس اداره صنایع پتروشیمی در این جلسه گفت: ما طی نامه ای از استان ها درخواست کردیم تا واحدهایی که پروانه تولیدی به میزان بالایی دارندف بار دیگر مورد سنجش قرار بگیرند. انجمن ها به عنوان یک بازوی قدرتمند آماده همکاری هستند، اما متاسفانه آن گونه که آقای جمالیان عنوان کردند هیچ کدام از این مکاتبات به نتیجه نرسیده است.

وی در همین زمینه افزود:

- بیشتر استان های هم که پیرو درخواست انجمن پلی اتیلن به ما پاسخ داده اند، همان ظرفیت های قبلی را اعلام کردند.  

- انجمن ها به روش هایی که خود صلاح می دانند واحدهای غیرفعالی را که مواد اولیه دریافت می کنند، به ما معرفی کنند.

 

صحاف امین: آمار را از بورس بگیرید

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران خطاب به خانم کیمیایی گفت: می توان آمار فروش بورس را گرفت و طی مکاتبه ای مشخص شود طی ماه گذشته میزان محصول خریداری شده توسط فردی که تناژ بالایی خریداری کرده است وی آن را چه کسی فروخته است.

وی تصریح کرد: اگر خریدار آمار را ارئه داد بار دیگر امکان خرید از بورس را داشته باشد و اگر ارائه نداد به وی اجازه خرید از بورس داده نشود.  

 

جمالیان: مشکل 500 تای دیگر هستند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن گفت: ما 230 عضو داریم و همه آنها بر اساس بازدیدهای صورت گرفته، فعال هستند مشکل بر سر 500 واحد دیگری است که از آنها شناخت نداریم.

 

محتشمی پور: اشکال کار در مکانیزم بهین یاب

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی گفت: اطلاعات برق و بیمه در ستاد موجود است؛ اشکال کار در مکانیزم بهین یاب است.

وی افزود:

- وقتی فردی در شهرستان مسئول بررسی کار می شود، از سوی افراد محلی تحت فشار قرار می گیرد.

- از راهکارهای دیگر این است که بررسی شود که یک واحد تولیدی در ابتدای سال با چه میزان آغاز به کار کرده و در پایان این میزان به چه اندازه رسیده است و در صورتی که مصرف غیر منطقی بود می توان به عنوان مورد مشکوک ثبت شود.

 

- واگذاری کار نظارت به شهرستان ها، درست نیست. می توان آمار موجود را از وزارتخانه های ذیربط دریافت و اطلاعات را به سایت بهین یاب تزریق کرد و با این روش مشکلات را استخراج کرد.

 

- آمار گمرکی کل صادارت پلیمری مصنوعات  پلیمری2500 تن بوده است این در حالی است که بر اساس آمار بورس در سال 560 هزار تن مواد اولیه فروخته شده است.

 

- سازمان بازرسی پرونده ای را مفتوح کرده است و مشکلات را بررسی می کند.

این که ما به یک پتروشیمی بگوییم به منطقه آزاد مواد اولیه نفروشید، قانونی نیست.


جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ها و رؤسای تشکل ها
jQuery Slider

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.
محمد یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
باسلام
البته خیانتی که پترو شیمیها به تولیدکنندگان کرده وحال بعداز مدتی میخواد خودرا پاکیزه نشان دهد...
من یک تولیدکار وصادر کننده محصولات پلاستیک هستم ودیگر ازین کار متنفر شدم
۷۵ گارگر کار میکردند الان به ۲۰ نفر رسیده
البته به برکت پتروشیمی .چرا وقتی که مواد را به قیمت۱۵۰۰ دلار بداخل میدادید و۱۰۵۰ به صادرات بااختلاف ۴۵۰ دلار تولید داخل رابه لجن نشاندیدفکری بحال تولیدوصدرکننده محصول نکردید حال که
یک تولیدکار در شرایط واپسین فروش مجبوربه واگذاری سهمش به دیگریمیباشد
فورا طناب را به گردنش میاندازید .بلی اگر تولیدکار نباشد حق باشماست واین را هم بگم هیچ تولید کاری دلش نمیخواد مواد را بفروشد زیرا تولید کند بهرهاش بیشتره مگر در واپسین شرایط مثل امروز که چک ها همه برگشتی بازار داخل درحد صفر صادرات هم که نیست گارگر هم حقوق میخواد شما جای من بودید چه میکردید
حتما میگید تعطیل کن.اونم چشم
از موقعی که کارخانه را برپا کردیم پاسخ دادن

 

 

 

💢 قیمت مواد اولیه پلیمری در بازار آزاد ۲ خرداد ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 79,300 ریال 1300 1.64% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 70,000 ریال 1500 2.14% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 72,000 ریال 9500 13.19% نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 73,700 ریال 1700 2.31% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 79,500 ریال 1900 2.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 79,500 ریال 1900 2.39% نمودار و آرشیو
0075 63,500 ریال 900 1.42% نمودار و آرشیو
020 62,500 ریال 700 1.12% نمودار و آرشیو
Lf190 61,300 ریال 200 0.33% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 57,800 ریال -2200 3.67% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 54,500 ریال 400 0.73% نمودار و آرشیو
2420h 61,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 60,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,800 ریال 100 0.16% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,200 ریال -300 0.48% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 75,500 ریال 500 0.66% نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam 75,300 ریال 300 0.4% نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 75,500 ریال 500 0.66% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 71,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 74,700 ریال 1000 1.34% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 95,000 ریال -1000 1.04% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال -500 0.65% نمودار و آرشیو
1551 74,500 ریال 500 0.67% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 75,000 ریال 1200 1.6% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 74,000 ریال -500 0.67% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 75,500 ریال 1500 1.99% نمودار و آرشیو
ZR230 75,500 ریال 1500 1.99% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 76,700 ریال 700 0.91% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,000 ریال 1000 2.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 45,700 ریال -800 1.72% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 47,000 ریال 3300 7.02% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 44,000 ریال -2000 4.35% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 65,000 ریال 2000 3.08% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 60,000 ریال 500 0.83% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 100,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 101,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖